SPORT T okio-reportages dezelfde dag op tv Heren bewijzen juistheid van estafette-beleid Tokio KORTE RUSTPAUZE WORDT JAN HAJER NOODLOTTIG ZWEMOVERWINNING IN DIEREN Nederlandse successen en...teleurstelling Ronde van Willebrord voor Henk de Hartog Bas Maliepaard klopt René Thijssen in sprint TOM OKKER SLAAT S LAG Druk weekeinde voor coureurs Tennissucces van Tom Okker Jenny Ridderhof moet buigen voor T Groenman! NTS doet mee aan „operatie" Jan van Veen - in bewogen finish - le U Oosterhout 1 stroom') NJ.V. en glaszijc Je Verdiend Zwak Schitterende zege Theo Verschueren René Pijnenzege in KOEWACHT TWEE RECORDS Wachten Geslaagde vlucht van Piet Damen ts vindt in onze ng zoeken wij: DO - 17.00 uur en jen (zie elders in ig van een dit srzending van hon- gaan onze gedach- van efficiënt laden, bied van iniernatio- ervaring hebben in erd werken, e vakature worden richten aan.- js 8, Etten N.B. taties zonder dat ze hem iets nen doen". Na enige tijd men de Comanchen terug, rij! ze talrijke slachtoffer* •voerden. Ze schreeuwden gekken én waren volkomen kluts kwijt. „De dwazen", npelde Old Death. „Winne- maakt gebruik van hun aai". INNSBRUCK De Limburgse amateur-wielrenner Harry Stevens, aangewezen voor de ploeg, die Neder land op de weg tijdens de Olympische Spelen in Tokio zal vertegenwoordi gen, heeft in Inssbruck een fraaie zege behaald. Hij won het zeer sterk be zette „Europa-criterium" dat jaar lijks in de Oostenrijkse stad wordt ge houden. Stevens legde de 82 kilome ter af in 1 uur 53 minuten en 18 se conden en verzamelde 30 punten. De Oostenrijker Hans Praschberger werd tweede met 19 punten. De Deen Niels Baunsoe derde met 18 punten. De Bredanaar Karei Leyten eindigde als tiende met 5 punten. BOISSCHOT Een Nederlandse ploeg heeft voor de vierde achtereen volgende maal beslag gelegd op de „Gouden Wimpel" van het Belgische Boisschot. Olympische kandidaten als Gerard Koel (Amsterdam) en Tie- men Groen (Follega) Tokio-reserve Henk Cornelisse (Amsterdam) en twee vooraanstaande amateurs als Cees Van Brugel (Zevenbergen) en Henk Peters (Heemstede) maakten in deze ploegenwedstrijd, die o.a. uit 'n afvalwedstrijd en een ploegentijdrit bestond een totaaltjjd van 6 uur 20 minuten en 44 seconden. De ploeg van de provincie Antwerpen werd tweede op 17 seconden. BIRR Een in de omgeving van het Zwitserse stadje Birr gehouden internationale ploegentijdrit over 100 km heeft een overtuigende zege op geleverd voor de ploeg van Olympia Basel, die daarmee tevens het aan deze wedstrijd gekoppelde Zwitserse kampioenschap veroverde. Basel, vertegenwoordigd door Hans Luethi, Heinz Heinemann, René Rutschmann en Louis Pfenninger, maakte een tijd van 2 uur 7 minuten en 17 seconden, hetgeen neerkomt op een gemiddelde snelheid van 45.255 kilometer per uur. De Helveten wa ren ruim anderhalve minuut sneller dan Frankrijk, dat met uitzondering van Michel Bechet dezelfde ploeg had afgevaardigd die verleden jaar wereldkampioen werd. De Zwitserse wielerbond had nota bene nog ge twijfeld of al of niet moest worden deelgenomen aan de 100 km tijdrit in Tokio, aangezien de prestaties niet voldoende hoopgevend werden ge acht. De Helveten spreidden in Birr een dergelijke macht ten toon, dat ook de Nederlandse ploeg, gevormd door krachtmensen als Bart Zoet, Jan Pieterse, André van Middelkoop en Jos van der Vleuten, machteloo* was. Het teleurstellende oranjekwar tet werd achter België sle hts vierda met een achterstand van drie en een halve minuut op de Zwitserse ploeg. wisselslagestafette van zondag, die onder normale omstandigheden een wereld recordbelofte inhield, bleek dat de reactie ook haar vorm ernstig had aangetast. Ria van Velsen, Klenie Bimolt en Erica Terpstra hielden met hun respectieve tus sentijden van 1.11.1, 1.18.4 en 1.02.3 de recordkans wijd open. Ada Kok had zo doende aan haar 1.06.2 van Den Haag genoeg gehad. Maar zijn ging wat zwaar der door het water dan anders en het werd tenslotte 1.08.0. Het in Groningen veroverde, maar enkele dagen later weer verloren gegane record zal dus moeten wachten tot Tokio, het is echter de vraag of het dan de Nederlandse meisjes zullen zijn, die er het snelst uit de bus zullen komen. Dat het juist is geweest de estafette kansen het zwaarst te laten wegen bij de samenstelling van de Olympische zwemploeg bleek vooral bij de heren. De zondagmiddag begon met de 4 x 200 m vrije slag, die door de Italiaanse ploeg in de nieuwe nationale recordtijd van 8.19.8 werd gezwommen, maar die ook voor het Nederlandse kwartet met 8.22.3 een record (1,6 sec. sneller) opleverde. Vergeleken bij deze successen waren de tijden op de persoonlijke nummers zeer matig, vooral de 4.32.7 van Johan Bontekoe op de 400 m vrije slag en de 2.42.1 en de 2.44.3 waarmee Hemmy Vriens en Wieger Mensonides op de 200 m schoolslag kansloos resp. derde en vierde werden. Forbes C&rlile heeft het allemaal glim lachend aangezien. Volgende week maan dag krijgt hij zijn ploeg dagelijks onder handen. Hij kent zijn materiaal en hij heeft het volste vertrouwen. Okker maakte fouten, die hij normaal nooit zou slaan. Hij deed laconiek, non chalant zelfs, maar achter deze pose ging een enorme strijd tegen de zenuwen schuil. De voorsprong en de rust hadden hem zijn zelfvertrouwen teruggegeven. Bovendien kent Okker Hajer goed genoeg om te weten dat de eerste games be slissend zouden zijn. In die games werd ook de zege ge forceerd. Voordat Hajer goed was inge speeld, keek hij al tegen een 4-0 achter stand aan en met de moed der wan hoop probeerde hij nog wel het verloren terrein te herwinnen, maar de nu zelf verzekerde Okker gaf de winst niet meer uit handen. Met 6-2, 2-6, 7-5, 6-2 zette de Haarlemmer de lóroon op dit seizoen in een partij die vooral in de eerste en de laatste fase uitstekend tennis te zien gaf. Bij de dames won Trudy Groenman de titel door een 6-4, 6-1 overwinning op oud-kampioene Jenny Ridderhof. Jan Hajer was na afloop beslist niet ontevreden over zijn spel. ,,Ik heb dit seizoen een beetje pech gehad en ik heb niet zoveel kunnen spelen als Tom, vooral internationaal niet. Hij heeft ver diend gewonnen en was beslist de beste. Maar volgend jaar kom ik terug en dan zullen we opnieuw kijken hoe het af loopt". Een gezonde revanche-gedachte van een nuchtere sportman, die zich na de partij ernstig verdiepte in de vraag, waar nu het kritieke moment van de wedstrijd had gelegen. Het moment waarop hij zijn hoofd had moeten buigen voor zijn talentvolle tegenstander. De coach van Hajer, ClOS-leraar Peeman, had voor de nederlaag een alleszins aan vaardbare verklaring: „Hij was veel slimmer, veel geraffineerder dan jij", en daar lag naar onze mening ook het grote verschil tussen deze twee spelers die alles in zich hebben om het in het internationale tenniswereldje in de toe komst een heel eind te brengen. In de halve finales van het dames enkelspel, die zaterdag werden gespeeld, slaagde Marijke Jansen, die als onge plaatst speelster de laatste vier had be reikt, er niet in opnieuw voor een ver rassing te zorgen. Zij was kansloos tegen Trudy Groen man en verloor met 6-2, 6-0 op het 7e match-point. Jenny Ridderhof liet zich bijna overrompelen door Elly Crocke, die na 6-4, 4-2 en kansen op 5-2 een zekere winnares leek. Toen verzuimde het Rotterdamse meisje door te druk ken, zodat Jenny Ridderhof in de derde set toch haar finaleplaats veilig kon stel len. De damesfinale werd wel niet ge heel wat men ervan had verwacht, slecht was de partij zeker niet, maar 'n schoon heidsprijs was ook beslist niet op zijn plaats. In de finale van het gemengd dubbel spel waarin de titelhouders in het enkel spel het gezamenlijk opnamen tegen Betty Stöve en Piet van Eijsden was het Rotterdamse meisje beslist wel de zwak ste steen in de combinaties. Trudy Groenman en Tom Okker die het op Wimbledon tot de laatste vier brachten, bleken in dit duel duidelijk de sterksten, al werden er nogal wat on nodige fouten gemaakt. De cijfers waren 6-2, 3-6, 6-3, waarmee de derde titel voor Trudy Groenman een feit was. De finale herendubbelspel ging tussen het kampioensduo Van Eijsden - Maris, die Karamoy en Veentjer in de halve eindstrijd hadden uitgeschakeld en Hajer en Schneider, die in vier sets de baas waren gebleven over Okker en Van Gelder. Schneider maakte opnieuw een overtrainde indruk en was beslist de zwakste van het viertal, met als gevolg dat hij het spel van Jan Hajer ook om laag haalde. Uitstekend op dreef was Piet van Eijsden, en hij werd goed ge steund door Willem Maris, zodat het geen verwondering wekte, dat dit tweetal met 6-1, 6-3, 6-4 de titel promoveerde. Een moment uit de heren enkel- ging volgens spelfinale tussen Tom Okker (voor Okker. het net) en Jan Hajer. De titel verwachting naar (Van onze sportredactie) ELSLOO In !de traditionele ronde van Elsloo voor profs en onafhankelijken was er voor de 6000 toeschouwers heel wat te zien. De professionals en onaf- hankelijken deden het in het begin wat kalm aan. De Belg René Thijssen, die later ook bij de beslissend ontsnapping betrokken was, reed enig'e tijd doelloos voor het peloton uit, en toen hij gezelschap kreeg van Huub Harings was het met deze vluchtpoging spoedig gedaan, want Ha rings op kop, dat lokte een reactie bij de overige Limburgers uit. Onder druk van Jan Schroder kwam alles bij elkaar. Enkele ronden later demareerae de de Duitser Kemper. Hij hield het langer uit. Vooral toen hij Henny Marinus bij zich had. Maar hoe de beide coureurs ook reden, hun voorsprong schommelde steeds tussen de tien en vijftien seconden, en toen zij zagen dat verdere pogingen zinloos waren, lieten zij zich inlopen. De Hagenaar Marinus Paul toonde zich bij de vele premiesprints de snelste. Uit een van die premiesprints zou dertien ronden voor het einde dan toch de niet meer verwachte ontsnapping ko men. Bas Maliepaard en de Belg Thijs sen sprintten gezamenlijk voor een pre mie en gingen toen meteen door. Cees Lute deed nog een poging bij de kop lopers te komen maar hij bleef halver wege hangen. Zo moesten Maliepaard en Thijssen sprinten voor de eerste plaats, die voor de Nederlander was, hoewel de Belg de laatste meters nog sterk kwam opzetten. Cees Lute won de sprint van het peloton. 1 Bas Maliepaard (Willemstad) 100 km in 2 uur 19 min. 12 sec.; 2 René Thijssen (B.) z.t.; 3 Cees Lute (Castricum) op 24 sec.; 4 Willy Leenaerts (B.); 5 Cees van Amsterdam (Breda); 6 Jaap Kersten (Siebengewald)7 Maarten Breure (Rot terdam); 8 Rinus Paul (Den Haag); 9 Wim van Est (Sint-Willibrord)10 Rein de Jong (Amsterdam), allen in dezelfde tijd als Lute; 12 M. van Ginneken ('t Schijf)19 et aequo o.a. Cees Snepvangers en Leo Coehorst. Amateurs: 1 Gerben Karstens (Leiden) 100 km in 2.20.21; 2 Harry Stevens (Els loo); 3 Jan Tummers (Geulle), beiden in dezelfde tijd als Karstens. HILVERSUM. Evenals vele andere Europese televisie-organisaties zal ook de NTS gebruik maken van de mogelijk heid om tijdens de duur van de Olympi sche Spelen te Tokio, elke dag een sa menvatting uit te zenden van de sport gebeurtenissen, welke diezelfde dag zijn gehouden. Deze mogelijkheid wordt geschapen door dè lancering op 19 augustus a.s. van de Amerikaanse satelliet „Syncom 111". De gang van zaken is als volgt: elke dag wordt een samenvatting van de sportgebeurtenissen, een programma van een uur, in Tokio op de beeldband ge registreerd, waarna zij tussen 20.30 uur en 22.00 uur Japanse tijd (12.30 tot 14.00 uur Europese tijd) naar „Syncom 3' wordt gestraald vanuit het Japanse sta tion „Kashima", ongeveer 80 km van To kio. „Syncom 3" realiseert het ontvan gen beeldsignaal op zijn beurt naar het Amerikaanse ontvangststation te Point Mugu in Californië. Na controle van het beeld wordt het signaal via Ameri kaanse straalverbindingen doorgezonden naar Montreal in Canada, waar het op nieuw op beeldband wordt geregistreerd. Ongeveer een half uur na het gereedko men van deze band en na een laatste vluchtige controle, wordt de band met een charter-straalvliegtuig naar Hamburg gevlogen. De vliegtijd bedraagt ongeveer zeven uur, zodat de band dus tussen 21.30 en 22.00 Europese tijd in Hamburg arriveert. De beelden worden tijdens de distributie over het Eurovisienet niet op nieuw opgenomen, maar rechtstreeks uit gezonden tussen 22.30 en 23.00 uur. Aan gezien de „Syncom" geen geluid kan overdragen, zullen parallel aan de beeld- overbrenging en tijdens het televisie-uur dus verschillende commentaren in Ham- Theo Verschueren uit St. Jansteen heeft de bekende wedstrijd de Antwerpse Pijl, in het verleden bekend als de Drie Zus tersteden, gewonnen. Een bijzondere pres tatie, gezien het aantal deelnemers, waar onder tal van coureurs met klinkende namen. De tweede plaats was voor Mar cel Janssen, derde werd Etienne Ver- cauteren en Frans Melckenbeek ging ais vierde door de finish. (Van onze correspondent) In Koewacht won René Pijnen zaterdag bij de nieuwelingen door zich overtui gend de sterkste te tonen in een eind sprint waaraan veel renners deelnamen. Bij de adspiranten kwam de nationale kampioen Van O verveld ditmaal niet tot een zege, maar moest drie anderen voor laten gaan. Van de 30 ronden'die de nieuwelingen moesten afleggen waren er zeven achter de rug toen De Feber, De Wolff, Buckaki en Voerman de ruimte ingingen. Dit kwartet nam een halve minuut voorsprong, maar in de 14e ronde werden zij toch teruggepakt door het peloton onder aanvoering van Pijnen, Wagtmans etc. Later hebben Voerman en Buckaki nog een kleine bres geslagen die echter niet beslissend bleek. Alles wat enige naam had kwam terug bijeen en het draaide uit op een massa-eindsprint. Wil de Feber won de grote klassementspremie. Nieuwelingen: L. Pijnen, Woensdrecht 60 km in 1 uur 22 min., 2 J. Roosendaal, Nieuw-Vosmeer. 3 R. Buckaki, Axel. 4 W. de Feber, Sluiskil. 5 R. Wagtmans, Zundert. 6 C. Rentmeester, Ovezande. 7 J. de Vrieze, Souburg. 8 J. Brouwer, Rotterdam. 9 E. Voerman, Westdorpe. 10 J. Wurts, Brouwershaven. Adspiranten: 1 P. Lutters, Purmerend. 30 km in 39 min. 2 C. de Smit, Hoofd plaat. 3 Th. Schouwenaar, Kruiningen. 4 A. van Overveld, Zegge. 5 A. Stroo- snijder, Kruiningen. (van onze correspondent; ST.-WILLEBRORD De 24e Ronde van St.-Willebrord is zondag onder zeer grote belangstelling verreden. Burgemeester P. J. Alberts stuurde rond half vier 74 amateurs weg voor 100 rondjes ofwel 100 km. De eerste uitloop pogingen kwamen van Rudy La-mbregts, Peeters en P. Slootemaker. Na enkele rondjes waren zij echter weer tot de orde geroepen en tot op 60 km bleef het gehele veld bij elkaar. Toen kwam er opnieuw een serieus po gen om weg te komen. Hoogerland, A. van Bos, Bravenboer, Brugel, P. van Dorst, A. Drop, Den Hartog, Kettenis, Van Noort, Ouwerkerk, Peeters en Broek man trokken er hard aan en wisten een kopgroep te vormen. Men keek zelfs al heel spoedig het grote peloton in de rug en een extra spurt bracht voor de twaalf meteen een ronde voorsprong. Rudy Lambregts ondernam nog een soloren om de ronde ongedaan te maken, doch de twaalf koplopers lieten dit niet toe. Met nog 10 km voor de boeg werd het een bewaken van elke renner die er tus senuit wilde. De uitslag: 1. H. den Hartog Utrecht, 2 A. Drop, Vlaardingen, 3 T. Ouwerkerk, Rotterdam, 4 P. Hoogerland 5 H. Peeters, Heemstede, 6 C. Brugel, Zevenbergen, 7 W. Bravenboer, Rotter dam, 8 P. Dorst, Rotterdam, 9 P. Kette nis, Den Haag, 10 C. Broekman, Zeven bergen. Natuurlyk waren er bloemen voor winnaar Den Hartog in Willebrord. De aspiranten draaiden 25 km en gin gen met 40 man van start. Tijd 41 54 De uitslag: 1 A. van Overveld, Zegge, 2 L. van Donk, Haaren, 3 Theo Schou wenaar Krumingen, 4 A. van Anrooy, Nieuwendijk 5 C. Koeken, Achtmaal, L^y-.d-^a?f'o°üdenb0Sch. 7 H- v»n Sambeek, Vught, 8 G. van Dongen Ma de, 9 A. Stroomeyer, Kruiningen 'lO J Frijters, Zegge. De 70 nieuwelingen moesten 50 km af leggen. Zij maakten een tijd van 1.17.12 Ook hier viel de beslissing in de sprint Rini Wagtmans had tevoren enkele uit lopers tot de orde geroepen, o.a. Van Est, Both, Huysmans en C. Bakker. De uitslag werd: 1 R. Pijnen, Woens drecht, 2 R. Wagtmans, Zundert, 3 J. Brouwer, Rotterdam, 4 A. van Est, Fijn aart, 5 N. Coelemy, Haarlem, 6 F. Otten Eindhoven, 7 W. Spitters, Roosendaal, 8 H. de Kok, Tilburg, 9 T. van Hasselt, Roosendaal, 10 A. Akkermans, Nieuw- Vossemeer. De prestatieprijzen werden gewonnen door Ad van Overveld bij de aspiranten, P. Legierse, Den Bommel, bij de nieu welingen en G. van Noort, Den Haag, bij de amateurs. Burgemeester P. J. Alberts reikte als ere-voorzitter van Willebrord Wil Vooruit de prijzen uit. DIEREN. Een week na de enerverende Tokio-selectie in Den Haag en vier dagen nadat het NOC de 26 jongens en meisjes door hun verkiezing in de Nederlandse Olympische zwemploeg een gat in de lucht liet springen, moest de reactie wel komen. De landenzwemwedstrijd tegen de Ita lianen in het fraaie spiksplinternieuwe zwembad van het Gelderse Dieren kwam dan ook wel op een bijzonder ongelukkig tijdstip. Het was tevoren al uitgesloten dat nu opnieuw op de allerhoogste top zou worden gezwommen en toen zondag avond de laatste tijden bekend werden gemaakt, waren er in en rond de Oranje- ploeg dan ook maar heel weinig treurige gezichten. Een totaaloverwinning van 128113 - gevormd door de zege van 7135 van de dames en de nederlaag van 57 tegen 78 pnt. van de Nederlandse heren twee nationale records van de heren estafetteploegen op de vrije slag en een benadering van het Europees damesrecord x 100 m wisselslag, waren de meest opvallende prestaties. Daarnaast was er Vre*Uf« het feit dat Ineke Tiggelaar met 4.55.9 haar verkiezing voor de 400 m rechtvaardigde en om Adrie Lasteries tweede plaats (buiten de landenwedstrijd) op de 400 m wisselslag, nu weer eens voor Marianne Heemskerk. Het falen van de schoonspringsters en van Ineke Reymerink op de rugslag veroorzaakte nauwelijks enige teleurstel ling, want erg reëel waren hun kansen om alsnog in de afvaardiging te worden opgenomen, niet geweest. De frêle Gro ningse Ineke zwom of haar leven er van afhing, maar zij gleed niet, het ging stroef en moeilijk, ook zij kan haar prestaties van de kampioenschappen in het Haagse Zuiderpark niet benaderen en terwijl dat voor de anderen geen kwaad meer kon, vervloog voor Ineke, die overigens gelijk met Corrie Winkel, achter Ria van Velsen (1.11.0) aantikte, het laatste vleugje hoop op een wonder in de matige 1.13.2. Voor de Italiaanse ploeg waren de wedstrijden in Dieren van het allergroot ste belang. Het Italiaans Olympisch Co mité zal de hier gemaakte tijden als laatste selectie voor Tokio beschouwen en het was dan ook niet voor niets dat de leider van de herenploeg de organi sators kwam vragen vooral de punten- overwinning van zijn jongens apart van de zware damesnederlaag te willen be kendmaken. Daniela Beneck behoort tot de enkele meisjes die een Olympische kans hadden en daarom kreeg Ineke Tig gelaar op de 400 m de felste tegenstand die zij zich kon denken. In de eindspurt moest het Robben-zwemstertje alles ge ven om Daniella 0,2 sec. voor te blijven, 4.55.9 en 4.56.1 voor beiden de beste seizoentij d. Ada Kok had aan haar 1.07.9 genoeg voor de volle winst, maar tydens de DAGBLAD DE STEM VAN MAANDAG 17 AUGUSTUS 1964 (Van onze sportredactie) DEN HAAG. De korte rust, die de heren finale na drie sets even onderbrak, is voor Jan Hajer fataal geworden. De Eindhovenaar is een „slow starter", een speler, die in de wedstrijd zelf naar zijn beste vorm groeit. Hij heeft even tijd nodig om ingespeeld te raken en juist in die fase sloeg Tom Okker zijn slag. Toen pas zagen de 4000 toeschouwers, die de Mets-banen op deze zonnige dag het predikaat „uitverkocht" bezorgden, de talentvolle Haarlemmer op zijn best. Weliswaar had hij bij de rust een set voorsprong op zijn tegenstander, maar tot dan toe had hij de belangrijkheid van de partij nimmer van zich af kunnen schudden. (Van onze correspondent) MAARHEEZE Piet Damen heeft in de Ronde van Maarheeze zijn come back gevierd. Bjj iedere ontsnapping was de kleine Helmondenaar aanwezig en hij iedere ontsnapping was de kleine Hel mondenaar aanwezig en hij verdiende de overwinning ten aanschouwen van 27.000 toeschouwers volkomen. Reeds na 20 km ontstond een kopgroep van 12 man. Na 52 km kozen weer drie man het hazepad, waaronder Damen, die een voorsprong namen van een halve minuut, maar na 28 km gingen de goed debuterende Rutten, Ravens, Zilverberg en Schroder naar de vluchtelingen toe en tien km later ook Kerstens, Knops, Haast, Snepvangers en Van der Klundert. Schro der en Van der Klundert vielen echter terug, maar de overigen gingen door en veroverden een minudt voorsprong. Op 4 km van de finish ging Damen er alleen vandoor, en arriveerde met 15 seconden voorsprong aan de meet. 1. Piet Damen (Helmond), de 120 km in 2 u. 57 m. 21 s.; 2. op 15 sec. Jaap Kersten (Siebengewald); 3. Cees Haast (Rijsbergen)4. Cees Snepvangers (Zun dert); 5. Theo Rutten (Leende); 6. Leo van Dongen (Made); 7. Leo Knops (Schaesberg)8. Huub Zilverberg (Goir- le); 9. Leo Hermens (Nijmegen); 10. Huub Harings (Scheulder). Jacq Schouten won de amateurwed strijd. iburg via de normale televisieverbindin gen worden geregistreerd. Voor zover het de uitzendingen door de NTS betreft, worden deze van gemeenschappelijk commentaar voorzien. Behalve deze pro gramma's zullen zoals bekend, elke dag in de vooravond programma's worden uitgezonden, waarvan de onderdelen wor. den geput uit het materiaal, dat in To kio wordt geregistreerd en daar elke dag via de Noordpoolroute per vliegtuig naar Hamburg wordt verzonden. Daar wordt het over het Eurovisienet gedistribueerd. Deze programma's worden dus uitgezon den op de dag volgende op die waarop de sportevenementen zijn gehouden. (Van onze correspondent) OOSTERHOUT De Brabander J. van Veen won te Oosterhout de negende Ronde van de Molen. Dat was tenminste de uitspraak van de jury, die het zie foto bijzonder moeilijk moet hebben gehad. Natuurlijk betekende deze uit spraak een teleurstelling voor de renner Van Barendrecht uit Alblasserdam, die er van overtuigd was dat hij deze ama- teurcourse over 100 km had gewonnen. Er waren tachtig renners aan de start verschenen, waaronder een aantal Belgen en Duitsers. Burgemeester mr, A. J. M- Elkhuizen loste het stortschot van een wedstrijd, welke tenslotte zou eindigen in een opmerkelijke finish. Jaqcues van der Kloot was er reeds direkt op uit om er voor te zorgen dat de zege die hij het vorige jaar in de Molenronde wist te behalen als het maar even kon te prolongeren. Vanaf de start controleerde hij de zaken en met een „Arendsoog" lette hij aan het hoofd van de meute op de avonturiers die zich met uitlooppogingen bezighielden. Reeds snel achtte de sterke man uit Zundert de tijd rijp om het zelf „op een springen" te zetten hetgeen hij ook prompt deed met de Werkendammer Van Veen in zijn wiel. Rondenlang reed dit tweetal op kop achternagezeten door een groep waarin o.a. Karstens zitting had genomen. Van der Kloot en van Veen wisten tot een voorsprong van meer dan een halve minuut te komen, toen sloeg het nood lot voor Van der Kloot toe. Materiaal- pech verhinderde het hem om zijn ont snapping de beslissende kracht bij te zetten. Van Veen ging alleen door. Bij het naderen van het einde werd hij in het zadel gekeken door van Barendrecht Het ljjkt alsof Van Veen en Baren drecht gelijk over de streep gaan. De jury wees Van Veen (rechts) als eerste aan. en van Haren die uit de jagende groep waren ontsnapt. Het werd een spannende finale waarbij Van Veen en Barendrecht met minimum verschil over de streep gingen. Gerben Karstens had nog kans gezien om uit een groepje weg te springen en behaalde een fraaie vierde plaats. Van Veen kwam ook in het bezit van de prestatieprijs. Bij de nieuwelingen waren het J. Beun uit Biervliet, P. Legierse uit den Bommel en de Oosterhoutse favoriet C. Stultjens die gezamenlijk 't avontuur indoken. In noornoemde volgorde wist dit drietal op enkele honderden meters van het peleton de ereplaatsen op te eisen. Ook de adspiranten hadden voor de ruim tienduizend bezoekers een levendige wedstrijd in petto. Niemand wist echter een beslissende voorsprong te nemen zodat de massa-sprint G. Velthuizen uit Maasdam tot winnaar aanwees. De uitslagen: 1 J. van Veen (Werken dam) 2.28.6; 2 Barendrecht (Alblasser dam); 3 A. van Haren Cs-Gravendeel); 4 G. Karstens (Leiden) 5 C. Visser (Sant poort); 6 Minnekes (Zuidland); 7 P. Braspennincx (Rijsbergen); 8 E. Diir- lich (Keulen, Duitsland)9 R. Liebrechts (Vlaardingen); 10 M. Löder (Keulen, Duitsland). 1 J. Beun (Biervliet) 1.45.3; 2 P. Le gierse (Den Bommel) 3 C. Stultjens (Oos terhout); 4 A. van Midden (Hilversum); 5 P, Deunhouwer (Puttershoek)6 J. Burik (Goudswaard); 7 R. Koene (Acht huizen); 8 H. Both (Oude Tonge); 9 J. de Zwart (Rotterdam)10 D. van Wilgen, burg (Austerlitz). 1 G. Velthuizen (Maasdam) 46.13; 2 B. Lobbezoo (Dordrecht); 3 A. Blom (Haar lem); 4 G. Smit (Rotterdam); 5 P. Heijs- ster (Schiedam); 6 M. Roks (St. Willi- brord); 7 D. Gommers (Zundert); 8 H. Versluis (Lexmond); 9 J. de Kleine ('s-Gravendeel; 10 B. Broomans (Den Haag).

de Stem | 1964 | | pagina 5