RIJD Gerda Kraan en Tilly van der Zwaard krijgen deuk in prestige -fpömroio Geplaagd door de wind.... de beste..de eerste! W BENELUX-DAMES WINNEN BENELUX-HEREN VEBLIEZEN Frans Luitjes: explosie ZEN Jaak Beun le in Oostburg UITSLAGEN EN KLASSEMENTEN ror L 9ci |o NV R S mtineerde DAGBLAD DE STEM VAN MAANDAG 31 AUGUSTUS 1964 Afrekening Vlissingen sterk in toernooi te Oosterhout Record Richard Bukacki Ie in Terneuzen Eerste etappe Tweede etappe Derde etappe EINDSTANDEN Bloed en tranen In de bumper Vreugde en verdriet Rmi Wagtmans le in Colijnsplaat uit de zuiverste LIERS HORLOGERS i: MARKT 29. TEL. 276# IAT 14. TEL 2284 ■ARK 20 TEL. 2385 NGEBODEN Ite aanvaarden. Ick. pot herenhuis. I.k. loning Irs en vaste trap f 45.000,— k.k., geyser. Iruari 1965. ling. Prijs f 34.500,- l'den. Il a, Breda. ■44472 DULST'S ROTTERDAM s-Gravenhage -Hertogenbosch Gissingen pr Hof Paauwenburg aan 35 te Vlissingen aan bovengenoemd 19. haan^eren ii deze >lle prijzen. ;n: n il ii en W. VAN DER STEEN s PORT terdag en zondag in het Heyzelstadion in Brussel werd gehouden, was een sein voor een algemene bestorming van het Franse bastion. (Van onze speciale verslaggever) BRUSSEL. Het startschot klonk en in hetzelfde moment schoot Frans Luitjes uit de startblokken. Nederlands sprintfenomeen, nog niet aan grenzen gebonden, spoot als het ware naar voren. Wat Bernard Laidebeur, Frans sprintkampioen en atleet van kaliber, die een week tevoren tweemaal 10.2 seconde had laten afdrukken ook probeerde om de Haagse student in de economie partij te geven, Frans was ongenaakbaar. Nog hoger ging het tempo van die razendsnelle beenbeweging en verbeten was de uitdrukking op zijn gezicht, toen hij als een bom insloeg op de finishlijn. Een bom was het ook die ontplofte op de perstribune. De Franse atleet- experts wreven hun ogen uit. Hun Laidebeur verslagen door een on bekende Hollander? Maar het was Laidebeur zelf die hen uit de droom hielp. „In Keulen was hij al sneller, maar wat er nu gebeurde Het leek alsof ik stil stond bij die bliksemstart". En be wonderend keek hij naar onze landge noot, hoofdschuddend liep hij naar het erepodium, waar een van zelfvertrouwen glunderende Luitjes hem lachend op wachtte. Zijn zege en die van Fred van Herpen op de 400 meter, van Beneluxparlner Wil Geerkens op de 400 meter horden in de eerste drie nummers van de atletieklan- denwedstrijd Benelux-Frankrijk, die za- (Van onze correspondent) Het voetbaltoernooi dat door de ver enigingen TSC, MOC, Vlissingen en Mid delburg reeds jaren achtereen voor de tweede, derde en vierde elftallen wordt georganiseerd, is ook ditmaal in Ooster hout zowel uit sportief als sportoogpunt een groot succes geworden. Bij de tweede elftallen was het Vlis singen dat als overwinnaar uit de bus kwam, na overwinningen op Middelburg en MOC en een nederlaag tegen TSC. Met vier punten eindigde Vlissingen in deze poule als eerste voor MOC (3), Middelburg (eveneens drie) en TSC dat met twee punten de rij van reserve elftallen sloot. Bij de derde teams was het de Ooster- houtse ploeg die domineerde. Alle drie de wedstrijden wisten de Oosterhoute- naren tot een goed einde te brengen en met zes punten eindigden zij voor Vlis singen, Middelburg en MOC de laatste drie met resp. vier, twee en nul punten. De vierde teams zorgden voor een buitengewoon spannende strijd. Door een beter doelgemiddelde van Vlissingen wa ren zij het die op de eerste plaats ein digden, voor provinciegenoot Middelburg. De Brabantse teams moesten ook door doelgemiddelden van een plaats voorzien worden TSC had het iets gunstiger ge daan als MOC dat als lantaarndrager met twee punten de rij sloot. Het was op het sportpark de Warande een bijzonder gezellige dag. Ideaal weer en de lust nog in de benen omdat de competitie nog moet gaan beginnen, wer den de ploegen ijverig door de leden van de diverse elftalcommissies gadegeslagen. De verenigingsprijs werd met twaalf pun ten door Vlissingen verdiend. TSC werd tweede, Middelburg deerde en MOC vierde. (Van onze sportredactie) OOSTBURG Het zeer druk bezochte afwachtingscriterium te Oostburg heeft zowel bij de aspiranten als bij de nieu welingen een zege opgeleverd voor een streekgenoot. In eerstgenoemde categorie was het C. de Smet uit Hoofdplaat, die zijn concurrenten te snel af was en by de nieuwelingen was het Jaak Beun uit Biervliet, die zijn pas opgerichte sup portersclub de overwinning kon schen ken. In beide coursen werd voor de zege hard gevochten en kwam de winnaar uit een eindsprint Bij de aspiranten was de uitslag: 1 C. de Smet Hoofdplaat, 2 Th. Schouwenaar, Kruiningen, 3 A. Stroo- snijder uit Kruiningen, 4 J. Blok, Krui ningen, 5 A. Spliesens, Westdorpe, 6 J. Kiviet uit Borssele, 7 J. Hinneman, IJzen- dijke, 8 P. Vermoen, Zwijndrecht, 9 W. Luppens, Purmerend, 10 B. Franse 's- Heerenhoek. Bij de nieuwelingen was de uitslag: 1. J Beun, Biervliet, 8 J. Brou wer, Rotterdam, 3 R. Bukacki, Axel. 4 C. Rentmeester, Ovezande, 5 R Wagt- mas, Zundert, 6 R, Cornelisse A'dam, 7 W. Beker, id., 8 J. Roosendaal, Steenber gen, 9 w. Huismans, Achthuizen. 10 J de Vrieze, Souburg ■De uitslagen van de voetbaiwtcls i ijden, d'e gelden voor de sporttoto van deze week luiden: Fortuna '54-Feijenoord 1-0, Enschede- ?SV 1-3, Go Ahead-GVAV 0-0, ADO- Ajax 2-1. DWS-Telstar 2-1, MW-Sittardia 2-3, Sparta-Heralcles 0-2, DOS-NAC 1-1, Willem II-Elinkwijk 0-1, WV-Velox 3-0, Alkmaar-Bauw Wit 0-2, Veendam-Volen- dam 1-2, Eindhoven-DHC 4-0. Juist ingevuld zag het totoformulier er al volgt uit: 1 2 3 1—1—2 2 3 2 1 2 2 1. Nee, Benelux, zonder één Luxemburg se atleet, wilde niet verpletterd worden onder de Franse atletiekwals. Dat wij zouden verliezen in totaal met 336-261 was bij voorbaat duidelijk, maar dat Nederlanders en Belgen zo zouden sa menspannen, gooide alle weldoordachte Franse progneses omver. Immers, Frans Luitjes, Fred van Her pen, Jan Romani met een nieuw Neder lands record kogelslingeren van 59.35, Cees Koch, Wil Geeroms, Jacques Pen- newaart, Eugène Allonsius en Gaston Roelants, om de toppers maar te noe men, gaven de Franse olympische kan didaten een pak voor hun broek. Zondagavond zongen de Fransen uit volle borst hun overwinningslied, maar wij hebben zo'n klein vermoeden dat er menige Franse atleet bij was die hele maal niet zo verncugd rondkeek. Voeg bij deze positieve zaken de over winning van Ellen Joacim-Ort op de vijfkamp, waarbij zij zilveren-medaille winnares van Belgrado, Denise Guenard versloeg, de tweede plaats van „kracht bron" Ad de Haas qp de tienkamp, goe de klasseringen van Leo de Winter, Piet Olofsen en Rob Heemskerk en men kan verheugd zijn. Maar zoals altijd waren er naast de zGn- ook schaduwzijden. Onze dames, die met 7261 als Benelux- ploeg en zonder de Belgische speerwerp ster, maar met Hennie de Bruin als Ne derlands team zelfs met 73 tegen 60 pun ten zegevierde, behaalde een verdiende revanche voor de nederlaag van een jaar geleden in Delft, toen met één punt ver schil werd verloren. Gerda Kraan en Tilly van der Zwaard kregen een enorme deuk in hun olym pisch prestige toegebracht door Mary- vonne Dupureur, die zowel de 400 als de 800 m met vertoon van macht op haar naam schreef. Een deuk, die overi gens wel kan worden weggewerkt, want ook voor Gerda, Tilly en Jannie van Eijck-Vos geldt, dat straks in Tokio de topvorm er moet zijn, ofschoon men voor al van Gerda Kraan en Tilly van dei; Zwaard toch nog graag een prestatie van formaat hadden willen zien. Wat frap peerde naast de race van Frans Luitjes was de knappe overwinning van Fred van Herpen. Jan Romani was goed gehumeurd. Had hy nu niet bewezen het ook te kunnen op grote wedstrijden. Zijn 59,35 m bete kende een ruime verbetering van zyn oude record, terwijl al zijn overige wor pen boven de 58 m lagen. De Nederlandse dames behaalden zes overwinningen tegen de Frangaises vijf. Corrie van Wijk en Loes Boling zorgden voor een dubbele zege bij het kogelsto ten en Lia Hinten, die zowel de 30 meter horden als de 200 meter op haar naam schreef met tijden van 11,2 sec. en 24,7 sec., was te sterk voor de dames uit het land van Marianne. Truus Cruiming com pleteerde de volle winst op de 200 me ter als revanche voor haar falen op de 100 meter, toen zij door twee valse starts werd uitgeschakeld, terwijl Joke Bijle- veld en Corrie Bakker met respectieve lijk 5,96 meter en 5,95 meter met de volle winst gingen strijken. TERNEUZEN Een half uur nadat de grote karavaan Zeeuwsch-Vlaanderen was ingetrokken, ging in Terneuzen, in af wachting van de terugkeer tegen half zes, een dertigtal nieuwelingen van start die in twee manches van respectievelijk 25 en 50 km en ondanks enige regen in de tweede helft een onafgebroken en verbeten strijd hebben laten zien, waar aan de wielerenthousiasten hun hart heb ben kunnen ophalen. In de eerste manche waren het vooral de St eenbergenaar Jac. Roosendaal en Jaak Beun uit Biervliet, die zich wisten te onderscheiden door een voorsprong op het peloton te nemen. In de tweede manche lieten Bukacki uit Axel, Jac. van Roosendaal en Willy de Feber uit Sluiskil zich gelden. De einduitslag, die werd bepaald door een puntentelling van de beide manches luid de als volgt: 1 Richard Bukacki, .Axel. 2 J. Roosendaal, Steenbergen. 3 W. de Feber, Sluiskil. 4 C. Leunis, Amsterdam. 5 C. Janmaat, Amsterdam. 6 J. de Schip per, Breskens. 7 W. Huysmans, Achthui zen. 8 Broere, Zevenbergen. 9 P. Deun- houwer, Puttershoek. 10 Joh. Raayma- kers, Ossendrecht. 11 Baaremans, Ouden bosch. 12 R. Koene, Achthuizen. 's Avonds gaf de fa. De Buck een avondshow op de Markt en de ruim dui zend belangstellenden hebben daar met volle teugen van genoten. TerneuzenTerneuzen 165 kilometer. 1 Wim de Wilde, Oudelande, 4 uur 08 minuten, 2 op 2 seconden Ad van Breugel, Zwijndrecht, 3 op 8 seccon- den Karei Leijten, Breda, 4 Henk Peters, Haarlem, 5 Coen Visser, Santpoort 6 Nico Lute, 's-Gravelande 7 Frits Lachterop, Amsterdam, 8 op 1.06 Rinus Hoogerland, Kapelle, 9 Jan van der Horst, Haarlem, 10 Jacques Schouten, Wochum, 11 Frank Ouwerkerk, Rotterdam, 12 Piet Ba- rendrecht, Alblasserdam, 13 Jan van Geel, Breda, 14 Piet Deenen, Vlij men, 15 op 6.20 Gaby Minneboo, Heenvliet, 16 op 8.36 Toon Hollemans Rijsoord, 17 op 9.02 Henk Schouten, Badhoevedorp, 18 Pierre Pellenaars, Breda, 19 Wim van Opstal, Prinsen beek, 20 op 11.08 Ted Blom, Haar lem, 21 Ton Rijkers, Amsterdam, 22 Fred Liebrechts, Vlijmen, 23 Theo van de Wiel Tilburg, 24 op 16.58 Christ Plus, Haarlem, 25 op 1615 Piet van Dordt, Rotterdam. Er fi nishten 42 renners. Piet Cooremans liep als laatste binnen op precies 41 minuten. Ploegenklassement: 1 Breda Bier 12.25.56, 2 Caballero 12.26.02, 3 Am- stel Bier 12.26.02, 4 Verhoeven Sport 12.49, 5 Firma Boidon 12.51.45. Premieklassement: 1 Wim de Wilde 9 p., 2 Gaby Minneboo 5 p., 3 Frits Lachterop 3 p., 4 Piet Deenen 3 p., 5 Ad van Breugel 3 p. Ploegentijdrit TerneuzenOostburg 32 kilometer: 1 Ploeg Verhoeven Sport 38.50, 2 Ploeg Caballero 39.40, 3 Ploeg Amstel Bier 40.14, 4 Ploeg Legrand 41.19, 5 Ploeg Boidin 41-27, 6 Ploeg Breda Bier 41.32, 7 Ploeg Bubble Up 42.18, 8 Ploeg De Schrij ver 42.57. Oostburg—Oostburg 120 kilometer. I Coen Visser, 3.04.50, Santpoort, 2 Frank Ouwerkerk z.t., 3 Piet Baren- drecht z.t., 4 Janus van Breugel z.t., 5 Wim van Smirren z.t., 6 Karei Leij ten z.t., 7 Frits Lachterop z.t-, 8 Gaby Minneboo op 4 seconden, 9 op 2.1 Fred Liebrecht, 10 Wim de Wilde, II Pierre Pellenaars, 12 Mat Rutte, 13 Rinus Hoogerland, 14 Jan van Geel, 15 Cees Baars, 16 Wim van Opstal, 17 Wim Bravenboer, 18 Hen- ny Schouten, 19 Piet Cooremans, 20 Ted Blom, 21 Henny Peters, 22 Jan van de Horst, 23 Wim van de Stap pen, 24 Oscar Beker, 25 Theo Rij kers. 1 Janus van Breugel, Zwijndrecht, Ploeg Breda Bier 7.11.32, 2 Coen Vis ser, Santpoort, 7.11-38, 3 Karei Leij ten, Breda, 7.12.08, 4 Frits Lachterop Amsterdam, 7.12.58, 5 Frank Ouwer kerk, Rotterdam 7.13-56, 6 Piet Ba- rendrecht, Alblasserdam, 7.13.56, 7 Wim de Wilde, Oudelande, 7-14.08, 8 Henk Peters, Haarlem, 7.14.53, 9 Ni co Lute, 's-Gravelande, 7.15.32, 10 Rinus Hoogerland, Goes, 7.16.54, 11 Jan van Geel, Breda, 7.16.54, 12 Jan van de Horst, Haarlem, 7.17-01, 13 Piet Deenen, Vlijmen, 7.i7.48, 14 Ga by Minneboo, Heenvliet, 7.19.14, 15 Toon Hollemans, Rijsoord, 7.23.51. Ploegen: 1 Ploeg Caballero 23.39-36, 2 Ploeg Amstel Bier 23.41.14, 3 Ploeg Breda Bier 23.49.38. Puntenklassement: 1 Coen Visser 6 p., 2 Janus van Breugel 6 p., 3 Ka- rel Leijten. Premieklassement: 1 Wim de Wilde (PZC-pirijs) 9 p., 2 Frits Lachterop 8 p., 3 Piet van Dordt 6 p. OOSTBURG-TERNEUZEN. Zeeuwsch-Vlaanderen bejubelde wielrenners. In dorpen en steden- langs wiebelende dijkjes met grimmige kasseien en comforta bele asfaltwegen. De streek was opengesteld voor coureurs die hun krachten wilden meten met het woeste natuurgeweld van dit land. Ravotten mochten de heren, stoeien en spelen zoveel ze wilden. Ha, stoeien en spelen. Mensen nog aan toe, wat is er afgezien. Bloed en tranen gezweet. Gevloekt werd er op de stugge wind, die honderden ki lometers lang onbarmhartig ronde de oren blafte. Plaagstoten met een kracht van een levensgevaarlijke knock-out. Een maal achtergeraakt betekende een gat dichten dan ook beulenwerk en meestal onuitvoerbaar. Duitzenden Zeeuws-Vla mingen zagen dit spel met belangstelling aan. Zij wisten tevoren dat het op een slijtageslag zou uitdraaien. Hén verwon derde het niets, dat de bonte sliert in dwarrelende plukjes uiteen viel. Bewonderend kletsten ze de handen op elkaar, wanneer een kopgroep passeerde. Dit waren kerels die de elementen kon den bedwingen. Niet minder waarderend vlogen de koudgewaaide klappers tegen elkaar als achterblijvers bijtend en sid derend voortploeterden. Dit waren ke rels, die evenveel lof verdienden. Ze knokten tegen cmzichtbare tegenstanders die niet overwonnen konden worden. En toch gingen ze door. Wilden de finish ha len. Tien minuten, vijftien, twintig, ja vijfentwintig bleven de liefhebbers het spel gadeslaan. Verderop immers kwa men geen renners meer. Wie zou de moed op kunnen brengen om een half uur ach ter de eersten te knallen. De Zeeuwsch-Vlamingen sloten hun deuren en kropen weer tussen de be schuttende muren. De Omloop was voor bij. Dachten ze. Weinigen hebben de al- lerlaatsten gezien. Hekkesluiters van de dappere karavaan. En als een nietig stipje, hoe fors hij ook mag zijn, sleepte Piet Cooremans zich kilometer voor ki lometer naar Terneuzen. Alleen. Op z'n dooie eentje. Tot tachtig kilometer was het gegaan. Pieter belandde in een ver keerde waaier, schoof onvermijdelijk naar^ achter en betekende een heerlijke prooi voor de bulderende wind over de kale vlakte. Met z'n zevenen waren ze, Voor Piet Cooremans betekende zijn aan wezigheid een zoveelste teleurstelling. Pech, niets dan pech bleek 'in het afge lopen seizoen voor hem weggelegd. En nu dit. Even in het slechte hoekje en pats. Doorzetten of stoppen? Piet Coore mans wist het eigenlijk zelf niet meer. Hij bekeek zichzelf in de blinkende bumper van een irriterend passerende volgwagen en schrok van zijn eigen ge zicht. Was dit de Piet Cooremans van enkele uren geleden? Dezelfde die in Ter neuzen gezegd had: „let op me, want ik voel dat liet gaat"? In de spiegel zag Piet Cooremans de Piet die hij niet is en nooit zal worden. Het gaf hem een prikkel. Al was het op zijn wenkbrauwen, maar aankomen zou- ie. En jawel, het vlotte wat beter. De benen slingerden zich weer regelmatiger rond en kregen lol in het spel met de wind. Steeds harder vloog Cooremans met zijn makkers naar het verlossende einde. Hij rukte en snukte, trok en hamerde, tot zelfs het bandje, waarmee zijn re serve-tube onder het zadel zat, met een dorre kreet de geest gaf. Het bandje maakte een buiteling naar beneden en vond rust tussen de zoevende spaken. Daar stond Piet Cooremans. Alleen langs de weg. Van God en iedereen ver laten. Routinier als hij is, stapte de chauffeur de bezemwagen uit en maakte aanstalten om Cooremans' rijwiel met een listige zwaai in de bak te deponeren. Hij deed een vergeefse poging. Want wie in de gevreesde kar wilde. Piet Coo remans niet. Geen sprake van. En zo vervolgde de Bredase pechvogel zijn weg Nog negentig kilometer. De bezemwagen reed op zijn hielen. De motor zong een uitnodigend lied en degene, die het voer tuig bestuurde vroeg tot vier keer toe of het nou niet verstandiger was om in te stappen. Piet Cooremans gaf geen antwoord. Voor hem was een beslissende fase ingeluid. Nu afstappen betekende beslist de doodsteek voor zijn carrièère. Het toch al gebroken moreel zou nim mer geheeld kunnen worden. Dus wor stelde Cooremans verder. Minuten kwar tieren voor hem ging het evenzo. Ook daar speelden zich drama's af. Wat bij voorbeeld te zeggen van Christ Plus? Het Haarlemse bakkertje, dat zijn af zwaaien uit de militaire dienst niet ge- (Advertentie) vierd had om toch vooral maar een goe de prijs te rijden in Zeeuwsch-Vlaande ren. Twee keer viel hij plat, twee keer kroop hij met succes naar de groep. De derde maal werd het hem te machtig en de kleine man tuimelde terug in een groepje met de gevallen Pierre Pellenaars en Nederlands oudste amateur Theo van der Wiel die ondanks zijn vierenveertig jaren een bewonderenswaardige moed aan de dag legde. Christ Plus, vechtjas als hij is, trok aan zijn stelten en hoopte dat hij de drie van alle goeie dingen zou kunnen realiseren. Twee minuten scheid den hem van de massa. Het werd steeds minder. „Plus", zei Christ tegen zichzelf, „Plus, jongen, als je dit kunt ben je 'n grote en dienen ze je eigenlijk te hul digen Ze zullen het niet doen. Maar eigenlijk moest het. Niet waar Plus". Christ telde bomen. Hij sprong van de een naar de ander. Het begon hem te vervelen. Dan maar telefoonpalen, die stonden er zo weinig. De volgerskara vaan wreef zich de agen uit. Als 'n loco motief denderde Christ naar voren. Snel heidsmeters wezen maar dan veertig aan. Zo zoefde de Haarlemmer op Hulst aan. Veertig Plus zat op vijftig meter, dertig, twintigStop. Italiaanse ravitaille ring. Na enkele seconden weer vertrek ken. Het drama Plus werd geschreven. Eenmaal op gang kwam de ex-mess- bediende geen meter meer vooruit en liet zich druk etend opslokken door Pel lenaars en andere mannen, die van geen ophouden wisten. Dit waren twee willekeurige grepen uit een reeks van ellendige momenten. Een reeks zo groot als de hele omloop. Begonnen met teleurstellende start van Theo Marcus, Henk van Coe vering lie en Jan Grim die in de eerste kilometers al gelost werden en gesloten door het ver keerd rijden van Gaby Minneboo in de laatste meters. Vreugde is er geweest. Natuurlijk. Ter neuzen juichte om Wim de Wilde, Rien Roks graaie Janus van Breugel door zijn weerbarstig haar. Zwijndrechts trots had het goed gedaan. Coen Visser feliciteerde hem en miss Gonia plaatste voorzichtig twee zoenen op zijn wangen. Aan elke kant een. De comitéleden keken elkaar eens aan. Dit was het slot van een ge slaagde course. Gijs Veerman blikte naar Piet Roelandts en de Oostburgse figaro Piet Bruggeman klopte Theo Engels op zijn vermoeide schouders. Men was ge slaagd. Het grote organisatie-apparaat had perfect gedraaid. De eerste Omloop van Zeeuwsch-Vlaanderen werd een suc ces. De renners spraken lof over het parcours. „Voor plakkers is hier geen plaats", zei Janus van Breugel namens zijn collega's. „Jullie moeten ermee j Hier heejt Piet Cooremans (op kop) nog gezelschap. Niet veel later zal hij alléén, onder de drei gende wolken, zijn tocht moeten vervolgen. doorgaan" vertelden de heren Van de Vijver en Förster als sportcommissielid van de KNWU. De Oostburgse en Ter- neuzense zwoegers hapten naar adem en in een verdiend glas bier. „We gaan de Omloop nou al bijknippen voor volgend jaar", verkondigde Piet Bruggeman en hij streek met twee vingers zijn van ze nuwen overhoop gehaalde snor weer keurig netjes. Het comité kwam tot rust. Over een jaar zal de Zeeuwsch-Vlaamse hel weer losbarsten. In alle hevigheid en met alle bekoringen. Volgend jaar.... PETER HEERKENS Een handvol toeschouwers was zater dag getuige van de patrijzenjacht in Co lijnsplaat, waarvan Itini Wagtmans in dividueel winnaar werd. Laatstgenoemde toonde zich met gering verschil de sterkste van een kopgroep van zeven man. Vooral Ko de Vrieze bedreigde Wagt mans in deze eindsprint, maar werd toch nog met banddikte geklopt. Wagtmans De Vrieze, Baker, Cornelisse, Rentmees ter, Mol en Jongkind wisten zich half- koers van de rest af te scheiden. Met drie Middelkampers in het voorste gelid be perkten Mesu en Evertse er zich toe om in het peloton het tempo te drukken om de eerste plaats in het ploegenklasse ment veilig te stellen voor de RTC. Theo Middelkamp. Dit lukte niet helemaal om dat Wllebriord Wil Vooruit ook met drie renners bij de eerste tien wist te eindi gen. Beide teams kregen een gelijk aan tal punten. Henk Mol had voor de Zeeu wen de zege veilig kunnen stellen wan neer hij zich wat gunstiger had weten te klasseren in de eindsprint van de kop groep. De uitslag was: 1. R. Wagtmans, Zundert, 70 km in 1 uur 37 min. 15 sec., 2 J. de Vrieze Sou burg, 3 C. Baker, St. Willebrord, 4 R. Cornelisse, A'dam, 5 C. Rentmeester, Ovezande, 6 N. Jongkind, Aalsmeer, 7 op 12 sec. H. Mol, Lewedorp, 8 op 47 sec. T. Bakker, Zwanenburg, 9 D. Smith, R'dam 10 J. v.d. Berg, Hoeven, De ploegen van Willebrord Wil Vooruit en RKC Theo Middelkamp deelden de eerste plaats in het ploegenklassement elk met 14 punten. De Bataaf uit Halfweg eindigde als derde. Bij de aspiranten werd Bob Lobbezoo uit Dordrecht winnaar. LEXINGTON

de Stem | 1964 | | pagina 7