Glorieuze start van Goese fruitweek Walcheren SHOWROOM s Zeeuwsch-Vlaanderen ZUID-BEVELAND RAAD LEENT ACHT TON WALSOORDEN OP DE FILM Nonchalance met defensie geheimen Aantrekkelijk jeugdcorso/ bij begin Goese fruitweek E.M.S. verkoopt huizen in Vlissings Paauwenburg 31IDDELBURG VLISSINGEN plm. 200 m2 AXEL Dagblad De Stem Vandalen beschadigen Miniatuur-Walcheren Sportzaal geopend TERNEUZEiv Vrouw gewond bij gasont ploffing Fruitfee geïnstalleerd Mosselfuif op Grote Markt N.V. SLAVENBURG'S BANK Toiletten fee en hofdames Goese fruitfee naar Walcheren HOOGWATER Winnaars naar grote corso Verkoopkantoor .Britannia" in Stoffelijk overschot van A. Halliday aangespoeld Functionarissen uit ontwikkelingslanden bezochten Terneuzen Vandaag Morgen DAGBLAD DE STEM VAN MAANDAG 14 SEPTEMBER 1964 BROMFIETSER GEWOND Doordat de bestuurder P. v. d. G. uit Midelburg van zijn op de Loswal aan de Houtkaai geparkeerd staande auto bij het achteruit de rijbaan oprijden de aanko mende bromfietser A. E. uit Middelburg niet tijdig opmerkte onstond een aanrij ding tussen beide voertuigen, waarbij de bromfietser vrij ernstig aan zijn rechter been werd gewond. Hij werd per am bulance naar het Gasthuis vervoerd. Beide voertuigen liepen schade op. GRASBRAND OF SCHELDETERREIN Zondagmiddag ontstond op de terreinen van de n.v. De Schelde bij de Marinedam een grasbrand, die zich snel uitbreidde De bedrijfsbrandweer van De Schelde slaagde erin het vuur te bedwingen, na dat ca. 1000 m2 gras was verbrand. AFSCHEID DIRECTEUR LOODSWEZEN Kapitein ter Zee J. A. van Beusekom. directeur van het loodswezen in het zesde district, heeft in het Lampsinshuis een afscheidsreceptie gehouden i.v.m. zijn benoeming tot directeur van het loodswezen te Rotterdam. Tevens werd kennis gemaakt met zijn opvolger, kapi tein ter zee Van der Graaf. (Advertentie) CONFECTIEGROOTHANDEL zoekt in Breda een bedrijfsruimte, die ge schikt (evt. te maken) is voor Gedacht wordt aan een parterre met eigen ingang dicht bij het station. Aanbiedingen te richten aan Reclame-Adviesbureau de la Mar N.V. Mauritsweg 50, Rotterdam-2, onder no. 5267. OLIEBOLLENACTIE WERD SUCCES De oliebollenactie, georganiseerd door het r.k. Jeugdwerk, is een succes gewor den. Zaterdag werd Axel „overspoeld" door ruim 6000 oliebollen, die grif af nemers vonden. Ze werden gebakken door enige leidsters, die voorlopig geen oliebollen meer kunnen „zien". Niettemin is de financiële lacune, die was ontstaan door de gTote kosten van het kampwerk, weer enigszins opge- GOES KETEL VIEL UIT HIJSKRAAN Bij het laden van een ketel op het ter rein van de A.K.F. schoot een ketel uit de strop en viel in het ruim van het bin- nenvaarbrug waarin de ketel moest worden geladen. Het schip raakte hierbij lek, doch kon met eigen pompen drij vend worden gehouden. Persoonlijke ongelukken deden zich niet voor. '«•Gravenpolder RAADSAGENDA Dinsdagavond, 15 september aanstaande zal de raad in openbare vergadering bij eenkomen. Aan de i'aad zal het plan tot aanleg van een openbare verlichting in het uit breidingsplan „West-Voortraphoek" wor. den voorgelegd. Ook komt aan de orde het uitbreidingsplan in hoofdzaak en een bezwaarschrift van de fa. Goense te 's Gravenpolder. Voorgesteld wordt dit plan te herzien en het bezwaarschrift nietontvankelijk te verklaren. Aan C. Rovers te 's Gravenpolder zal 'n perceel bouwterrein aan de Schuitweg worden verkocht voor de bouw van een vulcaniseerinrichting van banden Voorgesteld wordt van de heer P. J. van Hoeken van 's Gravenpolder te Leiden de beide zijkanten van de Schuit- weg met de halve sloten aan te kopen ten behoeve van de ontwikkeling van het uitbreidingsplan „West-Voortraphoek". Voorgesteld wordt de woning Dorps straat 19 van mevrouw D. P. Prümers aan te kopen in het kader van de plannen tot sanering van de bebouwde kom. Tenslotte wordt een krediet gevraagd voor het aanleggen van een strandje aan de zeedijk. 's-Heerenhoetc De motorrijder W. S. raakte ernstig ge wónd bij een aanrijding met de brom fietser A. L. uit Vlissingen. Het ongeluk gebeurde in een onover zichtelijke bocht tussen Ovezande en 's Heerenhoek. De motorrijder nam de bocht geheel links en vloog daarbij fron- w J?P de tegemoet komende bromfietser. W. S. moest met ernstige verwondingen per ambulance naar het ziekenhuis in Goes worden vervoerd. De bromfietser werd slechts licht gewond, beide voertui gen werden licht beschadigd. 's-Heer Arendskerke Op woensdag komt de gemeenteraaad m vergadering bijeen. Op de agenda ko men de volgende punten voor: voorstel van b. en w. tot het verlenen van eervol ontslag aan mevrouw A. Meulmeester- Dallintijn, onderwijzeres aan de open bare lagere school te Nieuwdorp, wegens vertrek naar elders; een voorstel om in het uitbreidingsplan te 's-Heer Arends kerke (dorp) de bestaande Slotstraat te verlengen, een zijstraat van deze straat aan te leggen, alsmede langs deze stra ten trottoirs te leggen. In verband met de realisering van het uitbreidingsplan te 's-Heer Arendskerke (dorp) wordt voorgesteld de woning van de heer M. Boonman aan de Oude Rijksweg aan te kopen. Voorgesteld wordt ook de aan gekochte gronden in het uitbreidingsplan Industrieterrein te verpachten met in gang van 1 november 1965 aan de vroe gere eigenaren. Daarna komt een voor stel aan de orde tot het verhogen van de bedragen voor het deelnemen aan de vuilnisophaaldienst, omdat met de hui dige vergoeding ad f 10,- geen sluiten de exploitatie mee verkregen kan wor den. Voorgesteld wordt het bedrag te verhogen tot f 12,50 voor één emmer, voor een tweede tot en met een vijfde respec tievelijk tot f 21,-, f 27,-. f 32,- en f 37,50, Dagblad voor Zeeland KANTOREN voor Zeeuwsch-Vlaanderen: Steenstraat 14, telefoon 2377. Hulst voor Walcheren en Zuid-Beveland: Klokstraat 1, telefoon 6252 GOES Eerste redacteur Exploitatie- inspectie Zeeland L. K M DE JONG tel. 2377 Hulst voor Zeeland: F. DE LIGT tel. 6252 Goes privé 7300 Goes Redacteur voor Oost-Zeeuwsch-Vlaanderen en Kanaalzone W. WOLTERS tel. 2377 Hulst privé 2572 Hulst Redacteur voor West-Zeeuwsch- Vlaanderen J. PETIT, v. Ostadestraat 41, Oostburg tel. 01170-2991 Redacteur voor Zuid-Beveland en Walcheren: S. AUGUSTIJN, tel. 6252 Goes Rayonbeheerder voor Zuid-Bevelanó en Walcheren K. MENU. tel. 6252 Goes Prijs voor losse advertenties, bestemd voor de editie Zeeland t 0.18 per mm 1 mm ingezonden mededelingen 2)4 mm gewone advertenties Bij contract aanzienlijke reductie „Kleintjes": 3 regels of minder t 1. elke regel meer f 0,25 Als één regel gejden 23 letters en/ol leestekens. Bij plaatsing ook ln de Brabantse oplage resp. 1,60 en 0,60. Bij 3 achtereenvolgende ongewijzigde plaatsingen de derde plaatsing tegen half geld. elke emmer boven dit aantal gaat f 7,- per stuk kosten. Nu de bouw van het nieuwe gemeente huis reeds volop aan de gang is wordt voorgesteld in principe tot verkoop van het oude gemeentehuis met secretaris woning te besluiten en een nieuwe ambtswoning voor de secretaris te bou wen. BRANDWEERREDDINGSOEFENING Door de plaatselijke brandweer werd een praktische oefening gehouden in het redden van gewonde mensen uit bran dende huizen. Hiervoor stond gefingeerd het gemeentehuis op de benedenverdie ping in brand. Een tweetal „vrijwillige" gewonden werd vanuit een faam van de raadzaal op een brandcard naar beneden getrans porteerd. De oefening kan geslaagd genoemd worden. Rest nog te vermelden, dat de brand de gemeente-ambtenaren niet zon der huisvesting heeft gelaten. Kloetinge „EXCELSIOR" VIERDE JUBILEUM De muziekvereniging „Excelsior" vier de feest in verband met het 65-jarig be staan. In de middaguren werd een druk be zochte receptie gehouden in Amicitia. Deputaties van veel muziekverenigingen in Zeeland kwamen hun gelukwensen aanbieden. Het gemeentebestuur was vertegen woordigd door wethouder B. M. van Nieuwenhuijze, gemeentesecretaris A J. Hoste en de tweede-secretaris F P Ver sprille. Een groot aantal sprekers voerde tijdens de receptie het woord, o.m. de heer Van Wallenburg, voorzitter van de bond van harmonie- en fanfaregezelschap Pen m Zeeland. Hij wees op de unieke prestaties van Excelsior in de laatste tien jaren. De lof, die hij toezwaaide aan bestuur, leden en vooral aan „Excelsiors" dirigent J. den Toonder, werden later door diverse andere sprekers nog eens flmk onderstreept. De heer J. Sinke bood namens de Kloe- tmgse burgerij een envelop met inhoud aan, die bestemd zal worden, zoals werd meegedeeld, voor aanschaf van nieuwe muziekinstrumenten voor het jeugdkorps. Er waren bloemstukken van o.m het gemeentebestuur, de v.v. Kloetinge, de korfbalvereniging „Blauw-Wit" de ver eniging van oud- leerlingen van land- en tumbouwcursussen. de gymnastiekver eniging en de afdeling van de N.C.V.B. Krniningen BLOEMENTENTOONSTELLING In „Ons Dorpshuis" werd een bloemen tentoonstelling gebrganiseered Dit jaar lijks terugkerende kleurenfeest, werd geopend door de burgemeester. Het ge heel was in vergelijking met de voor gaande jaren prachtig van opzet, rijk aan bloemen en planten. De belangstelling voor deze alombe- kende tentoonstelling was groot. Yerseke Zonder hoofdelijke stemming besloot de raad tot bet aangaan van een geld lening groot f 800.060,- bij de bank voor Nederlandse gemeenten tegen zes pro cent rente. De heer Van de Velde vond de rente nogal hoog. Het geld is nodig om de aangegane verplichtingen na te komen voor de nieuwe haven. Ter uitvoering van rioleringswerk zaamheden werden negen perceeltjes voortuin aangekocht aan de Damstraat. De heer Van de Plasse werd een bij drage van f 250,- verleend voor ge maakte onkosten aan zijn woning i.v.m. de sanering van Polen. Voor het bou wen van een woning werd aan de heer J. Zuijdweg zeven are grond verkocht tegen een voorlopige prijs van vijfen twintig gulden per ca. De reiningsrechten voor huisvuil wer den van negen gulden verhoogd tot twaalf gulden en het gebruik van koi- kenzuiger en vrachtwagen van 7,50 tot 10,- gulden per half uur ver hoogd. Wegens gestegen onkosten en het grote tekort van deze dienst is men verplicht tot deze verhoging over te gaan. De heer van de Velde vond het jammer dat voor deze verhoging niet meer service kan worden gegeven. De heer Boone had klachten over te werkstelling door het arbeidsbureau bij de conservenfabriek te Kapelle. Voor zitter wilde en kon hier tijdens de openbare zitting niet op ingaan. Tot een persoonlijk gesprek over deze kwestie is hij. echter gaarne bereid. Wethouder Van Boven bracht namens de raad dank aan burgemeester Wil- lemsen voor de voortreffelijke wijze waarop de belangen van onze gemeente door hem naar voren zijn gebracht bij het bezoek van minister Biesheuvel. (Van onze correspondent) MIDDELBURG In de nacht van vrij dag op zaterdag hebben vandalen vrij ernstige schade toegebracht aan de per manente tentoonstelling op de terreinen van Miniatuur Walcheren. Zaterdagmor gen werd dit door de beheerder ontdekt. Er bleken ruim 60 vernielingen aan de modelgebouwen, scheepjes enz. te zijn aangebracht. De schade wordt geraamd op 1500 tot 2000. De politie verzoekt ieder, die inlichtingen kan verstrekken, hiervan melding te maken op het poli tiebureau. vuld, dank zij de spontane medewerking van de bevolking. Sluis In Groede werd de nieuwe sportzaal officieel in gebruik genomen. Deze zaal, voorzien van moderne apparaten, is ge bouwd op fundamenten van de oude openbare lagere school van 1872. Burge meester J. C. Everaars bracht dank aan alle medewerkenden en hij bood gemeen teopzichter C. van Overbeke enige gram mofoonplaatjes aan. Deze schonk mede namens de aannemers aan de nieuwe gymnastiekzaal een elektrische klok. Met deze sportzaal is Groede thans op sport gebied goed voorzien. De opening werd bijgewoond door de heren C. Distelbrink uit Goes, consulent van de lichamelijke opvoeding in Zeeland, J. Geleins, inspec teur van het lager onderwijs in de in spectie Middelburg en A. A. Leenhouts, oud-inspecteur van het lager onderwijs en verder raadsleden en wethouders van de gemeente. Bij een ontploffing, veroorzaakt door het ontsnappen van flessengas, is me vrouw P. C. v. K. in de Dekkerstraat vrij ernstig aan beide handen en gezicht ge wond. De ontploffing deed zich voor toen de vrouw van een kampeerkookstel, dat op flessengas brandt, het bovenste ge deelte afschroefde omdat dit niet goed was bevestigd en de vrouw dit wilde herstellen Bij het afschroeven kreeg het gas gelegenheid te ontsnappen. Daar in de onmiddellijke nabijheid een brandend petroleumstel stond volgde 'n ontploffing waarbij ook het interieur vrij ernstig werd beschadigd. Dokter Van Breda Vriesman verleende de eerste hulp. Toen de brandweer aankwam, was de brand reeds met water geblust. Kortgene DUITSE VOLKSWAGEN OVER DE KOP Een Duitse volkswagen uit Bochum met als inzittenden de gezusters M. K. en C. K. komende uit Kortgene en rij dende richting Goes nam bij de Stap horstkruising de bocht met te grote snel heid, waardoor de wagen slipte, kantelde, drie keer omsloeg, door een berm van circa vier meter over de andere rijbaan gleed en uiteindelijk weer op zijn wielen terecht kwam in de Imkerwegberm. De Duitse dames liepen slechts lichte verwondingen op. De auto werd totaal vernield. EEN STRALEND ZONNETJE een klein beetje wind, duizenden mensen langs de route. Ziedaar het ideale decor voor een intocht van een fruitfee. Na bijzonder veel voorbereidingen was het zaterdag middag in Goes weer zover. Voor het tiende achtereenvolgende jaar is de Goese Fruitweek van start gegaan met de glorieuze entree in Goes van de Fruitfee en haar hof dames. VOORAFGEGAAN door een grote stoet van versierde fietsen, wagentjes en verklede kinderen, deelnemers aan de Jeugdcorso en door een drietal mu ziekkorpsen werden Fruitfee Mattie Schipper en de hofdames Ina van de Guchte en Netty Verschoore, gezeten in een grote open auto, onder applaus van het zeer talryke publiek, gebracht naar de Grote Markt, waar een officiële ont vangst door het Goese gemeentebestuur en de installatie van de fruitfee op het programma stond. BIJ ONTSTENTENIS van burgemees ter mr. F. G. A. Huber, die wegens ziek te verhinderd was, werd nu de installa tie verricht door loco-burgemeester J. S. Visscher. Gezeten temidden van de wethouders, gemeen^eraadslèden en het bestuur van de Stichting Zeeuws Fruit- corso hoorde fruitfee Mattie de instal latierede aan. In zijn rede ging de heer Visscher nog even terug naar de eer ste fruitcorso, nu tien jaar geleden en de daaropvolgende ontwikkeling. ,,Deze is enigszins achtergebleven bij de hoop en de verwachtingen, die we eraan ge steld hebben. Toch heeft de corso allu re", aldus de heer Visscher. Hij had bij zonder veel respect voor al diegenen, die door hun inspanningen de fruitweek toch weer van de grond hebben ge bracht, ondanks de vele moeilijkheden, die vooral in de financiële sector lig-- gen. Om na dit tweede lustrum de fruitcorso voor Goes en voor Zeeland te kunnen behouden deed de heer Visscher een beroep op allen in de fruitwereld hun volledige medewerking te geven aan dit corso. Verder ging de heer Visscher ook nog op de bijzonder mooie, maar zware taak van de fruitfee in de komen de week. Met de woorden: „Ik ver klaar u voor geïnstalleerd, en mag u als teken van uW waardigheid en ter verhoging daarvan u de sjerp omhan gen" besloot hij de installatierede. FRUITFEE Mattie Schipper beant woordde de installatierede met een bij zonder charmant speech je, waarbij zij echter wel een beetje te diep in ging op de politieke zaken in Goes. Tot slot was er fruit voor de zieke burgemees ter, de loco-burgemeester, de wethouders en de gemeentesecretaris. Na het gebruiken van een verfrissing kreeg de heer J. A. van Willigen, voor zitter van het stichtingsbestuur het woord. Hij bracht het gemeentebestuur dank 'voor de vriendelijke woorden en voor de medewerking, die ieder jaar weer opnieuw wordt verleend. De heer Van Willigen memoreerde, dat door het bestuur grote risico's worden genomen en vele opofferingen worden getroost om iedere keer weer te komen tot een fruitcorso. OP HET PODIUM op de grote Markt werden de fruitfee en haar gevolg ont vangen met een driewerf „hoera", inge zet door voorzitter J. van Willigen. Na het bekendmaken en uitreiken van de prijzen van de Jeugdcorso werd een rijtoer door de stad gemaakt. s Avonds waren enige duizenden mensen op de Grote Markt samenge stroomd. om er te luisteren naar de muziek van de bekende Tilburgse Wool- town Jazzband", o.l.v. Jan Schepens. Ondertussen deden ongeveer 850 men sen zich tegoed aan een mosselmaaltijd, aangeboden door de G.M.C. in samen werking met Heineken Brouwerijen Ne derland en het Produktschap voor Vis en Visprodukten. 600 kg mosselen, vak kundig gekookt 'door schipper Schot en zijn mannen uit Yerseke, 750 liter (3000 glazen) bier en 1000 broodjes vonden hun weg naar vele hongerige magen en dorstige kelen. De gaatjes tussen de be drijven en de gangen door werden opge vuld met praatjes van speaker Jan van Stee. die ook in de komende week alle aankondigingen en conferences krijgt te verzorgen. Tot laat in de avond heerste er een gezellige drukte in „Fruitstad' Goes. (Advertentie) CREDIETEN Terneuzen: Kersstraat 13, tel. (01150) - 31 31 Hulst: Zitdag Steenstraat 20 (Van onze correspondent) WALSOORDEN In de loop van zaterdag jl. werden door de Ned. Blindenbond in 't dorp Walsoorden en in de bijbehorende buurt schappen Waterstraat, Noordstraat en Klever- hil filmopnamen ge maakt. In de voormid dag werden de haven werken en fabrieken met installaties gefilmd en voor zover mogelijk de bewoners met hun kinderen in hun gewo ne doen en laten. Hier door werd een beeld verkregen van het leven der dorpsbewoners en van de wijze waarop dit reilt en zeilt. In de mid daguren werd te Wals oorden nog een film op genomen van de jeugd- wandelclub in hun kleu rige kleding. Ook werd de bekende Adraan v. Delft, 86 jaar oud, staande op de oude aan legsteiger met zijn fraaie verrekijker, waar mede hij nog steeds de voorbijvarende grote en kleine schepen op de Westerschelde pleegt te observeren op de film (Van een onzer verslaggevers) DEN HAAG De binnenlandse veiligheidsdienst en de marine in lichtingendienst stellen op het ogen blik een onderzoek in naar de open bare gedragingen en uitlatingen van twee topfunctionarissen bij de rijks verdedigingsorganisatie T.N.O. Het zyn de plaatsvervangend directeur van de organisatie, ir. Gratama en de luitenant ter zee ir. E. Atsma. Zij worden verantwoordelijk gesteld voor wat er gebeurd is, na het foto graferen van de beelden die de Amerikaanse kunstmaan Nimbus eind augustus heeft uitgezonden. De foto's, afbeeldingen van verschillen de Europese landen, verschenen in het begin van september in de Ne derlandse dagbladen en enige dagen later werd er een persconferentie over gegeven. De plaatsvervangend directeur en de marine-officier die bjj de rijks verdedigingsorganisatie gedeta cheerd is, wordt verweten de publi- katie van de foto's en de methode van fotograferen niet te hebben ver hinderd. Bovendien treft hen de be schuldiging dat zij een persconferen tie belegd hebben, in een gebouw, het fysisch laboratorium op de Waalsdorpervlakte te Den Haag, dat als het ware wemelt van geheime afbeeldingen, maquettes en stukken. Het meeste werk van de rijksver dedigingsorganisatie is namelijk ge- klassificeerd en geldt dus als mili tair geheim tot zeer geheim. De binnenlandse veiligheidsdienst en de marine inlichtingendienst vinden namelijk houvast aan enige voorval len tijdens deze persconferentie op 2 september. Enkele fotografen heb ben toen een geheime maquette ge fotografeerd, ondanks een nadruk kelijk verbod van de plaatsvervan gend directeur, ir. Gratama. Deze heeft tijdens de persconferen tie deze handelwijze weliswaar be stempeld als onbehoorlijk en jour nalistiek ontoelaatbaar, maar staat thans toch verantwoordelijk voor het voorgevallene. De heren Gratama en Atsma moe ten zich voorlopig ter beschikking houden van de twee veiligheidsin stanties. die willen uitzoeken welke lekken ér bjj de ryksverdedigingor- ganisatie zitten en in hoeverre de geheime zaken te weinig beveiligd worden. Vandaag worden hierover waar- schijnlpijk officiële mededelingen verstrekt. De heer Meeuwsen, mode-expert in het Fruitcorso-comité, heeft de volgende explicatie gegeven over de toiletten, die de fruitfee en haar hofdames tijdens de tiende Goese Fruitroeek dragen. Alle japonnen zijn van hetzelfde model (Dior), en half getailleerd. De kleur uan de japon van de fee is biscuit- kleurig. De stof is satfjn. De japon nen van de hofdames zijn van het zelfde materiaal gemaakt, doch verschillen alleen in kleur: licht reseda. Alle japonnen zijn be- stikt met paarlemoer pailletten en met pareltjes. De toiletten worden gecompleteerd met stola's van her melijn. (Van onze correspondent) GOES Het programma van de Goese Fruitweek wordt vandaag voort, gezet met bezoeken van de Fruitfee en haar gevolg aan enkele kleutertehuizen. Eerst is Huize Den Berg in de 's Heer- Hendriks-Kinderen-Straat te Goes aan de beurt, waarna de Fruitfee haar werkterrein verlegt naar Walcheren, waar bezoeken zullen worden afgelegd in de kinderherstellingsoorden Zonne veld, Iepenoord en Welgelegen te Oost. kapelle. In al deze tehuizen zullen zakjes fruit worden uitgereikt, die daarvoor beschikbaar zijn gesteld door „Sport Steunt Zonneveld". 's Avonds om acht uur organiseert de Goese Middenstands Centrale in samen werking met Philips Phonogram een grote talentenjacht op de Grote Markt te Goes. Naast diverse bekende Goese vocalisten en ensembles zal aan dit pro gramma medewerking worden verleend door het bekende Belgische zangeresje Philomena Magistra en de uit de tele visie-uitzending van „Nieuwe Oogst" bekend geworden parodist André van Duyn. Als juryleden fungeren de heren A. Postema uit Eindhoven en E. Hey- blok en J. Kousemaker uit Goes. Voor de muzikale omlijsting van het pro- gramma en de begeleiding van de vo- caliste van deze avond wordt mede werking verleend door de Goese dans en showband „The Orpheans", o.l.v. Jan Baarends. (Van onze correspondent) GOES Het vorig jaar genomen initiatief van de Stichting Zeeuws Fruit corso, om aan de intocht van de Fruitfee een zgn. Jeugdcorso te verbinden, is bij zonder geslaagd gebleken. Dit jaar was de stoet van deelnemers indrukwekkend zowel wat aantal als wat de kwaliteit van de deelnemende individuelen en groepen betreft. De jury, bestaande uit W. Wisse, mej. K. J. Dekker, F. de Jong, G. Dekker, mej. Vbis en K. Mulder heeft geen eenvoudige taak gehad om uit de kwalitatief hoogstaande inzendingen de prijswinnaars te bepalen. De inzendingen werden in 4 groepen beoordeeld. Morgen, dinsdag 15 september, gelden voor Zeeland de volgende hoogwater standen: Hansweert 9.07 en 21.47 uur; Terneuzen 8.40 en 21.20; Vlissingen 8.15 en 20.54 uur; Wemeldinge 9.40 en 22.20 uur. Groep 1. individuelen: le prijzen: Jan Louws, „Het vissertje"; Jenny Gunst, met „De ciown" en Felix Wattel. 2e prijs: Anneke Groeneveld. 3e prijzen: Jan Wil lem Groeneveld, Heieen Joosse, „Tiroler meisje" Groep 2 (groepen tot 3 personen), le prijzen: Robert Schlingemann, „De appel plukkers", Gerard Gijssel, „Fruitwinkel tje", en Linda Vermeer, „Tour de France" 2e prijzen: Magda Roeten, „2 elfjes", en Henny Versteeg, 3e prijzen: Hans Mulder, „Prins Willem van Oranje". Groep 3 (groepen van 37 personen), le prijzen: „De Fruitbakker" van Camiel Verschoore, „Zigeunerwagen" van Jac queline Westdorp, „Klaar-Over" van Jan de Grip. 2e prijzen: „Hans en Grietje" van Ad Westrate, „Swiebertje, Saartje en Bromsnor" van Jaap van der Schraaf. 3e prijs: „Landing op de maan" van Louis van de Boog. Groep 4 (grootste aantal deelnemers), le prijs: „In het stenen tijdperk", inzen ding van de RKSV „Robur"; 2e prijs: „Op hoop van zegen" van Jeugdcentrum ,,'t Honk"; 3e prijs: „De Apachen" van Geert Michielsen. Al deze prijswinnaars zullen a.s. zater dag mogen deelnemen aan het grote fruitcorso. Zo werd de bevolking gefilmd bij het verrichten van haar bezigheden. gezet. De belangstelling van de bewoners was niet overmatig groot. Toch hoopt de Ned. Blindenbond, met de opnamen, die later ver toond zullen worden, belangstelling te heb ben gewekt bij de be volking, voor het lief derijke werk van de bond, waardoor het sombere bestaan van de blinden meer zal kun nen worden verlicht. (Van onze correspondent) VLISSINGEN De Exploitatie Maat schappij Scheveningen heeft in Grand Hotel Britannia (eigendom van de maatschappij) te Vlissingen een kan toor ingericht waar belangstellenden inlichtingen kunnen krijgen over koop en financiering van woningen, die de EMS in aanbouw heeft in het Vlis- singe uitbreidingsplan „Paauwenburg". Het project omvat 228 eengezinswo ningen, die volgens een arbeidsbespa rend systeem worden gebouwd. Geïnteresseerden krijgen een keurige folder, waarin een korte omschrijving en een schets en plattegrond van de woningen zijn opgenomen. Er is ook een prijzenlijst en een overzicht van de verkoopwaarden opgenomen. Ofschoon de ruimte in de huizen ze ker niet aan de royale kant is en ook niet van veel luxe kan worden gespro ken er is slechts 1 vaste wastafel zijn de prijzen zeer hoog, nl. van 42.900 tot 51.700. De huizen zijn vrijwel gelijk. Het prijsverschil wordt bepaald door grootte van de tuin, eind- woning of tussenwoning en garage. Bij deze bedragen moesten nog eens de koopkosten, die ca 10 procent van de koopsom bedragen, worden gevoegd. Koopt men op hypotheek, wat hier ook mogelijk is, dan komt de woning van 51.700 op bijna 57.000. Op het strand bij Haamstede is zater dag het stoffelijk overschot aangespoeld van de Schotse NAVO-functionaris A. Halliday. De heer Halliday, die in Den Haag werkzaam was, is precies een week geleden verongelukt tijdens een zeiltocht in de buurt van Haamstede. De „Flintstones", een gedeelte va de inzending van RKSV „Robur" voo het jeugdcorso, die een eerste pr' behaalden. (Van onze correspondent) TERNEUZEN In het kader van een internationale cursus, die wordt georga niseerd door de International Union of Local Authorities, brachten functionaris sen uit ^ontwikkelingslanden een bezoe! aan Terneuzen. Dc bedoeling van dit bezoek was ee' inzicht te krijgen in de rol, die de ge meen'en spelen in de regionale en natio nale ontwikkeling op economisch gebied Burgemeester mr. H. Rijpstra heeft me' enkele medewerkers op het gemeentehui? over dit onderwerp een inleiding gehou den Hierbij werd in het bijzonder d( ontwikkeling van Terneuzen en om geving belicht. Na de uiteenzettingen maakte het ge zelschap een rondrit door de stad. Dt tocht leidde langs de nieuwe woonwijken het Zuidersportpark, de haven- en in dustrieterreinen en uiteraard ook langs de kanaalwerken en de in aanbouw zijn de fabrieken van Dow Chemical Inter nationaal N.V. Het gezelschap, waaronder functiona rissen uit Ceylon, Gambia, Ghana, In dia. Korea. Mexico en de Philippijnen. besloot de rondrit met een bezoek aan de watertoren. SAS VAN GENT Olympia 19.45 uur The candy web. De kneusjes van het regiment TERNEUZEN Luxor 20 uur De prostitutie, 18 j. BOSCHKAPELLE A. Stallaert 15 uur Kermisschieting TERNEUZEN Luxor 20 uur De prostitutie, 18 J OOSTBURG Lede! 20 uur Gun Hawk

de Stem | 1964 | | pagina 2