Scheuring in Amerikaanse democratische partij? Tsjombe krijgt hulp van blank legertje Speluitvinder gooil zeven balletjes op Oost-Brabant centrum van handel in gestolen brommers Twee zuidelijke staten gaan tegen de draad in VERBOD OP INVOER UIT NEDERLAND Europa's grootste hangbrug Protest legen verlaging pierprijs afgewezen Koortsachtige vredespoging KLOPJACHT OP HOUTHAKKER DAGBLAD VOOR ZEELAND Gezondheid van mgr. Baeten zorgwekkend Politie zonder rijbewijs op lichte motoren Minder wind Lisala heroverd door troepen van regering Singapore boos om hulp aan Indonesië Twee kinderen verdronken overreden een AVRO-artiesten mogen voor REM werken Voorlopig geen curie-hervorming Vaklieden ook in komplot ettenprijs. Bij Joh. Ensche- )ge stapels vellen bedrukt •lies die niet meer gebruikt den. en nu onder toezicht ;emene rekenkamr vernie- worden. Verbranding van s papier is niet mogelijk, :en vlam vatten. Versnijden mogelijkheid om er volko- van te kunnen zijn, dat ;igd wordt. Er blijven dan strookjes van twee millime- tot balen worden geperst nandel worden verkocht, bezorgt de controleur van ien trouwens over het alge- zorgen dan de post. Hij tamelijk te maken met fa- 2 accijns hebben betaald en snel mogelijk banderolles ngen. Zij willen steeds een porraad banderolles hebben, 'tok niet te veel. Zij moeten Bl accijnswaardèn bezitten, kunnen afzetten en dat zij oeven te zijn met te veel ,tten. mctie van controleur der is de heer Loos tussenper- posterijen en drukkerij. Hij rokken bij de voorbereiding liifte van nieuwe zegels en van bestaande zegels. (,,Een druk jaar door veel bijzon en gewijzigde tarieven") rlegt hij met de drukker ij - e technische mogelijkheden aid ogenblik aanwezig zijn. de heer Loos „grossier" ïtdirecteuren in den lande, eds aan een redelijke vraag |sn ander waardepapier kun- „Soms is het nodig, ken- :even aanvragen te matigen, niet laten verleiden tot te den." n zijn rappe meisjeshanden zig met het tellen, vouwen van postzegels („op het extra produktie van vier- ;nd zegels van 15 cent"). pakken van vijftig vellen rd zegels. postkantoren sturen via de )ren maandelijks aanvragen els en waardepapieren die odig te hebben. Die worden adepêche trein naar de be stdirecteuren verzonden, zegels worden ouiten deze n als „ambtshalve verstrek, r de postkantoren gezonden, fswijziging wordt mgevoeid er Loos nog al esns nood- ostdirecteuren, die zich vol le wijziging heobea voorbe de maandelijkse verzendin gen er dan „spoedjes" wor- Maar hierdoor mag de rziening van de postkantoren edrang komen, zegt de heer thzelf wel saneert ziet minister Biesheuvel heden om ongunstige peri- iekomst te voorkomen of te ,ng van het binnenlands ge- n eieren door doelgerichte jn voorlichting; iring van de bescherming, dEG-heffingenstelsel biedt, te voorkomen dat de pro- ich verder uitbreidt en: htig streven naar het door maken van de Europese a. door het publiceren van en t.a.v. het aantal in de ingelegde broedeieren. Europa, vandaag nog, zijn decimeert dan zal morgen naar eieren ontstaan. De lar de nieuwe productiepe- vvel zo lang, dat er altijd t voor de pluimveehouders, de strijd om het bestaan n. Die overblijven, zijn ge- ?n moeten voor twee tellen, omvang van hun bedrijf. FINA zou moeten worden lvorens in deze kwestie een kunnen worden gedaan, den is in Tokio uiterst druk ad voor de te verwachten ï-intoclit in alle opzichten ruk te laten maken, stadsbestuur zijn diverse ifgekondigd en in de oos- le spreekt men nu al van lympische bezem". Een van an het stadsbestuur is met ontvangen. In de 8000 bars, ants en meer dan 3000 an" gelegenheden mag na 12 u. alcohol meer worden ëe' chts voor enkele, als zeer id staande zaken, geldt dit Selfs de vrijwel uitsluitend ndizie" draaiende „Turko's n met massagebediening, iren voor middernacht slui- rs willen coute que coute le indruk maken. Men wil ;aan, ook de ultra-moderne it verbod te betrekken. 104e JAARGANG No. 246? 1 Voor God, Koningin en Vaderland Uitgave N.V. Uitg. Mij. Neerlandia. DirecteurDrs. W. A. J. M. Harkx. HoofdredacteurJ. J. H. A. Bruna. Redactieraad J. M. A. C. v. Dongen, C. J. v. Hootegem, mr. dr. A. J. J. M. Mes, mr. H. M. L. de Rechter, P. V. M. Vercauteren, L. J. v. 't Westende. Bureau: Breda Reigerstraat 16 lel. 22341 (5 lijnen). Postgiro 1114111 D I N S D A 25 AUGUSTUS 1964 Abonnementsprijs: 9,75 per kwartaal, excl. 0,25 incasso; ƒ11,85 per post excl. 0,50 incasso; 0,75 per week. Prijs van buitenlandse abonnementen op aanvraag. Losse nummers 15 cent. Advertentieprijs voor de gehele oplage 0,45 per mm. Bij contract aanzien lijke reductie. Volledige tarieven en Algemene Voorwaarden worden op aanvraag gaarne verstrekt. Bureau voor de Zeeuwse eilanden: GOES, Klokstraat 1 telefoon 6252 Bureau voor Zeeuwsch-Vlaanderen. Hulst, Steenstraat 14 telefoon 2377 (Bijbureaus: TERNEUZEN: IJsbaanstraat 24 telefoon 2601 OOSTBURG: Nieuwstraat 41 teleroon 2893) «W! - -"HM - I -«"«5 INTERN CONFLICT BEDREIGT BREDA In cle gezondheidstoestand van mgr. Jos Baeten. emeritus-bisschop van Breda, is een verslechtering opgetre den. Zijn toestand wordt zorgwekkend genoemd. Mgr. Baeten werd op 11 augustus ge opereerd aan het linkerbeen, nadat zijn opvolger, mgr. G Vet, hem de Sacra menten der Zieken had toegediend. Deze beenoperatie is op zichzelf uitstekend ge lukt. maar de algemene toestand van de bisschop ging nadien snel achteruit. De artsen hebben het bezoek aan de zieke tot het uiterste beperkt. DEN HAAG De rijkspolitie heeft se dert enige tijd de beschikking over super snelbrommers met een topsnelheid van 75 km per uur. waarmee o.a. toezicht wordt gehouden op de althans oiticieel veel langzamere „gewone" brommers. Deze snelbromers worden officieel als lichtgewicht motorfietsen aangemerkt en men moet dan ook een rijbewijs A hebben om ze te mogen berijden. Daar het organisatorisch niet mogelijk bleek op zeer korte termijn alle met de surveillance belaste rijkspolitieambtena ren een opleiding voor dit rijbewijs té geven, heeft de minister van Verkeer en Waterstaat hiervan tijdelijk ontheffing verleend. (Van een onzer verslaggevers) DEN HAAG In een zeer uitvoerige argumentatie heeft de president van de Haagse rechtbank, mr. A. H. Lycklama, gisteren het protest van de E.M.S. afge wezen tegen de maatregel van de officier van justitie, welke inhield om de toe gangsprijs voor de pier terug te brengen van 1,— tot 0,55. zoals eerder bij ministeriële beschikking was bepaald Aan de argumentatie is geen bekendheid gegeven, omdat de beslissing in raad kamer werd genomen. Desgevraagd wilde ook de E.M.S hier toe niet overgaan. De juristen van de E.M.S. hebben het stuk in studie en over wegen momenteel de kansen voor een beroep. Gaat men tot dit beroep over dan zal ook de argumentatie hiervan niet openbaar worden gemaakt, aangezien deze zaak ook dan nog steeds sub-judice zal zijn. Los van dit mogelijke beroep, loopt nu nog het E.M.S.-beroep ingediend bij het college van beroep voor het bedrijfs leven. Bovendien volgt nog het proces tegen de E.M.S. op grond van de over treding van de prijzenwet, waarvan door de economische controledienst proces verbaal is opgemaakt. NA EEN ontploffing in de machine kamer is een Britse tanker in de Arabische Golf in brand gevlogen. Van de bemanning konden 46 mensen worden gered. Over het lot van drie bemannings leden verkeert men nog in het onzekere. TWEEëNTWINTIG miljoen doosjes Zweedse lucifers zijn gisteren na een ontploffing m Joenkoping in vlammen opgegaan. OVERAL in India is gisteren gede monstreerd tegen de levensmiddelen- schaarste en de stijgende prijzen Onge veer 700 betogers werden gearresteerd. STEEDS hoger wordt de schatting van het aantal Indonesische infiltranten in Maleisië Men neemt aan. dat het hier minstens 60 man betreft. Elf zijn er ge dood en ongeveer 45 gevangen genomen. MORGEN gaan tien spastische kinderen uit Rotterdam een gratis vliegreisje maken dank zij een royaal gebaar en idee van het brandweerkorps van de luchthaven Rotterdam. AMERIKA. Engeland en Frankrijk heb ben de Russische beschuldiging, dat som mige internationale vluchten op Berlijn onwettig zijn van de hand gewezen. CONVENTIE ATLANTIC CITY Een bittere strijd over de vertegenwoordiging van de delegaties van Mississippi en Alabama dreigde gisteren nog voor de opening van de democratische conventie in Atlantic City de eenheid in de partij te verstoren. Het ziet er echter naar uit dat zelfs zonder vertegenwoordigers van de twee zuidelijke staten, de conventie president Lyndon Baines Johnson en wie hij ook maar kiest als kan didaat voor het vice-presidentschap zal benoemen als tegenstanders van Barry Goldwater en William Miller voor de verkiezingen van november. Democratische partijleiders probeerden gisteren koortsachtig de gedelegeerden van Alabama en Mississippi voor de ope ning van de conventie over te halen hun steun te geven aan Johnson. Als zij dit niet doen lopen de gedelegeerden kans hun zetel te verliezen. Senator Humphrey uit Minnesota, die beschouwd wordt als Johnsons meest waarschijnlijke „ïunning mate" verklaar de gisteravond laat nog steeds vertrouwen te hebben dat de afgevaardigden van de twee zuidelijke staten aan de conventie zullen deelnemen en dat er geen scheu ring in de partij zal ontstaan. Woensdag zal de presidentskandidaat worden benoemd, die daarop een team genoot zal kiezen. Hoewel de kansen van senator Humphrey het hoogst worden aangeslagen, heeft president Johnson zich hierover nog niet uitgelaten en sommige afgevaardigden houden rekening met het feit dat hij zijr. keus zal laten vallen op de democratische fractieleider in de co- naat. Mike Mansfield uit Montana, of op een andere senator uit Minne; ra Euj-cne McCarthy. Voorstanders van Johnson op de con ventie zouden een meer verzoeningsge zinde houding hebben aangenomen te genover de zuidelijke afgevaardigden, dit ondanks het geschil met Alabama en Mis sissippi. De samenstellers van het partij program hebben een plan met betrekking op de wet op de burgerrechten ingediend dat waarschijnlijk geen heftige protesten van zuidelijke zijde zal uitlokken. De commissie van toelating heeft zich gisteren bijna vier uur lang met het pro bleem van de twee opstandige partijdele gaties beziggehouden. Hoewel Johnson waarschijnlijk niet zal worden ingeschreven op de verkiezings lijst in Alabama, beval de commissie toch aan dat de delegatie van de staat op de Weersverwachting meegedeeld door het KNMI, geldig tot hedenavond. In het noorden van het land veel bewolking «net aanvankelijk nog hier en daar wat regen. Matige zuidwestelijke wind en weinig ver andering in temperatuur. In het zuiden van het land droog en iets warmer met afnemende bewolking. Matige tot zwakke wind tussen zuidwest en zuid. Vandaag zon onder 19.42, maan op 21.03 uur. Morgen zon op 5.41, maan onder 09.08 uur. Meneer Bjoernstad in Kongsberg in Noorwegen zwoer zijn jas op te etenals de vrouio van zijn vriend een dochter zou krijgen. Meneer Bjoernstad was er namelijk van overtuigddat de jonggeborene een zoon zou zijn. Het werd een dochter. Op de foto ziet men de verliezer bezig met het verorberen van de jas, met peper en zout. conventie zal worden toegelaten als deluidende loyaliteitsverklaring van de ge leden maar de vereiste handtekening voor leden van het democratische natio nale comité zetten. De handtekening houdt in dat men steun zal verlenen aan de gekozen kaudiaaten voor het presi dentschap en vice-presidentschap. De delegatie van Alabama belegde on middellijk een vergadering en besliste met 33 stemmen tegen 3 tegen onderte kening. Ook stemden zij er niet mee in hun toelatingsbewijzen, die blijkbaar bij vergissing aan hen zijn uitgereikt terug te geven. Van de 53 afgevaardigden van Alaba ma en hun plaatsvervangers zouden naar verwacht zes tot acht bereid zijn hun steun te verlenen aan de op de conventie gekozen kandidaten en hun plaatsen op de conventie in te nemen. De voorzitter van de commij^ie van toelating maakte duidelijk dat een gelijk- delegeerden van Mississippi zal worden vereist. Leden van de afvaardiging van deze staat voorspelden echter dat de meerderheid van hen deze eis zou afwij zen. De afvaardiging uit Mississippi wordt ook aangevallen door een groep afgevaar digden uit Mississippi van de voorname lijk uit negers samengestelde democrati sche vrijheidspartij. Deze groep voert aan dat de negers buiten de partijzaken in Mississippi worden gehouden en dat daar om de ..officiële" rfvaardiging niet er kend dient te worden. De ..officiële" afvaardiging van Missis sippi heeft in tegenstelling tot die van Alabama echter wel toegezegd dat de naam van Johnson op de verkiezingslijst van die staat zal voorkomen in novem ber. Vanmorgen, direct na de opening van de conventie, zal de kwestie-Alabama- Mississippi ter sprake komen. (Zie ook pagina 7). LEOPOLDSTAD In de Kongolese provincie Katanga zou op het ogenblik een afdeling met blanke huurlingen wor den gevormd, die premier Tsjombe's na tionale leger zal bijstaan in de strijd tegen de rebellen. De groep zou bestaan pit 500 blanke Rhodesiërs, Zuidafrikanen en Britten. De huurlingen worden aan het einde van de maand vanuit de Katangese stad Kamina met hun operaties gaan begin nen. Uitgerust met pantserwagens en lichte infanteriewapens denken zij de rebellen onder leiding van Gaston Soumialot bin nen eén maand te kunnen verslaan. De bedoeling is eerst de provincies Katanga en Kivoe van rebellen te zuiveren om vervolgens Stanleystad in te nemen. De grondslag voor de formatie van een brigade blanke huurlingen zou reeds zijn gelegd tijdens het verblijf van premier Tsjombe in Europa voor hij premier werd. De regering van Zuid-Afrika zou, hoewel niet openlijk, sympathiek staan tegenover de vorming van dit „vreemdelingenlegi oen". De vorming van de blanke brigade zou worden bespoedigd nu premier Tsjombe van de Afrikaanse landen op zijn verzoek SINGAPORE Met ingang van van daag zal voor de invoer van Nederlandse produkten in Singapore een bijzondere vergunning nodig zijn met het oog op de hulp „die de Nederlandse regering aan Indonesië heeft gegeven om Indonesië beter in staat te stellen voort te g%^n met de economische confrontatie jegens Ma leisië", zo heeft de regering van Singa pore meegedeeld. Men overweegt de in voer van bepaalde goederen uit Nederland te verbieden. Singapore fnaakt, naar be kend deel uit van de federatie Maleisië. Van officiële zijde in Den Haag kon men gisteravond nog niets zeggen het besluit van de regering Van Singapore de Nederlandse invoer afhankelijk te stellen van de vergunningen. voor militaire steun een negatief ant woord heeft ontvangen. Verwacht wordt, dat de reactie bij de meeste Afrikaanse landen niet gunstig zal zijn en de vormi#ig van het blanke huurlegertje als een „neo-kolonialistisch complot" zal worden bestempeld. De slechte betrekkingen tussen premier Tsjombe en andere Afrikaanse leiders zul len er zeker met door worden verbeterd. Een woordvoerder van de Kongolese regering heeft de berichten over de vor ming van de blanke brigade tegengespro ken. ..Wij hebben geen buitenlandse huur lingen nodig. Ons eigen leger kan zijn taak wel aan. Het enige waar we om ver zocht hebben is technische hulp en ad vies". zo zei een regeringswoordvoerder. Volgens goedingelichte kringen zou d« brigade worden ondersteund door een kleine luchtmacht, bestaande uit kleine transporttoestellen die op korte startba nen kunnen landen en opstijgen. Deze vliegtuigen zouden eveneens door blan ken worden bemand. De bedoeling zou zijn eenheden be staande uit 40 man naar rebellencentra over te vliegen, die vervolgens een ver rassingsaanval zouden moeten lanceren. Liberia, Sierra Leone, Guinea en Ivoor kust hebben intussen een beroep gedaan op de organisatie voor Afrikaanse een heid om een commissie in te stellen voor een onderzoek naar de toestand in Kongo. Tevens dringen zij er bij de organisatie op aan, voorstellen te doen inzake „ge zamenlijk optreden van de onafhankelijke Afrikaanse staten in liet belang van de vrede". De opstandelingen hebben het pas ver overde Lisala intussen weer prijs moeten geven. Bepaalde personen, die getracht zouden hebben wanorde in de Kongolese hoofdstad te veroorzaken, zijn gearres teerd. Verscheidene vertegenwoordigers van diplomatieke vertegenwoordigingen in Leopoldstad zijn bij deze zaak betrok ken en zullen binnen enkele dagen wor den uitgewezen. '3 j UTRECHT De 3-jarige Abadja Dons uit Utrecht is gisteren bij een verkeersonge luk vlak bij zyn ouderlijk huis om het leven gekomen. De kleuter liep met een paar speelkameraadjes achter een tractor, schoot plotseling achter de tractor van daan en werd toen aangereden door een personenauto. Het knaapje, dat ernstig aan het hoofdje werd gewond, is later in een ziekenhuis overleden. ERMELO Het anderhalf jaar oude dochtertje van de familie F. Booy te Ermelo is in een put achter het ouderlijk huis verdronken. VEENEDAAL In de Rijn bij Lienden (Betuwe) is gisteren het stoffelijk over schot opgedregd van de negenjarige D. de Kleyn uit Veeuendaal, die zondagmid dag is verdronken. De jongen was met ander.e kinderen langs de oever aan het spelen toen hij een fles in de Rijn zag. die hij wilde pakken. Hij waagde zich te ver in het water ^n kwam in de vaargeul. De vader trachtte het kind nog te redden, maar kwam zelf in moeilijkheden, zodat hij zijn pogingen moest staken. Dit is de nieuwe, gigantische hangbrug over de Forth bij Edin burgh, die op 4 september a.s. door koningin Elizabeth II offi cieel zal worden geopend. Met de bouw van deze brug is precies zes jaar gemoeid. De bouw kosten belopen ongeveer 190 mil joen gulden. Met zijn lengte van bijna twee kilometer is deze brug de grootste in zijn soort van Europa en op vier na de grootste van de wereld. DEN HAAG Eind september zal er in Scheveningen om geld worden gespeeld. De uitvinder van het spel ,,Sept Boules", de heer J. J. Weiss- mann uit Den Haag, heeft hiertoe be sloten. Mogelijk begint het spel op twee plaatsen te gelijk, zowel in Scheveningen als in Den Haag. En volgend voorjaar zal de handelaar in onroerend goed M. Caransa uit Amstelveen zijn spel „Saturne" de gasten van Nederlands grootste bad plaats aanbieden. VATICAANSTAD Volgens een zegs man van het Pauselijk staatssecretariaat kan voorlopig niet de oprichting worden verwacht van een commissie voor de curie-hervorming. De Paus heeft wel kardinaal Roberti, president van het kerkelijk hof van be roeps (apostolische signatuur), opgedra gen om „particulier en krachtens per soonlijke capaciteiten" een onderzoek in te stellen naar mogelijke hervormingen van de curie. De Paus heeft echter geen commissie in gesteld en zal hiertoe voorlopig ook niet overgaan. EINDHOVEN In Noord-Brabant en Limburg is een uitgebreide handel in gestolen bromfietsen ontdekt. De politie vermoedt, dat hierin een bende de hand heeft. Hoe groot het aantal bromfietsen is, dat na diefstal is verhandeld, valt nog niet te zeggen. De recherche van de gemeentepolitie in Eindhoven, die de zaak in handen heeft gekregen, omdat de meeste tot nu toe achterhaalde brom fietsen in Eindhoven gestolen blijken te zijn, verwacht zeer binnenkort al tot arrestaties te kunnen overgaan. Dat zou het einde moeten betekenen j?1! x i-, kende. die, voor zover het dë diefstallen betreft, vooral in oostelijk Noord-Brabant opereert, maar die, wat betreft de verkoop van de gestolen bromfietsen, veel verder gaat, tot In West-Brabant en Noord-Limburg. De zaak kwam aan het rollen, toen 1 üisterwijk twintig bromfietsen, die va diefstal afkomstig bleken te zijn. ii handen van de politie kwamen. Toei de eerste waren ontdekt, kwamen ver scheidene inwoners, die pas een brom fiets van een onbekende verkopers had den gekocht, zich bij de politie melden omdat ze vreesden er ingelopen te zijn. De rijkspolitie in Oisterwijk heeft het gerechtelijk laboratorium in Den Haag ingeschakeld, omdat men tot de ontdek king kwam, dat met de nummers in de frames was geknoeid. Zo kon men de herkomst van de bromfietsen toch nog achterhalen. De meeste van de terug gevonden bromfietsen zijn in Eindhoven gestolen. De oude nummers waren op vakkundige wijze weggevijld en men vermoedt dan ook, dat de dieven nauw samenwerken met enkele vaklieden. De meeste gestolen bromfietsen blij ken op heel andere plaatsen weer boven water te zijn gekomen. Ze waren voor de oorspronkelijke eigenaars onherken- oaar gemaakt door bijvoorbeeld de kop lamp of het stuur te verwisselen. De nieuwe kopers hebben zich in de meeste gevallen niet aan heling schuldig ge maakt. Ze kochten de tweedehands bromfietsen zonder argwaan tegen prij zen. die de brommers ongetwijfeld waard zijn en die variëren van f 400 tot i 650. Hij wacht de vergunning hiertoe van de burgemeester van Den Haag af, wat de heer Weissmann niet zal doen, ofschoon hij de vergunning wel heeft aangevraagd. De heer Weissmann heeft een een voudige serie van het (behendig heids- of gok ?)-spel bedacht dat hij vorig jaar in Valkenburg introdu ceerde. Daar kwam het niet tot een proefproces. Hij moest met het spel verdwijnen, omdat de burgemeester de nodige vergunning niet verleende. Overigens is de heer Weissmann er van overtuigd, dat er met „Sept Boules" niet wordt gegokt. Hij vindt ook, dat met „Saturne", dat in Zandvoort valt te beoefenen, niet wordt gegokt. Het spel van de heer Caransa is volgens de uitvinder eveneens een behendigheidsspel. Toch geeft hij de voorkeur aan zijn gees teskind, omdat volgens de regels spelen met „Sept Boules" hazard uit sluit. Intussen is de heer Caransa in Zandvoort met „Saturne" record houder geworden. Na de tweede wereldoorlog kon in ons land geen spel het in het openbaar langer uit houden dan van 17 dagen. „Satur ne" ging gisteren de vierde week in. De heer Caransa zei dan ook een beetje verwonderd te zijn dat hij nog niets van de politie heeft ver nomen. Hij is tot de bevinding gekomen, dat „Saturne" het badseizoen in Zandvoort verlengt. Er zijn honder den mensen die nog een avondje of een weekeindje naar Zandvoort komen, om te spelen of louter om de sfeer van het spelen om geld te proeven. Hij heeft ook niet anders verwacht. „Saturne" is een oud spel. dat reeds jarenlang in Engeland. West-Duits- land en België wordt gespeeld. De heer Caransa hoopt dat de burge meester van Den Haag. mr. Kolf schoten, de uitnodiging aanvaardt om in Zandvoort te komen kijken. De heer Kolfschoten heeft nog geen beslissing genomen. Hij wacht het advies van zijn raadslieden af HILVERSUM -- De AVRO neemt een afwachtende houding aan ten aanzien van de REM nu de positie van de REM onderwerp van bespreking uitmaakt in de regering en de volksvertegenwoordi ging. In dit stadium wordt er van de zijde van de AVRO geen bezwaar tegen gemaakt dat artiesten die hun medewer king aan de AVRO-programma's verle nen. ook contracten aangaan met de REM, zo heeft de voorzitter van AVRO, mr. dr. L. H. Slotemakcr, gistermiddag op een persconferentie in de AVRO-studio in Hilversum meegedeeld. Mr. dr. SlotemaKer zei, dat wanneer de omroeporganisaties drie jaar geleden een duidelijk standpunt hadden ingenomen ten opzichte van de reclame in de tele visie. er thans geen REM-eiland op de Noordzee zou zijn. Dit is de 38-jarige houthakker Roger Champenois, die de moeder van twee kinderen, de 39-jarige mevrouw Gonry. en haar negen jarige dochtertje Anita met' een bijl heeft neergeslagen en het der tienjarige dochtertje Claudine in een jeep heeft meegenomen. De lacht op de man in de Belgische Ardennen had gisteravond nog steeds geen resultaat gehad.

de Stem | 1964 | | pagina 1