Oriëntatie op de Kerk in latijns-Amerika Zuid-Amerika; de vicieuze cirkel STEWARDESS glamour-beroep O» GEEN HALT VOOR KEUKENDEI Idee 64 SEMINARISTEN HOUDEN CONGRES AEG Meisjes die de hemel bestormen Oucle wereld in nieuwe Kwetsbaar MAJORICA ssen r, zo ons N GRATIS! 69 88 N 79 1.09 59 5ELS 75 IE 49 ERS 98 TZEEP 98 o ,i8 parels KRO. 40 jaar: „LACHENDE KERK" OP TOURNEE Advocaa t-generaal te New Dehli in slaap vermoord v/Kf/vr. WELK SPEELGOED VOOR ONS KIND trouw of trouwen ëL mKSÈk amour bij de KLM Bonbon tast gebit niet aan Comfortabel leven brengt huisvrouw op ideeën f halen en 3 betalen 250 gram oogkokend, n 500 gram gezinsblik groenmerk 100 gram 'an 85 voor /an 55 voor ot zilverpak in 1.49 voor 13 (Bijzondere correspondentie) Nu in latijns-Amerika een snelle omwenteling plaatsgrijpt op alle gebied, ziet ook de Kerk zich ge steld tegenover een nieuwe situa tie, waarin zij haar taak en hou ding moet bepalen. Dit is aller eerst de opdracht van de Kerk in latijns-Amerika zelf, maar zij raakt ook geheel de wereldkerk. Elke gelovige zal mede-verant woordelijk zijn voor wat er in dit opkomende continent gebeurt. Hierom willen van 10-12 septem ber een groep studenten van de groot-seminaria in Nederland zich in een congres bezinnen op de vraag: Wat is de betekenis van de economische en maatschappelijke structuurveranderingen in latijns- Amerika voor de Kerk? Speciaal wordt hier gevraagd: Welke bete kenis hebben zij voor ons als mis sionerende Kerk? Op economisch gebied is er een totaal nieuwe toestand ontstaan. De oude ko loniale structuur is na twee wereldoorlo gen latijns-Amerika was toen op eigen bronnen aangewezen voorgoed voor bij. Het land heeft eigen rijkdom en bevolkingspotentieel ontdekt en wil zelf zijn eigen welvaart opbouwen. In deze economische structuurveranderingen staan Europa en de rest van de wereld niet meer als neerbuigende helper, maar worden zij slechts aanvaard als gelijk waardige partners. Over deze ontwikke ling wil de heer R. Vermeire spreken, secretaris-generaal van de UNIAPAC. De economische omwenteling brengt noodzakelijk een maatschappelijke struc tuurwijziging mee. Radicaal zullen de maatschappelijke verhoudingen omver geworpen worden: niet meer het groot grondbezit. maar de fabriekswereld zal de nieuwe leiders van latijns-Amerika leveren. De landarbeider wordt opgeno men in het industriële proces en wordt zich bewust van zijn greep op de ontwik keling, samen met zijn medearbeiders. Vandaar dat in een aparte inleiding de sociale structuurveranderingen bespro ken zullen worden. In latijns-Amerika heeft de Kerk steeds een grote rol gespeeld in de sociale en economische verhoudingen. Daarom is' het nog klemmender, dat de Kerk leert de veranderingen die momenteel gaande zijn, te onderkennen en juist te schat ten. Haar hele houding zal moeten mee groeien, De Kerk zal haar leer over de waarde van de wereld moeten ontdek ken de ontwikkeling moeten steunen en een geloofsleven moeten bevorderen dat aangepast is aan de nieuwe toestand. Een poging hiertoe is al met succes bekroond in de bloeiende Natalbeweging, waar een gemeenschappelijk ontwikke lingsplan wordt gerealiseerd in samen werking met economen en sociologen. Pater dr. T. Cloin CssR, algemeen secre taris van de conferentie der religieuzen in Brazilië, zal deze beweging aan het congres voorstellen. In de discussies zal worden gezocht naar de betekenis van heel deze ontwik keling voor de Kerk. Vooral wat de taak is van de seminaristen en priesters ten opzichte van latijns-Amerika. Het zal onmogelijk blijken het missiewerk op oude voet voort te zetten, omdat de tot nog toe gevolgde missiemethode slechts paste in verouderde economische en maatschappelijke omstandigheden. Bovendien moet het begrip „missie" onderzocht worden, omdat ook dit even- Advertentie) f 995,- AEG TURNA WASAUTOMAAT Deze AEG TURNA trommel-wasautomaat werkt volwaardig en vergt weinig plaats (oppervlak 55x50 cm). Dat betekent volledig wascomfort ook voor kleinbehuisden en „het sprookje van iedere dag"voor de huisvrouw die thuis (tot liefst 5 kg) "laat" wassen, geheel automatisch. Wie AEG kiest krijgt 't beste: een klasse apart! AMSTERDAM met de producten AEG TELEFUNKEN OSRAM wereldvermaard sinds mensenheugenis A-ui als „economische en maatschappelijke hulp" gezuiverd moet worden van alle kolonialistische tendenties. In het zoe ken naar nieuwe vormen voor de Kerk in latijns-Amerika zijn wij niet meer de leermeesters, maar de helpers van de plaatselijke Kerk. Voor de discussies en het slotforum hebben enkele deskundigen in de latijns- Amerikaanse wereld hun medewerking toegezegd. Onder anderen drs. H. G. M. Linnebank secretaris van het NKWV, en mej. E. M. Hollants die verbonden is aan een speciaal trainingsinstituut voor missionarissen in Mexica (CIF). Tevens zullen verschillende missionarisen met ervaring in latijns-Aemrika aanwezig zijn Het congres wordt gehouden met steun van de Priestermissiebond in het theolo- gicum van de missionarissen SVD te Te- teringen, in het kader van de congressen die Vindicamus (Federatie van r.-k. theo- logica en filosofica in Nederland) regel matig belegt. (Advertentie) werkt binnen 10 minuten verpakkingen van 1.05 en 1.90 Daar Zuid-Amerika de belangrijk ste leverancier is van strategische grondstoffen van de Verenigde Sta ten (byvoorbeeld van koper, mangaan, wolfram, tin, vanadium, bauxiet, an timoon enzovoort) en gezien de be langrijkheid van Zuid-Amerika voor de verdediging van de Verenigde Sta ten (men denke slechts aan het Pa namakanaal) zal de Amerikaanse re gering alles doen om te vermijden, dat de Sovjet-Unie invloed in latijns- Amerika krijgt. De sociale woelingen welke de Zuid- amerikaanse landen de laatste jaren hebben gekend, leiden zeer gemakke lijk tot anti-Noordamerikaanse beto gingen. Die sociale woelingen kunnen slechts worden voorkomen, door ver betering van de economische toe stand, hetgeen overigens niet moge lijk zal zijn zonder hulp van buiten af en meer in het bijzonder: niet zon der hulp van de Verenigde Staten. Brazilië koffie 53% Uruguay wol en vlees 65% Argentinië granen en oliehoudende zaden 38% vlees 17% wol 11% In het algemeen kan men zeggen, dat ongeveer 75% van de uitvoer naar de Verenigde Staten gaat, zodat een Noordamerikaanse maatregel ter beperking van de invoer een onmid dellijke invloed heeft op de volks huishouding van de Zuidamerikaanse landen. Alle landen van Zuid-Amerika heb ben industrialisatieplannen, welke ten doel hebben het land onafhankelijker te maken van de prijsschommelingen op de wereldmarkt en van het bui tenland in het algemeen. Echter, voor de uitvoering van deze industrialisa tieplannen is de hulp van het buiten land onontbeerlijk (Advertentie) De uitvoer van het merendeel van de Zuidamerikaanse landen omvat slechts één produkt of een groep van produkten en het spreekt vanzelf, dat de prijsschommelingen op de wereld- markt een noodlottige invloed op de volkshuishouding van deze landen kunnen hebben. Hier volgen enkele cijfers betreffende het aandeel van de uitvoer van een enkel produkt of groep van produkten in de totale uit voer: Columbia koffie 72% Bolivia tin 75% Chili koper 80% Venezuela petroleum 92% T De KRO gaat in het land negentig voorstellingen geven met het cabaret „De lachende kerk" van Fons Jansen. Deze tournee, welke ligt tussen oktober 1964 en november 1965, is de aanloop tot een aantal evenementen, welke naar de KRO verwacht, zullen bijdragen tot een beeld van deze omroep hij zijn 40-jarig bestaan in november 1965. Bij de KRO is men van mening dat „ju belende propaganda-tournees" tot het verleden behoren, maar dat er in de katholieke samenleving toch behoefte bestaat ook in eigen omgeving iets van de KRO te vernemen. Fons Jansen, wiens programma tot nu toe nog niet via radio of televisie werd uitgezonden, brengt tijdens deze tournee zijn normale programma, voor deze ge legenheid uitgebreid met een speciaal aan de omroep ontleende cabaretstof. De eerste voorstelling in deze reeks wordt gegeven 4 oktober in de Twentse schouwburg te Enschede. NEW DELHI De 62-jarige Indi sche advocaat-generaal, H. N. Sanyal is woensdag in zijn slaapkamer gewurgd. De moord is blijkbaar door inbrekers gepleegd. Een jeugdige bediende van de vermoorde heeft de politie verteld gezien te hebben, hoe twee mannen zich op Sanyal wierpen terwijl twee anderen een kast probeerden open te krijgen. De jongen spoedde zich naar het huis van de voorzitter van het Indische par lement, wiens lijfwacht te hulp kwam. De inbrekers waren toen al verdwenen. (Advertentie) Voor gezonde witte tanden..., Ondanks de ontnuchterende werkelijkheid, ondanks de automatisering juist op dit speciale gebied, ondanks de tij delijke aard van deze carrière, behoort het beroep van stewardess tot de meest begeerde, de meest bewonderde. Het wordt zelfs in de statistieken tot de „glamour-beroepen" ge rekend. „Meisjes die de hemel bestormen", dat spreekt tot de fantasie. Maar het verblijven en werken in de wolken is op zijn tijd niets meer dan „laag-bij-de-gronds". Als een lucht-reizende baby op 7000 m boven de Atlantische Oceaan om zijn flesje huilt, hoeft hij niet lang te wachten. De stewardess brengt het hem met dezelfde vanzelfsprekend heid waarmee zij een ogenblik later de zakenman zijn champagne serveert. Noch de hartaanval van een oude da me, noch het huwelijksaanzoek van een Italiaanse graaf brengt haar uit het evenwicht. Zij reist met politici', filmsterren, voetballers en bruidsparen door de lucht. Een kleine honderd uur per maand ligt de wereld aan haar voeten. Dit is een beschrijving van „de" ste wardess, in het Duitse damesblad Bri gitte. Champagne aanzoek graaf filmster wereld aan de voeten dat zijn de sleutelwoorden voor het romantisch meisjeshart. Duizenden sollicitanten melden zich bij alle luchtvaartmaatschappijen ter wereld. Slechts weinigen maken een kans. In ons land komt één van de tien in aanmerking. Elders, zoals in Duitsland waar slechts één op honderd wordt aangenomen, is het aanbod gro ter èn minder geschikt. Van de Amerikaanse stewardessen blijven de meesten hun beroep niet trouw maar verlaten na anderhalf jaar de dienst. Niet omdat het werk haar niet meer bevalt, maar omdat zij gaan trouwen. Met een van de vele interes sante passagiers? Nee, dat gebeurt zelden. De passagiers zijn over het algemeen niet interessanter dan de passagier in een bus en de stewardes sen hebben tijdens de vlucht minder tijd voor privé-aangelegenheden dan een buspassagier. Dikwijls vinden de meisjes haar bruidegom bij het vlie gend personeel. Voor de luchtvaart maatschappijen die in Amerika onge veer 3000 dollar besteden aan de op leiding van een stewardess, is dat geen voordelige verbintenis. Ze kunnen daartegen maar één ding doen: steeds nieuwe krachten werven. Daarom trekken de Amerikaanse maatschap pijen sedert enkele jaren buitenlandse meisjes aan. In stewardessenscholen worden gegadigden uit alle delen van de wereld opgeleid. In de moderne behuizing komen onze kinderen veel tekort in spel- en bewegingsmogelijkheden. Toch hebben zij die nodig voor een gezonde ont wikkeling. Zeker nu het najaar voor de deur staat en het huiten-spelen zal worden beperkt, moeten wij proberen in huis zovee! mogelijk bewegingsvrij heid te geven. Het kleintje van omstreeks twee jaar doet niet liever dan sjouwen door kamers en gang, waarbij het dan graag een of andere „last" met zich mee zeult. Dat kan allerlei speelgoed zijn, maar dikwijls zien we Beer aan een arm of poot meeslepen. Beer en pop zijn nu al echte kameraden die alles moeten beleven wat onze twee- en drie jarigen zelf beleven. Daaronder hoort ook het geknuffeld worden. Een de kentje of een lap om deze vrienden toe te dekken is erbij nodig en ze moeten aan- en uitgekleed kunnen worden met een jasje zonder mouwen en één grote knoop. Passen en meten is een geliefde be zigheid en daarvoor geeft een auto met lading alle gelegenheid terwijl die ook nog zo goed kan worden mee getrokken. Omstreeks het derde jaar moet er geklommen en geklauterd worden. We kunnen daarbij ons kind een groot plezier doen met een touwladdertje dat houten sporten heeft en opgehan gen kan worden in de deuropening. Het geeft meer gelegenheid tot bewe ging dan een schommel en is zeker niet gevaarlijker. Om wat kalmer bezig te zijn, komt nu klei in aanmerking. Het is stevig en toch vervormbaar; dat er door elke greep een spoor wordt nagelaten maakt het zo'n fijn speelgoed. Mis schien begint de driejarige ook al een begin te maken met tekenen. De bewe gingen moeten daartoe al wat gericht zijn en dat lukt sommigen al aardig. Vier jaar oud zijn betekent „moeder helpen". Dat geeft weer een op en neer geloop, liefst met grote voor werpen zoals bezempje, vegertje, em mertje en gieter; en met vervoer middelen als kruiwagen en stepje. Op deze leeftijd kunnen de kinde ren bijzonder zoet zijn als zij lapjes van verschillend materiaal en kleur mogen sorteren. Het spelen met de pop gaat nu een echt ..moedertje en vadertje spelen" worden. Nog een jaartje verder begint de fantasie op dreef te komen. Voor het vadertje en moedertje spelen is een kameraadje nodig. Ook de Indiaan, Sinterklaas en Zwarte Piet die moeten worden uitgebeeld, vragen om gezel schap. Kleren, lappen, hoofddeksels om zich mee te verkleden, zijn veel beter dan complete uniformen die de uitbeeldingsmogelijkheden te veel be perken. Meer gegevens over kinderspeel goed is te vinden in het vouwblad ,,Welk speelgoed kiezen wij voor onze kinderen" van de Nat. Fede ratie voor Huishoudelijke en Ge zinsvoorlichting, van Speijkstr. 19, Den Haag, giro 305641. In de hall van London Airport zaten wij op een bank naast de roltrappen enkele uren op aansluiting te wachten. Door het einde van de vakanties was de drukte enorm. Grote groepen mid delbare scholieren kwamen thuis van het continent of gingen terug overzee. Moeders met kinderen op de arm, vaders met kinderen aan de hand wachtten moe of boos of geduldig op vertrek, elkaar aflossend met het halen van limonade en het brengen naar de w.c. Of zo'n moeder een Indiase sari droeg, of de vader Chinese gelaats trekken had, het maakte geen ver schil. Tussen de dames met bloemen- hoedjes, de meisjes met verwaaid haar. de heren in donkere pakken, de blagen met Beatle-pruiken, daar of in onze vaderlandse straat was geen onderscheid. Maar als de roltrap een stewardess naar boven bracht, dan was dat iets bijzonders. Welgevorm de donkerblauwe, bleekblauwe, wijn rode uniformen met kokette mutsjes stegen uit de diepte op als een ode aan de luchtvaartmaatschappijen. Zij stap ten met de elegantste tred op de begane grond en keken met ondoor grondelijke ogen in de perfect opge maakte gezichtjes over het gewoel heen. Dit zijn de ogenblikken van gla mour. Maar als wij later in 1 uur van Londen naar Amsterdam vliegen moeten onze stewardessen jagen om de kranten uit te delen, de koude soupers rond te brengen, de koffie te schenken, de dienbladen weer op te halen. Ze lopen in een gewoon bloesje harder te draven dan een serveerster in een drukke cafetaria. Haren springen los uit het keurige kapsel, kleine druppeltjes parelen op een recht neusje. En wij beden ken, dat wij van zijn leven onze huishoudelijke hulp niet zo'n kar wei zouden durven opdragen. De KLM heeft 266 stewardessen in dienst waarvan er 80 op Europese lij nen vliegen. Dat betekent hard wer ken op retourvluchten. Amsterdam- Londen wordt meermalen per dag ge vlogen en er is geen moment bij om buiten de luchthaven te komen. Maar 186 meisjes vliegen op intercontinen tale lijnen en dat is uiteraard inte ressanter .Niet zozeer vanwege de „champagne" en de „graaf", maar om de mogelijkheid andere landen en we relddelen te zien. Op grote reizen kunnen zij „slippen", dat wil zeggen: twee dagen meevliegen, dan in een stad achterblijven en na een paar da gen op de volgende lijn weer een tra ject meevliegen. Zo kunnen zij drie weken onderweg zijn op een reis naar Sydney. De titel grondstewardess kennen wij niet meer, maar het werk bestaat nog steeds. Er zijn bij de KLM 96 meis jes in uniform behulpzaam aan de balie; ze boeken passage en halen passagiers af. De opleiding tot stewardess duurt twee maanden en is kosteloos. Maar er wordt wel een en ander geëist. Het meisje moet 23 jaar zijn, sterk (zij wordt gekeurd), representatief (iets heel anders dan „knap"), zij moet goede talenkennis hebben, handig zijn in huishoudelijk werk en het EHBO-diploma bezitten. Het idee om stewardess te worden komt niet zo maar opeens op 23-jarige leeftijd op; de meisjes hebben dan ook meestal al lang naar deze op leiding toegeleefd. De KLM geeft een contract voor vijf jaar. Dat wil zeggen dat de stewardess wel eer der kan vertrekken, maar na vijf jaar moét zij uit de dienst. Het is een zwaar beroep en het vrij korte dienstverband stelt de meisjes in staat nog tijdig om te schakelen naar een ander beroep. Zij kunnen dan eventueel bij de KLM blijven in een andere sector, maar genieten bij sol licitaties aldaar geen voorrang. Glamour van vijf jaar dus. Twee en een half jaar op de roltrap naar boven. Rechtop, zeer representatief, hemelbestormend. Twee en een half jaar op de roltrap naar beneden. Ein de van het avontuur. A. Mac Gillavry Indien men sommige deskundigen mag geloven, is bijna geen enkele ver snapering in deze tijd zonder gevaar voor de gezondheid. Toch neemt het gebruik ervan toe naarmate de levens standaard stijgt. Alle deskundigen zijn het er intus sen over eens en zij hebben de prak tische ervaring aan hun zijde, dat het gebruik van veel zoetigheid scha delijk is voor het gebit. Dit geldt dan in het bijzonder voor min of rtieer kleverige snoepjes, waarvan gemak kelijk resten tussen de tanden achter blijven. Wie veel van chocolade houdt, kan nu de vrees voor de gevolgen van het eten van bonbons en dergelijke opzij zetten, indien een Zweedse uitvinder gelijk krijgt. Hij zegt een bonbon te hebben samengesteld, waaruit de voor het gebit schadelijke bestanddelen ge heel zijn verdwenen zonder dat de smaak daardoor ook maar enigszins wordt beïnvloed. Deze z.g. „A-plus" bonbon is, als vele vindingen, min of meer bij toeval ter wereld gekomen, namelijk toen de uitvinder zocht naar speciale zoetstoffen voor diabetici. Al te lang is onze keuken beschouwd als een noodzakelijk kwaad. Maar de drang tot vernieuwing die onze huizen is binnengekomen en de in terieurs verandert, houdt geen halt voor de keukendeur. De keuken van 1964 is een vertrek geworden dat soms al deel uitmaakt van de woon ruimte. Maar afgezien daarvan is het er beter toeven en efficiënter werken dan voorheen. Zijn de huis vrouwen helemaal voldaan? Hebben zij geen wensen meer op dit terrein? Het is eigenlijk verwonderlijk, dat de huisvrouw zelf, in een tijd waarin de vrouw op velerlei terrein be wijst zeer mondig te zijn, vaak wei nig wordt geraadpleegd als het gaat om zaken waarmee zij het meeste heeft te maken. Doordat ook de huisvrouwen zich hebben georgani seerd, wordt haar advies gelukkig Een keuken die alle wensen voorkomt. al steeds meer ingewonnen. Dat haar stem van grote waarde is, heeft een van de grootste houtver werkende industrieën ter wereld, terdege beseft. Deze industrie wil namelijk door middel van een opi nie-onderzoek vaststellen welke wensen en verlangens er onder de Nederlandse huisvrouwen leven, speciaal met betrekking tot de vorm en de inrichting van de ideale keu ken, zoals die past in het huis van nu. In nauw overleg met de betrokken instanties uit de wereld van de vrouw gaat zij in de provincies Limburg, Noord-Brabant en Zeeland een grootscheepse enquête houden naai de ideeën van huisvrouwen op dit gebied. Zoveel mogelijk plaatselijke afdelingen van vrouwenverenigingen zijn hierover al benaderd. Ook de Allerlei produkten die betrekking hebben op een goed ingericht en vlot marcherend huishouden, zullen van 17 tot 26 september a.s. te zien zijn op de tentoonstelling „Idee 64" in de RAI te Amsterdam. Huishoudelqke (al dan niet elektrische) apparaten, verlichting, keukeninrichting, sani tair, kolen-, olie-, elektriciteits- en gasverwarming worden geëxposeerd en toegelicht onder het motto „Com fortabel leven". Eens in de twee jaar wil men deze tentoonstelling organiseren. De eerste expositie in '62 trok bezoekers uit het hele land. Opvallend was daarbij het groot aantal echtparen, dat samen kwam om het compleet overzicht in ogenschouw te nemen en zich te oriën teren. Ditmaal gaat de expositie aan merkelijk groter worden. Maar de publieke belangstelling voor de ten toongestelde produkten is dan ook enorm gestegen, want de omzet van huishoudelijke apparaten zoals koel kasten en wasmachines, gasfornuizen, scheerapparaten, verwarmingstoestel len enzovoorts, is in de laatste vier jaar verdubbeld! Fabrikanten die aan deze belang stelling tegemoet willen komen, hou den terdege rekening met de wensen van de kopers. Zo werden bijvoor beeld duizenden vrouwenhanden ge meten om de juiste vorm en afmetin gen van handgrepen te kunnen bepa len. Hierdoor wordt het gebruik van de apparaten gemakkelijker. De exposanten verkopen niet op de „Idee 64", maar zij lichten voor. Dat doen ook de informatie-centra van het Bouwcentrum, de Stichting Goed Wonen, de Vereniging van Exploitan ten van Gasbedrijven, Vereniging van Exploitanten Elektriciteitsbedrijven in Nederland. Alle produkten zullen soort bij soort, overzichtelijk bij elkaar staan, onder vermelding van prijs, capaciteit en an dere gegevens. Dat de verwarmings voorlichting ditmaal zo bijzonder uit gebreid is, houdt natuurlijk verband met het aardgas. Een bijzonder onder deel van de tentoonstelling wordt het Centrum van Industriële vormgeving „Hof van Heden. Wonen Nu". Daar zullen oude en nieuwe gebruiksvoor werpen contrasterend naast elkaar staan; een oud telefoontoestel en een nieuw, een oude radio naast een nieuwe, zullen laten zien dat de tijd niet heeft stilgestaan. Drie geheel in gerichte woningen uit Nederland, Frankrijk en Zweden zullen de Idee bezoeker hun karakteristiek laten zien. Het adviescentrum Vloeren en Wanden geeft voorlichting over vloer bedekking en woningtextiel. De Nederlandse Spoorwegen verle nen medewerking door gecombineerde kaartjes uit te geven, die treinreis, vervoer door Amsterdam en toegangs bewijs inhouden. Voor menige huis vrouw gaat dit een dagje uit in Am sterdam betekenen. mening van niet-aangeslotenen bij een vrouwenorganisatie wordt op prijs gesteld. Alle inlichtingen zijn te verkrijgen bij de afdeling P.R. van de Bruynzeelfabrieken te Zaan dam. Een terzake deskundige jury zal be oordelen in hoeverre de gegeven ant woorden getuigen van een gezond keukeninzicht en de deelneemsters met de beste formuleringen belo nen met een fraaie keuken. Uiter aard zullen de gegevens, die dit initiatief oplevert, ten goede komen aan een zo mogelijk nog doelmatiger en qua uiterlijk nog verantwoorder vormgeving van het produkt, de eigentijdse montagekeuken. Huisvrouwen, een fabrikant vraagt üw advies, in zijn belang, in uw belang, in ons aller belang. Aan u dit opmerkelijke initiatief te doen slagen.

de Stem | 1964 | | pagina 13