Ethiopië exploiteert eigen luchtvaartmaatschappij GAULLISTEN VERLOREN BIJ DE VERKIEZINGEN Eerste radarcontact met mysterieplaneet Jupiter J. A. Geerards, E. Freyser en C. Hermans veertig jaar in het onderwijs Dorothy Hyman moet meedoen tegen Oranje Een stoel minder V.S. LEVERDEN DE MIDDELEN Balans is sluitend Prestige Eerste verrassing na de vakantie: Spaans h showt voor Ire Kwestie van combineren Vreemde signalen uit gebied van Rode Vlek Jubilea in Heikant en in Koewacht Veel animo voor tennistoernooi In Zeeland nog weinig verstedelijking Hongerend India vraagt voedsel Huldiging Adellijk huwelijk in Frankrijk 576 miljoen km overbrugd Verpletterende zwaartekracht Vloeibare oppervlakte? Geen onweders Plaatsbepaling radiobron Iets warmer 104e JAARGANG (Bijzondere correspondentie) ADDIS ABEBA. Keizer Hai le Selassie van Ethiopië wees er de Verenigde Staten op 11 februa ri 1943 in een aide-memoire op dat hij niet over een vliegtuig be schikte om post van en naar zijn rijk te vervoeren. De Amerikaanse regering nam er nota van en deed meer. Nu beschikt Ethiopië over twee straalvliegtuigen en vele andere toestellen die mensen en post ver voeren, naar landen in Afrika en Europa. Het koptische keizerrijk is op het stuk van de burgerluchtvaart Amerika's grootste klant geweest. De hulp die uit de Verenigde Sta ten werd ontvangen, werd gesto ken in vliegtuigen, opleiding van personeel en faciliteiten op de grond. En de „eal" Ethiopian Air lines), is geworden tot een maat schappij die niet alleen aanzien heeft verworven, maar die ook winst maakt. In Ethiopië is vervoer over land gro tendeels uitgesloten, omdat door de on effenheden van het terrein aanleg van wegen en spoorbanen onmogelijk is. Een vroegere directeur-bedrijfsleider van de EAL, H. Harrell jr.; heeft eens gezegd dat de beste manier van reizen in Ethiopië is „te voet, op een ezelsrug of per Ethiopian Air-lines". De EAL vliegt in Ethopië op 29 steden en stadjes, voornamelijk met DC-3's, maar ook met enkele DC-6b's Dit laat ste type werd het eerste vliegtuig dat van de Atlantische naar de Indische Oce aan over het midden van Atrika vloog, en nu zijn er vluchten met DC-6b's op Kartoem, Lagos, Akkra en Monrovia. Diensten met straalvliegtuigen worden onderhouden op Madrid, Rome, Frank fort en Athene in Europa, en Cairo, Kar toem, Asmara, Addis Abeba en Nairobi in Afrika De EAL is op '0 december 1945 per decreet van keizer Haile Selassie opge richt. Het kapitaal is volledig in staats- handen. De eerste internationale vlucht, van Addis Abeba naar Cairo, vond plaats in april 1946. Sindsdien zijn meer dan 1 miljoen passagiers vervoerd zonder ongeluk in de in de dienstregeling opge nomen vluchten. In 1963 werd voor 13.627.000 dollar omgezet, een stij ging van 25,27 procent in vergelijking tekort van 1.190.000 dollar. Het was het eerste tekort van de EAL- die nooit subsidie heeft genoten sinds 1953, en het ontstond door de aan schaf van de in hetzelfde jaar afbetaalde twee straalverkeersvliegtuigen. Om met de EAL te beginnen en door de kinderjaren heen te helpen, werd een contract gesloten met de Trans World Airlines Inc. van Amerika. Er is nog steeds TWA-personeel aan verbonden, dat Ethiopiërs opleidt om de maatschappij geheel over te nemen. J. I. Greenwald een vroegere TWA- dirèctèur die in juli directeur-bedrijfs leider van de EAL werd, heeft gezegd dat ruim negentig procent van EALs 1510 werknemers, Ethiopisch is. Ethiopi sche gezagvoerders verhouden zich tot buitenlandse als 17 tot 6. Majoor Semret Medhane, vroeger verbonden aan de kei zerlijke Ethiopische luchtmacht, is op 1 juli onderdirecteur geworden. De EAL beschikt zelf over een vlieg veld waar haar toestellen onderhouden worden, de Haile Selassie vlieghaven. Voordat deze er was, moesten de toe stellen naar Amerika of Schotland ge vlogen worden. met 1962. Niettemin had de EAL een en Zanzibar. De Verenigde Staten hebben in de Ethi opische luchtvaartmaatschappij in totaal 46 miljoen dollar gestoken, grotendeels in leningen. Hieronder was 23.350.000 dol lar voor de constructie en verbetering van luchthavens in Addis Abeba, Asmara Jimma en Dire Dawa, 22 kleinere velden en faciliteiten en onderdelen voor straal, vliegtuigen. De 14.9 miljoen dollar die krachtens een lening van de export-ünportbank uit 2955 in de EAL gestoken mocht worden, is nooit gebruikt en terugge stort. De International Civil Aviation Organization van de EAL van 810.000 dollar in de vorm van technische bijstand. Een vroegere directeur van EAL Jack B. Asire, heeft in januari van dit jaar scherp stelling genomen tegen een gezag hebbende financiële studie die in Ame rika over de EAL verscheen. Er stond in, dat Ethiopië een voorbeeld was van kostbare en roekeloze expansie in in ternationaal luchttransport. Aoire sloeg de opsteller van het rapport, Flans Hey- mann jr. met zijn eigen woorden om de oren, toén hij zei dat het „een roekeloos en onverantwoordelijk rapport" was. Weinig Amerikaanse ontwikkelingspro jecten vormden volgens nem zo'n ge zonde investering als de EAL Doordat veel personeel van de EAL oorspronkelijk in de militaire luchtvaart begonnen is, heeft de maatscnappij een militaire waarde die goed tot uiting kwam in juli. De Ethiopian Airlnes vlo gen toen 1110 Ethiopische soldaten, die in VN-verband in Kongo dieast gedaan hadden, in tien dagen naar ELüopië te rug. De EAL vloog onder contract van de Verenigde Naties en verdiende 172.980 dollar met de luchtbrug. Ook in de eerste dagen van de VN-missie in Kongo speel de de EAL een grote rol. Een mooi succes voor de maatschappij is dat ze krachtens een overeenkomst uit juni 1964 hulp gaat bieden aan de ontwikkeling van de luchtmacht van de verenigde republiek van Ta.iganjika De meeste jonge Afrikaanse landen hebben, ter vestiging van prestige overzee, eigen luchtvaart maatschappijen gesticht. Ze zijn in financieel opzicht allemaal in moeilijkheden geraakt, en bekriti seerd als te kostbaar of als luxe die men zich niet kon veroorlo ven. Een van de eerste Afrikaanse landen met een eigen maatschap pij was Ethiopië. Kritiek is ook haar niet bespaard, maar ze is onmisbaar geworden omdat ruw heid van het terrein transport over land veelal onmogelijk maakt. Ter gelegenheid van het 25-jarig be staan van de tennisclub Hulster Am bacht werden de clubkampioenschappen gespeeld. Hieraan werd door een groot aantal spelers en speelsters van Hulst en St.-Jansteen deelgenomen. De uitslagen waren als volgt: Damesenkelspel: 1. mej. L. Burm. Damesdubbelspel: 1. mej. L. Burm en mei. Marianne d'Hondt. Gemengddubbelspel: 1. mevr. P. Geen- sen—v. Remortel en dhr. H. Taalman. Herenenkelspel: 1. dhr. Eotthier, St.- Jansteen. Herendubbelspel: Finale nog te spelen tussen de heren R. en H. Taalman tegen de heren J. Morres en E. d'Hondt. DEN HAAG In Zeeland is volgens het jaarverslag van de Rijksdienst voor het Nationaal Plan op het gebied van de verstedelijking nog weinig aan de hand. De steden liggen in het land verspreid. Slechts op Walcheren klonteren ze enigs zins samen. In oost-Zeeuwsch-Vlaanderen treedt volgens het jaarverslag enige sociaal-economische verstedelijking op. LONDEN De Britse sprintkam pioene Dorothy Hyman is gewaarschuwd dat zjj haar plaats in de Britse Olym pische ploeg zal verliezen als zij blijft weigeren mee te doen aan de atletiek wedstrijd Engeland Nederland, die voor het komende weekeinde op het programma staat. Dorothy, die een verwonding had op gelopen, nam vorige week zaterdag voor het eerst weer deel aan wedstrijden, maar slaagde er niet in haar plaatsing in de Olympische ploeg te rechtvaardi gen. De keuzecommissie voor de Olym pische Spelen vond het dom van haar aan wedstrijden mee te doen. Daarop nam zij het besluit niet mee te doen aan de wedstrijd tegen Neder land. De manager van het Britse dames team Martea Hartmann verklaarde dat mejuffrouw Hyman sinds 4 juli niet meer aan wedstrijden heeft deelgenomen, dat haar verkiezing voor Tokio als aan moediging bedoeld was maar dat haar besluit, niet mee te doen tegen Neder land, te ver gaat. „Zij moet als elke andere atlete be wijzen haar plaats voor Tokio waard te zijn", zo zei mejuffrouw Hartmann, „Wij hebben haar hard nodig voor de estafet teploeg omdat dit het enige onderdeel is waarbij voortdurende training het ver schil tussen een medaille en niets kan betekenen." (Van onze Parijse correspondent L. J. Kleijn) PARIJS. Nu de vakanties in Frankrijk hun einde naderen, her neemt het politieke leven zijn rechten. Dezer dagen heeft in Belfort een tussentijdse gemeen teraadsverkiezing plaatsgehad, die enkele opmerkingen waard is. Gekozen moest worden een nieu we burgemeester, daar de vorige, de heer Dreyfus-Schmidt, beho rende tot de onafhankelijke So cialistische Party (P.S.U.), was overleden. Maar vóór men tot deze verkiezing kon overgaan, moesten vqf nieuwe leden van de gemeenteraad worden gekozen. Aangezien Belfort een stad is met meer dan 30.000 inwoners, wer den de verkiezingen gehouden volgens de nieuwe wet van juni jl- Deze wet is er door de Gaullistische Partij (U.N.R.) doorgedreven. Tevoren werden gemeenteraadsverkiezingen ge houden in twee ronden: stemming en herstemming. Wie bij de eerste stem ming de volstrekte meerderheid kreeg de helft plus één was gekozen. Was dat niet het geval, dan moest een her stemming worden gehouden en dan was hij of zij gekozen, die het meeste aantal stemmen behaalde. Traditioneel was in Frankrijk de eerste stemming een tel len van de stemmen. Iedere partij, die een kandidaat had gesteld, kon na de eerste stemming zeggen: ik vertegen woordig zóveel procent van het kiezers corps. De herstemming was een selectie. Omdat met een voorbeeld te verduide lijken: als communisten en socialisten samen een katholiek wilden weren, trok een van hen de eigen kandidaat terug of als communisten, socialisten en ka tholieken samen een Gaullist wilden we ren, probeerden zij het eens te worden over één gemeenschappelijke kandidaat, waardoor de Gaullist grote kans liep de verliezende partij te worden. Tussen eerste stemming en herstemming waren dus alle mogelijke afspraken denkbaar. De diverse partijbesturen lieten die af spraken over aan de federaties of aan de plaatselijke afdelingen. Niet ten onrecht vreesden de Gaullis ten, dat zij van. deze combinaties het slachtoffer zouden worden bij de ge meenteraadsverkiezingen, die volgend voorjaar in Frankrijk moeten worden gehouden. De nieuwe wet die zij er door hun overmacht in ae volksverte genwoordiging door sleepten, verbiedt weliswaar niet eerste stemming en her stemming, maar maakt tussentijdse af spraken onmogelijk. Om bij de twee ge noemde voorbeelden te blijven: commu nisten en socialisten maten reeds vóór de eerste stemming hun bongenootschap hebben gesloten commuhisten, socia listen en katholieken moeten het al vóór de eerste stemming eens zijn geworden over een coalitie tot wering van de Gaullist. De bedoeling van de Gaullisten was duidelijk. Het Gaullisme zoekt naar bondgenoten, maar kan die slecht vin den. Men wil zich veilig stellen, opdat na de dood van De Gaulle het Gaullis me met hem niet verdwijnt. Als enige bondgenoot komt in aanmerking een aarzelende Katholieke Volkspartij (M.R.P.), die een sterke linkervleugel heeft in de vakbeweging (C.F.T.C.), maar een sterke rechtervleugel in het conservatieve deel van de kleine bour geoisie en wier spreekbuis is de burge meester van Straatsburg, Pflimlin. In het algemeen mag men zeggen, dat de M.R.P. vijandig staat tegenover de Gaul listische plannen. Zij wil haar eigen zelfstandigheid behouden en voorkomen, dat Frankrijk verdeeld wordt in twee blokken: een Gaullistisch en een com munistisch blok. In dat geval zouden de middenpartijen, met name de M.R.P. en de Socialistische Partij (S.F.I.O.), ge leidelijk worden verpletterd. Hoe. zeer in Frankrijk plaatselijke overwegingen een rol spelen moge blij ken uit de tussentijdse verkiezing in Belfort. Voor de verkiezing van zondag jl. was in deze stad gevormd een coa litie van onafhankelijke socialisten (P.S.U.), socialisten (S.F-I.O.) en katho lieken (M.R.P.) met uitsluiting van communisten en Gaullisten (U.N.R.) Deze coalitie heeft het gewonnen en des te gemakkelijker gew&nnen, omdat de Gaullisten verstek lieten gaan. Zij gaven hun aanhangers het advies niet naar de stembus te gaan, zogenaamd uit protest tegen deze eenheidsljjst, maar In werkelijkheid om in de ogen van het grote publiek niet in de kuil te vallen, die zij voor anderen, voorname lijk voor de M.R.P., hadden gegraven. Of straks het voorbeeld van Belfort door de M.R.P. in alle andere gemeen ten zal worden gevolgd valt moeilijk te zeggen. In plaatsen, waar de Gaullisten door een grote arbeidersbevolking im populair zijn, zullen de katholieken bijna zeker een voorafgaand bondge nootschap sluiten met socialisten, libe ralen en democratische conservatieven om de Gaullist te wippen. Daarentegen zullen zij in andere gemeenten waar nog populaire Gaullisten aan het be wind zijn, geneigd zijn over te hellen naar het Gaullisme, wat b.v. het geval zal zijn in Bordeaux, waar de voorzit ter van de Kamer, Chaban-Delmas, Gaullist burgemeester is. Vóór het komende voorjaar kan nog heel veel gebeuren, maar wel is duide lijk, dat de M.R.P. een sleutelpositie in neemt, die voor haar zowel ten goede als ten kwade kan uitvallen. NIEUW DELHI India heeft verschei dene landen, waaronder Pakistan, ge vraagd schepen met graan, die op het ogenblik op zee zijn, naar" Indiase ha vens te dirigeren, omdat het voedselte kort nijpend is geworden. Overstromin gen en vertraging in de aanvoer van graan door stakingen in de Verenigde Staten zijn daarvan de oorzaak. De re gering beschouwt september als een kri tieke maand.In oktober wordt geoogst. (Van een onzer verslaggevers) KOEWACHT/HEIKANT In Oost- Zeeuwsch-Vlaamse contreien zijn giste ren op bescheiden wijze de 40-jarige on- derwijsjubilea gevierd van de heren J. A. Geerards en E. Freyser uit Koewacht en de heer C. Hermans uit Heikant in de gemeente St.-Jansteen. De jubilerende onderwijzers hebben alle drie een sterke binding met de St.-Aloysiusschool te Koewacht, die nu veertig jaar bijzondere school is: zij begonnen allen hun onder wijzersloopbaan aan deze school. De heren Geerards en Freyser zijn nu nog aan deze school verbonden, de eerste als hoofd. De heer Hermans werd enige tijd geleden hoofd van de St.-Theresia- school te Heikant. Behalve voor het on derwijs hebben de drie jubilarissen nog andere verdiensten. De heer Geerards is o.m. kassier van de plaatselijke Co- operatieve Boerenleenbank, hij maakt deel uit van verschillende verenigingen, is voorzitter van de afdeling-Hulst van de Katholieke Onderwijzersbond in het bisdom Breda en lid van het hoofdbe stuur De laatste twee gehoemde func ties vervult hij reeds respectievelijk 25 en 20 jaar. De heer Freyser was 25 jaar secretaris van de plaatselijke afdeling van het Wit-Gele Kruis, terwijl de heer Her mans zich zowel voor verenigingen in Heikant als in Koewacht verdienstelijk heeft gemaakt. In de woning van de heer Geerards vond de huldiging van hem en zijn col lega Freyser plaats door o.m. waar nemend voorzitter E. Hendriks uit West- dorpe van de afdeling Hulst van de KOB en vele collega's uit Koewacht eii om geving. Beiden kregen geschenken aan geboden. Bij de heer Hermans was het feest zo mogelijk nog intiemer: hij kreeg bezoek van collega's en van de burge meester van St.-Jansteen, mr. J. I. M. Reuser. De schoolbesturen lieten in beide gevallen verstek gaan. De drie jubileren de onderwijzers staat overigens binnen enkele weken nog een huldiging door de leerlingen en onderwijskrachten van de respectieve scholen te wachten. DOROTHY HYMAN ...meedoen... PARIJS De graaf en gravin van Pa rijs hebben meegedeeld, dat hun dochter prinses Isabella op 10 september in de chapel royal van de heilige Lodewijk in Dreux bij Chartres, in het huwelijk zal treden met graaf Friederich-Carl von Schoenborn-Buchheim. De plechtigheid zal een intiem familiekarakter dragen. De japon van de bruid is gemaakt door Pier re Balmain, zoals die van haar zuster prinses Claude die in juli is getrouwd Prinses Irene zal niet meer aanwe zig zijn bij het uitspreken van de troonrede op Prinsjesdag. Eén van de koninklijke zetels werd daarom uit de Ridderzaal verwijderd. RUSSISCHE geleerden hebben vorig jaar september en oktober radarsignalen met de snelheid van het licht naar de planeet Jupiter gezonden en terugontvangen. Daarmee zijn zij de eersten die contact met dit verre 'hemellichaam in ons zonnestelsel hebben gemaakt. Amerikaanse geleerden be schouwen dit Russische succes als een zeer be langrijke stap op de weg naar verkenning van de ruimte. Ruimte-onderzoekers in de VS hopen echter de Russische prestatie te evenaren en - indien mogelijk - zelfs te verbeteren. Daarvoor hebben zij de beschikking over 's werelds groot ste en krachtigste radio-radartelescoop, op het eiland Portorico. Met deze telescoop is deze maand een programma ingezet van radarproef nemingen om nieuwe gegevens te verkrijgen over de planeten Mercurius, Venus, Mars en Jupiter Jupiter is de verst van de aarde en de zon verwijderde planeet, waarop aardse radargolven lijn teruggekaatst. Russische en Amerikaanse astronomen hebben de afgelopen jaren al meer dan eens radarcontact gehad met de maan, Mer curius, Venus en Mars. Het jongste Russische succes is gemeld door het Russische ministerie van handel. Het stond in een gewoon uit het Russisch vertaald rapport over het onderzoek van het Sovjet-blok in de geofysica, astronomie en de ruimte. Dat het radarcontact met Jupiter inderdaad een grote sprong vooruit is na soortgelijke proe ven met de maan, Venus, Mars en Mercurius wordt duidelijk als men de afstanden van ge noemde hemellichamen tot de aarde met elkaar vergelijkt. Voor de maan is de afstand tot de aarde 384.000 kilometer; voor Venus 36,8 miljoen km; voor Mars 52,6 miljoen km; voor Mercurius 76,8 miljoen km en voor Jupiter niet minder dan 576 miljoen km. Jupiter is in meer dan één opzicht een myste rieus hemellichaam. Het is de grootste planeet in het zonnestelsel. Zijn massa is 318,4 maal zo groot als die van de aarde. De grootste diameter is ruim 140.000 kilometer, ruim elf maal groter dan die van de aarde. Vanwege zijn grote massa "bezit Jupiter een voor ons onvoorstelbare zwaartekracht. Een mens zou op deze planeet ruim 25 ton wegen. Onder dit verpletterende gewicht zou zijn organisme zo plat worden als een spiegelei. Overigens bezit Jupiter ook een zeer dichte en giftige atmosfeer van ammoniak en methaangassen. Bovendien is de temperatuur - vanwege de grote afstand van de zon - er zo laag (-130 graden C.), dat er geen enkele hier bekende vorm van leven kan gedijen. Astronomische waarnemingen en vooral de ontwikkeling van de radio-astronomie hebben na de tweede wereldoorlog talrijke verrassende aspecten van Jupiter opgeleverd. Zo is het nog steeds een raadsel waaruit de oppervlakte van deze reuzenplaneet bestaat. Bekend is dat Ju piter een omwentelingstijd heeft van ongeveer 10 uur (aarde 24 uur)Door deze snelle draaiing is de planeet aan de polen sterk afgeplat en aan de evenaar uitgerekt. Het wonderlijke is echter dat vaste punten in de buurt van de evenaar de omwentelingstijd in iets kortere tijd vol brengen dan punten nabij de polen. Dit wekt de indruk dat de oppervlakte van Jupiter vloei baar of gasvormig is. Mogelijk is er geen scher pe scheiding tussen de atmosfeer en het lichaam van de planeet. Het meest intrigerend is echter de beroemde „Rode Vlek", die zich ongeveer halverwege tus sen de evenaar en een van de polen bevindt. Met een betrekkelijk zwakke telescoop is dit grote ei-vormige object reeds goed waar te ne men. De astronomen zijn er tot op heden niet achter kunnen komen wat het precies is. De sterrenkundigen trachten thans na te gaan of er verband bestaat tussen deze „Rode Viek" en de regelmatig terugkerende uitbarstingen van radiogolven, die de registreernaalden van aardse radiotelescopen in heftige beweging brengen. Voor zover bekend is Jupiter de enige planeet in ons zonnestelsel die radiogolven uitzendt. Deze golven werden bij toeval ontdekt door Amerikaanse radio-astronomen. Aanvankelijk veronderstelde men dat ze werden veroorzaakt door gigantische bliksemflitsen in het bezwan gerde zwerk van Jupiter. De scherpe signalen vertoonden inderdaad overeenkomst met het „gekraak" dat men tijdens een onweer in aardse radio-ontvangers kan horen. De Juviaansc blik semflitsen moesten volgens de berekeningen 100 triljoen maal sterker zijn dan de bliksem in een aards onweer. Deze theorie bleek echter onhoudbaar. Het radio-spectrum van de geheimzinnige signalen leek bü nadere analyse in het geheel niet op enig ander bekend radio-spectrum, zoals dat van bliksemflitsen. De frequentie van de radiogol ven bleek zeer scherp begrensd te zijn in een gebied om en nabij 20 Megacycles/sec. Men kon op de radiobron van Jupiter afstemmen als op een aards radiostation. Bovendien is de radio straling van Jupiter „circulair gepolariseerd" en lijkt in dit opzicht op de straling van zonne vlekken. Thans neemt men aan dat de radiobron van Jupiter zich hoog boven het oppervlak van de planeet bevindt, ergens in de ionosfeer. Na lang en uiterst nauwkeurig detectiewerk hebben de radio-astronomen de plaats ervan bepaald „in de buurt van de Rode Vlek". Ook van deze rode vlek wordt aangenomen dat zij hoog in de Ju- piter-ionosfeer zweeft. Het gaat er nu nog om de plaats van de radiobron exact vast te stellen. Dit zou gelukken wanneer bijvoorbeeld een van Jupiters negen manen tussen de radiobron en de aarde zou schuiven, en er tegelijkertijd radio-astronomische en optische waarnemingen zouden worden gedaan. Mogelijk zullen voortgezette proeven met ra dar-echo's van Jupiter daarna meer kunnen ont hullen over de aard van het gebied, waaruit de radiosignalen worden ontvangen. Dat het hier om iets zeer bijzonders gaat, staat al bij voor baat vast. H. F. UitgaveN.V. Uitg. Mijl DirecteurDrs. W. A. I HoofdredacteurJ. J. E Redactieraad J. M. A. C. J. v. Hoofegem, mr. d Mes, mr. H. M. L. de Reci Vercauteren, L. J. v. 'f W Bureau Breda Reige lel. 22341 (5 lijnen). Postc Bureau voor de Zeeuwsi (Van onze Spaanse corresfl mevr. De Cebolladl MADRID Prinses IreJ Madrid een modeshow bi die speciaal voor haar gehojfl in de salons van „Asuncio» Berichten uit Spaanse bred deze modeshow in verbiii geruchten, waarop overige» ficiële reactie is gekomel prinses een baby zou vervvi wordt namelijk gezegd da; ses in het Madrileense mod; positiegarderobe heeft sarei. Zij bestelde er voorlopig eif telpakjes voor het najaar, uit tweed vervaardigd, ah paar mantels. Het model, Irene op de foto draagt, i* een creatie van Bastida. grote revers, een dubbele r platte knopen en lange st< Het materiaal is van wit Rechts op de foto senori de Andrada, die voor he van de prinses veelvuldi irfeuws was. als haar „i raadgeefster in Spanje". VOOR EEN vuurpeloton zij vijf Algerijnse contra-revolul recht gesteld. De executie gc last van Ben Bella, PER AUTO is de Nederlanc merman (36), afkomstig uit C drie mede-inzittenden vero Fallingbostel, Nedersaksen. F een kruispunt tegen een vra DOOR EEN explosie van e beid kruit zijn woensdag dr van de springstoffenfabriek man te Ouderkei k vrij erni geraakt. Ze verkeren niet i vaar. VOORZITTER LINDELOO deniersvakcentraie is boos I Andriessen vanwege de suikJ ging, waarmee de distribuarl vreden zijn. De winstmarges 1 verklaarde hij op een persei DE K.L.M. zal volgend jaarl van vijfentwintig vliegers hel nog niet bekend of door vrijvj dit te veel kan worden opgei Wecrsverwacnting van hei geldig tot vanavond: Aanvankelijk half later meel Droog weer met kans opl J wcersbui. Zwakke tot mal J tussen oost eti zuid. Iets i Vandaag: zon onder 19.23 i onder 18.34 uur. 2 Morgen: zon op 5.57 uur. 3.07 uur. DAGBLAD DE STEM VAN WOENSDAG 2 SEPTEMBER 1964

de Stem | 1964 | | pagina 14