Enthousiaste koningin bezoekt Deltawerken ERVAREN CHAUFFEUR Zeeuws woordenboek nadert voltooiing 5?5 Andriessen componeerde mis voor basiliekkoor Burgemeester A. Kesbeke van Zuiddorpe getrouwd RÜITSTÖFFEN Interesse voor techniek: achter op het tijdschema 30 e zó lekker zó gezond NU met nóg Werk duurde bijna 35 jaar Op 19 september: Rondvluchten per helikopter boven Axel Toelichting op bouw van brug Uilvoering Fruit en bloemen IN OPDRACHT KERKBESTUUR IIULST KRO-opname van eerste uitvoering Internationale bouwexpositie Nederland maakte prima beurt laeblaa i« Stem meer hazelnoten Gemeenschap leefde intens met feestdag mee Vrienden P'kiivd ontkent steun aan opstandelingen V.V.D. en R.E.M. C.H.U. moet kleur bekennen wollenschotse VROOM DREESMANN (Van een onzer verslaggevers) AXEL Het comité voor de viering van het vierde lustrum van de Axelse bevrijdingsfeesten heeft onlangs de on derhandelingen met de Aero Ypenburg N.V. over rondvluchten per hefschroef- vliegtuig boven Axel gedurende de be vrijdingsfeesten, afgesloten. Men is ten volle tot overeenstemming gekomen: op 19 september zal iedereen de gelegenheid worden geboden een rondvlucht boven Axel of over de Z.-Vlaamse kanaalzone te maken. Op deze laatste dag van de vierdaagse viering van de bevrijdingsfeesten zal het prachtige concoursterrein aan de Kin derdijk te Axel als heliport fungeren. Een vertegenwoordiger van Aero N.V., de heer Van Vórderen is dezer dagen het terrein, dat wellicht in de toekomst weer zal gaan fungeren als heliport voor een lijn BrusselAxelRotterdam van de Sabena, in ogenschouw komen nemen. Hij was er bijzonder tevreden over. Een rondvlucht boven Axel, die onge veer vijf a zes minuten zal duren zal f 15 gaan kosten, voor een vlucht over de ka naalzone, die vijftien minuten in beslag zal nemen, zullen gegadigden f 35 moeten neertellen. 'Van een onzer verslaggevers) NUMANSDORP/BRUINISSE. Koningin Juliana is dinsdagmor gen bij stralend weer in Numansdorp, gelegen in de Hoekse Waard begonnen aan haar driedaags bezoek aan de Deltawerken. Hare majesteit maakt de tocht deels per auto, deels met het koninklijk jacht „Piet Hein". Zij wordt de gehele reis vergezeld door de minis ter van verkeer en waterstaat, mr. J. van Aartsen en zijn echtgenote mevr. C. van Aartsen-Stap. Tot het gevolg van de vorsten behoren verder jkvr. C. E. B. Roëll, particulier secretaresse en kapitein luite- tenant ter zeer E. Roest, adjudant van hare majesteit. De koningin, gebruind door de Italiaanse zomerzon, maakte een bijzonder frisse indruk. Zij was gekleed in een lichtgrijs mantelpakje en droeg een witte hoed. Bij de brug over de Oude Maas bij Baren- drecht werd de koningin afgehaald door mr. J. Klaasesz, commissaris der koningin in de provincie Zuid-Holland. De ontvangst in Numans dorp was bijzonder enthousiast. Het hele dorp vlagde en honderden juichende belangstellenden stonden opgesteld nabij het gemeentehuis, waar burgemeester S. W. Henry en de plaatselijke wethouders ter begroeting aanwezig waren. Natuurlijk ontbraken de met rood-wit-blauwe vlaggetjes zwaaiende schoolkinderen niet. De 17-jarige Marie van de Velden, dochter van een wethouder, bood de koningin bloemen aan. In de raadszaal volgde een korte toe lichting op de bouw van de nieuwe brug L-i ttii .1- u nolr. toen de brug nog niet geopend was ge durende een hele maand per veerboot werd overgezet. Van de Haringvlietbrug begaf de ko ningin zich per auto naar de bouwput over het sluizencomplex in het Haring vliet nabij Stellendam aan de andere zij de van Goeree-Overflakkee. In alle plaat- I sen die gepasseerd werden stonden drom men belangstellenden langs de wegen. In over het Haringvliet door ir. H. ten Bok-j.^ bedieningsgebouw in de bouwput van kei Huinmk, hoofdingenieur van de ai- Haringvliet werd de lunch gebruikt, rectie bruggen van de rijkswaterstaat en| Hierna hield ir j van de Wierk, direc- een uiteenzetting over de exploitatie van de brug door de heer P. D. Sieling, president-commissaris van de N.V. Brug- verbinding „Haringvliet". Vervolgens reed de koningin en haar gezelschap naar de nieuwe brug over het Haringvliet, zoals bekend een particulie re brug, waarvoor tolgelden geheven wor den. Dit laatste ondervond de heer W. P. van den Berge van de rijksvoorlichtings dienst die met een bus met pers- en ra dio- en t.v.-verslaggevers de brug eerst mocht pasesren, na voor elke passagier 5 cent betaald te hebben. In vlot tempo wandelde de koningin de 1222 meter lan ge brug over tot op heden de grootste van het land). Hare Majesteit was bijzonder belang stellend naar de ontwikkeling van het verkeer sinds de openstelling van de brug. De heer Sieling deelde haar mee, dat reeds 2000 auto's per dag de brug passeren. Dit is evenveel als voorheen feur-generaal van de rijkswaterstaat een inleiding over de in 1958 aanvaarde Del tawet. Hij wees op het grote belang van het gesloten waterkeringssysteem, dat deze wet beoogt. Verder op de mogelijk heid tot vorming van zoetwaterbekkens en de ontsluiting van het isolement van de Zuidhollandse en Zeeuwse eilanden. Hij schroomde echter niet ook op de keerzijde van het plan te wijzen, zoals het tenietgaan van mossel- en oesterkwe kerijen en de afsluiting van zee van een aantal vissershavens. Ir. J. Volkers, hoofd van de Deltadienst van de rijkswaterstaat gaf een toelichting op de uitvoering van de deltawerken. Sprekende over de bouwput in het Ha ringvliet zei hij, dat het accent van het HM. de Koningin, met naast haar burgemeester S. W. Henry van Numansdorp, groet de mensen, die voor het bordes van het stadhuis van Numansdorp waren samen gestroomd om de vorstin toe te juichen. werk thans ligt op de montage van 17 sluisdeuren, die met de tussenliggende peilers in totaal een lengte van 1950 m zullen bedragen. De sluisdeuren zijn no dig om het eventueel overtollige Rijnwa ter in zee te spuien. Als bijzondere noot wist hij te vertellen, dat de spuisluis nu reeds een toeristische attractie is gewor den. Ook het rode kruis hospitaalschip Henry Dunant pleegt regelmatig de bouwput aan te doen. De vorstin toonde zoveel belangstelling ook voor de technische aspecten van het imposante Deltaplan dat zij het tijdschema van het protocol liet voor wat het was. Bijna anderhalf uur later dan gepland was, ging de reis verder naar de Hoek van St. Jacob bij de kabelbaan over de in aanleg zijnde Grevelingendam. Hier nam zij afscheid van de commis saris der koningin in Zuid-Holland en voer vervolgens met het vlet „Vent Ja ger" de Grevelingen over. Tijdens de overtocht werd het steen- storten per kabelbaan bezichtigd. Bij de aankomst in de stenenhaven op de oost- kop op Schouwen Duiveland was jhr. mr. A. F. C. de Casembroot. commissaris der koningin in de provincie ^^land, even als de burgemeester van Brulnisse, C. H. van de Linde, ter verwelkoming aanwe zig. Ir. N. Biezeveld, hoofdingenieur van bijzondere diensten van de Deltadienst van de rijkswaterstaat gaf in het voor lichtingsgebouw op het werkterrein een toelichting op de werkzaamheden voor de aanleg van de Grevelingendam. Het betreft hier een zogenaamde geleidelijke sluiting. Thans vervoeren zes motorgon dels stortsteen voor de dam, straks zul len acht wagons met tussenpozen van vier minuten een lading vervoeren. Eind november hoopt men de voorlopige dam dicht te hebben en gebracht te hebben op een hoogte van zes meter boven a.p Hierna ging de koningin per auto over de dijk naar de gemeentehaven van Bruinisse, waar haar een geweldige ont vangst wachtte van de Zeeuwse bevol king. Vervolgens ging de koningin aan boord van het koninklijk jacht Piet Hein. Voor het aan boord gaan werd Hare Ma jesteit door de negenjarige Ineke van der Have fruit aangeboden, terwijl bloemen werden aangeboden door de negenjarige Elze de Koning, leerlinge van een open bare school. Naar wij vernemen zou de koningin aan boord van het jacht Piet Hein overnachten. (Van een onzer verslaggevers) HULST De bekende Nederlandse componist Hendrik Andriessen heeft on langs in opdracht van het kerkbestuur van de parochie van de II. Willibrordus te Hulst een mis gecomponeerd voor het basiliekkoor van de parochie. De compo sitie. die Hendrik Andriessen overigens al enige tijd geleden voltooide, zal bin nenkort door KRO-radio, waarschijnlijk in een uitzending van het wekelijkse pro gramma „De Zingende Kerk" ten doop worden gehouden. De eerste uitvoering door het koor van de „Missa in honorem S. Willibrordi" zal op een nog nader te bepalen datum in september door de KRO worden opgenomen. De uitzending geschiedt nog voor 24 ianuari 1965, wanneer de mis door het koor tijdens de H. Hoogmis zal worden gezongen De partituren van deze „Hul ster" mis zullen overigens na de radio- uitzending van de KRO in de „algemene" muziekhandel gebracht worden. De Missa in honorem S. Willibrordi. die is be stemd voor een drie-stemmig mannen koor. voldoet zeker aan de verwachtin gen die het kerkbestuur en de dirigent van het basiliekkoor, de heer Jo Ivens, ten aanzien van deze compositie van de Prominente componist koesterden. KRO-radio zal tijdens de uitvoering in november van de nieuwe mis ook enkele ooor het koor uit te voeren motetten opnemen, die ook zullen worden uitge vonden. Drukke tijd Het koor heeft al met al een drukke tnd voor de boeg. Op zondag 13 septem ber a.s. zal de KRO vanuit de Willibror- dusbasiliek de plechtige H. Hoogmis, die er dan zal worden opgedragen, uitzen den. Voorts zal nog dit jaar de AVRO opnamen van het koor komen maken, hoofdzakelijk van uitvoeringen van nor male concertwerken. Zeer binnenkort, waarschijnlijk over drie weken, zullen opnamen van het koor. die de AVRO reeds in april in de St -Jacobskerk te Antwerpen maakte van het Hulster Gemengd Koor, waarvan het basiliekkoor eigenlijk een mannelijk onderdeel is. worden uitgezonden. Voorts wacht het Gemengd Koor vol spanning op twee platen, die van het Hulster koor zullen worden uitgebracht door de N.V. Bovema: een langspeelplaat met ongeveer veertien kerstliederen en een zogenaamde single met vier korte polyfone werken. MOSKOU. Negentien landen zijn vertegenwoordigd op de eerste grote in ternationale tentoonstelling sinds de we reldoorlog te Moskou. Deze expositie is gewijd aan bouwtechnische apparaturen, machines en fabrikaten. Ongeveer 20 Nederlandse firma's ne men deel aan deze internationale vreed zame krachtmeting met bouwkranen, bulldozers, graafmachines, tractoren, apparaturen voor pijpleiding en een tun nelbouw, metsel- en timmermachines, kortom alles wat de bouw kan mechani seren, versnellen en verbeteren. De Nederlandse inzenders hebben kans gezien een belangwekkende inzending te maken, die sterk de aandacht trekt van leidende technici. Men is uitgegaan van het feit, dat di recte verkoop in de Sovjet-Unie onmoge lijk is. Ook al zijn inkoopcentrales ge ïnteresseerd in bepaalde machines of produkten, dan nog is het een open vraag of de gebruikers hetzelfde oordeel zijn toegedaan. Daarom is veel voorbereidend werk gedaan om behoeften te peilèn en belangstelling te wekken. Men acht het van groot belang, dat het brede publiek geïnformeerd wordt over de mogelijkheden, die Nederland biedt om de wegenbouw in dit geweldig uit gestrekte land te versnellen en te ver beteren. Het is van minstens even groot belang, dat men weet wat op het oog simpele voorzieningen aan woningen voor het wooncomfort zowel als voor de bouwprijzen en voor de verdere exploita tie betekenen. Hierop is een groot deel van de Nederlandse inzending gebaseerd. Voor alle bouwwerken is de in Neder land doodgewone, maar hier totaal on bekende, op een DAF-truck gemonteerde, rijdende betonmolen van de Jong uit Ha- zerswoude aanwezig, die zeer goed aan slaat. Ook ziet men een in Amerikaanse licen tie vervaardigde „motorgrader", een snelwerkende Tilburgse mechanisatie- en profileringsmachine, een vibrerende weg- wals van Van Boom uit Emmeloord, een op een Russische tractor te monteren, uit Bedum afkomstige graafmachine en grijper, alsook de mobiele wegtanker- asfalteringsinstallaties van Cindu/Uit- hoorn. Voor de woningbouw valt allereerst isolerings- en belegmateriaal op. Ofschoon niet te bekijken is hoe per saldo de resultaten van de Nederlandse activiteiten in Moskou zullen zijn menen de exposanten toch, gezien ook de be langstelling van de inkoopcoöperaties, dat zij op behoorlijke resultaten mogen rekenen. (Advertentie) VOOR DIRECT vragen wij voor onze NIEUWE VRACHTWAGEN (Ford Transit 1500) (Rijbewijs B). Moet enige ervaring hebben met Woninginrichting of MEUBELTRANSPORTEN. (Zaterdag vrij Goed loon). Sollicitaties persoonlijk tussen 8-10 uur 's avonds: GROTE MARKT 50 - Telefoon 34700. GROTE MARKT 5fl CATHARIN ASTRA AT (Van een onzer verslaggevers) ZUIDDORPE. Onder grote belang stelling is gistermorgen de burgemeester van Zuiddorpe, de heer A. J. M. Kes- beker (57) in het huwelijk getreden met de 49-jarige mej. J. A. C. van den Berg uit Rotterdam. Het burgerlijk huwelijk werd om tien voor tien in de trouwzaal va-n het gemeentehuis voltrokken door de ambenaar van de burgerlijke stand van de gemeente Zuiddorpe, de heer Th. S. M. Moorthamer, die was gehuld in een statige toga, hem geleend door een na burige gemeente. Het kerkelijk huwelijk werd tijdens de daarop in de parochie kerk opgedragen II. Mis ingezegend door pastoor A. Vermeulen. De gemeenschap van Zuiddorpe heeft intens meegeleefd met de feestdag voor het bruidspaar. Overal in het dorp wa ren de vlaggen uitgehangen terwijl de belangstelling van de zijde van de Zuid- dorpenaren voor de beide huwelijks plechtigheden en de receptie, die 's mid dags in café Centraal werd gehouden, groot was. Tijdens de H. Mis werden de wisselen de en vaste gezangen verzorgd door de kinderen en (a.s.) schoonkinderen van de bruidegom. Beide plechtigheden droe gen een eenvoudig karakter. Burgemees ter Kesbeke was weduwnaar. Op deze dag is duidelijk gebleken dat de heer Kesbeke, die sedert 1960 burge meester te Zuiddorpe is, zich vele vrien den' in zijn gemeente heeft gemaakt. Meteen na de H. Mis begaf het bruids paar zich naar het gebouw van de Stich ting r.-k. Bejaardentehuis „Onze Lieve Vrouw van Lourdes". De heer Kesbeke is zelf voorzitter van het stichtingsbe stuur. De bejaarden „mijn grote vrienden", zei de burgemeester be- TELETYPE VAN DER HELM DOMBURG Binnen afzienbare tij» zal het derde en laatste deel van hei Zeeuws woordenboek van de pers ko men. Voor de voorbereiding van dit lexicon heeft de Nederlandse organi satie voor zuiver-wetenschappelijk on derzoek destydse subsidies vciieenc aan mej. dr H* C. M. Ghysen ii Domburg die als „eindredactrice' van het Zeeuwse woordenboek is op getreden. De uitgave van het Zeeuwst woordenooek werd onder meer bekos tigd door de Nederlandse organisatie voor zuiver-wetenschappelijk onder zoek en door de Provinciale Staten van Zeeland. Het Zeeuws woordenboek, dat een lexicon van de Zeeuwse dialecten is, omvat dè resultaten van een enquete die ingesteld werd door de Zeeuwse vereniging voor dialectonderzoek, waar mee in 1929 begonnen werd. Dit onder zoek berustte op een vrijwillige sa menwerking van Zeeuwen en oud- Zeeuwen, die ofschoon Voor het overgrote deel niet speciaal taalkun dig geschoold toch van hun jeugd af vertrouwd waren met hun streek taal. ook al bedienden zij zich op late re leeftijd niet allen daar meer van. Verschillende van deze mensen hadden reeds uit persoonlijke interesse opmer kelijke woorden en vormen opgetekend en hun notities ter beschikking gesteld. Aan het onderzoek werd van den be ginne af aan een algemeen karaket gegeven en wel in die zin, dat het 'ich uitstrekte over het gehele Zeeuw- Se taalgebied met inbegrip van Goe- tee-Overflakkee teneinde te komen tot "le samenstelling van een woordenboek van de streektaal, dat alle plaatse- ij ke idiomen zou omvatten. Ter controle van de inzendingen en \aar verwerking werden door het da- jelijks bestuur van bovengenoemde /ereniging zgn „dialectbijeenkomsten" ,rehouden. georganiseerd met corres pondenten uit verschillende delen van Zeeland. Daarbij bleek, dat men niet kon volstaan met het ordenen van het binnengekomen materiaal omdat er niet alle plaatselijke idiomen op gelijke wijze in vertegenwoordigd waren. Van daar dat aanvulling van de gegeven en onderzoek naar de verspreiding er van over het gehele taalgebied een vereist was. Aan de andere kant dien de het onderzoek gericht te zijn op de lokale verschillen in vorm en op het gebruik van woorden en termen, die, gezien het karakter van Zeeland ais eilandenrijk, belangrijk genoemd moesten worden. Met het oog hierop werd aan het verenigingsnieuws een dialectlijst met invulbladen voor beantwoording oege- voegd en deze werd vijfmaal per jaar aan de medewerkenden toegezonden. Dit systeem werkte niet alleen uit stekend bijhet vaststellen van de ver spreiding van het ontvangen materi aal. maar het bracht ook tal van plaastelijke vormen en termen aan hel licht, die op hun beurt op hun ver spreiding konden worden getoetst. Een rubriek, „voorbereiding woordenboek" diende voor het vragen van nadere bijzonderheden en 'n tweede vragen en wensen" bood belangstellenden in en buiten de vereniging gelegenheid zich op bepaalde punten te oriënteren. De beantwoording van de dialectlijst en ✓an de rubriek „voorbereiding woor denboek" was over het algemeen zeer bevredigend. Het aantal invullers bleef door de jaren heen constant en be droeg onbeveer 60 tot 70. Bovendien kon met beschikken over enige, reeds in druk of handschrift bestaande woor denlijsten van plaatselijke aard en mees van oudere datum, berustend in de provinciale bibliotheek van Zeeland. In afwachting vah de uitgave werd het materiaal in artikelen verwerkt en in kaartsysteem gebracht. In 1939 omvatte de gereedgemaakte kopij de letters A tot en met G. Helaas ging bij de brand van Middelburg op 17 mei - 1940, het grootste gedeelte van dit afgewerkte materiaal, dat in de provinciale bibliotheek berustte, verlo ren. Dank zij het nog aanwezige klad materiaal was dit geen onoverkomc lijke ramp maar het betekende wt een grote vertraging. Door andere ooi iogsomstandigheden. zoals de evacu; ie en de inundatie van Walchere' moest het werk tenslotte in 1943 g( heel worden stopgezet. Het kon pas i 1947 weer op gang worden gebracl en toen de uitgave van het Zeeuw woordenboek in samenwerking met d provincale besturen van Zeeland ei Zuid-Holland eind-1956 haar besla* kreeg was de enquete tot in de let ter S gevorderd. De afgewerkte kopi omvatte toen de letters A tot en mei N. In 1959 en 1961 verscheen succes sievelijk de eerste en tweede aflevering Van het begin af heeft de Zeeuwse vereniging voor dialectonderzoek in contact gestaan met de centrale com missie voor onderzoek van het Neder landse volkseigen (afd. dialectologie), in Amsterdam. Deze contacten gaven begin-1961 de gelegenheid tot het vast stellen op de geluidsband van een aan tal plaatselijke idiomen in het Zeeuwse taalgebied, die nog met opnamen op Schouwen-Duiveland zullen worden ver meerderd. Het echtpaar Kesbeke.. reidden hem een warm welkom. Het bruidspaar werd bij die gelegenheid toe gesproken door moeder overste, zuster Lambertina, die memoreerde wat de burgemeester zoal voor de bejaarden heeft gedaan. Zij bood ook een geschenk aan. Het bruidspaar had ook een bezoek wil len brengen aan de zieke gemeente secretaris R. Coone. Het bezoek moest echter worden afgelast wegens ziekte van diens vrouw. De drukte tijdens de receptie, die, zoals gezegd, 's middags werd gehouden, was groot. Vele collega's van burgemeester Kesbeke uit de om geving kwamen hem en zijn bruid geluk wensen. Vele plaatselijke verenigingen en instanties lieten zich vertegenwoordigen terwijl ook de heer H. Michels namens de centrale dienst zijn opwachting kwam maken. En natuurlijk was er het voltalli ge raadscollege. Het bruidspaar werd tijdens de re ceptie nog toegesproken door wethouder A. G. J. van Waes en oud-gemeentese cretaris J. M. Moerdijk. C Dij monde van de militante mevrouw Haya van Someren-Downer heeft de VVD aangekondigd, dat het voor haar „moeilijk verteerbaar zal zijn al leen de REM te verbieden, zonder dat er van de kant van de regering iets positiefs wordt gesteld tegenover de REM-sympathie, die zo duidelijk leeft bij het Nederlandse volk. Het enthou siasme krijg je met geen wetsontwerp weg". Nu hebben wij er ook al van ge tuigd, dat we ons omroepbestel op de helling willen zien. niet om het af te breken, maar om het in overeenstem ming te brengen met behoeften en mo gelijkheden van de nieuwe tijd. De grote lijn van het historisch gegroeide achten wij nog altijd juist en van het woord „zuilen" zijn we niet bang. Maar verstarring is altijd uit den boze. De kwestie is voor de regering echter tijdelijk bevroren door de instelling van de zogezegde pacificatiecommissie, waarmee ook de VVD heeft ingestemd. Het is eveneens de VVD geweest, die het uitbrengen van een eindrapport nog vóór het zomerreces heeft verhinderd. Dat kon wel wachten tot na de va kantie. Het zou nu voor de regering ongepast zijn het rapport van de com missie niet af te wachten. Verder kan de regering momenteel niet gaan dan te beloven- dat ze na ontvangst van het rapport zo spoedig mogelijk haar besluit zal vormen en kenbaar maken. Overigens is het wel ongelukkig, dat nu juist als stormram wordt gebruikt een zender, die werkt volgens het over- commerciële Amerikaanse sponsor systeem. Dit systeem is bij het grote t.v.-debat door alle sprekers afgewe zen. Wie hierbij het woord „onafhan kelijk" gebruikt vervalst de feiten. Het enthousiasme van het publiek is hiqr- aan verspild. Een enthousiasme, dat trouwens al sterk luwt. gezien het zakken van de VAT-aandeeltjes en de trage verkoop van REM-antennes. Liet hoofdbestuur van de Christelijk Historische Unie zit nu met de ge bakken peren. Kon men eerst nog met een schijn van gelijk hautain de uitslag negeren van een NIPO-enquête over de wenselijkheid van een fusie van de CHU en de Anti-Revolutionaire Partij, het resultaat van het tweede NIPO- onderzoek terzake is niet meer onder tafel te schuiven. Die tweede enquête bevestigt, dat negen van de tien leden van de CHU en ARP voorstander zijn van een samensmelting van de twee grote prot. chr. partijen en wel op basis van een dusdanige steekproef, dat de bewering van onvoldoende repre sentativiteit niet langer houdbaar is. Onvoldoende representatief was het verweer waarmee de CHU de eerste enquête poogde te bagatelliseren. ARP-voorzitter dr. Berghuis kan nu met nog meer recht aan de CHU vra gen kleur te bekennen. Herhaalde uit nodigingen daartoe zijn tot dusverre door de voormannen van CHU ontwe ken. Zij blijven vage argumenten han teren over oude tegenstellingen, die een samengaan voorlopig nog onmoge lijk zouden maken. Zelfs voor het hoofdbestuur der CHU moet nu echter toch langzamerhand duidelijk worden, dat de achterban niet meer in de geest van gisteren leeft, maar voor het he den eenheid wenst onder de prot. chris- telijken, ook in politicis. Blijft de CHU-leiding nu toch nog op het oude standpunt staan dan gaan mooie woorden over beginselen toch wel een holle klank krijgen. Dan wordt de schijn gewekt dat de topfiguren in de CHU meer gehecht zijn aan hun ze tels dan aan de principes waarop zij zeggen te stoelen. EEN BEJAARDE MAN uit Maasdijk ver dronk in een sloot nabij zijn woning. Hij was op onverklaarbare wijze in de diepe sloot terechtgekomen. SATURN-exploitant J. J. Pas komt don derdag 24 september voor de rechter in Haarlem. Dan zal worden uitgemaakt of Saturn hazardspel is of behendigheids spel. TOKIO JOHANNESBURG Commu nistisch China heeft dinsdag officieel BIJ I.IENDEN is gisteren een grote boer- ontkend steun te verlenen aan de rebel- derij afgebrand. De brand ontstond in de len in Kongo. schoorsteen. Er kon maar een klein ge- In een bericht afkomstig van het pers- deelte van de inboedel worden gered. bureau „Nieuw China" dat in Tokio is opgevangen, worden de V.S, en de regering Tsjombc ervan beschuldigd „China op lasterlijke wijze van inmen ging in de Kongolese aangelegenheden te betichten. Advertentie) Vee was er niet. EEN TYPISTE uit Amsterdam, die zon dag tijdens het zwemmen door een speed boot is overvaren, waarbij zij ernstige wonden aan het hoofd opliep, is gisteren in het ziekenhuis overleden. In originele clans. Extra met nylon versterkt. Ideaal voor overgooiers pakjes en rokken. 145 cm. breed 3 dagen lang zeer voordelig PER METER" BREDA - BERGEN OP ZOOM - OOSTERHOUT

de Stem | 1964 | | pagina 3