NEDERLAND SLAAT BELGIE MET GROTE CIJFERS: 25-9 ^Tennis OLYMPISCHE kandidaten benadrukken kans op Tokio ^tiptiek I ^ielrennen Trudy Groenman klopt Christiane Mercelis Kees Pellenaars krijgt klappen in Simpelveld s-Heerenhoek26e zege van sterke René Pijnen Ko de Vrieze winnaar in de ronde van Waarde Leo van Dongen 3e in Hoogstraten DUITSE PLOEG SALLANCHES Zeven krammen in z n hoofd Duidelijk sterker Totale uitslag Geweldig Hinkend... Watergebrek in Tokio mindert Frank Ouwerkerk le Beneluxkoers Kanoer Lagrand ook naar Tokio DAGBLAD DE STEM VAN MAANDAG 24 AUGUSTUS 1964 (Van onze correspondent) BREDA De tennisinterland tussen Nederland en België, die Jp het tennispark „de Mark" te Breda werd gehouden, heeft een duidelijke overwinning opgele verd voor onze tennistop. Het werd 259, de grootste zege in de reeks sinds 1909, want de grootste winst in het verleden werd geboekt in 1950 te Amster dam (2311). Slechts drie dames enkelspelen, vier herensingles en één herendubbel gingen verloren. Noemde de bond de wedstrijd te Breda met het oog op de publieke belangstelling een experiment, het duel tussen beide landen trok ruim 2000 toeschouwers, een re cord voor de provincie. De uitslag die de meeste indruk maakte, was de duidelijke overwinning (75, 61) van Trudy Groenman op de Belgische no. 1, mej. Christiane Mercelis. De zestien partijen welke voor zater dag op het programma stonden, konden vlot worden afgewerkt. Van de vier d; mesenkelspelen gingen er twee verloren, van de acht herenenkelspelen een zelfde aantal en de vier gemengddubbelspelen leverden evenzoveel winstpunten op. Dat betekende een allesbelovende 124 voor sprong op de eerste dag. Toch keek bondscoach Joop de Mos rond een uur of elf wat bedenkelijk naar het scorebord. Ja, het stond er duidelijk: 0—4. Met weinig andere wapens dan een stevige forehanddrive en veel interna tionale routine speelde de 33-jarige Christiane Mercelis onze ex-kampioene Jenny Ridderhof naar een duidelijke ne derlaag: 2—6, 46. En zo op papier leek de strijd van Els Krocké tegen de 21-jarige Christiane Loeys een overwinning te zullen worden, doch deze wedstrijd verliep anders dan velen verwacht hadden. Het Rotterdam se meisje bleek niet in conditie en kreeg haar normale spel geen moment, te pak ken. De cijfers 26, 46 betekenden dan ook een onverwachte nederlaag. Piet van Eysden verloor met 57. 57 van de 22 jaar oude Betttens, de Hilver summer Peter Scholtz kon het niet ver der brengen dan drie games tegen Houd- mont (26, 16). Was onze tennistop uitgespeeld? Was de spanning bij de strijd om de nationale titels voor onze spelers en speelsters te veel geweest? Nee, want alhoewel het spel bij en kelen niet meer zo fris was als men het zou hebben gewenst, Tom Okker gaf een duidelijk antwoord op enkele vra gen over het verschil in klasse. De 21- jarige Claude de Gronckel wist niet precies wat hij tegen het doortastende spel van onze kampioen moest aanvan gen. De Belg werd door bliksemsnelle passeerslagen, scherpe volley's en zuiver geplaatste smashes in 22 minuten tijd naar een 60. 60 nederlaag gestuurd. Het eerste Nederlandse winstpunt was binnen. Jan Hajer had iets meer moeite om van de wat al te zelfbewuste Eric Drossart te winnen, maar meer dan twee sets werden het niet: 61, 64. Intussen had ook Trudy Groenman de achterstand wat verkleind door een moeizame over winning op de Belgische no. 2, mevr. Kahn-Rotta. Met het nodige geluk twee netballen veroverde de blonde kampioene de derde set: 63, 26, 75. En daar ook Anja Lepoutre met 63, 64 van Lisette Sliepen gewonnen had. was de balans weer in evenwicht: 4—4. Merkwaardig genoeg wonnen de Bel gen daarna geen enkele party meer, ook niet by de vier gemengddubbels. En dat betekende een stevige 124 voorsprong op de eerste dag, waarop vooral de party van Evert Schneider veel indruk maakte en het debuut van de 19-jarige Amster dammer Nic Fleury belofte inhield voor de toekomst. Everts Schneider speelde een wonder lijk goede partij tegen de Belgische no. 4, de 21-jarige Kelecom. Aces met enorm veel vaart, krachtige forehand- en effect volle backhandslagen en dat alles op te zachte baan werden pas beloond in de tweede en beslissende set, want Schneider speelt nu eenmaal altijd wat wisselvallig. Het pleit voor Kelecom dat hij, ondanks de voor hem nadelige cij fers 4—6, 6—1, 6—1, zijn humeur en spel op goed peil hield. En al waren dan op deze eerste dag misschien enkele teleurstellingen, Piet van Eysden en Peter Scholtz verloren, daar stonden weer overwinningen van Ron van Gelder (wat een vechter!) en Eddy Knol tegenover, waardoor onze tennistop reeds een voorsprong van 84 had. Na de 4 gemengddubbels waren de KNLTB-officials en Joop de Mos meer dan tevreden: 124 Op. de tweede dag zagen we Okker tegen Drossart, de no's 1 van beide lan den tegenover elkaar. Alhoewel de Belg goed partij gaf en door vele op- en aan merkingen probeerde onze kampioen uit zijn normale spel te halen, ging hij toch met 6—4, 64 ten onder. Op de baan daarnaast verweerde de 33-jarige mej. Mercelis zich heftig tegen het technisch kunnen van Trudy Groenman, maar onze kampioene gaf haar na 75 in de eerste set geen schijn van kans meer: 61. In het herenenkelspel verloor Scholtz van Tielemans, Van Gelder van Kelecom en Fleury van Houdmont. Mevr. Ridderhof verzette zich heftig tegen Kahn Rotta, maar het mocht niet baten (36, 64, 36. Traditioneel was de nederlaag van het derde dubbel, want Goris en Scholtz moesten in Kelecom en Hombergen hun meerderen erkennen, 26, 46. Damesenkelspel: J. Ridderhof-C. Mer celis 2—6, 16; E. Krocké-C. Loeys 2—6, 46; T. GroenmanKahn Rotta 63, 2—6, 75; A. LepoutreL. Sliepen 63, 64; A. LepoutreC. Loeys 6—3, 62; J. RidderhofKahn Rotta 36. 64, 36; E. KrockéL. Sliepen 62, 62; T. GroenmanC. Mercelis 75, 6—1. Herenenkelspel: P. v. Eysden verl. van Bettens B7, 5—7; P. Scholtz verl. van Houdmont 2—6, 1—6; T. Okker sl. C. de Gronckel 6—0, 6—0; J. Hajer sl. E. Dros sart 61, 64; E. Schneider sl. M. Kele com 46, 61, 6—1; R. v. Gelder sl. Ph. de Lima Mayer 7-5, 6-4; E. Knol sl. Ham bergen 7—5, 64; N. Fleury sl. A. Tiele mans 62, 62; E. Schneider sl. de Lima Mayer 6—4, 2—6, 7—5; P. Scholtz verl. van Tielemans 86, 06, 46; E. Knol sl. Bettens 6—3, 7—5; J. Hajer sl. C. de Gronckel 2—6, 6—4, 6—0; R. v. Gelder verl. van Kelecom 36, 36; T_ Okker sl. E. Drossart 6—4, 6—4; P. v. Eysden sl. Hombergen 61, 57, 64. Gemengddubbelspel: T. Groenman en T. Okker sl. Mercelis en Drossart 6—3, 2—6, 6—2; B. Stöve en van Eysden sl. In het herendubbelspel leverden Evert Schneider en Jan Hajer een fel gevecht tegen de Belgische combinatie Tielemans-Bettens. Hier een volley van Schneider, terwijl Hajer met spanning toe kijkt waar deze terechtkomt. Sliepen en de Gronckel 61, 26, 63; mevr. Ridderhof en Goris sl. Loeys en Hombergen 60, 61; A. Lepoutre en Scholtz sl. Kahn Rotta en Grosjean 6—4, 57, 6—4. Damesdubbelspel: Stöve en Krocké sl. Sliepen en Loeys 6—2, 6--—3; Lepoutre en Groenman sl. Mercelis en Sliepen 64, 8—10, 6—1. Herendubbelspel: Hajer en Schneider sl. Tielemans en Bettens 16, 97, 63; Van Gelder en Knol sl. Houdmont en Rostem 5—7, 6—2, 6—4; Okker en Van Eysden sl. Drossart en de Gronckel 6—2, 3_6, 6—2; Goris en Scholtz verl. van Kelecom en Hombergen 2—6, 4—6. SIKBURG Na afloop van het prof kampioenschap op de weg is zondag in Siegburg de Duitse wielerploeg voor het wereldkampioenschap op de weg, dat op 6 september in Sallanches wordt gehou den bekendgemaakt. De volgende Duitsers zullen hun land vertegenwoordigen: Rudi Altig, Win- fried Boelke, Hans Junkermann, Willy Altig, Guenther Tueller, Horst Olden burg, Sigi Renz en Karl Heinz Kunde. êfEQSÏ SIMPELVELD Vlak voor de aanvang van de wielerronde voor beroepsrenners te Simpelveld, heeft ploegleider Kees Pellenaars klappen gekregen. Hij werd met een stoel op zijn hoofd geslagen, moest zich onder doktersbehan deling stellen en kreeg zeven krammen in zijn hoofd. Het incident ontstond nadat „de Pel" een gesprek had gevoerd met Ton Vissers, de Rotterdamse ploegleider, die zich wil op werken in de wielerwereld. Het gesprek tussen hen, dat werd gehouden in het café Lenzen in de Irmstraat, handelde over de contracten, die Pellenaars namens Tele vizier" aan een aantal renners had overhandigd. Over die contracten wond Ton Vissers zich vreselijk op. Volgens een verklaring van het hoofd van politie te Simpelveld was het nog on duidelijk wie de eerste klap uitdeelde. Het onderzoek zet de politie voort. Zondagnacht verklaarde mevrouw Pel lenaars, dat haar man de wedstrijd in Simupelveld niet had kunnen bijwonen. Hij zou er worden gehuldigd door de „Televizier-fanclub". Pellenaars begaf zich onmiddellijk na zijn aankomst in Breda naar bed. Lia Hinten blij na haar 80-meter hordentitel. BEVERWIJK De Nederlandse atletiekkampioenschappen, die za terdag en zondag onder ideale omstandigheden in het Adrichem- park van Beverwijk werden ge houden, hebben naast een aan tal nieuwe kampioenen de po sities van de Olympische kandi daten verscherptImmers, wan neer straks de atleten onder het 1- -n^nMN2e7d™rlS^ro?dhalVe ontleedmes van NOC's keuzecom- Piet van der Kruk werd voor het eerst kogellcampioen, terwijl Henk Snepvan gers van start tot finish zo superieur liep, dat de gedachten ongetwijfeld teruggin gen naar Belgrado. Wat is het toch jam nier dat hij dor verkeerde raadgevers op de langere afstand overschakelde. De juist van vakantie teruggekeerde Snep vangers liep als herboren, grimmig en vastveraden. Niet naar Tokio, maar „de titel is mij". Marinus Bos bekroonde zijn overgang naar de 400 m horden met een kampioen schap. Lia Hinten voegde aan haar 80 m horden overwinning, die van de 200 m in 24.4 sec toe. Loes Boling won kogel en discus, maar was verre van tevreden, omdat het Tokio-doel te ver weg lag. De 800 m van Gerda Kraan en Janny van Eyck-Vos heeft een ieder geïmponeerd. „Zal zij wel of zal zij nietdat moet de gedachte van de 3000 toeschouwers zijn geweest toen Janny van Eyck-Vos bij het uitkomen van de laatste bocht naast Ger da scheen te komen. Zij zou niet, want Gerda het gevaar voelend, putte uit on geachte reserves en won met een. meter verschil. De tijden? Geweldig. 2.06.7 en 2.07 nog nooit bij een kampioenschap gelopen. missie liggen, dan zullen deze zon der meer moeten erkennen dat 'n acht a negen kandidaten kernge- 'zond en Olympisch rijp kunnen worden genoemd. Juist op het moment dat het nodig wias, de titelwedstrijden waren de laatste kans op een goede klassering, bereikte Lia Hinten in een fenomenale hordenrace in 10.8 sec. de eindstreep. Een voorlopige eindstreep althans, want al staat zy dan met een been in het vliegtuig naar het land van de rijzende zon, het Neder- landsch Olympisch comité zal toch altijd nog moeten beslissen, ofschoon 'n nieuw Nederlands record wel vertederend zal werken. Joke Bijleveld, die een week tevoren niet in Amsterdam wilde starten ver blufte in Beverwijk met een vertesprong van 6.26 meter, Gerda Kraan en Janny van Eyck-Vos gaven in een keihard ge vecht elkaar geen duimbreed toe en no teerden met 2 min. 06.7 en 2 min. 07. - sec. tijden van internationaal niveau, terwijl Tilly van der Zwaard na een zware serie in de finale met 55.1 sec haar op één na beste prestatie leverde. Bij de heren sprongen, Frans Luitjes met tweemaal 10.4 sec over de 100 meter waarmee hij al zijn rivalen overklaste, Cees Koch met 55.35 meter en tienkamper Eef Kamer beek, die ook de tien volmaakte op de 110 meter horden in 14.9 sec, eruit. Corrie van Wijk, nog hinkend op een verstuikte enkel verloor evenals een jaar geleden van een Saggitta-atlete, nu in de persoon van Loes Boling. Fred van Her pen liep een magnifieke race over 400 in 44.9 sec en aansluitend een 200 in 21.7 sec achter de winnaar Rob HeemsKerk in 21.6 sec tijden die niet voldoende zijn. EVenmin als de goede vertesprong van Leo de Winter, die met 7.43 m tot zijn beste seizoen prestatie kwam, de 47.75 m discusworp van Loes Boling de 1.58 m van Marian Thomas en de 14.85 van Henk Evers. Boven verwachting bleef Corrie Bakker, de jonge Utrechtse die na een moeilijk seizoen eindelijk de vruchten plukte met een tweede plaats achter Joke Bijleveld, waarbij haar serie van 5.56, 6.02, 6.02, 6.08. 5.99 en 6.09 opviel. „Bolide" Frans Luitjes was oppermachtig op de korte sprint, noteerde zowel in zijn serie als finale 10.4 sec, na een trainings week in Duitsland bij Bert Sumser. Rob Heemskerk was zonder Luitjes de aange wezen man op de 200 m. Hij won zijn serie in 21.4 sec, maaf verkrampte in de finale, zodat Fred van Herpen vlak bij hem kon komen. Henk EVers sprong met één been naar goud bij de hinkstappers en Piet Olofsen bevestigde zijn kracht bij de speerwer pers. Rein Knol won voor de derde maal het kampioenschap nu met 1.88 m, waarbij zijn omschakeling na een veranderde springstijl hem schijnt te stimuleren, Jan Romani bleef tien meter voor alle riva- (Van onze correspondent) Vele Zeeuwse wielerfans waren zondagmiddag in 's Heerenhoek weer getuige van boeiende wieler sport. Zowel bij de adspiranten als nieuwelingen verscheen een sterk veld renners aan de start. René Pijnen pakte zijn 26e zege in dit seizoen mee en bij de adspi ranten,kwam Daaf Lindenberg als eerste over de streep. Bij de nieuwelingen lag het tempo bij zonder hoog. In het eerste uur werden ruim 40 km afgelegd. In de 10e van de 40 te rijden ronden wipten Legierse en de Feber even uit de groep maar zij werden snel teruggepakt evenals Beun, Wurts en Van de Oever die kort daarop een kleine bres sloegen Henk Mol die zich tot hiertoe opval lend rustig had gehouden zou toch weer de strijd in een beslissend stadium bren gen. Na 25 ronden liet hij het peloton in de steek met aan zijn wiel Rentmeester. Laatstgenoemde loste echter spoedig. In middels was er deining ontstaan in het peloton en Pijnen, Legierse, Huysmans en Koene wisten zich af te scheiden uit de groep. Mol hield nog vier ronden stand tegen zijn achtervolgers. De nu gefor meerde kopgroep van vijf nam 20 secon den winst die even uitgroeide tot 25 se conden. Vijf ronden voor het einde viel Mol door pech bij de kopgroep weg. Een zeer strijdlustige Ko de Vrieze had echter in middels een felle jacht ontketend en bracht twee ronden voor het einde de fusie met de hoofdmacht tot stand. In de eindsprint won René Pijnen met TOKIO Als gevolg van flinke regen val begint het peil in de drie grote ver gaarbakken waaruit de stad Tokio haar drinkwater put weer wat te stijgen. De gemeentelijke autoriteiten zeggen echter dat nog heel wat regen zal moeten vallen voor de restricties voor de 10 miljoen inwoners wat het watergebruik betreft kunnen worden opgeheven. Men mag in Tokio momenteel maar enkele uren per dag de kraan laten lopen. (Advertentie) Voor betere sportprestatie» Dextrose tabl. Importeur ELM A Breda, Tel. 46650 een volle fietslengte. De klassementspre mie werd gewonnen door Anton van Est en Henk Mol kreeg de prijs voor de grootste pechvogel. UITSLAGEN Nieuwelingen: 1 R. Pijnen cWoens- drecht) 85 km in 2 uur 8 min.; 2 P. Le gierse (Den Bommel); 3 J. de Vrieze (Souburg); 4 R. Koene (Achthuizen); 5 op 13 seconden W. Huysmans (Achthui zen); 6 op 21 seconden J. Beun (Bier vliet); 7 J. Brouwer (Rotterdam) 8 J. Roosendaal (Steenbergen)9 J. Brooy- mans (Hoogerheide)10 C. Rentmeester (Ovezande). Adspiranten: 1 D. Lindenberg (Wol- faartsdijk) 30 km in 42 min.; 2 C. de Smit (Hoofdplaat); 3 B. Lobbezoo (Dord recht); 4 A. van Overveld (Zegge); 5 W. Luppers (Purmeiend); 6 Th. Schouwe- naar (Kruiningen)7 J. Blok (Kruinin- gen): 8 A. Stroocnijder (Kruiningen); 9 J. Westerweele (Sluis); 10 J. Kievit (Borssele). (Van noze correspondent) OSSENDRECHT De Rotterdamse wielercrack Frank Ouwerkerk is glorieus overwinnaar geworden van de Benelux- ronde, die gistermiddag om en nabij de Nederlands-Belgische grens by Ossen- drecht werd verreden. Er was voor deze koers, die bij Zand vliet door Ossendrechts waarnemend bur gemeester J. van Dijke werd gestart, gro te belangstelling. Tallozen omzoomden het achtvormige parkoers. Ook van de zijde van de renners was de belangstelling groot. Er gingen er niet minder dan 42 renners van start. Zij hielden zich aan vankelijk nogal rustig onder de warme zon. Maar gaandeweg kwamen er een paar ontsnappinkjes. Veel om het lijf had den ze niet, totdat een groep van drie renners er tussenuit ging. Zij nam wel dra enige tientallen seconden voorsprong, die zij niet meer prijs gaven. Ouwerwerk toande zich van hen de sterkste. Hij werd gevolgd door Ludo de Raet uit Deurne en Piet Pellenaars uit Breda. Op 50 seconden kwam het peloton sterk uitgedund, waarvan Jan Serpent uit Wijk aan Zee de sprint won. Vijfde werd Jan Teuns uit Kapelle, zesde Eugè- ne Jacobs uit Schilde en zevende Rik Verschuuren uit Deurne. AMSTERDAM Aan dc Nederlandse Olympische kano-ploeg bestaande uit vijl heren, is als reserve toegevoegd Cees La- grand van De Geuzen uit Zaandam. La- grand heeft in Amsterdam een trial moe ten varen tegen Ru Knuppe om de re- serve-plaats van de Olympische ploeg. De kanovaarder uit Zaandam toonde zich hierbij sterker. Het ligt in de be doeling dat de heer K. Molman uit Naai den, voorzitter van de bondswedstrijd commissie van de Nederlandse kanobond chef d'équipe van de Nederlandst ploeg zal optreden in Tokio. (Van onze correspondent Henk Mol stond zaterdagmiddag in Waarde wat beteuterd te kijken toen Ko de Vrieze de bloemen in ontvangst nam. Begrijpelijk als men weet dat Mol de grote animator van deze koers was ge weest, 50 km op zijn eentje met ruime voorsprong voor de rest uitdraafde, maar tenslotte in het zicht van de ha ven toch nog strandde. Mol is een sterke klepper maar zijn tactisch koersinzicht is nog liihil. Reeds in de vierde van een en twintig te rijden ronden had Mol dé sprong in de ruimte gewaagd. Hij nam een voor sprong van ruim een minuut en de uit looppoging van Henk kreeg steeds meer perspectief. Na een uur koersen dienden zich zeven jagers aan. Vier man, Beun, de Vrieze, de Wolff en Musu bleven doorgaan maar hun sprong naar de koploper reikte toch niet ver genoeg. De jachtgroep werd teruggepakt en ook Van de Oever, die daarna op zijn eentje Mol trachte te bereiken, slaagde niet. In het peloton moest Pijnen het kop werk vaak op zijn eentje opknappen en t loofde het ten lange leste wel. Vijf ronden voor het einde gaven De Vrieze en Otten dan eindelijk het sein tot een fel offensief. Acht anderen slo ten zich daarbij aan en nadat Van de Oever was ingelopen gingen deze elf renners nu de koploper serieus belagen. Drie ronden voor het einde ging het noodlot voor Mol zich reeds aftekenen. In één ronde slonk zijn voorsprong van 1 minuut tot 15 seconden en een ronde later grepen zijn achtervolgers hem in de kraag. Bij de adspiranten wist Van Laarhoven in de laatste ronde een kleine voor sprong te nemen. Uitslagen: Nieuwelingen: 1 Ko de Vrieze (Sou burg) 75 km in 1 uur 53 min.; 2 P. We tering, Hank; 3 T. van Hasselt, Roosen daal; 4 W. Evertse, Zierikzee, 5 A. Wurtb Brouwershaven; 6 H. v. d. Oever, Sche- veningen; 7 P. van Balkon, Hank; 8 J. Raaymakers, Ossendrecht; 9B. Broeren, Zevenbergen; 10 L. Konings, Esch. Adspiranten: 1 M. van Laarhoven, Laaren, 25 km in 39 min.; 2 B. Lobbezoo. Dordrecht; 3 C. de Smit, Hoofdplaat; 4 Th. Schouwenaar, Kruiningen; 5 A. Stroosnijder, Kruiningen; 6 A. van Over veld, Zegge; 7 B. Franse, 's-Heerenhoek, 8 W. Gommers, Zundert, 9 R. van Donk, Haren, 10 C. Koeken, Achtmaal. Rudi Altig (Van onze correspondent) verse Nederlandse renners speelde een Joh,, HOOGSTRATEN Jos Hoevenaars hoofdrol. Oswald Declercq eveneens uit Antwerpen werd zaterdag: winnaar Belg, werd tweede. Leo van Dongen foto toont de spurt voor de derde plaats in de Grote Prys van Hoogstraten. Di- nam de derde plaats- - Piaais, Tongerloo de vierde en een Jacques van der Klundert de vijfde. De voor zyn rekening, die van Dongen won. SIEGBURG De favoriet bij uitstek. Rudi Altig, is zondag in Siegburg Westduits kampioen op de weg bij de professionals geworden. Hij legde de 216 km af in 5 uur, 16 minuten en 36 seconden. ,,Der Rudi" ontvluchtte in de laatste ronde met Winfried Boelke een kopgroep, waarvan zijn broer Willy en Hans Junkermann deel uitmaakten. Boelke was in de spurt kansloos. Met bijna twee minuten achterstand finishte Junkermann als derde. Rudolf Hauser BERN Verrassend winnaar van de strijd om de Zwitserse wegtitel voor profs en onafhankelijken werd zondag in Lugano Rudolf Hauser. Deze finishte met een voorsprong van 39 seconden op Manfred Haeberli, die tweede werd. De derde plaats was voor Robert Hinter- mueller, die 49 seconden na Hauser ar riveerde. I Dg grote favoriet Rolf Maurer raakte meer dan negen minuten achter. Jean Stablinsky PARIJS Oud-wereldkampioen Jear Stablmski behaalde in Chateaulin vooi de 5e maal de Franse titel door in de sprint Georges Groussard, André Fou- cher en Michel Grain in deze volgorde achter zich te houden. Het viertal had een voorsprong van meer dan een mi nuut op de als vijfde binnenkomende Jean Gainche. Julio Jimenez BILBAO Op indrukwekkende wijze behaalde Julio Jimenez zondag op een zwaar circuit bij Bilbao de Spaanse wegtitel bij de professionals. Jimenez, na het opgeven van Federico Bahamon- tes m de klims veruit superieur, fi nishte met een voorsprong van bijna drie minuten op zijn naaste concurrent. Jose Luis Talamillo. Luis Otano werd derde op meer dan zeven minuten. Tonnie Barten WEELDE Tonnie Barten uit Ze- vcnbergschehoek behaalde dit weekeind twee overwinnhigen. Hij zegevierde za terdag in Schoten en won zondag in Weelde. Wim du Bois ERTVELDE Wim du Bois behaalde zaterdag in Ertvelde zijn 31e zege ii dit seizoen. Zes ronden voor het einde demarreerde Wim zó krachtig dat nie mand dit kon pareren. Wim won me' duidelijke voorsprong. Zaterdag 29 augustus wordt d® laatste rit verreden in de Belgische wieier competitie waarin Wim du Bois de lei ding heejft.

de Stem | 1964 | | pagina 5