Breskense visserijfeesten werden weer een succes J. H. Stolte: „Misstanden in Hulsterse zwembad' Hoofdagent C. A. Bracke diende laatste dag uit Zeeuwsch-Vlaanderen ZUID-BEVELAND BRILLEN Dank. zij aller samenwerking Bloemencorso GOES NCRV maakte opname in bejaardentehuis Randwijck Kunstrollen Taptoe Reclame-optocht bij Omloop van Z.-Vlaanderen Saranfilmfabriek Dow Terneuzen in september open Opening Zuider- Sportpark Terneuzen op 5 september Philips bod op aandelen Vitrite Vier officieren te Middelburg beëdigd Kritiek op grondverkooppohtiek SLUISKILSE POSTCOMMANDANT AF Dagblad De Stem Herdenking 160 jaar Parochie TERNEUZEN Officieel afscheid op 31 augustus Gobi Stekete was 00.000ste gast in Scheldebad RAADSLID BOON NEEMT ONTSLAG Ambtenaar Afscheid Beroepenwedstrijd Zilver voor D. Lindhout St.-Bernardüsfeest in Bornem Fotowedstrijd bij opening van Philipsfabriek Kleedkamerdief Oostburg gepakt HOOGWATER Vandaag Morgen DAGBLAD DE STEM VAN MAANDAG 17 AUGUSTUS 1964 organisatie van het meerdaagse festijn vlot doet verlopen. De passiviteit, die bij de voorbereidingen aanvankelijk aan de dag werd gelegd, heeft het succes van de 12e uitgave van de feesten niet da- delig beïnvloed. Een dertiende uitgave in 1965 zal dan ook zeker gerealiseerd kunnen worden. En sprak commissaris De Casembroot in zijn openingswoord niet over „Vrienden en vriendinnen van Breskens"? (Van onze verslaggever) BRESKENS De 12e visserijfeesten hebben de dit jaar zeer moeizame voor bereidingen overvloedig beloond en zijn een groot succes geworden. Duizenden toeristen en streekbewoners profiteerden van het zomerse weer en trokken naar de West-Zeeuwsch-VIaamse havenstad, waar zaterdag en zondag een gevarieerd programma werd geboden. Allereerst was er het traditionele bloe mencorso, waaraan ditmaal negen buurt verenigingen deelnamen. Een kostbare bloemenschat was omgevormd tot kost bare symbolen van visserij en zee. Hon derden uren van werkzaamheid werden zaterdag- en zondagmiddag beloond met een gul applaus van de talrijke kijklus- tigen. De sportieve naijver van de buurtver enigingen zorgde dit jaar voor wagens van hoge kwaliteit, maar ook voor ver rassingen in de uitslag. De hegemonie van de Dorpsstraat werd nl. doorbroken en de vereniging Ha venstraat-Visserij straat werd voor de wagen „Zijne ma jesteit de vis" beloond met de hoofdprijs en twee fraaie bekers. De wagen, die van goede compositie was, behaalde 121 pun ten. Een eerste prijs met 116 punten kreeg de Dorpsstraat met „Vis der zee ontrukt". Tweede prijzen waren er voor: „Gerookte vis is ook niet mis", van de Verlengde Dorpsstraat, met 112 punten, „Schipbreukelingen'' van de Van Kleef- straat met 106 punten en „Visfantasie" van het Oranjeplein met 101 punt. Derde prijzen gingen naar „Jacht op de hel ling" van de gebr. Maas met 98 punten, „De vloot vaart uit" van Vogelenzang met 96 punten, „Rust roest" van de Bou levard, 95 punten en „Neptunus' van de Grote Kade met 92 punten. Bekers en andere prijzen waren ook te verdienen door de vissers, die hun schip het fraaist hadden gepavoiseerd. De wisselbeker was voor de Breskens 20 van A. de Baare. Verdere prijzen waren er voor de Breskens 46 van A. v. d. Broeke, de Breskens 14 van A. Fenijn en de Breskens 42 van J. Lobel. In het kader van het 40-jarig bestaan van de N.C.R.V. had deze omroep be sloten drie bejaardentehuizen in Neder land te bezoeken en van daaruit een radioprogramma te verzorgen. Nadat eerst Huize Noorderlicht in de Wieringer. meerpolder en het Hervormd Rusthuis te Enschede waren bezocht, was het de beurt aan het bejaardenhuis Randwijck. Het programma werd geleid door mej. mr Julie Boer, die normaal ook de be jaardenprogramma's voor de N.C.R.V. verzorgt. Verder verleende een koortje van bejaarden van rond de 80 zijn mede werking. Van het opgenomen programma wordt een 45 minuten durend program ma uitgezonden op vrijdag 21 augustus om 11.15 uur. De praalwagen Zijne majesteit de visvan de buurtvereniging Havenstraat-Visserijstraat kreeg de eerste prijs. Met de vloot werd een rondvaart op de Westerschelde gehouden. Het succes van het bloemencorso werd bijna overtroffen door de Eindhovense kunstrollergroep Victory- Op het Oranje plein brachten de rolschaatssterren met zoveel vaart een sprankelende revue, dat inderhaast in het programma voor zon dag een tweede optreden, speciaal voor de jeugd, moest worden ingelast. Een vlotte muzikale show door de muziekgezelschappen van Vlissingen, Sou burg en Breskens en een vuurwerk be sloten het zaterdagprogramma. Buiten het corso kon men op zondag nog ge nieten van een vrolijk cabaret door artiesten als de Selvera's, Imca Marina en het Cocktailtrio. De indrukwekkende taptoe door het Bredase muziekgezelschap De Unie en een machtig vuurwerk vormden de waar dige afsluiting van de Breskense visserij feesten 1964. Het organiserende comité met voorzit ter E. Seuss en secretaris J. Roofack en hun tientallen medewerkers hebben we derom bewezen, dat samenwerking de TERNEUZEN De wielrenners, die zullen deelnemen aian de omloop van Zeeuwsch-Vlaanderen, die, georganiseerd door de wielercomités van Oostburg en Terneuzen in samenwerking met Dag blad De Stem en de middenstandsver enigingen van beide plaatsen, zal worden gehouden op 29 en 30 augustus, zullen worden voorafgegaan door een reclame optocht. Op 29 augustus zal een groot gedeelte van deze optocht worden uitgemaakt door het rollend materieel van het transportbedrijf Verbrugge, dat vesti gingen heeft te Etten en te Terneuzen op het industrieterrein. De fa. Verbrugge, tot 1 januari 1964 de fa. Van der Peyl- Verbrugge, bestaat vijftien jaar. Het be drijf heeft zich in zijn bestaan een grote reputatie verworven. Voor de cliëntele zijn momenteel 26 wagens beschikbaar, die door het bedrijf zelf zijn gebouwd. Zo mogelijk zullen alle vrachtwagens van het transportbedrijf meerijden. (Van een onzer verslaggevers) TEiRNBUZEN Onlangs is de bouw van de Saranfilmfabriek van Dow Che mical Internationaal n.v. te Terneuzen voltooid. Het nieuwe bedrijf, dat een voorlopige oppervlakte heeft van 1600 m2 zal medio september in gebruik worden genomen. De fabriek zal een kleurloos en doorschijnend materiaal vervaardigen, dat zal kunnen worden aangewend voor luchtdichte verpakking van diverse le vensmiddelen. Dow's Franse dochter maatschappij, „Plastichimie" te Ribé- court zal de grondstoffen voor de Saran filmfabriek leveren. TERNEUZEN Op zaterdag 5 sep tember aanstaande zal burgemeester mr. H. Rijpétra van Terneuzen de opening verrichten van het Zuidersportpark. Om twee uur 's middags zullen de genodigden worden ontvangen in de raadzaal van het gemeentehuis. Daarna vertrekt men per bus naar het sportpark, waar om 3 uur de eerste elf lallen van „Terneuzen" en de v.v. Vlissingen tegen elkaar in het krijt zullen komen. De burgemeester zal de aftrap voor de wedstrijd verrichten. Gedurende de rust van de voetbalwedstrijden zullen enkele atletieknummers worden afgewerkt. Het gemeentebestuur zal de genodigden daar na nog eens op het gemeentehuis ont vangen. Zoals wellicht bekend is onlangs de bouw van het paviljoen en van de overdekte zittribune bij het hoofdveld voltooid, zodat het Zuidersportpark, net best geoutilleerde van Zeeland, nu geheel klaar is. (Advertentie) MODE ook in Grote sortering alle merken. BOSCH OPTIEK HULST TEL 2327 MIDDELBURG N.V. Philips' Gloei lampenfabrieken heeft de houders van gewone aandelen in n.v. de Vitrite fa briek te Middelburg een aanbod gedaan tot omwisseling in aandelen n.v. Ge meenschappelijk Bezit van Aandelen Phi lips' Gloeilampenfabrieken. In dit aanbod, dat geldig is tot 15 sep tember a.s. is sprake van een omwisse lingsverhouding van nominaal f 500 aan delen Vitrite tegen nominaal f 750 aan delen n.v. Gem. Bezit. Commissarissen en directie van de n.v. de Vitrite fabriek adviseren hun aandeelhouders van het aanbod gebruik te maken. Vitrite vervaardigt hoofdzakelijk lamp voeten voor elektrische lampen. Philips- ondernemingen behoren tot de grootste afnemers. N.V. Philips Gloeilampenfabrie ken bezit reeds de meerderheid van het gewone aandelenkapitaal van n.v Vi trite fabriek. MIDDELBURG Op het sportterrein aan de Nadorstweg te Middelburg heeft de inspecteur van de militaire admini stratie, de brigade-generaal J. Ludwig, een viertal officieren van de le COAK beëdigd. Dit zijn de heren H. van Ros- sum, P. Passchier, J. Storm van 's-Grave- sande en A. Straatman. Na de beëdiging hield het personeel van de COAK een défilé, waarbij als paradecommandant optrad de kolonel J. Potteboom. Dagblad voor Zeeland KANTOREN voor Zeeuwsch-Vlaanderen: Steenstraat 14, telefoon 2377 Hulst voor Walcheren en Zutd-Beveland: Klokstraat 1, telefoon 6252. GOES Eerste redacteur Exploitatie- voor Zeeland: inspectie Zeeland F. DE LIGT L. K M DE JONG tel. 6252 Goes tel. 2377 Hulst privé 7300 Goes Redacteur voor Oost-Zeeuwsch-Vlaanderev en Kanaalzone W. WOLTERS tel. 2377 Hulst privé 2572 Hulst Redacteur voor West-Zeeuwsch-Vlaanderen P. PETIT, Breedestraat 3A. Oostburg tel. 01170-2991 Redacteur voor Zuid-Beveland en Walcheren: s. AUGUSTIJN, tel. 6252 Goes Rayonbeheerder voor Zuid-Beveland en Walcheren K. MENU, tel. 6252 Goes Prijs voor losse advertenties, bestemd voor de editie Zeeland f 0.18 per mm 1 mm ingezonden mededelingen 214 mm gewone advertenties Bij contract aanzienlijke reductie „Kleintjes": 3 regels of minder f 1, elke regel meer 1 0,25 Als één regel gelden 23 letters en/of leestekens. Bij plaatsing ook In de Brabantse oplage resp. f 1,60 en f 0,60. Bij 3 achtereenvolgende ongewijzigde plaatsingen de derde plaatsing tegen half geld. Aardenburg Zaterdag is met een plechtige hoogmis en een lof het 160-jarlg bestaan gevierd van de parochie van O. L. Vrouw ten Hemelopneming. De parochie is in 1804 in een schuur begonnen en kreeg in 1850 de beschikking ov.er bet huidige kerk gebouw. De bescheiden herdenking van het jaar feest is uitgegaan van enkele parochia nen, die de tijdelijke aanwezigheid, we gens vakantie, van enkele Aardenburgse priesterzonen hebben benut. De hoogmis werd gecelebreerd door rector Prudent van Leeuwen, met assistentie van pater Omer Blondeel en pater Paridaen. Pater Blondeel is met vakantie uit de missie in Indonesië en pater Paridaen is voor korte tijd terug uit de „Groene Hel" van het Amazonegebied in Brazilië. Het lof werd gecelebreerd door kapelaan Jos de Kerf en door pater Callaert. Breskens KOE VELT SLAGER Slager W. H. haalde een koe van de stal om deze naar de slagerij te brengen. Waarschijnlijk schrok de koe op een ge geven moment, want ze deed een zij waartse beweging, waarbij de heer H. kwam te vallen. Tot overmaat van ramp trapte het beest daarbij nog op zijn been. De slager liep een rechterbeenbreuk op en moest naar het ziekenhuis worden vervoerd. jeugdhengelwedstrijd De stichting Visserijdagen heeft in samenwerking met de hengelsportvereni ging „De Zeekrab" een internationale jeugdhengelwedstrijd gehouden in de handelshaven. Aan deze wedstrijd namen 41 hengelaars deel. Na afloop reikte de visserijkoningin met haar hofdames de prijzen uit in de vishal. J. de Meester te Breskens sleepte, met 178 punten, een beker in de wacht. De uitslag' was verder: 2 L. Jongman, Bres kens 170 pnt.; 3 R. ten Cato, Katwijk 166 pnt.; 4 E. Vergouwe, Breskens 135 pnt.; 5 J. Dierendonck, Hoofdplaat 101 pnt.; 6 L. Vergouwe 85 pnt.; 7 S. J. de Jonge 41 pnt.; 8 W. de Meester 41 pnt.; 9 H. Zegers 24 pnt.; 10 J. Stroo, allen uit Bres kens, 20 pnt, midzomeravond vaart De plaatselijke V.V.V. heeft voor de vierde maal een midzomeravondrond- vaart gehouden met het motorschip „Prinses Irene". De tocht is een groot succes geworden. Bij het vertrek vanuit de veerhaven hadden zich ongeveer 1000 passagiers ingescheept. Tijdens de vaart werd de dansmuziek verzorgd door „The Ravers" onder leiding van J. de Luijster uit Zuidzande. Voor de afvaart had de harmonie Apollo" uit Sluis, onder lei ding van F. van de Bussche, marsmuziek ten gehore gebracht. De harmonie ging ook aan boord om de tocht mee te maken. Koewacht jeugdhengelkampioenschap Op „De Konijnenputten" hield de „Koewachtse hengel verenigin'g'haar jaarlijks jeugdkampioenschap (leden on der de 16 jaar). Hiervoor was grote be langstelling. Het werd een twee uur lang verbeten strijd, waarbij veel vis werd ge vangen. De uitslag was als volgt: 1 Eddy Lammens. Koewacht (kampioen 1964) 271 pnt.; 2 Gustaaf Taymans, Moer- beke (B.) 164 pnt.; 3 Fonny v.d. Vloed. Koewacht 141 pnt; 4 Petrus v. Gassen, Koewacht 106 pnt; 5 Wilf. Baert. Koe wacht 89 pnt.; 6 Aug. Bours, Koewacht 69 pnt.; 7 W. Thoen. Koewacht 64 pnt.; 8 Guust de Waele, Koewacht 58 pnt; 9 Fr. Buys. Koewacht 57 pnt; 10 René de Block, Stekene (B.) 29 pnt. Sluiskil gaston tacq tijdens vakantie overleden Tijdens zijn vakantie in Duitsland is dezer dagen de heer Gaston Tacq (41) overleden. Hij werd getroffen door een hartverlamming. De heer Tacq was bij zonder populair in Sluiskil. Hij was o.m. penningmeester van de v.v. Sluiskil en heeft zich als zodanig veel verdiensten voor de voetballerij verworven. zeehengelwedstrijd „o.n.i." Aan de zeehengelwedstrijd, die door de Terneuzense hengelsportvereniging „Ont spanning Na Inspanning" werd georga niseerd, namen 64 leden deel. De vangst was zeer matig. In het clublokaal, café „La Belle Vue", werden de prijzen door voorzitter v.d. Broek ^uitgereikt. De uitslag luidt als volgt: 1 D. Bos 67 pnt.; 2 J. Dieleman 48 pnt.; 3 Joh. Harms (Hoek) 46 pnt.; 4 A. v.d. Plank 40 pnt.; 5 Cor de Back 38 pnt. grote belangstelling voor jeugdvakantieweek Voor de jeugdvakantieweek, die van daag begint, bestaat van de zijde van de schoolkinderen tussen 8 en 14 jaar veel belangstelling. Ruim 800 meisjes en jon gens hebben zich voor de verschillende wedstrijden opgegeven. Een bijzondere attractie wordt het jeugdcircus uit Goes, dat aanstaande donderdag optreedt, des middags om half twee voor de kinderen en 's avonds om half acht in een voor stelling, die tot stand kwam in samen werking met de plaatselijke V.V.V. Bij gunstig weer worden deze voorstellingen gegeven op het parkeerterrein nabij de sportparken, anders in de garage van de n.v. „De Hoop" aan het einde van de Kerkhof laan. Het jeugdcircus telt 30 leden, allen tussen 6 en 20 jaar. Het heeft zich al grote bekendheid verwor ven, want het trad niet alleen in eigen land op verschillende plaatsen op, maar ook in Duitsland. eerste schip voor dow komt vandaag Van de zijde van Dow Chemical werd zaterdag j.l. medegedeeld, dat het eerste schip met 'grondstoffen vandaag in de morgenuren kan verwacht worden. Het betreft de 12.000 ton metende Noorse tanker „Stolt Wilmina", die als eerste aan de Scheldepier zal meren. Voor het los sen van de grondstoffen wordt voor de eerste maal ook gebruik gemaakt van het buizensysteem. De lading is afkom stig uit Freeport (Texas). Zierikzee 55 jaar priester Pastoor P. T. Verwer Zaterdag vierde in alle stilte in het Cornelia-liefdehuis, oud-pastoor P. T. Verwer de herdenking van de dag, waar op hij 55 jaar geleden priester werd ge wijd. De bijna 81 jaar oude priester werd geboren in Eindhoven. De rustend bisschop van Haarlem, die zelf zaterdag de 65e verjaardag van zijn priesterwijding herdacht, heeft de heer Verwer een felicitatiebrief geschreven. In 1958 ging pastoor Verwer rusten en vestigde zich toen te Zierikzee. Zijn voor liefde voor deze plaats is een gevolg van het feit, dat hij daar een groot deel van zijn jeugd doorbracht en veel kennissen had, waarvan er nu nog verscheidene in leven zijn. Ook de aanwezigheid van een zus in het Zierikzeese Corneliahuis heeft bijgedragen tot zijn vestiging hier Dat de bejaarde priester nog springlevend is en niet van een zekere galgenhumor ge speend, bewijzen zijn woorden aan ons adres: „Bewaar je aantekeningen maar goed, je kunt ze zo weer afdrukken als ik dood ben". Van een onzer verslaggevers) SLUISKIL De heer Cerylle A. Bracke heeft vrydag j.l. zyn laatste dag als post- commandant te Sluiskil van de Terneu zense gemeentepolitie uitgediend. Met ingang van 1 september gaat hij met pensioen. Omdat hij nog twee weken aan verlofdagen had, heeft hy het byltje^er vrijdagmiddag, om vier uur 's middags precies de heer Bra-cke is punctueel by neergelegd. Hij is overigens nog niet helemaal van de gemeentepolitie af: op 31 augustus a.s. zal die officieel af scheid van hem nemen. En voorts zal hij dan nog maandelijks zijn pensioen ont vangen. Maar dat is dan ook alles. De heer Bracke werd op 2 augustus 1904 geboren in Sluiskil. Hij is bijzon der honkvast, want hij heeft zijn hele leven, slechts in Sluiskil gewerkt met uit zondering van een periode van anderhalf jaar (1942-1943) toen hij politiële dienst deed in Terneuzen. De heer Bracke deed op 17 mei 1940 zijn intrede bij de Ter neuzense politie, als buitengewoon agent. Hij werd meteen op de post Sluiskil gezet, werd daar na verloop van enkele jaren agent en werd in 1950 postcom- mandant te Sluiskil. Hij was toen reeds bevorderd tot hoofdagent. Populair Hoofdagent Bracke is populair in Sluis kil. Hij heeft dan ook altyd op de volle medewerking van de bevolking van Sluis kil „bijzonder sympathiek volk" kunnen rekenen. Het is hem niet moeilijk gevallen tussen alle bekenden van hem, en dat zijn per slot van rekening alle Sluiskillenaren, de politieman te spelen. ..In het begin was ik een beetje bang. Tot ik het aan de wettelijke stok kreeg met een man van een jaar of zeventig, die lastig was. Ik ben flink opgetreden tegen die man enik was er helemaal door", aldus de heer Bracke. Hij heeft Sluiskil gedurende zijn loopbaan niet de hand boven het hoofd gehouden. „Ik ben overal opgetreden waar dat noodzakelijk was en dat ge daan wat ik elders ook zou hebben gedaan. Zo was er geen enkele moei lijkheid", vertelt hij met plezier. Bij zondere dingen heeft hij als politie man in Sluiskil niet meegemaakt. De heer Bracke tijdens „de laatste dag" met zijn onafscheidelijke fiets, die nu ook de nodige rust kan gaan genieten. „Er waren de drama's en blijspelen van alledag maar echte grote uit schieters zijn er niet geweest". Vrije tijd De heer Bracke gaat nu beschikken over een zee van vrije tijd. Bang voor verveling? „Beslist niet. Ik ben zo'n manusje van alles, wiens handen altijd wel iets te doen vinden. Ik was wel lie ver nog even in dienst gebleven maar, je moet het nemen zoals het komt". Die laatste stelregel heeft hij ook als politie man stringent gehanteerd. Ook voor hij politieman was en van het ene beroep naar het andere viel. Tot de politie zich aandiende. Hij ging niet „bij de politie" uit idealisme of uit roeping en is daarna verre van een dienstklopper geweest. De politie was zijn „werkkring" waarin hij zich zo goed mogelijk van zijn taak kweet, hetgeen hem, Sluiskil weet daarvan te getuigen, uitstekend is gelukt. (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN Vrijdagmiddag heeft het gemeentelijk Scheldebad de 100.000e be zoeker geboekt. Het was de tienjarige Cobi Stekete wonende aan de Hondius- straat in Terneuzen. Zij is een trouwe bezoekster van het mooie Terneuzense zwembad. Cobi werd toegesproken door de loco burgemeester, wethouder M. de Vos, die haar een waardebon, goed voor een abonnement voor het volgende seizoen en een waardebon waarmee zij yoor f 25 zwembenodigdheden kan aanschaffen, aanbood. Cobi kreeg van het badperso- neel bloemen. De bescheiden plechtig heid werd ook bijgewoond door de heer B. Johanisse, ambtenaar voor sportzaken van de gemeente Terneuzen. Men had de 100.000e bezoeker vorige week reeds verwacht. Het weer werkte echter danig tegen. (Van een onzer verslaggevers) HULST Tijdens de vrijdagavond on der leiding van burgemeester P. J. G Molthoff gehouden openbare vergadering van de raad van Hulst heeft het raads lid, de lieer J. Stolte, ernstige kritiek ge uit op wat hij noemde „enige misstanden bij het Hulsterse zwembad". Hij zei aller eerst de positie van de badmeester on houdbaar te achten wanneer bijna dage lijks de waarnemend gemeentesecretari' de heer F. Solleveld, die blijkbaar goed op de hoogte wil zyn van het wel en wer van het zwembad, over het terrein wan delt. „Aangezien de badmeester in de winter onder de heer Solleveld op dc secietarie werkt kan een en ander wel eens tot nare situaties aanleiding geven,' aldus de heer Stolte. "v Hij betoogde voorts dat, vooral wan neer het goed weer is, duidelijk blijkt da het zwembad veel te klein is, de verbin- dingen tussen de verschillende „onder delen" van het zwembad te gebrekkip zijn evenals de regeling met betrekking tot de bewaring van de kleding van de badgasten. Er schijnen de laatste tijd regelmatig diefstallen voor te komen ter wijl ook dikwijls kledingstukken worden vermist. De heer Stolte bleek inmiddels alle lof te hebben voor het werk van de badmeester en de „garderobejuffrouw'' die hun werk uitstekend doen, zoals hij zei. Zijn kritiek gold wel de betreffende wethouder, „die deze situaties nu al twee jaar heeft laten voortbestaan," aldus de heer Stolte. Hij bleek verder ontevreden over de woningvolumeverdeling en de po litiek die het gemeentebestuur bij de verkoop van gronden hanteert. Wie had gedacht dat burgemeester Molt hoff, die voor het eerst een „gewone" raadsvergadering in Hulst leidde en dat goed deed, voor hete vuren kwam te staan door de opmerkingen van de heer Stolte, vergiste zich. Hij zei ten aanzien van de opmerkingen over het zwembad nog geen dienstige repliek te kunnen geven. „We zouden eerst eens een gesprek met alle partijen moeten hebben om het dan op een oplossing aan te sturen," zei hij. Ook in het andere geval zei hij het geven van een antwoord door hem „enigs zins prematuur" te vinden. De heer Stolte bleek daar begrip voor te kun nen opbrengen. J. H. STOLTE zwembad „troebel"? I Burgemeester Molthoff werd met 9 stemmen, en één stem was voor wet houder Brand, gekozen tot ambtenaar van de burgerlijke stand. Op de vraag van de heer Stolte of oud-burgemeester A. L. S. Lockefeer ontslag heeft genomen als ambtenaar van de burgerlijke stand, antwoordde de voorzitter met een voor zichtig „neen", met welke mededeling publiek en pers het moesten stellen. Men neemt aan dat deze kwestie uitgebreider is besproken tijdens de besloten zitting, die na afloop van de openbare vergade ring werd gehouden. Door de benoeming van burgemeester Molthoff in diverse functies werd ook voorzien in de door het vertrek van oud burgemeester Lockefeer ontstane vaca tures. Het voorstel om ƒ600,- beschikbaar te stellen voor de mozaïek, die ter ere van de ratiowoningbouwplannen in Oost- Zeeuwsch-Vlaanderen zal worden opge richt in Axel, vond goed onthaal bij de raad. De heer Stolte zei het te betreuren dat deze zaak niet eerder onderwerp van bespreking is geweest. Dat het mozaïiek zal worden onthuld door minister Bo- gaers acht hij, naar hij zei, een nogal voorbarige mededeling, temeer wanneer hij in aanmerking neemt dat de betref fende minister „de regionale pers heeft laten weten dat de minister niets van een mozaïek afweet en het ook niet komt onthullen," zoals hij zei. De voorzitter antwoordde dat het niet onmogelijk is dat de minister wél naar Axel komt in het kader van een werk bezoek, dat hij aan de provincie Zeeland zal brengen. In alle andere gevallen besloot de raad conform de voorstellen van b. en w. Men maakte slechts een enkele opmerking over de verschillende begrotingswijzigin gen, die aan de orde kwamen en het raadslid, de heer C. van Arenthals, stem de tegen verhoging van bedrag ten be hoeve van de beplanting van de Zeildijk Naar burgemeester Molthoff mededeel de heeft de heer Boon met ingang van 15 augustus ontslag als raadslid genomen wegens vertrek naar Breda. De voorzitter zei de heer Boon die sinds 1962 lid van de raad uitmaakt te hebben leren kennen als een „goed en kundig raadslid". De heer Boon was ove rigens zelf niet ter vergadering aanwezig HOEDEKENSKERKE De winnaars van de nationale beroepenwedstrijden, die in mei in Nederland werden gehou den, hebben in Lissabon tijdens inter nationale beroepenwedstrijden hun krach ten gemeten met jeugdige vaklieden uit Ierland, België, Denemarken, Engeland, Wcst-Duitsland, Italië, Luxemburg, Portu gal. Spanje, Zwitserland en Japan. D. Lindhout uit Hoedekenskcrke won een zilveren medaille voor schilderen. De kloostergemeenschap van de Sint Bernardusabdij te Bornem (B.) zal op woensdag, 19 augustus, dankfeesten ter ere van St. Bernardus organiseren. Om 10.30 uur is er een plechtige dank mis. Om 15.00 uur een plechtige gebeds- en dankstonde met processie. Vanuit Oost-Zeeuwsch-Vlaanderen zul len verschillende autobussen worden ingelegd naar dit dankfeest. TERNEUZEN Bijna drie jaar nadat in Terneuzen 'de eerste spade in de grond ging voor een nieuw spreidingsbedrijf van de hoofdindustriegroep Licht, zal de n.v. Philips deze Zeeuwse fabriek of ficieel in gebruik nemen. Dat gebeurt, zoals reeds gemeld, op donderdag 3 september aanstaande. Een van de hoogtepunten van de festi viteiten rond deze gelegenheid belooft een fotowedstrijd te worden, waarvoor plannen zyn ontwikkeld en waaraan de gehele bevolking van Zeeuwsch-Vlaande ren kan deelnemen. Het ligt in de bedoeling, de bewoners in de gelegenheid te stellen een aantal nog nader aan te wijzen objecten vast te jecten, die over het Zeeuwsch-Vlaamse jecten, die over het Zeuwsch-Vlaamse land verspreid liggen men denkt on der andere aan punten in Oostburg, Hulst en Terneuzen zullen daartoe eerst door Philips flink in het licht worden gezet met behulp van de in de nieuwe fabriek vervaardigde photofluxlampen. Verder ligt het in de bedoeling om zo wel de watertoren als het raadhuis van Terneuzen in floodlight te zetten en zal een gedeelte van de tentoonstelling, die op het ogenblik in het gemeentehuis van Oostburg wordt gehouden voor deze ge legenheid naar Terneuzen worden over gebracht. De eigenlijke openingsplechtigheid zal in de kantine van 't bedrijf plaatsvinden, waarbij behalve door de Commissaris der Koningin nog het woord wordt gevoerd door de burgemeester van Terneuzen, mr. H. Rijpstra, door ir. Philips, ir. D. Noordhof, directeur van de hoofdindus- triegroep Licht en door de bedrijfsleider van de nieuwe fabriek, de heer W. Bolling. Na de opening zal een orginele Zeeuwse maaltijd worden geoffeerd. (Van een onzer verslaggevers) OOSTBURG De rijkspolitie heeft op de rijksweg naar Aardenburg de 15-jarige F. A. T. uit Souburg aangehouden, die bekend heeft in de kleedkamers van de v.v. Oostburg geld en voorwerpen uit de kleding van spelers te hebben ge stolen. De buit bestond uit f 200, een horloge en een gouden ring. De jongeman, die geen onbekende van de politie is, verschafte zich zaterdag tijdens de wedstrijden van het Eenhoorn- toernooi toegang tot de niet afgesloten kleedgelegenheden. Op aanwijzing -n een toeschouwer kon hij wordedaa^.J- houden. Morgen, dinsdag 18 augustus, gelden voor de provincie Zeeland de volgende hoogwaterstanden: Hansweert 11.14 en 23.45 uur; Terneuzen 10.50 en 23.20 uur; Vlissingen 10.20 en 22.50 uur; Wemeldinge 11.53 en 0.00 uur. DE KLINGE Zaal van Dijck 18 uur Bal SAS VAN GENT Olympia 20 uur 1000 sterren schitteren- De zwarte sperwer SLUISKIL Groot bal in hotel Meert HULST Bioscoopgebouw 20 uur Mannequins voor Scotland Yard TERNEUZEN Luxor 20 uur Paris when it sizzlei OOSTBURG Ledel 20 uur Förstelchristl, romance van een keizer KLOOSTERZANDE 15 uur Willem Teil, staande-wip schieting ZUIDDORPE M. de Cock 19 uur Seriekaarting Café Centraal 20.30 uur Trekking fancy-fair loterij TERNEUZEN Luxor 20 uur Paris when it sizzles DOSTBURG Ledel 20 uur De geluksvogel

de Stem | 1964 | | pagina 2