Karl May heeft zijn eigen „Festspiele" in Duitsland SUCROSA SUCROSA Chefarine .4 Baron Bluff en de dripdrups Programma's radio en t.v. VOOR DERTIENDE MAAL IN SEGEBERG is fantastisch Die verduivelde vakantie VERTI DIXON tien jaar bij t.v. Nieuwe Lettersets-plaat Connie Francis getrouwd chili llolsteinse paarden en losse flodders overmatig maagzuur s neem norac Op het Vlaamse scherm KAMP Opa's krant Bij de thee? DROSTE pastilles altijd welkomlN^, Radio Televisie Lou van Burg weer voor Duitse t.v. Afspraakje? DROSTE pastilles, altijd welkom 4-voudige combinatie, een wetenschappelijk succes! i UAGttLAD DE STEM VAN DINSDAG 18 AUGUSTUS 1964 (Advertentie) „Zo fascinerend als hier in Duitsland", meenden Amerikaanse toeristen, „werd het Wilde Westen zelfs in de States niet getoond!" De door origineel-Indiaanse strijdtonelen, door comboyshows en -films verwende V.S.-burgers hadden de Karl- May-Festspiele in het openluchttheater van de Noordduitse stad Bad Segeberg gezien. Elk jaar in de zomer sluipen en rennen bleekgezichten en dank zij de Duitse verfindustrie bijna echte roodhuiden door de spelonken van de Segeberger kalkbergen, galopperen booswichten en helden zowel van Europese als Indiaanse afstamming op Holsteinse paarden dooi de Noordduitse „prairie", worden dansen en feestgezangen uitgevoerd en honder den losse flodders verschoten. 130 mede werkers doen aan dit spektakel mee, daarbij dertig supermanlijke beroepsspe lers en een vrouwelijke vertolkster. Het spel heet „De schat in het Zilver- meer", evenals de 36e en waarschijnlijk spannendste van de in totaal 70 in prak tisch alle talen vertaalde avonturenro mans van de in 1912 gestorven Duitse schrijver Karl May. Deze man, die de literatuurwetenschap zeker niet tot de grote auteurs rekent, hoewel men hem eens een opvolger van de gebr. Grimm noemde en zelfs een voorloper van Sartre en Kafka, heeft tot op heden vele mil joenen fans in alle delen van de wereld. Alleen in Duitsland werden van zijn boe ken 25 miljoen exemplaren verkocht en dit aantal stijgt jaarlijks met 600.000 tot 1 miljoen stuks. Wie dit boek als kind nog niet las zal er zeker als volwassene door geboeid geweest zijn. Onbegrijpe lijk, dat de Wcstduitse film dit materiaal, dat in zo grote hoeveelheid voorhanden is, pas nu heeft aangegrepen. Begrijpelijk, dat deze films zowel in het binnen- als in het buitenland kasstukken werden, veel meer zelfs dan menig artistiek ver antwoord filmwerk van Duitse makelij. De in Joegoslavië gedraaide Westduitse produkties „Schat in het Zilvermeer" en „Winnetou" hebben dit al meer dan vol doende bewezen. De verbreiding van de films heeft de Karl-May-vrietidcn er niet van kunnen weerhouden, ondanks dat naar Segeberg te reizen, om de 13e Festspiele bij te wo nen. Want het is steeds weer fascinerend te zien, wat de spelleiding met slechts enkele veranderingen uit dit kleine stuk zandstenen natuurlandschap weet te ma ken. Vorig jaar speelde men „Door de woestijn", ditmaal moesten prairieland schap en Zilvermeer aan de voeten van de Noordamerikaanse Mountains te zien zijn. In 1963 bewogen figuranten zich als Arabische zonen der woestijn door het zand, ditmaal studeerde een balletmeester met hen origineel-Indiaanse krijgsdansen in. Auteur Karl May, die al zijn in de ik vorm geschreven romans uit zijn fantasie liet ontspruiten en slechts beschrijvingen van gebruiken en landschap te hulp nam, kon pas nadat hij zijn levenswerk had voltooid enige plaatsen van handeling be- Advertentie) Dinsdag 18 augustus HILVERSUM I (402 m) AVRO: 12.00 Lichte orkestmuziek. 12.30 Draaiorgelmuziek tgr.). 12.30 Mededelin gen t.b.v. land- en tuinbouw. 12.33 Dans- orkest en zangsolisten. 13.00 Nieuws. 13.15 Mededelingen, eventueel actueel of grammofoonmuziek. 13.25 Beursberich ten. 13.30 Zang en pianospel. 14.00 Voor de kinderen. 15.00 Stereofonische uitzen ding: Bariton en piano: klassieke en mo derne liederen. 15.20 Schrijft u mij eens, hoorspel. 16.00 Nieuws. 16.02 Nederlands Koorfestival 1964. 16.30 Lichte grammo foonmuziek. 17.25 New York calling, praatje. 17.30 Lichte grammofoonmuziek voor de teenagers. 18 00 Nieuws. 18.15 Eventueel actueel. 18.20 Promenade orkest en zangsolist. 19.00 Klassieke ka mermuziek. 19.30 Lichte romantische mu ziek. 20.00 Nieuws. 20.05 Lichte orkest muziek. 20.40 Operaconcert (gr.) 21.40 Adelbrieven van de sport, klankbeeld 21.50 Stereofonische uitzending: Holland Festival 1964: Klassieke kamermuziek (opn.) 22.30 Nieuws. 22.40 Actualiteiten 2300 Moderne jazzmuziek. 23.5524.00 Nieuws. HILVERSUM II (298 m.) KRO: 12.00 Angelus. 12.04 Lichte gram moloonmuziek. 12.30 Mededelingen t.b.v. land- en tuinbouw. 12.33 Voor de boeren 12.45 Lichte giammofoonmuziek. 12.55 Katholiek nieuws. 13.00 Nieuws. 13.15 Lichte grammofoonmuziek. 14.00 Voor de plattelandsvrouwen. 1410 Lichte gram mofoonmuziek. 15.10 Moderne muziek en kinderkoren met lichte muziek (gr.) 16.00 Voor de zieken. 1C.30 U hebt voorrang, godsdienstig programma. 17.00 Voor de jeugd. 17.30 Lichte grammofoonmuziek voor de tieners. 17.50 Regeringsuitzen ding: Lichte muziek in de Nederlandse Antillen, door Tom Lindeyer. 18.00 Even draaien: lichte grammofoonmuziek. 18 50 Voor de kinderen. 19.00 Nieuws. 19.10 Ac tualiteiten. 19.25 Lichte grammofoonmu ziek 20.00 Radiofilharmonisch orkest en solist: klassieke muziek. 20.30 Amster dammers over de tong. klankbeeld (her haling van 14 maart 1964). 21.30 Russische orkestmuziek (gr.). 22.20 Actualiteiten of grammofoonmuziek. 22.25 Boekbespre king. 22.30 Nieuws. 22.40 Liedjes. 23.10 Lichte grammofoonmuziek. 23.5524.00 Nieuws. BRUSSEL VLAAMS 12.00 Nieuws. 12.03 Grammofoonmuziek. 12.15 Gevarieerde muziek. (Om 12.25 weerbericht. 12.50 Beursberichten en pro grammaoverzicht 13.00 Nieuwberichten, weerbericht. 13.20 Klassieke muziek. 14.00 Nieuws. 14.03 Amusementsmuziek 14.25 Die Zauberflöte, opera. (Om 15.00 Nws). 15.35 Amusementsmuziek. 15.45 Moderne muziek. 16.00 Nieuws. 16.03 Beursberich ten. 16.03 Klassieke muziek. 16.30 Kamer muziek. 17.00 Nieuws en weerbericht. 17.15 Lichte muziek. 17.45 Concert. 18.00 Nieuws. 1803 Voor de soldaten. 18.28 Paardesportberichten. 18.30 Amusements muziek. 19.00 Nieuws, weerbericht en ra diokroniek. 19.40 Lichte muziek 20.00 Operafragmenten <In de pauze Klassieke muziek). *>2.00 Nieuws. 22.15 Volksmu ziek. 22.35 Orkestmuziek. 23.00 Nieuws. 23.03 Klassieke muziek. 23.55 Nieuws. 24.000.10 Voor de zeelui. BRUSSEL FRANS (484 m.) 12.03 Gevarieerde muziek en actuali teiten. (12.40 Feuilleton). 14.00 Nieuws. 14.03 Zomerliedjes. 15.45 Lichte muziek. 16.08 Klassieke muziek. 17.00 Nieuws. 17.45 Lichte muziek. 18.02 Voor de solda ten. 18.30 Lichte muziek. 19.00 Nieuwe grammofoonmuziek. 19.30 Nieuws. 20.00 Feuilleton. 20.30 Gevarieerde muziek. 22 00 Wereldnieuws. 22.15 Jazzmuziek. 22.55 Nieuws. Woensdag 19 augustus HILVERSUM I (402 m.) VAR3\: 7.00 Nieuws. 7.10 Ochtendgym nastiek. 7 20 Socialistisch strijdlied. 7.23 Lichte grammofoonmuziek. 8.00 Nieuws en socialistisch strijdlied. 8.18 Lichte gramm. muz. 8.50 Gymn. v.d. vrouw. 9.00 Kookpraatje. 9.05 Klassieke grammofoon muziek. 9.35 Waterstanden. VPRO: 9.40 Twee boeken, éen boodschap, lezing. VARA: 10.00 Lichte grammofoonmuziek 11.00 Nieuws. 11.02 Vrij entree, cabaret. 11.25 Licht instrumentaal trio. 11.45 Pia norecital: moderne en klassieke muziek. HILVERSUM II (298 m.) NCRV: 7.00 Nieuws. 7.10 Dagopening 7 20 Lichte grammofoonmuziek. 7.45 Ra diokrant. 8.00 Nieuws. 8.15 Gewijde mu ziek (gr.). 8.30 Walsmuziek (gr.). 8.45 In ternationale volksliederen en dansen (gr.). 9.00 Voor de zieken. 9.30 Lichte grammofoonmuziek. 9.40 Voor de vrouw. 10.10 Klassieke grammofoonmuziek. 10.30 Morgendienst. 11.00 Oude muziek (gr.). 11.15 Lichte grammofoonmuziek. 11.45 Licht instrumentaal trio. Dinsdag 18 augustus NCRV: 19.30 Barend de beer, film voor de kinderen. 19.35 Lassie, t.v.-film. NTS: 20.00 Journaal en weeroverzicht. NCRV: 20.20 Memo. 20.35 De Beverly Hillbillies, t.v.-film. 21.00 Wegwijzer, va kantiequiz. 21.20 Het besluit, documen taire (herhaling). 22.30 Dagsluiting. NTS: 224022.45 Journaal. FRANS-BELGIE 19.00 Nieuws. 19.03 De gedachte en de mens: filosofische uitzending en leken- moraal. 19.30 Feuilleton: Les hommes volants. 20.00 Journaal. 20.30 Le temps de la chance: Gevarieerd muzikaal pro gramma. 21.30 Double vue: De Poolse film. 22.15 Over het Festival van België en de grote tentoonstellingen in het toe ristische seizoen. 22.45 Journaal. VLAAMS-BELG IE 19.00 Gastprogramma: De socialistische gedachte en actie. 19.30 Tienerklanken. 20.00 Nieuws. 20.25 Die verduivelde va kantie (Ces sacrées vacances), komische speelfilm. 22.05 Autorama: kroniek voor de automobilisten. 22.35 Nieuws. T.V. Noordzee. Het testprogramma be gint om 18.30 uur. Het duurt ongeveer een uur en wordt om 22.00 uur herhaald. Hoofdfilm: „Vijand en vriend", een ver haal uit de serie „De onzichtbare man". zoeken, om daar datgene te bekijken, wat hij gedetailleerd beschreven had. Hij zou zeker verheugd geweest zijn, dat zijn 70 jaar durende beroemdheid zelfs nu nog een hoogtepunt bereikt. Voor de 14e Karl-Mey-Festspiele, die in 1965 liefhebbers van heinde en ver naar Bad Segeberg zullen roepen, wordt thans het 15e deel „Old Surehand" als zevende gedramatiseerde vertelling van May voor het openluchttheater omgewerkt, onge acht of thans ook filmproducenten zich met deze stof bezighouden. (Advertentie) In plaats van suiker. Goedgekeurd door de N.V.8. 2°nder saccharine, voor de slanke lijn! Iedereen heeft wel; eens last van maag- zuur. Zorg daarom! dat U Norac bij de; hand hebt. Want No- rac neutraliseert over-! tollig maagzuur veilig en... voor langere tijd!; Een doosje Norac staat bij Uw apotheker of drogist al voor U klaar. I cncprodukt van de N.V. Algemeene NORIT Maatschappij (Van onze correspondent in Bonn) De onderhandelingen, die sinds juni worden gevoerd, schijnen thans te zullen leiden tot een spoedige ondertekening van de contracten. Dan zal de Nederland se quismaster en spelleider Lou van Burg zijn comeback op de Westduitse televisie vieren en wel voor de camera's van 'het tweede net, van het Zweites Deutches Fernsehen in Mainz. Van Burg zou leider moeten worden van de quiz: „het gouden schot". Van Burg in West-Duitsland „Onkel Lou" of „Mister Wunnebar" genoemd, zaT in dienst staan van de Zwitserse „Schmid- produktion", die de show voor het Z.D.F, produceert Moeilijkheden schijnt Van Burg te heb ben vanwege het feit, dat hij voor de ko mende herfst al een tournee had gearran geerd. Om de daarvoor aangegane ver plichtingen kwijt te raken zou Van Burg rond 500.000 mark moeten betalen. „Hef gouden schot" is een show. waaraan ook het t.v.-publiek kan deelnemen. T.V.- kijkers kunnen n.l. telefonisch een came ra „richten", die dan een pijl afvuurt. De perikelen die de familie Pinson een charmante Sophie Desmarets en een ideale Pierre Destailles tijdens haar vakantie naar het zuiden van Frankrijk beleefde, werden door regisseur Robert Vernay samengebracht tot een vlotte familie-komedie. (België Vlaams heden avond 8.25 uur). Wie deze dagen met kleine peuters of aankomende jeugd een familiale vakan tie doorbrengt of de herinnering eraan nog vers in 't geheugen heeft, weet wel wat voor moeilijkheden er tijdens deze rustperiode om de hoek komen kijken en hoe ze meestal na oplossing alleen maar een glimlach nalaten. Zo vergaat het ook de familie Pinson Op hun vakantielijdensweg verzeilen ze wel even in een overigens sympathieke gevangenis, maar we kunnen u wel ver klappen dat de vele gags en avonturen tenslotte naar een gelukkige ontknoping leiden. De Parijse familie Pinson neemt zelfs het besluit voorgoed aan de kust van de Middellandse Zee te blijven. Verti Dixon, eerste omroepster van als zodanig werkzaam. Ze heeft op en kele jaartjes na de gehele opbouw van de hilversumse tv-wereld meegemaakt. Tweemaal per maand, soms ook drie maal. kondigt zij de VPRO-programn-.a's aan en wenst de kijkers goedenavond en welterusten. Op het tweede net kondigt Verti Dizon de programma's buiten de VPRO-televisie.is binnenkort tien jaar steeds luk. ,.Dit is werk dat een ge- beeld aan. Jeugdige kijkers zullen haar stem ook wel herkennen want zij spreekt van tijd tot tijd de teksten voor het kijker". zen voor de stukken, welke mijn man Veri vindt het televisiewerk nog voor de tv brengt. Leuk werk, we neb- !aatste tijd geef ik ook kostuumadvie- jeugdjournaal van de NTS :,,De Verre- gelijkse taak als. moeder en vrouw. D€ werk thuis. Het geeft een eigen verant- ben stukken gehad als Herodes, Her. woord van Munk en Majoor Barbara van Shaw. Ik zou mij hier verder in willen verdiepen." Verti getrouwd met Jack Dixon (Van onze showredacteur) Weer zijn de Bredase Lettersets met een nieuw plaatje op de markt verschenen. Aan de ene zijde hoort men de Nederlandse versie van de Luxemburgse inzending op het Euro visie-songfestival in Kopenhagen, „Zoals de lente was jij", en aan de andere zijde „Zonder jou", geschre ven door John Crispijn en Lettersets leider Pierre Kartner. Heel goed is de orkestrale begeleiding van beide nummers. Namen als Geert Engelsma (trompet), Jo Budie (piano), Wim Sanders (gitaar), Coi van de Berg (slagwerk), Bert Geysen (eveneens trompet) en Jean Dubois (bas) staan hiervoor borg. Vooral het trompet spel maakt deze plaat tot 'n bijzonder aantrekkelijke. Over de tekst, ont sproten aan het brein van Ted Pow der, die ook Anneke Grönloh's „Ik weet dat je liegt" geschreven heeft, zijn wij echter weinig enthousiast: vooral die van het festival-nummer is vrij eentonig. De compositie, or kestrale begeleiding en zang van de „Lettersets" maken beide nummers niettemin ruimschoots de moeite van het aanhoren waard. (Advertentie) studeerde na haar schoolopleiding aan het Kennemer-lyceum voor zangeres. Na de oorlog gaf ze samen met haar man kerkconcerten, waarbij Jack voordrach ten verzorgde. In 1950 en 1951 is het echtpaar Dixon door Scandinavië getrok ken. Verti zong en Jack begeleidde haar op de gitaar. Zij traden op voor Verti Dixon die met haar man in een omgebouwde boerderij woont in de kop van noord-west-Overijssel, had ech ter geen aspiraties om een zangcar rière op te omroepwerk bouwen terecht. en kwam in het (Advertentie) Vier werkelijk betrouwbare middelen helpen elkaar en... doen wonderen! Een belangrijke ontdekking op ge- neeskundig gebied is „synergismus". Hiermede wordt bedoeld de weder zijdse versterking van verschillende geneesmiddelen. De vier middelen verenigd in Chefarine „4" - elk af zonderlijk al beroemd - werken te zamen nog beter. Ze helpen vaak ook dan, wanneer andere middelen falen en doen werkelijk wonderen! (Van onze showredacteur) Connie Francis, een regelmatige ver schijning in de internationale hitparades, is in haar woonplaats Essex Fells in de Amerikaanse staat New Jersey getrouwd met Richard Kanellis, een public relation- officer. Connie is zijn tweede vrouw. Hij is 33 jaar. De KRO-radio zendt vanavond van 20.30 tot 21.30 uur een herhaling uit van het klankbeeld „Amsterdammers over de tong". Na de eerste uitzending op 14 maart kreeg de KRO veel spon tane reacties. Alle omroeporganisaties kozen dit klankbeeld als een van de Nederlandse inzendingen voor de prix Italia, die dit jaar voor de zestiende maal wordt gehouden. „Amsterdammers over de tong" zal worden beoordeeld door een jury be staande uit vertegenwoordigers van ra- dio.omroepen uit Engeland, India Ita lië. Japan. Luxemburg, Monaco, Portu gal, Zwitserland en Joego-Slavië. De teksten worden gesproken door Ko van Dijk, terwijl Frans Evers de be werking en regie in handen heeft en de journalist Haye Thomas de samenstel ling. In het klankbeeld kunnen we Am sterdammers beluisteren uit de karak teristieke buurten: de Jordaan, oud-Zuid, Kattenburg, de Kinkerwijk en de Spaarn- dammerbuurt. Vanavond zal de NCRV in haar tele visieprogramma van 21.20 tot 22.30 uur een documentair programma herhalen, dat eerder werd uitgezonden rond de kerstdagen van 1960. Het betreft een produktie van Kees van Langeraad over emigratie. Van Langeraad ging naar een wille keurig gekozen familie het gezin van Jacob Fikkema dat tien jaar tevoren naar Canada was geëmigreerd. Het werd een van de meest opvallende documentaires pit die jaren, welke als titel ,,Het besluit" meekreeg. Bij de NCRV motiveert men de her haling in deze „komkommertijd" met te zeggen dat indertijd de uitzending van „Het besluit" naast een goede pers veel tongen in beweging bracht. Het was. dachten wij, ook een echt brok televisie. Het element van verrassing is er nu uiteraard niet meer, maar sinds het gezin Fikkema voor het eerst op het scherm kwam, zijn er heel wat kij kers bijgekomen. Voor hen telt dus dat bezwaar niet en verder bestaat er voor emigratie toch altijd nog heel wat be langstelling. Als was het alleen maar van de kant van mensen. die familie leden buiten onze landsgrenzen hebben 4 toen f het r f je in jjc Ofschoon ik niet het voorne men heb mij te voegen bij het leger van lieden die, van vakantie terugkerend, hun omgeving lastig vallen met ellenlange verhalen over alles wat ze beleefd hebben, moet ik toch even vertellen over die man die dit jaar voor het eerst is gaan kamperen. Kamperen is fijn, had men hem gezegd, en zo gezond. Je bent helemaal vrij, en één met de natuur, en je raakt er al je beschavingscomplexjes mee kwijt. Enfin, hij had het gedaan. En toen hij terug was heeft hij mij relaas gedaan. Kijk, zei hij, dat in zo'n tent niet rechtop kunt lopen en dat je dus de tweede dag f al krom loopt van de pijn in je 4 rug, dat is nog tot daaraan toe. En dat telkens als je koffie wil zet- ten, of je wil eens wat koken, het gastoestel uitwaait, och, op den duur leer je daar wel op letten. En een spin in je soep, wat zand in ie thee, een nachtuil tussen de la kens van je veldbed, je moet daar als kampeerder geen herrie over maken. Slechts een kniesoor valt J erover dat soms 's morgens, als de nacht wat vochtig geweest is, de J kleren klam zijn. Als je een uurtje J in de zon loopt, als die er is, dan is J alles iveer droog. Ook het gesjouw en geklieder met het ver weg ver- overde emmertje water moet je J voor lief nemen, want je kampeert I immers, nietwaar. Al dat ongerief 4 is juist het aardige van kam- peren, hoewel sympathieke zaken- lieden steeds meer handige dingen verzinnen om de kampuitrusting tot een getrouwe kopie van je huis inventaris te maken. Je kunt zelfs al een prima kampdouche kopen, en een keukenwagen, draagbare te levisie, een kampkoelkast, enfin, het enige verschil is nog dat de wanden van linnen zijn, en dat je al die tijd krom loopt uiteraard, maar voor de rest is het net je flatje. Aldus die kennis nog altijd. Maar kijk (vervolgde hij) er is op één punt een groot bedrog gaande. Ik heb me bij de horde kampeerders gevoegd (zei hij) met het verlangen naar een beetje vrij heid. Voor die vrijheid had ik pijn in de rug, zand in de soep en zelfs vogelspinnen op mijn luchtbed over gehad. Maar op de camping waren nóg enkele slordige honder den mensen die de vrijheid in de natuur zochten. We stonden tentje aan tentje, de scheerlijnen schier elkaar kruisend. De haringen van 's buurmans tent prikten 's nachts in mijn kuiten. En je moet, net als in je flatje, niet te luid praten, want aan weerszijden luistert men mee, terwijl de transistortjes er wel voor zorgen, dat je de Hilver- summen niet vergeet. Terwijl je je potje kookt, drentelen er tientallen medekampeerders in shirts en shorts voorbij, en ze kijken op je kamptafel. Als je een goeie lamp in je kampuitrusting hebt. dan heb je 's avonds, behalve driedui zend muggen, tenminste licht. Maar je voert, met het tentzeil als bioscoopdoek, een schimmenspel voor de buren op. en vooral als je naar bed gaat kan dat pijnlijk zijn. „Ik heb als een soort belegen padvinder, ontberingen geaccep teerd. om een paar weken vrijheid te kopen", besloot hij triest, „maar de vrijheid woont óók niet in de camping". PRAET-MAECKER Ga asjeblief in de gang spelen, Ria, Je maakt me zenuwachtig. menselijke wezens met menselijke ge- J voelens zijn. De echtgenoot van mevrouw War- a ner, de 35-jarige spoorwegarbeider J Arthur Warner, beloofde dat zijn ge- zin nooit meer in zulke moeilijkheden zou komen. f TROLLEYBUS .ia f D AGENTEN Mevrouw Muriel Warner, een 34- jarige moeder van vijf kinderen uit Derby in Engeland, die een loonzakje met veertig pond sterling had gesto- len omdat ze niet meer te eten had. wekte bij haar aanhouding zoveel meelij bij de agenten op. dat ze onder ling een collecte hielden die bijna drie pond sterling opbracht. Mevrouw Warner zei tot de rechter dat ze had gestolen uit wanhoop om dat haar gezin zo in de schulden stak dat er geen geld meer was. De rechter veroordeelde haar tot twee jaar voor waardelijk. nadat hij inspecteur Bill Worth had horen verklaren dat me vrouw Warner er bij haar arrestatie zo verzwakt had uitgezien, dat men het haar kon aanzien dat ze al een poosje niet gegeten had. Mevrouw Warner zei dat ze de po litie voortaan altijd als haar vriend zou beschouwen, en hoofdinspecteur Leonard Shipton antwoordde ontroerd dat hoewel de politie dikwijls onaan genaam moet zijn, haar agenten toch Een trolleybuschauffeur in Bourne- mouth (Engeland) heeft een verkeers- 4) opstopping vc-ioorzaakt, toen hij een f andere bus, die dezelfde bovenleiding gebruikte, wilde inhalen. i De rood aangelopen chauffeur zei dat hij er even niet bij geweest was en vergeten had dat inhalen een ma- f noeuvre was die in zijn handleiding f niet voorkwam. MIDDENPAD Een kerkelijke rechtbank in Buck- den, Engeland, heeft de rector van de 15e-eeuwse anglicaanse kerk ter plaatse, rev. Enoch Davies, toestem- ming gegeven het ipiddenpad te ver breden. „omdat de doorgaans forse bruiden van Buckden en omstreken moeite hebben zich naar het altaar te I wringen." „OPA LEEFT De doodsklok luidde, het graf was vers gedolven, de steen was gekozen 4 en de lijkmis was besteld, toen kort voor de uitvaart van de 70-jarige boer René Schott een klein meisje de som bere vergadering van verwanten en 1 vrienden verstoorde, en de gelegen- heidsplooi verdreef met de kreet: „Opa leeft!". Het bleek dat de directe van een I ziekenhuis m Straatsburg de familie van Schott het overlijden van de taaie buitenman had meegedeeld, maar dat ze daarbij de identiteit van patiënten 4 had verwisseld. De pijnlijke vergissing werd ontdekt door een zoon van Schott, die toevallig de verpleegster ontmoette die zijn vader verzorgde. Boer Schott was in het ziekenhuis opgenomen nadat hij op zijn bedrijf in Auenheim van een wagen was geval- len en een wond aan zijn borst had I opgelopen. Donderdagavond is hij i weer thuisgekomen. VAL George Long. een jongen van twaalf jaar. is donderdag uit een exprestrein gevallen die met een snelheid van 90 t km het station van Gillingham in En- geland naderde. George had niet meer dan wat schrammen en blauwe plek- ken. WERKLOOSHEID Breda, dinsdag 18 augustus 1914. Een der eerste en voornaamste kwa- len. die in liet gevolg van den oor- 4 logsgruwel verschijnen, is de werk-4 loosheid. De werkloosheid beteekent t voor den werkman hetzelfde als broo- deloosheid. En eiken dag stijgt het aantal werkloozen en daarmee de nood. In vele plaatsen zijn reeds steunkomitees opgericht. Ook hier ter stede kan hulp bieden aan werklozen niet uitblijven. Daar- 4 voor is echter noodig een betrouwbare statistiek van het aantal werkloozen, omdat daaruit moet blijken of over- heidshulp noodig is of wel alleen de 1 partikuliere liefdadigheid voldoende helpen kan. Daarom, werkloozen, meldt u aan bij de tijdelijke arbeids- 4 beurs ten stadhuize. Dit wordt nog 4 niet door alle menschen voldoende 4 begrepen. Maar vorige week zijn twee fabrieken stopgezet met zestig en der- tig werklieden. Hiervan hadden zich nog geen tien gemeld. Hieruit kan I men konkludeeren, dat er meer werk-1 loozen zijn, dan officieel bekend. Daar- I om, meldt u op het stadhuis. (Advertentie) 119. „Ziezo!", sprak baron Bluff. „Nu trappen wij flink op de hevel hier en zetten de remmen los!" Het vlieg tuigje schoot de hangar uit en begon besluiteloos over het veld te rijden. Het aan zwellende geloei van de mo tor wekte de eigenaar van het toestelletje uit zijn mid dagdutje. Met een kreet snelde hij het schaftlokaal- tje uit en begon driftig met zijn armen te zwaaien. we rijden recht op die Mijn vliegtuig! Ho! Joy- vliegers! Hou op!" „Uw aandacht wordt gevraagd, als ik mij niet vergis!" sprak Johan voorzichtig. 'Stoor me niet!" riep de baron boven het lawaai uit. het toestel met vaardige hand naar de startbaan wen dend. ,,Ik ben bezig!"..Maar we rijden recht op die heer af!", zei Johan verble kend

de Stem | 1964 | | pagina 9