(G S PORT f'in Fortuna '54 bekijkt het SPARTA getipt als gevaarlijkste outsider Karei Leyten Eindhovense leider in 4-daagse PROFTENNIS NOORDWIJK Motorcross BREDA op schitterend circuit Semi-profclubs aan het woord Feijenoord geldt weer als grote favoriet voor titel en dat.... nooit meer meer goals 10 |en .DE werkkrach- m 18 tot 40 jaar) ide gebieden, licit zo maar aan, fijen, nagaan of onze soorten fijn. fjgde vinden in jubilarissen bij voorzieningen, enz. enz. EN MANNEN tSONEELSAFDE- ?n verstrekken, |3.30 tot 15.30 u., ?n "s zaterdags- van DE ETNA, ton 13 DAGBLAD DE STEM VAN VRIJDAG 21 AUGUSTUS 1964 SPARTA: voorzichtig .NAC: relaties DWS: optimistisch SC ENSCHEDE: ongeremd DOS: verlies Gerben Karstens zege in Ougree DW S-F enerbahce 23 september Kartingraces Sterke rijders in Sta ndd'aarbuiten Bondskoningen wedstrijd van Kruisboogbond W liagdienst en in ploegen) |3-ploegenstelsel de montage van gasfor- Irden. voor het bramen en Idelen. bemannen van onze las- heenlassen, puntlassen en het stampen van plaat- n. het emailleren van onze MJFFEURS. ochten met de etonprodukten. VS age van beton- w'SWW''':: GELEEN Het is de Nederlandse semi-profclubs verboden drie buitenlanders onder contract te hebben. Telstar bijvoorbeeld moest onlangs .afzien" van de Spanjaard Marquitos, omdat de nieuwe ere-divisieploeg al twee buitenlanders heeft: Georgi Liptak en Janos Beke. De Geleense ere-divisieclub Fortuna '54 heeft echter toch drie „vreemdelingen": Alex Petakovic (Zuid-Siavië), André Piters (België) en „spitz" Kohn (Luxemburg). Is de Geleense club in overtreding of laat de KNVB het oogluikend toe? Het raadsel is snel opgelost. De in Nederland onder contract staande buitenlanders worden na vijf jaar niet meer als „buitenlander" beschouwd, zodat de club de gelegenheid krijgt een derde vreemdeling aan te trek ken. Toen Fortuna vorig jaar zich van de steun van Petakovic en Piters verzekerde, werd Kohn, die op dat moment al vier jaar in ons land speelde, uitgeleend aan Sportclub Enschede, onder de voorwaarde dat de Luxemburger na dat jaar weer terug zou komen. Als Luxembugse Nedelander wel te verstaan MT« INTERTOTO WINT AAN BELANGSTELLING DEN HAAG. Tevredenheid over liet ge voerde aankoopbeleid, een onwrikbaar opti misme in de nog te leveren prestaties van de contractspelers, de vurige wens bij de eerste vier te eindigen en daarmee liet recht te verwerven aan de intertoto-competitie deel te nemen het kampioenschap van Nederland of de beker, zijn bij de eredivisieclubs de meest voorkomende facetten van de al of niet gerechtvaardigde hoop voor bet voetbal seizoen 1964/1965. Diverse verenigingen uitten als secundaire wensen: meer publiek trekken, meer doelpunten en sportiever spel. Hoewel niet alle prestaties van de parade- elftallen van Nederlands „top-zestien" even Schitterend waren, springt één ding aan het Wie aan het begin van het vorig seizoen had durven voorspellen dat DWS kampioen zou worden en dat Blauw Wit zou degraderen, zou vierkant uitgelachen zijn. Sparta's secietaris Kleingeld bijvoor beeld drukte zich als volgt uit: „Wij zijn even optimistisch als vorig jaar. Ook toen dachten we, en met ons een groot aantal anderen, dat we een hartig woordje zouden kunnen meespreken. Maar door allerlei blessures en andere nare omstandigheden hebben we een be nauwd seizoen achter de rug. Dit jaar zijn we weer vol goede moed. We hebben de voorhoede versterkt met enkele jongens die doelpunten kunnen maken en verder kunnen we alleen maar hopen, dat we voor tegenslag in de mate van verleden jaar bespaard zullen blij ven Maai na onze ervaringen in het afgelopen jaar zijn we nog voorzichtige] geworden. De heer Kleingeld heeft gelijk natuurlijk. Maar toch menen slecht? en kele verenigingen dat zij dit 5:,zoen zo goed als zeker geen rol van betekenis zullen kunnen spelen. Tot die categorie clubs behoren Telstar, GVAV en Hera cles. Zegt de heer E. Westerhof iid van de stichting betaald voetbal van het Groningse GVAV: ..t Verlies van waar devolle spelers als Hcnny Weering en vooral Klaas Nunmga za zwaar gaan wegen. We zijn dit jaar echter doelbe wust overgestapt op een andere 'koer- Er zijn zestien nieuwe spelers aange trokken, geen van allen sten en in de ware zin van het woord Die hopen we echter zo snel mogelijk op te leid.ri en .in te passen, zodat we binnen enkele jaren een gezond en homogeen ehtal op de been kunnen brengen. Het blijft na tuurlijk de vraag hoe lang onze me uwe aanwinsten tijd nodig zullen hebben om zich in onze sfeer aan te passen We hopen, dat we dit seizoen goed Kunnen meedi aaien. Mochten we onverhoopt bp de eerste vier eindigen, dan doen we uiteraard graag mee met de intertoto- competitie". Die intertoto-competitie vormt dit sei- .zoen toch een belangrijk objectief. Bijna .alle clubs hebben hun apathische h ui- ding ten opzichte van dit competitie- staartje laten varen. De heer Speekenbrink, bestuurslid van NAC. dat vorig jaar ons land medever- tegenwoordigde in dit internationale- toernooi, is al heel tevreden „Nu de competitie wat minder lang is, vinder, we deelname aan de intertoto-competitie- in vele opzichten lucratief. We maken de uitwedstrijden voor onze jongens aantrekkelijker door er wat va kantie-dagen aan vast te knopen. Boven dien doen we buitenlandse relaties op, "noodzakelijk voor internationaal vriend schappelijk voetbal en voorts zijn de fi- ;nanciele voorwaarden uitstekend, omdat .er weinig risico is. Tenslotte wordt de ^onderlinge band tussen de spelers aocr dergelijke trips verstevigd". De Breda- naars veranderden weinig aan de for matie van vorig jaar. „We zouden graag bij de eerste vier eindigen. Onze jonge ploeg opgebouwd rondom een wat ou- 'dere kern. moet ook dit jaar weer voor 'goede prestaties kunnen zorgen.' Internationaal contact, liefst met aan trekkelijke tegenstanders, schijnt voor vele clubs van groot belang De 40-ja- xige manager van het Haagse ADO Ed dy Hartmann. doelt daarop, als hij zegt: ..Wij zijn nu al een paar jaar dicht bij het veroveren van de beker geweest. Een of liefst meer ronden in een Euio- pees toernooi achten wij zeer belangrijk. Onze peperdure lichtinstallatie moet „eruit" komen. Vandaar dat we ons de intertotocompetitie als doel gesteld heb ben. Vorig jaar kwamen we door een groot aantal blessures in de slotfase wat te kort, maar voor dit jaar staan we er, geloof ik, wel goed op. Met 'n weer herstelde Aarts, de nieuwe ADO 'ers Thie en Jochems zijn we sterker geworden". Wie het ADO vooral moei lijk maken op de weg naar de laais'e vier? „Feijenoord, PSV, AJAX en DWS. Maar ook in de beker'competitie zitten voor ons wederom kansen" licht Har'- man toe. begin van deze, voor vele clubs zeer belang rijke competitie naar voren: er zijn maar weinig clubs die angst voor degradatie heb ben. Dat is misschien wel een van de aantrek kelijkste kanten van de nieuwe wedloop naar sportieve en financiële roem. Er is nu een maal een nuchtere bepaling, die zegt dal maar één club kampioen kan worden, en dat er twee zullen moeten degraderen.... Het blijft een hachelijke zaak om ook maar iets positiefs over de aanstaande com petitie te voorspellen. Er spelen in een der gelijk zwaar seizoen te veel factoren een rol 0111 met gerede kans op succes een deugde lijke prognostiek te kunnen doen. De magische .bovenste vier". Het is een steeds terugkerende kreet in de be sturen van Nederlands topclubs. Vrijwel niemand twijfelt eraan of Feijenoord en Ajax zullen daarbij zijn. Velen „vrezen" daarentegen, dat DWS niet opnieuw een rol van betekenis gaat spelen. PSV's secretaris Ben van Geldei Schaart zich bij de laatste categorie. „We hebben het zelf ondervonden. In zo'n Europa-cup-periode schijnt iedereen extra-tegenstand te willen bieden. Bo vendien zit DWS ook nog in de inter toto-competitie. Nee, ik denk niet dat ze het zullen redden. Als grootste kans hebbers zullen Feijenoord. Ajax en Sparta moeten worden beschouwd". Wat de kansen van zijn eigen" Philipsploeg betreft, maakt de Eindhovense scriba allereerst een restrictie. .,We hebben dit jaar de consequente verjonging door gevoerd. Voor ons geen sterren meer. In de afgelopen jaren hebben we veel succes gehad met onze methode. Denkt u maar eens aan Giesen, Verdrónck en Kemper. In onze voorhoede willen we nu drie jongeren een kans gaan geven: Van Stippent. Koens en Van der Kuylen. Onze eerste opdracht is deze knapen in te spelen. Het is en blijft natuurlijk een risico dergelijke jongens in het eerste elftal op te stellen. Maar we hebben vertrouwen." Ook Van Gelder bleek voorstander van de intertotocompetitie, waarvoor hij deezlfde redenen opgaf als zijn collega's. NICO VAN ZOGHEL verlies PSV's opvolger als landskampioen, DWS, is zich de last, die intertoto en Europa-cup met zich meedragen, ter dege bewust. „Maar", zegt secretaris Luikinga, „we zijn niet van pan de competitie op te offeren aan Europa-cup belangen. We zijn trouwens sterk genoeg. Ons succesrijk elftal is nog wat versteekt. Bovendien bleken onze reserves in het afgelopen jaar tot de sterksten van ons land te behoren. Wat onze Euiupa-cup- tegenstander Fehnerbahce be reft: ik geloof, dat we ze thuis moesten .pakken" Uit zijn die Turken voor elke club ge vaarlijk. Maar, we hebben alie reden om optimistisch te blijven". Optimisme spreekt ook uit de ontboe zemingen van de overige topcluos. Voor al Ajax verwacht veel van het komende seizoen. De Amsterdammers lie en hun tot dusver toegepaste transfertechniek jonge veel belovende spelers en eigen kweek na enige tijd voor een aanzienlijk hoger bedrag van de hand doen varen. Zij verkochten weliswaar enkele spelers, maar daarvan behoorde een belangrijk deel tot de oudere garde. Ajax kocht daarentegen twee gerenommeerde klach ten: international-midvoor Klaas Nunm ga en oud-international Frits Soet.ekouw. Het merkwaardige was dat Feijenoord dimaal in omgekeerde zin veranderde. De staddionclub kocht tot nu opvallend veel grote sterren en verkocht zijn eigen kweek. Dit jaar kochten de Rotterdam mers geen nieuwe golden boys. Zij trok ken slechts de 18-jarige Ad Heemskerk van de zatërdagclub NSW uit Numans- dorp aan Beide clubs zijn vol vertrouwen. Mar tin Bremer, de man, die na de ve e onoverzichtelijke schermutselingen in de top van Ajax voor een groot deel be last werd met de betaalde voetbalzaken, heeft hooggespannen verwachtingen. „De bezem is er door gegaan en de stemming is nu buitengewoon fijn. Bo vendien achten we de terugkeer van Vic Buckingham van groot psychologisch belang Ajax' pendant Feijenoord :s minder uitbundig. Phida W)lif Feije- noords dichtende administrateur of administrerende dichter vertolkt de gevoelens van de geen-woorden-maa*-- daden-ploeg „Natuurlijk zijn we vol goede voornemens. Onze jeugd krijgt nu alle kans te bewijzen wat zij waard is. Men is er bij Feijenoord van overtuigd, dat er met deze methode succes moet worden geboekt. Maar voor overdreven optimisme willen we ons behoeden hoe wel de resultaten in de vriendschappé- lijke wedstrijden op zijn minst bevredi- zal voorkomen dat Sittardia, ^oals dit gend waren". Sportclub Enschede is de oostelijke troef. De supporters van de Sportclub vroegen zich beangst af, waar het niet hun club heen moest. Bosveld weg, Chiel Jansen weg, Kohn weg. Secretaris Henny Walhof beweert echter: „Het gek ke is dat onze voorhoede, nu veel vlotter opereert. Zonder aan de grote talenten van Bos veld te willen afdoen, geloof ik, dat hij bij ons vaak een rem was. Het spel tegen Borussia Dortmund heeft ons ver trouwen alleen maar versterkt. Wij mik ken opnieuw op een intertotoplaats. Dat is ons uitstekend bevallen. Wat de kansen betreft geloof ik niet dat Feije noord van het landskampioenschap is af te houden". In die laatste mening woMt hij gesteund door zijn Almelose collega Westenbrink. De heer Westenbrink, te vens lid stichting betaald voetbal bij Heracles, stelt dat zijn ploeg dit jaar heel wa.t sterker schijnt dan vorig sei zoen. „Met uitstekende krachten ais Marcus, Borghuis en Vrielink zullen we dit jaar niet zo onderaan hoeven zweven. Hoewel we niet direct landskampioen willen worden, mikken we op een rede lijke plaats. Ik ben het met Walhof vol komen eens: Feijenoord wordt kampi oen". De derde oostelijke vertegenwoor diger in de eredivisie. Go Ahead, heeft veel ..gehandeld" in 'de transferperiode ,,Ik geloof dat we een heel sterk elftai hebben", meent secretaris Gorter, „voor al Gerard Bühler (MW) en Pleun Strk (ex-VCS en ex-Feijenoord) doen het erg goed. In ieder geval hebben we geen angst voor de laatste twee plaatsen". In het zuiden is voorlopig het aantal toeschouwers het grootste probleem. MW probeert dat op peil te houden door o.a. een extra premie voor doelpunten in te stellen, zodat meer aanvallend zal worden gespeeld, Fortuna kocht na spec taculaire spelers als Piters, Van dar Hart en Petakovic als extra-verrassing Bart Carlier. Sittardia vertrouwt wat dat aantal be langstellenden betreft op de kampioens- roes. Het jeugdige groepje talentvolle spelers is nog uitgebreid met wat oudeie krachten. „Daarom", stelt secretaris Verheiden. geloof ik dat deze combina tie van jeugdig talent en oudere rijpheid enkele jaren geleden het geval was, ai na een jaar uit de eredivisie zal degra deren". De rondborstige manager van Fortuna '54 Huub Adriaans, kent geen bijzondere zórgen. „Wanneer het publiek maar komt. Over de prestaties van on ze jongens maak ik me niet druk. Die spreken hun woordje wel mee". Ook MW zocht het in juni en augustus in jonge spelers. ..Jonge spelers hebben hei voordeel dat ze niet veel kosten en dat ze zich gemakkelijker in een elftal aan passen". zegt de heer Pieters, manager van MW. ,,Ons devies is: vriendschap Geen allures. Met z'n allen proberen bij de bovenste vier te komen". Bij DOS en Telstar Is men wat be scheidener in zijn aspiraties. Telstars publiciteitsman Mooy toont zich zeer content over de aankopen, die in totaal zo'n twee ton hebben gekost. „Bij Tel star heeft men van 't eerste eredivisie seizoen geen al te hoge verwachtingen. We mikken beslist niet op de ereplaatsen en zullen al blij zijn als we ons kunnen handhaven." Het Utrechtse DOS raakte enkele goe de spelers kwijt. Vooral het verlies van de eminente doelman Van Zoghei baart secretaris Verth oren zorgen. „Mis schien krijgen we de reserve keeper van Anderlecht, Fazekas, nog wel. Een goede keeper is voor ons erg belangrijk, want over de voorhoede zit ik niet ':n. Met de snelle Wery op de buitenplaats hebben we een gevaarlijke aanvalslinie. Als het even kan, willen we graag de intertoto-mogelijkheden benutten. Ook de heer Verthoren heeft Feijenoord („ze hebben in Kment een goede trainer die er alles uit zal halen wat erin zit") als favoriet voor de landstitel. We zullen zondag reeds zien, welke clubs te hoog van de toren bliezen, of welke vereniging zich opzettelijk be scheiden hield. Dan begint weer dat jaarlijkse rad van avontuur dat hon derdduizenden week-in-week-uit bezig houdt. De clubs zijn optimistisch. Lo gisch. Maar de wtenschap, dat er maar één landskampioen kan worden, dat er maar vier aan de intertoto-competitie kunnen deelnemen en dat er tóch twee moeten degraderen, maakt de competi tie 1964-'65 tenminste even interessant als de vorige DEN HAAG Vier bekende figuren uit het Nederlandse voetbal Lo Brunt, Tos Coler, Leo Horn en Dennis Neville zijn het voor het begin van het voethal- seizoen 1964-1965 over één ding volkomen eens: Feijenoord gaat hoge ogen gooien in de strijd om de landstitel. Als andere kanshebbers werden vooral genoemd Ajax, DWS, PSV en Sparta. Lo Brunt, de joviale secretaris-pen ningmeester van de KNVB, „ziet" een strijd Feijenoord-Ajax-PSV: „Ik geloof niet. dat de andere clubs zich daarin kun nen mengen, maar ik hoop van harte dat ik ongelijk heb. Dan wordt de strijd er namelijk alleen maar interessanter op." Publiciteitminnend toparbiter Leo Horn sluit zich voor honderd procent bij Lo Brunt aan. Ook hij verwacht dat de „grote drie" Feijenoord, Ajax en PSV in deze volgorde aan het eind van de compe titie de ranglijst aan zullen voeren. „Maar Sparta is voor mij een gevaarlijke out sider," voegt de Bentvelder er aan toe. Sparta. De Rotterdamse club wordt ook door Jos Coler en Dennis Neville „getipt". Dat is niet zo heel verwonderlijk, want deze twee zijn als respectievelijk oud bestuurslid en oud-manager natuurlijk niet helemaal onpartijdig. Jos Coler, de voorzitter van de sectie betaald voetbal van de KNVB, wil het woord chauvinisme in dit verband niet horen. „Sparta heeft een sterk team en zal met Feijenoord de dienst uitmaken." meent hij. „Maar ook Ajax speelt wel weer mee, alsmede DWS In PSV geloof ik echter niet zo." Dennis Neville, de tijdelijke bonds coach van de KNVB, vindt dat er op het hoogste vlak weinig veranderd is. „Voor mij is het elk jaar hetzelfde: Feijenoord hoort bovenaan. Zij hebben de gelegen heid, de capaciteit, het talent. Als ze maar een eenheid kunnen vormen, dan is het goed. En mogelijk is dit jaar de team geest beter, want ze hebben geen grote sterren gekocht." De Engelsman be schouwt PSV („als de jonge jongens ten minste niet al te jong blijken"), DWS (mits niet te zeer in beslag genomen door Europa-Cuptroubles) en Sparta als de grootste concurrenten van Feijenoord. Hij voorziet verder dat Ajax vooral door het gemis van kundige binnenspelers Keizer buiten beschouwing gelaten de top ditmaal niet zal halen. De bondscoach wil wachten tot er twee of drie competitiedagen voorbij zijn al vorens een selectiegroep voor het Neder lands elftal samen te stellen. „Ik heb en kele oefenwedstrijden gezien en ben daarbij tot de conclusie gekomen, dat b.v. Ajax en DWS nog niet helemaal „klaar" zijn. Zodoende kan het zowel voor de clubs als voor mij alleen maar nadelig zijn als ik nu reeds ga selecteren. Ik streef naar een selectiegroep van 16 a 17 man. op te bouwen uit de kern van het vorig jaar en de spelers, die in het begin van de competitie naar voren ko men. Meer kan ik momenteel echt nog niet zeggen," aldus de bondscoach. (Van onze sportredactie) EINDHOVEN Karei Leyten zal van avond het slot van de Eindhovense avond- wielervierdaagse ingaan met de gele trui om de stoere schouders. Drie dagen van dapper fietsen op het 1300 meter lange schitterende Engelsberg-parcours waren er voor nodig en de duizenden die be langstelling toonden voor dit evenement onder de schijnwerpers zijn het er roe rend over eens dat alleen Karei Leyten de man is die voor de hoogste eer in aan merking komt. Zelfs het Van Kemenade-chauvinisme liet men ervoor varen. Het koersverloop is bijzonder spannend geweest. Met Jac. Schouten als winnaar op de eerste avond, Karei Leyten de tweede. De voorlaatste rit kwam op naam van Peter Kisner uit Amersfoort, die de massasprint won. Het sterke gezelschap amateurs heeft zich ook op de voorlaatste avond geen zier aan getrokken van wetten als naar een cli max groeien, of krachten sparen voor de grote finale, die vanavond om half acht begint. Nee, de kleppers demonstreerden opnieuw een enorme strijdlust. Activitei ten die al drie dagen lang een haast on mogelijke grens bereiken. In Eindhoven spreekt men bewonderend over de kracht mens die Karei Leyten heet. De licht stadbewoners raakten onder de indruk van Ley tens explosie. De Bredase Karei voerde alle aan te voeren klassementen aan. liet op de tweede dag een gemid delde van 42 noteren en is hard op weg wraak te nemen op de beslissing om hem OUGREE-NUTH De Leidenaar Ger ben Karstens, die de laatste weken voor treffelijk in vorm is, heeft donderdag in België de wegwedstrijd Ougree-Aywaille- Ougree gewonnen. Karstens versloeg in de eindsprint een groep van achttien ren ners, die uit de hoofdmacht was ontsnapt. De tijd van de winnaar over de 111 km was 2 uur 11 minuten en 48 seconden. Naast Karstens startten ook nog enkele andere courem-s, die zijn gekozen in de ploeg voor het wereldkampioenschap. Achter Karstens finishte de Limburger Tummers als tweede, terwijl Bart Zoet. die kort voor het einde een lekke band kreeg, doch weer bij de koplopers kwam, als vijfde finishte. De uitslag luidt: 1. Karstens (Ned.), Ill km in 2.11.48; 2. Tummers (Ned.): 3. Haeven (Belg.); 4. Spruyt (Belg.); 5. Zoet (Ned.); 6. Sprimont (Fr.7. E. A. Heu velmans (Belg.); Beugels (Ned.); Cor- nelisse (Ned.); v. d. Vleuten (Ned.), alien dezelfde tijd als Karstens. Overigens heeft coach Joop Middelink oech, want een van zijn renners, de Lim burger Henk Stevens, maakte tijdens een trainingstocht in het Limburgse een ern stige val. De dokter constateerde een breuk van een oude las van het sleutel been. Intussen is ook Henk Nijdam in het kampioenskamp gearriveerd. Joop Midde link verwacht maandag de beroepsren ners in Nuth. uit de Sallanches-ploeg te houden. Maar toen Karei Leyten donderdagavond aan zijn „kleine" finale begon, waren er nog heel wat kapers op de kust. Henk van Zandvoort op slechts 14 seconden en Jac. Schouten volgde met Jan Fransen op on geveer een halve minuut. Daar was dan nog een Ad van Kemenade die, zoals alle coureurs, zijn vrouw op haar verjaardag een zege wilde schenken. Daarom knaldq, de Eindhovenaar er al direct flink op los, liep enkele keren weg maar werd telkens weer tot de orde geroepen, want niet alleen de individuele inzet gaf aanleiding tot schade, Rini Roks' mannen dachten aan hun eerste-ploegenplaats en toonden zich attent tot het bittere einde. Peter Kesner won en Leyten bleef leider. ZURICH Aan de maanden lange moeizame onderhandelingen tussen D.W.S. en de Turkse kampioensploeg uit Istanbul over de data voor de wedstrij den voor de eerste ronde van het toer nooi om de Europa Cup voor lands kampioenen is een einde gekomen. De U.E.F.A. (Europese Voetbal Unie) heeft, aangezien de beide clubs geen overeenstemming konden bereiken, inge grepen en in Zürich besloten dat de wed strijd D.W.S. Fenerbahce woensdag 23 september in Amsterdam moet worden gespeeld en dat de Turken de Amster dammers woensdag 7 oktober in Istanbul zullen ontmoeten. NOORDWIJK. De eerste dag van het proftennistoernooi in Noordwijk was slaapverwekkend en bracht niets bij zonders. Enkele markante resultaten: Lew HoadGimeno 2-6 en 0-6; Rod LaverOlmedo 6-2 en 6-3. TOKIO Het aantal deelnemende lan den aan de Spelen is, een dag na de slui ting van de inschrijving, van 93 op 94 gebracht. Costa Rica, dat op 14 augustus reeds officieus te kennen had gegeven deel te zullen nemen, werd alsnog ge accepteerd. (Van onze correspondent) iover de spontane en enthousiaste mede werking welke van verschillende zijden De nog geen jaar bestaande motorsport-|werd ondervonden. Onder meer van J. Timmers uit Breda. Op Wolfslaer is sprake van een geaccidenteerd terrein, waar men de wedstrijd volledig kan overzien en dat bovendien qua breedte uniek in Neder land is te noemen. De strijd voor de zij- spanrijders gaat straks om de grote prijs van Wolfslaer. een door de Bredanaar H. Ypma beschikbaar gestelde bokaal. Het Bredase circuit zal een breedte van 8 tot 10 meter krijgen, waarop het moge lijk zal zijn tot een open strijd te komen, maar op welk circuit ook natuurlijke springschansen kunnen worden aange bracht. Hier is dus sprake van een ter rein met constante moeilijkheden, aldus de heer Puyman. Negen van de zestien Nederlandse zijspancombinaties zijn uit Breda afkomstig en zijn reeds meer dan eens in de motorterreinsport tot bijzon dere prestaties gekomen. club Breda heeft een uniek terrein ter beschikking gekregen voor het organi seren van de eerste motorcross te Breda op zondag 30 augustus. Voor dit sport gebeuren bestaat reeds grote belangstel ling. onder meer komen aan start een aantal junioren in de 250 en 500 cc en een Nederlandse zijspancombinatie, natio naal en internationaal. ..Het is onze vereniging tot nu toe nog niet gelukt iets te presteren in de Baro- niestad." aldus de voorzitter, A. J. Puy man. Hij staat er borg voor, dat. nu een uitermate geschikt terrein van 10.5 ha in de omgeving van Wolfslaer is verkregen, de eerste Bredase motorcross een specta culaire gebeurtenis gaat worden. De heer Puyman is bijzonder verheugd Reeds eerder maakten we melding van de voorgenomen kartïngrace te Stand- daarbuitcn. welke zaterdag door de jonge Westbrabantse Kartingclub wordt geor ganiseerd. Men heeft voor deze race verscheidene cracks weten aan te trekken. Dicky Staalduinen, die onlangs te Leidsendarn Europees kampioen werd zal van de partij zijn; voorts Wim Boshuis, Tonie Heselmans en andere coureurs die over prima materiaal beschikken en kans zien op de rechte stukken ver over de 100 km te rijden. De jonge Kartingclub wil door deze straatrace het Westbrabantse publiek kennis laten nemen van deze opkomende tak van sport. Het circuit te Standdaarbuiten loopt rondom de kerk en zal ook gedeeltelijk op de Markt worden uitgezet. Door de autoriteiten, die toestemming gaven voor deze race zijn uiteraard de nodige voorwaarden gesteld voor de be veiliging van het publiek. De Kartingclub brengt deze primeur voor West-Brabant in 3 klassen n.l. de lichte machientjes, de middenklas en de zware. Zondag wordt op de banen van „St. Rumoldus" te N'ederwcert de bondf- koningenwedstrijd van de Nederlandse Kruisbooghond gehouden. De wedstrijd vangt aan om 2 u. Iedere schutter krijgt 50 pijlen op zijn boog. ver deeld in 2 series van 25.

de Stem | 1964 | | pagina 11