Communisten van straks In Bonn aartsbisschop voor Grieks-orthodoxen TRE C O Comi dit w ZORG VOOR 140.000 GELOVIGEN TRIOMl Prograi SOVJETS EXPLOITEREN SPREEKWOORDELIJKE RUSSISCHE LIEFDE^VOOR DE KINDEREN Jeugdtheaters en -kranten Harald: „Als ik Son ja niet mag huwen trouw ik nooit Emigratie maakte eigen zielzorg noodzakelijk J. L. M. Muris DE KERMIS TE SLUISKIL ATELIERS VOOR SHIRTS EN BLOUSES LET OP LET OP Machinefabriek Schuurink N.V. Belangrijk voor jonge meisjes en haar ouders! modinette controleuse knipsfer strijkster inpakster DAGBLAD DE STEM VAN WOENSDAG 19 AUGUSTUS 1964 VERDRAAGZAAM KINDERKRANT Grondwet verbiedt morganatisch huwelijk niet Song- en Muziekfestival afwezig VOBEA PRODUCTS op vrijdag 21 en zaterdag 22 aug. DOOR Gemeente Hulst DAGBLAD DE STEM Daar hèbt U wat aan! vraagt: iïT DAGDIENST Bandmonteurs Afbramer-bankwerkers Machinebedienden Schuurders Stempelmakers IN 2-ploegendienst Persers Zes thrille\ zeventig Radio Woensdag 19 ai 4 MOSKOU De Sovjet Unie verwent zijn toekomstige communisten. In dit land waar kleding en consumptiegoede' ren vaak schaars zijn, is nooit een tekort aan speelgoed. Moskou heeft zelfs een hele bazaar in gericht voor de kleintjes, de zogenaamde „kinderwereld". In de winter mogen de kinderen in de tuinen van het Kremlin naar hartelust spelen op een grote sneeuwbaan. Van oudsher staan de Russen bekend om hun liefde voor kinderen. In deze tijd, waarin het communisme hoogtij viert, gaat het Kremlin van het standpunt uit de kinderen zo jong mogelijk het beste te geven dat er is omdat het uit dat zijn toekomstige macht voor een groot deel van hen afhangt. Lenin. de geestelijke vader van het communisme, heeft eens gezegd: „al leen het beste is goed genoeg voor onze kinderen." Het dagblad „Nieuws uit Moskou" zegt „met very important persons bedoelt men in de Sovjet Unie de kinderen." Het blad zei dit naar aanleiding van een beschrijving van een nieuw „opvoe dingspaleis" dat kort geleden klaar is gekomen en dat vier miljoen gulden heeft gekost. Deze belangrijkheid begint al in de wieg Russische vrouwen verwennen hun kinderen in zo'n grote mate dat westerse vrouwen zich er vreselijk aan ergeren. Veel vrouwen van «buitenlandse diploma ten weten dit uit eigen ervaring. Toen een van deze vrouwen zag dat het dienstmeisje de baby iedere keer als hij huilde uit de wieg haalde, klaagde zij: „Je bederft het kind gewoon en bo vendien hoe kun je op'zo'n manier nu het huishouden doen!" „Maar mevrouw," zei het meisje „Als er in Rusland een kind huilt kunnen we helemaal niet werken." Russische ouders doen bezoekers vaak verbaasd staan over de verdraagzaam heid die zij ten opzichte van hun kinderen aan de dag leggen. Vergeleken met ou ders in andere landen, slaan zij hun kin deren weinig, maar vreemd genoeg be derven zij hen ook niet. Westerse waarnemers schrijven dit toe aan het feit dat de Russen niet senti menteel doen met hun kinderen. Hun houding is een mengeling van genegen heid en afzijdigheid. In de meeste gevallen werkt de Rus sische vrouw ook en daarom gaat de kleine Tatyana of Ivan al vroeg naar een kleuterschool, waar zij nog veel meer leren dan alleen gehoorzaam zijn aan hun ouders. De kinderen ondervin den veel liefde, maar krijgen ook een behoorlijke discipline. Het atheïsme wordt in de Sovjet Unie van officiële zijde aangemoedigd maar degene die het ingesteld heeft n.l. Lenin wordt nu bijna als een heilige vereerd. En Amerikaanse diplomaat, die zijn dochtertje naar een kleuterschool had gebracht, stond perplex toen zij op zekere dag een liedje begon te zingen waarvan het refrein als volgt klonk: „Lenin is onze redder, onze leider, ons hoogste ideaal." De vice-voorzitter van de Moskouse ge meenteraad, Yelena Prosvetova, zei on langs in een interview: „De zorg voor moeder en kind is een van de belang rijkste staatsaangelegenheden in de Sov jet Unie." Mej. Prosvetona noemde enkele sta tistische cijfers: Rusland heeft 106 schouwburgen speciaal voor kinderen, meer dan 2000 muziek- kunst en dans scholen en sinds 1917 zijn er twee en een half biljoen kinderboeken uitgege ven Kleine kinderen hebben zelfs hun eigen kranten. Een redacteur van 't dagblad Pravda uit Leninggrad geeft toe dat deze kinder krant zijn grootste concurrent is. Het heeft een groter oplaag dan welk ander blad dan ook in Leningrad alleen die van de Pravda is groter. De communistische beweging vangt de kinderen al vroeg op. Op de jeugdige leeftijd van 10 jaar wordt het merendeel der kinderen lid van de communistische jeugdpartij en blijven dat tot hun 14e. Dit zijn de z.g. „pioniers". De primaire eenheid in de organisatie is de z,g. klassegroep. Deze groepen vormen samen pionier organisaties op een schoolbasis. Deze organisatie heeft veel weg van de communistische „partij" zelf. Het pro gramma wordt samengesteld door de liga van jonge communisten (LJC). De voorzitter van de centrale pioniersraad is tevens secretaris van het centrale LJC. comité. Na pionier te zijn geweest wil iedereen graag lid worden van de LJC. maar hierbij gaat men selecteren. Op 14-jarige leeftijd mag je lid worden en dat blijven tot je 28ste, maar met je 18de jaar mag je ook al lid worden van de „partij" hoewel dit zeer zeldzaam is. Hoewel het lidmaatschap van de liga open staat voor iedereen, wordt er wel degelijk een aanbeveling vereist en men kijkt de individuele rapporten goed na. De sprong van LJC-lid naar lid van de „partij" is een heel grote. Eer zijn 20.000.000 LJC-leden, terwijl de „partij" ongeveer 10.000.000 leden telt. In theorie is het lidmaatschap voor iedereen verkrijgbaar en is het vrijwillig. Zoveel mogelijk geweerd worden kinde ren met zeer weinig intelligentie en met weinig gevoel vóór discipline. De pioners ziet men op warme dagen in bussen naar de zomerkampen rijden meisjes in witte bloesjes, rode dassen blauwe rokken en met een paarde- staart. De jongens dragen grijze broe ken witte overhemden en ook een rode das. Je zou ze kunnen vergelijken met padvinders of zelfs leden van jeugd clubs. Alleen doen zij wel iets meer dan knopen leggen en oude dametjes helpen bij het oversteken van de straat. De Sov jet Unie voedt hier zijn toekomstige communistische partijleiders op. De jongens en meisjes worden geza menlijk politiek onderricht. Volgens het persbureau „Tass" is dit de eerste stap op weg naar het „open bare leven" Het meest kenmerkende in het leven van deze „pioniers" is, volgens het reeds genoemde persbureau, het grote aandeel dat zij hebben in de steeds voortdurende groei van het communisme. Deze pioniers leggen de gelofte af te zullen werken en vechten voor het com munisme zoals ook hun ouders en groot ouders dat gedaan hebben. En bijna iedere dag wordt deze kin deren in het hoofd geprent dat zij de toekomstige bouwers van het commu- lisme zijn. OSLO. De waarnemend premier van Noorwegen, Halverd M. Lange, heeft gisteren verklaard, dat het artikel in het arbeidersblad Sunnmoere Arbei der Avis, als zou de regering gepro testeerd hebben tegen een morgana- (Van een bijzondere medewerker) Tegen de achtergrond van de huidige ontwikkelingen in de Grieks- Orthodoxe Kerk onder leiding van patriarch Athenagoras I van Con- stantinopel is van bijzonder betekenis de benoeming van de Grieks- Orthodoxe aartsbisschop Poltyevtkos Finfinis tot metropoliet van deze Kerk in West-Duitsland. Dit geeft opnieuw voet aan de veronderstelling, dat Athenagoras de toekomst van de Orthodoxie meer ziet in het wekten dan in het oosten. In dat geval zouden de orthodoxie en Rome niet meer wor den onderscheiden volgens bepaalde gebieden, volgens territoriale grenzen, maar zouden verschillende wijzen van beleving van het christendom met verschillen in liturgie, in bestuurswijze, in de me thode om de theologische leer uiteen te zetten, in geestelijk leven (ascese) onder dezelfde volken naast elkaar bestaan. verbeteringen, de Heilige Synode de executieve van het patriarchaat heo- ben bewogen om haar vroegere secreta ris te belasten met het gewichtige ambt in de Westduitse Bondsrepubliek. Metropoliet Finfinis verbindt in zijn persoon de jongste ontwikkeling van zijn Kerk en haar beste traditie: Oosterse mystiek en Amerikaanse praktische zin. theologische geleerdheid en pastorale ervaring. In zijn voorlopige werkkamer die hem door de Evangelische Kerk ter beschikking werd gesteld, hangt naast een Byzantijnse Ikoon die de hemel en aarde verbindende Jacobsladder voor stelt een portret van George Washing ton. 'Boven zijn schrijfbureau hangen fo tografieën van bondspresident Lübke en president Johnson. Nochtans meent de metropoliet, dat een te grote toenade ring tot de politiek niet goed is. Mis schien daarom zal hij binnenkort zijn ze tel vestigen in een huis op de andere oever van de RÜn. tisch huwelijk van kroonprins Harald, in het geheel niet op waarheid berust. In dat artikel stond tevens dat de kroon prins had gesloten vrijgezel te blijven als hij niet mag trouwen met het meisje waar hij van houdt. Het blad ver meldde ook nog, dat koning Olaf V sympathiseert met een eventueel mor ganatisch huwelijk van zijn zoon. Sunnmoere Arbeider Avis zei echter, dat het probleem in de regering ter sprake is geweest en dat is besloten om constitutionele redenen geen goed keuring te verlenen. Als de kroonprins bij zijn besluit lijft, om indien hij het meisje niet mag trouwen vrijgezel te blijven, houdt dit een gevaar in voor het Noorse konings huis. Immers, prins Harald is de enige mannelijke afstammeling van koning Olaf V en als hij niet trouwt zal het koningshuis uitsterven. De koning hoopt dan ook, dat het huwelijk toch mogelijk zal zijn. Er staat nergens in de grondwet van 1814, dat een lid van het koninklijk huis geen huwelijk mag sluiten met een niet adellijk persooi. De grondwet zegt, dat de koning aan het hoofd staat van het koninklijk huis en dat hij in theorie in een huwelijk met welk meisje dan ook mag toestemmen. In de praktijk echter moet de regering een koninklijk huwelijk goedkeuren en het is dan ook ondenkbaar, dat de koning en de kroon prins tegen de regering in zouden gaan. Over het algemeen bemoeien de Noren zich niet veel met het privéleven van de koninklijke familie, maar de mees te Noren geloven toch wel, dat de prins met zijn vriendinnetje mag trouwen. Kroonprins Harald, die in februari 28 jaar wordt, is buitengewoon populair bij zjjn landgenoten. Hij heeft zijn op leiding genoten temidden van gewone Noorse jongens. Hij is een sportman in hart en nieren en hij zal Noorwe gen vertegenwoordigen bij de Olym pische Spelen in Tokio. Zijn naam is al verscheidene keren genoemd in verband met een eventuele verloving met een van Europa's prin sessen, maar tot dusver is nog niet ge bleken. dat hij aan een van haar meer dan normale aandacht besteedde. Een bevestiging hiervan vonden we in een gesprek van Gerhard Seel te Bonn met metroploliet Finfinis in de „Rheinische Merkur" van 24 juli jl. Sedert vijftig jaar krijgt de orthodoxe Kerk voortdurend nieuwe impulsen door een veelzijdige arbeid op sociaal terrein, door een grote toeneming van het aan tal priesterroepingen door een intensie ve uitbreiding van liet missiewerk en, niet op de laatste plaats, door een ijve rig streven naar de eenheid onder de christenen. Sedert lang reeds heeft zij haar werkzaamheden ontplooid buiten haar geografische grenzen. Zo leidde grote emigratie van Grieks-orthodoxe christenen na de beide wereldoorlogen tot vestiging van metropolitaan-zetels in Australië en in Noord- en Zuid-Ameri- ka. Ondertussen is ook Bonn zetel van een aartsbisschop van deze Kerk gewor den. De aartsbisschop heeft tot taak <le zielzorg onder de ongeveer 140.000 Grieks-orthodoxen, die in de Westduitse Bondsrepubliek tewerk zijn gesteld. Sociale hulp De 52 jaar oude metropoliet Finfinis is een jonge dynamische, zich gemak kelijk in de wereld bewegende, prak tisch denkende priester! „Mijn zorg is de oplossing van het probleem, hoe mijn gelovigen hier klaar komen met het leven. Zij verwachten van mij godsdienstige bijstand, bescher ming tegen onrechtvaardigheden en hulp bij sociale moeilijkheden", verklaarde de metropoliet. Hij somde tevens in bij zonderheden de gecompliceerde toestan den op, waarin de in een vreemde we reld overgeplante Grieken verkeren, waarvan er velen ook totaal ontworteld 'ijn. Polyevtkos Finfinis is de zoon van een groothandelaar in Constantinopei, waar hij de sociale noden van zijn volk leerde kennen. In 1934 bouwde hij als diaken de verzorging op van arme kin deren en wezen. In 1938 ging hij als jong priester naar Amerika om er zijn stu die voort te zetten. Ook daar trok hij zich het lot van arme mensen aan. De betekenis van zijn sociaal werk werd erkend door zijn benoeming tot directeur van de Filantropische Beweging der Orthodoxe Kerk In 1955 werd hij ge ivijd tot bisschop van Topaion met als zetel Pittsburgh. Onvermoeibaar zette hij daar zijn sociale werkzaamheden voort. „De Kerk moet niet alleen bedacht zijn op de gezondheid van de ziel. maar ze moet ook zorgen voor de gezondheid van het lichaam." In deze zin vat de metropoliet zijn werk op „in een tijd van menselijke verarming en materia listische dwalingen". Omtrent de pogingen tot herstel van de christelijke eenheid zei mgr. Finfinis: „De. belangrijkste gebeurtenis van deze tijd was de ontmoeting tussen paus Paulus VI en de oecumenische patriarch Athenagoras. De eeuwen om. armden elkaar. Het is een sterke leer, die uitgaat van de nood van het leven, dat wij elkaar als christenen omarmen. We moeten niet de bestaande verschil len op de voorgrond plaatsen maar de vooruitgang, welke reeds werd bereikt op weg naar de eenheid. Eenheid van de Kerk betekent op de eerste plaats eenheid van de versplinterde Orthodoxie, maar daarna ook de een heid van de gehele christenheid". Een zeer belangrijke strijder voor deze eenheid onder tweeërlei opzicht is de grijze patriarch Athenagoras. Met hem voelt mgr. Finfinis zich op bijzondere wijze verhonden en hij spreekt over hem met de grootste hoogachting. Reeds als student aan de Theologische Hogeschool te Chalki werd Finfinis ge- imponeerd door de buitengewone per soonlijkheid van deze man die destijds de bisschopszetel van Kerkyra bezette. Athenagoras was het ook, die later als metropoliet van Noord en Zuid-Amen- ka de jonge priester naar de theolo gische school van Pomfret riep. Hur, gemeenschappelijke arbeid in Amerika vormt een band tussen beide mannen, zo lang zij leven. Mysticus en practicus De positie en het gezag van de pa triarch van Constantinopei binnen de Or thodoxie hangen in deze tijd in wezen af van de ontwikkeling van de westelijke metropolitaan-zetels, die onder zijn ju risdictie vallen. In Griekenland en Klein-Azië vereni gen zich slechts 100.000 gelovigen om deze kerkvorst. Het is te begrijpen, dat de buitengewoon vruchtbare priesterlijke werkzaamheid van aartsbisschop Finfi nis, vooral bij de zielzorg onder de ar beiders, zijn rijke ervaring in de omgang met staatslieden en bisschoppen en ook zijn voortdurend streven naar sociale Voorlopig kosteloos. Bij beschikking van de Edelachtbare Heer Rechter Commissaris in het faillis sement van H. A. G. Spie- ringhs, Kastanjelaan 152 Bergen op Zoom is bepaald dat: a. de schuldvorderingen moeten worden inge diend uiterlijk op 19 september 1964 b. de verificatievergade ring zal worden gehou den in een der lokalen van het Gerechtsge bouw te Breda op dins dag 6 oktober 1964, des namiddags te 2 uur. Curator: Mr. M. van Giimeken. HANDLICHTING Bij beschikking van de Kantonrechter te Breda d. d. 11 augustus 1964 zijn aan de minderjarige Jacobus Heeren, geboren te Breda op 18 november 1945, wo nende te Breda, Rijnstraat 68, de navolgende rechten van meerderjarigheid ver leend: Het uitoefenen van het be drijf van glazenwasser, de gehele ontvangst, de uitga ven van- en de beschik king over zijn inkomsten, het sluiten van verhurin gen en het aangaan van al le verbintenissen tot het bedrijf van glazenwasset betrekkelijk, een en ander in de ruimste zin des woords doch met inacht neming van het bepaalde bij artikel 484 van het Burgerlijk Wetboek. De Griffier van het Kan tongerecht te Breda, Mr. C. J. M. van Hees. In de kantine van Aviolanda Woensdrecht. Op zaterdag 22 en zondag 23 augustus a.s. Aanmelden bij Bea van Op- dorp, Ossendrechtseweg 2. Hoogerheide. telf. 01646-513. ZENUWARTS WEGENS VACANTIE VAN 19-8 t/m 16-9. P.V.B.A. COSMETISCHE PRODUKTEN VRAAGT: VERTEGENWOORDIGERS (STERS VERKOOPSTERS (HUIS A/HUIS) MARKTDEMONSTREERDERS (STERS) in diverse rayons van Nederland. Voor het lanceren van 'n baanbrekend produkt op het gebied van vrouwelijke hygiëne. Hoge verdienste Brieven onder no. 35331-90 bur. van dit blad. WEGENS OMSTANDIGHEDEN GAAT Vele attracties o.a.: KABELBAAN SCHIETTENT EENDENSPORT KOMT ALLEN. GOLFBAAN enz. enz. UITBREIDINGSPLAN ZUID I Het hoofd van het gemeentebestuur van Hulst brengt ter openbare kennis, dat door de raad der gemeente Hulst op 14 augustus 1964 ingevolge ar tikel 36 lid 4, der woningwet, is bepaald dat de vaststelling van een partiële herziening van het uitbreidingsplan „zuid I", regelende de bestem ming in onderdelen van gronden, gelegen in de omgeving van de Stationsweg, wordt voorbereid. Hulst, 14 augustus 1964. Het hoofd van het gemeentebestuur van Hulst, P. J. G. MOLTHOFF. Wij danken U allen harte lijk voor de vele vriende lijke attenties, die wij bij de geboorte van ons doch tertje ontvingen. J. M. A- Kole R. G. Kole- v. d. Vuurst de Vries Hoedekenskerke, aug. 1964. „Boerhaave". Door de curator in het faillissement van de nala tenschap van wijlen Johan nes Hoogesteger gewoond hebbende te Wemeldinge, is heden ter griffie van de arrondissements - rechtbank te Middelburg nedergelegd de enige uitdelingslijst in bedoeld faillissement, ten einde aldaar gedurende 10 dagen kosteloos voor de schuldeisers ter inzage te liggen. Mr. J. G. van der Burgt curator. Goes. 17 augustus 1964. Klókstraat 3. Ondergetekende deelt zijn cliënten mede dat hij zijn zaak in VASTE en VLOEIBARE BRANDSTOFFEN heeft overgedragen aan W. MARTENS-DE BLOCK te KOEWACHT Hij dankt zijn cliënten voor het vertrouwen jaren in hem gesteld en beveelt zijn opvolger beleefd aan. A. de Caluwé-van Rossem Overslag, 19 aug. 1964. Ondergetekende deelt me de dat hij de zaak in vaste en vloeibare brandstoffen van A. de Caluwé-van Ros sem te Overslag heeft over genomen. Hij beveelt zich beleefd aan. W. MARTENS-De BLOCK telf. «1146—368. Koewacht, 19 aug. 1964. In de ZieZozelfbediening van Edah, Hoofdstraat 21, Kaats heuvel, Is plaats voor een leer ling-verkoopster. Een goede baan met een zeer hoog sala ris. Kom eens praten met onze bedrijfsleider de heer Timmer mans. Hij geeft u graag alle gewenste inlichtingen. Edah n.v., vraagt voor haar Ziezozelfbediening, Hoofdstr. 21, Kaatsheuvel meisje dat op geleid wil worden tot verkoop ster. Een goede baan met een prima salaris. Kom eens pra ten met de bedrijfsleider de heer Timmermans. Hij geeft u graag alle gewenste inlichtin gen. „De Etna" N.V. vraagt con- troleuses voor verantwoorde lijk controlewerk. Aanmelding bij de Personeelsdienst, iedere woensdag van 8 tot 12 en van 13.30 tot 15.30 uur, iedere vrij dagavond van 19 tot 21 en 's zaterdagsmorgens van 10 tot 12 uur in de kantine van „De Etna" Tramsingel 17, Breda. Diverse bijverdiensten, thuis werk enz. Inl.: De Tipgever, Postbus 21, Hendrik Ido Am bacht. Struyk, Oosterhout. In enige afdelingen van ons bedrijf be staat nog werkgelegenheid voor serieuze, actieve mede werkers. Ervaring in beton- verwerking verdient aanbeve ling, maar is geen vereiste. Geïnteresseerden kunnen onze personeelschef bellen onder no. 01620-3941. of naar hem toekomen op kantoor Konings dijk 69. Zo nodig komen wij u graag thuis bezoeken. X Kamermeisje gevraagd, hoog loon, eventueel intern. Grand Hotel Rotterdam Terneuzen. tel, 01150-2041. X „De Etna" N.V. vraagt stamp- sters voor het machinaal ver vaardigen van onderdelen van haar produkten. Aanmelding bij de Personeelsdienst iedere woensdag van 8 tot 12 en van 13.30 tot 15.30 uur, ieder vrij dagavond van 19 tot 21 en 's zaterdagsmorgens van 10 tot 12 uur in de kantine van „De Etna", Tramsingel 17, Breda. Gevraagd: tipgevers over gans Nederland voor koeltoonban- ken en winkelbetimmeringen. Frigo Fierens Wommelgem- steenweg 68, tVijnegem (Ant werpen), België. „De Etna" N.V. vraagt mon- teuses voor het verrichten van schoon, licht montagewerk. Aanmelding bij de personeels dienst. iedere woensdag van 8 tot 12" en van 13.30 tot 15.30 uur, iedere vrijdagavond van 19 tot 21 uur en 's zaterdags morgens van 10 tot 12 uur in de kantine van „De Etna", Tramsingel 17, Breda. ,,De Etna" N.V. vraagt inpak- sters voor het zorgvuldig in pakken van haar produkten. Aanmelding bij de personeels dienst, iedere woensdag van 8 tot 12 en van 13.30 tot 15.30 U., iedere vrijdagavond van 19 tot 21 en 's zaterdagsmorgens van 10 tot 12 uur in de kantine van „De Etna". Tramsingel 17, Breda. „De Etna" N.V. vraagt meis jes en vrouwen (van 18 tot 40 jaar), eventueel ook voor hal ve dagen. Inlichtingen te ver krijgen bij personeelsdienst, ie dere woensdag van 8 tot 12 en van 13.30 tot 15.30 uur, iedere vrijdagavond van 19 tot 21 uur en 's zaterdagsmorgens van 10 tot 12 uur in de kantine van ..De Etna", Tramsingel 17, Breda. „De Etna" N.V. vraagt as sistentes aan de band. Aan melding bij de personeels dienst, iedere woensdag van 8 tot 12 en van 13.30 tot 15.30 uur, iedere vrijdagavond van 19 tot 21 en 's zaterdagsmor gens van 10 tot 12 uur in de kantine van ,De Etna", Tram singel 17, Breda. Beslist nette colporteur gezocht voor de verkoop van beslist leuke artikelen op gem. bet. basis. Br. no. 01587. Struyk, Oosterhout. In enige afdelingen van ons bedrijf be staat nog werkgelegenheid voor serieuze, actieve mede werkers. Ervaring in betonver werking verdient aanbeveling, maar is geen vereiste. Geïn teresseerden kunnen onze per soneelschef bellen onder no. 01620-3941 of naar hem toeko men op kantoor Koningsdijk 69, Zo nodig komen wij u graag thuis bezoeken. „De Etna" N.V., vraagt e- maillespuitsters. Aanmelding bij de Personeelsienst iedere woensdag van 8 tot 12 en van 13.30 tot 15.30 uur iedere vrij dagavond van 19' tot 21 en zaterdagsmorgens van 10 tot 12 uur in de kantine van „De Etna" Tramsingel 17. Breda. Biedt zich aan; ervaren drag- linemachinist voor werk in oost-Zeeuwsch-Vlaanderen. Br. onder no 12588 bur. v.d. blad. Bekkers naaim. nieuws. Knoop en knoopsgat in enkele secon den en 1001 andere „tover" mo gelijkheden met „Melson'» zig zag v.a. f 350. Aanb. door mevr. Ida de Leeuw-v. Rees. Alleen verkoop van uitsluitend toon aangevende wereldmerken - goedgekeurd door de intern. Huisvr.ver. en Consumenten bond. Bekkers, Boschstr. 67 Breda tel. 41725. Vac.aanb. zig zag nog enkele stuks f 269,— Let op juiste adres - Zie eta lage. X Bontmantels. Keuze uit meer dan 200 stuks. Nu zomerprij- zen. Kees v. d. Ven Nieuw- landstraat 3, Tilburg tel. 04250 —26617 X Uitzonderlijk mooi is de gloed nieuwe kolenradiator Europa" Geschikt voor parelnoten, an traciet 3 en 4. Netto cap. 20.000 kca u. Mogelijkhend tot inbouw aardgasbrander. In stall, bedrijf De Weerd N.V., Markt 33 Etten. tel. 01608-2310 Kindje blij zegt ta ta ta, heeft een plastic broekje S.G.A. Duivenhoek 2 x 3 m. te koop. Verder alle soorten afbraakma terialen. H. de Nekker en Zn., Julianastr. 93 Heikant, telef. 01140-3086. 12591 Pracht Belg. plattebuiskachel en antieke zw. kast. Huijsmans, Brooijmansdreef 1, Steenbergen Deze week heeft Belcrum Ga rage in voorraadFord Cor tina 1963; Ford Cortina 1962; Ford Consul 315 1962; Ford Capri 1962: Ford Consul 1960; Ford Anglia 1963; Simca 1000 1963; Simca 1000 1962; Renault R B 1963; Renault 4 8 1962; Renault L4 1962; Renault Cor- dini 1963; Renault Ondine 1961; VW 1900 1962; VW de Luxe '61; VW de Luxe 1960; NSU Prinz nieuw model 1962; Vauxliall Cresta 1962; Chrysler Valiant 1962; Fiat 1100 1961; Neckar Citroëli ID 1962; Citroen ID 1961; Chevrolet 1962, enz. Voor een betrouwbare gebr. auto naar een betrouwbaar adres. Het adres met de grootste service, Belcrum Ga rage, Min. Kanstraat 16 - 20, Breda, tel. 01600-39900. 29870. Vlakbij groenteveiling en sta tion. Onze showroom is dage lijks geopend van 8 uur vm. tot 10 uur nm. Ook zaterdags en zondags. Scooter te koop. merk Diana Durkopp bwj. 1962. motor pri ma staat. Vraagprijs f 00, Bezichtigen 's avonds na 6 u. Hr. Kwaaitaal, p.a. café Bou levard, Kon. Wilhelminastraat 1 Ossendrecht. 3939 Mariaveld Ginneken. Nog een enkel huis in aanbouw te koop. Degelijke verzorgde afwerking. Makelaars v.d. Berg en Co.. Nw. Ginnekenstr. 43, Breda, tel. 01600-24421. Bouwgrond te koop te Wel berg plm. 300 m2 tegen het hoogste bod. Br. ond. no 3941. Kredieten v. meubelen en wo ningtextiel rechtstreeks van fabriek. Zeer soepele betaling. Geheimhouding verz. Vraagt vrijblijvend inl. Brieven post bus 251. Rotterdam. Per B.B.A naar Kaatsheuvel (Eftellng) met lijn 34 35 vla Dorst, Ryen, Dongen Autobus sen vertrekken van Breda Em- mastraat o.a 10.30, 12.00, 13.00 Terug uit Kaatsheuvel o.a 15.45 17.35 18.50 Volledige In- lichtingen kantoor B B.A Sta tionsplein 12 Breda tel. 39750 81460-X Caravans te huur te Zoute lan de en Vrouwenpolder na 29 aug.ook weekends. Roo- se Adv laan se Buys Ballotstr 4A, Kloetinge tel. 01100-6717 Toer en visboten. Tarieven aan- vragen. Hotel café restaurant De Weerd. Oude Tonge 01874 213. Skoda super sport cabriolet ra. 2 carburators, snelheid 145 kn. per uur. Deze wagen verkeerd in nieuwe staat en heeft ruim 19.000 km gelopen. Kleur wit met zwarte kap. Genegen in te. ruilen. Buys Ballotstraat 3, tel.' 01100-6617. Belcrum-garage vraagt steeds aanrijding vrije auto's v.a. 1959 te k. Min. Kanstraat 18 20 Breda tel. 01600-39870. X Mooie Ford te koop. - Prima motor. Goede banden. Vraag, prijs f 850. Te bevr. Nieuwe- weg 58, Hulst. 12586 Ford Zephyr I960, 60.000 km gel., radiov open dak, 4 nw, banden. Tè bevr. 01640-3970. T.k.g.: Volkswagen de Luxe v.a. 1960, liefst zonder motor en van achter in elkaar. Voorstuk moet onbeschadigd zijn. Tel. 01601-408. 26272 Duitse Leerceey, prima waak. hond, gedeeltelijk afger. te k. Dorpstr. 13, Halsteren. 3938 Te koop; Duitse herders (zwatt geel), Schotse Collies (Lassies) en mooie jonge kleine honden. Neiuwe Kraayertsedijk 1, Le. wedorp tel. 01996-419. 3 jonge, rode katjes, gewend aan Felix, zoeken goéd tehuis, Hoogeind 11, Breda. Gezellig winkelen doet u in de Ziezomarkten van Edah in de Ginnekenstr. 14 of aan 't Dr. Struykenpl. 10 in Breda. Stap er deze week 'ns binnen. Ver gelijk de prijzen van het vers vlees met die wat u bij ande ren ervoor betaald hebt. Als u in de ZieZomarkt koopt scheelt het u guldens bij ie der bezoek. Neem deze week de „ZieZomarkt"-proef me vrouw!. X Kom vandaag! stap de super- slagerij binnen in de ZieZo- markten aan het Dr. Struycken plein 10 of in de Ginneken- straat 14 in Breda. Heerlijk vers vlees. Kostelijk sappig. De allerfijnste vleeswaren. Te kust en te keur. En dan de prij zen. Om ervan te watertanden, zo laag. Kom u ervan over tuigen mevrouw. Neem de koopproef. Ervaar dat u in de Ziezomarkten zoveel goeds koopt voor zo weinig geld. X Heel Breda spreekt er over. Heel Breda geniet voortaan van het kostelijke verse vlees van de ZieZomarkten in de Ginnekenstraat 14 of aan het Dr. Struyckenplein 10, Het al lerbeste vlees dat er te krij- gen is. Dat u het nog guldens per kilo voordeliger kunt kopen dan waar ook, ervaart u met een koopproef! X Do-et het gewoon eens anders en om de hele simpele reden dat u doodgewoon eens lek ker ongewoon wilt doen. U koopt uw levensmiddelen deze week eens in de ZieZomarkt van Edah aan het Dr. Struy- ckenplein 10 of in de Ginne kenstraat 14 in Breda. Waar- om niet? Waarom wel? Dat is u duidelijk met één keer winkelen in deze gezellige Zie- Zomarkt. X Speelhuislaan 170 BREDA Minimum leeftijd 16 jaar. voor de montage van droogautomaten en wringers. Minimum leeftijd 18 jaar. Wij bieden u: 5-daagse werkweek, prettige werkkring met lonen volgens C.A.O. b en akkoord toeslagen zonder tariefstop. Na proeftijd vast werk. Voor ongeschoolden, ook zij die nog niet in de metaalindustrie werkzaam waren, gelegenheid tot omscholing. Ontspanningsvereniging en ont spanningsavonden. Eigen sociaal fonds. Gaarne aanmelding aan afd. personeelszaken. 's Maandags t.m. vrijdags van 8.00 tot 18.00 uur. De toeslag voor ploegendienst bedraagt 17% van het basisloon. TRENCO biedt aan jonge meisjes een degelijke en GOED BETAALDE OPLEI DING in een van de volgende beroepen: OOK ERVAREN KRACHTEN KUNNEN IN DIENST TREDEN. Aanmeldingen kunnen worden gedaan: dagelijks tussen 9.00 en 18.00 uur bij onze personeelschef op het bedrijf: BISONSTRAAT 15, Breda (tel. 38950) (achter St.-Ignatiusziekenhuis) 's avonds bij de heer v. Riel, Bisonstraat 60. (Van onze radio en Terwijl wij in de iio A te Hilversum camerarepetities voo| afleveringen, van roemde detective-vl commissaris-MaigretJ rijke auteur GeorI waarschijnlijk op hB zijn immense witte Zwitserse Epalinges. Nol Gregor, die ennigil leden een bezoek bracht J ver, vertelde ons. dat dei in 1938 zijn eerste detecti\l in Delftzijl, toen zijn kif daar gerepareerd moest derland werd dus de roj commissaris Maigret gel wereldvermaardheid zou In het najaar zal de vl menwerking met de BF produktie op het beeldscH HILVERSUM I 402 m. reofonische uitz.: lichte 12.30 mededelingen t.b.v. bouw; 12.33 voor het pij orgelspel; 13.00 nieuws; nische uitz.: licht orkest, bles en zangsolist; 13.45 Pel door zijn buren, lezing; 1 sche concertstukken (opnl doet u aan uzelf? toespraT zoekprogramma voor de i nieuws)16.30 voor de ziek| wijzer: tips voor vakantie- gen, afgewisseld met grarl 17.50 regeringsuitz.: Gevel Tips voor en van weggebl nieuws; 18.15 lichte orkest! 18.30 Radio VolksuniversitJ me: cultureel mozaiek - cul| lende bevolkingsgroepen, één natie worden, onderwijsl pelijke ontwikkeling - eenl samenwerking met de Stiel M. D. Thijs, 19.00 voor de kl Artistieke staalkaart; 19.40 r uitz.: Instrumentaal trio e| jazzmuziek; 20.00 nieuws; hoorspel; 21.53 Natafelen: I 22.23 Sport halverwege; I 22.40 Balans: actuele kroniJ land festival 1964: klassiekj kamermuziek; 23.55-24.00 HILVERSUM II. 2981 R.V. 12.30 mededelingen t tuinbouw; 12.33 licht orkes] mofoonmuz., event, actual] nieuws; 13.15 licht instru: tet; 13.35 Transistor, licht] klassieke kamermuz. (gr.)) strijktrio )gr.); 15.50 Bijb(. d. jeugd;-16.00 voor de jeuj waiian- en Western muz. lichte muziek; 17.50 lich zangsolisten; 18.10 damesko Spektrum, berichten en nieuwe lichte gramm. platei en weerpraatje; 19.10 muz Leger des Heils (gr.): 19.3C 19.50 licht instrumentaal k festival van Salzburg 1964: harmonisch ork. en solist: k In de pauze (plm. 20.50): van een stad, klankbeeld: grammofoonmuziek: 22.30 herhaling SOS-berichten; ting; 23.00 klassieke gew (gr.); 23.10 Is literatuur all^ ratuur? lezing (III); 23.25 mofoonmuziek; 23.55-24.00 BRUSSEL, Vlaams, 324 rr 12.03 grammofoonmuziek; 1 ziek (om 12.15 weerberichl gen)12.30 beursberichten ma-overzicht; 13.00 nieuws 13.20 kamermuziek: 14.00 klassieke muziek; 14.25 Die opera (15.00 nieuws): 13. muziek; 15.45 schoolkoren: 16.03 beursberichten; 16.09 muziek; 17.00 nieuws en 17.15 kamermuziek; 17.45 18.00 nieuws; 18.03 voor 18.30 lekenmoraal en -file klassieke muziek; 19.00 nie richt en radiokroniek; 19.40 20.00 Tovarich, musical; mentsmuziek; 22.00 nieuws; ristisch programma; 22.35 muziek: 23.00 nieuws: 23.0! ziek; 23.55 nieuws; 24.00-0 zeelui.

de Stem | 1964 | | pagina 4