Inönoe maant tot kalmte na verwoestende relletjes Pyromaan bekent in Gorinchem Oe Thant: situatie Cyprus explosief Yer jaardagsdrama in Loon op Zand VROUW BEKEN1 GIFMOORD OP VIJF-JARIG KIND Albertstad weer op rebellen heroverd NA VIER MAANDEN AVONTUUR: Rietje Af ink (14) opgedoken in Hoek van Holland Honderden in rouwdefilé mgr. J. Baeten Publiek vlucht bij brand uit melksalon DRIE DODEN BIJ LOSSEN VAN SCHIP Na zeven jaar bekent vrouw moord op kind DAGBLAD VOOR ZEELAND Schuldige achterhaald Wegpiraat rijdt meisje (5) dood Tsjombe blijft huurlingen werven Droog weer 104e JAARGANG No. 24677 Voor God, Koningin en Vaderland Uitgave N.V. Uitg. Mij. Neerlandia. DirecteurDrs. W. A. J. M. Harkx. HoofdredacteurJ. J. H. A. Bruna. Redactieraad J. M. A. C. v. Dongen, C. J. v. Hootegem, mr. dr. A. J. J. M. Mes, mr. H. M. L. de Rechter, P. V. M. Vercauteren, L. J. v. 't Westende. Bureau: Breda Reigerstraat 16 tel. 22341 (5 lijnen). Postgiro 1114111 MAANDAG 31 AUGUSTUS 1964 Abonnementsprijs: 9,75 per kwartaal, exd. 0,25 incasso; ƒ11,85 per post exd. 0,50 incasso; 0,75 per week. Prijs van buitenlandse abonnementen op aanvraag. Losse nummers 15 cent. Advertentieprijs voor de gehele oplage 0,45 per mm. Bij contract aanzien lijke reductie. Volledige tarieven en Algemene Voorwaarden worden op aanvraag gaarne verstrekt. Bureau voor de Zeeuwse eilanden: GOES, Klokstraat 1 telefoon 6252 Bureau voor Zeeuwsch-Vlaanderen. Hulst, Steenstraat 14 telefoon 2377 (Bijbureaus: TERNEUZEN: IJsbaanstraat 24 telefoon 2601OOSTBURG. Nieuwstraat MOSKOU BLIJFT NEUTRAAL (Van een onzer verslaggevers) BREDA. Vele honderden zijn zater dag langs de baar van mgr. Jos Baeten getrokken, in de kapel van het moeder huis Mater Dei. Vredig, zonder enige opsmuk, lag de overleden oud-bisschop van Breda opgebaard; in een paars kazui fel, de handen om een wassen kelk ge vouwen. In plaats van een bisschopsmij ter bedekte een paars calotje zijn hoofd. Onder degenen die mgr. Baeten een laatste groet kwamen brengen, bevonden zich onder meer de bisschop van Breda, mgr. G. H. de Vet, en de vicarissen-ge neraal mgr. dr. W. Koenraadt en mgr. H. Ernst, alsmede de regent van het groot seminarie te Hoeven, professor Van*der Riet. Het gemeentebestuur van Breda heeft het bisdom en de familie schrifte lijk met het verscheiden van mgr. Bae ten gecondoleerd. Onder de velen die aan de baar voorbijtrokken bevonden zich, behalve een groot aantal geestelij ken en religieuzen, ook veel leken, met name ook uit Alphen, de geboorteplaats van de overledene. De zusters van de Haagdijk" hebben steeds in de kapel bij de baar gewaakt en gebeden voor de zielerust van mgr. Baeten, die zijn laatste levensjaren te midden van hen heeft doorgebracht. GORINCHEM. Twee schuurtjes en een clubgebouw in Gorinchem en een hooimijt in de buurtgemeente Arkel wer den in het afgelopen weekeinde door brand verwoest, als gevolg van het werk van een pyromaan. Het bleek de 15-jarige fabrieksarbei der A. A. T. uit Gorinchem, die zon dagmiddag door de plaatselijke politie gearresteerd en ingesloten werd. De knaap, die geen motieven voor zijn da den kon aanvoeren, legde een volledige bekentenis af. Het zwaarst getroffen werd de Gor kumse wielerclub „Jan van Arckel". Het clubgebouw van deze vereniging was za terdagnacht omstreeks half drie door de jongeman in brand gestoken. Het ge bouw viel geheel ten prooi aan de vlam men, de schade is ongeveer f 10.000.-. Bij de brand in Arkel ging 35 ton hooi verloren, de waarde hiervan is geschat op f 4.000,- a f 5.000,-. De beide schuur tjes waren van betrekkelijk geringe waarde. ANKARA/NEW-YORK. De positie van de Turkse premier Inönoe is er tijdens het afgelopen weekeinde niet sterker op gewor den. Nadat eerder de oppositie de lankmoedige houding van de Turkse regering inzake Cyprus voor „slapheid" had uitgekreten, is ook „de straat" zich heviger met de zaak gaan bemoeien. In Izmir werden zaterdag op het terrein van een internationale handelsbeurs de pavil joens van Amerika, Engeland, Rusland, Egypte, Tsjechoslowakije en Bulgarije kort en klein geslagen door een grote menigte heethoofden en vandalen, die niets liever willen dan een onmiddellijke Turkse invasie op Cyprus. Ook in Istanboel en Ankara moesten vooral de Amerikanen het ontgelden. Een verrassende ontwikkeling was de Russische boodschap aan de Turkse regering, waarin met nadruk werd gesteld dat de Sovjet- Unie neutraal blijft in het geschil om Cyprus. In de boodschap, die zaterdagavond in Ankara werd ontvangen, stond voorts dat Kroestjev president Makarios heeft gevraagd een wat menselijker houding aan te nemen tegenover de Turkse Cyprioten en alle economische blok kades op te heffen. Eerder had het Kremlin - zoals men zich herinneren zal - gedreigd Cyprus te hulp te komen als Turkije er een invasie zou uitvoeren en dat de Sovjet-Unie geen enkel gewapend conflict aan zijn zuidelijke flank zou tolereren. Zondag protesteerde de Sovjet-Unie scherp tegen de vernielingen die in Izmir aan het Russische paviljoen waren aan gericht. IN FRANKRIJK, nabij het oefenterrein La Courtine zijn zaterdag degenen her dacht die tijdens oefeningen van de Nederlandse troepen daar het leven lieten. Hieraan namen delegaties van leger en luchtmacht en het jachthoorn korps van het 12e infanteriebataljon deel. RADIO VERONICA krijgt waarschijnlijk een nieuwe zuster, een Duitse ditmaal. Een Hamburgse bar-eigenaar wil met Britse financiële steun een drijvend radiostation stichten dat Star Club Radio zal heten. TAXICH 4UFFEURS in Hamburg eisten gisteren wederinvoering van de dood straf naar aanleiding van een moord op een collega Vorige week woonden meer dan duizend chauffeurs de begrafenis van een vermoorde vrouwelijke collega bij. Sinds '45 zijn in West-Duitsland meer dan 180 taxichauffeurs vermoord. DE JOURNALIST J. Wilbrink, tot aan zijn pensionering redacteur van ons zusterblad Het Centrum te Utrecht is door de Paus benoemd tot Ridder in de orde van St.-Silvester wegens zijn bij zondere verdiensten voor de katholieke journalistiek. VEERTIEN BOEREN op pelgrimstocht zijn zondag om het leven gekomen door dat de autobus waarin zij reisden van de weg raakte en in een 50 meter diepe kloof stortte. De relletjes en demonstraties in Turk se steden laaiden op toen bekend gewor den was dat de Turkse regering besloten had het Griekse verzoek de troepen aflossing op Cyprus uit te stellen, had ingewilligd. Hiermee wilde Turkije de spanning verminderen, die opnieuw ver hevigd was toen de Cyprische regering verklaarde dat zij onder geen voorwaar de zou toestaan dat Turkije zijn troe pen op het eiland zou verversen. Volgens Griekse regeringskringen heeft de Turkse regering besloten de troepen niet af te lossen vóór 18 sep tember, mede ook om het huwelijk van koning Constantijn en prinses Anne-Ma- rie van Denemarken niet te verstoren. Dit wordt op de achttiende in Athene gesloten. Glafkos Clerides, die president Makarios momenteel vertoevend in Egypte vervangt, heeft al verklaard dat de Turken niet moeten denken dat de Grieks-Cyprische regering over en kele weken wèl toestemming zal geven voor Turkse troepenaflossing. De tachtigjarige Turkse premier riep gisteren de natie op vooral kalm te blij ven. In een radiorede gaf Inönoe de waarborg dat de regering nooit een pen manente oplossing >voor Cyprus zal aan vaarden welke voor Turkije en de Turk se Cyprioten ongunstig is. De premier kondigde ook aan dat hij in de loop van deze week de grote nationale vergade ring in spoedzitting bijeen zal brengen voor beraad over Cyprus. In juni heeft Inönoe maar net een vertrouwensvotum ten aanzien van zijn politiek over Cy prus gewonnen. V.N.-secretaris-generaal Oe Thant heeft de situatie ronduit „explosief" genoemd, ondanks het Turkse besluit de aflossing uit te stellen. Ook deelde Thant mee dat hij er nog niet in geslaagd is een ge schikte plaatsvervanger te vinden voor de ziek geworden bemiddelaar Tuomioja. Naar in Genève vernomen wordt zijn ook de geheime Grieks-Turkse bespre kingen daar (waaraan Cyprus weigert deel te nemen) in het slop geraakt. Voornaamste struikelblok schijnt te zijn de vasthoudendheid waarmee de Turken een deel van het Cyprische grondgebied blijven opeisen. In Kairo noemde president Makarios de Egyptische president Nasser „een op rechte vriend van Cyprus". Makarios sprak de Grieks-Cyprische gemeenschap toe vanaf de preekstoel in een kerkge^ bouw. Toen de aartsbisschop-president uitriep: „De Grieks-Cyprioten hebben te lijden onder chantage, pressie en bar baarse bombardementen", schreeuwde iemand boven het instemmend gemompel uit: „Van de Amerikanen", waarop de prediker antwoordde: „Dat wil ik niet tegenspreken". De Verenigde Naties op Cyprus heb ben gisteren Griekenland formeel be schuldigd van schending van het Cypri sche luchtruim. In het protest staat dat een Griekse Dakota van de luchtmacht twee uur bo ven Turkse stellingen aan de noordwest zijde van het eiland heeft gevlogen. Een woordvoerder der Cyprische rege ring heeft zondagavond in Nicosia ver klaard dat een overeenkomst is gesloten met V.N.-autoriteiten, die voorziet in be voorrading der Turks-Cyprische gemeen schap. De woordvoerder deelde geen bijzon derheden mede over het akkoord dat maandag van kracht wordt. Hij zei ech ter wel dat een regeling is getroffen voor de levering van brandstof en het bevoor raden van ziekenhuizen. (Van een onzer verslaggevers) HENGELO De vijfjarige Jacqueline Schonewille uit Hengelo is zondag omge komen. toen de wagen van haar vader in botsing kwam met die van de woon wagenbewoner E. De botsing deed zich op een voorrangskruising voor. De woonwagenbewoners reed na de botsing door, maar werd later achterhaald. Het staat vast dat hij geen voorrang heeft verleend. DEN HAAG In de nacht van zater dag op zondag is de isoleerder G. Mol (30) uit Rotterdam overleden na een bot sing, waarbij hij als passagier van de door zijn collega bestuurde personen auto betrokken was. De bestuurder, J. Wiltschut, botste op de Vondelingenweg in Rotterdam-Zuid frontaal op een bestelauto, die op de linker weghelft reed. KATWIJK Op de weg van Wasse naar naar Noordwijk is de bromfietser H. Ouwehand (36) uit Katwijk op slag gedood toen hij links op de hoofdver- keersbaan rijdend door een personenauto werd aangereden. Het slachtoffer had op de secundaire weg moeten rijden. Brommer en auto brandden na de bot sing uit. De automobilist kon zich tijdig redden. AMSTERDAM Per motor is de schilder J. Zaal (34) uit Amstelveen zaterdagmiddag omgekomen in Amster dam. waar hij op een kruising vermoe delijk te laat een vrachtwagen met aan hanger opmerkte. Doordat hij krachtig remde schoot zijn twintigjarige duo- passagiere over het stuur. Zij liep ern stig letsel op. DEN HAAG Als passagier in een personenauto is de Hagenaar A. van Wissen (27) op de Haagweg onder Loosduinen omgekomen toen bestuurder M. N. uit Den Haag bij een inhaal manoeuvre tegen een brugleuning reed. VALKENSWAARD. De 42-jarige A. Kajdrijs uit Lommei, België, is in de nacht van zaterdag op zondag om het le ven gekomen toen zijn auto door een lekke band van de weg raakte en tegen een boom botste. Van de vier mede-in zittenden werd alleen de 22-jarige be stuurder ernstig gewond. WINSCHOTEN Bezoekers van de melksalon H. Scholte in het hartje van Winschoten hebben zaterdagavond over haast de vlucht moeten nemen voor een zeer snel om zich heen grijpende, nog niet verklaarde brand. Omstreeks kwart voor acht bespeurdemen een brand lucht op de zolderverdieping. Kort daar na sloegen de vlammen hoog uit het dak en moesten de vele bezoekers een goed heenkomen zoeken. Alle inspanning van de brandweer ten spijt brandde het verzekerde pand ge heel uit zonder dat iets van de inboedel of zelfs maar de eigendommen van gas ten, zoals jassen gered kon worden. Ook de Winschoter strafgevangenis die op enkele meters afstand van de melksalon ligt, liep enige tijd gevaar door de enorme vonkenregen. In deze boerderij aan de Kraan- vensestraat in Loon op Zand wo nen de beide families B. Een vijf jarig kind is er het slachtoffer geworden van een laaghartige pa- rathionmoord, die volgens de dor pelingen uit jaloezie is gepleegd. FRANKFORT Bij het lossen van ammoniak uit een tankschip zijn zater dagmorgen in Frankfort drie mensen omgekomen, terwijl dertig personen in meerdere of mindere mate gasvergifti ging opliepen. Vermoedelijk is bij het lossen door een niet goed afgesloten koppeling ammo niak in het water van de Main terecht gekomen, waardoor grote gaswolken ont stonden. De drie omgekomenen de gezagvoer der van het schip, een matroos en een arbeider, die in ademnood verkeerden, zijn waarschijnlijk in het water gespron gen of gevallen. (Van een onzer verslaggevers) LOON OP ZAND. De 39-jari- ge mevrouw W. B.-v. d. H. uit Loon op Zand wordt er van verdacht haar 5-jarig neefje Andre Brabers met parathion om het leven te heb ben gebracht. Zij zou het gif heb ben toegediend in een glas limo nade. De verdachte, die inmiddels een bekentenis aflegde, is in ver zekerde bewaring gesteld. LEOPOLDSTAD JOHANNESBURG BRUSSEL Albertstad is zondag ochtend volledig in bezit genomen door het nationale Kongolese leger. Dit maak te premier Tsjombe in Leopoldstad be kend. Albertstad is ruim twee maanden in handen geweest van de opstandelingen van Soemialot en Moelele. Aan de her overing gingen hevige gevechten vooraf. Weersverwachting meegedeeld door het K.N.M.I., geldig tot van avond Perioden met zonneschijn en op de meeste plaatsen droog weer. Zwakke tot matige wind tussen noordwest en noord. Dezelfde mid- dagtemperaturen als gisteren of iets hogere. Vandaag zon onder 19.20 uur, maan op 23.42 uur. Morgen zon op 5.52 uur. maan onder 16.55 uur. (Van een onzer verslaggevers) OIETJE Afink, het sinds 30 april van J-*- dit jaar vermiste 14j-arige meis je, is zondagavond weer in Amster dam beland. Ze werd erheen gediri geerd vanuit Hoek van Holland, waar ze omstreeks half zes zondagavond in de armen van de bijzonder zwijgzame politie liep. Aan Rietjes avontuurlijke omzwervingen kwam een einde door haar eigen argeloosheid. Het feit dat zij bij het invullen van een logieskaart haar werkelijke leeftijd vermeldde, bracht de recherche op haar spoor. OBER-kelner Marinus Baard van hotel „America" in Hoek van Hol land vroeg of Rietje zich niet had ver gist, toen nij als geboortejaar 1950 op haar kaart zag staan. Omdat dat niet het geval bleek, pleegde hij overleg met hoteleigenaar Teun de Bie die Rietje meedeelde dat hij de politie zou bellen Even daarna kwam de ober kelner' tot de ontdekking dat Rietje, al leen binnengekomen met achterlating van bagage en paspoort de plaat had gepoetst. Aanvankelijk veronderstelde men dat ze naar het toilet was gegaan, maar al spoedig kreeg een andere kel ner door met wie men hier te maken had gehad. Opnieuw werd de politie gewaarschuwd, die naar het verdwenen meisje op zoek ging. Rietje meldde zie hal spoedig bij het naburige taxi bedrijf. waar ze in het Frans een auto bestelde. Haar aanwezigheid in De Hoek was inmiddels al bekend genoeg om de chauffeur tot het initiatief te brengen het kind aan de politie uit te leveren, in plaats van haar naar het opgegeven adres in de Ilpendamstraat te rijden. Rietje kon dus plaats nemen in een politiewagen. Nadat haar ouders waren gewaarschuwd is ze door recher cheurs opgehaald en naar de Amster damse chef van de kinderpolitie ge bracht. HET was overigens de tweede keer die dag dat ze in de hoofdstad was. Want 's morgens al had ze aan het Centraal station een taxichauffeur gevraagd haar naar een hotel te bren- ben. Hij reed het kind naar een kennis, die kamers verhuurt als in het seizoen de hotels bezet zijn en Rietje sprak naar Engels en Frans door elkaar. De vrouw merkte wel dat het kind ook Nederlands kende en toen zij aan de hand van het paspoort vaststelde dat Rietje pas veertien was, zei ze „Ga jij maar naar je vader en moeder. Dat zit helemaal niet goed". Later op de dag vertelde de vrouw het voorval aan de echtgenote van de taxichauffeur en liet daarbij de naam Afink vallen. ,,Maar dat is toch dat weggelopen meisje", was de reactie. De politie werd gealarmeerd, maar Rietje was al weer verdwenen. De ouders van de toen nog 13-jarige Rietje zetten hun dochter donderdag avond 30 april op het Centraal station te Amsterdam in de boottrein naar Hoek van Holland die om 20.53 uur vertrok. Het meisje zou in het kader van uitwisseling van scholieren met de boot uit Hoek van Holland voor tien dagen naar Egeland gaan. Later bleek dat Rietje het hele verhaal over het schoolreisje had verzonnen. Merkwaar dig is dat ze nu in Hoek van Holland is aangehouden. Daar heeft de Amster damse kinderpolitie indertijd uitge breid naar een spoor van het meisje gezocht. TNDERTIJD werd verondersteld dat J- het meisje waarschijnlijk het ouderlijk huis heeft willen ont vluchten uit vrees voor ontdekking van het geknoei met haar schoolrap porten. Een onderzoek wees uit dat zij in juni 1963 zelf haar rapport heeft in gevuld en ondertekend, waardoor het zó werd voorgesteld dat zij was over gegaan maar de tweede klas van een ulo-school in Amsterdam-Oost. In werkelijkheid was zij blijven zitten. De volgende kerst- en paasrapporten hield het meisje achter. De reden die zij haar ouders opgaf voor het uitblijven van de rapporten werd aanvaard. De kinderpolitie veronderstelde destijds dat Rietje vreesde voor ontdekking van haar bedrog aan het einde van het jaar. Toen het meisje na tien dagen niet op de afgesproken dag thuis kwam, begonnen de ouders zich onge rust te maken en de school werd ge beld. Het bleek dat men daar niets van het reisje afwist. Het schoolver zuim van Rietje sedert 30 april was overigens op de school ook nog niet ge signaleerd. TALLOZE speurtochten werden door rechercheurs van de Amster damse kinderpolitie ondernomen. Rietjes signalement was via Interpol internationaal verspreid. Haar foto werd op de t.v. in Nederland en later ook in Italië, West-Duitsland, België en Luxemburg getoond. Veel tips kwamen er binnen, o.m. uit Engeland en België, maar al liet speuren bleef zonder resultaat De opstandelingen, die zware verliezen leden, verlieten in paniek de stad met achterlating van wapens en materieel. Premier Tsjombe zei, dat de opstande lingen 28 Europeanen vrijlieten, maar dat men over het lot van 110 andere blanke gijzelaars in het ongewisse ver keert. Mgr. D. Catarzi, bisschop van Uvira in Kongo heeft in een radio-oproep dringend verzocht de bombardementen op Uvira te staken, daar anders de Europeanen, die door de rebellen ge gijzeld zijn. zullen worden terechtge steld. Aldus meldt het Kongolese pers agentschap Dia. Zodra dit nieuws werd bekendge maakt heeft de apostolisch nuntius in Kongo, mgr. Roberti, stappen onderno men bij de overheden. Onder de Europese bevolking van Uvira bevinden zich eenentwintig mis sionarissen uit Italië en België. Het Kongolese persagentschap meldt tevens dat de Kongolese bisschop van Buta, mgr. J. Mbali door rebellen in Likati is vermoord. Zijn dood is echter nog niet officieel bevestigd. Een woordvoerder van het wervings- bureau voor blanke vrijwilligers voor het Kongolese leger in Johannesburg heeft zondag gezegd, dat sinds de opening maandag verscheidene honderden blan ken zich hebben aangemeld. Het bureau is dit weekeinde geopend gebleven om de voortdurende toestroming te kunnen verwerken. Zaterdagavond vertrokken opnieuw 60 blanken naar Kongo om voor Tsjombe te vechten. Vandaag zal in Durban een tweede wervingsbureau worden geopend, onder leiding van de 28-jarige David Morgan, een oud-strijder voor de destijds Katangaanse president Tsjombe. In Brussel is zaterdag officieel be kendgemaakt. dat België de vertegen woordiging óp zich zal nemen van de republiek Kongo-Leopoldstad in Kongo- Brazzaville en in het koninkrijk Boe- roendi. De Belgische regering, aldus een communiqué, had hierin toegestemd overeenkomstig internationaal gebruik en menslievende overwegingen. Zoals ge meld werden de diplomatieke betrek kingen tussen Kongo Leopoldstad enerzijds en Kongo Brazzaville en Boeroendi anderzijds eerder deze maand verbroken. Premier Tsjombe beschuldig de zijn twee buurlanden ervan steun te verlenen aan d« opstandelingen in zijn land. André Brabers ging op 23 augustus met zijn zusjes van zes en zeven jaar op be zoek bij zijn tante om zijn neefje Adrie te feliciteren, dat die dag zes jaar werd. Er werd een bescheiden verjaarsfuifje gehouden en zoals gebruikelijk kregen de twaalf uit de buurt genodigde kinde ren een glas limonade. Kort na het drinken van de limonade werd de kleine André ziek. „Tante Ma- rietje" (de verdachte), bracht hem naar zijn moeder, die met haar gezin onder hetzelfde dak woont. Men waarschuwde de dokter, die onmiddellijk adviseerde het kind te laten overbrengen naar het ziekenhuis in Tilburg. Toen de kleine André daar aankwam, moet hij al dood zijn geweest. Aanvankelijk stond men voor een raad sel. Een natuurlijke doodsoorzaak kon niet worden vastgesteld. Men dacht dus aan een andere dan natuurlijke dood. De sectie op het lijkje van het kind wees uit dat er geen organische afwijkingen waren. Vandaar dat men de maaginhoud van het jongetje liet onderzoeken in het gerechtelijk laboratorium te Den Haag. Dit onderzoek bracht aan het licht dat de dood door parathion veroorzaakt moest zijn. Het was inmiddels woensdagavond geworden. Men doorzocht het huis van de families B., maar vond geen para thion. De tante van de kleine André ontkende ook dat zij het gif in haar be zit had of de laatste maanden in haar bezit zou hebben gehad De politie speurde verder. En niet te vergeefs. Een dag of wat na de huis zoeking bleek namelijk dat mevrouw W. B.-v. d. H. wel degelijk parathion had aangeschaft en wel op de vrijdag vooraf gaande aan de verjaardag van haar zoon tje. Op het politiebureau voelde men haar nader aan de tand. En vrijdagavond kwam de beken+enis. De tante van het overleden kind gaf toe dat zij parathion had gedaan in het glas van André. Uiteraard was in Loon op Zand zon dag de gruwelijke gebeurtenis onder het dak van de forse boerderij in het Kraan- ven aan de Kraanvensestraat, waaronder de beide families B. samenwonen, het gesprek van de dag. Diepe verontwaar diging over de daad van de vrouw viel gisteren overal te'beluisteren. In de ge sprekken, die we met een aantal inwo ners van Loon op Zand en naaste buren van de familie B. voerden, klonk door dat men ondanks alles de vrouw niet voor een dergelijke daad had aangezien. Haar reputatie in het dorp en de buurt is verre van goed te noemen. De verstandhouding tussen verdachte en de vrouw van haar zwager was sinds lang niet best. In Loon op Zand meent men ronduit dat verdachle uit jaloerse wraakgevoelens heeft gehandeld. HAARLEM Zeven jaar, nadat zy haar pas geboren baby in een emmer met water om het leven heeft gebracht, heeft de thans 25-jarige M. F. uit Haar lem zich bij de politie in haar woon plaats gemeld. Zij beschuldigt de thans 62-jarige magazijnbediende T. B. die de vader van het kind zou zijn, ervan haar tot deze daad te hebben gedwongen. B., die evenals de vrouw door de politie is aan gehouden ontkent dit. De verdrinking van het kind in een emmer water werd overigens door hem bevestigd, evenals de andere feiten, die de vrouw de politie heeft verteld. Zo bekende hij de vrouw te hebben geholpen het lijkje in een met stenen verzwaarde tas in de Ringvaart van de Haarlemmermeer te gooien.

de Stem | 1964 | | pagina 1