t In buitenland werk voor overtollige" vliegers Rachman kondigt noodtoestand af RONDE NEUS EN VRIJ LAGE HAK' Inbraak Kaatsheuvel opgelost Ej i Werk hervat bij Ford en NDSM Balans van Concilie NBAAR 55 V -Jkj VAN KLM NAAR LUFTHANSA SWISS KONING KOOS ACHTER SLOT Echtpaar in verkeer omgekomen Bloemen in Willemstad MALEISIE NAAR V-RAAD Vrouw wierp eieren naar Britse vorstin Mogelijk vierde zitting van Kerkvaders Najaarsmode schoenen: Inönu voorziet Grieks- Turks conflict RECHERCHEURS VERBORGEN IN BREDASE GARAGE DRIE VERDACHTEN IN ENKELE UREN AANGEHOUDEN Deel sieraden teruggevonden Bonn torpedeert Europas Politieke Unie Betaal per kwartaal iroof mm rs" DAGBLAD VOOR ZEELAND ONEENS Droog weer Kardinaal Suenens: Mening m 7 is Divk a's een klein baasje het weekloon is best GAAL R OTOR CTIE ELING JS Tel. 01134 - 505 Zaamslasr fel. 01140 - 2058 Tel. 01178 - 412 nuwSPREEK- .LOPPINGEN, nen. Het vormt >p ongedwongen adering, tijdens sus inschrijven, lit bedrijven en RS, MIDDEN IN ALS VOOR letakessex, dllen maken of oei te bereiken, bij te wonen op: er steeg af en sprak net Winnetou. Hier- nkele bevelen, waar. 'den werden samen- nder de hoede van een geweer hadden, a begaven zich naar de rotsen. Het zag lit voor dé Coman- 104e JAARGANG Ne. 24681 Voor God, Koningin en Vaderland UitgaveN.V. Uiig. Mij. Neerlandia. DirecteurDrs. W. A. J. M. Harkx. HoofdredacteurJ. J. H. A. Bruna. Redactieraad J. M. A. C. v. Dongen, C. J. v. Hootegem, mr. dr. A. J. J. M. Mes, mr. H. M. L. de Rechter, P. V. M. Vercauteren, L. J. v. 't Westende. Bureau: Breda - Reigerstraat 16 tel. 22341 (5 lijnen). Postgiro 1114111 V R IJ PAO 4 SEPTEMBER 19M Abonnementsprijs: 9,75 per kwartaal, excl. 0,25 incasso; ƒ11,85 per post excl. 0,50 incasso; 0,75 per week. Prijs van buitenlandse abonnementen op aanvraag. Losse nummers 15 cent. Advertentieprijs voor de gehele oplage 0,45 per mm. Bij contract aanzien lijke reductie. Volledige tarieven en Algemene Voorwaarden worden op aanvraag gaarne verstrekt. Bureau voor de Zeeuwse eilanden: GOES, Klokstraat 1 telefoon 6252 Bureau voor Zeeuwsch-Vlaanderen. Hulst, Steenstraat 14 telefoon 2377 (Bijbureaus: TERNEUZEN: IJsbaanstraat 24 telefoon 2601 OOSTBURG: Nieuwstraat 41 telefoon 2893) ROTTERDAM De pas gehuwde zigeunerkoning Koos Petaio is don derdagmiddag in cafc-restaurant „De Piasmolen" aan de Kralingse Plas te Rotterdam op last van de officier van justitie te Rotterdam aangehou den en overgebracht naar het huis van bewaring in Rotterdam. De ar restatie van Petaio houdt verband met het verzoek om hem failliet te verklaren. Hij is in gijzeling genomen. De zigeunerkoning dineerde in het restaurant en was in gezelschap van zijn vrouw en enkele mannen Zijn aanhouding leidde niet tot inciden ten. Hij ging rustig mee in zijn eigen wagen. Mevrouw Petaio is naar de woonwagen teruggekeerd. (Van onze correspondent) AMSTERDAM By de Nederlandse dok- en scheepsbouwmaatschappij en bij de automobielindustrie Ford is gisteren het werk hervat. Tegen de middag gingen de rond 4100 stakers van de N.D.S.M. aarzelend aan het werk toen de directie had beloofd met de ondernemingsraad te zullen praten over het ontslag van de vier stakings- en demonstratieleiders. Ook zou ge praat worden over de twee uurlonen boete die de demonstranten hadden opgelopen. De sfeer was gisteravond echter nog gespannen. Dc arbeiders van de Am sterdamse Droogdok Maatschappij hebben inmiddels vernomen dat zij de vier percent loonsverhoging (waarvoor in eerste instantie ook bij de N.D.S M, gestaakt werd) wel krijgen. Drie en een half percent hiervan is reëel, de rest dient voor het witmaken dei- zwarte lonen. Bij Ford is gistermorgen het werk her vat zonder dat de stakers succes heb ben geboekt. De stakingsdagen (drie) zullen niet worden uitbetaald. Bij Ford werd gestaakt tegen het directiebesluit de werkweek terug te brengen op 40 uur waardoor een einde komt aan het maken van overwerkuren. SCHIPHOL. De Lufthansa, die een tekort heeft aan vliegers, heeft de K.L.M. aangeboden van haar overtollige vliegers over te nemen. Zij kunnen worden aan gesteld op een contract voor de tijd van 3 jaar, dat daarna even tueel kan worden verlengd. Ook de Swissair kan een aantal K.L.M.-vliegers gebruiken. De 45 jonge vliegers, aan wie de K.L.M. enkele maanden geleden per 1 november ontslag heeft aangezegd, kunnen daardoor hun carrière bij deze twee buiten landse maatschappijen voortzet ten, indien zij dit althans zelf willen. Zekerheid, dat zij bij de Lufthansa na 3 jaar hun con tract verlengen kunnen, hebben zij echter niet. In de afgelopen week hebben twee ver tegenwoordigers van de Lufthansa, die gisteren weer naar Duitsland zijn te ruggekeerd, op het hoofdkantoor in Den Haag met de K.L.M.-directie over deze kwestie gesproken. Van de 28 vliegers kunnen er 20 geplaatst worden als tweede bestuurder op Viscounts en Super-Constellations en de overige 8 als vliegend navigator. De bedoeling is het dienstverband al in oktober te la ten ingaan. Veel tijd voor nader overleg is er dus niet. De K.L.M. heeft de groep van jonge vliegers van deze mogelijkheid zonder meer cp de hoogte gesteld. Er is hun geen toezegging gedaan voor een extra-uitkering als schadevergoe ding. Zoals bekend zou een arbitragecommissie beslissen of de oude ontslagovereen komst van 1962 nog van kracht is of niet. Die bepaalde dat de K.L.M. alleen vliegers met gedwongen ontslag kon zenden wanneer zij deze gedupeerden ongeacht andere inkomsten 3,5 jaar salaris mee zou geven. Bij vrijwillig ontslag zouden de vliegers aanspraak maken op 2 jaar salaris. v Kort geleden werden het bestuur der vereniging ^an K.L.M.-vliegers en di rectie, in afwachting van de arbitrage, het eens over een interim-contract, waarbij de directie slechts 3,5 jaar sa laris garandeerde met aftrek van even tuele andere inkomsten uit een nieu we betrekking. De 2 jaar bij vtfjwillig ontslag bleef gehandhaafd. De leden raad der vliegers zelf ging met deze interim-overeenkomst niet akkoord, zo dat het bestuur aftrad. Thans bevindt men zich dus in een wei zeer onzekere impasse. De K.L.M.-di rectie wil alleen praten met een offi cieel bestuur en dat is er niet. De onge veer 45 jonge vliegers weten dus hele maal niet waar zij aan toe zijp. Van hun kant zeggen zij dat ingaan op het aanbod van de Lufthansa en Swissair dus een uitkering ineens van 2 of mis schien zelfs van 3.5 jaar salaris moet opleveren, maar of de K.L.M.-directie dat standpunt deelt is zeer twijfelach tig. Daar kan men de opvatting ver nemen dat er op het ogenblik geen en kel contract van kracht is. Een laatste mogelijkheid is op het aanbod in te gaan en dan in goed vertrouwen af te wachten wat in eventueel overleg van K.L.M.-directie en het bestuur der K.L.M.-vliegers t.z.t. wordt besloten. Overstappen naar de Lufthansa of Swiss air betekent voor de vliegers aldus een ingrijpende stap. Zijn zij gehuwd dan zullen zij hun gezin mee naar het bui tenland moeten nemen of het zeer on geregeld in Nederland tijdens vrije da gen opzoeken. Zij moeten afwachten of de Lufthansa deze buitenlandse piloten uit Nederland na 3 jaar een verlenging van het contract aanbiedt. Gaan zij niet op het aanbod in, dan is hun hoop ge vestigd op de vereniging van K.L.M.- vliegers, die voor hen in de bres moet springen, wanneer de K.L.M. hen per 1 november a.s. op straat poogt te zet ten. Wat de Swissair aangaat, naar bekend heeft de K.L.M. vorig jaar een 50-tal vliegers aan de Zwitserse maatschappij „uitgeleend" voor een periode van 3 jaar Zij doen als tweede bestuurder dienst op de DC-8- en Coronado-straal- machines. Enkele andere vliegers in de rang van gezagvoerder zijn met een contract voor 1 jaar geplaatst op de Convair-440-machines van Swissair. Waarschijnlijk zullen hun contracten na afloop van dat jaar worden verlengd. Daarnaast zijn er het vorig jaar en zelfs ook nog deze zomer enkele K.L.M.-vlie gers geweest die „de gouden handdruk' van de K.L.M. hebben aangenomen en vrijwillig ontslag met 2 jaar salaris heb ben geïncasseerd. Daags daarop traden zij voor een goed salaris bij Swissair in vaste dienst, aldus de K.L.M. Of deze methode ook thans nog kan worden toe gepast is dubieus. Zelfs staat niet vast of Swissair bereid is K.L.M.-vliegers in vaste dienst te nemen. In ieder ge val is zij wel bereid hen op te nemen op een contract voor enkele jaren. Naar verluidt heeft ook de Ierse lucht vaartmaatschappij Air Lingus plaats voor buitenlandse vliegers. Volgende week vertrekt een Nederlandse dele' gatie uit de K.L.M. (waarin twee vlie gers zijn opgenomen) om in Dublin de voelhorens eens te gaan uitsteken. Een vijftiental jonge K.L.M.-vliegers van de groep- aan wie de K.L.M. per 1 no vember ontslag heeft aangezegd, heeft al enige tijd geleden in principe beslo ten het aanbod van Swissair aan te ne men, zo deelt het afgetreden bestuur van de vereniging van K.L.M.-vliegers, dat ad interim zijn functie blijft uit oefenen, als commentaar op de berich ten mee. Of zij nog een extra-vergoe ding voor hun ontslag bij de K.L.M. zullen krijgen en zo ja welke, hangt nog in de lucht. Volgens het bestuur is het niet waar dat de Swissair Nederlandse vliegers in vaste dienst hÉeft genomen. Dit schijnt niet te kunnen. Alle Nederlanders die dus bij de Zwitserse maatschappij gaan werken kunnen dit alleen doen op een periodiek conti act. RUINEN Op de rijksweg tussen Meppel en Assen onder Ruinen kwam bij een verkeersongeluk het echtpaar Kalden- berg uit Den Haag om het leven. De heer en mevrouw Kaïdenberg zaten in een personenauto, waarmee zij de rijksweg wilden kruisen en waarbij zij waarschnij- lijk geen voorrang hebben verleend aan een auto die over de rijksweg naderde. Van deze auto werd de bestuurder licht gewond. Een mede-passagier werd zwaar gewond. Koningin Juliana heeft donder dag bij haar aankomst in de werkhoven te Willemstad een boeket bloemen gekregen van de 93-jarige mevrouw J. A. Maris-van der Linden (rechts op de voor grond), de oudste inwoonster van deze gemeente. Geheel links op de joto vóór de vorstin burgemeester P. B. Bouman van Willemstad. Onze redacteur, dr. Alfred van de Weyer o.f.m. cap., vertrekt over enkele dagen naar Rome voor de derde zitting van het Concilie, waarvan hij regelmatig verslag zal geven. In een drietal artikelen, waarvan wij vandaag het eerste plaatsen, wijdt hij uit voerig aandacht aan wat er tot nu toe door de concilievaders ge daan is en in de komende maan den nog gedaan moet worden. VIJFTIENHONDERD soldaten van het Westduitse leger zijn in een garnizoen in noord-Duitsland in quarantaine ge steld wegens het uitbreken van een dy- senterie-epidemie. VIER SPOORMANNEN, die bij Harrow in Engeland aan de bovenleiding van de spoorweg werkten, zijn toen' zij voor de theepauze naar beneden kwamen, door een locomotief gegrepen en op slag ge dood. TWEE BROERTJES stikten in een ijs kast, waarin zij waren gekropen tijdens hun spel. Het drama speelde zich af in Dallas. Hun vader was enkele weken eer der bij een au to-ongeluk om het leven gekomen. Weersverwachting van het K.N.M.I. I geldig tot vanavond: Z Tijdelijk wat meer bewolking, maar Z op de meeste plaatsen droog weer. Z Weinig wind. Ongeveer dezelfde Z temperaturen als gisteren. Vandaag: zon onder 19.20 uur. Maan onder 19.08 uur. Morgen: zon op 5.58 uur. Maan op 4.29 uur. J KOEALA LOEMPOER In heel Ma leisië is gisteren de noodtoestand afge kondigd. Regeringstroepen hebben felle gevechten geleverd met Indonesische pa rachutisten. De vertegenwoordiger van Maleisië by de V.N. heeft zich tot de V.-raad gewend en gevraagd om een spoedzitting. Brittannië, Australië en Nieuw-Zeeland hebben vrijdag aan Maleisië meer hulp toegezegd met het oog op het uitbreiden van de acties tegen Kocala Loempoer door Indonesië. Dit besluit is genomen na een lang durig onderhoud door de ministers van financiën van deze landen, Richard Maudling, Harold Holt en J. R. Lake met Tan Siew Sin, de Maleisische minister van financiën en Maleisische defensielei ders. Vermoedelijk verblijven momenteel twee Indonesische strijdgroepen van in totaal 70 man in de moerassen en bossen van de staat Johore op zuid-Malakka. Een daarvan, 40 man sterk, is op 17 augustus in de nabijheid van Pontian ge land, de overige 30 zijn parachutisten, die woensdagochtend in het gebied rono Labis in midden-Johore zijn neergelaten. De groep van Pontian was aanvankelijk honderd man groot. Veertien daarvan werden gedood, 40 gevangen genomen. Aan Maleisische kant werden twee sol daten gedood en twee gewond. Nieuws uit Djakarta zegt, dat presi dent Soekarno alle verloven voor de In donesische strijdkrachten heeft ingetrok ken. Volgens een Maleisische regerings woordvoerder behoren de neergelaten parachutisten tot een commando-brigade die aanvankelijk het voormalig Neder lands Nieuw-Guinea moest bezetten. Men is algemeen van mening dat de Indonesiërs een basis in de bossen wil den oprichten, vanwaar zij volgelingen willen aanwerven én tot opstand willen aanstoken. Om op alles voorbereid te zijn heefi de regering van Maleisië besloten haai defensie te versterken. Zo zal de burger wacht uitgebreid worden en de hulp van de burgerbevolking worden ingeroepen om te voorkomen dat „de vijand zich ver bergt". Een woordvoerder van de Maleisische strijdkrachten heeft meegedeeld, dat er van de 30 Indonesische parachutifften, die woensdag in het gebied van Labis bij Jo hore in Zuid-Maleisië zijn neergelaten, vier zijn doodgeschoten. Verscheidene Indonesiërs zijn gevangen genomen. De Indonesische bladen maakten don derdag geen melding van de landingen. Ook radio-Djakarta zweeg hierover. GLASGOW In Glasgow is donderdag een vrouw aangehouden omdat zij 3 eieren naar de auto van het Britse vorstenpaar had geworpen. Het inci dent vond plaats toen koningin Elizabeth en de hertog van Edinburgh na de opening van de handelstentoon stelling Onderneming Schotland 64" op weg waren naar het stadhuis. De eieren raakten de wagen net niet. Volgens inspecteur Thomas Goodall, die met enkele anderen de koningin bewaakte, heeft het incident geen politieke betekenis. (Van een onzer verslaggevers) MAASTRICHT De stof die de con cilievaders tijdens de derde zitting van het tweede Vaticaanse concilie te verwer ken krijgen is zo veelomvattend, dat het zeer wel mogelijk is dat tot een vierde zitting moet worden besloten. Deze me ning is Leo kardinaal Suenens toegedaan. „Het zal een zware zitting worc^i", al dus gisteren de kardinaal na afloop van het tweede congres over het Europese priestervraagstuk in Rothem, waarvan el ders meer. De kardinaal meent dat de meningen over een moderne priesteropleiding, die op het congres in Rothem werden gefor muleerd, ook leven onder de concilie vaders. De aanwezigheid van kardinaal Suenens «tq&t er borg voor, dat de aard van de discussies op het Europa-semina rie, op het concilie nog eens ter sprake zullen komen. Of het echter tot een stemming over concrete zaken zal komen kon ook kardinaal Suenens niet voor spellen. Inmiddels is bekend geworden dax Paus Paulus de Zesde bij de opening van de derde zitting van het oecumenisch concilie op 14 september gelijktijdig met 24 andere concilievaders de mis zal cele breren. Deze wijze van gezamenlijk mislezen „concelebratie" genoemd, is volgens Va ticaanse zegslieden, de persoonlijke keu ze van de Paus geweest om de veelbe sproken „collegialiteit" tussen de Paus en zijn bisschoppen binnen de Kerk te de monstreren. ANKARA De Turkse cerste- mmister Inönu heeft donderdag in de Turkse nationale vergadering gezegd dat de kwestie-Cyprus zich ontwikkelt in de richting van een oorlog tussen Grieken land en Turkije. De Griekse regering gaat volgens Inönu met gesloten ogen op deze weg voort. Hy zei echter dat Turkije tracht de vrede te bewaren. Turkije heeft inmiddels bij de Ver enigde Arabische Republiek geprotes teerd tegen haar vijandige houding ten opzichte van Turkije, als tot uitdruking gebracht in het communiqué na het bezoek van aartsbisschop Makarios aan Alexandrië. Uit welingelichte Grieks-Cyprische kringen in Nicosia is vernomen dat de Cyprische minister van buitenlandse zaken, Kyprianou. binnen de komende tien dagen naar Moskou zal reizen. Doel van dit lang uitgestelde bezoek zou zijn het verkrijgen van formele garantie? inzake de Cyprische onaf hankelijkheid en de territoriale on schendbaarheid in het geval van een aanval van buitenaf, aldus deze kringen. Voorts zou worden gesproken over Rus sische economische en, mogelijk, mili taire hulp. (Van een onzer verslaggevers) BREDA Tn enkele uren tijds is het de Bredase recherche onder lei ding van hoofdinspecteur A. Puntman donderdagmiddag ge lukt, de inbraak op te lossen, die de Kaatsheuvelse juwelier P. v. Rooij in de nacht van zondag op maandag twintigduizend gulden aan ringen, horloges en andere sieraden armer heeft gemaakt. Drie man zijn gearresteerd en van de totale buit kon onmiddellijk ter waarde van vijfentwintighonderd gulden wor den achterhaald. Een van de verdach ten bekende dat de spullen die hij op zak had uit Kaatsheuvel afkomstig waren. Bij een tweede verdachte werd thuis een deel van de buit aangetroffen. HOOFDINSPECTEUR Puntman diri geerde gistermiddag een achttal rechercheurs naar het automo bielbedrijf L. Vriens aan de Bredase Markendaalseweg, nadat de garage zijn bureau had getipt dat de Bredanaar E. P. (32), voor wie de politie al geruime tijd grote belangstelling had. zich 's morgens met een gehuurde auto ter reparatie had gemeld. Om vier uur in de middag zou P. de wagen weer komen halen. Hij bleek 's morgens in gezel schap te zijn geweest van de Tilburger A. van D (31), een ontsnapte psycho paat en bekend als een gevaarlijk en vaak gewapend tegenstander. Omdat ook de sinds lang gezochte Van D. die middag werd terugverwacht, werden zoveel rechercheurs gestuurd, die zich achter schotten en tussen auto's ver borgen hielden totdat het tweetal weer zou arriveren. /"NMSTREEKS vier uur 's middags U* meldde E. P. zich alleen per taxi. Hij lwerd direct aangehouden en ge boeid naar het in de buurt liggende hoofdbureau gebracht. Van de taxi chauffeur kwam de hoofdinspecteur te weten dat P. was opgehaald bij een hotel aan de Haagweg. Vier recher cheurs trokken daar in dezelfde taxi met spoed heen. omdat het vermoeden bestond dat de gevreesde Tilburger A. van D. zich daar zou ophouden. Dat bleek inderdaad het geval. Toen de man op last van de recherche zijn zakken leegmaakte kwam een deel van de buit op tafel. Intussen was bij E. P. in de Bredase Heuvelwijk huiszoeking gedaan, waar o.m. horloges, manchet knopen en oorbellen werden aangetrof fen. De Kaatsheuvelse rijkspolitie, die toevallig gisteren naar Breda kwam om inlichtingen over E. P. in te winnen, kon de arrestant meteen overnemen. TN hetzelfde hotel, waar Van D. werd aangetroffen, heeft de recherche later in de middag nog de Hagenaar A. P. (27), die vaker met Van D. geopereerd heeft, aangehouden. Het is nog niet bekend waar de rest van de buit gebleven is. De politie ver moedt dat de spullen op de zwarte markt van de hand zijn gedaan. (Van onze moderedactrice) AMSTERDAM IN de eerstkomende dagen zal in elke schoenenetalage va$ het land de wintermode zijn binnen gestapt. Het modecentrum voor de schoen en lederbranche, waarbij alle Neder landse schoenfabrikanten zijn aange sloten, gaf gisteren te Amsterdam een algemeen overzicht van de na jaarsmodellen die straks te koop zullen zijn. Wy blijven hier niet achter in de ontwikkeling naar een bredere leest: de ronde neusvorm die bij modellen voor teeners soms zelfs breed wordt, en de lage of driekwart hak. JONGE meisjes, die zo dol zijn op exclusief schoeisel zouden mis schien niet ineens te vinden zijn voor de nieuwe, sobere en bijna dege lijke modellen in zwartkalfslak, en bruin suède, als ze niet vergezeld gingen van een wilde kousenragc. Zacht kant, kleurig jaquard, somber grof breisel met felle randen horen erby en zullen voor een bonte benenparade zorgen. Een fabrikant heeft zelfs schoenen met kousen er aan vastgebreid. Zoals al eerder is gebeurd ouder wets wordt weer modern. In de zwarte lakschoenen met blokhak en wreefbandjes ging na de eerste wereldoorlog een oma uit wandelen. Nu wordt op school gemompeld wel voor een heel jong meisje. Met de nieuwe diabolo-hak die vrij laag is maar wel zeer getailleerd, vier den in die dagen revuesterren triom fen. De hoog opgesneden schoen met ü'kke hak en gesp op het voorblad herinnert zelfs aan de zonnekoning. zijn nog hoge knielaarzen van J leer of reptiel, maar een veel grotere variatie zal er zijn in enkel- of kvi'laarsjes. Uit Amerika waar de buffelarm buffelvachten (en malse trefstuk) levert komt het nieuwtje van veel brede en dikke buffellaars,fes. Dat je ook naar de andere kant kunt overdrijven toont het sspalie laarsje waarvan de zwart gestreepte, doorzichtige nylon schacht is gemonteerd op een fijn gehakt en spits lakschoentje. Nederlandse schoenen behoeven niet duur te zijn. In de zogenaamde volksklasse is de laagste prijs 14, De middenklasse begint by 29,75. De luxe klasse, waaronder veel rep- tielleer voorkomt (meestal met een hogere hak en spitsere neus) zweeft om de 50, De prijzen kunnen geen bezwaar zijn om alle vrouwen met een com fortabele leest op vrije voeten te laten lopen. (Advertenties) PARIJS In Franse diplomatieke kring is men van mening, dat uitla tingen van de Westduitse minister van buitenlandse zaken Gerhard Schroeder over een verenigd Europa neerkomen op, „een eerste klasse begrafenis" voor ieder plan tot politieke eenmaking van Europa. De Franse regering heeft de indruk dat Bonn spoedig helemaal geen be langstelling meer zal tonen voor sa menwerking met Frankrijk in de rich ting van een „onafhankelijk" Europa. Dr. Schroeder heeft in een gesprek met het Westduitse persbureau D.P.A. gezegd, dat het denkbeeld van een ver enigd Europa aanvaardbaar moet zijn voor alle deelgenoten in de E.E.G. en dat andere Europese landen moeten kunnen toetreden. In Franse regeringskringen is men van mening dat Bonn zijn banden met Amerika en Engeland op het gebied van economie en defensie belangrijker vindt, dan de vorming van een Ver enigd Europa. Parijs had wat anders verwacht van de in juli door kanselier Erhard gedane belofte, dat hij met een nieuw plan voor de vereniging van Europa zou komen. Minister Schroeder zei dat de ver schillen van mening tussen Bonn en Parijs niet in een handomdraai kunnen worden opgelost, maar dat Bonn aan de vriendschap met, Frankrijk te veel waarde hecht om zich over te geven aan stemmingen van ongeduld en be rusting. Hij zei niet wanneer het Duitse voorstel voor eenheid gereed zou zijn. Zó druk hebben de meeste huis vrouwen het. U moest eens we ten hoe vaak uw vrouw b.v. al- leen al per dag, per week, per J maand, naar dc bel moet hollen. Traoht dat althans te beperken. i Een mogelijkheid: als U als abon- i nee van Dagblad De Stem per J week betaalt, schakel dan over J ..op kwartaal" 9,75). En als U dat toch doet, kunt U het beter 14 dagen voor het einde van het J kwartaal gireren (no. 1114111). Want dan voorkomt U de aanbie. ding van de kwartaalkwitantie. t Nóg beter: vraag ons om toezen- ding van een machtigingsformulier tot automatische afschrijving. J Maak het u zelf gemakkelijk*. zie pagina 3 De NIEUWE WINTERMODE modieuze japonnen brengen wij reeds nu in wol - zijde - tricot

de Stem | 1964 | | pagina 1