Zeeuwsch-Vlaanderen Eindexamenopgaven in Frankrijk handelswaar Nederlands hoogste H 3500 ji Ston< u Walcheren BOSCH OPTIEK Zwemmer kwam in moeilijkheden VOOR UW BRIL Boltini had volle tent in Terneuzen JARRY WAS TE GOED VAN VERTROUWEN Proefwerk uit auto gestolen Spoorweg conferentie te Breda Agenda AXEL Zeilwedstrijd MIDDELBURG VLISSINGEN Dagblad De Stem TERNEUZEN Rijwieldief gepakt Koningin Juliana naar Willemstad Hard gelag N.V. SLAVENBURG'S BANK 360 graden rond Nog meer fraude Transportband Snijwerk HOOGWATER Vandaag Morgen DAGBLAD DE STEM VAN DINSDAG 18 AUGUSTUS 1964 AANRIJDING Zondagavond omstreeks elf uur had er op de Hulsterseweg nabij het Poolse mo nument een aanrijding plaats tussen een bromfietser en een voetgangster. Beiden begaven zich in de richting Hulst, aan de rechterzijde van de weg. Mevrouw A. E. P. werd aangereden door de bromfiets, bestuurd door de heer W. A. L. B. uit Axel. Beiden kwamen te vallen en liepen een lichte hersenschud ding op. BROMFIETS OP AUTO Zondagavond reden ter hoogte van de derde Verkorting drie auto's in file in de richting Hulst. De laatste auto. bestuurd door de heer W. C. de B. uit Hulst, haalde de auto's in, terwijl uit tegenovergestelde richting een bromfiets naderde, bestuurd door de heer T. H. M. van D. uit Boschkapelle. De heer de B. probeerde door naar links uit te wijken een botsing te voor komen. De bromfiets, die naar binnen was gezwenkt, raakte hem echter nog net en kwam vervolgens op de andere auto terecht. Hij werd op de weg geslingerd en liep een arm- en beenbreuk op. Dokter Nies ten verleende de eerste hulp en liet hem naar het ziekenhuis in Hulst overbrengen. I HERSENSCHUDDING De 14-jarige v. M. uit Axel stak tussen de buurtschappen Margrette en Vaartdijk plotseling de rijweg over. Hij werd ge raakt door een personenauto. Van M liep een hersenschudding op en werd opge nomen in het Juliana-ziekenhuis te Ter- neuzen. AUTO IN DE SLOOT Zondagmiddag had er op de kruising naby Drieschouwen een aanrijding plaats tussen twee personenauto's, bestuurd door mej. M. L. L. uit Terneuzen en de heer E. v. D. uit Hanne-Durme (Belg.). Eerst genoemde verleende geen voorrang en raakte de auto van v. D. waardoor deze in de sloot terechtkwam. Dr- Kats verleende de eerste hulp en liet v. D. per ambulance naar het St.-Eli- sabethziekenhuis te Sluiskil overbrengen. Zijn echtgenote en drie kinderen werden licht gewond. De auto werd zwaar be schadigd. Breskens Door de B.R.Y.C. is een wedstrijd gehouden van jachten, welke ging over een afstand van 26 mijl. Vanuit Bres kens vertrokken 25 jachten richting zuid zuidwest. Er was geen wind bij de af vaart. Later kwam er wind opzetten van het noordoosten, waardoor veel vaart werd verkregen. Vooral op de terugweg werd het een spannende strijd tussen Tonnere de Breskens en de Clyde uit Brussel. De strijd eindigde in het voar- deel van de Tonnere de Breskens van de heer F. Maas in een tijd van 4 uur, 59 minuten. De Clyde volgde op 2 minuten. 3e: Picassus (Stobbelaer) Antwerpen. Klasse 3: 1. Scaldis, Provoost, Dord recht; 2. Petit Prince, Doutrep Gent; 3. La Licorne, V. Stappen, Brussel. Klasse 4: 1, Njord, R. Verheijen, Ant werpen. BOEKHOUDDIPLOMA Voor het door de Vereniging van Le raren voor de praktijkexamens afgeno men examen voor het praktijkdiploma boekhouden slaagde de heer A. Sloot- mans te Middelburg. SWIEBERTJE KOMT Op zaterdag 29 augustus a.s. om 4.30 uur komen Swiebertje, Bromsnor, Saartje en de Burgemeester in het Concertge bouw in een groot kinderprogramma, waaraan ook medewerking wordt ver leend door het goochelduo „De Stefani's", muzikale begeleiding Tonny Bakkenes, conferencier Tonny Leerink. Auteur is John uit den Boogaard, de produktie is in handen van Herman Rinket. BIJEENKOMST FHILATELICA De plaatselijke afdeling van de inter nationale postzegelvereniging Philatelica belegt op donderdag 20 augustus, een ledenbijeenkomst in het gebouw van het Wit-Gele Kruis aan de Rozengracht. Tij dens de vergadering zullen enkele mede delingen worden gedaan en er zal een grote verloting worden gehouden. Oost- en lf£est-Souburg ZITBANK VOOR BEJAARDEN De collecte „Zitbank voor Bejaarden" heeft 1353,80 opgebracht. De plaats van de bank is inmiddels vastgesteld en het ontwerp is gereed, zo dat binnen afzienbare tijd met de bouw kan worden begonnen. Dagblad voor Zeeland KANTOREN voor Zeeuwsch-Vlaanderen: Steenstraat 14, telefoon 2377, Hulst voor Walcheren en Zuid-Beveland: Klokstraat 1, telefoon 6252. GOES Eerste redacteur Exploitatie- voor Zeeland: inspectie Zeeland F. DE LIGT L. K M DE JONG tel. 6252 Goes tel. 2377 Hulst privé 7300 Goes Redacteur voor Oost-Zeeuwsch-Vlaanderen en Kanaalzone W. WOLTERS tel. 2377 Hulst privé 2572 Huist Redacteur voor West-Zeeuwsch-Vlaanderen P. PETIT, Breedestraat 3A. Oostburg tel. 01170-2991 Redacteur voor Zuid-Beveland en Walcheren. S. AUGUSTIJN, tel. 6252 Goes Rayonbeheerder voor Zuid-Beveland en Walcheren K. MENU, tel. 6252 Goes Prijs voor losse advertenties, bestemd voor de editie Zeeland f 0.18 per mm 1 mm Ingezonden mededelingen 2',i mm gewone advertenties Bij contract aanzienlijke reductie „Kleintjes": 3 regels of minder f i,— elke regel meer f 0,25 Als één regel gelden 23 letters jn/of leestekens. Bij plaatsing ook in de Brabantse oplage resp. 1.60 en 0,60. Bij 3 achtereenvolgende ongewijzigde plaatsingen de derde plaatsing tegen half geld. Sint-Jansteen VOETBAL De voetbalvereniging Steen bracht met haar eerste en tweede elftal een bezoek aan Vracene (B.) waar twee vriend schappelijke wedstrijden werden ge speeld. Het eerste elftal wist een 8—3 overwinning te behalen en het tweede elftal moest na harde strijd een 43 ne derlaag slikken. Kloosterzande GESLAAGDE KERMIS VIERING Begunstigd door mooi zomer weer is de kermis prettig en rustig verlopen. De op hel kermisterrein, het Marijkeplein, geplaatste vermakelijkheden, mochten zich over het algemeen in een druk be zoek verheugen. In de diverse dansge legenheden heerste een gezellige drukte. Ook de boogschutters hadden volop ge legenheid hun schietkunst te tonen. Zon dagavond werd op het terrein van de heer Baron Collot d'Escury, door de Kon. Fanfare „Veronica" uit Zuidzande. een geslaagde muziekuitvoering geg'even Op het sportterrein werden diverse spelen voor de jeugd georganiseerd, o.a.' het op iaten van ballonnen, zaklopen enz., waar voor enkele prijzen beschikbaar waren gesteld. Het hoogtepunt van de kermis was de verkiezing van Miss Witte Huis 1964, in de dancing van de gebroeders Van Dam me, Met nog een voetbalwedstrijd tussen twee elftallen van oudspelers uit Kloos terzande en uit de buitenwijken werd de geslaagde kermisviering besloten. Koewacht TONEELNIEUWS Onder regie van Meester Zwartelé heeft de plaatselijke toneelvereniging „Tot nut en genoegen" de volgende stukken in stu die genomen: Het groot toneel, de klucht in drie bedrijven „De onbekende wereld" van Annemarie Kok en Johan Blaaser. Dit zal eind oktober voor het voetlicht worden gebracht. Eind september komt het jeugdtoneel voor de dag met het sprookje „Bij het hol van de heks" van R. Broek. Hieraan wordt door 51 jongens en meisjes deelgenomen. SCHIETING Aan de schieting bij J. de Guchteneire alhier namen 73 schutters deel. Uitslag ais volgt: Hoogvogel: Raym. de Guchte neire Koewacht, le zijvogel: Omer de Winne Stekene (B.), 2e zijvogel: M van Goetheme Stekene (B.). Groede De wachtmeester le klas der Rijkspo litie, A. L. v. Ooyen, is per 1 septem ber overgeplaatst naar Meerkerk (Z.H.) De wachtmeester le klas, A.G, Clement komt met ingang van dezelfde datum naar Groede. Lamsivaarde SCHIETING Sociëteit ,,De Vrede" organiseerde een schieting waaraan 50 schutters deel namen. De uitslag was: hoogvogel: Jos v. Driessche, Hulst; le zij vogel: Th. v. Goethem, Lamswaarde; 2e zij vogel: Leon Claessens, Lamswaarde. Aan de Seheldedijk, nabij de Nieuw- Neuzenpolder. kwam de heer J. F. v. I. uit Antwerpen in het Scheldewater in hachelijke omstandigheden te verkeren. Hij was met zijn familieleden met een bal aan het spelen, die te water raakte. De heer Van I. ging de bal achterna hoewel hij vrij snel door de stroom werd meegenomen. Wandelaars zagen vanaf de dijk, dat de krachten van de tegen de stroom zwemmende heer Van I. spoe dig zouden zijn uitgeput. De politie, die telefonisch werd gewaarschuwd, rukte uit met reddingsmaterieel. De heer Van I. had zijn pogingen om tegen de stroom op te zwemmen opgegeven en liet zich drij ven. Voordat de politie hulp kon bieden voerde de stroom de drenkeling echter naar de wal. Een voor een café in de Dijkstraat staande bromfiets van de heer J. B. uit Sluiskil werd gestolen door J. v. W. De dief zag geen kans het slot te forceren. Daarom brak hij enkele spaken uit het voorwiel. De bestolene en een vriend zagen de dader verdwijnen en zetten op de brom fiets van de vriend de achtervolging in. Op de weg naar Hoek konden zij de dief, die met de brommer over de kop sloeg, grijpen. Hij werd naar de politiepost te Hoek gebracht. FIETSER AANGEREDEN Vanaf de Axelsestraat wilde de heer W. J. B. per fiets het kruispunt overste ken om de Jacob Catsstraat in te rijden. Een achterop komende bromfietser reed tegen het achterwiel van de heer B. Beiden kwamen te vallen. Zonder zich verder om de heer B„ die er een ver nielde fiets van overhield, te bekomme ren, reed de bromfietser door. JAARVERGADERING VOETBALVERENIGING Onder voorzitterschap van de heer P. Bareman vergaderde de voetbalvereni ging „Terneuzen" in café „La Belle Vue". Op voorstel van het bestuur werd de maandelijkse contributie van ƒ1,25 voor senioren verhoogd tot 1,50 en van ƒ0,60 tot ƒ0,75 voor de junioren. De heren P. Bareman, P. van Dixhoorn, W. A. Rie- mens, J. Neve en A. van Alphen waren aan de beurt van aftreden. Zij werden allen herkozen. In de vacature, ontstaan door het overlijden van de heer J. Kaan, werd voorzien door de verkiezing van de heer I. Vergouwe. GOEDE BELANGSTELLING VOOR SCHEEPVAARTTENTOONSTELLING De scheepvaarttentoonstelling, die door de Vereniging „Oud-Terneuzen" werd georganiseerd en duurde van 1 t/m 15 augustus, heeft een goede belangstelling gehad. Rond 2300 bezoekers zijn de con trole gepasseerd waaronder veel vakan tiegangers. Vrijdagavond hield de heer L. Wiskerke, lid van de vereniging, een boeiende beschouwing over de histori sche ontwikkeling van het kanaal Gent- Terneuzen. Vooral de .vakmensèn" gaven blijk van veel waardering voor de wijze waarop de tentoonstelling was ingericht en voor de inzendingen. IJzendijke RAADSVERGADERING Dinsdagavond om half acht komt de raad in openbare vergadering bijeen. Ter bespreking komt o.a. de toetreding tot de bestuursschool Zeeland, subsidie verzoeken van Stichting Maatschappe lijk Werk en Gezinszorg, Wit-Gele Kruis en Stichting Fruitteeltproefbedrijf te Phi lippine. Verder zal de raad zich moe ten uitspreken over het voorstel tot het bouwen van een gemeentelijk gymnas tieklokaal. Sas van Gent AANRIJDING Op de nieuwe verbindingsweg aan Strodorpe vond er een aanrijding plaats tussen een personenauto, welke bestuurd werd door de heer J. A. P. uit Terneu zen en een personenauto, bestuurd door L. B. J. uit Stekene. De bestuurder uit Terneuzen, die rechts wilde afslaan en niet geheel rechts reed, zag te laat dat de personenauto uit Stekene links af wil de slaan, zodat een aanrijding niet kon worden vermeden. Er was geringe mate riële schade. MUTATIE Met ingang van 16 augustus werd aan de gemeentesecretarie-ambtenaar C. A. M. de Waele eervol ontslag verleend. Met ingang van die datum is benoemd de heer J. F. P. Verplanken, alhier. Sluiskil KINDEREN AANGEREDEN Op de Minister Lelybrug zijn vrijdag morgen twee kinderen, de 12-jarige J. A. uit Hulst en de 11-jarige G. S. uit Val kenburg, aangereden door een vracht auto, die werd bestuurd dpor A. N. uit Breskens. De kinderen stonden op de hi'Ug te kijken naar schepen, die net doorgevaren waren en werden door de vrachtauto klem gereden tegen de leu ning. Beide kinderen liepen lichte ver wondingen op. Zij werden in het St.-* Luidinaziekenhuis -weer op verhaal ge bracht. (Advertentie) Wat zijn U Uw ogen waard HULST TEL. 2327 (Van onze correspondent) TERNEUZEN Aan de Breitnerstraat staat twee dagen, gisteren en vandaag, de enorme wagenkaravaan van het circus Boltini. Gisteravond hebben naar schatting ruim 2000 bezoekers de viermaster, die voor Terneuzen was gereserveerd, tot de laatste plaats bezet, en een avond lang genoten van een enorm gevarieerd pro gramma waaraan mensen en dieren, o.m. tijgers, paarden, chimpansees en honden meewerkten. Circus Boltini heeft die paar duizend bezoekers niet alleen door zijn naam als enig Nederlands circus aangetrokken. De nummers voeren van de ene climax naai de andere en het „spel met de dood", zoals het soms lijkt, schijnt nog altijd velen te fascineren. Vandaag zijn er nog twee voorstelling, n.l om drie uur en kwart over acht. Dat zijn voorlopig de laatste in Nederland. Daarna trekt cir cus Boltini naar de Belgische kust, naar Brugge en Gent. Sprekend over de moei lijkheden van het vorige jaar, merkte stalmeester Willy Kleis op. dat hij reke ning houdt met de mogelijkheid dat de Belgen hem weer moeilijkheden in de weg zouden leggen. „Maar dat verwacht ik niet", voegde hij er aan te. De Belgen zijn precies dezelfde mensen als elders. „Bij ons is de Beneluxgedachte al hele maal doorgewerkt en daarom verwon deren wij ons wel eens over al die maat regelen, die gestadig uit de papiermolen komen rollen". Het ligt in het voornemen van H.M. de Koningin op donderdag 3 september een bezoek te brengen aan de Delta werken. De tocht per boot zal waarschijn lijk vanuit Willemstad worden gemaakt. Willemstad zal daarbij wellicht ook met een kort bezoek aan»* het raadhuis ver eerd worden. (Van onze correspondent L. J. Kleijn) PARIJS Het viel te voorzien, wie het van de twee zou winnen: de minister van Onderwijs Fouchet of de chef-admi nistrateur bij hetzelfde departement, de heer Jarry. die beiast was met de exa menopgaven voor de Franse gymnasia. De minister was de hoogste en dus de sterkste. Hij heeft de heer Jarry van zijn post verwijderd. Hij heeft hem ver weten, dat hij het ongediplomeerde meisje van 21 jaar Danièle Maurel. be noemd heeft als secretaresse op zijn afdeling en niet heeft weten te beletten, dat het kind toegang kreeg tot de brand kast, waarin de ultra geheime examen opgaven werden bewaard. Op het eerste gezicht heeft de minister volkomen gelijk De heer Jarry is veei te goed van vertrouwen geweest. Dat hij het meisje tot secretaresse heeft benoemd vooruit, daar valt over te (Advertentie) praten. Er heerst op het ministerie een schrikbarend gebrek aan personeel. Een typiste begint met 500 frank per maand. Wie het dure Parijs kent weet bij er varing. dat van 500 frank in de maand geen vet valt te soppen, vooral niet door een meisje dat er iedere dag netjes moet uitzien en moeilijk in een spijkerbroek naar het ministerie kan komen. Over die moeilijkheden met personeelsgebrek schreven wij al eerder Maar wat de heer Jarry had moeten doen lag voor de hand- toen hij het meisje had be noemd had hij in ieder geval de sleutel van de brandkast diep in zijn broekzak moeten houden. Voor het gezin Jarry is de overplaat sing naar een andere post op het minis terie een bijzonder penibele zaak. Jarry behoorde tot de paar hoge ambtenaren, die een indrukwekkende staat van dienst achter de rug hebben Men wordt maar niet zó chef-administrateur. Hij had een goed salaris maar leefde er uiterst een voudig van. Hij bezat geen auto. nam net als honderdduizenden andere Pari.i- zenaars 's morgens en 's avonds de Métro en had in zijn voorstad maar één liefhebberij: tuinieren. Met zijn vrouw, geschiedenislerares aan een Pa rijs gymnasium, en zijn vijf kinderen van 10 tot 19 jaar kon men hem iedere zomeravond bezig zien in zijn prachtig onderhouden tuin. Indirect is hij het VREEMDE VALUTA Terneuzen: Kersstraat 13, tel. (01150) 37 34 Hulst: Zitdag Steenstraat 20 (Van onze correspondent) □EWEL Adriaan Bos sr. en Adriaan Bos jr. enkele merkwaardige super latieven voor het grijpen hebben is er toch een suikerzakje voor nodig ,ji de weet te komen dat zij het hoogste punt van Nederland exploiteren (Wilhelmina- toren), en een statistiekje van het KNMI om dat hoogste punt te kwaiificeren als het meest regenrijke van Nederland. En uitgerekend daar staat een stuk toeristen industrie met een capaciteit van enkele dui zenden dagjesmensen per etmaal. Adriaan Bos (58) en Adriaan Bos (31) hebben hun hoop dan ook niet gevestigd op de uitkomst van de voor hen droevige Biltse statistiek, maar op de top van Nederland: 340 meter boven het platform van het BEM-eiland. Vader en zoon Bos willen hun geld ook verdienen 340 meter boven alle zorgen rond het REM-eiland, want b|j hen moeten de mensen echt „uit" zijn. En dat z|jn ze ook, getuige hun stemming en kleding die uitbundig vrije tijd exhibïtioneert. Knorrige oude heren die een goed deel van hun leven achter de krant hebben gesleten, heffen jolig hun locale berg stok op om touringcar-minded schoolkinderen gedag te wuiven; moegesloofde huismoeders nemen onge duldig de 85 treden van de Wilhelminatoren. En zo willen vader en zoon Bos het ook hebben. „Want", zegt Bos jr., „de opzet is dat iedereen hier komt, het moet sociaal toerisme zijn". Dat zijn flinke woorden voor hun uitspanning. Maar Bos is eerlijk: .,ik laat in het midden of we daarin geslaagd zijn". Hij mag dat dan in het midden laten, onder de C vinden we in het gastenboek zowel de Classificeerder als Cals. In onze wereld is plaats voor beiden, in die van Bos ook. In Den Haag héét dat „sociaal toerisme". Vader en zoon Bos exploiteren de Wilhelminatoren en het daar tegenaan gevlijde gelijknamige restau rant. Dat doen ze sedert juni 1957 toen ze in Maas tricht Hotel Van Dijk, Hotel Van Dijk lieten om de Vaalserberg te beklimmen. Vaals voelde voor een nette uilspanning daar. Va der en zoon Bos ook. Zo troffen ze elkaar 322 meter boven de branding. De Maastrichtse architect Boos- ten tekende een restaurant. Vaals liet het bouwen en de Bossen huurden het. Zo is het, met stijgend succes, tot de dag van vandaag gebleven. De Wilhelmina toren, een produkt van ver voor de oorlog, tijdens de oorlog verbrand, is in 1947 weer opgebouwd. Toen vader en zoon Bos het restaurant gingen exploiteren lieten ze de toren afbreken en hier commercieel vlak naast het restaurant weer opbouwen. Het uitzicht leed er niet onder: het blote oog reikt zo'n 30 km ver. De Wilhelminatoren zelf is 25 meter hoog verdeeld over rond 85 treden. Ook voor wat ouderen is de hoogte gemakkelijk te beklimmen. Op het hoogste platform wordt het moede oog tegen betaling door enkele kijkers geholpen. Dat vinden vader en zoon Bos nog niet genoeg. Wij vonden er een tegen de wind gekleed meisje dat met de rug naar het pano rama gekeerd vlekkeloos het uitzicht opnoemt. „Hele maal rechts ziet u de St.-Jacobskerk meer naar het midden de Akense Dom daar werden de Duitse keizers gekroond en links de steenbergen van de Duitse mijnen En zo gaat het, desgewenst, 360 graden rond. Foutloos en gesmeerd, iedere twee minuten opnieuw. „Helemaal rechts ziet u de St.- JacobskerkWie daar niet genoeg aan heeft kan zich nog over een oriëntatietafel buigen die Maas tricht, Lutterade, Heerlen, Essen en Aken aanwijst. Om alles te controleren moet het wel heel goed weer zijn, al is ook bij heiig weer de top van de Oostelijke Mijnstreek, Heerlens Lange Jan, duidelijk te onder scheiden. Wie klimt er op de toren? „Bijna uitsluitend dag jesmensen", zegt Bos jr. tussen twee telefoontjes door. En die dagjesmensen zijn dan weer te verdelen in bejaarden, scholieren en alles wat daartussen is te plaatsen. Verreweg de meesten worden door touring cars naar boven .gezeuld. Vanuit Hogezand, Leiden, Goes en Veghel. Maar vooral vanuit Valkenburg. Want wie eenmaal daar is krijgt geen rust. Reisbureaus sturen je daarvandaan de verre omtek in. Ook naar slachtoffer geworden van eigen onvoor zichtigheid. Hij is veel te goed van ver trouwen geweest, maar in werkelijkheid is de rust in dit voorbeeldige gezin ver stoord door Danièle Maurel, die van toe ten nog blazen wist en bovendien ook nog haar ouders in het verderf heeft gestort, want zowel haar vader als haar moeder zitten in de gevangenis. Zij wis ten van de fraude door hun dochter ge pleegd, maar hebben geaarzeld hun eigen dochter bij de justitie aan te geven. De zaak van de fraude is hiermee nog lang niet uit. Het blijft sancties regenen. Zo pas is wéér een meisje gearresteerd: Francine Verna, die op haar gymnasium filosofie had gekozen en daar examen voor moest doen. Van een van haar vrienden in Marseille, een zekere Armani had zij de examenopgaven gekocht maar later had zij er zoveel spijt van gekregen, dat zij een van haar leraren in vertrou wen nam. Desondanks is Francine in arrest gesteld Haar ouders zijn de wan hoop nabij. Dan blijft er nog altijd een oude zaak over die met de fraude eigenlijk niets heeft te maken. Tijdens de examens liet een leraar het proefwerk van 58 gym nasiasten in zijn auto liggen en dat werk werd uit de auto gestolen. De minister besliste, dat alle 58 gymnasiasten ander maal examen moesten doen, waartegen de vader van een 18-jarig meisje, Marie Laure, dr André Mielle, zich als eerste heeft 'verzet. Het meisje werd niet toe gelaten. De klap op de vuurpijl is nu, dat de 58 schriftelijke uitwerkingen van de gym nasiasten gevonden z|jn in het bagage depot van het station Saint-Germain-en Laye. Men vermoedt dat de dief, toeu hij de gestolen handtas van de leraar opengemaakt had, geen raad wist met de voor hem waardeloze inhoud. In zijn angst heeft hij de handtas met al het proefwerk niet in de Seine willen gooien, maar de tas gedeponeerd of laten depo neren op bet station. Dr André Mielle heeft laten weten, dat hij het er niet bij zal laten zitten en dat hij tegen de minister van Onder wijs tot het uiterste zal gaan DaaD.oe heeft hij zijn advocaten opdracht gege ven. (Advertentie) VOOR DE MODERNSTE KAPSELS naar DAMESKAPSALON J. RISKé Dubbele Poort 9 Hulst Tel. 2421 den. Voor de belangstellenden onder u: „Joop vrijt met Thea" en „Loes Jansen is gek", Dat kunt u zo'n 340 meter hoog gewaar worden. „Ik scherm nooit met het hoogste punt van Neder land", zegt Bos jr. „Er liggen hier nog meer restau rants. Ik kan niet beoordelen wie het hoogst ligt. Daarom hebben ze bij het Drielandenpunt een kei gelegd. 322 meter boven AP, staat erop. Daar moet iedereen dan ook maar tevreden mee zijn". Maar de toren dan? „Ja", de tóren is natuurlijk het hoogste", gnuift Bos. En daar moet iedereen dan ook maar vrede mee hebben. boven Vaals wel eens te keer gaan. Daarom prijken er vier bliksemafleiders op het dak van de Wilhel minatoren. En daarom kan ook de ^hoogste plek van Nederland weieens met wateroverlast ie maken krij gen. Over het geheel genomen vindt de toerist toch op de Vaalserberg het weer dat hij wat verder van de wolken af ook gewend is. Daar houdt Bos het op. En de dagjesmensen ook. En wat dat betreft heeft de eerste helft van 1964 niemand teleurgesteld. Bos, die behalve dagjesmensen ook wel bruidsparen 1000 maa Itlirlon te verwerken krijgt, die op de top van Nederland I de taart willen aansnijden. Hoewel de historie van deze Wilhelminatoren niet ver teruggrijpt heeft hij er toch lang genoeg gestaan om duizenden geliefden aan te trekken. Het houten staketsel is één reusachtig stuk snijwerk geworden onder de handen van nijvere jongelingen die hun gevoelens voor hun aanstaande met behulp van een zakmes op palen, leuningen en trappen meer reliëf hebben gegeven. Zo weten we dat Truus en Ad uit Delft op 20 juni van het jaar 1960 van elkaar hiel- Er zijn vele ogenblikken dat Bos jr. graag over het weer praat. Zo kan hij alleen maar glimlachend terugdenken aan dit voorjaar, dat ook hem heeft toe gelachen. „We hebben het druk gehad, mijnheer. Maar dat moet ook. Een jonge zaak heeft dat nodig. Er zijn al dagen geweest waarop we 1000 tot 1200 maal tijden hebben moeten serveren". En dan is het rond de top van Nederland voor 22 personeelsleden en 5 werkstudenten hard werken. Maar er zijn ook dagen dat het wel regent En wat dat betreft hebben de statistieken Vaals redelijk goed bedacht. Daar praat Bos niet graag over,, want hij mag dan sociaal toe risme bedrijven, zakenman is hij ook. Het kan daar Als we Adriaan Bos jr. weer hebben teruggegeven aan zijn florerende zaak rijden buiten de touringcars nog steeds af en aan. Wagen na wagèn wordt naar boven gestuurd. Als één reusachtige transportband brengen de bussen c| toeristen naar boven. Naar een van de restaurants, naar het Drielandenpunt of naar de Wilhelminatoren. In vele gevallen pikt Bos wel een graantje mee. Tussen vanmorgen half zeven wanneer Adriaan Bos sr. de poorten openzet, en tussen vanavond half één, wanneer Bos jr. de deuren weer dicht doet, zullen weer vele honderden, duizenden misschien, over de schouders van de grensbewakers het buitenland in kijken om dan 's avonds thuis te zeggen: „je kunt niet hoger in Nederland".... HANS KOENEN BREDA Van 1921 augustus vindt In Breda de conferentie plaats van de E.F.K. (Europaïsche Fahrplan und Wagenbeistel- lungskonferenz). Tijdens deze conferentie hebben o.a. de besprekingen plaats inzake de internatio nale toeristentroinen voor het wintersei zoen .1964/1965. Bovendien wordt tijdens deze spoorwegenconferentie, waaraan deelnemen delegaties der spoorwegmaat schappijen van Nederland, Duitsland, Oostenrijk en Zwitserland, alsmede een aantal vertegenwoordigers van grote Ne derlandse reisorganisaties (Lissone Lin deman, Hotelplan in Breda vertegen woordigd door Reis- en Passagebureau Meeüs N.V. en de Nederlandsche Reis- vereeniging), o.a. de omvang, loop, dienst regeling en tarieven der treinen vast gesteld. Het totaal aantal deelnemers aan de besprekingen bedraagt circa 30 per sonen. In de delegaties hebben o.a. zit- sting: Deutsche Bundesbahn: Oberbetriebslei- tung West. Essen Bundesbahndirektor, Köln; Bundesbahndirektor, Karlsruhe; Bundesbahndirektor, München; Haupt- wagenamt, Frankfurt/Main; Tarifamt, Frankfurt/Main. Oesterreichische Bun desbahn: Betriebsdienst; Schweizerische Bundesbahn: Betriebsdienst; Cie Interna tionale des Wagons Lits: Amsterdam; Deutsche Schlaf- und Speisewagengesell- schaft: Hauptverwaltung Frankfurt/Main Bezirksleitung, Köln; Nederlandse Spoor wegen: Dienst van Economische Zaken, Dienst van het Vervoer; Reisbureaus: Lissone Lindeman N.V., Hotelplan, Ne derlandse Reisvei eniging. Voorzitter van deze conferentie is drs. J. Rameijer van de Nederlandse Spoorwegen, leider van de reisbureau-delegatie de heer C. van Zv^ndregt, directeur van de N.R.V. Het gemeentebestuur van Breda zal de deelnemers aan deze conferentie op don derdagmiddag 20 augustus ontvangen 'op het Stadhuis van Breda. EEN BUTAGASFLES heeft gisteren een grote ravage in Losser veroorzaakt. De fles ontplofte waardoor tal van ruiten sneuvelden. Een deel van de fles sloeg dwars door het dak van een in de buurt gelegen huis. Er deden zich geen per soonlijke ongelukken voor. BIJ Urk is het lijk aangetroffen van de 68-jarige wachtsman A. Koornstra uit Lemmer. De man had dit weekeinde wacht aan boord van de baggermolen Fri(«and. Morgen, woensdag 19 augustus, gelden voor de provincie Zeeland de volgende hoogwaterstanden: Hansweert 12.23 en 0.00 uur; Terneuzen 11.59 en 0.00 uur; Vlissingen 11.29 en 23.52 uur; Wemel- dinge 0.25 en 13.05 uur. TERNEUZEN Luxor 20 uur Paris when it sizzles OOSTBURG Ledel 20 uur De geluksvogel 19 DE KLINGE Zaal v. Dijck 18 uur Volksbal OOSTBURG Ledel 20 uur De geluksvogel Er heeft een geheimz staan tussen de bouw mens in de oudheid en zuilentempels van de ramiden van de Egypti de hunnebedden in om leggen daarvan zwijgeni Hun ligging, afmetinger gen doen op zijn minst de bewoners van de aar* ren geleden zich reeds] van de schijnbare bewi mellichamen en over wiskundige kennis bescl Een zeer overtuige; hiervoor meent de Am| Gerald S. Hawkins te den in het oude Engel: In Nature" publiceer/ een hypothese, volgens gische" cirkel van stene is dan een „computer" megalitische bouwmeest gingen van de maan er verduisteringen kondei Een computer dus uit h perk, 3500 jaar vóór onze elektronische IBM- Cyclus van Er zijn in Engeland cirkels als die van Ston den. (Loanhead Daviot, etc.) Stonehenge neemt zonderlijke plaats in. He prof. Hawkins een zeei type maan-observatoriur gumenten die hij hiei te kunnen begrijpen, d te weten van de hei waaraan de bewegingen maan gehoorzamen. De maan is veel onre September 20 Belgrado: 23 Belgrado: 27 Boedapest: 27 Wenen: Oktober 4 Luxemburg: 4 Antwerpen: 4 Bern: 14 Belfast: 11 Wenen 21 Glasgow: Kopenhagen: 25 Tirana: November 4 Belgrado: 4 8 Luxemburg: 11 Parijs 14 18 Amsterdam: 22 Moskou 25 29 Moskou December 3 Dakar: 8 Moskou 9 24 Bamako: Januari 24 Lissabon Maart 14 17 April 4 Amsterdam: 11 Tirana: 18 Warschau 18 Belgrado 18 25 Praag Wenen: Mei 2 9 Belgrado: 12 16 Moskou 16 Stockholm 23 23 26 27 Oslo: 27 Helsinki: 30 Boekarest: 30 Juni 13 Wenen: 13 Lissabon: 16 Oslo: 23 Helsinki: 27 Juli 20 23 30 Augustus 7 15 23 September 5 Boedapest: 15 19 Praag: 19 Luxemburg: 26 Göteborg: 26 Helsinki: Oktober 1 Boedapest 3 9 Parijs 10 Wenen: 10 13 Glasgow: 17 17 24 24 27 27 31 Lissabon: November 7 9 Glasgow 11 14 21 Praag 21 Boekarest December 9 Amsterdam: zl p° z* N F; F R Ci E( Cll c E- Cl H, Nc Ts Li Zv Fi, H Gi F i Oc Ti Sc N< D( Ti Po Wi De Pol Rc Jo Sc Fr Zü Ts R

de Stem | 1964 | | pagina 2