Moordzaak-Hagers nog steeds duister Maria Ommegang in Bergen op Zoom r Concours-hippique in OUDENBOSCH geslaagd Zevibel-reünie Breskens Buurtonderzoek begonnen kV linn lere |nte pag P) en. len. 1 de |het 5p- Middelburg-toernooi NAC voor tweede maal winnaar S. V. Zundert wint toernooi Moerse B 2-1 tegen Japan Zomeravond-spel van hockeyers De Vole wijekers verslaat NAC 1-2 SCHAAKTITEL voor Bredewout Atletiek Onbeslist" bij Engeland-Polen Breda krijgt cricket-Interland Motorcross Smith en I ibblin staan nu gelijk BARONIE klopt RBC opnieuw Sovjet-musici willen niet huis Met Hans van Hemert Zwemploeg voor „Roosendaal'' NOC over de Tokio-gangers Tsjombe vraagt Amerikaanse vliegtuigen meer naar DB. J HOLT OVERLEDEN Zweefvlieger verongelukt Zeeuwse visserij een groot drama Zwolsman verkoopl Rutech's te Utrecht Mi Ifl-" <c jm- :ht. jen aan voor BOEKHOUDEN RATIE IPLOMA i bij het Instiuut DELSWETEN- IN BREDA, Tel. 30218 VAN DER STEEN DAGBLAD DE STEM VAN MAANDAG 17 AUGUSTUS 1964 (Van onze correspondent) OUDENBOSCH Onder zeer grote belangstelling werd bü gelegenheid van het 30 jarig bestaan van de landelijke rüvereniging „The Country Rider" te Oudenbosch een nationaal lustrum con cours georganiseerd. Volharidng I uit Zundert toonde zich weer een waardig kandidaat voor de kampioenschappen welke op zondag 23 augustus te Rijsber- gen worden verreden. De koepelprijs voor het individuen spnnconcours klasse zwaar werd op zeei spectaculaire wijze gewonnen door Jac van Laarhoven uit Leende met zijn oe- kende springpaard Hans. De verschillen de parcoursen waren zeer kundig ge bouwd door de heer C. Kouwenberg un Woensdrecht. De uitslagen waren als volgt: Dressuurwedstrijden voor achttallen klasse zwaar: 1 Volharding I Zundert 97 pnt.2 De Cavalieren I. Berkel En- schot 93 pnt.; 3 D.E.S I, Rijsbergen 91 pnt.; Dressuurwedstrijden voor achttal len klasse midden: l Juliana Raamsdonk 105,5 pnt.; 2 Concordia Florebit Etten 103 pnt.; 3 St. Isidorus, Sprundel 101 pnt. Dressuur voor achttallen klasse licht 1 De Cavalieren II, Berkel Enschot 96 pnt.; 2 D.E.S. III Rijsbergen 81 pnt.; Viertallen klas Z. 1 Graaf Engelbrechi, Kruisland 92 pnt.; 2 De Paardenvriend Princenhage 90,5 pnt.; 3 Prinses Marijke', Huiten 85,5 pnt.; Viertallen kl. M. 1 DWS,' Galder 109 pnt.; 2 De paardenvriend, Alphen 107 pnt.3 St. Petrus, Leende 94 pnt. Viertallen kl. 1. 1 Ros Beyaara, Schijndel 103 pnt.; 2 Pr. Marijke (Am.) Huiten 95,5 pnt.; 3. Jan v. Amstel, Schijn del 88 pnt. Individuele dressuur kl zwaar I 1 J. Jansen Princenhage 101 2 P. Aarts, Huiten 101, 3 J. van Opstal, Zun dert 96,5. Zwaar II: 1 W van der Pas, Berkel Enschot 116 2 P.' Aarts Huiten 106,5, 3 J. Robben, Berkel Enschot 103,5 4 J. Jochems, Zundert 101,5, klasse M I: 1 J. van Gorkum, Berkel Enschot 101,5, 2 A. de Jongh, Alphen 100,5, 3 J. Bakx, Roosendaal 97. 4 S. Wittebols. Halsteren 96, 5 Mej. B. v. d. Wiel, Klundert 94,5 Klasse M II, 1 C. Schepers Oud Gastel 103, 2 A. van Meer, Klundert 102,5, 3 M. van Rijswijk, Tilburg 101. Indiv. dres suur Kl. L II ring 6, 1 H. Bastiaansen, Tilburg 115,5, 2 Mej. L. den Hollander Klundert 105,5, 3 W. Bekkers, St. Oeden- rode 105,5, 4 Mej. J. de Koning, Rijsber gen 103, J Oostvogels Zundert 102,5. Ind. heren kl 1. II ring 7. 1. Mej. C. Schoone, Etten 12, 2 M. v. Loon, Tilburg 11, 3 Mevr. v. d. Tuijn-Walle, Roosen daal 110, Ind. Dress, kl 1 I 'ring 8. 1 M. Hage, Kruisland 1,5. 2 H. Merriën- boer. Oud Gastel 120,5. 3 E. Lazeroms, Sprundel 11. Ind heren kl. 1. I, ring 9. 1 H. Versteijnen Tilburg 115,5, 2 Mej. C Mouwen, Roosendaal 13, 3 W v. Beek Rijsbergen 109. Ind. heren kl. 1.' I. ring 1 1 Mej. R. Gunst, Princenhage 102,5, 2 A. v. d. Linden, Schijndel 102,5 3 P. Kluitmans, Tilburg 100. Ind. dress, klas L I. ring II. 1 J. Hulsbergen, Nuen'en 11, 2 Mej. R. Coppens, Wouw 101 3 A. Klep, Etten 97,5. Klasse licht I ring 12, Mej. R Martens, Rijsbergen 100, 2 N. Brosens Zundert 98,5, 3 mej. A. Poppelaars, Prin senbeek 98. springconcours klasse B. 1 M. van Rijswijk, Tilburg O f 51,9 sec., 2 A. Nooren, Galder O f. 52 sec. 3 J. v. d. Broek, Baarle Nassau O f. 54,8 sec. springconcours klasse L. 1 Mej. L. van Drogenbroek, Roosendaal O f. 53.1 sec., 2 J. Wouters, Schijndel O f. 55.4 sec., 3 W. van de Ven, Nuenen Of. 57.5 sec. Concours Eenspannen tuigpaarden Le- aietklasse. 1 M. G. Buynsters, Breda, Vstrid. 2 J. van Hooydonk, Bav'el Alex. T. H. v. d. Meulengraaf Best Jikko 2. équipes sprinconcours Nationaal (2 man- •hes). 1 Equipe van de Ned. Hipp. Sport bond 14 strafpunten. 2 Equipe van de jand. Ruiters v. d. N.C.B 104 strafp. Concours Eenspannen tuigpaarden Open 'wier. 2 M. G. Buynsters. Breda, met dasse. 1 Mevr. Dirkx, Eindhoven met Alientje. 3 J. Boomaars, Bavel met Rudi. Concours Eenspannen Tuigpaarden voor gereden door dames. lMevr. R Boo maars, Bavel Rudi. 2 Mevr. Verstappen, Eindhoven Oberon. 3 Mevr. Dirkx, Eind hoven Saskia. Springconcours klasse M en Z om de koepelprijs. 1 Jac. van Laarhoven, Leende O f 78.6 sec.'; 2 J. Vermeulen. Riel O f 81.4 sec., 3 mej. P v. d. Brink Roosendaal O f 87.8 sec. Concours tweespannen tuigpaarden: 1 M. G. Buynster, Breda, 2 J. Boomaars, Bavel, 3 A. J. Dirkx, Eindhoven. NAC heeft, evenals vorig jaar, beslag weten te leggen op de fraaie zilveren stadhuisplaquette, inzet van het voetbal toernooi dat door Middelburg wordt georganiseerd. Behalve NAC, namen ook een Beerschotcombinatie en de Zeeuwse amateur eersteklassers Vllssingen en Mid delburg deel. In de finale kwam Vlissingen met eei zwakkere combinatie in het veld da waarmee eerder werd gespeeld. NAC had slechts enkele wijzigingen in d ploeg aangebracht. In de voorhoede va NAC verzette de Cocq bergen werk t toonde zich de architect van de aanva Nadat Lillipaly alleen voor doelman va Dinther gekomen jammerlijk naast h? geschoten kreeg Bos zijn eerste moeilijl karwei op te knappen bij een schot va de Cocq. Hij kon de bal niet klemva houden maar de toegelopen Gabriels z geen kans de bal in de touwen te krr gen. Na 25 minuten kreeg Bouwmeestc de bal juist iets eerder te pakken da' de uitgelopen Bos en zijn keiharde sc'no trof de roos, 1-0. Na de rust moest Be nog meerdere malen zijn capaciteiter tonen en enkele malen, bij schoten van Gabriels en Bouwmeester, moest de lal assistentie verlenen. Vlak voor het einde schoot Gabriels de zege in veiligheid, 2-0 Onder zeer grote belangstelling en be gunstigd door prachtig zomerweer opende de v.v. Moerse Boys het nieuwe voetbal seizoen met een internationaal tweedaags voetbaltoernooi. De eerste dag kenmerkte zich door een ware doelpuntenregen. De Belgische F.C. Horendonck kreeg van de organiserende Moerse Boys met 6-2 een stevige neder laag. De andere Belgische ploeg F.C. Meer kwam er bepaald niet beter af en werd door S.V. Zundert met 7-1 gekraakt. Ook in de verliezersronde bleken de doelpun ten goedkoop. De strijd om de derde en vierde prijs was een pure Belgische aangelegenheid. F.C. Meer liet daarbij aan haar superiori teit geen twijfel over en won met korf- balijfers n.l. 11-3 van F.C. Horendonck. De finale tussen S.V. Zundert en Moer se Boys werd slechts een matige verto ning welke door eerstgenoemde met 3-0 werd gewonnen. AMSTELVEEN Het bondselftal, zoals de selectie uit de Olympische hockey ploeg werd genoemd, heeft tegen de Ja panners een matig partijtje zomeravond hockey ten beste gegeven. Het halfgevul- de Wagenerstadion in Amstelveen zag de rood-wit-blauwen met 2-1 winnen en de cijfers geven al aan dat het niet bepaald een vlotte zege is geweest. De Japanners verschenen met ongeveer hetzelfde elftal als waarmee zij in Lyon zo verrassend voor de dag waren geko men. Hun spel bleek in die korte tijd op nieuw vooruit te zijn gegaan. Snel, en als het ware voor het hockeyspel gebouwd, war en zij bijna ongrijpbaar in hun korte combinaties, die door het watervlugge bewegen als een werveling over de gras mat gingen. De Japanners overdreven het samenspel echter zodat de Nederlandse achterhoede steeds weer kon ingrijpen. Diezelfde rapheid stelde hen evenwel in staat de eigen verdediging telkens op nieuw te reorganiseren. Met acht man tegelijk werd de Neder landse aanval opgewacht. Erg gevaarlijk was die aanval van onze tweede Olym pische garnituur overigens niet. De enige gevaarlijke man, was middenvoor Frank Zweerts, die keer op keer met de bal langs zijn kleine bewakers flitste. Zijn schot faalde echter, op een keer na. Dat was al na twee minuten toen Zweerts in een lange solorush de cirkel binnengleed en met omgekeerde stick langs doelman Miwa schoot. Het was een veelbelovend begin en het verdere verloop van de strijd werd er des te teleurstellender door. Verdediging en middenlinie hadden het tegen het ver doorgevoerde samenspel van de Japan ners zo gemakkelijk gehad, dat de aan dacht begon te verslappen en dekkings- fouten steeds veelvuldiger voorkwamen. Zo, kon het dan ook gebeuren, dat links binnen Okabe onmiddellijk nadat Mijn- arends uit een sfrafcorner in de 17e mi nuut van de tweede helft er 2-0 van maakte, een tegendoelpunt scoorde. Zweerts kreeg nog kansen, evenals Cos- ter van Voorhout op de rechtervleugel, maar Miwa speelde als het bekende du veltje uit het doosje en verder waren de schoten te slecht gericht. Te Oude Tonge speelde NAC een vriend schappelijke wedstrijd tegen De Vole- wijckers. Het gebeurt zelden dat twee poegen uit het betaalde voetbal in deze plaats aantreden en ruim 3000 voetbal- enthousiasten hebben zich dit buiten kansje dan ook niet laten ontgaan Voor beide ploegen was het een leerzame wed strijd. De Volewijckers won deze ont moeting met 2-1. Het had de zege voor een groot deel te danken aan midvoor Engelsma, die voor beide doelpunten zorgde. Reeds na een kwartier liet deze snelle schutter 1-0 aantekenen. In de 25e minuut scoorde Groenewegen uit een pass de gelijkmaker, 1-1. Kort voor rust zorgde Engelsma voor een tweede doel punt èn de overwinning, want in de tweede helft werd niet meer gescoord Te Vlissingen speelde NAC 3 tegen Zeeland Sport. De Bredanaars wonnen deze ontmoeting met 2-0. 55 HEERENVEEN. Gedurende de af gelopen week is in Heerenveen het open schaakkampioenschap van Nederland ge houden. De einduitslag luidt I en kampioen van Nederland: Brede wout (Zwolle) 5 ft pnt. 2/3 Hoogendoorn en Van Donk (bei den Dordrecht) 4 ft pnt. 4/5/6 Te Velde (Groningen), Sarink (Zwolle), Scholl (Leeuwarden) 4 pnt. 7/8 Tilstra (Leeuwarden), Van Ooste rum (Hilversum) VA pnt. 9/10 Seppings (York, G.B.), Staal (Hel- levoetsluis) 3 pnt. II Westra (Leiden) 2 pnt. 12 Mostertman (Den Haag) ft punt. De winnaars van de reservegroepen a en b, V. C. Berg uit Noordwijk met 5Va pnt en Van Santen uit Den Haag met 6 punten, hebben hiermee het recht ver worven om volgend jaar in de hoofdgroep uit te komen. LONDEN. De tweedaagse atletiek wedstrijd tussen de herenploegen van Engeland en Polen, die in Londen wei gehouden, is onbeslist geëindigd: 106- 106. Bij de dames ging de zege met 60-57 naar Polen. Het hoogtepunt van wedstrijd was de strijd op de 1500 meter, die in 3.39.1, een nieuw Engels record, gewonnen werd door Alan Simpson. Witold Baran, de Pool, die enkele weken geleden in Lon den het Europese record op de mijl ver beterde, werd in de laatste meters door de fel sprintende Engelsman verslagen. Baran noteerde een tijd van 3.39.8. De hnish op de 10 km was ook bijzonder sPannend. Mike Bullivant (G.B.) zege vierde in 29.11. Podolak (Polen) kwam £8 sec. later over de eindstreep. De Polen behaalden dubbele overwinningen °P de 200 meter door Badenski en Foik (beiden 21.3) en het discuswerpen door Begier '58.67 m) en Piatkowski (57.67 m). Bij de dames kwam de beste prestatie op naam van Ann Packer, die de 400 me ter won in 53.4 sec., de beste tijd van dit jaar op deze afstand gemaakt. Frances Slaap vestigde een nieuw Engels record bij het hoogspringen met een sprong van 1-75 meter. Mary Rand won het verspringen met 6-57 en Halina Gorecka (Polen) was met 1.9 sec. de snelste sprintster. DEN HAAG De cricket-interland tussen de teams van België en Nederland nation,? vol.5™s de traditie jaarlijks het r.'™ ««cket-seizoen wordt afgesio- snêeld n? ma.al in Breda worde" S<- e?ft»l n» '"'tmoeting liet Belgische Britse rnfin,- uit in "olgië gelegerde zondag vastgesteld voor BIELSTEIN De Zweedse titelver dediger Rolf Tibblin is in Bielstein niet verder gekomen dan een derde plaats in de twaalfde wedstrijd voor het wereld kampioenschap motorcross 500 cc van dit jaar. De Skandinaviër, die in de tiende en elfde wedstrijd van het wereldkampioen schap wegens machinepech moest uitval len. bleef ook in Bielfeld niet voor pech gespaard. Hij moest de laatste twee ron den van de tweede manche met een lekke voorband uitrijden, waardoor hij eerst ali vijfde binnenkwam. In het totaalklasse ment van de grote prijs van West-Duits- land werd Tibblins landgenoot Sten Lundin, die beide manches won, eerste gevolgd door de Engelsman Jeff Smith en Tibblin. In de stand van het wereldkam pioenschap staan Smith en Tibblin met 58 punten aan de leiding, voor Lundin met 36 punten. Baronie heeft zondag voor 3000 toe schouwers getoond dat het klaar staat voor het nieuwe seizoen. Op verdiende wijze heeft het een nieuwe overwinning behaald op het ditmaal met spelers als Allaert en Hendriks versterkte elftal van het Roosendaalse R.B.C. Vooral in het middenveld, waar Geraeds de uitblinker was, beheersten de Breda naars het veld. De verdediging was het eerste half uur nog niet al te safe en men had de indruk dat de Bredanaars elkaar nog niet konden vinden tegen de snel en zuiver combinerende Hoosendalers. Dat kwam ook al dadelijk tot uitdrukking toen Roks in de eerste minuut van de wedstrijd op voorzet van Van Wijk, Henk van Iersel verschalkte en zijn schot doel trof. Vijf minuten later was het echter A. Brouwers, die nochtans soms een beet je al te stevig bewaakt werd door Hen driks. die uit een corner door Van Don gen de bal met het hoofd in de Roosen daalse netten wist te werken. De R.B.C.- ei;s bleven echter domineren, vooral door het stuwend spel van Van Hal. Hij was het ook die in de 19de minuut een voor zet van Van Zandvliet met een ver schot in doel wist te kogelen, 12. Maar Baro nie kwam steeds meer op dreef. R.B.C werd in de verdediging gedrongen. In de 28e minuut was het A. Brouwers die han dig gebruik maakte van een vergissing van Desard. Hij liep alleen door, om speelde de keeper en schoot hard in. Hen driks sprong nog tussen, maar de. bal kaatste via de paal in doel. Zo werd met gelijke stand gedraaid. In de tweede helft ging Baronie on middellijk in de aanval en reeds in de 3e minuut kon Van Deuren, op een goe de voorzet van Canjels. keener Proost verrassen met een hard schot. 32. Baronie bleef nu aanvallen en in de 18e minuut was het M. van Dongen, die op een bal van Geraeds tussen de backs doorliep en langs de keeper heen de stand op 42 kon brengen. Voor niet lang echter want onmiddel lijk reageerde R.B.C. en met 'n ver schot bracht de gevaarlijke Allaert de stand op 43. Dit verhoogde nog de spanning Vooral van R.B.C.-zijde werd nu alles op alles gezet, maar de Baronie verdediging hield goed stand, al had men even geluk toen Bilpk in de 38e minuut een bijna zeker doelpunt kon voorkomen door de bal onder de deklat uit te koppen. ROTTERDAM Het gaat ernaar uit- ien, dat de jnoord op de 26-jarige Elly 'agers-Segov, nu ruim drie weken gele en gepleegd in haar kamer aan de IJs- ubdwarsstraat in het Rotterdamse stads- eel Kralingen, voor de recherche een arde kluif gaat worden. Na de arresta- ie van Elly Hagers' echtgenoot, twee da- .en na het misdrijf (politie: „hij is for- ïeel in hechtenis genomen") en de aan- ouding van de 23-jarige bouwkundig ekenaar A. van L. (politie: „hij is bijna eker de man die we zoeken"), beide keren gevolgd door een vrijlating, weet de recherche thans te verzekeren dat het anderzoek met „onverminderde kracht wordt voortgezet". Na de aanhouding en vrijlating van de echtgenoot en de tekenaar zijn nog geen nieuwe arrestaties verricht. Evenmin zijn, zo wordt uit politiekringen vernomen, nieuwe aspecten naar voren gekomen. Drie weken na de moord op Elly Ha gers, wordt een meer uitgebreid buurt onderzoek verricht in de omgeving van de IJsclubdwarsstraat. Dat gebeurt door een speciale opsporingsploeg van zes re chercheurs, onder leiding van inspecteur A. M. van der Giessen, Men hoopt door dit buurtonderzoek binnen de kortst mo gelijke tijd meer achtergrondinformatie omtrent het slachtoffer te verkrijgen en bovendien mensen te bereiken die in de bewuste nacht dingen hebben waarge nomen die voor het onderzoek van be lang kunnen zijn. Na een voorarrest van tien dagen werd de tekenaar Ad van L., een intieme vriend van Elly Hagers, donderdagmid dag 6 augustus vrijgelaten, c.q. zijn voor arrest .werd niet meer verlengd. Mr. J. D. de Jong, de officier van justitie die de leiding van het onderzoek toen al geruime tijd had, zei geen gronden meer aanwezig te achten om Van L. nog lan ger in het huis van bewaring vast te houden. De opheffing van Van L.'s voor arrest betekent echter niet, zo werd na drukkelijk verklaard, dat hij in de zaak IJsclubdwarsstraat ook als verdachte van het dossier is afgevoerd. Aanleiding tot deze stap schijnt het negatieve resultaat van het laboratorium onderzoek te zijn geweest. Zo werden in de kleding van de tekenaar geen glas splinters gevonden, die afkomstig waren van het ingedrukte ruitje in de voordeur van Elly Hagers' woning. Wel werden op het broodmes waarmee de moord werd gepleegd vingerafdrukken van de te kenaar gevonden. Een verrassende vondst was dit niet, omdat Van L. al tijdens de eerste verhoren toegaf in de bewuste nacht bij Elly Hagers te zijn geweest. Voor hij tegen één uur het huis verliet had hij het mes, samen met zijn vrien din, bij het brood eten gebruikt, zo zei Van L. De politie stelde aanvankelijk vast dat het tijdstip van de moord om streeks drie uur in de nacht moet heb ben gelegen. Later kwam men evenwel tot de conclusie dat de dood van Elly Hagers ook wel twee uur eerder kon zijn ingetreden. Deze nieuwe zienswijze werd gemotiveerd met het feit dat het in de bewuste nacht vrij warm was ge weest, waardoor de afkoeling van het lichaam zich minder snel voltrok. Zaterdag en zondag 22 en 23 augustus worden in het zwembad „De Stok" te Roosendaal internationale zwemwedstry- den gehouden. Deense (A-) en Nederlandse (B-) zwemsters en zwemmers zullen er el kaar ontmoeten. Voor de Denen zullen tevens nog enkele recordhouders en -houdsters aantreden, die na hun pres taties in Roosendaal al of niet in de Deense ploeg voor Tokio worden opge nomen. Dit zijn: Kirsten Michaelsen voor de 100 m rugslag recordhoudster van Dene marken in de tijd van 1.11.3, Kirsten Strange op de 40Ó m wisselslag met het Deens record van 45.47.3, Kirsten Velin als schoonspringster op de 3 m, die kam pioene van het Noorden is en Lars Kraus Jensen, recordhouder van de 200 m rugcrawl in 2.21.8. Voorts nog Benny Pedersen, die de 200 m schoolslag in 2.40 zwemt en Vibeke Slot Christensen 200 m rugslag in 2.55. De Nederlandse ploeg Dames:" 100 m vlinderslag: E. Hulsebos (GDZ), C. van Raamsdonk (HDZ), 100 m rugslag: M. Feenstra (GDZ), C Buter (ORCA), 400 m wisselslag: L Snel (DVZ), M. Drost (HDZ), 100 m vrij slag: L. Schaap (HDZ), M. Drost (HDZ), 200 m schoolslag: T. Buiskool (Zwemlust), J. Vldhuyzen (Naarden), 400 m vrij slag: C. Mulder (Merwede), L. Snel (DVZ), 4 x 100 m wisselslag estafette: le team: M. Feenstra, T. Buiskool, C. van Raams donk, L. Schaap, 2e team: C. Buter, J. Velrihuyzen, E. Hulsebos, C. Bosbardt, schoonspringer M. Dommers (Joop Sto- tijn) en een nog aan te wijzen schoon springster. Heren: 100 m vrije slag: Vroegop (Het Y), Wammeyijer (DZV), 200 m schoolslag: Spijkerman (BZZ), Swinkels (PSV), 200 rugslag: Schillemans (Dolfijn), Koning (ZCG), 200 m vlinderslag: De Rijk (ZAR), Van Goor (ZC Haarlem), 400 m vrije slag: Richards (Dolfijn), Gruppelaar (Njord '59), 4 X 100 m. wis selslag estafette: le team: Schillemans, Serier (ÏCNZB), Vergoor, Kammeijer, 2e team: Koninig, De Rijk, Swinkels, Vroegop, schoonspringen: Leo Van Oud- heusden en Hendrik Karlas (beiden Joop Stotijn). Het waterpoloteam bestaat uit: E. E. Kroon (De Robben), Visser, Bartels, Van der Kolk. Tittel (allen HZPC>, Wou- da (De Meeuwen), Groenveld en Van der Zwan (beiden DZV), Kater (ZIAN), Maas (AZPC) en Bongers (ESCA). De water- poloërs staan onder leiding van Frits Smol. Chef de equipe is H, Keetelaar. DE EERSTE interzonefinale van het Davis Cup-toernooi tussen Zweden en de Philippijnen, die na de tweede dag reeds beslist was, is door de Zweedse ploeg met 5-0 gewonnen. Te Baastad versloeg Jan-Erik Lundquist veteraan Felicissimo Ampon met 6-1, 6-1, 6-4 en zegevierde Ulf Schmidt met 6-2, 6-1, 6-2 over Juan Maria José, Zweden, winnaar van de Europese zone, komt van 29 tot en met 31 augustus te Baa stad uit tegen Australië. (Van onze sportredactie) AMSTERDAM Het Nederlands Olympisch Comité heeft een toelichting gegeven op de keuze der sportmensen die naar Tokio gaan. Met name in de zwem en wielerwereld waren enige beslissin gen, voor buitenstaanders, niet erg dui delijk. Het NOC deelde mee dat er in de zwemploeg inderdaad enige deelnemers waren die in de afgelopen tijd niet hun beste vorm hadden getoond. Dit had ech ter zijn reden en het NOC verwacht dat de prestaties de laatste weken onder lei ding van Forbes Carlile zeker vooruit zullen gaan. Bovendien werd hier reke ning gehouden met verrichtingen in het verleden (o.a. Ineke Tigelaar), doch wat zwaarder weegt: bij alle aanstellingen is men uitgegaan van de estafette-nummers. Omdat verschillende zjvemmers en zwem sters dus toch aanwezig zijn in Tokio werden ze ook ingeschreven op andere onderdelen. Wat de wielrenners betreft: men heeft Piet van de Touw opgegeven voor de sprint omdat hij voor de kilo meter tijdrit toch in Japan is. Met be trekking tot de wegploeg, zei voorzitter Kerdel, dat er een grote „top" is en hij de keuze volledig overgelaten heeft aan de coaches. Er is zoals men weet nog één plaats opengehouden en die wordt waar schijnlijk na het wereldkampioenschap (een extra handicap bij het samenstellen van de formatie!) aangevuld. Bovendien en dat geldt voor alle takken, aldus de praeses, heeft 't NOC het recht om reeds aangewezenen die vanaf nü duidelijk te leurstellen, terug te trekken. Van de an dere kant is het zo dat men voor de „ver liezers" een soort her-examen creëert. LEOPOLDSTAD Premier Tsjombe van Kongo heeft zondag tijdens een on derhoud van twee uur met de Ameri kaanse onderminister van buitenlandse zaken Mennen Williams de Verenigde Staten gevraagd om enige verkennings vliegtuigen met een groot vliegbereik om de bewegingen van de rebellen in het centrum, noorden en oosten van Kongo vast te leggen. Williams is vrijdag uit Parijs in Leo- poldstad aangekomen voor besprekingen met Tsjombe over de opstanden in diens land. Een ander resultaat van de drie daagse besprekingen vormt een plan over de wijze van hulpverlening aan de door de rebellen verlaten steden en gebieden. Het plan zal morgen aan de praktijk wor den getoetst wanneer een Amerikaans C-130 transportvliegtuig met medicamen ten en voedsel naar het door de rebellen platgebrande cn geplunderde Boudewijn- stad vliegt. Volgens in Leopoldstad ontvangen be richten trekken de rebellen van Gaston Soumialot al plunderend en brandstich tend terug uit Albertstad, de hoofdstad van Noord-Katanga die zij sedert juni bezet hebben gehouden. TOKIO Twee musici van het Rus sische Bolsjoi-theater, op toernee in Ja pan, hebben contact opgenomen met de Amerikaanse ambassade en daar ver klaard niet naar Rusland te zullen terug keren. Volgens een woordvoerder van de am bassade gaat het om de 26-jarige Igor Veroutsis, een saxofonist, en de 31-jarige Boris Midney, een slagwerker. De woord voerder wilde niet het door de Japanse politie verspreid bericht bevestigen dat de twee betrokken een toevlucht op de Amerikaanse ambassade hadden gezocht. Wel bevestigde de woordvoerder dat een Russische vice-consul en de directeur van het Bolsjoi-theater, Leonid Masljoekof. za terdagavond om acht uur op de ambas sade verschenen en daar met functiona rissen een gesprek van een half uur had den. BILTHOVEN In de nacht van zater. dag op zondag is de in Haarlem geboren gynaecoloog en seksuoloog dr. J G. H. Holt aan een hartaanval overleden, Dr. Holt was 65 jaar. Hij verwierf in" ons land en ook daarbuiten bekendheid door zijn onderzoekingen ter verbetering van de zgn. thermische methode van de periodieke onthouding. In 1960 publiceer de hij het boek „Het getij", waarin hij deze thermische methode uiteenzet. Dr. Holt verwierf in 1924 het artsen- diploma. In 1930 werd hij benoemd tot onderdirecteur van de vroedvrouwen school te Heerlen. Sedert 1945 woonde hij in Bilthoven, waar hij zijn landelijke praktijk uit oefende en laboratorium-onderzoek leid de Voor ons blad schreef dr. Holt onlangs een aantal artikelen over geboortebe perking en overbevolking. Deze David was een van de luis- stelling die de stoet trok. terrijke jiguren uit de traditionele Maria Ommegang, die zaterdag in Bergen op Zoom werd gehouden. De joto toont ook de grote belang- LATINA Bruno MeaUi heeft de Ronde van Latium, die meetelde voor de selectie van Italiaanse prof-weg renners voor de aanstaande wereld kampioenschappen in Sallanches, ge wonnen. Na afloop van de wedstrijd is de ploeg met reserves voor de we reldkampioenschappen op de weg aan gewezen. De uitslag luidt: 1 Bruno Mealli, 289 km in 8 uur, 2 min., 30 sec., 2 Marino Tontana, 3 Bruno Fan- tinato, 4 Carlo Azzini, 5 Marino Vig- na, 6 Aldo Moser, 7 Roberto Poggia- li, 8 Adriano Durante, allen in de zelfde tijd als de winnaar. Voor de wereldkampioenschappen werden gekozen: Vittorio Adorni, Adriano Durante, Franco Cribriori, Italo Zilioli, Guido de Rosso, Gianni Motta, Vito Ttaccone en Bruno Mealli. Reserves: Roberto Poggia.li, Franco Bitossi, Franco Balmamion en Mug- naini. Het iet-verkiezen van Franco Bi tossi, die vier etappes won in de Giro en algemeen wordt beschouwd als de grote Italiaanse revalatie, heeft in Italiaanse wielerkringen grote verwondering gewekt. WIM DE WILDE reed een knappe wedstrijd in St. Niklaas en finishte als vierde. De andere Zeeuwen Hoo- gerland, Van Koeveringe en Moerdijk staakten de strijd. (Van een onzer verslaggevers) KOEDIJK Gistermiddag is in de ge_ meente Koedijk (Noord-Holland) een zweefvliegtuig van het vliegveld Ypen- burg neergestort. De zweefvlieger, de 41- jarigé V. J. van der Burg uit Delft, moest uit de wrakstukken van de cock pit worden losgesneden, met zware ver wondingen aan hoofd en benen is de man per ambulance naar het St.-EIisabeth- ziekenhuis te Alkmaar overgebracht, waar hij omstreeks vier uur gistermid dag overleed. De heer Van der Burg was gehuwd. De zweefvlieger was om half elf 's ochtends van Ypenburg opgestegen voor het behalen van zijn zilveren bre vet, daarvoor moest hij in vijf uur een afstand van 50 kilometer overbruggen. Ooggetuigen vertelden dat hij vermoe delijk naar een geschikt landingsterrein heeft gezocht. Na het nemen van een scherpe bocht gleed het vliegtuig, eigen dom van de K.N.V.V.L.. af, geraakte in een vrille en stortte neer. De heer Van der Burg, die vliegtuigtechnicus is van de zweefvliegclub Rotterdam en de Zuid- hollandse zweefvliegtuigclub beschikte over een jarenlange zweefvliegerva- ring. Het onderzoek naar de oorzaak dat gistermiddag direct ter hand werd ge nomen, wordt vandaag voortgezet door leden van de rijksluchtvaartdienst en de luchtvaartpolitie. (Advertentie) I Voor betere sportprestaties Imp; dextrose tabl. eur EIMA Breda, Tel. 46650 Liefdadigheidswedstrijd te Zoutelande De in Zoutelande gespeelde liefdadig heidswedstrijd tussen de plaatselijke voetbalclub „De Meeuwen" en een als „Oud Zeeuws Elftal" aangekondigde ploeg is wat teleurstellend verlopen. De veteranen verschenen namelijk zeer on volledig en konden daardoor de ook niet op volle sterkte verschenen thuisclub weinig tegenstand bieden. „De Meeuwen" won verdiend met 52. De opbrengst voor „Sport steunt Zonneveld" bedroeg 151,—. (Van een onzer verslaggevers) BRESKENS Op de Zevibel-reünie, zaterdag bij gelegenheid van de visserij feesten 1964 gehouden, hebben de com missaris van de koningin jhr. mr. A. F. C. de Casembroot, en organisatie-voorzitter A. Lockefeer uit Hulst wederom de grotq problemen rond de Zeeuwse visserij aap een beschouwing onderworpen. De com missaris zei daarbij o.m.: „De Zeeuwse visserij is een groot drama en een puzzel voor het provinciale bestuur. We zijn zeer bezorgd over de vissers, die tot de beste inwoners van Zeeland behoren. Hoe eruit te geraken is een kwellend probleem. In gezamenlijk overleg moet getracht wor den te bereiken wat mogelijk is." In het bijzonder voor Breskens zag jhr. De Casembroot de toekomst echter niet zo somber in. Met groot succes, zei hij, heeft de gemeente na de verlegging van de veerhaven het roer omgegooid en zij stijgt nu, dank zij industrie, visserij en toerisme, tot grotere welvaart. Met be trekking tot de visserij meende de com missaris, dat een verbeterd distributie systeem grote voordelen met zich mee zal brengen. Hij zag hierin een te*v voor Zevibel en middenstand. Stevig fundament De Zevibel-bijeenkomst in zaal De Uit komst werd o.m. bijgewoond door Ge deputeerde M. van Poelje en de burge meesters van Vlissingen en Schoondijke. In zijn begroetingswoord schetste de heer A. Lockefeer de solidariteit en de een heid in Zevibel. „Onze organisatie is ge groeid en representatief voor geheel Zee land en bezit financieel een organisato risch een stevig fundament." zei hij. Sprekend over de „onbarmhartige voort gang van de Deltawerken" zei voorzitter Lockefeer: „Door de nood gedrongen moe ten wij de eenheid versterken Wij heb ben een open oog voor de deltawerken, maar als vissers moeten we blijven strij den voor ons bestaan. Wanneer we dat niet doen. dan kan beter vandaag de dag de Zeeuwe visserij worden ontbonden." Ook roerde de heer Lockefeer de indus trialisatie in Zeeuwsch-Vlaanderen aan, en zei daar over: „Men wil Zeeuwsch-Vlaan deren middels een kern industrialiseren. Dit is niet onbelangrijk, maar wanneer die industrie-as (kanaalzone) alles gaat aantrekken, dan worden de flanken, waar toe Breskens behoort, leeggezogen." Over dit probleem sprak ook Breskens' burge meester J. Eekhout. Hij zei: „West- Zeeuwsch-Vlaanderen komt de laatste tijd zwaar in de branding, en ligt in de schaduw tussen de industriegrootmachten, het Sloebekken en de kanaalzone. Bij de opstelling van rapporten over de ontwik keling van deze machten gaat men er van De commissaris van de koningin (links) overhandigt de wimpel aan de winnende bemanning van de Br. 47 (rechts): de ge broeders J. en D. Marijs en I. de Ren. uit, dat de Wester-Schelde bij het Sloe be gint en bij Teurneuzen in de Noord zee stroomt. Compensatie voor West- Zeeuws ch-Vlaanderen is er niet en het woningtekort in de kei'nen is het enige obstakel, dat momenteel een volledige exodus uit de flanken verhindert," aldus burgemeester Eekhout, die verder nog de eenheid van 14 West-Zeeuwsch-Vlaamse gemeenten als noodzaak en hoofdzaak naar voren bracht. V isserijwimpel Burgemeester Eekhout. bood commis saris De Casembroot een geschilderc havenzicht van Breskens aan. waarna de commissaris de visserij wimpel uitreiklr Deze onderscheiding voor het schip, dal de hoogste gemiddelde prijs voor de in Breskens aangevoerde garnalen heeft ge maakt, kwam toe aan de Breskens V De bemanning ervan, de gebr. J. en D Marijs en de heer I. de Reu, oorspronke lijk afkomstig van Arnemuiden, kregen bovendien een fraaie herinnering. Over de garnalenvisserij deelde de heer Lockefee: nog mee, dat in tien jaar tijd het aantal vissers in deze branche onrustbarend is gestegen van 180 tot 301. Hij hield voorts een pleidooi voor uitbreiding van de coöperatie en voor een snelle ontwikke ling van de mechanisatie van het gar nalen pellen. Tot slot memoreerde de heer C. Kosten, voorzitter van de visserijver eniging „Ons Belang" te Breskens, nog het nijpende tekort aan bemanningsleden tengevolge waarvan verscheidene schepen aan de wal moeten blijven. De heer Kos ten waarschuwde voor de dreigende to tale opslokking van het visserij personeel door de walindustrie. Drie commissarissen bij Van Wijk en Heringa tveg Bij Van Wijk en Heringa, waarvan de E.M.S. grootste aandeelhouder is, zijn drie commissarissen afgetreden, omdat naar hun mening onvoldoende inzicht gegeven wordt in het door de E.M.S. ge volgde beleid, waarvoor zij derhalve geen verantwoordelijkheid willen dragen. Het zijn dr. H A. Zeven, ir. J. J G. van Hoek en dé heer H. A. M. E. van Dooren. In het kader van de door de E.M.S. aangekondigde afstoting van onrendabele horecabedrijven heeft de exploitatie maatschappij Scheveningen het restau rant Ruteck's aan de Utrechtse Polder straat aan Schumacher's handelmij in de Domstad verkocht. Eerder zijn vier bedrijven van Ruteck's in Amsterdam en een in Amersfoort verkocht

de Stem | 1964 | | pagina 7