amateurs Drieduizend bezoekers zien R.K.C. gelijkspel behalen3-3 TSC start slecht en verliest: 1-3 Grote zege van Terneuzen bij het debuterende Odio Vlijmense Boys begint met zege op UNA: 1-2 ACHT doelpunten van Goes tegen Sluiskil (^rsrANDEii Verlies van de drie toppers Terneuzen start uitstekend. Bittere pil voor Sluiskil Vogelwaarde knalt erop los Verdiende zege Zierikzee 3 DAGBLAD DE STEM VAN MAANDAG 14 SEPTEMBER 1964 3 EERSTE KLAS E Zeeuwen falen volkomen... Defensie Vlissingen zwak Spannend duel bij RKC Helmond beter dan HVV Middelburg niet in vorm TWEEDE KLAS A EERSTE KLAS B Verdiende voor VVS Leiden rege DERDE KLAS D TWEEDE KLAS B Bridge Zeeland zelfstandig VIERDE KLAS G Grote zege van SC Kruisland VIERDE KLAS H Thuisclubs halen punten binnen (Van onze correspondenten) De drie Zeeuwse vertegenwoor digers in de eerste klas startten alle niet een nederlaag. Middelburg bracht het bij Brabant niet tot een overwinning, Vlissingen verloor op eigen veld van De Spechten en HVV bracht het er niet veel beter af contra Helmond. RKC debu' teerde uitstekend met een gelijk spel op TOP. Tegen de verwachting in heeft Vlissin gen zijn eerste wedstrijd verloren en la ten wij onmiddellijk vaststellen, verdiend. Vooral na de rust, toen de Spechtenvoor hoede heel wat beter draaide dan ervoor, werden de zwakke plaatsen in de Vlis- singse defensie keurig uitgebuit, waar door doelman Bos een voor hem onge kend aantal ballen uit het doel moest ha- len. De eerste gevaarlijke situatie ontstond voor het Vlissingen-doel, waar doelman Bos maar juist, door tijdig uitlopen, kon redden, bij een inzet van Lindner. Na 5 minuten loste Lilipaly van buiten het strafschopgebied een hard schot dat doel man Warmoeskerken niet klemvast kreeg en Moens, die weer meespeelde, was er als de kippen bij om dit af te straffen (1-0). Kort daarna gaf hij er andermaal blijk van zijn schotvaardigheid nog niet te hebben verloren. De Spechten zaten ook niet stil, maar op het beslissende moment duurde het toch allemaal juist even te lang. Toen er na 12 minuten wèl een schot kwam, afgevuurd door de Bie, bewees deze daarmee zijn schotvaardig heid en doelman Bos zijn klasse. Vlissin gen had niet over geluk te klagen toen de Bie, na oog in oog met Bos te hebben gestaan, zijn schot op het nippertje dooi de tijdig uitgelopen doelman zag geblok keerd. Het bleek toen toch al dat er iets haperde in de Zeeuwse defensie. Nadat Salawane een tactisch door Moens geno men vrije trap voorlangs het doel had ge schoten en even later juist even te lang wachtte, waardoor Kok kon ingrijpen, kwam in de 25e minuut onverwacht de gelijkmaker toen Reynen de bal via back Mabelis tergend langzaam in ,-het doel kon caramboleren (1-1). Na een half uur loste de Bie een schuiver van, verre af stand, die Bos in de hoek zag verdwijnen (1-2), maar vlak voor de rust dook kee per Warmoeskerken grandioos over een tam schot van Salawane (2-2). Na de rust bewees de Spechtenvoorhoede zijn klasse. Het leek eerst nog allemaal goed te zullen gaan voor Vlissingen toen Sala wane en Moens een kans kregen, maar in de 18e minuut moest Bos zwichten bij een schot van Van Gompel (2-3). In de 24e minuut kwam Vlissingen door Moens weer gelijk (3-3) maar 4 minuten later gaf Post de bezoekers opnieuw een voorsprong (3-4), die niet meer teniet werd gedaan. Salawane kogelde nog wel een keer op de lat maar in de 37e minuut voltrok Van Gompel het vonnis door er 3-5 van te maken. 3 minuten voor het einde bracht Lindhout de eindstand op 3-6. Het Waalwijkse R.K.C., dat zijn eerste wedstrijd in de eerste klas moest spelen tegen T.O.P., wist deze ontmoeting in een gelijk spel te doen eindigen. Het was voor de drieduizend toeschouwers een spannende en aantrekkelijke strijd met snel spel. Voor de rust wogen de beide clubs tegen elkaar op, maar na de rust moest R.K.C. in de verdediging gaan om het eerste winstpuntje veilig te stellen. R.K.C. begon de eerste minuten met drie aanvallen, die echter door T.O.P. met een hard schot tegen de paal werden beantwoord. T.O.P. kwam het eerst tot scoren. In de zesde minuut maakte stop per R. de Leur van R.K.C. een fout. Hij liet de bal doorgaan naar doelman Ee kels. Dit werd verkeerd begrepen en de attente mid voor van T.O.P. Ouwens greep in, 0-1 voor de gasten. Het duurde even voordat de Waalwijkers hierop een ant woord vonden. In de 17e minuut wist van Laak uit een spannende situatie voor het T.O.P.-doel uit een voorzet de gelijk maker te - scoren. Even later behoedde Eekels met een tijgersprong R.K.C. vo<pr een zeker schijnend doelpunt. Twintig minuten na de gelijkmaker was het links buiten B. de Peffer, die met een schitte rende goal R.K.C. aan de leiding bracht 2-1. Diezelfde B. de Peffer leverde in de 40ste minuut een soortgelijke prestatie en dit betekende 3-1. Lang hadden de gast heren hiervan echter geen plezier. Twee minuten na het tweede doelpunt van de R.K.C.-linksbuiten wist R. Wijnen uit een scrimmage de stand op 3-2 te brengen en vlak voor rust werd het zelfs nog 3-3 door een fout in de achterhoede. Daar bleef het bij voor de rust en na de rust wisten beide clubs niet meer tot scoren te komen. Feit is, dat R.K.C. tijdens de tweede helft alle zeilen moest bijzetten om een zelfde stand te behouden en dit lukte overigens. R.K.C. ging in de verdediging. Doelman Eekels stopte vlak na de rust op magnifieke wijze een keiharde kogel. Tien minuten voor het einde wist R.K.C. nog eenmaal te doelpunten, maar deze |oal werd wegens buitenspel afgekeurd. Verder gebeurde er na de .rust weinig spectaculairs en bleef het een aantrek kelijke strijd. R.K.C heeft haar vele supporters zeker niet teleurgesteld. Het is II.V.V. '24 niet gelukt de eerste wedstrijd met winstpunten te beëindigen. Het wa-s al spoedig duidelijk dat er met Helmond niet te spotten viel. Al in de 27e minuut was er een pracht kans voor linksbinnen H. Maertens van Helmond. Door goed ingrijpen van back v. d. Poel werd het gevaar voor HVV '24 bezworen. In de 35e minuut ontstond er echter, na een heftige schermutseling voor het Hulsterse doel, een zó gevaar lijke situatie, dat hieruit het eerste doel punt werd geboren. Linksbuiten Bongers plaatste plotseling naar midvoor L. Maertens, die onhoudbaar inschoot (0-1) H.V.V. '24 liet echter de moed niet zak ken en het was dan ook Ed Mangnus die het direct daarna de Helmond-keeper erg lastig maakte, zodanig, dat deze al leen via een corner redding kon brengen. Uit deze corner lukte het keeper Colen echter de bal te bemachtigen vóór de H.V.V.'er Saman gevaarlijk kon worden. In de laatste minuten van de -eerste helft, die een uitermate spannend ver loop had, miste H.V.V.-linksbuiten Mangnus nog een unieke kans om de stand gelijk te maken. De tweede helft gaf, vooral in het eer ste gedeelte, weer snel en spannend spel te zien. De ongeveer 1300 toeschouwers zagen in de 8e minuut dat het de Hel- mondse voorhoede door knap combinatie spel plotseling lukte opnieuw met succes door de Hulsterse verdediging (waarin vooral M. de Burger een knappe partij speelde) heen te komen. Midvoor Maertens plaatste de bal zui ver op de schoen van rechtsbuiten Swa- nenberg, die van grote afstand keihard inschoot, zo de stand op 0-2 brengend. In de 19e minuut was de goed leidende scheidsrechter Kraus genoodzaakt HVV '24 een penalty te laten nemen. Deze strafschop werd door Schauwaert feilloos genomen, zodat HVV de stand op 1-2 bracht. Dit was voor Hulst het sein om met hernieuwde moed te proberen de gelijkmaker te scoren. Dit lukte echter niet, want in de 35e minuut kwam via een vloeiende aanval over de linkervleu gel van Helmond het 3e doelpunt voor de bezoekers. Rechtsbinnen H. Maertens scoorde uit een voorzet van zijn clubgenoot Bon gers (1-3). Een niet in beste vorm spelend Middel burg heeft een slechte start gehad. De Zeeuwen konden in Eindhoven, tegen Brabantia, niet op dreef komen alhoewel ook de thuisclub niet in grootse vorm speelde. Voor rust probeerden beide ploegen op winst te komen, maar de ver dedigingen bleven de aanvallers voorlo pig de baas. Wel kreeg Middelburg betere kansen maar noch Delmotte, noch Vogel konden die benutten. Na 30 minuten kwamen de Brabantianen op ietwat gelukkige wijze aan hun enige en wat later bleek beslissende doelpunt. Een scherpe voor zet van rechts bracht de bal voor het Middelburg-doel. Maarsen schoot hard in en inplaats van in te koppen dook Fran ken onder de bal door. Daardoor werd de overigens goed spelende doelman Mondeel verrast en ging de bal tegen de touwen: 1-0. Na rust kwam Middelburg fel opzet ten, vast besloten de achterstand weg te werken, maar de Brabantia-verdediging en in laatste instantie doelman Senders hielden uitstekend stand. Toch bofte de thuisclub toen eerst Delmotte de lat schroeide en later Schmit keihard tegen de paal knalde. Daardoor bleef de ver diende gelijkmaker achterwege. Vlijmense Boys is ook in de tweede klas wat van plan. De ploeg opereerde tegen UNA tenminste als vanouds en won prompt. Het valt natuurlek nog niet te zeggen hoe de Vlijmenaren het verder zullen doen, maar een goed be gin Een over alle linies beter spelend Vlij mense Boys heeft tegen UNA een goede start gehad. De gepromoveerde Vlijme naren gaven in Zeelst uitstekend partij, maar toch nam de thuisclub, tegen de verhouding in het veld in, na een halt uur door Weijers de leiding. 10. De Vlijmenaren lieten er zich niet door uit het veld slaan en kwamen in de tweede helft fel terug. Zij verhoogden net tem po en drukten de thuisclub in de ver dediging. Toch duurde het nog een halt uur voordat Timmermans de achterstand kon wegwerken. Vijf minuten voor het einde werd het beter werk van de gas ten door Ekels beloond en dat betekende dat beide puntjes (12) meej naar Vlij men gingen. Voor TSC begon deze competitie niet best. Het werd meteen een nederlaag en wel tegen UVS, dat met 31 zegevierde. Maar de Oosterhouters hebben nog alle kans. Het spel is immers pas be gonnen De wedstrijd was nog maar goed en wel begonnen toen doelman Kieboom buiten de lijnen de bal met de handen speelde. Dat ontging scheidsrechter Vis ser niet. Even later kreeg Kieboom een tt van voet van linksbuiten Veefkind te verwerken, maar hij deed goed werk en ving de bal klemvast. Toen er een kwartier was gespeeld was een even blunderen in de verdediging de oorzaak dat de snelle Zuidafrikaan Zuma profiteerde Hij gaf Kieboom met een goed gericht schot het nakijken. (1-0) Geruime tijd gingen de partijen daar na behoorlijk tegen elkaar op, al waren de kansen van UVS toch wel een ietsje groter, hetgeen in hoofdzaak te wijten was aan het feit dat de aansluiting van de middenlinie achter de aanvalslinie maar al te dikwijls verwaarloosd werd. Toen na 30 min. spelen UVS diep in de TSC-verdedigir.g was doorgedrongen en er opnieuw een doelpunt in de lucht hing, trachtte Jac. Kops met de handen nog een zeker doelpunt te voorkomen. Penalty! Linkshalf .Koren maakte geen fout en scoorde de'stand naar 20. Even later kreeg Zuma nog een goede kans voor een doelpunt, maar nu miste hij van kort bij grandioos. En of het nog niet genoeg was, nog net voor de rust kreeg UVS opnieuw een strafschop toegewezen, maar deze keer kon Koren Kieboom niet verschalken en stompte laatstgenoemde de bal naast de paal. De corner leverde niets op. In de 3e min. na de hervatting had een felle schuiver van Jan Kuppens beter lot verdiend, maar zijn goed gericht schot ging rakelings over. Het leek er even op dat het bij TSC wat beter zou gaan vlotten, maar in de 10e min. bleek al het tegendeel. Een ver opgedrongen verdediging van TSC was oorzaak dat Zuma, nadat hij handig de bal wist te bemachtigen, deze presenteerde aan zijn midvoor Teske, die met een vrij veld voor zich in razende vaart in de rich ting van Kieboom sprintte, die het vol gende doelpunt niet kon voorkomen. (3—0). TSC werkte daarna nog hard voor een doelpunt en eindelijk, met nog 5 min. te spelen, mocht de nog jeugdige links buiten Hooghuis het genoegen smaken om met een behoorlijk diagonaal schot de spreekwoordelijke „eer" te redden. St.-Michielsgestel en VOAB zijn met een puntenverdeling gestart: 22. Al na 10 minuten opende Fijnant voor de Til- burgers de score, 01, maar een kwar tier later maakte Lammers gelijk, 11. De thuisclub kwam kort na de hervat ting op gelukkige wijze aan een voor sprong, doordat v. d. Berg bij het weg werken van de bal in eigen doel schoot, 21. VOAB kwam fel terug om deze tegenslag weg te werken, maar ondanks een groot overwicht duurde het nog tot 5 minuten voor het einde voordat G. v. Hees de verdiende gel^kmaker kon in schieten: 22. Het naar de tweede klas gedegradeer de Tongelre heeft het tegen Taxandria niet verder kunnen brengen dan een, onverdiend, gelijk spel: 22. De Oister- wijkers waren veel sterker; hun vroeg verkregen voorsprong werd nog voor rust door v. d. Broek teniet gedaan, 11. Na rust kwam Taxandria fel opzetten en opnieuw op winst, maar kort voor het einde, terwij] paal en lat een grotere achterstand voor Tongelre hadden voorko men, slaagde Van Gerven er nog in de balans weer in evenwicht te brengen. GOES heeft van deze eerste competi tie-zondag een groot schuttersfeest ge maakt. Tegen Sluiskil werd maar liefst acht keer raak geknald. Vijf treffers vie len er te noteren bij Kaaise BoysHon- tenisse waar de Zeeuwen aan het langste eind trokken. Roosendaal deelde de buit met „naaste buur" Dosko, Zeelandia klopte BSC, NSV deed hetzelfde met Meto en Axel bleek Grenswachters te snel af. Axel en Grenswachters zijn tot de rust gelijkop gegaan. De thuisclub wist in deze periode via Van Vught (voorzet van Herman) de leiding te nemen, maar Grenswachters was enkele malen dicht bij de gelijkmaker. Na de thee velden Herman en Verbunt het vonnis over de bezoekers. Degenen die de match NSVMeto bij woonden hebben weinig genoten van het vertoonde, want de ploegen brachten er weinig van terecht. B. Vos en Uitdehaag gaven NSV een aardige voorsprong maar Tummers bracht die nog even in ge vaar. NSV hield het doel echter verder schoon. Kaaise Boys en Hontenisse hebben het elkaar moeilijk gemaakt. De teams ble ken over gelijkwaardige krachten te be schikken. Toen de Brabanders dan ook via Ko Magielse op 1-0 kwamen zorg de Hontenisse er binnen de kortste keren voor dat de balans in evenwicht kwam: Bogaard 1-1. Dat speelde zich voor rust af en daarna, het kan soms wonderlijk gaan, precies hetzelfde. Ook nu schoot eerst Magielse raak, toen Bogaard! De spanning steeg ten top. Hontenisse bleek uiteindelijk de gelukkige want Water schoot knalde in de roos: 2-3. Het duel dat Roosendaal en Dosko streden gaf prima spel te zien. Dosko kwam technisch goed voor de dag en Roosendaal stelde daar groot enthousias me tegenover. Na twintig minuten nam Roosendaal de leiding door Van Nassau en tot rust heeft deze club des Dosko- defensie handen vol werk bezorgd. In de tweede helft sloegen de gasten enkele malen hard toe en uit een van die aan vallen scoorde Machielsen 1-1. Met wis selende kansen en een levendig spel- beeld kwam het einde. Sluiskil leed een bijzonder grote ne derlaag die deels is te verklaren door het uitvallen, na 5 minuten, van Van Avermaete. Goes speelde overigens een prima partij waartegen Sluiskil niet was DESK won bij Veer se Boys en de Kaatsheuvelse spelers hebben het de gasten dikwijls moeilijk ge maakt. Hier een vijandelijke aan val" die door de Boys wordt af geslagen. Terneuzen is de competitie wel op de meest overtuigende wijze begonnen in de tweede klas B. De Neuzenaren wonnen met niet minder dan 1—6 op Ossendrechtse bodem. De voetballers doen het daar minder dan wielerman Jan Janssen. Moe, dat terugkeerde in deze gelederen, startte slecht. Het verloor op eigen terrein van Sarto. AllianceZeeland Sport en Steenbergen—Rood Wit eindigden in een gelijkspel. Veerse Boys moest met een klein verschil het hoofd buigen voor Desk. Hoe waren de wedstrijden? MOC, dat wel slecht startte, keek na vijftien minuten al tegen een achterstand aan. De Kok gaf aan de Tilburgse ploeg de leiding. De Bergse doelman La Fors had na een half uur spelen ook geen verweer tegen het harde schot van Don ders. Het was 0—2. Moe drong Sarto even in de verdediging. Een Bergse goal hing in de lucht, maar kwam aan de andere kant weer van de gevaarlijke voet van Donders. Direct na het voor de tweede maal aftrappen kreeg Moe een strafschop toegewezen. Janssen schoot zacht in handen van keeper Peijen. Toch kwam er een Bergs tegenpunt. Linksbui ten Donker produceerde het. De Berge- naren kregen de genadeslag toen Don ders aan de aandacht van stopper de Rijk ontglipte en inschoot 1-4. Uit een corner maakte van Diesen er tenslotte 2-4 van. AllianceZeeland Sport 11. Toen Alliance na twee minuten door een fraai doelpunt van Sep de leiding nam zag het er voor de thuisclub roos kleurig uit. Het zou waarachtig wel gaan. Maar het ging minder en minder. Eenmaal moest Grispen een snelle duik maken om een schot van H. de Nooyer tot corner te werken. Swaans aan de andere kant kreeg een opgelegde kans om de voorsprong te vergroten maar faal de. Toen er 37 minuten waren gespeeld, kreeg Zeeland Sport een vrije trap te nemen op circa 30 meter van het doel. Back Riteco nam zijn aanloop en via de handen van Grispen verdween de bal tussen de palen. 1-1. Na rust was Alliance het meest aan bod, maar Swaans, van Zeggeren en Aarts zochten het doel meestal aan de verkeerde kant terwijl bovendien doel man de Ridder ook wel raad wist met de vele schoten. Te zacht terugspelen van Adan op keeper Grispen werd Allian ce bijna noodlottig maar de overigens goed reagerende de Nooyer schoot tot ieders verbazing over het verlaten Al- liance-doel. Ofschoon Alliance alles op alles zette om de volle winst te grijpen, gelukte dit niet en kwam in de stand geen verandering meer. Veerse BoysDesk 12. Veerse Boys zat er aanvankelijk goed in. Het had een veldmeerderheid en een daverend schot van Bert Romme had een beter lot verdiend. De bal sprong via de paal terug in het veld. Pas kort voor de rust moest doelman Schipperen het hoofd buigen voor rechtsbinnen Fr. Da- men. Kort na de rust werd het 02. Linksbuiten Dekkers zag zijn solo, be sloten met een schot, eerst afstuiten op de Boys-goalie, maar de tweede maal was het toch raak. De thuisclub gooide zich vanaf dit moment praktisch geheel op de aanval. Resultaat? Bert Romme kreeg een pass van Jan Joore en schoot hard in. 12. Nog geen minuut daarna was het bijna gelijk, maar de bal, die Jan Joore inschoot, kwam terug van de lat. En daarmee hadden de Boys hun kruit verschoten. ODIOTerneuzen 16. ODIO heeft zijn debuut niet met een overwinning kunnen afsluiten. Het werd een nederlaag, die de Ossendrechtenaren het schaamrood naar de kaken deed stij gen. Voor rust was het een tamelijk ge- lijkopgaande strijd, waarbij het wel op viel dat Terneuzen technisch toch wel iets beter was. Dit resulteerde na on geveer een kwartier spelen in een doel punt van de Zeeuwse midvoor. Vijf mi nuten later was het echter van Oevelen die de achterstand wegwerkte en de stand op 11 bracht. Een foutieve te rugspeelbal en een doorbraak waar nie mand op gerekend had, brachten de be zoekers echter voor de rust toch nog op een 3-1 voosprong. Na rust had de thuis club een grote veldmeerderheid maar zij kon die niet omzetten in doelpunten. Een drietal snelle uitvallen van de Zeeuwen waarvan twee in de laatste tien minuten leverden evenzoveel doelpunten op en brachten de eindstand op 1-6. SteenbergenRood Wit 11. In een zeer snelle wedstrijd waarin goed voetbal gespeeld werd, hebben Steenbergen en Rood Wit tenslotte de punten broederlijk gedeeld. Steenbergen was voor de rust grotendeels in de meer derheid maar het afwerken van de aan vallen was toch zo, dat het geen doel punten opleverde. Voor beide doelen speelden zich hachelijke momenten af. Een minuut voor rust wist van Peer van Rood Wit vrij voor de keeper te komen en op zijn bekeken schuiver had de Steenbergse goalie geen antwoord. 0-1. Na rust bleek, dat beide verdedigingen het heft in handen hielden. Steenbergen viel met man en macht aan. Na twintig minuten wilde linksback J. Heijnen van Rood Wit in een gevaarlijke situatie met een omhaal terugspelen op zijn keeper, maar de bal verdween met een grote boog onder de lat in het doel. Steen bergen trok zich terug in de verdediging. (Van een onze verslaggevers) OOSTBURG Het bestuur van het district Zeeland van de Nederlandse Bridgebond heeft tijdens een zaterdag ge houden vergadering besloten uit de Ne derlandse Bridgebond te treden indien er volgende zaterdag geen overeenstem ming tussen de bonden wordt bereikt. Het geschil tussen het districtsbestuur en het nationaalbestuur handelt over een contributieverhoging, waarvan Zeeland niets ten goede zou komen. Het districts bestuur heeft thans de eis gesteld, dat het nationaal bestuur volgende week ter vergadering dient te komen. Indien dit niet gebeurt zal Zeeland haar eigen boontjes gaan doppen. De doelman van Zeeland Sport in een hevig duel gewikkeld met Aarts van Alliance. De goalie tipt de bal corner. opgewassen. Vooral de Sluiskil-voorhoede had te weinig stootkracht. Voor de rust namen de bezoekers door doelpunten van A. Debbaut (3x) en zijn broer W. Deb- baut (1) een 0-4 voorsprong. Na de rust zorgde A. Lindenberg voor 0-5 waarna A. Debbaut het halve dozijn volmaakte (0-6). Jacobs kopte daarna het enige Sluiskil-doelpunt in de touwen (1-6). Sinke en Huibrechtse brachten daarna de eindstand op 1-8. In 4G hebben Burgh, Kruisland, SC Gastel, Vosmeer en Zierikzee een goede start gehad. Divo en Halsteren hebben elk één punt. De andere ploegen kunnen ech ter in wedstrijd no. 2 laten zien wat ze in hun mars hebben. Conclusies trekken uit één wedstrijd heeft weinig zin. Het wachten is dus op de eerstvolgende re sultaten. SC Gastel - RKFC 71 Stevig aan pakken van de thuisclub bracht in het eerste half uur een flinke voorsprong, waar de gasten slechts één doelpunt te genover konden zetten. In de tweede helft wist doelman Keepers zelfs een strafschop te stoppen. De Gastel-doelpun ten kwamen voor rust tot stand door La- zeroms, Gommerde en Akkermans. Marte- laere zorgde voor een tegenpunt: 31. In de tweede helft liep de thuisclub door Akkermans, Lazeroms (2x) en v. Steen uit tot 71. Kruisland - Oudemolen 52 De gas ten wisten reeds in de 5e minuut de lei ding te nemen (Th. v. Hooft) en in de 10e minuut werd het zelfs 20 (C. v. Est). In de tweede helft maakte Houte pen er 32 van. Maar daarmee was de doelpuntenhonger van de thuisclub niet gestild. Verbeek en Houtepen zorgden voor een 52 eindstand. N.-Borgvliet - Burgh 23 In een zeer slechte wedstrijd heeft Burgh ten slotte verdiend gewonnen. Bij de thuis club bleken een aantal spelers nog niet in goede vorm. Door Hopmans werd het 10, maar Rijnberg maakte gelijk (11). Na rust bracht v. Geel Nieuw-Borgvliet op 21, doch De Roo en De Graaf zorg den tenslotte voor een Burgh-overwin ning. Zierikzee - De Schutters 42. Zie rikzee behaalde een verdiende overwin ning. Na 14 minuten nam De Schutters verrassend de leiding door een schot van Theunissen (0—1). In de 29e minuut bracht Heyboer de partijen op gelijke voet (11), om nog in dezelfde minuut opnieuw raak te schieten (21). Na rust benutte v. Beveren een strafschop (2-2). Luyten en Willemse zorgden voor de 42 eindstand. In 4H geen schokkende gebeurtenissen op de eerste wedstrijddag. Opvallend is echter het feit dat alle thuisclubs met stevige cijfers wonnen. Vogelwaarde kwam zelfs tot zeven doelpunten. ClingeIJzendijke 3-1. Was een aardige wedstrijd, uitstekend door scheidsrechter Donde geleid. Na 16 minu ten kopte Ras zijn ploeg naar 1-0, maar Van Opdorp maakte in de 31e minuut gelijk (1-1). 15 Minuten na de rust gaf Hoefnagels Clinge opnieuw een voor sprong (2-1). Van Bunder stelde in de 31e minuut met een prachtig schot de zege definitief veilig (3-1). VogelwaardeBreskens 7-3. De nieu welingen lieten er in hun eerste wed strijd geen gras over groeien. Wel nam Breskens door Boechout de leiding (0-1). Nog voor de rust maakte Lambert gelijk (1-1). Na de thee ging de doelpunten- machine bij Vogelwaarde pas goed draaiep. Door Lambert werd het 2-1. Wel maakte Hoefnagels weer gelijk (2-2), maar door Neve (2x), Pieters, Strooband en nogmaals Lambert werd het 7-2. Ten slotte kon Verduyn de eindstand op 7-3 bepalen. BiervlietSte en5-2. Biervliet nam na 10 minuten door Versluys de leiding (1-0). Een minuut later maakte Ceule- naere gelijk (1-1). In de 34e minuut had Verhagen succes (2-1). Na de thee zorgde Martens voor 3-1, waarna de 16e minuut uit een onoverzichtelijke situatie de bal in het Biervlietdoel terecht kwam (3-2). Martens maakte er na 23 minuten 4-2 van en Versluys bracht in de 36e minuut de einduitslag op 5-2. Lewedorpse BoysRCS 5-2. De Boys speelden in deze wedstrijd stukken beter dan in het vorige seizoen. Na 3 minuten opende M. Raas de score (1-0) en 2 minuten later maakte De Baar 2-0. In de 20e minuut scoorde De Kraker tegen (2-1). Via een strafschop bracht P. Raas na een half uur de stand op 3-J. Na rust schoot P. Raas in eigen doel (3-2), maar door een treffer van De Baar in de 35e en van Vermeulen in de 40e minuut werd de 5-2 zege voor Lebo een feit. EERSTE KLAS B Overmaas—VUC 3-3; De Musschen— CW 4-1; DCVON A 4-2; SVW—Unitas 4-2; PapendrechtLaakkwarties 3-0; UVS—TSC 3-1. DCV 1-2 VUC 1-1 De Musschen 1-2 CW 1-0 Papendrecht 1-2 Laakkwart. 1-0 SVW 1-2 ON A 1-0 UVS 1-2 TSC 1-0 Overmaas 1-1 Unitas 1-0 EERSTE KLAS E BrabantiaMiddelburg 1-0; Vlissin genDe Spechten 3—6; RKCTOP 3-3; De ValkValkenswaard 6-1; HW Helmond 1-3; SpartaBoxtel 4-1. Brabantia 1-2 TOP 1-1 Helmond 1-2 Boxtel 1-0 Sparta 1-2 HVV 1-0 De Spechten 1-2 Middelb. 1-0 De Valk 1-2 Valkensw. 1-0 RKC 1-1 Vlissingen 1-0 TWEEDE KLAS A UNA—Vlijm. Boys 1-2; Geldrop— Best Vooruit 2-1; Reusel Sp Gemert 3-1; Budel—Bladella 2-1; Tongelre— Taxandria 2-2; SMGVOAB 2-2. Budel 1-2 Taxandria 1-1 Geldrop 1-2 Tongelre 1-1 Reusel Sp. 1-2 UNA 2-1 Vlijm. Boys 1-2 Best Vooruit 1-0 VÓAB 2-2 Bladella 1-0 SMG 1-1 Gemert 1-0 TWEEDE KLAS B AllianceZeeland Sp. 1-1; MOC Sarto 2-4; ODIOTerneuzen 1-6; Steen bergenRood-Wit 1-1; Veerse B. DESK 1-2. Alliance 2-3 Steenbergen 1-1 DESK 1-2 Zeeland Sp. 1-1 Internos 1-2 MOC 1-0 Terneuzen 1-2 ODIO 1-0 Sarto 2-2 RKVVU 1-0 Rood-Wit 1-1 Veerse Boys 1-0 DERDE KLAS B ConcordiaBaardwijk 1-4; OJC Zwaluw 2-3; ODC—Oss 0-3; RKSVA RWB 1-5; MargrietWSC 1-2; DSC— Blauw-Geel 1-1. Baardwijk 1-2 DSC 1-1 OSS 1-2 Concordia 1-0 RWB 1-2 Margriet 1-0 WSC 1-2 ODC 1-0 Zwaluw 1-2 OJC 1-0 Blauw-Geel 1-1 RKSVA 1-0 DERDE KLAS C WVOVirtus 3-1; SCOUno Animo 2-1; VES—TAC 4-1; RACGilze 1-1; GloriaRKTW 2-4; HilvariaDon gen 3-3. Gilze 2-3 WVO 2-2 SCO 1-2 Dongen 1-1 RKTW 2-2 Hilvaria 1-1 TAC 2-2 RAC 1-1 Uno Animo 2-2 Gloria 1-0 VES 2-2 Virtus 1-0 DERDE KLAS D RoosendaalDosko 1-1; Zeelandia BSC 2-1; Kaaise BoysHontenisse 2-3; NSVMeto 2-1; AxelGrenswachters 3-0: SluiskilGoes 1-8. Hontenisse 2-3 BSC 2-1 Axel 1-2 Dosko 1-1 Goes 1-2 Roosendaal 1-1 Zeelandia 1-2 Grenswacht. 1-0 NSV 2-2 Kaaise B. 1-0 Sluiskil 2-2 Meto 1-0 VIERDE KLAS B RKJVV—Zaltbommel 2-2; Haarsteeg RKOSC 6-1; Irene—OVH 1-3: Linge BoysGW 0-2: BurenTGG 3-4; Heus- denDen Dungen 2-1. GW 1-2 Zaltbommel 1-1 Heusden 1-2 Buren 1-0 Haarsteeg 1-2 Den Dungen 1-0 OVH 1-2 Irene 1-0 TGG 1-2 Linge B. 1-0 RKJVV 1-1 RKOSC 1-0 VIERDE KLAS E SVGOns Vios 0-2; Hieronymus— Zigo 4-1; GSBWVelocitas 6-1: Gudok RKDVC 3-0: RKSSS—Zundert 2-1. GSBW 1-2 RKDVC 1-0 Gudok 1-2 Velocitas 1-0 Hieronymus 1-2 Zundert 1-0 Ons Vios 1-2 Zigo 2-0 RKSSS 1-2 Oisterwijk 0-0 SVG 2-2 VIERDE KLAS F WaspikRaamsdonk 1-3; Sprundel Mad. Boys 1-6; BavelAdvendo 3-1; SET—VCW 3-1. Mad. Boys 1-2 Groen-Wit 1-1 Advendo 2-2 Sprundel 2-0 Raamsdonk 1-2 VCW 1-0 SET 1-2 Waspik 1-0 Bavel 1-2 SET 0-0 Breda 1-1 VIERDE KLAS G SC Gastel—RKFC 7-1; N. Borgvliet— Burgh 2-3; VIVO—Halsteren 2-2; NVS Vosmeer 0-2; KruislandOudemolen 5-2: iZerikzeeDe Schutters 4-2. Burgh 1-2 Halsteren 1-1 Kruisland 1-2 Nw. Borgvliet 1-0 SC Gastel 1-2 NVS 1-0 Vosmeer 1-2 Oudemolen 1-0 Zierikzee 1-2 RKFC 1-0 DIVO 1-1 Schutters 1-0 VIERDE KLAS H ClingeIJzendijke 3-1: Vogelwaarde Breskens 7-3; BiervlietSteen 5-2; Lewed. BoysRCS 5-2. Biervliet 1-2 Aardenburg 1-0 Clinge 1-2 Breskens 2-0 Corn. Boys 1-2 RCS 1-0 Koewacht 1-2 Steen 1-0 Lewed. Boys 1-2 IJzendijke 1-0 Vogelwaarde 1-2 Afdeling Zeeland A: DomburgGroede 3-2, Hoofdplaat Schoondijke 1-4, NoormannenPhi lippine 1-3, OostburgWalcheren 3-4. B: DreischorHansw. Boys 1-5, Krui- ningenZierikzee 2 2-0, RoburKwa- dendamme 3-1, RenesseLuctor 1-3, PatrijzenZonnemaire 8-1. Afdeling Brabant A: VOV—SVC 0-3, TPO—RSV 2-0, VVR-SCW 3-2. Moerse B HSC 5-1, HoevenCluzona 1-6, DHVDevo 5-0. B: UW—White Boys 1-1. Viola—Ter neuzen 2-0, RielTVC 5-2, JeKasab 4-3, ChaamNeerlandia 6-2, Berkdijk Boeimeer 1-0.

de Stem | 1964 | | pagina 5