voor lime 0 i i D 0 Nieuwe rebellie in Zuid-Vietnam GIFGASAANSLAG OP DIPLOMAA T VLUCHTELING (21) IN KOGELREGEN OVER BERLIJNSE MUUR GETROKKEN Amerikaan overdondert Vopo's Voedsel voor Kokkina tra's! Tegen gehouden ERUITFEE TOAST TI Westduits protest in Moskou Noodweer eisl honderden mensenlevens VOETBALBOND VRAAGT BONDSCOACH CONCILIE IN DERDE ZITTING Treinbestuurder met lokomotief in ravijn gestort Ontsnapte gegrepen Tien kinderen verbrand op boerderij Betaal per kwartaal jor nóg erming. als uw nacht!)', i kans... - i bh»- - - 'n Wagen degelijk is. en bij één 995.- 7T\. DAGBLAD VOOR ZEELAND Warmer Dr. Trimbos meent: Kerkelijke visie op bevolkingsprobleem niet overtuigend VERRADER GESCHEIDEN Uitlevering gevraagd Rotterdammer (28) verdacht van moord op Schotse Peking beschuldigd Opiumsluikhandel betaalt anti- Sovjet propaganda Voor dertien mille bont gestolen uit auto te Tilburg Turks Cyprioten weigerden maar Het gemak dient de mens 18 104e JAARGANG No. 24689 Voor God. Koningin en Vaderland )UCT '11 tel. 2878 tel. 5302 Uitgave N.V. Uitg. Mij. Neerlandia. DirecteurDrs. W. A. J. M. Harkx. HoofdredacteurJ. J. H. A. Bruna. Redactieraad J. M. A. C. v. Dongen, C. J. v. Hootegem, mr. dr. A. J. J. M. Mes, mr. H. M. L. de Rechter, P. V. M. Vercauteren, L. J. v. 't Westende. Bureau Breda Reigerstraat 16 lel. 22341 (5 lijnen). Postgiro 1114111 MAANDAG 14 SEPTEMBER 1964 Abonnementsprijs: 9,75 per kwartaal, excl. 0,25 incasso; ƒ11,85 per post excl. 0,50 incasso; 0,75 per week. Prijs van buitenlandse abonnementen op aanvraag. Losse nummers 15 cent. Advertentieprijs voor de gehele oplage 0,45 per mm. Bij contract aanzien lijke reductie. Volledige tarieven en Algemene Voorwaarden worden op aanvraag gaarne verstrekt. Bureau voor de Zeeuwse eilanden: GOES, Klokstraat 1 telefoon 6252 Bureau voor Zeeuwsch-Vlaanderen. Hulst, Steenstraat 14 telefoon 2377 (Bijbureaus: TERNEUZEN: IJsbaanstraat 24 telefoon 2601 OOSTBURG: Nieuwstraat 41 telefoon 2893) STAATSGREEP TEGEN (Van onze correspondent) BONN Achtenveertig uur nadat de Sovjet-Russische premier Kroestjev in allervriendelijkste bewoordingen had laten weten dat hij gaarne de uitno diging van bondskanselier prof. Erhard voor een bezoek aan West-Duitsland zou aannemen, heeft de Sovjet-Russi sche geheime dienst door het plegen van een gifgas-aanslag geprobeerd om een Westduitse technicus het zwygen op te leggen. Deze technicus, Horst Schwirkmann (36), was in diplomatieke dienst als derde ambassadesecretaris naar Moskou gestuurd om na te gaan of de Sovjet- Russische spionage ook in de West duitse ambassade evenals in de meeste andere diplomatieke missies afluisterinstallaties had aangelegd. Schwirkmann heeft een dergelijke in stallatie inderdaad ontdekt en buiten werking gesteld. Toen hij op zondag 6 september in een klooster in Sagorsk, 70 km van Moskou, een kerkdienst bijwoonde, moet hij op de linkerdij zijn geslagen. Daar bij drong een vloeistof door pantalon en huid in zijn lichaam, dat later werd ge- diagnotiseerd als mosterdgas. Dat is een sterk gif. dat huidcellen doet afsterven en verlamming der ademhalingsorga nen kan verooi zaken. Het js in de eer ste wereldoorlog veelvuldig gebruikt. De toestand van Schwirkmann ver slechterde dermate snel, dat de arts der Amerikaanse ambassade het nodig acht te hem onmiddellijk naar West-Duits land te transporteren. De Sovjets hebben dit transport dagenlang tegengehouden en er pas in toegestemd nadat in Bonn de minister van buitenlandse zaken, dr. Schroeder, de Sovjet-Russische am bassadeur Smirnoff ter verantwoording had geroepen. De diagnose van de artsen der uni versiteitskliniek in Bonn, waar Schwirk mann thans wordt verpleegd, stemt overeen met die van de Amerikaanse ambassade-dokter: Schwirkmann is het slachtoffer geworden van een mosterd gasaanval. De Sovjet-Russische geheime dienst gebruikt deze methode graag. Men weet dat uit het proces tegen de naar West-Duitsland gevluchte Sovjet-Rus sische agent Bogdan Nikolajewitsch Stasjinsky, die met een gifpistool de lei der der Oekraïnse nationalisten in München, Stefan Bandera, om het le ven heeft gebracht. (Stasjinsky werd tot TERWIJL Robert Kennedy in New York een toespraak hield, explodeerde vlakbij hem een zogenaamde vulpen- bom. Dat het hier een aanslag betrof, werd later tegengesproken. ACHT personen zijn omgekomen bij een brand in een bungelow te Spring- hill Junction. Het betreft een vader, zes kinderen en een huisvriend. De moeder was de enige overlevende. EEN vierling is ter wereld gekomen in Kramatorks, Oekraine. De kinderen dragen namen van Russische kosmo nauten. Het zijn drie jongens en een meisje. TER hoogte van het vuurschip Texel is aan boord van een Indiaans schip de matroos Ram Bajal (53) omgeko men, toen hij in het ruim viel. TIJDENS een demonstratie op Farn- borough is een oud jachtvliegtuig neer gestort. De vlieger werd licht gewond. Het ongeluk gebeurde op korte afstand van honderden toeschouwers. NAAR schatting voor een miljoen is schade aangericht in de Hakro-meubel- fabriek te Almelo, die nagenoeg totaal is afgebrand door onbekende oorzaak. De fabriek was verzekerd. E.M.S. Continental gaat weer praten met de drie uitgetreden bestuursleden, met het doel een vergoedingsregeling voor ieder van hen te treffen. PAUS PAULUS zal op 26 september de in Rome aanwezige bisschoppen goed keuring vragen voor de al vastgestelde heiligverklaring van de zalige Karei Lwanga, Mattheus Kalemba Moeroem- ba en hun twintig gezellen, die in Oeganda de marteldood stierven. Weersverwachting, medegedeeld door het K.N.M.I., geldig tot vanavond: Aanvankelijk nog zonnig, later gelei- lijk meer bewolking met in het wes- l ten tegen de avond mogelijk enige regen. Matige tot vrfl krachtige wind l tussen zuidoost en zuidwest. Warm 2 weer. Hogere middagtemperaturen. Vandaag: zon onder 18.57 uur. Maan onder 22.59 uur. 2 Morgen: zon op 6.14 uur. Maan op t 16.13 uur. J vier jaar tuchthuis veroordeeld, die hij thans uitzit). De Westduitse regering heeft scherp tegen de aanslag geprotesteerd. In po litieke kringen in de bondshoofdstad is de vrees geuit dat hij zal leiden tot een verdere verslechtering van de Duits-Russische verhoudingen, ofschoon men betwijfelt of de uitnodiging aan Kroestjev tot een bezoek aan Bonn zal worden ingetrokken. Het Westduitse ministerie van buiten landse zaken acht de aanslag ernstig, maar waarschuwt voor dramatisering. Men wacht het Russische antwoord op het protest af. De Russische ambassade in Bonn heeft het geval ongeloofwaardig ge noemd. Men is in Bonn van mening dat de aanslag de Russen niet gelegen komt. Moskou was juist de laatste tijd bezig een beter klimaat te scheppen. SEOEL Noodweer in de omgeving van de Zuidkoreaanse hoofdstad Seoel heeft volgens een officiële opgave van de politie in de nacht van zaterdag op zondag het leven gekost aan honderd achtenzestig mensen. Er zijn ruim twee honderd vijftig gewonden en over de tweehonderd mensen worden nog ver mist. Meer dan zevenduizend huizen zijn verwoest of beschadigd. Vijftien duizend mensen zijn dakloos geworden. Binnen drie uiir viel er meer dan twaalf centimeter regen. De orkaan Dora heeft in Florida en Georgia flinke schade aangericht. OOSTERBEEK. Op een bijeen komst van de werkgemeenschap van katholieken in de P. v. d. A. heeft dr. C. J. B. J. Trimbos gesproken over het bevolkingsvraagstuk. Hij noemde de visie van paus Joannes' encycliek Ma ter et Magistra ter zake op zijn zachtst gezegd niet overtuigend en sprak zelfs van een onwerkelijk zwevend optimis me". Dr. Trimbos gelooft dat een goede bevolkingspolitiek het beschikbaar zijn eist van een eenvoudige, goedkope, ef fectieve en voor ieder moreel toelaat bare methode. Een dergelijk middel bestaat zijns inziens nog niet, zeker niet als de katholieke bezwaren tegen de „pil" blijvend blijken te zijn. Dr. Trimbos gelooft dat het bijvoor beeld mogelijk moet zijn om de perio dieke onthouding zodanig te vereen voudigen, dat iedere vrouw zeer pre cies en op heel simpele wijze haar vruchtbare dagen zal kunnen vaststel len. Indien het onmogelijk zou blijken een geboorteregelingsprogramma op te stel len dat geheel in overeenstemming is met de rooms-katholieke leer en toch effectief is, dan zou dr. Trimbos willen vragen of het religieuze inzicht van één kerk dan zijn wil moet opleggen aan de hele wereldbevolking. Het komt hem voor, dat het gebrui kelijke antwoord op deze vraag: ,,De natuurwet geldt voor ieder mens ge lijk, dus ook het daaruit voortvloeiende verbod van anticonceptionalia" nader genuanceerd en gedifferentieerd moet worden, met name wat de absolute toe pasbaarheid ervan betreft. KHAN SAJGON Opstandige elemen ten in het Zuidvietnaniese leger hebben vandaag in Saigon een greep naar de macht gedaan. Generaal Khan heeft van zijn kant een beroep op het Zuidviet- namese volk gedaan de revolutie „onschadelijk te maken". Volgens Khan speelt de omwenteling de communisten in de kaart. Op aan drang van de Verenigde Staten zou Khan inmiddels al met de rebellen in onderhandeling zijn getreden. De nieuwe junta had aange kondigd een burgerlijk-militair comité in het leven te roepen en generaal Khan aan de kant te zullen zetten om zodoende „het land uit de handen der commu nisten te redden". De staatsgreep en de militaire be zetting van Saigon zijn het werk ge weest van enige tienduizenden mili tairen van het vierde legerkorps. De leider van de staatsgreep is de voormalige minister van binnenlandse zaken in het kabinet van Khan, de rooms-katholieke generaal Lam van Phat. Generaal Phat heeft via radio Saigon bekendgemaakt dat generaal Khan een verrader is en zal worden verbannen, omdat hij „niet hard genoeg tegen de communistische guerrilla's is opgetreden" en verdeeldheid zaaide in het leger. Bovendien zou Khan voor deel hebben getrokken uit het opstoken van politieke partijen en godsdienstige organisaties. Generaal Phat beloofde dat straks een burgerlijke regering aan de macht zal komen. Een uur nadat generaal Phat zich via radio Saigon tot het Zuid Vietnamese volk had gericht verscheen de comman dant van het vierde legerkorps, gene- raal-majoor Duong van Due, voor de microfoon om het eerste communiqué namens het nieuwe comité voor te le zen. Generaal Due betoogde toen, dat driekwart van het Zuidvietnamese leger de opstand steunt. Later werd meege deeld dat alle legerkorpsen, marine en luchtmacht, de opstand zouden steunen. Het heeft er alle schijn van dat de poging van generaal Khan om vier eer der door hem verbannen generaals Le van Kim, Ton That Dihn, Tran van Salat naar de hoofdstad terug te bren- Don en Mai Huan uit het bergoord (Van onze sportredactie) DEN HAAG De trainer van Hol land Sport, Denis Neville, tijdelijk coach van het Nederlands elftal, bevalt de K.N.V.B. uitstekend. De overeen komst luidt echter, dat Neville de voet balbond tot het begin van het volgend jaar zal helpen bij de opleiding en sa menstelling van het Nederlands elftal. De K.N.V.B. is dan ook druk doende naar een definitieve opvolger van Elek Schwartz uit te zien, Er is al contact met een Duitse en een Engelse trainer. De bedoeling is echter een coach van formaat aan te trekken. Daarom zal de K.N.V.B. deze week in alle buitenland se bladen advertenties plaatsen, waar in gegadigden voor bondscoach worden opgeroepen. Medio november wil de voetbalbond dan beslissen over de sa menstelling van een definitieve coach. Generaal Khan: de kop indrukken Salat naar de hoofdstad terug te bren gen, de directe aanleiding van de staats greep is geweest. Over het algemeen worden de vier generaals, die Khan in hun eer wildé herstellen, door de coup-leiders be schouwd als „de neutralistische gene raals van Dalat". Volgens een comman dant, behorende tot het vierde leger korps, zat generaal Khans kabinet „vol neutralisten en communisten". Toen Khan de vier generaals, na de door hem eerder dit jaar uitgevoerde staatsgreep, aan de kant zette, deed hij dit omdat hij hen ervan verdacht Viet nam te willen „neutraliseren". Als beslissende factor voor het sla gen van de staatsgreep wordt de hou ding van generaal Ky, de commandant van de luchtmacht, beschouwd. Of schoon zijn vliegtuigen bij het bekend worden van de staatsgreep opstegen en boven Saigon begonnen te cirkelen, zijn zij tot heden niet tot actie over gegaan. Er is kennelijk verdeeldheid binnen de strijdkrachten. Van bepaalde militaire zijde in Saigon heeft men laten doorschemeren, dat men met de staatsgreep het herstel van de macht van de militairen ten koste van de politici beoogt. Vrijwel alle ge neraals die aan de staatsgreep hebben deelgenomen, zijn kort geleden onder druk van de boeddhisten en studenten hun topfuncties kwijtgeraakt. De offi- eieren, die achter de coup staan, heb' ben verklaard dat zij een krachtig mi litair bewind willen en godsdienst en politiek gescheiden willen houden. Zondagmiddag beschouwde de Ameri kaanse regering het driemanschap, ge vormd door de generaals Khan, Minh en Kiem, nog steeds als het enige wet tige bewind van Zuid-Vietnam. De K.R.O. zal hedenochtend in een speciale uitzending de opening van de derde Concilie-zitting op de beeldbuis brengen. Deze uitzending begint om 9 uur en zal tot ongeveer 11 uur duren. Onze redacteur dr. Alfred van de Weijer o.f.m.-cap. is inmiddels ook in Rome gearriveerd om de lezers van de Concilie-gebeurtenissen op de hoogte te houden. Hij zal hierbij nauw samen werken met Jan Dijkgraaf, onze vaste correspondent in Rome. PARIJS In de lokomotief van de trein Evian Parijs is zaterdag een treinbestuurder omgekomen, toen een rotsblok plotseling de weg versperde. De lokomotief stortte twintig meter diep in een ravijn. De treinmonteur werd ernstig gewond en enkele passa giers kwamen er met licht letsel af. ROTTERDAM Het gaat er op het ogenblik naar uitzien dat het onder zoek in de moordzaak Jessie Gibsan in een impasse is geraakt. Deze conclusie kan men althans trekken uit de be vindingen van de Rotterdamse politie- inspecteur P. J. Masereeuw, pas terug gekeerd van een onderzoek in Schot land. Op last van de Rotterdamse offi cier van justitie, mr. B. A. H. Bos, heeft hij daar geprobeerd meer bewijs materiaal te vinden tegen de van de moord op de 34-jarige wasvrouw uit Grangemouth (bij Glasgow) verdachte 28-jarige ongehuwde Rotterdamse zee man H. W. P., die al enige tijd in het Rotterdamse huis van bewaring ver blijft. De reis van de Rotterdamse poli- tie-inspecteur heeft voor de Maasstede- lijke justitie weinig of geen succes op geleverd. De Schotse justitie bleek na melijk overwegende bezwaren te heb ben tegen afgifte van de op de moord- zaak-Jessie Gibsen betrekking hebben de stukken. Men was, in tegenstelling tot mr. Bos. nog steeds van mening dat de verdachte zeeman wel door Nederland kan worden uitgeleverd. In specteur Masereeuw kreeg slechts te horen dat men over deze uitlevering eerst op diplomatiek niveau overleg met Nederland zal plegen. De Schotse justi tie was wel bereid te verklaren, dat Rotterdam op volledige medewerking kan rekenen als na diplomatiek over leg komt vast te staan, dat de Rot terdamse zeeman inderdaad kan wor den uitgeleverd. Oostduitsers repareren het prik keldraad op de muur, dat door Westberlijners was doorgeknipt om de vluchteling te helpen. BERLIJN "l^OOR het eerst sinds de oprichting van de Berlijnse muur zijn zondag Amerikaanse militairen behulpzaam geweest bij de ontvluchting van de Oostberlijner Michael Mayer (21) naar het westen. Het is wellicht aan het moedige en doortastende optreden van soldaat Hans Puhl een Amerikaanse soldaat van Duitse afkomst te danken, dat de jonge Oostduitser het westen bereikte. Soldaat Hans Puhl verklaarde later dat hij de vopo's met een geweer bedreigd had vanuit het raam van de eerste ver dieping van een op enkele meters van de muur verwijderd gebouw, toen ze de vluchteling naar de oostelijke zone wilden slepen. Zodra de beide Oostberlijnse grens wachten met hun slachtoffer achter de muur dekking zochten, besloot Puhl een traangasgranaat over de muur te wer pen. Hierop lieten de vopo's de vluch teling los en wisten Puhl en vier an dere Amerikaanse militairen de Oost- duitse vluchteling door middel van een koord en een ladder naar het wes ten te slepen. "tFOEWEL Puhl en zijn kameraden he vig door vopo's onder vuur werden genomen, hebben zij geen enkel schot gelost. Tijdens de operatie waarbij de vluchteling via een prikkeldraadver sperring en de muur naar het westen werd gebracht, werden de Amerikanen door vuur van Westberlijnse grens wachten gedekt. Meyer liep schotwonden in armen en benen op en is buiten levensgevaar in een Westberlijns ziekenhuis opgeno men. Het incident deed zich voor op ruim 800 meter ten oosten van de doorlaat post Charlie en duurde bijna drie kwartier. Het was het langste vuur gevecht tussen Oost- en Westberlijnse grenswachten sinds de oprichting van de muur, drie jaar geleden. Toen twee jaar geleden de Oostber lijnse vluchteling Peter Fechter door vopo's werd neergeschoten en Ameri kanen niet te hulp kwamen, leidde dit tot felle kritiek op de afzijdige houding der Amerikanen en tot anti-Ameri kaanse onlusten bij de muur. "yOLGENS een zegsman van de West berlijnse politie hebben de Oost duitsers bij hun pogingen de vluchte ling te achterhalen, het vuur geopend en daarbij een huis cp westelijk grond gebied getroffen. Een vrouw werd door rondvliegende glassplinters getroffen toen de Oostduitsers een ruit van het huis raakten. De bemanning van een Westberlijnse patrouillewagen beantwoordde het vuur toen kogels Westberlijns grondgebied raakten. Bij de Stallscheiberstrasse knipten burgers en politiemannen het prikkeldraad op de muur voor de vluchteling door. Een paar uur na het incident is de schade aan de muur door Oostduitsers hersteld. De vluchteling is opgenomen in een ziekenhuis. Volgens artsen zal hij er gauw bovenop zijn. TJIRECT na het gebeurde liet de Ame rikaanse politie weten, dat Ameri kaanse militairen niet hadden gescho ten op Oostduitse grenswachten en dat Amerikanen de vluchteling behulp zaam waren geweest. Ongeveer honderd kogels werden af gevuurd naar het gebied waar zich Amerikaanse militairen bevonden. De Westduitse politie vuurde ongeveer zes tig maal terug zonder dat iemand ge raakt werd. Onder grote belangstelling is za terdag in Goes de tiende jaarlijkse fruitweek gestart. Op de Grote Markt werd Mattie Schipper tot fruitfee geïnstalleerd door loco-bur gemeester J. S. Visscher. Na het uit rijken van de prijzen van de jeugd- corso maakte zij een rijtoer door de stad. 's Avonds werd op de Grote Markt een mosselmaaltijd aangericht. Bij de aanvang van dit smulfestijn, waar bij het bier ook rijkelijk vloeide, brachten fruitfee Mattie Schipper en haar hofdames Ina van de Guch- te en Netty Verschoore een toast uit (zie foto). MOSKOU Het Russische partijblad „Prawda" schreef zondagdat China op grote schaal opium produceert en de opbrengsten van ongeoorloofde opium- handel aanwendt voor anti-Russische propaganda, zo meldt het persbureau ,,Tass". In een artikel van de „Praw da"-correspondent in Tokio, die in 1958 een bezoek bracht aan China, wordt gezegd dat ,,de huidige Chinese leiders" ongeveer een half miljoen dollar per jaar uit deze bron verkrijgen. Zij ge bruiken dit geld voor propaganda tegen de Sovjet-Unie en betaling „voor de diensten van de marionetten van de scheurmaker in Peking", aldus het blad. DOETINCHEM Een politiepatrouil le heeft te Enschede een 30-jarige Duit ser aangehouden, die in de nacht van vrijdag op zaterdag uit een cel van het Enschedese politiebureau was ontsnapt, door een tralie door te zagen. De man stond te liften, toen hij in handen van de politie viel. De achterhaalde ont snapte was een deserteur, die ingeslo ten was voor diefstal van sieraden. De buit werd bij kennissen in Ensche de gevonden. TILBURG Onbekenden hebben uit een afgesloten geparkeerde auto op de Ringbaan-Oost twintig bontmantels en zeven vellen persianer met een totaal waarde van ruim dertienduizend gul den ontvreemd. De goederen, eigendom van een kle dingconcern in Amsterdam, konden woren gestolen, nadat 'n tochtraamp- je van de auto was geforceerd. Zon dagmorgen constateerde een Tilburgse vertegenwoordiger de diefstal. KASOTA Terwijl de ouders op reis waren zijn bij een brand op een boerderij in de Amerikaanse staat Minnesota tien kinderen, in de leeftijd van 2 tot 16 jaar, omgekomen. Een meisje van 14. dat alarm sloeg, was de enige overlevende. De oorzaak van de brand is niet bekend. NICOSIA Ondanks protesten van Turks-Cypriotische zijde hebben V.N.- helikopters zondag voedselvoorraden naar het door Grieks-Cyprioten bele gerde dorp Kokkina overgevlogen. De helikopters, die samen ongeveer voor twee ton voedsel overbrachten, werden bemand door Engels R.A.F.- personeel. Ruim 24 uur eerder had de V.N.-commandant op Cyprus gewaar schuwd, dat de 1.500 bewoners van Kokkina van honger zouden omkomen indien niet binnen vijf dagen voedsel zou worden aangevoerd. Tot verbazing van vele waarnemers zouden volgens een mededeling van de V.N.-woordvoerder Turks-Cypriotische leiders weigeren voedsel naar Kokkina te sturen, ondanks hun eigen bewering dat het dorp door hongersnood wordt bedreigd. In Famagusta, aan de andere zijde van het eiland, heeft de Turkse halve maan (rode kruis) 78 ton voedsel op geslagen, maar de Turks-Cypriotische leiders 'beweren dat „Kokkina zijn aan deel hiervan reeds heeft ontvangen". Zaterdag maakte generaal Thimayya bekend, dat Kokkina sinds de blokkade van 5 augustus slechts 2.5 ton voedsel heeft ontvangen, terwijl het in feite drie ton per dag nodig heeft. Een hoge V.N.-functionaris verklaar de naar aanleiding van de Turks-Cy priotische weigering voedsel naar Kok kina te zenden: „Het is overduidelijk, dat de Turkse Cyprioten een incident pogen uit te lokken. Zij wensen dat Kokkina honger blijft lijden, zodat Turkije gedwongen wordt voedsel over zee aan te voeren De V.N. heeft voor Kokkina nu voor raden, die bestemd waren voor het V.N.-leger zelf, ter beschikking gesteld, om een ernstig incident te kunnen voor komen. In Famagusta staan vrachtwa gens met voedselvoorraden klaar die naar hun plaats van bestemming kun nen vertrekken zodra de Turkse Cy prioten dat wensen. Het eigenaardige gedrag van de Turk se Cyprioten met betrekking tot de be voorrading van de Turkse gemeen schappen op het eiland zal volgens waarnemers bij de Grieks-Cypriotische autoriteiten het vermoeden, dat de Turkse eiland-bewoners hun toestand „overdreven" weergeven, alleen maar versterken. (Advertenties) Zo is het en zo zal het wel altijd blijven. Dat geldt ook voor U als lezer(es) van Dagblad De Stem, want het is véél gemakkelijker J voor U 'èn voor onze bezorgers) als U per kwartaal in plaats van per week uw abonnementsgeld betaalt. J En het „toppunt van gemak"? Machtigt ons, als U een giroreke- J ning hebt, het abonnementsgeld daarvan automatisch at te schrij- ven. Een desbetreffend machti- gingsformulier zenden wij U op aanvraag gaarne toe. Maak het u zelf gemakkelijk: J

de Stem | 1964 | | pagina 1