Nieuwe gadigd „zeer serieuze en voor Sloe MR. DR. A. J. J. M. MES: Besprekingen met Sabena over heliport te Axel Veel belangstelling voor „Kijken en Luisteren' Scooterclub misses met bekertjes gehuldigd Buitenlands personeel bij De Schelde Carillon overgedragen aan gemeentebestuur van Axel Wegenwachter redt jager ZUID-BEVELAND 9 Kettingbotsingen bij de vleet Dagblad De Stem vr Middelburg wint judowedstrijden P. Melsen directeur ïwentsche Bank te Goes Mogelijk fluor in drinkwater van Middelburg Om Eenhoorn-beker Terneuzense Boys klopt Aardenburg Philips-expositie voor één dag naar Terneusen P. Donsen jr. PTT- directeur te Goes Verbinding met Brussel nog incidenteel Schot in arm na ruzie met twee stropers HOOGWATER Vandaag Morgen DAGBLAD DE STEM VAN MAANDAG 24 AUGUSTUS 1964 MR. DR. A. J. J. M. MES Kapelle Brandende schuur dreigde woningen aan te steken Zaterdagavond omstreeks half tien is aan de Postweg in Kapelle de by de wo ning van de heer J. Fierloos staande houten schuur totaal uitgebrand. Het gebouwtje was in een ogenblik een grote vlammenzee. De in de buurt staan de woningen die ook deels van hout zijn, liepen aanvankelijk gevaar, maar dit kon worden bezworen. Naar de oorzaak van de brand tast men in het duister. De politie heeft de zaak in onderzoek. De brandweer was snel ter plaatse om het grotendeels met hout gevulde schuur, tje te blussen. De belangstelling voor deze brand was zo groot, dat er verkeersop stoppingen ontstonden op de Postweg. (Van onze correspondent) „Voor de tijd van het jaar was het bijzonder druk op de Zeeuwse wegen." „Het leek wel of Walcheren is leeg gestroomd," aldus twee uitspraken van de opperwachtmeester Van der Heijden van de verkeersgroep der rijkspolitie te Middelburg en van een Goe&e politie agent. Het was weer druk op rijksweg 58 van Vlissingen naar Bergen op Zoom. Bij de stationsbrug in Middelburg kon men het verkeer zondagavond nog al be hoorlijk aan. Een veroorzaker van op stoppingen en nog grotere filevorming was ditmaal de bocht aan de Anker- veersedijk te 's-Heer Arendskerke waar het verkeer door middel van stopliehten over één baan moest worden geleid in verband met werkzaamheden aan het verleggen van die bocht. Een ander knel punt is de splitsing van de Zeeuwse weg bij Korteven. Er is een groot aantal kettingbotsingen gebeurd. Zaterdagmorgen begon het om ongeveer elf uur al bij Krabbendijke waar drie personenauto's en een vracht auto met elkaar in aanraking kwamen. Om 19 uur kwamen bij 's-Heer Arends kerke twee personenauto's met elkaar in botsing. Zondag waren het in Dom burg twee personenauto's. Om 16.30 uur twee personenauto's bij Colijnsplaat. Om 17.30 uur twee personenauto's bij Vrou wenpolder en gisteravond tijdens de grote drukte twee personenauto's bij de derde en de vierde weg te Rilland-Bath. Al deze ongelukken liepen met materiële schade af. De gemeentepolitie te Middel burg meldde over het afgelopen week einde twee aanrijdingen. De gemeente politie te Goes één en die van Vlissingen twee. Dagblad voor Zeeland KANTOREN voor Zeeuwsch-Vlaanderen: Steenstraat 14, telefoon 2377, Hulst voor Walcheren en Zuid-Beveland: Klokstraat 1. telefoon 6252, GOES Exploitatie inspectie Zeeland L. K. M. DE JONG tel. 2377 Hulst Eerste redacteur voor Zeeland: F. DE LIGT tel. 6252 Goes privé 7300 Goes Redacteur voor Oost-Zeeuwsch-Vlaanderen en Kanaalzone W. WOLTERS tel. 2377 Hulst privé 2572 Hulst Redacteur voor West-Zeeuwsch-V laanderen J. PETIT, Breedestraat 3A, Oostburg tel. 01170-2991 Redacteur voor Zuid-Beveland en Walcheren. S. AUGUSTIJN, tel. 6252 Goes Royonbeheerder voor Zuid-Beueland en Walcheren K. MENU, tel. 6252 Goes Prijs voor losse advertenties, bestemd voor de editie Zeeland 0.18 per mm 1 mm ingezonden mededelingen 2(b mm gewone advertenties. Bij contract aanzienlijke reductie „Kleintjes": 3 regels of minder X, elke regel meer 0,25 Als één regel gelden 23 letters en/ot leestekens. Bij plaatsing ook ln de Brabantse oplage resp. 1,60 en f 0,60. Bij 3 achtereenvolgende ongewijzigde plaatsingen de derde plaatsing tegen hall geld. VLISSINGEN Wanneer Ko- ingin Juliana zoals gemeld olgende maand 2 september de lieuwe haven Vlissingen-Oost >fficieel zal openen, zal het eerste loofdstuk uit de nog jonge ge schiedenis van deze jongste zee- iaven van Nederland worden afgesloten. „Wij beschouwen de opening als iet hoogtepunt uit het meerdaags werkbezoek van de Koningin aan ;>ns gewest", aldus mr. dr. A. J. J. M. Mes, lid van het college van gedeputeerde staten van Zeeland an tevens voorzitter van de com missie „Havenschap Vlissingen". «Deze commissie, waarin het rijk, de provincie Zeeland en de ge meente Vlissingen participeren, 2iet de nieuwe haven als vesti gingsplaats van nationale bete kenis, omdat zij de „overloop" van Randstad en Rotterdam kan op vangen. Hoopvol Ook als „voorhaven" van Antwerpen zal zij betekenis krijgen. „De haven is van grote betekenis, ook en met name voor de ontwikkeling van het Wester- schelde-bekken", aldus gedeputeerde Mes.. Hij ziet grote mogelijkheden in het verschiet en zeker thans, nu aan de ont wikkeling van de haven door het mi nisterie van Economische Zaken een eerste prioriteit is toegekend. Het haven gebied is, zoals bekend, in het kader van het te voeren nationale industriële spreidingsbeleid als ontwikkelingskern in Zeeland aangewezen, zodat aan nieuwe industriële vestigingen finan ciële faciliteiten zullen worden toege kend. Ook over die nieuwe industriële ves- tigingen is gedeputeerde Mes hoopvol gestemd. Er zijn nieuwe gegadigden, zo stelde hij vast, hieraan toevoegend, dat er onder die gegadigden „een paar zeer serieuze1' zijn. Voorlopig heeft men de hoop gevestigd op de vestiging in het havengebied van niet arbeids-intensieve bedrijven. De N.V. „Koninklijke Maatschappij De Schelde" uit Vlissingen, die een neven vestiging in het havengebied heeft ge sticht heeft daarin voorlopig haar repa ratie-afdeling ondergebracht. Op den duur zal de gehele nieuwbouw van deze indu strie daarheen worden overgebracht. De machinefabriek en o.m. de ketelmakerij zullen in Vlissingen gevestigd blijven. De nieuwe werf in het Sloegebied, waar aan de maatschappij de naam „Schelde- poort" heeft gegeven, zal in de toekomst schepen tot 100.000 ton kunnen opvangen. Dit cijfer krijgt eerst reliëf, wanneer men weet dat „De Schelde" binnen de sluizen in Vlissingen schepen tot „slechts" 35.000* ton d.w. kan krijgen. Twee reeds gereedgekomen dokken van de scheepswerf hebben een capaciteit van respectievelijk 25.000 ton en 40.000 ton d.w. De kosten van aanleg bedragen voor de voorlopige vaargeul, de afsluitdijk, de oeverwerken, de havendammen en de ter reinophogingen 33 a 34 miljoen gulden. Ten dele zijn deze bedragen toe te rer kenen aan de post Deltawerken, omdat de voorzieningen hier mede in dit kader (dijkverhoging en voorkoming van ver dere inscharing van de vooroeverwor den uitgevoerd. Uit het fonds voor pro bleemgebieden is tot nu toe bijna zeven miljoen gulden geinvesteerd, voorname lijk in wegverbindingen. Voor de periode 1964-1969 is een voorlopige begroting gemaakt van f 6.5 miljoen. Probleem Een probleem, althans voor „De Schel de" is het vraagstuk van de personeels voorziening. Gedeputeerde IVIes stelt, dat er z.i. een voldoend arbeidspotentieel in Zeeland aanwezig is, doch daartegenover is men bij „De Schelde" van oordeel dat dit probleem op korte termijn om voor zieningen vraagt: de verbetering van de infra-structuur in het betrokken gebied en speciaal de bouw van nieuwe woon- gclegcnhedcn voor de werknemers. Op het verlanglijstje staan o.m. een betere verbinding met het achterland, een ver dere ontsluiting door de aanleg van we gen en een spoorweg. Momenteel beraadt men zich bij „De Schelde" over het aan trekken van buitenlandse arbeidskrachten doch ook hierbij speelt het woning-vraag stuk een belangrijke rol. Bij de officiële opening van de nieuwe haven zullen, naar mag worden aangeno men, de gemeentebesturen van Rotterdam en Bergen op Zoom, van Antwerpen en nodigen van deze gemeentebesturen heeft Gent vertegenwoordigd zijn. Met het uit- men de toekomstige betekenis van de Sloehaven wil enonderstrepen, zoals die betekenis ook meer reliëf krijgt door het feit, dat Koningin Juliana de nieuwe ha ven - zij het dan ook nog niet klaar en openen. Aan dat feit hecht men in Zee- niet op volledige diepte gebracht - zal land grote betekenis, omdat te gelijkertijd begonnen wordt met een nieuw hoofdstuk in het geschiedboek over de indutsriële ontwikkeling in dit gewest, waarin het - zo luidt de slagzin van het provinciaal bestuur - goed werken, wonen en re creëren zal zijn. GROEDE Aan de jaarlijkse ju dn demonstratie te Groede werd deelgeno men door judoka's uit Vlissingen. Mid delburg en Breskens. De strijd werd door de hoofdstedelingen gewonnen zowel in de senioren- als in de juniorenklas. De uitslag luidt senioren: 1 Middelburg 57 punten; 2 Breskens 32 punten en Vlissingen, 22 punten. Junioren: 1 Middelburg, 42 punten; 2 Vlissingen 30 punten en 3 Breskens 15 punten. Na afloop overhandigde de heer P. Hoste, voorzitter van de plaatselijke V.V.V.. de wisselbeker aan het winnende Middelburg. Hij bracht speciaal dank aan de deelnemende judoka's en aan de groep van Breskens di etechnisch had meegewerkt aan dit jaarlijks terugke rende V.V.V.-evenement. Per 1 oktober is de heer P. J. Melsen be noemd tot directeur van de Twentsche Bank te Goes. Hij gaat zodoende de heer M. Haasdonk opvolgen, die per 31 okto ber van zijn pensioen gaat genieten na een loopbaan van 44 jaar bij de Twent sche Bank. De 51-jarig'e P. Melsen is ge boren en getogen Goesenaar en is vanaf mei 1931 in dienst van de bank te Goes. Hij heeft alle fases van dat bedrijf door lopen In maart 1946 werd hij benoemd tot procuratiehouder en per 1 januari 1960 werd hij onderdirecteur. MIDDELBURG Burgemeester en wet houders zullen de raad op 31 augustus voorstellen zich in beginsel uit te spre ken voor de fluoridering van het drink water. Als de raad zich hiermee kan ver eniging zullen b. en w. laten onderzoeken op welke wijze fluoridering van het drinkwater uit het waterwingebied Oran jezon, met het oog op de nauwe samen werking van de gemeente Middelburg met andere waterleidingmaatschappijen in het gewest, uitvoerbaar is. Zoals bekend zijn er voor en tegenstan ders van fluoridering. Het gros van de deskundigen is voor. De regering heeft haar beleid bij het meerderheidsstand punt aangepast, maar de beslissing over het al dan niet fluorideren van het drink water aan de gemeenten gelaten omdat „een gezondheidsmaatregel als de onder- werpelijke dient te wortelen in de over tuiging van de bevolking'". (Van een onzer verslaggevers) OOSTBURG In een spannende finale heeft Terneuzense Boys zaterdagavond op het gemeentelijk sportpark met 20 het team van Aardenburg verslagen en be slag kunnen leggen op de fraaie Een hoorn-beker, die werd uitgereikt door loco-burgemeester A. P. Modde. De eindwedstrijden van het zeer ge slaagde toernooi trokken flinke belang stelling. In de strijd om de derde en vierde plaats kwamen in het veld Oost burg en Jong-Ambon Souburg. Het Oost- burgse team legde een frisse partij voet bal op de grasmat, waartegen de gasten niet waren opgewassen. Voor rust rust bereikte de thuisclub een 20 stand door Riteco en Marteijn. Na de rust verander de het spelbeeld nauwelijks en uit de vele aanvallen kwamen slechts twee goals door Verhulst en Van de Bekke voort. De finale gaf momenten van werkelijk goed voetbal te zien. De aanvankelijk ge- lijkopgaande strijd werd door het betere spelinzicht en de afwerking uiteindelijk in het voordeel van de Terneuzense spe lers beslist. Aardenburg demonstreerde een duidelijk gemis aan een speler met een eindschot. De talloze goed opgebouw de aanvallen strandden steeds enkele me ters voor de vijandelijke doelmond. Voor de rust opende Dixhoorn de score, waar na P. Simons de stand op 20 kon bren gen. Uit handen van loco-burgemeester Mod. de kreeg Terneuzense Boys een wissel beker en herinneringsbeker. Aardenburg en Oostburg zagen hun prijzenkasten ook verrijkt met een fraaie beker, terwijl Jong Ambon zich tevreden moest stellen met een standaard. MIDDELBURG Uit alle delen van Nederland kwamen zaterdagavond leden van de Vespa Club Nederland naar Mid delburg om aanwezig te zyn bij de hul diging van Miss Vespa 1964. Ieder jaar organiseren de leden van deze scooterclub een miss-verkiezing in Den Haag, waarin alle afdelingen door een, uiteraard vrouwelijk, lid worden vertegenwoordigd. Op de laatst gehouden verkiezing behaalde Sonja Klinkenberg uit Den Haag de meeste punten. Miss nummer twee werd Frans Konings uit Tilburg en het Walcherse meisje Nelly van Langevelde kwam als derde uit dfe strijd om de miss-titel te voorschijn. Omdat miss Sonja momenteel in het bui tenland vertoeft, ontbrak zij zaterdag op het huldigingsfeest. Aan de andere twee „missen" overhandigde ome Cees, zoals de heer Van Nimwegen door alle Vespa- clubleden wordt genoemd, een bekertje en een prachtige bos bloemen. Bij de foto: Miss Nelly (links) die in de ver kiezingsstrijd om de miss-titel ein digde op de derde plaats. Naast haar Frans Konings uit Tilburg. (Van een onzer verslaggevers) OOSTBURG. - De unieke Philips- tentoonstelling „Kijken en Luiste ren", die voor het publiek slechts te bezichtigen is in het gemeentehuis van het West-Zeeuwsch-Vlaamse streekcentrum Oostburg, trekt bij zonder veel belangstelling. Vooral de NTS-televisie-uitzending van vorige week heeft velen naar „Kij ken en Luisteren" genood. Radiotechnicus G. J. Copal heeft als explicateur dan ook de handen vol. Da gelijks, uitgezonderd op zondag, verzorgt hij in de middaguren vier rondleidingen, die de bezoekers flink wat kennis bij brengen over de evolutie van licht en beeld. De expositie, die met veel zorg in de Burgerzaal is ingericht, bezit tal van interessante historische voorwerpen. .Phonographen' van rond de eeuwwisse ling spelen heuse Edison-wasrollen, waar op het vooraf aangekondigde Edison Sym phony Orchestra o.m. het Vil ja-lied ten gehore brengt. Zeer oud en ultra-modern zijn op de expositie in een gezapige sfeer bijeengebracht. Het contrastrijke geheel spreekt bij de bezoekers zeer sterk aan. Tegenstellingen zijn er o.m. in de vorm van de grootste lamp met een diameter van bijna veertig centimeter en een lilliputlampje van enkele milimeters. Het modernste televisie-apparaat staat er naast een kolossaal tv-meubel, dat het echtpaar Philips-de Jong in 1948 bij zijn gouden brüiloft heeft ontvangen. Elke rondleiding wordt besloten met een stereofonisch concert in de raadzaal van het gemeentehuis. De expositie is tot en met 28 augustus in Oostburg te bezichtigen. Bij gelegenheid van de ope ning van de Philips-fabriek op 3 septem ber gaat de tentoonstelling voor één dag naar Terneuzen. De expositie zal dan echter niet openbaar zijn. (Van een onzer verslaggevers) GOES Tot directeur van de P.T.T. al hier is benoemd de heer P. Donsen, thans referendaris op de centrale directie te Den Haag. Hiermee volgt de heer Don sen de heer J. van Laar op, die als direc teur te Middelburg is benoemd. De heer Donsen is de zoon van de huidige adjunct directeur van de P.T.T. te Goes, die per 1 oktober a.s. met pensioen gaat. De heer Donsen werd op 12 april 1923 te Roosendaal geboren. Als 19-jarige kwam hij als ambtenaar terecht bij de centrale directie van de P.T.T. in Den Haag. Daarna volgde hij de opleidings school van de P.T.T. te Wassenaar, en kreeg hij vervolgens als standplaats Den Haag, Breda en Middelburg. In deze laatste plaats had hij de rang' van refe rendaris 2e klas, en maakte hij deel uit van de afdeling hoofdinspecties en ge bouwen. Na 9 jaar te Middelburg ging hij in mei 1961 weer terug naar de cen trale directie te Den Haag. De heer Don sen is gehuwd en heeft drie kinderen. De oudjes van de grammofoon in een hoek verenigd. De wasrollen op deze phonographenzijn ori gineel. (Van een onzer verslaggevers) AXEL Voor het eerst sinds sep tember '57 is op het fraaie concours terrein aan de Kinderdyk weer een wen telwiek van de Sabena geland. Het be- '.rof hier een chartervlucht ten behoeve an een directielid van de Dow Chemi- al te Terneuzen, die met echtgenote en twee kinderen naar Brussel werd ge bracht, waar overgestapt werd op een lijnvliegtuig naar Amerika. Voor het vervoer van de heer Walker en zijn gezin, werd de vaste helikopter- dienst Rotterdam-Eindhoven-Brussel v.v. veranderd in Rotterdam-Axel-Brussel. Een ingrijpende wijziging, diie voorals nog een zuiver inciaen eel karakter draagt. Zoals bekend was nu de incidentele dienst in de jaren '55 tot en met '57 een definitieve. De Kanaalzone bezat toen nog niet zoveel industrieën, die moge lijke passagiers zouden leveren, zodat toen hoofdzakelijk beursmensen de wen telwiek naar Rotterdam namen. De luchtverbinding werd gesubsidieerd door de streek. De lasten werden op de duur echter te zwaar, waarna de luchtlijn verdween. Nu echter de industrialisatie van de Kanaalzone stormachtig is voor uitgegaan, is de vraag weer actueel ge worden of Zeeuwsch-Vlaanderen een vaste luchtverbinding met Rotterdam en Brussel nodig heeft. POTENTIEEL Jean Pijls, regionaal directeur van de Sabena te Rotterdam, vertelde ons er het volgende over: ,,De slechte verbin dingen van Zeeuwsch-Vlaanderen met Brussel zijn genoegzaam bekend, maar Grote zandwolken opwaaiend kon digde de eerste helikopter sinds 1957 zich weer in Axel aan. Zal het een veelvuldig terugkerend beeld worden? voor de verwezenlijking van een lucht lijn komt nog meer kijken. De streek moet bewijzen dat er een potentieel be staat. Eerst dan kan de vaste dienst ontwikkeld worden." De heer Pijls was de mening toegedaan dat het klimaat voor een vaste helikopterdienst wel veel verbeterd is sinds 1957. Hij zei dat er momenteel besprekingen worden ge voerd in de hoofddirectie van de Sabena over Axel als landingplaats. Voorlopig zal het bij incidentele vluchten moeten bijven. Zoals bekend zijn de helikopter- vluchten op zich weinig rendabel, maar moeten ze gezien worden als aanvoer lijnen voor de grote vluchten. De landing van de Sykorsky '58 trok flinke belangstelling. Het concourster rein was gedurende tien minuten een heliport, compleet met douane, mare chaussee, rijkspolitie en brandweer. Namens het gemeentebestuur van Axel waren aanwezig wethouder G. Yse- baert en de heer C. Smies. De helikop ter, die van Rotterdam kwam met zes passagiers, landde om tien voor twee en vertrok vijf minuten later. Over'de vlucht Axel-Brussel wordt twintig mi nuten gedaan, over Axel-Rotterdam 45. (Van een onzer verslaggevers) AXEL Tijdens een bijeenkomst In de raadzaal van het gemeentebuis heeft .de heer P. Dregmans, telg uit een aanzienlek Axels geslacht, namens de carilloncom missie het klokkenspel in de toren van het raadhuis officieel aan het gemeen tebestuur overgedragen. Zoals bekend zijn de gelden voor dit geschenk bij gelegenheid van het 750- jarig bestaan van de stad Axel bijeen gebracht door o.m. de burgery, organi saties en instanties en door diverse oud- gemeentenaren. De heer Dregmans noemde het in zijn toespraak een historisch moment dat de gemeente nu een volledig carillon bezit. Volgens hem heeft Axel nimmer te voren een klokkenspel gekend. In het kort memoreerde de heer Dregmans nog de geschiedenis van het carillon waarna de overdracht volgde. Burgemeester M. K. van Dijke sprak van een welgemeend geschenk van goede vrienden. Hij bracht dank uit aan da diverse gulle gevers en zei, dat zijn Leen 't Hart achter het carillon tijdens het spelen van 't Zeeuwsch- Vlaamse volkslied. dierbaarste wens met dit mooie klok kenspel in vervulling is gegaan. „Het carillon 'is echter geen statussymbool, want Axel heeft geen symbool nodig om zich het karakter van streekcentrum in Zeeuwsch-Vlaanderen bewust te zijn'', zei de heer van Dijke, die door liet schemeren ook wel voor een stadsdraai- orgel te voelen. Hij zag hierin een mooie taak voor de middenstand. Tot slot dankte de burgemeester nog de heer P. C. Brakman uit Axel en me vrouw Moerdijk uit Zuiddorpe die zich bereid hebben verklaard op het caril lon te spelen. Na de toespraken speelde Leen 't Hart, directeur van de Nederlandse Bei- aai'dschool, het Zeeuwsch - Vlaamse volkslied, waarna een druk bezochte re ceptie volgde, waarbij diverse buurtge- meenten vertegenwoordigd waren. Naar de heer 't Hart, die zaterdag twee con certen in de stadhuistoren verzorgde ons meedeelde, ligt het in de bedoeling dat in Axel wekelijks een earilloncon- cert zal worden gegeven. (Van een onzer verslaggevers) MAASTRICHT Tijdens een vecht partij tussen een jager en twee vermoe delijke stropers bij de sluis van Borg haren, is de 47-jarige jager J. B. uit Borgharen zaterdagmiddag zo ernstig ge wond door een schot hagel, dat zijn lin kerarm in het ziekenhuis moest worden geamputeerd. Het hevig bloedende slachtoffer is door de wegenwachter de heer Claassens van een knevelverband voorzien en in ijltempo met de patrouille wagen naar het ziekenhuis St.-Annadal te Maastricht vervoerd. Door het snelle ingrijpen van de wegenwachter is waar schijnlijk het leven van de jager gered. Indien hij zonder hulp was gebleven zou hij aan bloedverlies zijn overleden. De Maastrichtse politie heeft de twee man nen, de 34-jarige L. G. en de 24-jarige H. D. beiden uit Borgharen, gearres teerd en ingesloten. Tussen de twee ver dachten en het slachtoffer bestond een rivaliteit. Toen de jager in de bosschages bij de sluis in het Julianakanaal bezig was met het afschieten van schadelijk wild, ontmoette hij beide mannen die er kennelijk niet op uit waren om de natuur te bewonderen. Er ontstond een hevige woordenwisseling waarna de drie man nen handgemeen raakten. L. G. en H. D. trachtten het geweer uit de handen van de jager te wringen. Tijdens deze worsteling ging waarschijnlijk per onge luk een schot af. De volle lading hagel trof de jager in de linkerarm. Het was zijn geluk dat de wegenwachter enkele ogenblikken later voorbijkwam. Twee jongens van ongeveer dertien jaar die getuige waren van het gevecht zijn na het schot verschrikt weggelopen. HET eerste kanonschot, dat in de eerste wereldoorlog door de Engelsen is gelost (22 augustus 1914) is zaterdag herdacht met een schot uit hetzelfde kanon, van dezelfde plek en door dezelfde man, die nu 73 is. HET stoffelijk overschot van de Italiaan se communisten-leider Togliatti is naar Rome overgebracht. Osservatore Roma no heeft de katholieken opgeroepen om samen met de Paus voor de overledene te bidden. Morgen, dinsdag 25 augustus is het ln Zeeland hoogwater: in Hans weert: 4.32 en 16.38 uur; Terneuzen: 3.56 en 16.01 uur; Vlissingen: 3.20 en 15.29 uur; Wemeldinge: 5.06 en 17.18 uur. DE KLINGE Cinema v. Dijck 19.30 uur Blue Hawaii SAS VAN GENT Olympia 19.45 uur Paradijs der liefde. Ontvoerd door de contra-spionage TERNEUZEN Luxor 20 uur Tarzan wordt getart OOSTBURG Ledel 20 uur Sing, aber spiel nich' mit mir HULST Bioscoopgebouw 20 uur Summer holiday KLOOSTERZANDE Gemeentehuis 10.30 uur Audiëntie door commissaris der koningin TERNEUZEN Luxor 20 uur Tarzan wordt get*rt OOSTBURG Ledel 20 uur Das blaue Meer und <L'

de Stem | 1964 | | pagina 2