KUNSTMARKT MIDDELBURG EXIT Walcheren ZUID-BEVELAND Zeeuwsch-Vlaanderen Opper G. van den Driest te Oostburg met pensioen H. Frantzen en Paula Donze snelsten in Zierikzee MIDDELBURG Raad voor fluoridering drinkwater VLISSINGEN Nieuws van de fruitweek HULST Raad krijgt uitleg over bijstandswet Dagblad De Stem OOSTBURG TERNEUZEN Henk Yersluys nam afscheid Opvolger uit Volendam Zeilbeker voor G. P. van Eerten uit Goes Gasten bij opening Philips Terneuzen Revanchetoernooi voor Vlissingen Axel verslaat Steen EXAMENS HOOGWATER Vandaag Morg en (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG. De raadsleden heb ben gisteren, met uitzondering van de heer Schot, zich in beginsel uitgespro ken voor fluoridering van het drink water. Aan b. en w. werd opdracht ge geven de mogelijkheden hiertoe te on derzoeken. Verder zullen b. en w. on derzoeken of het mogelijk is inwoners, die principieel tegen het gebruik van gefluorideerd drinkwater zijn, otigefluo- rideerd water te verschaffen. De heer Schot speet het advies aan b. en w. om tot fluoridering over te gaan ten zeerste. Waarom zo'n haast hiermee? Voor de proeven heeft men minstens 15 jaar no dig en die zijn pas in 1968 afgelopen", zei hij. De heer M. Hubregtse zei, na de na delen van fluor te hebben afgewogen te gen de voordelen ervan, dat hij voor fluoridering was. Hij was wel van me ning, dat er niet meer stoffen aan het drinkwater moesten worden toegevoegd. Ook de heer B. Hesselink gaf, hoewel aarzelend, zijn steun aan het voorstel. Wethouder drs. Th. Westerhout zei, dat hoewel er in de medische wereld nog geen eensgezinde mening bestaat over het gebruik van flour in drinkwater, toch op medische gronden dit gebruik verantwoord moet worden geacht, om dat zowel de regering, de Ned. Maat schappij tot bevordering van de Ge neeskunst, als de Ned. Maatschappij to'/ Bevordering van de Tandheelkunde, achter fluoridering van het drinkwater staan. De heer Westerhout bracht tevens naar voren, dat door langdurige proeven in de Verenigde Staten bewezen was, dat de voordelen de nadelen overtref fen. Verder deelde hij mee, dat fluoridering bij de N.V. Waterleidingmij Midden- Zeeland, tegelijk zal moeten geschieden met de fluoridering van het drinkwater bij de zustermaatschappijen. „Daarom is het niet een zaak van vandaag op mor gen", meende hij. VISAANVOER In de week van 24 t.m. 29 augustus werden de volgende hoeveelheden vis aangevoerd aan de mijn te Vlissingen: 7163 kg garnalen 682 kg bot, 578 kg schar, 1587 kg schol, 228 kg tong, 58 kg kabeljauw, 57 kg paling, 3 kg herder, 4 kg zalm, 4kg haai, 10 kg wulken. GOES Tijdens de talentenjacht op maandag 14 september zal behalve het Belgische zangeresje Filomena Magistra ook optre den de parodist André van Duin, Hij is een snel opkomende ster, die onlangs op het televisiescherm is geweest, en eerste prijswinnaar werd van Nieuwe Oogst, De AVRO heeft hem reeds gecontrac teerd voor het wintertournee. Woensdagavond 16 september treedt de rolschaatsvereniging Het Markiezaat uit Bergen op Zoom op. In totaal 56 me dewerkenden zullen dan een show bren gen, die ingestudeerd is door mevr, C. Collin-Devos, meerdere keren kampioene van België en mevr. J. Welschot-v. Loon. De show bestaat uit twee gedeelten Het eerste deel is getiteld: „Op bezoek in Parijs." In het tweede gedeelte worden fargmenten uit opera's uitgebeeld. Kapel! o SCHUTTERSCONCOURS De handboogsociëteit Willem Teil te Kapelle organiseercie zaterdagmiddag een concours op de staande wip, waaraan werd deelgenomen door 51 schutters van 12 sociëteiten. De uitslagen waren als volgt: hoofdvogel J. de Jonge, Jonge-Rijk Willem Teil, Ovezande, le zijvogcl P. Timmerman, Eensgezindheid 's-Herenh. 2e zijvogcl L. de Jonge, Concordia 's H.h le hoofdkal J. Smallegange, Zorgvliet El lewoutsdijk, 2e J. Goedheer, Juliana Ou- delande, le onderkal L. de Wilde, idem. 2e onderkal J. Driedijk, Doel naar hoger Wolphaartsdijk; le klep J. Smallegange, Zorgvliet, Ellewoutsdijk, 2e P. Vermeulen Eensgez. 'sH.h., 3e klep J. Westveer, Ju liana, Oudelande. Krabbendijke IN SEPTEMBER JUDOLESSEN Het zal in september voor de inwo ners van Krabbendijke en omstreken mo gelijk zijn om kennis te maken met de judo- en jiu-jitsu sport. De lessen zullen worden gegeven door een erkend leraar de heer W. Geelhoed, 2e dam. De heer Geelhoed behoort tot de Nederlandse selectieploeg, die getramd wordt door wereldkampioen Anton Geesink. De inschrijving wijst nu al uit, dat de interesse voor deze sport ook in dit ge bied vrij groot is. De lessen zullen worden gegeven in het gemeentelijk gymnastieklokaal te Krabbendijke. waar een nieuwe grote mat tot beschikking van de toekomstige judoka's ligt. V-rijdagavond zal de raad in openbare vergadering bijeenkomen.- De agenda telt maar één punt: een voorstel om een vaste geldlening van f 645.000,aan te gaan bij de N.V. Bank voor Nederlandse Gemeenten. Na afloop van de raadsver gadering zal de heer Stenvert, directeur van de dienst van sociale zaken van Terneuzen, de raadsleden voorlichten over de algemene bijstandswet. Nieuivdorp BRAND VERWOEST WOONHUIS Omstreeks half drie zondagmorgen werd brand ontdekt in het dubbele woonhuis van de wed. Vermeulenvan Oosten aan de Westhof te Nieuwdorp. Het brandweerkorps van Nieuwdorp on der leiding van commandant N. School meester was spoedig na de melding ter plaatse. Snel bleek, dat men assitentie nodig had van korpsen uit de omgeving. Het eerste verscheen het 's-Heerenhoekse korps onder leiding van commandant J. de Haze. Ongeveer l uur nadat de assis tentie van het brandweerkarps van 's- Heer Arendskerk was ingeroepen ver scheen ook deze ter plaatse. Door het optreden van de spuitgasten kon een landbouwschuur worden behouden. Het bluswater moest over een afstand van ongeveer 500 meter uit dé nabijgelegen Quarlespolder worden aangevoerd. De burgemeesters van 's Heerenhoek en 's Heer Arendskerk sloegen de blussing van de brand gade. In het tot de grond toe afgebrande woonhuis bevond zich een groot aantal antieke voorwerpen. De schade wordt voorlopig geschat op 60-70 millie. Dagblad voor Zeeland KANTOREN voor Zeeuwsch-Vlaanderen: Steenstraat 14, telefoon '2377 Hulst voor Walcheren en Zuid-Beveland: Klokstraat 1, telefoon 6252. GOES Eerste redacteur Exploitatie- voor Zeelandinspectie Zeeland F. DE LIGT L K M ÜE JON( tel. 6252 Goes tel. 2377 Hulst privé 7300 Goes Redacteur voor Oost-Zeeuwsch-Vlaanderen en Kanaalzone W. WOLTERS tel. 2377 Hulst privé 2572 Hulst Redacteur voor West-Zeeuwsch-Vlaanderen J. PETIT, Breedestraat 3 A, Oostburg tel. 01170-2991 Redacteur voor Zuid-Beveland en Walcheren. S AUGUSTIJN, tel. 6252 Goes Rayonbeheerder voor Zuid-Beveland en Walcheren K. MENU, tel. 6252 Goes Prijs voor losse advertenties, bestemd voor de editie Zeeland f 0 18 per mm 1 mm Ingezonden mededelingen 2b mm gewone advertenties Bit contract aanzienlijke reductie „Kleintjes": 3 regels ol minder f 1,— elke regel meer 7 0,25 Als één regel gelden 23 letters an/oi leestekens Bij plaatsing ook in de Brabantse oplage resp. f 1,60 en f 0,60. Bij 3 achtereenvolgende ongewijzigde plaatsingen de derde plaatsing tegen half geld. BROMFIETSER ERNSTIG GEWOND Op de kruising Oude Stad-Zuidzand sestraat verleende de bromfietser S. F. uit Groede geen voorrang aan een per sonenauto met A. M. uit het Belgische Temse aan* het stuur. Met ernstige veiv wohdingen aan het been moest F. zich in het Antoniusziekenhuis laten behan delen. Beide voertuigen werden bescha digd. Philippine ESMOREIT Donderdagavond houdt de r.k. toneel vereniging Esmoreit haar eerste repeti tieavond van het nieuwe seizoen. Onder raamregie van Toine van Bergen en regie van Leo Wieme zal ingestudeerd worden de thriller in drie bedrijven: Valstrik voor een man alleen (Piège pour un homme seul) van Robert Tho- mis in de vertaling van E. A. Keuls— Schuur. Sas van Gent WOORDENWISSELING Een paar eugdige zeelieden, die iets te veel aan Bachus hadden geofferd, kregen in het café van de heer v. B. een woor denwisseling. Een van de lieden die de aangename conversatie nog voortzette bij het verlaten van het café sloeg net iets te hard de deur dicht waardoor het glaswerk sneuvelde. De rijkspolitie die van een en ander op de hoogte werd gesteld, zette een speur tocht in, waardoor P. v.d. W. uit R. kon worden gearresteerd, v.d. W. werd naar het groepsbureau overgebracht waar de deur achter hem werd gesloten voor het uitslapen van zijn roes. BROMFIETSER GEWOND Gisteravond om kwart voor zes is de bromfietser R. W. B! uit Terneuzen in de Axelsestraat tegen een stilstaande auto van de Duitser R. B. W. gereden. De bromfietser sloeg over de kop en moest met een hersenschudding en ver schillenden wonden naar het Julianazie- kenhuis worden gebracht. BURGERLIJKE STAND Geboren: Petro zv Chr. van de Velde Joos; Blondina, dv F. Haersvan den Broek; Gaatze, zv H. van der Bijl Wetstrate. Cornelia dv M. Krijgervan der Burg. Ondertrouwd: A. de Bakker 22 j. wo nende te Vogelwaarde en M. Hamelink, 19 j. G. van de Bovekamp, 22 j. won. te Driebergen-Rijsenburg en M. Loof, 19 j. C. Visser, 27 j. won. te Aardenburg en M. Jurriëns, 24 j. Getrouwd: L. Meeusen, 25 jaar won. te Hoek en M. de Bruijne 26 j. F. de Grvse, 24 j., won. te Wachtebeke (B.) er) J. Kreuger, 22 j. Overleden: C. Kest, 58 j.. echt. van J. de Klerk. M. van Haele, 62 j., echg. van G. D'haene, won. te Westdorpe, J. Ver straten, 83 j. ongeh. won. te Axel. D. Vermoet, 76 j., echtg. van B. de Vlees- schauwer, won. te Sas van Gent. J. de Jonge van den Broecke, 82 j., echtg. van A. Dees; J. Meijer, 86 j., echtgen. van E. Stouthamer. P. van der Hooft, 90 j., geh. I gew. met C. Oppeneer. Zuiddorpe RAAD SLUIT LENING Met algemene stemmen besloot de raad tot 't aangaan van een vaste geld lening van f 50.000.met de N.V. Bank van Nederlandse gemeenten. In antwoord op een vraag van de heer Van Hoecke over het schuilhuisje voor de bussen deelde de voorzitter mee dat er een bouwseltje van steen en ijzer zal worden opgetrokken. De heer Moerdijk wees op de gevaar lijke situatie in de buurt van een ben zinepomp en een rijwielhandel, waar een witte streep op de weg veel goed zal doen. De voorzitter zegde de aandacht van b. en w. toe. Bij het begin van de vergadering sprak de voorzitter, mede namens de wethou ders, zijn tevredenheid uit over de werkzaamheden van de typiste, mej. Verhulst, tijdens de afwezigheid van de secretaris en de eerste ambtenaar van de secretarie. Hansweert SCHIP ZAT KLEM Het Duitse m.s. ,,Luchtenburg", groot 600 ton, geladen met 200 ton kolen en onderweg van Duisburg naar Antwerpen, kwam in de kleine sluis te Hansweert klem te zitten tussen twee andere in deze sluis gelegen schepen. Kapitein Schnellbach kon zijn vaartuig op geen enkele wijze vrij manoeuvre, en. Ten einde raad heeft men de hulp ingeroe pen van het bergingsvaartuig „Inktvis", welke het schip wist te bevrijden uit zijn netelige situatie, Wolphaartsdijk JAARVERGADERING V.V. WOLPHAARTSDIJK De voetbalvereniging Wolfaartsdijk heeft haar jaarlijkse ledenvergadering in café Ossewaarde gehouden. In zijn openingswoord wees de voorzitter dhr. P. Kik o.m. op het goede resultaat van de elftallen in het bijzonder van het tweede elftal dat kampioen werd in de 3e klasse B en dat promoveerde naar de 2e klasse. Na de jaarverslagen van secretaris en penningmeester volgde de bestuursver kiezing. Herkozen werden de heren P. Kik, J. van Keulen en C. Verheule, ter wijl dhr. J. P. van Waarde werd gekozen in de plaats van dhr. F. W. van Ruiten, die had bedankt. Van de elftalcommis sie stelden de heren G. W. Biersteker en W. M. Steenbakker zich niet herkies baar. In deze commissie werden herko zen dhr. J. P. J. Ruisaard en werden ge kozen de heren J. A. de Klerk en A. K. Lamain. Tot leden van de kascommissie werden herkozen de heren C. L. Hoek van Dijke en J. Verstelle en gekozen dhr. J. J. Huisson. Besloten werd de contributie te verhogen tot f 2,per maand voor senioren, f 1,per maand voor junioren A en f 0.75 per maand voor junioren B en C. Zierikzee AFSCHEID MISSIEZUSTER Zuster Maria Petronella van de Fran ciscanessen van Aardenhout, tot nu toe werkzaam bij de verpleging in het Cor- neliaziekenhuis te Zierikzee heeft af scheid genomen van de Zierikzeese pa rochie. Zij vertrekt binnenkort naar de missie op Sumatra. Het opvallende bij dit afscheid was. dat de scheidende zus ter van haar overste en van de pastoor de stoute schoenen had mogen aan trekken om zich via de preekstoel tot de parochianen te richten. Hierna ging zij zelf met een open schaal de kerk rond. Dit eerste optreden in het openbaar door een religieuze droeg in elk geval bij tot een „dikke" opbrengst van de collecte. De bekende doelman van Middelburg, Henk Versluys, die meer dan 350 maal het Middelburgdoel heeft verdedigd en ook op andere wijze vele verdiensten voor de hoofdstedelijke groenwitten heeft gehad, nam zaterdag afscheid als actief voetballer. Voor de oefenwedstrijd tegen de westelijke derde klasser Alblas- serdam begon werden hij en zijn vrouw door voorzitter Simonse toegesproken en kreeg hij een fraaie pul en zijn vrouw bloemen aangeboden. Namens het eer ste elftal overhandigde de nieuwe aan voerder (Henk was n.l. ook de laatste jaren aanvoerder) Albert Vogel een boekwerk. Het werd overigens een af scheid zonder overwinning want nadat Middelburg bij de rust met 10 leidde werd het via 11 tenslotte nog juist een puntenverdeling (22). (Van een onzer verslaggevers) OOSTBURG Tydens een feestelijke byeenkomst ten stadhuize heeft maan dag het gemeentebestuur en het korps rijkspolitie afscheid genomen van opper wachtmeester G. van den Driest, die de dienst wegens het bereiken van de pen sioengerechtigde leeftijd heeft verlaten. De heer van den Driest was waarnemend groepscommandant te Oostburg. De bijeenkomst werd o.m. bijgewoond door overste A. J. van Thiel met zijn staf burgemeester A. J. van Leeuwen en wet houder D. Geuze, groepenscommanóant Hariot en door het personeel. Tot opvol ger is benoemd opperwachtmeester W. de Boo, die rayoncommandant te Volen dam is geweest. Overste van Thiel zei in zijn toespraak het jammer te vinden dat de heer van den Driest de dienst verlaat. Bijna 39 jaar heeft u de gemeenschap gediend als een goed politieman, waarmee het prettig sa menwerken was. Mijn hartelijke dank voor het vele werk door u vericht, zei de heer van Thiel, die als geschenk eén en- Het moment waarop burgemeester J. van Leeuwen zich' met het echtpaar van den Driest onderhoudt. veloppe met inhoud overhandigde, beho rende bij het veertigjarig dienstjubileum. De heer Van den Driest, die heeft ge diend bij de politietroepen marechausee als gemeenteveldwachter te Yerseke en vervolgens bij de rijkspolitie, werd ver der toegesproken door adjudant Hariot. Hij somde de talloze kwaliteiten van de gepensioneerde op, die zich heeft be kwaamd op het gebied van de jacht-, de visserij- en vogel wetgeving en op het gebied van de dierenbescherming. Onder aanbieding van een elektrisch scheerap- paraat zegde de heer Hariot hem dank voor het vele werk in Oostburg e.o. ver richt. Burgemeester van Leeuwen schetste de verdiensten van de heer van den Driest op maatschappelijk en sociaal terrein. Diverse boekwerken en een fraaie vul pen werd namens het gemeentebestuur aangeboden. De heer van den Driest, die voorzitter is van de afdeling West-Z.- Vlaanderen van de bond van christelijke politie-ambtenaren in Nederland en streekcorrespondent van de politie die renbescherming, werd tot slot, namens die organisaties, toegesproken door op perwachtmeester J. van Weelde en door de heer A. Goethart te Vlissingen. De scheidende politiefunctionaris sprak een dankwoord. MIDDELBURG. De kunst markt te Middelburg, zo langza merhand een begrip geworden voor de Zeeuwse bevolking, is voorbij. Voor de laatste maal zwierven de bezoekers over het sfeervolle Vischmarktpleintje, langs de kraampjes, waarin de meest uiteenlopende kunstvoor werpen lagen uitgespreid. iTMjdens een receptie in de bistro Chez Simon werd de markt- officieel ge sloten. Dit gebeurde op dezelfde kunst zinnige wijze als destijds de opening in juni. Op de eerste kunstmarktdag schil derde burgemeester mr. J. Drijber in fraaie letters en cijfers „Kunstmarkt 1964" op het linnen. Zaterdag j.l. voeg de hij met penseel het woord „exit" hier aan toe. In zijn toespraak feliciteerde de burger vader de beide initiatiefnemers, de he ren H. van den Berg en J. C. M. Cats met het slagen van de markt. Uit handen van laatstgenoemde ontving de 74-jarige kunstschilder Louis Hey- mans een bedrag van f 400.bestemd voor het Zeeuwse Museumfonds. De heer Heymans heeft de werkgroep Kunstmarkt—Vischmarkt naar zijn mening een stelletje idealisten steeds met raad en daad bijgestaan. l\Tu is gebleken dat de markt bijzonder in de smaak is gevallen, niet alleen bij de Zeeuwen maar ook bij de toeris ten hebben de organisatoren van dit experiment grote plannen gemaakt voor het volgend jaar. Mogelijk wordt er dan een markt in Beneluxverband ge organiseerd. Het Bal Musette dat werd gehouden, trok veel belangstelling. Voor de mu ziek zorgde de Stown Town Jazzband uit Breda. Het Souburgse bekende zangduo Suus en Emrtia zorgden voor de nodige afwisseling. (Yan.onge -correspondent) ZIERIKZEE. Bij de gehouden 2 km wedstrijd in-Zierikzee wiarelx weer alle bekende Zeeuwse lauge-afstandzwem- mers aanwezig. Bij de heren startten 34 zwemmers, die, aangevoerd door Frant zen en Weijland met een hoog tempo be gonnen. Tot 1 km bleven Frantzen en Weyland bij elkaar, gevolgd door de Poo- ter en Vol werk met daar weer achter van Kruiningen, Leeman, Asselman cn v. Doorn. Na het tweede keerpunt gelukte het eindelijk aan Herman Frantzen een kleine voorsprong op Karei Weijland te nemen, terwijl de Footer en Vol werk steeds bij elkaar bleven zwemmen. Zo ging het op de finish af en kon Frantzen als eerste aantikken, na een halve minuut gevolgd door Weijland. Intussen was het Michiel de Pooter gelukt Bram Volwerk van zich af te schudden en als derde aan te tikken. Volwerk werd vierde en zijn clubge noot Wim ivan Kruiningen vijfde. Van Doorn had kennelijk in het begin te veel van zijn krachten gevergd en moest niet alleen Leeman en Asselman voor laten gaan. maar ook een jeugdig viertal Scheldestroomzwemmers n.l. Willem Jongman, Rudy van de Vijver, Dani de Winde en Peter Nicolai. Bij de dames, die tien minuten later startten vormden Paula Donze en Gertie Hoogerheide de kop met vlak daarachter Margriet Kingmans van Luctor en de Scheldestroomzwemsters Theuni van de Heuvel, Carita Salomé en Cobi Heijboer, waarbij zich later ook Lia JaSperse van Luctor aansloot. Na 1200 meter kwam de grote verrassing in deze dameswed strijd, toen tot ieders verbazing Paula Donze er aleen op uit trok en ziender ogen terrein won. Na 1500 meter had zij reeds een halve minuut voorsprong op Gertie Hoogerheide. Deze voorsprong wist Paul steeds te vergroten en met ruim 1 minuut voorsprong tikte zij als eerste aan. Gertie Hoogerheide kreeg het nog zeer moeilijk om haar tweede plaats te verdedigen, want Morgiet Kingmans en Theuni van den Heuvel belaagden haar fel. Toch wist zij in haar eindspurt vier seconden op Margriet Kingmans voor te blijven, terwijl weer vier seconden daar na Theuni van den Heuvel als vierde aantikte, gevolgd door Cartia Salomé en Cobi Heijboer. De uitslagen waren: H. Frantzen, de Ganze 31.12 s„ 2 K. Weijland, de Schelde 31.49, 3 M. de Pooter, id. 32.02, 4 B Vol werk, Luctor 32.28. 5 W. v. Kruiningen Luctor 32.53. Dames: 1 P. Donze, Scheldestroom 34. 38. 2 G. Hoogerheide. Starters 35.43, 3 M Kingmans, Luctor 35.47, 4 T. v.d Heuvel Sch.str. 35.51, 5 C. Salomé, id. 36.02. Op de foto: Burgemeester Dryber voor de schildersezel. (Van een onzer verslaggevers GOES De barakken van het Gast huis in Goes, waarin tot voor kort nog patiënten lagen, krijgen een nieuwe bestemming. Op het ogen blik zijn metselaars en timmerlieden bezig de vroegere ziekenzalen zo danig te verbouwen, dat in septem ber de christelijke ulo-scholieren een gedeelte van het gebouw in gebruik kunnen nemen. Deze school kampt, zoals bekend, met een nijpend ruim tegebrek, zodat 't schoolbestuur geen andere uitweg ziet dan een paar klassen in het oude ziekenhuis onder te brengen. Veel veranderingen worden er ove rigens niet aangebracht. Hier en daar wordt een muurtje verstevigd en ondergaat een barak een kleine ver bouwing. Zondagmiddag hield de watersport, vereniging Wolphaartsdijk haar jaar lijkse onderlinge zeilwedstrijden op het Veerse Meer om de snelheidswisselbe- ker, waaraan door 31 boten werd deel genomen. De stevige wind zorgde voor een spectaculair schouwspel waarvan vele toeschouwers genoten De wisselbe- ker werd evenals het vorige jaar ge wonnen door de heer G. P. van Eerten jr. uit Goes, terwijl de andere prijzen werden Behaald door de heer K. L. Voorbach uit Wolphaartsdijk, A. van Strien uit Wolphaartsdijk, M.Janse uit Wolphaartsdijk. en W. A. van der Have uit Kapelle, resp. 2e tot en met 4e prijs. Na afloop reikte de voorzitter van de wedstrijdcommissie, de heer G. van Eerten sr. in het clubgebouw de prijzen uit. (Van eert onzer verslaggevers) TERNEUZEN. De opening van het complex van de N.V. Philips aan de Mr. F. J. Haarmanweg te Terneuzen op 3 september zal met enig officieel vertoon gepaard gaan. De genodigden zullen 's middags van half drie tot drie uur in de kantine van het nieuwe bedrijf worden ontvangen. Alvo'rens de commissaris der koningin in Zeeland, jhr. mr. A. F. C. de Casem- broot, de opening zal verrichten, zullen toespraken worden gehouden door ir. F. J. Philips, president-directeur van de n.v., ir. D. Noordhof, directeur van de H.I.G.-licht, de commissaris der koningin, burgemeester mr. H. Rijpstra van Ter- neuzen en de heer J. Bolling, planma nager van de fabriek te Terneuzen. Na afloop van de opening zal een bezoek aan de fabriek worden gebracht. Daarna zal aan de genodigden een maaltijd wor den aangeboden. I (Van onze correspondent) VLISSINGEN Vlissingen is even als vorig jaar winnaar geworden van het revanchètoernooi der amateurkam pioenen waaraan ditmaal werd deelge nomen door Chevremont, Quick (O.), Vlissingen en landskampioen C.V.V. Nadat de organiserende vereniging in de openingswedstrijd tegen Chevremont niet verder was gekomen dan een punt loos gelijk spel (00) kwam C.V.V. in de wedstrijl tegen Quick '20 zij het met moeite tot de volle winst (12). In de daarna volgende ontmoeting tus sen C.V.V. en Chevremont deed zich helaas een betreurenswaardig incident voor. Na een botsing tussen Van Baaien en keeper Hameleers van Chevremont had deze laatste het ongeluk een been te breken. De wedstrijd eindigde in een 31 zege van de landskampioenen die daardoor op dat moment de beste pa pieren in handen hadden. Vlissingen greep zijn kans door Quick daarna naar een 40 nederlaag te spelen. De ploeg uit Oldenzaal deed het daarna tegen Chevremont beter want toen won men met 03. De slotwedstrijd tussen Vlis singen en C.V.V. moest dus de beslissing brengen. Door één doelpunt dat Jan van Huizen na 10 minuten maakte werd ten slotte de strijd in het voordeel van Vlis singen beslist. Vlissingen behaalde 5 punten, C.V.V. 4 Quick 2 en Chevremont 1 punt. AXEL STEEN In een vriend schappelijke wedstrijd, waarin de thuis club een duidelijk overwicht had, be haalde Axel een 60 overwinning. Voor rust was het reeds 40 door doelpunten van Lensen, Van de Hout, Van Vught (2x). Na rust maakte Van Vught nog twee doelpunten waardoor de stand op 60 werd gebracht. STERKSTROOMMONTEUR Te Rotterdam slaagde voor sterkstroom monteur G. v. Dorsselaer uit St.-Jan- steen. TEXTIEL Voor het examen textieiwarenkennis en textielonderzoek slaagde Rudy Marteijn uit IJzendijke. Morgen, woensdag 2 augustus, gelden voor de provincie Zeeland de volgende hoogwaterstanden: Hansweert 11.20 en 0.00 uur; Terneuzen 10.42 en 23.33 uur; Vlissingen 10.19 en 23.03 uur; Wemeldin- g'e 11.47 en 0.00 uur. VLISSINGEN Alhambra 20 uur Tussen kogels en granaten, 14 j. Luxor 20 uur De rimboepatrouille, 14 j. MIDDELBURG City 20 u. Waar revolvers regeren, 14 j. GOES Grand 20 uur Zeven meisjes op een eiland, 14 j. TERNEUZEN Luxor 20 uur Huurlingen van de dood, 14 jaar OOSTBURG Ledel 20 uur Het geheim van de zwarte koffer, 14 j. HULST Bioscoop gebouw 20 uur The Beatles, a.l. OOSTBURG Ledel 20 uur Het geheim van de zwarte koffer, 14 j. HULST Bioscoopgebouw 20 uur The Beatles, a.l. VLISSINGEN Alhambra 20 uur Tussen kogels en granaten, 14 j. Luxor 20 uur De rimboepatrouille, 14 j. MIDDELBURG City 20 u. Waar revolver» regeren, 14 j. GOES Grand 20 uur Zeven meisjes op ten eiland, 14 j. 2 DAGBLAD DE STEM VAN DINSDAG 1 SEPTEMBER 1964

de Stem | 1964 | | pagina 2