Kroest je v mengt zich (toch) in kwestie: Tuomioja zwaar ziek Generaal Khan tot president gekozen Os. Luther King verwijt Kerk laksheid in rassenstrijd n.v. ers) Kilo suiker drie cent duurder JONGEN (18) MOORDT GEZIN UIT Moeder ziet kind onder trein lopen SPOEDIG GELIJKE RECHTEN VERWACHT iploma ld? iat! REM BETAALT GEEN SNEEUW OP NET TWEE Toegangsprijs pier nu 55 et Overweg eist acht levens 16 ND N.V. DAGBLAD VOOR ZEELAND BENARD TOCH ENOSIS Leerling-matador door stier gedood Vier man gedood bij gevangenis oproer Op slag dood: Mgr. W. Mutsaerts overleden in s-Hertogenbosch Oorlogskabinetin Zuid-Viëtnam „De Graanbeurs", rijf, Kalshoven 11, igen omgraveermachlne, precisie-plaatwerk ilaatwerk volgen» 'e cursus nog enige rband worden op- Iraaien, frezen en ,arne in ons bedrijf -ation Vlaardingen- rief richten aan de igen. 104e JAARGANG Ne. 24665 Voor God, Koningin en Vaderland MAANDAG 17 AUGUSTUS 1964 antie en dan...... pas verworven kennis waardevol I at en we willen >ed voor betalen, itto salaris bij ziekte, liekostenvergoeding. sn jongens en meisjes len? paar regels te zeggen, sden in een gezellige, brieken,van o.a. iheepsschroeven, volop kans is iraag meer. N 0 4163 - 511 Uitgave: N.V. Uitg. Mij. Neerlandia. HoofdredacteurJ. J. H. A. Bruna. Redactieraad J. M. A. C. v. Dongen, C. J. v. Hootegem, mr. dr. A. J. J. M. Mes, mr. H. M. L. de Rechter, P. V. M. Vercauteren, L. J. v. 't Westende. Bureau Breda - Reigerstraat 16 tel. 22341 (5 lijnen) Postgiro 1114111 Abonnementsprijs 9,75 per kwartaal, exd. 0,25 incasso; ƒ11,85 per post excl. 0,50 incasso; 0,75 per week. Prijs van buitenlandse abonnementen op aanvraag. Losse nummers 15 cent. Advertentieprijs voor de gehele oplage 0,45 per mm. Bi| contract aanzien lijke reductie. Volledige tarieven en Algemene Voorwaarden worden op aanvraag gaarne verstrekt. Bureau voor de Zeeuwse eilanden- GOES, Klokstraat 1 - telefoon 6252 - Bureau voor Zeeuwsch-Vlaanderem Hulst, Steenstraat 14 - telefoon 2377 - (Bijbureaus: TERNEUZEN: IJsbaanstraat 24 telefoon 2601 - OOSTBURG: Nieuwstraat 4 1 - telefoon 2893) SOVJET-UNIE HELPT CYPRUS BIJ INVASIE Tuomioja: ingestort (Van een onzer verslaggevers) De R.E.M. heeft de race tegen de tijd gewonnen. Zaterdagavond galm de statig het Wilhelmus door de ether, ten teken dat T.V.-Noordzee zijn uit zendingen was begonnen. Uiteraard in afwachting van eventuele maat regelen van de overheid De R.E.M.-zender is in een groot gebied ontvangen. Zaterdagavond hebben meer dan een miljoen kijkers kunnen zien hoe het R.E.M .-eiland tot stand kwam, want de ,,T.V.-rij- buiters" hadden daar een filmpje overgemaakt. Zondagavond zag men o.m. een aflevering van de teken film „mr. Magoo" en een willekeurig fragment uit de Amerikaanse t.v.- seric ,,De onzichtbare man". „We zijn heel, heel veel van plan", vertelde de omroepster, die amuse ments-, teenager-, sport- en kunst programma's, o.m. van eigen bodem aankondigde. Ook de medewerkers werden voorgesteld. Voor honderden kijkers in de rand stad Holland was de R.E.M. letter lijk een rem, want het programma van het eiland drukte de uitzendin gen over het tweede net van de zen der Lopik gedeeltelijk van het scherm. Dit euvel trad alleen op in gevallen, waar ontvangapparaten van oudere datum zijn aangesloten op een centraal antennesysteem. De zaak kan verholpen worden, maar dat kost bijna 150,per antenne systeem. In de randstad Holland zijn vijfduizend centrale antenne systemen. De installateurs van de centrale systemen zijn te laat door de R.E.M. ingelicht over het feit, dat T.V.-Noordzee zou gaan uitzenden in kanaal 11. De R.E.M. heeft laten weten, dat zij nochtans niet voor de schade wenst op te draaien. „Wat er binnenshuis in de versterkers van de centrale antennes mankeert, kan niet op ons worden afgeschoven" zo werd gezegd. NICOSIA/MOSKOU/GENèVE. - De spanning en onzekerheid rond de kwestie Cyprus zijn in het af gelopen weekeinde weer toegeno men. De regering van de Sovjet- Unie gaf een officiële verklaring uit, waarin Cyprus daadwerkelijke steun wordt toegezegd in geval van een militair ingrijpen van buiten het eiland. In Genève werd de Finse V.N, bemiddelaar Sakari Tiomioja, toen hij op het punt stond zijn reis langs Athene, Ankara en Nicosia aan te vangen, plotseling ziek, zodat hij in een ziekenhuis moest worden opgenomen. Volgens functionaris sen bij de V.N. in New-York zou hij een hersenbloeding hebben ge had. Gisteravond werd de toestand van de Fin in een officieel c muniqué „delicaat" genoemd. Over het algemeen, zo deelden functionarissen van de V.N. op Cyprus mee, hielden alle partijen zich tijdens het weekeinde op een behoorlijke manier aan het be stand. Het was vrij rustig. De Sovjct-hulptoezegging is het ant woord op Makarios' verzoek om hulp. gedaan toen vorige week Turkse straal jagers Cyprische dorpen bombardeerden en mitrailleerden. Westerse commentato ren hadden al afgeleid dat de Sovjet-Unie zich afzijdig wenste te houden van een mogelijk Cyprisch conflict maar deze conclusie blijkt wat voorbarig te zijn ge weest. De Sovjet-Unie liet zaterdag weten dat Cyprus geholpen zal worden bij de ver dediging van de onafhankelijkheid. De Sovjet-Unie zo staat in de verklaring welke door het persbureau Tass werd verspreid zal niet werkloos toezien als op Cyprisch grondgebied militair in grijpen van buitenlandse zijde mocht plaatshebben. Voor het overige zal de Sovjet-Unie, aldus de verklaring, blijven ijveren voor het vinden van een vreed zame oplossing van de kwestie. In de verklaring wordt verwezen naar de op roep die Kroestjev vorige week aan het adres van de Turkse regering richtte. Tenslotte verklaarde de Sovjet-Unie zich bereid besprekingen te beginnen over de hulp bij een eventuele buitenlandse in vasie. Zoals gebruikelijk lieten ook andere communistische leiders weten dat Maka rios op hun hulp kan rekenen. Gisteren vertrok uit Moskou de Cypri sche speciale afgevaardigde Vasos Lys- saridis naar Nicosia waar hij verslag over zijn besprekingen zal uitbrengen aan pre sident Makarios. Verwacht wordt dat Makarios direct een nieuwe onderhande- lingsploeg naar de Russische hoofdstad zal zenden om re praten over de voor waarden voor de Russische hulp welke nu is toegezegd maar niet gespecificeerd. PRESIDENT SEGNI van Italië die vorige week door een beroerte getroffen werd en wiens toestand zaterdag plotse ling verslechterde, bevond zich van nacht nog steeds iri een diepe coma. Zijn toestand werd door artsen als „statio nair" beschreven. KROESTJEV wil begin volgend jaar een topconferentie met de leiders van de westelijke wereld beleggen, zo blijkt uit een vraaggesprek dat Lord Thomson de eigenaar van „Thomson Newspapers ltd", met de Russische premier heeft gehad. DE BRITSE acteur Vic Oliver is tijdens de pauze van een toneelvoorstelling in Johannesburg in zijn kleedkamer over leden. Hij was 66 jaar en is met Sarah Churchill gehuwd geweest. MICHAEL MURPHY, hoofdcommissaris v*n politie in New-York, heeft aan de eisen van de negerleiders voldaan met de benoeming van de 47-jarige kapitein Lloyd Sealy tot politiechef in Harlem. KONINGIN JULIANA heeft zondag me- vrouw Jacqueline Kennedy aan boord van het koninklijk jacht in Porto Ercole "ntvangen. Er werd een vaartocht ge maakt. Warm Weersverwachting. meegedeeld door het K.N.M.I., geldig tot maan dagavond Warm weer en aanvankelijk vrij zonnig, maar later kans op plaat selijke onweersbuien. Overwegend matige zuidoostelijke wind. Vandaag zon onder 20.00 uur maan op 16.30 uur. Morgen zon op 5.29 uur maan onder 00.25 uur. Het bericht van de ziekte van Tuomioja werd in Londen, Athene en Ankara „met leedwezen" ontvangen. Men vraagt zich nu bezorgd af wat er moet gebeuren nu de bemiddelaar niet naar de betrokken hoofdsteden kan gaan. Hoewel er op Cy prus een bestand heerst, is er reden ge noeg nieuwe uitbarstingen te vrezen. De toestand van de Turkse Cyprioten is nog altijd zeer benard. De (Turks)-Cyprische vice-premier dr. Fazil Kutchuk deed zaterdag een bewo gen „beroep op de wereld" om maatrege len te nemen tegen de „onmenselijke eco nomische blokkade" tegen de Turkse ge meenschap. Drieduizend Turkse Cyprio ten in Ktima krijgen al sinds 5 augustus geen water en voedsel meer, aldus Kutchuk. Ook in Nicosia. Polis, Tilliria en Ayios Theodoros is de toestand wat de voedsel- en watervoorziening betreft zeer ernstig. Beloften van de Grieks-Cyprio tische gemeenschap water te zenden zijn niet nagekomen. Daarentegen hebben Griekse extremisten verschillende bron nen vernietigd. Van Grieks-Cyprische regeringszijde zijn de beweringen van dr. Kutchuk te gengesproken. Voorts zouden de olie maatschappijen op Cyprus toestemming hebben gekregen weer olie aan de Turkse eilandbewoners te leveren. In Genève werd zaterdag van betrouw bare zijde vernomen dat de besprekingen die Tuomioja in de drie betrokken hoofd steden zou gapn voeren betrekking zou den hebben op de aansluiting van het ei land bü Griekenland. Op de communisten en de Turkse Cyprioten na, wil de meer derheid van de Cyprische bevolking dit ook. (Enosis). Er zouden voldoende ga ranties moeten zijn voor de veiligheid en de welstand der Turkse Cyprioten. De gedachten zouden nog altijd volgens dezelfde betrouwbare bronnen uitgaan naar een formule, waarbij een contingent Turkse troepen op het eiiand zou worden geplaatst, waardoor de, Turkse strategicK sche belangenin het oostelijk deel der Middellandse Zee gewaarborgd zouden zijn. I Nihat Ermin, de vertegenwoordiger van Turkije bij de besprekingen in Ge nève over Cyprus, zei zaterdag dat Tur kije bereid is een nieuwe status van Cy prus in overweging te nemen, onder voor waarde evenwel dat de veiligheid van de Turkse minderheid op het eiland en ook de veiligheid van Turkije zelf behoorlijk zijn gewaarborgd. Gisteren was het vier jaar geleden dat Cyprus onafhankelijk werd. Er stonden geen feestelijkheden op het program om dat de Cyprische ministerraad vorig jaar heeft besloten de verjaardag te vieren op 1 oktober. CASTEL GANDOLFO Paus Paulus stuurde een boodschap aan de regeringen van Turkije, Cyprus en Griekenland waarin de Paus opriep tot vrede en uit drukking gaf aan zijn bezorgdheid over de gebeurtenissen rond het eiland. DEN HAAG De consumentenprijs van de suiker zal met ingang van van daag met drie cent per kilogram zijn verhoogd. Deze prijsverhoging is nodig om de door de minister van Landbouw en Vis serij voor de oogst 1964 vastgestelde garantieprijs van 65.per ton suiker bieten voor de telers te verwezenlijken en de marge voor de tussenhandel te verbeteren. In verband met de verwezenlijking van de garantieprijs voor de bieten heeft minister Biesheuvel de af-fabrieksprijs van suiker nu van 96,05 tot 98,60 per 100 kg verhoogd. Hierbij zijn accijns en omzetbelasting inbegrepen. DEN HAAG De E.M.S. heeft de toe gangsprijs voor de Scheveningse pier nu overeenkomstig het bevel van de officier van justitie in Den Haag. jhr. mr. Th. W. van den Bosch, op 55 cent per persoon gesteld. Het bestuur van de E.M.S. zegt zich gedwongen te zien overeenkomstig het bevel te handelen. De E.M.S. doet het evenwel onder voorbehoud van al haar rechten, ook die op schadevergoeding. MADRID Een leerling-stierenvech ter is zaterdag door een driejarige stier in Madrid op de horens genomen en ge dood. De 35-jarige Manuel Leyton was in feite banderillero, dat wil zeggen degene die de matador" assisteert bij het .be werken" van de stier. Hij werd op maaghoogte door de stier gegrepen en verschillende keren met kracht tegen de omheining gesmakt. Toen collega's toesnelden was het echter al te laat, ,,E1 Coli" zoals zijn bij naam luidde was reeds overleden. CHULA VISTA. Te Chula Vista, in Californië, zijn in de nacht van zaterdag op zondag leden van de familie Goedecke doodgeslagen met een stuk gaspijp. De slachtoffers zijn de 42-jarige tuinman Goedecke, diéns 39-jarige vrouw, een 15-jarige dochter en een 8-jarige zoon. Raymond Goedecke, achttienjarige zoon van de familie heeft tegenover de politie bekend de viervoudige moord te hebben gepleegd. Hij vertelde dat hij het voornemen had gehad zijn vader te ver moorden omdat hij zijn broer en zus wilde besparen dat zij onder dezelfde omstandigheden als hij zouden moeten opgroeien. Toen hij zijn vader aanviel, was zijn moeder wakker geworden en had de jongen zich ook tegen haar en vervolgens tegen zijn zuster en broer gekeerd. De politie zegt dat Raymond bekend stond als een jongeman op wie niets viel aan te merken. De jongen wilde dominee worden en volgde daartoe een opleiding. Bij een gevangenisoproer in Sao Paulo zijn vier gevangenen gedood door het machinegeweervuur van bewakers. De aanleiding tot. de rel is niet bekend gemaakt. De gevangenen staken het ge vangenisgebouw op verschillende plaat sen in brand. Nadat veel was vernield wisten de bewakers het oproer, waaraan werd deelgenomen door 507 gevangenen waaronder 33 vrouwen te onderdrukken. Ds. Martin Luther King in een karakteristieke pose. Bus in zestien doden BOURG ST.-MAURICE. Zes tien kinderen zijn omgekomen, na dat een bus met ongeveer vijftig Franse kinderen uit een vakantie kamp nabij het Franse plaatsje Bourg St.-Maurice in een ravijn was gestort. Het ongeluk gebeurde toen de bus uit week om een aulo te laten passeren. De afzetting langs de weg begaf het onder het gewicht van de bus, die zeventig me ter lager in zijn val werd gestuit. Vele kinderen werdén uit de bus geslingerd toen deze tijdens het omlaagstorten in de 250 meter diepe ravijn herhaaldelijk kantelde. De chauffeur overleefde het on geluk. Zijn vrouw en dochter werden ge wond. FISCHBACH Door een botsing tus sen de Alpenexpress en een busje op een overweg nabij het Duitse Fischbach zijn acht mensen omgekomen. Twee verkeren in levensgevaar. De tien inzittenden keer den van een pelgrimstocht naar Birken- stein terug. Nabij Johannistal, Duitsland, zijn zon dag zes mensen om het le^en gekomen bij een autobotsing. FRANVILLERS In Frankrijk is de Rotterdamse mevrouw Nieuwdorp op slag gedood toen de door haar echtgenoot be stuurde auto bij Franvillers, in het de partement Somme, met een tegenligger in botsing kwam. De heer Nieuwdorp (43) en twee kinderen werden licht ge wond. BREDA Bijrijder A. Geilings uit Hoogvliet verongelukte in de teerauto, die door nog onbekende oorzaak onder Breda links van de weg tegen een boom belandde. Het ongeluk gebeurde op de JCilburgseweg. EGMOND De Beverwijker J. Broek (56) is zondag omgekomen toen hij tij dens een inhaalmanoeuvre op de Egmond- se straatweg te F.gmond aan Zee per mo tor met een Duitse personenauto in bot sing kwam. UTRECHT De bijna vierjarige Lucienne Buron uit Amsterdam is zon dagmorgen omstreeks half twaalf voor de ogen van haar moeder door een trein gedood. Het meisje stond aan de hand van haar moeder bij een particulier over wegpad tussen Halfweg en het station Sloterdijk te wachten voor een uit Haar lem naderende trein, rukte zich opeens los en liep recht onder de trein Het ongeluk gebeurde vlak bij een blokpost, waar het gezin van de spoor- wegrangeerder Buron woont. BAARN De 21-jarige Han Dijkman uit Enschede is zaterdagmiddag bij een verkeersongeval op de Amsterdamse straatweg bij de gemeente Baarn om het leven gekomen. Toen hij als duo-passa gier van een bromfiets vermoedelijk wil de gaan verzitten, raakte de bestuurder de 17-jarige A. H., eveneens uit Enschede, daardoor de macht over het stuur kwijt en kwam van de weg in de berm. Dijk man is daarbij van de bromfiets geslin gerd. MGR. W. MUTSAERTS (Van onze correspondent) DEN BOSCH In zfón woning aan de Papenhulst te Den Bosch is zondagmid dag om even voor half zes de emeritus bisschop van Den Bosch, mgr. W. P. A. M. Mutsaerts, op 75-jarige leeftijd overleden. Sedert eind juli vreesden de doktoren al voor zijn leven. De pontificale uitvaart dienst wordt donderdag om elf uur 's morgens gehouden in de basiliek St.- Jan, waarna het stoffelijk overschot op het kerkhof Orthen wordt begraven. Mgr. Mutsaerts werd in 1889 te Tilburg geboren: 6 juni 1914 priester gewijd en in mei 1942 tot bisschop coadjutor van Den Bosch en titulair bisschop van Lirbe benoemd. Op 29 juni 1942 werd hij bis schop gewijd en op 18 maart 1943 volgde hij mgr. Diepen on als bisschop van Den Bosch. Op 19 december 1956 kreeg hij mgr. W. M. Bekkers a)s coadjutor. Toen zijn slechte gezondheidstoestand niet verbe terde vroeg hij in 1960 de Paus ontslag uit zijn functie. Op 27 juni 1960 volgde mgr. Bekkers hem definitief op. Sinds dien heeft mgr. Mutsaerts een zeer terug getrokken leven geleid. Op zijn sterfdag heeft mgr. W. Bekkers hem 's morgens nog bezocht. (Van onze correspondent) AMSTERDAM Dc Amerikaanse ne gerleider ds. Martin Luther King, de man met een wereldreputatie als vech ter voor gelijke rechten in de rassen- strijd, is twee dagen in ons land ge weest, t.g.v. het vgfde Europese Baptis tencongres in het RAI-gebouw te Am sterdam. Bü zijn aankomst op Schiphol, zaterdagochtend per KLM-DC-8 uit New York zei ds. King, de kruisvaarder zonder geweld, o.m.: „Ik ben ervan over tuigd, dat de methode van geweldloos heid op den duur alle barrières zal doorbreken en de 20 miljoen Ameri kaanse negers die plaats zal geven, waarop zij als mens recht hebben". Ds. King stelde met nadruk vast, dat de incidenten, die zich in sommige ste den van de Verenigde Staten afspelen, beslist niet representatief zijn voor de meerderheid van de negers. „Het groot ste deel blijft de geweldloosheid pre fereren", zei hij. „Wij negers in de Ver enigde Staten hebben een lange en moei lijke weg afgelegd in de strijd voor de vrijheid, maar we zijn nu op de goede weg", aldus ds King. Naar zijn mening zouden over twee jaar in vrijwel alle Amerikaanse steden gelijke rechten gelden voor negers en blanken. Op 't platteland zou deze evo lutie iets langzamer verlopen. Over de kandidatuur voor het presidentschap van senator Barry Goldwater zei de negerpredikant: „Als hij president zou worden, zou dit een tragische stap terug betekenen. Niet alleen voor Amerika, maar voor de hele wereld". Zondagmorgen hield ds. King de pre dikatie in een massale kerkdienst in de zuidhal van de RAI, waar bijna 5000 gelovigen ademloos luisterden toen ds. King met geladen stem sprak over de positie van de Keik in deze wereld. Hij maakte de Kerk fiet verwijt te weinig antwoord te geven op het kloppen op de deur van miljoenen, die leven in de duisternis van de nacht en die voelen dat de Kerk het Licht kan zijn. „Miljoenen hebben te middernacht aangeklopt op de deur van de Kerk om hulp en troost le vinden, maar zij zijn aan hun lot overgelaten. Miljoenen Amerikaanse negers, hongerend naar het brood van de vrijheid krijgen slechts een antwoord vol koude onverschillig heid en huichelarij. Een van de meest beschamende treurspelen van de ge schiedenis is het feit dat juist die in stelling, die poogt de mensheid te be vrijden van rassenscheiding meedoet aan handhaving der duisternis", aldus ds. King. Verder verweet hij de Kerk gefaald te hebben in tijden van oorlog, wanneer het volk haar om beden smeekte. „In moreel opzicht sanctioneerde de Kerk vaak het geweld", zei hij. Tijdens de slotvergadering van het congres zondagmiddag sprak ds. King voor de tweede maal. Het onderwerp van zijn toespraak voor het 5000-loppige publiek was: „Evolutie en verlossing". „De strijd voor vrijheid in de Verenig de Staten begin l bij het besef dat wij allemaal kinderen Gods zijn. Daarom hebben wij allemaal recht op dezelfde kansen, dezelfde vreugden en dezelfde verantwoordelijkheden. Dit is het zaad waaruit elk streven naar menselijkheid groeit", aldus ds. King. Ook op deze slotvergadering maakte hij de Kerk een verwijt. „Wij kunnen niet blijven leven in 'n Kerk van de achttiende eeuw, terwijl de wereld voort schrijdt", zei hij. „De corruptie van ons nationale leven is gebleken door de po pulariteit van een presidentskandidaat, die belooft terug te gaan naar een we reld van vroeger, zonder belastingen, zonder buitenlandse hulpacties, zonder sociale zekerheid en zonder problemen die niet met atoomkracht kunnen wor den opgelost". En de mensen die deze kandidaat zo populair hebben gemaakt, vullen 's zondags onze kerken in 't mid den-westen en zuiden van de Verenigde Staten. SAIGON Generaal Nguyen Khan wordt president van Zuid-Vietnam in de plaats van generaal Duong van Minh. Binnen een maand zal een nieuwe rege ring worden gevormd. De militaire revolutionaire raad die de nieuwe president heeft gekozen, heeft een voorlopige grondwet afgekondigd, volgens welke een voorlopige assemblée zal worden gekozen door deze raad. Generaal Duong van Minh blijft advi seur van de revolutionaire raad. De nieuwe president heeft meegedeeld, dat de nieuwe regering een „oorlogskabinet" zal worden. Waarnemers verwachten niet, dat de benoeming van generaal Nguyen Khan grote verandering in de politiek van Zuid-Vietnam zal brengen De verwijde ring van generaal Duong van Minh heeft in Saigon geen verrassing gewekt. Hij kon niet opschieten met generaal Nguyen Khan die eind januari tot premier werd gekozen. Aan de rivaliteit tussen de beide mannen, schadelijk geacht voor het landsbelang, is nu een eind gekomen. Volgens de nieuwe grondwet ligt de uitvoerende macht in handen van de president, maar heeft de revolutionaire raad het laatste woord. GELEIDELIJK Generaal Nguyen Khan heeft op een persconferentie meegedeeld, dat de fun damentele individuele vrijheden en demo cratische instellingen nog niet dadelijk ten volle verwezenlijkt kunnen worden, gezien de toestand waarin het land ver keert. Een en ander zal geleidelijk ge schieden. Zodra de ontwikkeling het toe laat, zal de leiding van het land weer aan democratisch gekozen burgers wor den toevertrouwd. De voorlopige wetgevende assemblée zal 150 leden tellen, te benoemen door de revolutionaire raad. GENERAAL KHAN PRESIDENT De president zal een vice-president be noemen. Waarnemers verwachten dat dit generaal Tran Thien Khiem zal worden, minister van defensie en opperbevel hebber van het leger. De verkiezing van generaal Nguyen Khan tot president betekent het einde van de ontwikkeling die in januari be gon, toen het bewind van generaal Duong van Minh door generaal Nguyen Khan werd omvergeworpen. Deze liet Duong van Minh toen staatshoofd", moar zon der feitelijke macht. In zijn mededeling dat generaal Duong van Minh „adviseur van de militaire raad" blijft, sprak de nieuw? nri r'^nt ook met nadruk van ,,tot nader order".

de Stem | 1964 | | pagina 1