„ROLLING STONES ZIJN NIET ZWAKZINNIG" TROEVEN in GROEVEN RK Baron en de dripdrups Programma's radio en t.v. Eerste nationaal orgel concours voor amateurs Stroom van uitzei inding reacties na rij-examens Manager zegt het zelf: Hilversum zoekt amat"urtalent TECHNISCHE ASPECTEN VAN R.E.M.-ANTENNES Dochtertje vindt - na een jaar - ring van papa IN DEN HAAG lOXTilL lime Changes vierde hit-alburn Brubeck Televisie PAS GEPERST heeft ze allemaal! Doris Day in vorm Luister naar Overeenstemming over omroep- cao 1964 Weer nieuwe Sinatra Kleine platentoer SYMBOOL VAN KWALITEIT DAGBLAD DE STEM VAN MAANDAG 17 AUGUSTUS 1964 (Van onze schowredacteur) „T)c Rolling' Stones zijn niet zwakzinnig". Dit grote nieuws onthulde dezer dagen de manager van het beruchte Britse vijftal. „De mensen vragen me dat zo vaak", vertelde hij kennelijk verbaasd, „maar ik zeg de waarheid". Wat ze dan wel zijn? De Stones geven zelf het antwoord. „Een „scruffy" (wat in het Engels zowel slordig als vies betekent) vijftal". Waarom ze er op het toneel altijd uitzien alsof ze net van een „Ban-de-bom-betoging" afkomen? „Wij zijn eigenlijk gek op mooie kleren, maar we zien niet in waarom we conformistisch moeten zijn. We wil len niet het idee hebben, dat we in het leger zijn en daarom dragen we kleren, die het dichtst in de buurt bij het opstaan liggen. Dat is wel slordig, maar zeker niet smerig. Overigens is het niet waar, dat we terug willen naar het Neanderthaltype". Men kan zich afvragen hoe het komt, dat de „Rolling Stones" er in een mum van tijd in geslaagd zijn de Beatles van de Engelse hitparade te verdringen. Britse Een beeld van het recente optreden van de Rolling Stones in het Scheveningse Kurhaus. psychiaters, die zich vlijtig bezig houden met de Stones- rage, geloven, dat het langharige vijftal zijn populariteit dankt aan het feit, dat de Beatles nu al zodanig inge burgerd zijn, dat ze zelfs aanvaard worden door de oudere generatie. En dan is de lol voor de tieners eraf. Gevolg: de jeugd zoekt iets nieuws, waar pa's en ma's van griezelen en ze zoeken hun toevlucht bij steeds bizarrere muziek, of wat daar voor door moet gaan, en de voortbrengers ervan. Hoe buitenissiger hoe liever. Als de „ouwe lui" maar buiten hun wereldje blijven en geen eerzame huisvader of -moeder zal het immers wagen daar een voet over de drempel te zetten. De reacties van verwilderde tieners op het gejammer en gebalk, dat de Stones voortbrengen, zijn al even onbegrijpelijk als de „muziek" zelf. Gevraagd naar haar mening over Charlie Watts, de drummer, zei een meisje dezer dagen: „Ik zou eigenlijk graag een plan- tenverdelgingsmiddel in zijn thee willen doen, want hij is een aap. Maar ik houd zo van de Rolling Stones, als u me bgerijpt. Ze zijn fabuleus en daarom doe ik het toch maar niet" Radi 10 Maandag 1 7 augustus HILVERSUM I 402 m VARA: 12,05 Stereol'onische uitz.: lich te orkestmuz. 12,30 Land- en tuinb.meded. 12,33 V.h. platteland 12,38 Stereofonische uitz.: licht instr. kwintet 13.00 Nws. 13.15 V.d. middenst., lez. 13,20 Stereofonische uitz.: moderne kamermuz. 13,45 Portugal, onderdrukking en verzet in een politie staat, lez. 14,00 Metropole-show (herh van 6 maart jl.) 14,30 De gestrafte preuts heid, blijspel 15,40 Orgelspel 16.00 Nws 16.02 Zestig minuten voor boven de zes tig. progr. voor oudere luisteraars 17 00 Oude liedjes 17.15 Lichte muz. uit Oos tenrijk (gr.- 17.25 Stereofonische uitz Vara-dansork. en zangsol. 18,00 Nws. 18.15 Licht cns. en zangsol. 18,50 Stereofonische uitz.: ritmische strijkork. 19,20 Liedjes uit mi<n album 19.45 Regeringsuilbe Radiozilvervloót, gepresenteerd door Eli sabeth Mooy en Hei man Stok 20.00 Nws. 20.05 Lichte Weense orkestmuz. 20.30 Ik zou wel 'es kleine wensen van bescheiden mensen 21.00 Radiokamerork en piano, klass. en moderne muz. 22 30 Nws. 22.40 Balans, act. kroniek 22.55 Weerklank, muziekrevue 23.30 Amus. muz. (gr.) 23.55-24.00 Nws HILVERSUM II 298 m NCRV: 12.00 Touring-Club. toeristisch tips over Nederland 12.25 Voor boer en tuinder 12,30 Land- en tuinb.meded. 12.33 Orgelspel, popul. muz. 12.53 Gram. of act. 13,00 Nws. 13.15 Musette-ens. mei zangsol. 13.40 Klass. liederen (gr.) 14.00 Licht orkest 14.30 Klass. gram. 15.30 Oude muziek (opn.) 16,00 Bijbeloverd. 16,30 Moderne pianomuz. (gr.) 17.00 V.d. kleu ters 17.15 Kinderliedjes (gr.) 17.30 Lichte gram. 17.50 Regeringsuitz.: Voortgezet on derwijs in Suriname, door drs. G. K. Lub 18.00 Marinierskapel der kon. marine 18,20 Klass. gram. 19,00 Nws. en weer- praatje 19,10 Licht vocaal en instr. ens.: Hollandse volksliedjes 19.30 Radiokrant 19,50 Gospel songs (gr.) 19,55 Meteoren; muzikale hoogtepunten uit de Steravond- progr. van het afgelopen seizoen 20.30 De Wilkinsons, hoorspel (dl. 4) 21.10 Licht instr. trio 21.25 Vocaal ens. met zangsol.: moderne muz. 22,05 Wereldpa norama 22,15 Lichte Nederlandse muz (gr.) 22.30 Nws. en herh. SOS-ber. 22.40 Avondoverd. 22,55 Boekbespr. 23,05 Lich te gram. 23,55-24,00 Nws. BRUSSEL VLAAMS 324 m 12.00 Nws. 12,03 Gram. 12,08 Landb. kroniek 12,15 Gevar. muz. (Om 12,25 "eerber. en meded.) 12.50 Beursber. en pogr.-overz. 13,00 Nws. en weerber 13.20 Kamermuz. 14,00 Nws. 14,03 Mo derne muz. 14.15 Klass. muz. (Om 15,00 Lws.» 15,45 Klass. muz. 16.00 Nws. 16.03 Beursber. 16.09 V.d. zieken 17.00 Nws ?n weerber. 17,15 Klass. muz. 17,25 Piano- £Uiz. 18.00 Nws. 18.03 V.d sold. 18.28 Paardesportber. 18,30 Lichte muz. 19,00 Nws., weerber.. radiokroniek en corres pondentie uit Nederland 19,40 Operamuz. 20.00 Kamermuz. 21,15 Amus.progr 21,40 Lezing 22,00 Nws. 22.15 Volksmuz 22.35 De zeven kunsten 22,50 Gevar. muz 23,00 Nws. 23,05 Lichte muz. 23,55 Nws. 24,00- 0,45 V.d. zeelui. BRUSSEL FRANS 484 m 12,03 Gevar. muz. en act. (12,40 Feuill.) 14,00 Nws. 14.03 De liederen van de zo mer 15,30 Voordr. 16,08 Klass. muz. 17,00 Nws. 17,45 Lichte muz. 18.02 V.d. sold. lc,30 De wereld in de muziek 19,15 Nwe gram. 19.30 Nws. 20,00 Spel 22.00 Wcreld- nws. 22,10 Jazzmuz. 22,55 Nws. Dinsdag 18 augustus HILVERSUM I 402 m AVRO: 7,00 Nws. 7,10 Ochtendgym 7,20 Lichte gram. VPRO: 7,50 Dag opening AVRO: 8,00 Nws. 8.15 Lichte gram. 9,00 Ochtendgym. 9.10 De groente man 9,15 Klass. gram. 9,35 Waterst. 9,40 Morgenwijd. 9,55 Boekbespr. 10.00 Ar beidsvitaminen (gr.) 10,50 V.d. kleuters 11,00 Nws. 11,02 V.d. zieken. HILVERSUM II 298 m KRO: 7,00 Nws. 7,10 Morgengebed 7.15 Lichte gram. 7,55 Overw. 8,00 Nws. 8,15 Lichte gram., praatje v.d. vrouw, toe ristische tips en progr. v.d. kind. 10,00 Lichtbaken, lez. (herh.) 10.10 Klass. muz. operette- en operamuz. (gr.) 11,50 Vol- aan vooruit, lez. Maandag 17 augustus CVK, IKOR. RKK: 19,30 Sprekend Efese documentaire NTS: 20.00 Journaal en weeroverz. 20.20 Carlton Browne van buitenlandse zaken, komische film 21,45 Weense operettemelodieën 22,40-22,45 Journaal. FRANS BELGIë 19.00 Nws. 19,03 V.d. ^nd.19.30 Les aventures du Progrès 19,45 1914-1918 Journaal van de eerste wereld- oorlog 20.00 Journaal 20.30 Sportuitz. 21,00 Morocco, speelfilm 22.20 Journaal. LAAIYES BELGIc: 19,30 V.d. jongeren Ib.na De weerman 20.00 Nws. 20,25 Bo nanza. tv-western 21,15 Panorama 22,00 Zoeklicht 22,20 Nws. TV NOORDZEE: Het testprogramma begint om 18.30 uur. Het duurt ongeveer .u"r. en w°r?' °m 22.00 uur herhaald. Hoofdfilm. „Het meisje uit de etalage een komedie uit de serie Hollywood Star Playhous. In het a.s. winterseizoen zal er op de zaterdagmiddag een aantal radio-uitzen dingen worden gepresenteerd onder de titel „De microfoon voor u". Amateur vocalisten en instrumentalisten, zang groepen en instrumentale ensembles in het lichte muziek-genre, die voor een radio-optreden in deze rubriek in aan merking willen komen, kunnen zich tot 1 september a.s. wenden tot de muziekdienst van de VARA, postbus 175 te Hilversum. Voor alle duidelijkheid wordt er op gewezen, dat het niet de bedoeling is fanfare- en harmonie-orkesten of zang koren een plaats in dit programma te geven. (Van één onzer redacteuren) Er wordt momenteel op vrij grote schaal geëxperimenteerd met an tennes, die geschikt zijn voor de ontvangst van de REM-zender. Zoals men weet zendt de REM uit in kanaal 11, maar over het be reik van de zender staat nog maar heel weinig vast. Volgens een artikel in „radio-bulletin", wordt het zend- bereik van Amerikaanse zenders (waarmee ook de REM werkt) nog wel eens te optimistisch voorgesteld. Tot 1 september zendt de REM test programma's uit en wij mogen aan nemen, dat de kwaliteit van het beeld gaandeweg zal verbeteren, tot dat er een optimaal signaal is ver kregen. Eigenlijk is het verstandig om pas na 1 september antenne-ex perimenten te ondernemen, aangezien dan de beste aanpassing tussen ont vangst-antenne en ontvangapparaat kan worden berekend. In principe is het voor de kijkers in het randgebied van de zender (een cirkel, die enkele grote steden, zoals Amersfoort en Breda op het nippertje raakt) mogelijk om met behulp van een Duitse c.q. een Belgische antenne de REM te ontvangen, mits deze an tenne in de juiste richting wordt ge draaid. Er zijn motortjes in de han del die het mogelijk maken om an tennes naar willekeur te draaien. De juiste positie van de REM-zen der is, volgens radio-bulletin, 52 gra den, 17 minuten noorderbreedte, en 4 graden, 17 minuten, 30 sec, ooster lengte. In de steden, die volop binnen het zendbereik van de REM-zender val len, is een speciale vier-elements yagi-antenne voldoende. Wil men in het randgebied 'n redelijke ontvangst hebben, dan vervalt men in 'n tien tot twaalfelements yagi. Hoe hoger de antennes, lioe heter de ontvangst in de randgebieden is. Met behulp van de bestaande Lan- genberg- of Waver-antennes krijgt men een beeld, dat beduidend minder scherp is dan de beelden die men normaal op deze antennes ontvangt. In Amersfoort is het REM-beeld dus slechter dan het beeld van de Duitse zenders en in Breda is het van mindere kwaliteit dan het Belgi sche beeld. De Russische bas Sacha Rozenhoff,ove rigens veel lijkend op een tramerboy uit de States, vergaste ons vrijdagavond op Russische liederen, waarvan de mees.ten ons wel bekend zijn. Plezierig was de ontmoeting, die Simon van Coliem had met de vriendelijke Vlaamse film- en tv-regisseur Sjefke Bruynickx. De snoep en eetlustigen kregen in de rubriek van dr. Van Swol een hoeveelheid tips om hun zwaarlijvigheid, oorzaken van hart en vaatziekten, te bestrijden. Het tv- weekeinde bevatte geen bijzondere hoog tepunten. Het bestond voor een groot deel uit pretentieloos amusement. Zaterdagavond zagen we kostelijke beeldgrapjes in het Tsiechische tv-filmpje Talent te huur". Anton Kersjes had met zijn Kunstmaandorkest zondagavond o.m. de fascinerende Dance Macabre van Camille Saint-Sacns op het programma, een werk dat ook op niet in klassieke muziek geïnteresseerden indruk maakt. In het derde deel van de serie docu mentaires over de concilies in de loop der tijden werden de renaissence en de reformatie, de zwarte blarlzijden uit de kerkgeschiedenis, behandeld. (Van onze correspondent) BRESKENS De Duitse familie Schuhmann, die jaarlijks in Bres- kens op vakantie komt, heeft wel iets zeer zeldzaams beleefd. Vorig jaar verloor de heer Schuhmann op het strand alhier zijn trouw ring. Op hetzelfde strand was een dezer dagen het dochtertje van ge noemde familie in het zand aan het spelen, toen het plotseling een ring ontdekte. Het bleek de ver loren ring van haar vader te zijn. (Van een onzer verslaggevers) DEN HAAG Het bestuur van de stichting Pro Organo te 's-Gravenbage heeft uitvoerige mededelingen gedaan omtrent een door haar te organiseren concoursvoor amateur-organisten op 28 en 29 april a.s. De bedoeling van dit con cours, aldus de voorzitter, de heer Wij nand Beke, is aan een aantal amateurs, die weinig in de gelegenheid zijn eens naar voren te komen, hiertoe de mo gelijkheid te bieden. Het zal het eerste nationale concours voor orgeldilettanten zijn in Nederland. Volgens de secretaris de heer G. Cou- prie, zijn van alle organisten in ons land Zelden z\jn op een radioprogramma bij voorbaat zoveel reacties gekomen als op de via de dagbladpers aangekondigde NCRV-uitzending Rijden rijden met, een wagentje een kritische documentaire over het rij-onder richt en de rij-examens in Nederland. Geslaagde en gezakte kandidaten deelden samensteller Jan Filius van de NCRV-reportageafdelinghun ervaring meeerkende en niet-erkende rijscholen schreven rapporten van soms zeven kantjes vol, boze automobi listen stuurden situatie-tekeningen om hun beweringen kracht bij te zettenanderen stuurden expresse- en aangetekende brieven om toch voor al ook hun opinie kenbaar te maken. Uit vele vakantieoorden tot zelfs uit Spanje bracht de post reacties van mensen, die hun hart wilden uit storten. hen en ander maakt wel duidelijk, dat luisterend Nederland op woensdagochtend 12 augustus extra de oren heeft gespitst. Dat is geen wonder, want dagelijks zijn 1500 Nederlanders bij het rij-examen betrokken En slechts een kwart van hen slaagt bij de eerste poging. Omdat vermoede lijk ook na dit programma nog velen hun hart willen luchten, teneinde afkeuring of instemming te betuigen zal de NCRV in de rubriek Kant tekeningen' van woensdagavond 26 augustus nog eenmaal op deze zaak terugkomen. ongeveer 56 procent geen vaklieden. De stad 's-Gravcnhage staat zeer sym pathiek tegenover deze manifestatie. Ze stelt een zilveren penning van de ge meente beschikbaar. Zowel voor de win naar van improvisatie als interpretatie en vergoedt tevens de kosten van een oorkonde, die door Pro Organo aan alle finalisten zal worden uitgereikt. Naar wij vernamen hebben tot' heden 20 deelnemers ingeschreven, van wie en kelen zowel voor improvisatie als inter pretatie. De leeftijdsgrens is 35 jaar. De jongste is 14, de oudste 32. Het ligt in de bedoeling de gemeente 's-Graven- hage is daarvoor geporteerd dat ieder jaar een dergelijk concours zal plaatsvin den. Drs. A. B. M. Brans, voorzitter de: jury, bestaande uit G. A. Akkerhuis, Jan J van den Berg, Nico van den Hooven, A Verwoerd. Jan Schmitz en Charles de Wolf. vertelde, dat in het programma zal v/orden meegedeeld welke normen bij de beoordeling zullen wordén aangelegd Aan techniek en voordracht zal in eer ste instantie attentie worden besteed Zij zullen de voornaamste factoren vor men in de beoordeling. Om het publiek en de pers op de hoogte te stellen van de wijze, waarop de jury haar oordeel heeft gefundeerd, zal een rapport met bijzon derheden hieromtrent aan ieder, die daar prijs op stelt, worden uitgereikt. Het concours zal plaatsvinden in de Goede Vrijdagkerk aan de Bezuidenhoutseweg te 's-Gravenhage, waar het instrument, in 1960 door W. van Leeuwen in Leider dorp volgens het mechanisch sleepla- densysteem gebouwd, zal worden be speeld. Hierbij is rekening gehouden met het feit, dat het voor dilettanten zeer goed hanteerbaar is. Voor deelnemers zal voldoende tijd en gelegenheid zijn zich met het orgel ver trouwd te maken en het thema, waarop moet worden geïmproviseerd, wordt een uur te voren aan de gegadigden bekend gemaakt. De tot de finale toegelaten kandidaten zullen op een nader te be palen datum mogen concerteren met een stuk naar vrije keuze. (Advertentie) SS (nieuw uitgekomen 'K grammofoonplaten in SJ. ille genres) f».- Ook de nieuwste talencursussen voor zelfstudie in Engels, Duits, Frans, Italiaans en Spaans. Time Changes is het vierde „hit"-album van Dave Brubeck en om meer dan één reden opmerkelijk. Dave heeft er een compositie van zeven tien minuten speel- duur opstaan, waarin hij de mogelijkheid bewijst om symfoni sche waarden te ver binden met jazz. Brubeck heeft met zijn korte orkest werk „Elementals" een uit fantasierij ke scheppingsdrang geboren .werkstuk geleverd. Van voor tot achter is het ritmisch geconstrueerd en er zijn pas sages ingebracht, die juist in hun ab normaliteit een verrijkende invloed op de compositie hebben. Ritmische spel letjes bedrijft Brubecks kwartet aan de keerzijde in nummers als Iberia, het in contrapuntisch duet uitgevoer de Unisphere, Shim Wha eerste com positie van slagwerker Joe Morello, Worlds Fair en Cable Car. (CBSLP 62253). Met Axel Stordahl's orkest heeft Doris Day voor CBS langspeler een dozijn toppers uit haar omvangrijke repertoi- Op Hilversum I brengt de VARA van avond om vijf over acht een licht muzi kaal programma „Spelenderwijs" en om half negen „Ik zou wel 'es", waarin klei ne wensen van bescheiden mensen worden vervuld door Henk van Stipriaan. Ver der kan men van negen uur tot half elf luisteren naar het Radiokamerorkest o.l.v. Roelof Krol. De NCRV vervolgt om vijf voor acht op Hilversum II het programma „Me teoren", dat bestaat uit muzikale hoog tepunten uit de Steravondprogramma's van het afgelopen seizoen. In Wereldpa norama wordt om vijf over tien een oe- schouwing gegeven over de buitenlandse politieke ontwikkelingen van de afgelo pen week, om kwart over tien gevolgd door een luchtig muziekprogramma „Klanken van eigen bodem". Na de avondoverdenking volgt om vijf voor elf de boekbespreking door L. H. Stronk horst van „De ruime gevangenis" van Steven Membrecht. Om tien voor half negen zendt de NTS een genoeglijke ontspanningsfilm uit, die goed past in de vakantiesfeer, getiteld Carlton Browne van Buitenlandse Za ken". Om kwart voor tien volgt dan een programma van Weense operettemelo- diën Spaziergang durch Wien met Peter Alexander en Ingeborg Hallstein. re opgenomen. Show Time heet dit on derhoudende en met smaak samenge stelde album, daarmee Doris' openings- en slottune alle eer gevend. Betekenis krijgt die titel des te meer voor wie de plaat in zijn geheel beluistert. Men heeft dan genoten van een niet te eve naren natuurtalent, dat nog altijd even gemakkelijk tot frisse interpretaties komt. De trefzekerheid waarmee Dons haar songs tot in de ziel doorlicht is typerend voor haar „feeling". Dit alles AMSTERDAM De omroepleiding en de drie bonden van personeelsleden van radio en t.v. hebben overeenstemming bereikt over de CAO 1964 voor omroep medewerkers. Een compromis-oplossing is bereikt ten aanzien van twee geschil punten, t.w. de toeslagregeling voor arbeid 's avonds, 's nachts, 's zaterdags en 's zondags verricht en de vakantieduur, aldus een communiqué van de algemene bond „Mercurius", de ACI (de rooms- katholieke organisatie voor beambten in de industrie) en de NCBB (de Nederlands Christelijke Beambten Bond). Behoudens goedkeuring door de om roepinstellingen en in tweede instantie door de Stichting van de Arbeid, zal de toeslagregeling voor overuren met te rugwerkende kracht per 1 juli 1964 in gaan. Een verhoging van de vakantie duur is dit jaar technisch nog niet uit voerbaar gebleken, zodat de besprekingen hierover zijn opgeschort. Aanvankelijk had de omroepleiding de herzieningen pas op 1 januari 1965 wil len laten ingaan. Dit had na een moei zaam begin der onderhandelingen in no vember 1963 tot gevolg, dat de bond „Mercurius" de onderhandelingen staak te, „wegens de geringe geneigdheid van de omroepleiding aan de redelijke ver langens van het omroeppersoneel tege moet te komen", aldus Mei'curius. De Nederlandse Toonkunstenaarsbond zond toen een open brief aan Mercurius, waar in de bond zijn instemming met deze maatregel betuigde. De beide andere bonden zetten toen de onderhandelingen voort. Deze bonden kregen vorige week een voorstel van de omroepleiding met de mededeling, dat het voorstel ook ter kennis kon worden gebracht van „Mer curius". Enige dagen zaten de partijen aan de onderhandelingstafel waarna een compromisoplossing werd gevonden. illustreert zij met nummers als „I love Paris". „I got the sun in the morning", „On the street where you live" en „The sound of music". (P 62365). Als één artiest zich in de grammo foonplatenindustrie door middel van public relations handhaaft, is dat Frank Sinatra wel. Er gaat geen trimester voorbij, of zijn naam schittert op de hoes van een langspeler, die zijn eigen lable „Reprise" draagt. Commercieel is de maatschappij tot nog toe minstens zo'n groot succes als Frans zangta lent en de combinatie daarvan doet wonderen. Sinatra zoekt voortdurend naar aanleidingen om zichzelf in de publiciteit te brengen. Hij vindt die vaak in het ontleden van zijn reper toire. Deze keer kwam hij tot de vondst „Academy Award Winners" en die le verde een Reprise-LP van formaat op. The way you look tonight, Secret Love, Love is a many splendored thing en Three Three coins in a fountain, die we al in andere Sinatra-albums zijn tegengekomen, zullen het onder het nieuwe etiket wel niet minder doen. En de „nieuwe" nummers zullen beslist de faam van Sinatra prolongeren. Waar mee we maar willen zeggen, dat het weinig zin heeft dit soort platen in ex- tenso te bespreken en daarmee in her haling te vervallen. (Reprise MGRR 1011). Doedelzakblazer Gerard Mutsaers heeft de Tilburgse South Jazzband versterkt voor de produktie van een plezierig CNR-plaatje, dat de dixieland een aparte noot heeft gegeven. The Marines Hymn en Scottish Brave zijn in de „dixia-doedel"-cornbinatie keurig opgepoetste nummers, die de band acceptabel verkoopt, zij het naar ons gevoel iets te kunstmatig. (UH 9704). duidelijker en pikanter klinken „Sans chemise" en „O El Cha Cha" van Fonseca et ses anges noirs. Dit Frans georiënteerde gezelschap musiceert in nemend en met vaart. In zijn genre steekt het bepaald boven de middel maat uit (RH 21431 Funckler). Ten slotte hulde voor de parafrase, die Rijk de Gooyer van het Italiaanse „La Mamma" op Artone-skigle geeft. Ver wikkelingen rondom een zwijgzame pop bezingt hij in een kostelijke paro die, die duidelijk het stempel De Gooyer draagt. In „Onschuldig veroor deeld" aan de keerzijde neemt hij het bombastische levenslied met mo raal op de hak (FDR 25232). (Advertentie) Amsterdam-Zürich. En de man op de loc kent de kracht van P.K. Af en toe heeft hij een opkikkertje nodig op 'n lang, lang traject. P.K houdt hem fris en helpt hem zijn aandacht bij de rails te houden. Iedereen die verantwoordelijk werk doet voelt zich waakzaam met P.K. Probeer zélf hoeveel beter alles gaat met P.K! Steek het bij ude beste chewing-gum die er is Top-quality chewing-gum from Wrigley's 118. Johan wierp de lading drups in het vliegtuigje en klom toen achter de baron aan in de cockpit. „Het is uiterst eenvoudig!", sprak baron Bluff, de metertjes, handeltjes en knopjes over ziend. „Eerst trekken we dit knopje uit, dat piefje druk ken we in en gindse prul letjes zetten we naar boven. Hm. waar zit de plug? Ah, juist! Hier! Nu steken we de knevel door de knoert. we trappen wat op de ma- net en de wervel gaat wie belen!" De motor van het toestel kucht wat, er sput terde iets en toen begon de schroef te draaien. ,,Zic, zie!" juichte de baron. ,.Zie triomf der techniek! Wat mensenhanden al niet kun nen! Straks snellen wij op vleugelen door het lucht ruim, is het niet prachtig, Johan?" „Jazeker, baron!" beaamde Johan beverig. De brave knecht had net ont dekt, dat er geen parachu tes aanwezig waren en dat vervulde hem toch wel met -«'ge zorg

de Stem | 1964 | | pagina 3