SPORT Amateuristische opzet van centrale training Hockeyclub PUSH viert 6e lustrum KUNSTIJSBAAN TILBURG Olympische ploeg met 3 vliegtuigen naar Tokio Boksers bereiden zich voor op OS. Anderlecht-Bologna 1-0 altijd al de sigaar voor moderne mannen Jensen Frey: betere tijd Ingrid Behrens: radio-reportage ;fPÖPl[(>10 is ImbI IngricFs wens is vervuld Internationaal toernooi WERELDTITEL Delegatie van 174 personen 15 Animo wordt er groter door Training Doe t self Rustig Beke 'iwinnaars Resultaten MOTORCROSS TE ROEKET martinez... nog altijd even geurig en voortreffelijk als vroeger. Martinez in een fijnproevers-serie van 14 tot 35 cent. Zo heerlijk licht, zo rijk van geur, zo fantastisch fijn! PROMINENT uiO vaarwording vart en wit zijn bt fie, ine. srming geeft. rippen /erbonden. lN der steen DAGBLAD DË STEM VAN DONDERDAG 10 SEPTEMBER 15 AMSTERDAM Ze liggen met zijn zessen in de ring. Schijnbaar gaafde Amsterdammer in staat een eind te komen, ook op Olympisch niveau uitgeput na een ruim twee uur durende inspannende conditietraining. - Over de ringtouwen gebogen spreekt de bondsinstructeur Louis (Luc) van Sinderen, 45, zijn kris kras door elkaar liggende boksers toe. „Ont span je, jongens. En luister goed wat ik ga zeggen. Houd je de komen de week stipt aan je taak. Regel je voeding zoals we dat hebben afge sproken. En vooral, ga vroeg naar bed". De vier Olympische boksers, aangevuld met de niet aangewezen, maar nog steeds vurig hopende Amsterdammer Herman Schregardus (31, weltergewicht) en de jonge, veelbelovende sparringpartner uit Assendelft Eddy Hijne (22, zwaar gewicht), luisteren, roerloos. Het is zaterdagmiddag vier uur. De wekelykse centrale training onder leiding van de Vlaardingse Shell-employé Van Sinderen zit er op. Ons voor Tokio aangewezen kwartet boksers bestaande uit de Amsterdammers Jan Huppen (21 jaar, 54 kilo, bantamgewicht)Jan de Rooy (32 jaar, 58 kilo. vedergewicht) en Rudy Lubbers (19 jaar, 81 kilo, half- zwaargewicht) en de Groninger Wim Gerlach (29 jaar, 65 kilo, lichtwelterge- wicht), is opnieuw een stap dichter ge komen bij de streefdatum 25 september, de dag, waarop Van Sinderen zijn pu pillen in optimale conditie wil hebben. Zo'n ..centrale training" begint al 's morgens om half elf. Ruim een uur sprinten, duikelen, oefenen en wandelen de vier Tokio-gangers dan in het Am sterdamse Bosplan, geleid door Van Sin deren, die op een geleende fiets zijn jon gens inspireert en tot steeds grotere snelheden aanspoort. Na een korte, be scheiden lunch gaat het kleine gezel schap naar de Amsterdamse binnenstad, waar de poorten van Piet Termeulens propere school voor nationale bokstrots openstaan. Daar volgt een inventief op gezette en enthousiast geleide training, die veel, zeer veel, van de boksers eist. Van Sinderen - gelouterd in 87 amateur- en 49 profgevechten - ontgaat niets. Elke week heeft hij nauw contact met clubtrainers Bisschop, Groothuis en Ho- man. Samenwerkend wil hij bereiken, dat zijn jongens ook door de week zich consciëntieus op het gigantische olympi sche toernooi voorbereiden. De zaterdag is Van Sinderens grote dag. Dan contro leert hij de huiswerkbriefjes van de geselecteerden, test hun conditie in een aantal venijnige sprints en neemt hij sa men met de in boksringen gewaardeerde Haagse arts dr. van Win incidentele medische steekproeven. Overigens wordt Van Sinderen, die óók als enige bege leider voor de Olympische boksploeg is fcangeweeen. in zijn pro deo arbeid wel gehandicapt door de amateuristische opzet van de centrale training. Ziehier een klein uittreksel van de uiteenlopende bezigheden van de Vlaardinger, die niet alleen bokstechnisch, maar ook voor de lichamelijke en geestelijk conditie verantwoordelijk is. Hij leent een fiets om achter het vier tal instructies te kunnen geven, waakt ervoor dat de boksers zonder „bokke- sprongen" van het Bosplan naar de school gaan, zorgt voor toast en broodjes, zet in de school zijn ingenieus zelfge maakte circuit uit, ma-akt de overige attributen veor een vlotte afwikkeling van de training gereed, bevestigd een zelf meegebracht handschoenenrek, en zorgt er voor dat alles na afloop weer weggeruimd wordt, waarbij hy zich niet (Van onze sportredactie) BRUSSEL Het zeventienjarige Rot terdamse meisje Ingrid Behrens heeft woensdag de mooiste momenten in haar nog jonge leven gekend. Gisteren name lijk was ze de gaste van de AVRO, die haar droomwens: spreken met een tele visieomroepster, radiosportjoiiriialist en het verslaan van een voetbalwedstrijd, verwezenlijkte. Ingrid werd 's morgens uit de Lijn baan-uloschool gehaald, naar Helipoort vervoerd en door de lucht richting Brus sel gebracht. Dick van Rijn zat in het vliegtuig gezellig te babbelen met het Rotterdamse meisje en in de Belgische hoofdstad stond Denise Maes haar op te wachten. Het werd een onvergetelijke dag, met bezoek aan B.R.T.-stuüio's cn atomium. 's Avonds volgde de grootste sensatie. Ingrid mocht een radioreportage van Anderlecht-Bologna maken. De AVRO nam het gesprokene op de band op en zal vanavond tussen half acht en acht uur enkele flitsen uitzenden. Na de match werd het gezelschap ontvangen door Anderlecht-spelers en bestuur die geschenken aanboden. DEN HAAG Van de 543.434 deelne mers aan de sporttoto van de afgelopen week, meldde zich niemand met dertien punten. De eerste prijs (f 113.620,65) wordt voor tweederde by de tweede prijs en voor het resterende gedeelte bij de derde prys gevoegd. De 26 gelukkigen, die twaalf uitslagen juist voorspelden, delen f 137.722,— <61.974,90 en 75.747,10). Zij ontvangen bruto f 5.297,—. De derde prijs (f 30.987,45 plus f 37.873,55 levert de 254 deelnemers met acht goede uitslagen netto f 271,op. Bij de goaltips was voor elke prijs (3) f 15.392,beschikbaar. De verdeling is hier: Eerste prijs (6 goede rijtjes), twee gegadigden bruto f 7.699,—. Tweede prijs (5 goede rijtjes): 74 netto f 210,— Derde prijs (4 goede rij tjes): 900 netto f 18, ontziet zelf de bekertjes om te wassen Het verheugende aan deze simplisti sche toestand is wel, dat de animo van Van Sinderen en de boksrs er alleeh maar groter door schijnt te worden. Want getraind wordt er. In een opvallend hoog tempo wordt het circuit met veel gewichten genomen", waarna een gevarieerd programma wordt afgewerkt. Touwtje springen, werken aan de pun ching bags, shadow boxing, sparren, alles wordt met een groot enthousiasme opgevoerd. Van Sinderen als instruc teur „gemaakt" bij Theo Huizenaar, voor wie hij, ondanks een slepende controver se, nog steeds de grootste bewondering heeft laat niets aan het toeval over. De goedgebouwde ex-turner Eddy Hijns is als rechtsvoorstaande zwaargewicht een ideale sparringpartner voor onze jonge troef in het halfzwaargewicht Rudy Lubbers. Lubbers, 5e klas HBS-er, moet de linkse hoek van de southpaw hij kan ze in Tokio ook ontmoeten ontwij ken of blokkeren en onmiddellijk zelf van rechts counteren. Tot in het oneindige wordt een dergelijke situatie herhaald. Ieder krijgt een beurt. Wim Gerlach doet bij zijn priemende linkse directe een pas achteruit in plaats van vooruit. Cor rigeren. steeds opnieuw. De beste indruk op de training maakt de rustige sloten maker Jan de Rooy. Steunend op een prachtige conditie, lijkt de technisch be spreek de boksers echter niet over kan sen. En, terecht. Is er iets onzekerder dan het "Olympisch bokstoernooi? Wie is er zeker van de afloop in de keiharde knock-outcompetitie, zoals die in Tokio wordt verwacht, en waar bovendien een Lucky Punch een prognose omver kan kegelen? Wellicht brengt Tokio een nieuwe su perbokser, zoals in Rome, waar eerste prijswinnaar Cassius Clay, nog geen vier jaar later wereldkampioen in het zwaar gewicht, zijn grote talent voor het eerst aan de massa toonde. En wat is er bekend van de jonge" landen, waar boksen dat na atletiek in Tokio de meeste inschrijvingen kende een middel is om het nationale presti ge een por in de goede richting te ge ven? Van Sinderen is opnieuw de spreek buis van de boksers: natuurlijk" houd ik ze voor, dat zij niet onder hoeven te doen voor anderen. Jan de Rooy verloor in Rome van die Pool Bendig. terwijl iedereen hem als winnaar hield. Bendig werd winnaar van de bronzen medaille. Veel zal afhangen van bijkomende fac toren. Ik zal tevreden zijn, wanneer de Nederlanders op een eervolle wijze wor den uitgeschakeld, maar we mikken wel degelijk op een plak". Bij de boksers is nog weinig te merken van nervositeit. Jantje Huppen, voortdu rend ratelend en met zijn 54 kilo de gangmaker van het goed gestemde vier tal, doet zijn bijnaam cassius clay" alle eer aan. Straks, over ruim een maand, zal „huppie" wel wat minder praatziek zijn. Dan zal hij zijn toevlucht zoeken bij Olympisch ervaren mannen als De Rooy en Gerlach. Nu rammen on ze oranjeboksers nog op de levenloze punching bag, straks in Tokio staat een gevaarlijke, levende tegenstander in de ring. Het helpers weg. eerste ronde" zal niet zo vertrouwd klinken als anders. De goldrush in Nippon kan beginnen.. (Van onze correspondent) BREDA Ter gelegenheid van het dertigjarig bestaan van de Bredase hoe- keyvereniging „Push" wordt door deze vereniging een tweedaags internationaal toernooi georganiseerd, dat op 12 en 13 september op het sportpark „Ginneken" zal worden gespeeld. Weliswaar zag „Push" op 21 september 1934 het levens licht, doch tengevolge van de aanvang van de competitie op 20 september, heeft men de viering van dit jubileum ruim een week moeten vervroegen. In zijn dertigjarig bestaan heeft de ju bilerende vereniging op diverse wapen feiten kunnen terugzien, groeide de groen-wit-blauw gestoken baby uit tot een forse knaap, die voorspoed en tegenslagen heeft ondervonden en niet temin nog altijd een groeiperiode mee maakt. Een groeiperiode welke bestuur er» diverse commissies de nodige zorgen biedt die echter op de juiste wijze opgevan gen zullen worden. Het bestuur, de feest- en toernooicom- missie, meenden echter, ter gelegenheid van dit lustrum, alle zorgen voor even weg' te schuiven en het dertigjarig be staan der vereniging op luisterrijke wij ze te vieren. Het accent der viering is voornamelijk op het sportieve gedeelte gelegd en daardoor is, na een langduri ge voorbereiding, een prachtig toernooi uit de lustrumbus gekomen. Een toernooi, waarin niet alleen Neder landse clubs vertegenwoordigd zullen zijn maar waarvan eveneens clubs uit Enge land, Frankrijk, Duitsland en België zul len deelnemen. Bovendien een toernooi waarin afzonderlijk dameselftallen, he- renploegen en veteranen-teams om de prijzen zullen strijden. De deelname aan bet damestoernooi bestaat uit Swift La- Idies (Londen), H.C. Ludwigsburg, H.C. Antwerp, Utrechts dames-studentenelftal, Rood Wit, Groen Geel cn Breda en Push. De indeling van de poulear welke 'n zeer sterke bezetting hebben 't da meselftal van H. C. Ludwigsburg behoort tot de sterkste ploegen van West-Duits- land luidt: Poule I: Ludwigsberg- Utrechts dames-studentenelftal, Rood Wit en Push. Poule II: Swift Ladies, Antwerp H.C. Groen Geel en Breda. Aan het he ren toernooi nemen deel: H.C. Uhlenhorst (Muhlheim), H.C. Ludwigsburg, H.C. Ca lais, H.C. Mechelen, H.C. Antwerp, Groen Geel. Breda, Zwart Wit, Push I en Push TI. De beide Duitse clubs behoren tot de sterksten in het land. De indeling luidt: Poule I: H.C. Lud wigsburg, Calais. Mechelen, Zwart Wit on Push I. Poule II: H.C. Uhlenhorst, Antwerp. Groen Geel, Breda en Push II. A. Maagenburg 1 Galatasary 1 MAAGDENBURG De eerste wed strijd tussen Aufbau Maagdenburg en het Turkse Galatasaray voor de eerste ronde van het toernooi om de Europese beker voor nationale bekerwinnaars, welke woensdag te Maagdenburg is gespeeld, is geëindigd in een gelijk spel: 1-1. Bij de rust leidden de Turken met 1-0. A.E.K. Athene 2 Dynamo Zagreb 0 ATHENE AEK Athene heeft de eer ste wedstrijd tegen Dynamo Zagreb, wel ke in Athene is gespeeld, gewonnen met 2-0. De stand bij de rust was 0-0. Voorts zijn de „oudjes" evenmin vergeten en staat er een veteranen-toernooi op het programma, waaraan Breda, Zwart Wit, Push en een elftal van ex-Pushleden zul len deelnemen. De wedstrijden welke door Bredase bondsarbiters zullen worden geleid, heb ben een wedstrijdduur van 25 minuten. De aanvang van het toernooi is 's zater dags op 13.30 uur gesteld, terwijl 's zon dags om 12 uur de wedstrijden zullen worden voortgezet. De beide finales zul len om 15 uur worden gespeeld, waarna om 16.30 uur in kasteel „Bouvigne" de prijsuitreiking zal geschieden. Buiten de sportieve viering van dit lus trum heeft de jubilerende vereniging nog meer in petto. De buitenlandse deelne mers zullen n.l. in kasteel „Bouvigne" overnachten. Op zaterdagavond zal er in kasteel „Bouvigne" een groot lustrum bal worden gehouden, terwijl de prijsuit reiking in een muzikale omlijsting zal worden gegoten. Resumerende, een toernooi van groots allure, dat grote verwachtingen opwekt en dat hopelijk onder ideale weersom standigheden een waardige viering van het dertigjarig bestaan van het kernge zonde Push zal vormen. SPRINT AMATEURS: Kwartfinale: le serie: 1. Patrick Sercu, België, laatste 200 meter in 11.8 sec.; 2. Valeriy Khitrov, Rusland; 2e serie: 1. Sergio Bianchetto, Italië, 12.4; 2. Ivan Kucirek, Tsjechoslowakije; 3e serie: 1. Pierre Trentin, Frankrijk 11.7; 2. Angelo Damiano, Italië; 4e serie: 1. Daniel Mo reion, Frankrijk, 12.4; 2. Imant Bodnieks, Rusland. PROFESSIONALS STAYERS: lste serie: 1. Romain Deloof, België, 78.310 km in een uur; 2. Karl-Heinz Mar- sell, West-Duitsland, op 80 meter; 3. Leo Proost, België, op 120 meter; 4. Robert Varnajo, Frankrijk, op 200 meter; 5. Ehrenfried Rudolph, West-Duitsland, op een ronde; 6. José Escalas, Spanje op een ronde en 320 meter; 7. Herman Ma- rinus, Nederland, op 1 ronde en 400 me ter. AMATEURS ACHTERVOLGING Kwartfinales: le serie: 1. Tiemen Groen, Nederland, 5.00.55; 2. Lothar Claesges, West-Duitsland, 5.15.49; 2e serie: 1. Herman van Loo, België, 5.02.92; 2. Roncaglia, Italië, 5.05.91; 3e serie: 1. Jen sen Mogens Frey, Denemarken, 4.59.41; 2. Jozefowicz, Polen, 5.05.08; 4e serie: 1. Jiri Daler, Tsjechoslowakije, 5.01.11; 2. Lothar Spiegelberg, West-Duitsland, 5.11.45. In de donderdag te rijden series in de achtervolging der professionals, waarvan de snelste acht zich kwalificeren voor de kwartfinales, komt onze landgenoot Henk Nijdam in de vierde rit uit tegen de Fransman Velly. Er zijn totaal zeven ritten. De Italiaan Baldini rijdt in de Laatste serie alleen. (Van onze correspondent) TILBURG Tilburg, dat vroeger al een centrum voor de ijshockeysport geweest is, krijgt op vrijdag 9 oktober zijn kunst ijsbaan terug. Op die dag zal de nieuwe kunstijsbaan „Theresia" om 8.00 uur 's avonds officieel aan het bestuur worden overgedragen. De openings.vond zal met een internationale ijshockeywedstrijd ge vierd worden. De nieuwe kunstijsbaan is 60 meter lang en 30 meter breed. Daarmee voldoet de baan aan alle maten welke voor interna tionale ijshockey wedstrijden gesteld wor den. Voorlopig zal de Tilburgse kunstijs baan een „open" baan zijn, maar de plan nen om de baan geheel te overdekken zijn reeds in een vergevorderd stadium. Door de oprichting van de nieuwe Til burgse kunstijsbaan zullen verschillende takken van ijssport in het zuiden van ons land een kr.chtige stimulans ondervinden. Uiteraard zal de tot nieuw leven ge brachte Tilburgse IJsport Club (TIJSC op BRUSSEL Anderlecht heeft op eigen bodem het Italiaanse Bologna een 1-0 ne derlaag toegebracht in de eerste wedstrijd tussen de beide ploegen in het kader van de Eurocuplandskampioenschappen. Brussel zag een levendige en spannende wedstrijd van een goede kwaliteit. In de vijftigste minuut scoorde Pol van Himst het enige doelpunt. De Italianen, die ge durende het grootste deel van de strijd het accent op d.e verdediging legden, pro beerden in de slotfase nog een gelijkspel POL VAN HIMST ....enige treffer.... uit het vuur te slepen, maar dit lukte niet. Of de karige overwinning voor An derlecht voldoende zal zijn om zich voor een volgende ronde te kwalificeren moet worden betwijfeld. Op eigen terrein zul len de Italianen zeer zeker uit een geheel ander vat tappen. De weerstand van An derlecht is echter ook in het verleden groot gebleken. DEN HAAG De Nederlandse Olym pische ploeg die in de tweede helft van september met een drietal vliegtuigen naar Tokio reist zal 174 personen tellen, t.w. 134 actieve sportbeoefenaars en 40 officials. Chef de misson Simon de Wit zal met 2 van zijn assistenten, met de zeilers en de judoka's woensdag 23 sep tember over de pool naar de Japanse hoofdstad reizen. Vier dagen later volgen de zwemmers en woensdag 29 september vervoert de Pierre Baron de Coubertin, een nieuwe DC-8 van de K.L.M., in een chartervlucht de atleten de volleybal- ploeg, de waterpolospelers, de roeiers, de boksers, de wielrenners en de enige schutter naar Tokio. De volledige ploeg ziet er, inclusief de reserves, als volgt uit Algemene officials (9): jhr. H. A. van Karnebeek (voorzitter N.O.C.); drs. Chr. A. van der Ploeg (secr.-penn. N.O.C); mr. J. Ph. H. E. van Lier (directeur N.O.C.)S. de Wit (chef de mission); mr. P. C. van den HoekH. van der Woerd (assistenten van de chef de mis sion) dr. W. L. Mosterd D. Willebrand en A. A. M. F. Pannekoek (delegatie artsen). Officials atletiek (4): J. H. Moerman (chef d'equipe); mevr. F. Blankers-Koen (leidster damesploeg); B. J. Wijburg (masseur); G. N. Rinkel (trainer). Deelnemers (3): E. Kamerbeek, C. Koch, F. Luitjes. Deelneemsters (5): Joke Bijleveld Janny van Eyck-Vos Lia Hinten Gerda Kraan en Tilly van der Zwaard. Boksen Officials L. van Sinderen (coach, tevens chef d'equipe). Deelnemers (4): W. Gerlach J. Hup pen R. Lubbers en J. de Rooy. Hockey Officials (3): mr. J. M. Elink Schuur man (chef d'equipe); P. M. J. Bromberg (coach); T. F. Bronkhorst (masseur). Deelnemers (18): J. Boks Ch. Coster van Voorhout J. Elffers F. A. Fiolet J. P. Fokker J. C. van Gooswillegen J. F. van 't HooftA. L. KeyzerL. G. Krol J. P. Leemhuis J. Ch. Mijnarends E. van Rossem N. B. Spits Tli. B. M. Terlingen J. Veentjer; J. Voigt; G. F. Zweerts; Th. J. H. V. van Vroonhoven, Judo Official G. Koning (coach, tevens chef d'equipe)'. Deelnemers ((4): A. Geesink J. GouweleeuwJ. Snijders en P. Snijders. Kan»> Officials (2)K. Molman (chef d'equipe) en K. P. A. Muys (trainer). Deelnemers (6)A. GeurtsTh. van Halteren P. Hoekstra Ch. Weyzen J. Wittenberg en C. La grand. Roeien Officials (6): A. J. H. Dokkum (chef d'equipe); A. den Hartog (coach vier zonder stuurman); B. Jansen (coach twee met stuurman)J. W. Pennink (coach twee zonder stuurman)A. van der Meer (coach skiff en dubbel twee) en E. Statema (coach vier met stuur man). Deelnemers (17)A. G. MullinkJ. van de GraaffF. R. van de Graaff R. van der Graaf M. Klumperbeek S. J. Blaisse E. W. Veenemans R. J. Groen H. Rouwe F. K. J. Hartsuiker; J. Bos S. T. Castelein S. Wartena H. Boelen J. Enters M. B. Alwin en P. F. Bots. Schieten Officials geen. Deelnemer J. van Domselaar. Volleybal Officials (2): H. H, Spruit (chef d'equipe) en H. Blok (trainer). Deelnemers (12): J. M. Oosterbaan R. Groenhuyzen J. KorslootJ. Chr. KooienJ. Tinkhof D. van der Stoep; J. EwaldsJ. van der Hoek F. Constandse P. SwieterJ, W. van Wijnen en J. de Vink. Waterpolo Officials (2): F. Smol (chef d'equipe) en R. van Feggelen (trainer/coach). Deelnemers (11): B. Kniest.; G. Wormgoor; N. van der Voet; H. Vriend; W. Vriend W. van SpingelenH. Muller A. Leenards H. Hermsen A. F. van Dorp en J. Bultman. Wielrennen Officials (7): mr. J. P. A. van Balle- goijen de Jong (chef d'equipe); J. Derksen (coach baanploeg); J. Midde- link (coach wegploeg)P. Libregts H. de Haan (mecaniciens); P. Aandewiel en W. Verhoeven (soigneurs). Deelnemers (13): P. van der Touw; A. de Graaf G. Koel J, Oudkerk C. Schuuring H. Cornelisse B. Zoet Th. Nikkessen J. Pieterse G. Karstens H. Steevens T. Groen en E. Dolman. Zeilen Official: G. van Luyn (chef d'equipe). Deelnemers (9)H. Willems G. Verhagen N. de Jong W. P. van Duyl; J. M. Jongkind H. J. Scholtz C. Groot U. Jager en D. Wayboer. Zwemmen dames Officials (3): mevr. A. Vlothuizen- Foursoff (chef d'equipe); mevr. I. Koster-van Feggelen (coach dames); mevr. U. Carlile (trainster dames). Deelneemsters (15): Ria van Velsen Winnie van Weerdenburg; Toos Beumer; Korrie Winkel Korrie BimoltMarian Heemskerk Adrie Lasterie Gretta KokAda Kok Erica Terpstra Paulina van der WildtBetty Heukels Truus Looijs Bep Weeteling en Ineke Tigelaar. Zwemmen heren Officials (4): S. Bolman (chef d'equipe); P. Verwoerdt (ass. chef d'equipe); F. Carlile (coach) en M. van Gelder (masseur). Deelnemers (11): V. van Baaien H. VriensD. LangerhorstJ. Weeteling; J. JiskootW. Mensonides J. Bonte koe B. Sitters R. Kroon H. v. Osch en A. Oudt. de kunstijsbaan „thuis" zijn om er (da gelijks) te trainen. TIJSC ondergaat al sinds enkele weken een straffe indoor- training. Deze Tilburgse ijshockeyclub met zijn roemruchte verleden, beschikt momenteel reeds over een twintigtal kan. didaten, die voor plaatsing in het ijshoc- keyteam in aanmerking komen. Daaronder bevinden zich twee Canade zen, die in Tilburg studeren. Binnenkort zal ook de bekende Zwitserse ijshockey speler Arthur Gmünder, die in Tilburg komt werken, de gelederen van TIJSC komen versterken. Arthur Gmünder, die ook zijn sporen als ijshockeytrainer reeds verdiend heeft, zal waarschijnlijk ook de eigenlijke ijs-training van TIJSC gaan leiden. Behalve TIJSC heeft ook de Tilburg-se Hardrijders Club de nieuwe baan ge huurd om haar circa dertig hardrijders daar een conditietraining te laten onder gaan. Dezer dagen is eveneens een akkoord bereikt tussen de Stichting Kunstijsbaan in Tilburg en het districtsbestuur van de Koninklijke Nederlandse Schaatsrijders Bond te Eindhoven. Het districtsbestuur heeft de baan ge huurd om voorlopig een 60-tal KNSB'ers uit Zuid-Nederland in Tilburg te laten trainen, maar het bestuur heeft optie ge vraagd op een tweede trainingsmogelijk heid om dit aantal tot 120 te kunnen uit breiden. JAC. VAN DER KLOOT, de lei der van het Breda bierklassement zal op het einde van dit jaar in het huwelijk treden. Volgend sei zoen zal hij bij de beroepsrenners gaan uitkomen. Frans OUWERKERK Rinus Hoogerland, Cor van Dun zijn drie coureurs die op het lijstje van Breda-Bier-ploegleider Rini Roks staan voor de ploeg van 1965. Ook René Pijnen en Riny Wagtmans wil hij wel in de ploeg opnemen: dit duo echter het eerste seizoen alleen voor de criteriums. HElNY de Jong en Ger.rd Deijkers de twee nieuwe beroepsrenners uit St.-Willebrord hebben voor dit sei zoen de fiets in het vet gezet. Vol gend jaar zullen ze weer van de partij zijn. WIM VAN EST, Jos Linders, de uitstekend op dreef zijnde Jac. van den Klundert zijn met nog 40 collega's zaterdag aan de start in Zuidland, waar Arie den Hartog plaatselijk favoriet is. (Van onze correspondent) BOEKEL Op het prachtige circuit „Arendsnest" te Boekei vindt op zondag 13 september een nationale motorcross plaats, die meetelt voor het kampioen schap van ons land. De bekende stichting „Mova", die in het verleden bij herha ling bewees heel wat mans te zijn in het organiseren van wedstrijden van formaat, is er terecht trots op, dat ze erin is ge slaagd het volledige team te engageren, dat op 23 augustus in Engeland derde werd achter de landenploegen van Groot- Britannië en België. Ons nationale team was samengesteld uit Broer en Piet Dirkx, Jo Heyboer, Ben nie Hartelman en Rudi Boom. Uitstekend voorbereid heeft dit vijftal met één slag bewezen, opgewassen te zijn tegen de beste crossers van Europa. Welnu, het zijn deze rijders, die met hun zware machines voor het nodige vuur werk zullen zorgen op het geacciden teerde Boekelse terrein. Het is echter allesbehalve zeker, dat de eventuele winnaar onder deze vijf moet worden gezocht. Er zijn meer kapers op de kust. zoals een Albert de Wit, Jan Dirkx, Ad en Joep Jansen, Ad Verhoeven, Simon Schram. De ijverige maar minder gerou tineerde Ad Phennincks zal aan deze heren zijn handen meer dan vol hebben. In Markelo heeft Jan Dirkx op zijn gloed nieuwe „Lito" bewezen, dat deze machine een kolfje naar zijn hand is. Inderdaad, de nationale titel is dit jaar terecht ge komen bij de man, die er zonder man keren het meest recht op had: Broer Dirkx. Maar voor de ereplaatsen zullen de anderen elkaar in vinnige duels tot het Uiterste beconcurreren. De strijd der halve liters zal gaan over twee manches. Daarnaast is er een wedstrijd voor 250 cc junioren, waarvoor 50 deelnemers zich meldden. Daar dit grote aantal onmoge lijk tegelijk kan worden losgelaten, zullen schiftingsseries worden ingelast met als hoogtepunt tenslotte een finale. Het in een schitteren^ brok natuur gevatte par cours, dat een lengte heeft van 1950 me ter, zal met zijn ontelbare bochten en zware zandpartijen de hoogste eisen stel len aan de conditie van rijder en machi ne. En dat is het, wat het publiek wenst. Na de start voert het parcours het bos in, waar na een wijde hoefijzervormige boog een heuvelcomplex wordt bereikt, dat driemaal moet worden gepasseerd. (Advertentie) Martinez 'h De geurigste, mildste en royaalste sigaar in deze prijsklasse I 31JNA 150 JAAR FABRIKANTEN VAN LICHTE, GEURIGE EN FIJNE SIGAREN!

de Stem | 1964 | | pagina 17