klaart: ar echt Indonesische infiltranten in gevecht met Maleisiërs Openlijke agtess ieReactie verkiezing Khan niet gunstig Grieken bijdrage reduceren in NAVO Geen discriminatie maar verkoopbeleid jes na terecht OP STAP .ENPLANK REL ROND RRIEÏ VAN MGR. BEKKERS SPAANSE PERS Vakbondsleider Hoffa krijgt nu dertien jaar Demonstraties in Saigon aangekondigd Negenentwintig verpleegsters houden het bed Koffie wordt veel duurder PAUS VRAAGT GEBED VOOR ITALIAANSE COMMUNISTENLEIDER Vandaag protest Pier-affaire in behandeling RUSSEN GEZWICHT loenipa-lerreiir Amsterdamse politiechef bars selecteren publiek INSPECTIE AAN NAVO-CHEF Machinist mag niet op trein id in de bijbel DAGBLAD VOOR ZEELAND MAKARIOS WIL STEM IN KAPITTEL Toestand van Tuomioja verslechterd Aanzienlijk koeler In Bredaas ziekenhuis Dreigement Barry Goldwater over tactische kernwapens Na botsing bij Utrecht •male grensovergang te nschedese meisjes kre- familie van de Duitsers, ar met vakantie te zijn. lauwelijks verwondering Duitsland de grote va- aterdag voortduurt. Hun d vergemakkelijkt door- ïisjes vanuit hun nieuwe a kaart naar hun ouders taart stond hun vakantie- e politie, die direct na- de bus van de woning was gegleden, door de werd gealarmeerd, nam op met de collega's in aarna de aanhouding nog bleef. politie is sinds het mo de verdwijning van de aekend werd, uitermate iet het noteren van tips. n werden mededelingen signaleren van de twee. eken echter onjuist. Het vondering gewekt dat de itje en Gardina pas tien rdwijning van hun doch- eden. Desgevraagd ver- ilie Koster de verwijning. villen bekendmaken van- standigheden. Tegenover klaard dat men het twee- ug verwachtte, te meer ctra kleding en zelfs geen n meegenomen, toen zij p stapten. 104e JAARGANG Ne. 24666 Voor God. Koningin en Vaderland in de Bondsrepubliek tot enoten. ius is professor (lector icijnen) in de bijbelweten- tout. Hij studeerde in Leu- en behaalde in 1956 de ister in de theologie van meld deze gegevens hier bij een dergelijke weten - .standing" verwondering geleerde professor zich i zijn katheder af te da- 'one volk. Verwonderlijker zo juist de toon weet te atzelfde gewone volk: in artikeltjes in het (inmid- weekblad Rotonde on in tandaard is een reeks be ver het Oude Testament verzoek van velen zijn n door Lannoo keurig uit- nogen de schrijver dank zij aan dit verzoek heeft alleen voor degenen die eds lazen, maar ook voor gebaat zijn met populaire de nieuwe kijk op de H. verklaring. In de laatste dit punt nogal wat veran- venoude boek is wel on- deven, maar wordt heel n en op geheel nieuwe *d. Het is nu al wél zo t grote publiek van deze gehoord heeft, dikwijls an hun schoolgaande kin» ft bij hen onrust verwekt, len van pater Venatius ijn voldoening constateren oofdschudden geen reden Beetje bij beetje worden gemaakt met de jongere bijbelverklaring, voorlo- Jude Testament, hopelijk van het Nieuwe. Voor de agstellenden is dit preten- uitgegeven bij Lannoo, nde inleiding op het lezen Gods zelf. Gaarne aan- J. H. aankraters en stof en. Ze kunnen zo wd als de vracht- >zins kunnen dra- rtuig dat op de e ton weegt, zal r dan 1.000 pond probleem is nu *dê in het maan- lijkheid in zo'n mwkeurig worden tuurlijk, geen zuur le maan-chauffeur iet temperaturen ussen de plus 250 min 250 graden ine, die het mon- ortbewegen, krijgt bare waterstof en •ijden op de maan ake zyn; de top- rkt tot zestien ki- BERT GERRITY. fht Opera Mundi) WZ7/S/J7/S/S/S/M. el wat op een ge- zer. Het beschikt electric" -aandrijf- DINS DAG 18 AUGUSTUS 1264 Abonnementsprijs: 9,75 per kwartaal, excl. 0,25 incasso; ƒ11,85 per post excl. 0,50 incasso; 0,75 per week. Prijs van buitenlandse abonnementen op aanvraag. Losse nummers 15 cent. Advertentieprijs voor de gehele oplage 0,45 per mm. Bij contract aanzien lijke reductie. Volledige tarieven en Algemene Voorwaarden worden op aanvraag gaarne verstrekt. Bureau voor de Zeeuwse eilanden: GOES, Klokstraat 1 telefoon 6252 Bureau voor Zeeuwsch-Vlaanderen. Hulst, Steenstraat 14 telefoon 2377 (Bijbureaus: TERNEUZEN: IJsbaanstraat 24 telefoon 2601 OOSTBURG: Nieuwstraat 41 telefoon 2893) Uitgave N.V. Uitg. Mij. Neerlandia. Directeur: Drs. W. A. J. M. Harkx. HoofdredacteurJ. J. H. A. 8runa. Redactieraad J. M. A. C. v. Dongen, C. J. v. Hootegem, mr. dr. A. J. J. M. Mes, mr. H. M. L. de Rechter, P. V. M. Vercauteren, L. J. v. 't Westende. Bureau: Breda Reigerstraat 16 tel. 22341 (5 lijnen). Postgiro 1114111 PROEFINVAS IE OP MALAKKA PONTIAN KETSJIL. Naar schatting dertig tot veertig man zijn maandag vanuit Indonesië op de zuidwestkust van Malakka geland. Zij maken bij gevechten met Maleisische troepen gebruik van mor tieren en handgranaten. Ze kwamen volgens een mededeling van de Maleisische regering ongeveer tachtig kilometer ten noorden van Singapore met kleine bootjes aan land. De regering heeft reserve troepen onder de wapenen geroepen. Volgens een officiële bekendmaking zijn tot dusver veertien infil tranten gevangen genomen. Aan Maleisische zijde is één gewonde gevallen. gelicht, maar niet om hulp verzocht, ook niet om die van de gemenebestbrigade een Brits-Australisch-Nieuwzeelandse infanlerie-eenheid. die in Malakka gele gerd is). De zuidelijke staten Johore, Ne gri Sembilan en Malakka zijn tot veilig heidsgebied uitgeroepen en Teder die daar betrapt wordt op het dragen van wapens kan ter dood worden veroor deeld. Maandag vierde Indonesre negentien jaar onafhankelijkheid. Op een massa bijeenkomst in Djakarta verklaarde Soe- karno dat Indonesië zal doorgaan met de .verplettering van Maleisië". De presi dent stelde Groot-Brittannië voor de keus, de kwestie Maleisië uit de wereld té helpen of alle aanspraken op compensatie voor door Indonesië geconfisqueerde ei gendommen te verbeuren. Soekorno raadde Engeland aan „rea listisch te handelen" en besprekingen te beginnen met Azahari. premier van de „revolutionaire staat Kalimantan". Azahari is leider van de linkse Raayat- partij in Broenei. Hij heeft een „oorlogs kabinet" gevormd waarvan hijzelf pre mier is. Hij noemt zich „premier van de revolutionaire staat Kalimantan", die Broenei, Noord-Borneo en Serawak om vat. Hij wordt in zijn strijd tegen de Ma leisische troepen gesteund door Indone sië. Naar bekend, is de federatie Maleisië verleden jaar september met steun van Groot-Brittannië tot stand gekomen. Zij omvat Malakka, Singapore, Serawak en sabah (Noord-Borneo). Indonesië brand merkt de federatie als een „neo-kolonia- listisch komplot". Het is de eerste maal, dat melding is gemaakt van de landing van een vrij grote groep infiltranten op het schier eiland Malakka. Op Borneo zijn Malei siërs en Indonesiërs al anderhalf jaar in guerrillagevechten gewikkeld. Voor het gebied van Pontian is een nachtelijk uitgaansverbod afgekondigd, terwijl enkele honderden militairen en politiemannen de jacht op de infiltranten hebben ingezet. Abdoel Razak, de Maleisische vice- premier en minister van defensie, heeft meegedeeld, dat tot de gevangen genomen infiltranten personeel van de Indonesi sche marine en ook Maleisische burgers, zowel Maleiers als Chinezen, behoren. Buitgemaakt op hen zijn onder meer een mortier, zes lichte machinegeweren, een radiozend- en ontvanginstallatie, bijna 1800 patronen en verscheidene documen ten. Abdoel Razak sprak van „openlijke agressie tegen de oude federatie van Ma lakka", door Indonesië erkend als soe vereine en onafhankelijke staat. Op de vraag of Maleisië vergeldingsmaatregelen in de zin heeft antwoordde hij: „Wij heb ben het recht, onszelf te vei-dedigen Ik ga de vijand niet vertellen Vat wij willen gaan doen". Maleisië had de Verenigde Naties in- MADRID/AMSTERDAM Er is onder de Spaanse katholieken, volgens een ar tikel in het Algemeen Handelsblad, groot ongenoegen ontstaan als gevolg van een interview dat de bisschop van 's Her-^ togenbosch, mgr. Bekkers, heeft toege staan aan de Haagse Post. In dit vraaggesprek zei mgr. Bekkers het te betreuren dat prinses Irene was overgegaan tot het Spaans katholicisme, dat volgens hem te weinig oecumenisch was. Op tot nog toe onverklaarbare manier zijn Spaanse vertalingen van dit inter view in Spanje terechtgebomen en daar gepubliceerd. Zij hebben een kettingre actie van boze hoofdartikelen in de bla den en nog bozere ingezonden stukken van lezers ontketend. De Spaanse bladen zijn geneigd te ver onderstellen, dat de vertaling van het interview in de Haagse Post onjuist is geweest, omdat zij het onmogelijk achten dat een bisschop in Nederland iets ten nadele van de Spaanse Kerkprovincie zou zeggen. Men keek de Haagse Post op vertaling aan, maar dit blad heeft ver klaard dat het onschuldig is. Het secre tariaat van mgr. Bekkers weet ook niets van de vertaling .af. De vertalingen wa ren overigens anoniem toegezonden aan vele vooraanstaande priesters en leken in Spanje. De vertaling was, naar het schijnt correct. SOEKARNO: Engeland kan kiezen. CHICAGO Een federale districts rechtbank heeft de voorzitter van de vak bond der Amerikaanse transportarbeiders, James R. Hoffa, veroordeeld tot een ge vangenisstraf van 5 jaar en een boete van 10.000 dollar, wegens zijn aandeel in een fraude met een pensioenfonds, waar mee een bedrag van 25 miljoen dollar is gemoeid. Rechter Richard B. Austin bepaalde dat deze straf moet worden uitgediend aansluitend op een straf van acht jaar, die eerder dit jaar door een rechtbank te Chattanooga aan Hoffa is toebedeeld we gens pogingen de jury te beïnvloeden. Rechter Austin had wat de straf we gens fraude betreft tot 20 jaar gevangenis en een boete van 13.000 dollar kunnen gaan. hiof/ï1 ren ho°gte van vijftien rat-kor T A °"-jarige Delftse bouw- S ian tukker het leven gekost. Jk TL °P !:en bouwwerk in Rijs- W bezig voorbereidingen te treffen voor het transport van betonnen buizen en daarbij vermoedelijk uitgegleden VIJFTIG MILLE schade door brand leed gisteren in Dalen de landbouwer J Gub- ler toen een groot deel van zijn oogst een dorsmachine en een stropers in vlam men opgingen. IN MIJDRECHT raakte gisteren de ka pitale boerderij van de familie Oliemans in brand, vermoedelijk door een brand in de schoorsteen. De boerderij bleef ge deeltelijk behouden. De schade bedraagt rond twintigduizend gulden. DE 65-JARIGE A. L. Pronk uit Den Haag is maandag op de Conradkade met zijn bromfiets onder een tram gekomen en ter plaatse overlecien IN MEtrICK is de 13-jarige h.b.s.-leer- hng Arno Lechner maandagavond door eeft personenauto aangereden en later overleden. Weersverwachting geldig tot van avond zeven uur. meegedeeld dooi het KNMI in Dc Bilt: Wisselende bevolking met plaat selijk enkele buien en mogelijk onweer. Matige tot krachtige aan de kust mogelijk harde wind uit zuidwestelijke richting. Aanmerkelijk koeier dan gisteren. ATHENE/ANKARA/GENEVE Grie kenland heeft het secretariaat van de NAVO gisteren laten weten dat een deel van leger, vloot en luchtmacht uit de NAVO zal worden teruggenomen om de ze eenheden te gebruiken voor het nako men van de Griekse verplichtingen tegen over Cyprus. Voorts besloot de Griekse regering de op het NAVO-hoofdkwartier in Izmir, Turkije, over te plaatsen naar Saloniki in Griekenland. Ook generaal Lemnitzer, opperbevelhebber van de NAVO-strijdkrachten in Europa is offici eel hiervan op de hoogte gesteld. Eerder onttrok Turkije al een deel van zijn lucht macht aan de NAVO. De Turkse regering heeft nu officieel bij de V.N. geprotesteerd tegen de eco nomische blokkade van Turkse Cyprio ten door de Grieks-Cyprische regering. Volgens Ankara hebben ingesloten Turkse Cyprioten nog slechts voedsel voor hooguit een week en nog minder water. De Grieks-Cyprische regering wordt ervan beschuldigd pogingen van het Rode Kruis of de V.N.-troepen om de Turkse Cyprioten te bevoorraden te gen le houden. Gistermiddag kwam ook de nationale Turkse veiligheidsraad weer bijeen om de kwestie Cyprus te bespreken. In Genève vecht de Finse V.N.-bemid delaar Tuomioja tegen de ernstige ge volgen van de beroerte die hoogstwaar scliijnlijk voor goed een einde aan zijn werk maakte. Artsen zeiden gisteren dat de toestand van Tuomioja verslechterd was. Gistermorgen werd de zieke geope reerd aan de luchtpijp om hem het adem halen te vergemakkelijken. NICOSIA President Makarios zei gis teren tegen Thants persoonlijke afgezant op Cyprus, een gewezen Zuidameri- kaanse president Galo Plaza, dat hij zal weigeren enigerlei oplossing voor de kwestie-Cyprus te aanvaarden als deze wordt bereikt in besprekingen waarbij hij de president niet ten volle is vertegenwoordigd. LONDEN De Britse regering deed gisteren een beroep op de Sovjet-Unie het Cyprische conflict niet te verscher pen. Engeland sprak de hoop uit dat de Sovjet-Unie zich zal houden aan de re solutie van de Veiligheidsraad over Cy- prus van 9 augustus. Premier Douglas Home kwam ander maal uit Schotland naar Londen om de laatste ontwikkelingen rond Cyprus te bespreken. SAIGON De publieke reactie op de verkiezing door de militaire junta van generaal Nguoejen Khan tot president van Zuid-Vietnam schijnt in het algemeen ongunstig. Gemeld wordt dat studenten in Saigon en Hue (in het noorden van het land) voornemens zijn grootscheepse demonstraties te houden tegen de verkiezing van Khan en tegen andere maatrege len die onlangs zijn genomen, waar onder de instelling van de nood toestand tien dagen geleden. Ex-president generaal-majoor Doeong Van Minh, „Grote Minh", die vorig jaar de staatsgreep tegen president Ngo Dinh Diem leidde en nu in feite geen positie bekleedt, heeft nog veel aanhang Generaal Kahn is maandag p<*r vlieg tuig naar d'Alal ten noordoosten van Sai gon, vertrokken om te werken aan de samenstelling van een oorlogskabinet. Het zondag afgetreden kabinet zal de lopen de zaken afhandelen. Om zijn verkiezing aantrekkelijker te maken voor het publiek heeft president Khan de titel Tsjoe Tic (voorzitter) aan genomen. In het Engels en Frans zal hij BREDA Negenentwintig verpleeg sters van het Bredase diaconessenhuis zijn maandag verhinderd geweest de nor male werkzaamheden ten dienste van de patiënten te verrichten. Ze moesten ten gevolge van een darmaandoening, waar van de oorzaak nog niet is achterhaald, het bed houden. De ziekteverschijnselen lieten zich maandagavond niet ernstig aanzien. Er zijn maatregelen getroffen om hiaten in de organisatie van het ziekenhuis vóór te blijven. Het merendeel van de zieke zuster bezet patiëntenbedden voor zover er plaats was. AMSTERDAM Met ingang van van daag zullen de koffieprijzen in het alge meen met acht a twaalf cent per pakje van 250 gram worden verhoogd. De prij zen zijn hiermee aangepast aan de thans blijkbaar enigszins tot rust gekomen prij zen voor ruwe koffie. Aangezien bij ae laatste prijswijziging voor koffie de consumentenprijzen de stijging van de prijzen voor ruwe koffie slechts ten dele hebben gevolgd, is thans een verdere aanpassing der consumenten prijzen „onvermijdelijk" geworden. ROME Paus Paulus heeft dezer da gen gevraagd te bidden voor Palmiro Togliatti, de leider van de Italiaanse communistische partij die vorige week in Jalta (Rusland) door een beroerte werd getroffen cn sindsdien levensgevaar lijk ziek is. De Paus vroeg het gebed van de bij zijn zomerverblijt Castel Gandolfo ver zamelde toehoorders voor de Italiaanse president Segni die stervende is. Na te hebben gesproken over de toestand van de president zei de Paus: „Er is nog een andere politieke figuur in dezelfde ern stige toestand. Laten we de Madonna vragen ook hem bij te staan". De Paus noemde Togliatti's naam verder niet DEN HAAG -- ln raadkamer zal de Haagse rechtbank, onder presidium van mr. A. H. Lycklama, vanmorgen het pro test in de prijs-atfaire Scheveningse pier behandelen. Het protest werd ingediend door de N.V. Exploitatie Maatschappij" Wandelhoofd Scheveningen, de president commissaris van de EMS de heer R, Zwolsman en de directeur van de Sche veningse pier, de heer A. G. B. Onstenk. Het proces richt zich tegen de voorlo pige maatregelen, die de officier van jus titie, jhr. mr. Th. W. Van Den Bosch, trof. nadat proces-vei baal was opgemaakt, om dat geen gevolg was gegeven aan de mi nisteriële beschikking, waarbij de toe gangsprijs voor de Scheveningse pier werd bepaald op ten hoogste 55 cent per persoon. Tegen deze prijsbeschikking zal de EMS eveneens in beroep gaan bij het college van beroep voor het bedrijfsle ven. De onderneming heeft dit college laten weten, dat een beroep zal volgen De gronden voor dit beroep zijn het col lege nog niet meegedeeld. Volgens de wet moet dit verzoekschrift ten gronde binnen dertig dagen zijn ingediend, waar na de minister 21 dagen de tijd heelt voor een verweerschrift. Deze termijnen kun nen op verzoek eventueel worden ver lengd. echter gewoon president worden ge noemd. Vermoedens dat generaal Khan onder druk van Amerikaanse zijde zou hande len, zijn niet in overeenstemming met de verrassing onder hoge Amerikaanse func tionarissen na <;le bijeenkomst van de junta op zondag. Veel bijzonderheden in de nieuwe grondwet zoals het soort regering dat zal worden gevormd ko-4 men niet overeen met hetgeen generaal Khan hen had gezegd. De regeringsstrijdkrachten hebben zon dag bij een treffen met Vietcongrebellen in de provincie Phong Dinh 30 man ver loren. terwijl maandag Vietcong-opstan- delingen sneuvelden bij een gevecht in hetzelfde gebied. PEKING Maarschalk Tsjen Li, minis ter van buitenlandse zaken en vice- premier van Citia, verklaarde gisteren dat de kwestie van de Amerikaanse aan val op Noord-Vietnam „nog lang niet van de baan" is. Het initiatief ligt geheel in onze handen", zo zei hij op een re ceptie op de Indonesische ambassade in Peking. Waarnemers zien in de rede een nieuw# bedreiging met een communistische te genactie in Indo-China, hoewel ook nu weer China zich niet verbond tot open lijke vijandelijkheden in het gebied. De maarschalk wees verder nog op de steun van China voor Indonesië's ..ge rechtvaardigde strijd" tegen Maleisië en hekelde de Britse en Amerikaanse poli tiek in deze. Acht jaar lang heeft de blonde Hollywood-actrice Ruta Lee bij de Russische autoriteiten gepleit om toestemming voor haar nu 85- jarige grootmoeder, mevrouw Lud- vize Kamanevlis, om Rusland te verlaten en naar Amerika te rei zen. Nu is het dan eindelijk gelukt, vandaar dit gelukkige plaatje van Ruta met haar hoogbejaarde groot moeder op London Airport, waar zij na aankomst uit Moskou wacht ten op het vliegtuig dat hun dan eindelijk naar de nieuwe wereld zou brengen. Noord Rhodesische militairen nemen de gruwelijke situatie op in de kraal Paishuko bij Lundazi, een Loempa- dorp waar omwonende inboorlingen onder de volgelingen van „profetes" Alice Lensjina een slachting aan richtten. AMSTERDAM De dienst alge mene zaken van de gemeente Am sterdam zal zich niet langer bemoei en met de vermeende weigering van toegang aan een aantal kleurlingen tot twee met elkaar verbonden dan cings (Lucky Star en Caramella) ach ter het Leidseplein in Amsterdam. Deze dienst is o.m. belast met de con trole op de drankwetvergunningen, ïn de afgelopen dagen zouden ver scheidene kleurlingen uit genoemde dancing zijn geweerd. Volgens het hoofd dienst algemene zaken van de gemeente Amsterdam mr. Hoogen- boom, „mag een exploitant weigeren wie hij wil". Het schijnt zo geweest te zijn dat een aantal vreemdelingen zich ongepast gedroeg tegenover meisjes, wanneer die weigerden met hen te dansen. Andere bezoekers zei den niet meer in de dancing terug te zullen komen, als bepaalde bezoekers niet zouden worden geweerd, aldus mr. Hoogenboom. De chef van het politiebureau Leid seplein, lioofdinspectur J. Vrijburg, deelde mee, dat hij in een gesprek met exploitant P. Broerse tot de overtuiging is gekomen dat er geen sprake is van een algehele wering van kleurlingen. „Indien dat het ge meentebestuur van Amsterdam val was geweest, zou ik mij tot het hebben gewend. Het blijkt echter dat de heer Broerse alleen een selectie heeft toegepast, niet alleen ten aan zien van kleurlingen, maar ook van blanken, aldus de hoofdinspecteur. De heer Vrijburg verklaarde voorts dat er geen verordening bestaat die het voor eigenaars van openbare ge legenheden onmogelijk maakt mensen de toegang te weigeren. „Iedere ex ploitant mag die mensen weigeren die hij niet in zijn zaak wenst. Daar om moesten wij enkele kleurlingen die op ons bureau hun beklag kwa men doen, ook meedelen dat wij niets voor hen konden doen", aldus de po litiechef. Volgens de lieer Vrijburg heeft de heer Broerse hem verteld dat er de laatste tijd veel kleurlingen in de dancings kwamen, die wel naar dc muziek wilden luisteren, maar niet bereid waren een consumptie te ge bruiken. De reden daarvoor was vaak simpel: geen geld. „Ik geloof dan ook niet dat er van enige discriminatie sprake is, maar gewoon van een ver koopbeleid", aldus de hoofdinspec teur. Hij verklaarde voorts dat het geen uitzondering was dat mensen zich bij de politie kwamen beklagen over een volgens hen ongerechtvaar digde weigering van toegang. „Het is echter niet onze taak te beoordelen of een weigering gerechtvaardigd is of niet". WASHINGTON Senator Barry Gold- water, de republikeinse kandidaat voor het Amerikaanse presidentschap, meent in een eerstdaags te publiceren geschrift dat men de Noordatlantische verdrags organisatie het beste nieuw leven in kan blazen'door de opperbevelhebber van dc NAVO-strijdkrachten het directe toe zicht over tactische kernwapens te ge ven. Goldwater stelt dat de Amerikaanse (democratische) regering de eenheid in de NAVO heeft verbroken door recht streeks met de Sovjet-Unie te onderhan delen en door de bondgenoten niet vol doende te betrekken in de uitwerking van de strategie met inbegrip van het gebruik van atoomwapens. Volgens de republikeinse kandidaat vormt het project voor een multilaterale kernvloot een .afscheping" van de NA- VO-leden en is het ontwerp ,,een beledi ging voor het verstand van de geallieer den". Goldwater meent, dat als men het rechtstreeks toezicht over tactische kern wapens niet aan de opperbevelhebber van de NAVO verleent, .niets een Euro pees land zal tegenhouden om zijn eigen nationale kernmacht te ontwikkelen, zo als Frankrijk bezig is te doen". Goldwater noemt de onderlinge sa menhang in de NAVO een eerste ver eiste voor de „verdediging van de gehele wereld". De Verenigde Staten zouden zich in het vervolg aan de volgende beginselen moeten houden: 1 Overleg met de NAVO-bondgenoten vóór elke belangrijke politieke beslis sing die betrekking heeft op hun vei. ligheid. 2 Geen bilaterale onderhandelingen voe ren met de Sovjet-Unie over onder werpen die rechtstreeks betrekking hebben op de belangen van de NAVO. 3 Kerngeheimen verstrekken op een wij ze. dat Frankrijk en Groot-Brittannië binnen het bondgenootschap volledige kernpartners kunnen worden. 4 Alle in Europa gelegerde NAVO- strijdkrachten, onverschillig van welke nationaliteit, oefenen in het gebruik van tactische kernwapens. UTRECHT De 49-jarige machinist van de Nederlandse Spoorwegen A. S die vrijdag betrokken was bij de trein botsing in Utrecht, is hangende het in terne onderzoek naar de oorzaak van het ongeluk met andere werkzaamhe den belast. Aan de hand van de resul taten van het onderzoek zal worden be slist of nog een disciplinaire maatregel' moet worden genomen. x ^64 AU x 'Aarrestraat 3, Breda

de Stem | 1964 | | pagina 1