Hoek Belgische grond blijft bij Nederlanders gewild Middelburg altijd in trek Spelen en tekenen voor Goese jeugd WATER Groenten - bloemen - fruit op tuinbouwshow Tholen Eendracht Maakt Macht Kruiningen - 100 jaar Provinciale weg IJzendijke is beslist verkeersveilig Goedkoop en weinig papieren rompslomp Ook uit Holland Speculatie-drift Drukke handel n Afgevaardigden: wanbetalers t stemrecht >men worden DAGBLAD DE STEM VAN WOENSDAG 19 AUGUSTUS 1964 Vandaag Ongelukken door fouten van weggebruikers Export tomaten weer in eenmalig fust Zeeuwse veren Personenvervoer vertienvoudigd sedert 1938 FLORATO LUSTRUM Kwekers mikken ook op Brabantse markt DIAMANTEN HUWELIJKSFEEST AANLEIDING TOT OPRICHTING Feestdag met seven korpsen Gladiolen Neergang Viering Gene? dime Ag ressie Nodig Ongelukkige keus Ét Kartingrace in Standdaarbuiten w -*-r ■S) 4 ■leidingmij Zeeuwsch- j eg van een 2400 meter j te Hoek, dwars door .ovenpolder naar het j e Nieuw-Neuzenpolder. 40 cm. Vrijdag j.l. is j i. zal het eerste water j |lent stroomt er door de og maar 40 tot 50 m3 per zachte water naar Dow. eciaal dit ..zachte" water e vrij waard te blijven van ing en van schaalvorming boilers). Aangezien Dow nblik meer water nodig 40 tot 50 m3, zal deze tot het einde van dit jaar ■n grote hoeveelheid niet er afnemen. Omdat beide r niet door dezelfde buis en. was de aanleg van leiding noodzakelijk. Door leiding zal met ingang jstus het „zachte" water id, dat nu door de 60 cm ?id „zacht" water zal per a.s. tot 80 tot 100 m3 per opgevoerd. Vanaf 24 augus- benodigde „harde" water cm buis naar Dow wor- Wanneer het pompstation jman tegen het einde van 400 m3 „zacht" water per nen leveren, zal daarvoor toevoerbuis weer worden ere plastic buis dan ge- zal blijven, is nog een hien zal Dow in de toe- loorten water willen blij- In dat geval zal de 40 ïen blijven liggen, zij het, een ander tracé zal moe- jitgezien. zen tracé loopt voor twee- het zogenaamde Achter- mgeveer op de grens tus- iven- en de Willemskerke eer een andere route zou zou de aanleg van de tijd zijn klaargekomen. 00 meter lange oversteek erste Kreek binnen drie voltooid. Vrijdag j.l. ?r buis aan elkaar gelast 1 van een vulcanisatie- erdagmiddag om één uur ter leiding in het water, d de gehele lengte van Kreek overbrugd. In- ,.te land" hard bezig de verbindingen tot stand te ïen: De heer J. Bot, tech- ibtenaar van het westelijk van de waterleidingmij. h-Vlaanderen, die de lei- eft van het werk op en Achterste Kreek, contro- J er een las in de plastic De foto is genomen aan lijke oever van de Kreek. dden: Om de werkzaam- an weerszijden van de vlot mogelijk te laten S worden twee walkie- gebruikt. ier: Een gezicht op de mheden aan de noordelijke n de Achterste Kreek. De g is hier nog slechts onderden meters van het j errein van Dow verwij- i TON Het Amerikaanse bij hoofdelijke stemming met il stemmen een resolutie aan* waarin president Johnson agd de Amerikaanse afvaar- de Verenigde Naties te ge in het werk te stellen" om 14 andere landen van hun n de algemene vergadering als zij hun schulden niet be- i van dit jaar beliep de Rus- d aan de V.N. 54.7 milj°f.n ectievelijk 36.9 en 15.6 x*1"' et niet nakomen van de ver* Kongo en de Gaza-strook- yck 18 uur Volksb®! ïur De geluksvogel HASSELT/ANTWERPEN. - Wat in Nederland niet kan, kan wel in België. Die slagzin blijft het devies van de makelaars in onroerend goed, die hun best doen om Bel gische bouwgrond aan Nederland se bouwers te verkopen. Zij heb ben succes. Een toenemend aantal Nederlanders strijkt neer in de Belgische grensprovincies Antwer pen en Limburg. De grond is goed koop, zeggen zij, en de aannemer kan hier vrijwel onmiddellijk na het passeren van de koopakte aan de slag. Naar verluidt hebben alleen al dit jaar bijna tweehonderd gezinnen uit Eindho ven en omgeving domicilie in België ge kozen. Volgens het in Hasselt verschij nende blad Het Belang van Limburg heeft de gemeente Lommei. op nauwelijks vijfentwintig kilometer van Eindhoven gelegen, vorig jaar eenentachtig are bouwgrond aan Nederlanders verkocht. Er wonen thans meer dan vijftig Neder landse gezinnen in het dorp. Zij hebben er zich na 1 januari 1962 gevestigd. Kan men al spreken van een werke lijke uittocht? Zo'n vaart loopt het (nog) niet. Een Eindhovense makelaar vertelde ons dat de belangstelling voor zijn aan biedingen „niet overweldigend" is. De genen die op zijn advertenties afkomen, zijn overigens niet uitsluitend inwoners van Noordbrabantse steden. Men zou dit verwachten, omdat het voor een man die in Eindhoven werkt en over een auto beschikt, niet veel uitmaakt of hij nu in het Nederlandse Valkenswaard woont of juist aan de overkant van de grens in een Belgische gemeente. De Eindhovense makelaar, die wij al aanhaalden, krijgt ook verzoeken om in lichtingen uit Rotterdam, Utrecht. Den Haag en Amsterdam. De mensen komen af op de lage prijzen. In Oud-Turnhout wordt niet-bouwrijpe bouwgrond aange boden voor een rijksdaalder de vierkante meter en minder. In Belgisch Limburg kost bouwrijpe grond tussen vijf en zes tien gulden per vierkante meter. Dat is altijd nog heel wat minder dan in de Noordbrabantse steden, waar men al gauw vijfentwintig gulden per meter op tafel moet leggen. In de randstad Hol land betaalt men veel meer. Prijzen van Zestig tot honderd gulden zijn daar in c(e grote steden geen zeldzaamheid. Het is niet aan te nemen dat kopers van grond in België, die in de randstad Holland werkzaam zijn, zich ook metter woon in het land van onze zuiderburen zullen vestigen. Hun bedoelingen zijn meestal van speculatieve aard. De ge meentebesturen van de Belgische plaat sen houden de grondprijzen zoveel moge lijk in de hand, maar tegen de speculatie drift valt net veel te doen. Een andere factor die Nederlandse ge gadigden sterk aanspreekt, is het feit dat de benodigde bouwvergunningen in Bel gië snel verkrijgbaar zijn. Het is gewoon ondenkbaar dat men hier twee jaar of langer op de benodigde paperassen moet wachten. Tenzij bij wijze van geldbeleg ging. is grondaankoop in Nederland daar om niet erg aantrekkelijk. Tegen de tijd dat men de barrière van papier genomen heeft, die aan het bouwen voorafgaat, zijn de bouwprijzen al weer een stuk omhoog gegaan. Het meest in trek zijn tot nog toe gronden in Belgisch Limburg. Maar ook in de omgeving van Turnhout en in de dorpen ten westen van die stad wordt druk gehandeld. In Essen, acht kilometer ten zuiden van Roosendaal en nog geen dertig kilometer van Breda gelegen, zijn voor 42.700 gulden woningen te koop, waarvoor men in een stad als Breda een hoger bedrag moet neertellen. De woningnood, de Nederlandse papier winkel, het streven om de geldontwaar ding voor te blijven en de algemene lust om „buiten" te wonen, ziedaar de beweeg redenen die bouwgrage Noordbrabanders en Limburgers (maar ook Duitsers en Belgische stedelingen) naar de Kempen brengen, waar de grond relatief goed koop is. Dat zij aan de andere kant van de grens in het buitenland wonen, is voor hen geen bezwaar. België is geen echt „buitenland", zeggen zij. Het hoort tot de Benelux, en in het ene Europa van de toekomst blijft er van de grenzen toch niets meer over... Boven: Een tweetal borden, zoals men die langs de wegen bij onze zuiderburen kan aantreffen. Onder: Zo zien de huizen er uit die in de verkaveling „De Beuken- dreef' te Essen gebouwd worden. (Van een onzer verslaggevers) IJZENDIJKE De bewoners van het West-Zeeuwsch-Vlaamse land zyn opge schrikt door het geduchte aantal ver keersongelukken, dat de laatste twee maanden op grondgebied van IJzendijke is gebeurd. De droeve balans van een dode, een levensgevaarlijk gewonde, enkele zwaar gewonden en licht gewon den, plus zeer zware materiële schade, heeft de provinciale oost-westverbin ding in het volle daglicht geplaatst. Zijn nu de talrijke ongelukken te wij ten aan tekortkomingen aan de weg? Woordvoerders van Provinciale Water staat te Terneuzen en van de Rijkspolitie te IJzendijke antwoorden er met een be slist „neen" op. Sinds de grondige ver betering van de Oranjedijk, die weliswaar eerst slachtoffers moest maken alvorens tot wijziging werd overgegaan, is het ge deelte van de verkeersweg op IJzen- dijkes grondgebied zonder meer veilig te noemen. De heer H. Berkelder, sinds twee maanden postcommandant van de Rijkspolitie te IJzendijke en afkomstig uit Aalten in de Gelderse Achterhoek, is de mening toegedaan, dat het alleen aan de veel te hoge snelheid is te wijten, dat de vanwege het toeristenseizoen zeer drukke weg, nu zoveel slachtoffers maakt. Zonder meer hadden de ongelukken in de bochten bij de Zevenhofstedenstraat, Statendijk en richting Biervliet bij Park zicht. voorkomen kunnen worden, wan neer de voertuigen met een meer ge matigde snelheid hadden gereden," zei de heer Berkelder. Met nadruk verklaar de hij nog dat alle ongelukken in IJzen dijke te wijten zijn geweest aan fouten van de weggebruikers zelf. GOES Met ingang van 24 augustus aanstaande moet alle export van Neder landse tomaten weer plaatsvinden in een malige kratten. Hiertoe is bij verorde ning besloten door het Produktschap voor Groenten en Fruit. Deze verplich ting bestaat reeds enkele jaren, maar enige weken geleden werd ze opgeheven, omdat de fabrieken niet konden voldoen aan de vraag naar tomatenkratten. Nood gedwongen moest toen export in meer- malig fust worden toegestaan. Ondertussen zijn de aanvoeren van to maten weer teruggelopen en is voldoen de eenmalige fust beschikbaar. Na het lage prijspeil, dat enkele weken achter een voor tomaten heeft gegolden, is er thans weer sprake van een herstel. Goede kwaliteiten doen de laatste dagen rond 40 cent per kg op de veiling. De uitvoer is in hoofdzaak gericht op West-Duits- land. GOES Uit de statistieken van het vervoer van de Provinciale Zeeuwse Stoombootdiensten per eind juli 1964 blijkt, dat er in de eerste zeven maanden van 1964 meer passagiers en meer auto's over de Zeeuwse wateren zijn vervoerd dan in de vorige jaren. In vergelijking met de eerste zeven maanden van 1938 is het vervoer van passagiers maar liefst tien maal zoveel en het aantal vervoerde auto's bijna twintigmaal zoveel gewor den. Per eind juli 1938 bedroeg het aan tal vervoerde passagiers 303.368 en het aantal vervoerde auto's 42.177. Per eind juli 1964 waren deze aantallen respectie velijk 2.988.391 en 792.887. (Van onze correspondent) THOLEN Wanneer vrijdag- middag, 21 augustus om drie uur burgemeester J. E. van Boeijen op een of andere origi nele wijze de deuren opent van het internationaal exportbedrijf Gebr. Schot aan de Rondweg, zal een gladiolenpracht, genuan ceerd met heerlijk Thools fruit en alle mogelijke tuinbouwpro- dukten uit de streek iedere ge nodigde en later wellicht ook de honderden bezoekers op aange name wijze verrassen. De vijfde Florato, de eerste lustrum- gladiolenshow op Tholen. wordt geëx poseerd door Thoolse telers, gearran geerd door deskundige T. H. van Herp uit Bergen op Zoom en op de tweede dag, 22 augustus extra omkranst met een concert op het gerestaureerd Thools carillon plus medewerking van de koninklijke harmonie Concordia. Een expositie op 1.600 m2, nadat vijf jaar geleden werd begonnen met en kele boeketten gladiolen, die werden gekeurd op de biljartafel van een café te Stavenisse, de zetel van de afdeling der Koninklijke Algemene Vereniging voor Bloembollencultures. Sinds het eerste aanloopje vorig jaar. toen de show in Scherpenisse werd gehouden met de Vereniging (Van een onzer verslaggevers) KRUININGEN. Op 5 septem ber a.s. gaat de Koninklijke Har monie Eendracht Maakt Macht (E.M.M.) op luisterrijke wijze het feit herdenken, dat honderd jaar geleden de oprichting als fanfare muziekgezelschap plaatsvond. Aanleiding tot de oprichting in 1864 was de viering van het 60- jarig huwelijksfeest van Dignus van Stee en Adriana Stevense. Dat gebeurde toen in augustus in Krui ningen. Er waren op het feest drie muzi kanten aanwezig, een fluitist, een piston- ist en een trompettist,, die toen op het idee kwamen in Kruiningen een muziek gezelschap op te richten. Deze oprichting kwam tot stand in september 1864. De juiste datum is nergens terug te vinden. President van het gezelschap was de heer H. C. Baarens. De eerste leden wa ren C. Steenpoorte, H. Leclercq, M. de Jonge, J. van de Berge en W. Blok. In totaal telde de vereniging toen dus zeven man. Aansluiting werd gezocht bij de handboogschietvereniging „De drie Ko- renbloemkes" en gezamenlijk werden ac tiviteiten georganiseerd. Langzamerhand groeide het ledenaantal en in de twintiger en dertiger jaren schommelde dit steeds rond de 35 en 40. Het ging de vereniging niet slecht. Nu en dan werd een concours gewonnen en met de financiën was het ook niet slecht gesteld. niet te „zwaar" zijn. Na de show is er een receptie. In de avonduren treedt de boerenkapel „De Parapluukesuit Breda op, waarna een lampiontocht door het dorp zal trekken. Aan deze optocht zal ook worden deelgenomen door de drumband „Het Rozenkransje" uit Breda, die tevens met een show het feest zal besluiten. In het Dorps huis is er de gehele avond gelegenheid tot dansen. voor Bedrijfsvoorlichting op Tholen en St. Philipsland en de Nederlandse Fruittelersorganisatie afdeling Tholen. is thans uit deze drie organisaties de Floratocommissie 1964 ontstaan. Al vijf jaar lang blijkt er voor deze bloemen- show nu aangevuld met fruit en groen ten toenemende publieke belangstel ling. Opnieuw worden deze twee dagen enkele duizenden bezoekers verwacht En daar de expositie thans in hel* stadje Tholen zelf staat worden ook veel meer Brabantse belangstellenden en zelfs een flinke toeloop van onze zuiderburen, waar dezer dagen de Thoolse show is gepropageerd, wacht. De sterke toename van het gladiolen- areaal op Tholen openbaarde zich vooral na de herverkaveling na de ramp in 1953. Er zijn nu 270 gladiolen- kwekers op Tholen met in totaal 150 hd beteelde oppervlakte. De jaarlijkse op brengst hiervan varieert tussen de 1.2 en 1.5 miljoen gulden. De gladiolen worden in Lisse geveild en daarheen afgevoerd voor verdere expeditie. Grond, klimaat en bedrijfstype op Tho len lenen zich uitstekend voor deze teelt. Men ziet er sinds het afgelopen jaar de verdere ontwikkeling van de bollencultures in de vorm van kro kussen en zelfs tulpen. Na de gladiolenontwikkeling kwam de tuinbouw, eveneens na die herver kaveling, pas goed op gang. Met name de kleinere bedrijven schakelden over op de hoog-glascultuur (warenhuizen) terwijl men bij de grotere akkerbouw bedrijven een belangrijke toeneming ziet in de richting van de fruitteelt. Tijdens de gistermorgen gehouden persconferentie te Tholen merkte in genieur L. Fellekoop, Rijkstuinbouw- consulent te Goes, op, dat terwijl de fruitteelt een direct gespecialiseerde aanpak heeft, bij de tuinbouw vaak nog 'n te grote variatie wordt aange troffen. Ook zij zullen zich meer tot bepaalde teelten moeten beperken om de investeringen daarvoor effectiever te maken. .Het toenemend bevolkings agglomeraat in Brabant en de verdere ontwikkeling daarvan biedt voor de Thoolse tuinbouw goede mogelijkhe den. Dat Tholen op dat gebied, dank zij ook de onderwijsmogelijkheden daar, reeds nu een behoorlijk aantal vakmensen heeft, zal deze lustrum- florato opnieuw bewijzen. Uitgebreider en gevarieerder nog dan de vier vorgaande jaren zullen de telers hun rijk-geschakeerde gladio lenkleuren tonen. Keurmeesters zul- dan de vier voorgaande jaren zullen de inzenders aanwijzen en het publiek, dat gelegenheid krijgt deze bloemen groente- en fruitshow vrijdagavond en zaterdag de gehele dag te bekijken zal vol bewondering zijn over wat natuur en menselijk zorg tot stand brengen, en ervaren als een blij en fleurig mo ment van hun vakantieperiode. Door de oorlog kwam in deze gezapige toestand verandering. Vele jongeren gin gen naar elders en na de oorlog werd het verenigingsleven anders. De animo bij de jeugd verminderde. Ook verlieten vele jongeren de agrarische sector en daarmee Kruiningen. Zoals de secretaris van E.M.M, de heer Goedegebuure, het uitdrukt: „De vereni ging, die na de bevrijding een harmonie werd en ter gelegenheid van het 90-jarig bestaan het predikaat koninklijke kreeg, heeft tot voor enkele jaren geschommeld tussen leven en dood." Er was toen ook een slecht repetitiebezoek, hetgeen tot uitdrukking kwam in de kwaliteit van de muziek. Een tweede slag, die de ver eniging werd toegebracht, was de waters noodramp in 1953. De instrumenten wer den onbruikbaar door het zoute water en een groot gedeelte van het archief ging verloren. Op het ogenblik beweegt het verenigingsleven van E.M.M. zich weer in opwaartse lijn. Er komen steeds meer nieuwe leden bij. De harmonie telt nu 24 leden en de drumband heeft al 14 leden. De jeugdafdeling, die pas in sep tember van het vorige jaar op gang kwam, heeft nu al een 25 leden, hetgeen bewijst, dat de jeugd zich toch nog wel aangetrokken voelt tot het soort muziek, dat een harmonie als E.M.M. pleegt te brengen. Bij de viering van liet 100-jarig be staan zullen zes muziekkorpsen aan wezig zijn, Concordia uit Krabbendijke, Vooruit uit Waarde, Scheldegalm uit Hansweert, Mozart uit Yerseke, Oeje ning en Uitspanning uit Krabbendijke, de plaatselijke muziekvereniging uit Rilland-Bath. Deze korpsen met EMM natuurlijk, maken als opening van de feestdag een rondgang door Kruinin gen, waarna een muzikale show wordt gegeven op de Markt. Het concert zal (foto hiernaast) Zo maar een plaatje uit de vakantietijd: ...het regende... Deze foto werd genomen op de Markt in Middelburg, waar ieder een van Walcheren naar toe schijnt r/aan n7, rfo ren het "r 'bij laat. r-ABOT Lodge, vertegenwoordiger van president Johnson, reist in Europa rond, om begrip te kweken voor de Amerikaanse politiek van gen darme spelen in Vietnam. In Parijs heeft men beleefd naar hem geluisterd doch geen enkele bijval geschonken. Men gelooft daar niet meer in de doel treffendheid van militaire oplossingen. Het alternatief, dat men er stelt, neu tralisme, is echter ook niet bruikbaar. Zie Laos. Een complete militaire aan pak met het overbrengen van de strijd naar de eigenlijke brandhaard, Noord- Vietnam. durven de Amerikanen waarschijnlijk terecht niet aan. Zo moet het maar half werk blijven en de ziekte sleept zich voort. Het be angstigende is, dat het in de grond een Amerikaans-Chinees conflict is. En de confrontatie Amerika-China be gint zich ook al in Kongo af te teke nen. De rebellen daar. die de rege- ring-Tsjombe in Leopoldstad belagen, krijgen alle steun van Pekings agen ten. De V.S. zijn nu begonnen oorlogs materiaal over te vliegen met bege leidende adviseurs. Zo is het ook in Vietnam begonnen. Gelukkig bestaat, er in Kongo meer kans, dat dit doel treffend zal blijken. De regeringstroe pen zijn nu aan de winnende hand Niettemin, ook hier is een guerrilla lang vol te houden. Het komt de V.P duur te staan, dat ze als leidend macht van de Westerse wereld mo ten optreden. MINISTER Luns heeft herhaaldelij verklaard, dat de Nederlandse re gering zich zorgvuldig onthoudt van enig oordeel over het Indonesisch-Ma- leisisch geschil. Ais politieke macht zijn we uit Z.O. Azië geheel verdwe nen. We zoeken daar nu alleen nor male goede betrekkingen, niet het minst op het gebied van de handel. Dit kan echter de Nederlandse burger niet weerhouden een mening te uiten over de politieke en militaire escapa des van president Soekarno. Deze heeft nu de guerrilla zelfs overge bracht naar het vasteland van Ma- lakka. Een duidelijke daad van agres sie, die de onrust in deze roerige hoek van de wereld nog vergroot. Een hoogst afkeurenswaardige daad. Dat moet ieder ervan denken, die de waarheid ook tegenover nieuw herwonnen vrienden hoog wil houden. IN De Telegraaf let wel: in De Telegraaf schrijft professor van Bemmelen: „M.i. ligt het voor de hand dat geen enkel land kan dulden, dat vlak onder zijn kust. even buiten de driemijlsgrens van de territoriale wa teren, een eiland bestaat, waar geen enkele strafwet geldt. Men kan nu wel met een zeker optimisme denken, dat dit zo'n vaart niet zal lopen en dat op die installatie geen misdrijven zullen worden begaan, maar indien er wèl een moord zou geschieden die straffeloos zou blijven, zou ieder aan de Nederlandse wetgever terecht ver wijten, dat hij die mogelijkheid niet voorzien had." De Leidse hoogleraar pleit er echts* tevens voor dit eiland voorshands te vrijwaren voor toepassing van de be palingen van de Telegraaf- en Tele- foonwet. Dit lijkt ons ook een eigen aardige juridische figuur. Maar hoe dit zij: Een wettelijke voorziening is in ieder geval nodig. UERME jongens, stoere knapen, Aan die roep kan men de ferme zen der op het stoere eiland herkennen. Een inzender in De Telegraaf ver klaarde: ..Deze uitzending heeft hij mij hetzelfde gevoel wakker geroepen als ik had tijdens het luisteren naar Radio Oranje in de oorlogsjaren." Wij meenden ons de stoere lokroep ook uit de oorlogsjaren te herinneren. Precies wisten we het niet meer, totdat de K.R.O.-gids ons op het spoor bracht. Wij werden toen door hetzelfde deun tje tot aandacht opgeroepen voor de ..Rijksradio Omroep de Nederlandse Omroep". Anders gezegd: de door Duitsers gestolen en door zetbazen be diende Hilversumse omroep. Historisch gezien is deze herken ningsmelodie dus wel een zeer onge lukkige keus. GOES. Dinsdag hebben de kinderen, die aan de kindervakantie week deelnemen, zich uitstekend vermaakt met ridderspelen en een straattekenwedstrijd. Voor deze dag was een soort wisselpro gramma samengesteld. Was de groep van het Schuttershof gedu rende de ochtenduren aan het straattekenen op de rolschaatsbaan aan de Bergweg, de groep van zaal Juliana was gedurende deze tijd ridderspelen aan het houden, 's Middags was dit juist andersom. Bij de straattekenwedstrijden konden de kinderen kiezen uit een vijftal onder werpen, n.l. de bruiloft van Jaeoba van Beieren en Frank van Borsselen, de betoverde prinses in de kasteeltuin, bestorming van een kasteel, zeerovers en steekspel. Er werden veel mooie tekeningen gemaakt, hetgeen de taak van de jury niet vereenvoudigde. De ridderspelen vonden plaats op het gemeentelijke sportterrein. Er moesten hier tien verschillende spelen afgewerkt worden, als spinwerpen, midgefc-golf, hoefijzerwerpen, busje-trap, zaklopen, vèrspringen, speerwerpen, lijn fietsen, doelwerpen en korfbaldoelen. Na afloop van de sportieve en kunstzinnige gebeurtenissen werden in het Schuttershof enkele films vertoond. Over Zwolsman werden gisteravond in de rubriek ..Memo" harde noten gekraakt en geen erg vriendelijke dingen gezegd Het praatje achteraf kon die indruk nauwelijks wegnemen. Helaas was de tijd te kort om de problemen rond de laatste manipulaties des heren Zwolsmans vol ledig uit de doeken te doen. Een verrassing was gisteravond het ge sprek met ds. Martin Luther King, de Amerikaanse Ghandi, waarin deze in dringend maar ontspannend inging oj het Amerikaanse rassenprobleem. D< mens King kwam uit dit gesprek als ee> welbewust en gegrepen man, wien idealen worden gedragen door een enorr Godsvertrouwen. Zijn aanklacht tegen d White Clergymen bijvoorbeeld was gf matigd en zijn hele optreden werd g< dragen door een diep ontwikkeld gevo van de mooiste deugd van de christe de liefde. STANDDAARBUITEN Alhier Is o gericht de kartingclub „West-Brabanf Op zaterdag 22 augustus zal op een cl cuit rond de Markt en kerk er kartingrace worden gehouden, waara: door verschillende vooraanstaande ce reurs wordt deelgenomen. De Nederlandse selectieploeg voor Europese kampioenschappen zal evt eens aan dit evenement deelnemen.

de Stem | 1964 | | pagina 3