Willem Maris kondigt zijn vertrek aan W aterski-kampioenschap N.-Europa op Bosbaan Wielerwedstrijden St.-Willebrord en Koewacht Oosterhout Jenny Ridderhof weer op weg naar de titel S=D=e=l=e=n Nationale TITELSTRIJD in Zevenbergschehoek 11 Schnelldorfer stopt met sport Traag Vriendschappelij k NAC- Vole wijekers en Baronie-RBC Tweede keer Succes Prestaties Zweden-Philippij nen voor D.C.-finale Prestigeslag Japanse ploeg voor Amstelveen Oosterhout Koewacht St.-Willebrord Zege Wim du Bois KR UISBOOGSCHIE TING W ielerploegen voor buitenland Cassius Clay getrouwd fndependiente klopt Nacional Jaap Oudkerk 2c in Frankfurt 11 DAGBLAD DE STEM VAN VRIJDAG 14 AUGUSTUS 1964 liHIIIIWIHll Willi iilHlllli MUENCHEN De 21-jarige Westduilse Olympische en wereldkampioen kunst- rijden, Manfred Schnelldorfer, zal het komende seizoen niet meer deelnemen aan wedstrijden. Dit maakte de Duitse kunstrijbond in München bekend. Manfred Schnelldor- fers' ingenieursstudie laat hem geen tijd voor een trainingsprogramma dat hem in staat moet stellen zijn wereldtitel met succes in het komende seizoen te verde digen. Schnelldorfer nam als 16-jarig'e reeds deel aan de Olympische Winterspelen van 1960 in Squaw Valley. Van 1956 tot 1964 behaalde hij acht maal de Duitse titel. In januari van dit jaar werd hij tweede bij de Europese kampioenschappen en in februari achtereenvolgens Olympisch en wereldkampioen. Na het kampioenspaar Marika Kilius en Hans Juergen Bauemler is Schnelldorfer de derde Duitse kunstrijder van wereld formaat, die zijn amateurloopbaan be ëindigt. In tegenstelling tot Kilius- Bauemler is hij niet voornemens tot het professionalisme toe te treden. (Van onze sportredactie) DEN HAAG. De strijd om de tennistitels is in volle hevigheid ontbrand. Willem Maris, die voor de laatste maal deelneemt aan de nationale kampioenschappen, zorgde in de kwartfinales voor een sen satie van de bovenste plank, door clubgenoot Evert Schneider in drie sets naar de nederlaag te spelen. Rob van Gelder had tegen de ge blesseerde Piet van Eysden een lange vijf-setter nodig om de halve finales te bereiken. Wat groter was het krachtsverschil in de ont moeting, waarin beide titelfavoriteiten uitkwamen. Tom Okker won snel van veteraan Lex Karamoy en Jan Hajer liet Eddy Knol weinig illusies. Bij de dames veroverde de niet-ge- klasseerde Marijke Jansen zich een plaats bij de laatste vier door haar club genote Els Spruyt in twee sets uit te schakelen. De strijd tussen de nummers 4 en 5 op de ranglijst, Anja Lepoutre en Elly Krocke, werd een zenuwslopend duel, waarin laatstgenoemde uiteindelijk haar vierde matchpoint benutte. Kampioene Jenny Ridderhof was dui delijk de betere speelster in de wed strijd tegen Koos je de Jongh en is in deze vorm ongetwijfeld de grootste fa voriete voor de eindzege. Een dag vol verrassingen dus op de Mets, die op nieuw voor vele toeschouwers een grote trekpleister bleek. De meest onverwach te uitslag kwam op naam van Willem Maris, die binnen enkele weken gaat trouwen en deze kampioenschappen ziet als een afsluiting van de grote wed strijdsport. Feller dan ooit tevoren trad hij zijn favoriete clubgenoot tegemoet en hij bereikte in deze ontmoeting een vorm, die weer deed terugdenken aan zijn glorieperiode. Uiterst geconcen treerd, vechtend voor elk punt, zette hij Schneider keer op keer voor onover komelijke moeilijkheden. De lange blon de daviscupspeler zocht tevergeefs naar zijn goede vorm. om zijn op winst be luste tegenstander op afstand te hou den, maar Schneider was niet geheel met zijn gedachten bij de partij. Hij reageerde traag, sloeg onnodig veel missers en bleef voortdurend in de buurt van de baseline hangen. Nimmer durfde hij zijn aanval door te zetten. Het initiatief van de partij lag voortdu rend bij Maris, die, nu zijn wilde ha ren verdwenen zijn. meer rendement trekt van zijn vaak subtiel spel. Vooral het volleren en de passings waren dit maal bij de oud-kampioen uitstekend verzorgd en de zege kwam hem dan ook royaal toe. Tom Okker heeft wat ge stoeid met Lex Karamoy. De bijna 40- jarige Indonesiër probeert nog altijd zijn tegenstander er met listige balletjes uit te manoeuvreren, maar door Tom Okker werd hij met zijn eigen wapens bestre- denEn aangezien de Haarlemmer over een betere techniek en conditie beschikt dan Karamoy, was het een spel van kat en muis. De momenten waarop Okker wenste te scoren bepaalde hij zelf waarvan bijvoorbeeld de tweede set een goed beeld gaf. Okker kwam toen met 3—1 achter, maar won toch de set met 64. Knol deed tegen Jan Hajer wat hij kon, maar de Eindhovenaav beschik te toch over meer mogelijkheden dan de Hagenaar, waardoor zijn overwinning geen moment in gevaar is geweest. Jenny Ridderhof was tegen Koosje de Jongh absoluut de betere speelster. Al leen in de tweede set kwam zij even in moeilijkheden, toen haar 51 voor sprong geheel werd ingelopen. Tijdig vond zü echter weer het ritme terug en met 7-5 was de zege beklonken. Anja Lepoutre en Elly Krocke werden beheerst door de angst voor het maken van fouten, en daardoor kwamen er juist missers. Vooral bij de Groningse, die slechts zelden tot haar normale spel kon komen. Elly Krocke buitte dit angst complex uitstekend uit en won de eerste set met 63. In de tweede nam Anja Lepoutre een 5—3 voorsprong, maar zij moest toch eerst toestaan, dat de Rot terdamse naast haar kwam (55), alvo rens zij met 86 de balans in evenwicht bracht. In de derde set leek Elly Krocke regelrecht op de zege af te ste venen. Bij 51 kreeg zij matchpoint en bij 52 zelfs twee kansen om de partij te beslissen. Maar Anja Lepoutre putte moed uit deze gang van zaken en zette haar achterstand nog om in een 65 voorsprong. Dat de meisjes toen hele maal in de greep van de angst leefden, laat zich begrijpen. En het was voor de beide speelsters een opluchting, toen Anja Lepoutre met een drive in het net de zege voor Elly Krocke forceerde. Voor zaterdag staan bij de dames de volgende halve finales op het pro gramma: Jenny Ridderhof tegen Elly Krocke en Trudy Groenman tegen Marijke Jan sen. (Van onze sportredactie) Er worden dit weekeinde weer verschil lende oefenwedstrijden gespeeld nu de competitie bijna aangebroken is. In Bre da ontmoet de tweede divisieclub Baro nie zondag bet Boosendaalse RBC. Beide teams stellen nieuwe aanwinsten op. De samenstelling van Baronie luidt als volgt: doel A. Meulemans; achter: H. van Iers- sel, C. van Ierssel, M. Brouwers en Th. Bilok; midden J. Segers en J. Geraeds; voor F. van Deuren, L. Canjels, A. Brou wers en M. van Dongen. De opstelling van RBC was nog niet bekend. Zondag ook komt NAC uit tegen De Volewijckers. Het team wordt pas vandaag of morgen bekend. Beide wedstrijden beginnen om half drie, In Tilburg komen de drie semi-prof- clubs dit weekeinde binnen de lijnen. Za terdagmiddag wordt op het Longa-terrein gespeeld Longa-Willem II, waar dan bij Longa de drie „gehuurde" Willem II-spe- lers Smolders, V. Dooremalen en Uiter- merk worden opgesteld. Zondagmiddag komt NOAD uit tegen EDO Haarlem. Deze oefenwedstrijd wordt gespeeld op het Noad-complex aan de Eginhardstraat Jo Walhout, teruggekocht van Willem II. zal bij de geel-blauwen de stopperspilplaats bezetten. (Van onze correspondent) AMSTERDAM Op de Amster damse Bosbaan worden op zater dag 22 en zondag 23 augustus de Noord - Europese waterskikam pioenschappen gehouden, waaraan door 44 deelnemers uit 10 landen wordt deelgenomen. De ploegen van Engeland en Duitsland zijn de favorieten voor deze wedstrijd, maar ongetwijfeld zal ook Neder land een woordje meespreken. De grote kracht van het Nederlandse team wordt gevormd door vier heren: Joop Berg, Edu Braskamp, Roeland Tops en Ben Woltering. Nederlands beste skister, Connie Dane, potentieel kandidate voor een Europees kampioenschap, is heiaas door een bles sure uitgeschakeld. Nelleke Bouman en Nelie de Geus, zuilen nu bij de dames ons land vertegenwoordigen. De Bos baan, verbreed voor de Europese roei- kampioenschappen, biedt een unieke wa terski-accommodatie, ook uit organisa torisch oogpunt. Het is nu mogelijk om de wedstrijd- banen voor figuren, slalom en schans springen naast elkaar te leggen, zodat geen verankerde boeien meer hoeven te worden weggenomen en meerdere onder delen per dag kunnen worden afgewerkt, Het Noord-Europese waterskikampi oenschap is ontstaan uit een Nederlands initiatief, tijdens de Europese kampioen schappen van 1960 in Wenen. In nauwe samenwerking met de andere zogenaam de koudwaterlanden (Skandinavië, Bel gië, Luxemburg, de Britse eilanden en West-Duitsland) probeerde men gezamen lijk de sportieve achterstand op de zui delijke landen, waar de waterskisport klimatologisch veel meer mogelijkheden biedt, in te lopen, de technische en or ganisatorische kennis te vergroten en meer invloed te krijgen in de interna tionale organen van de waterskisport. In 1961 organiseerde Denemarken voor de eerste maal de Cold Water Challenge. Het jaar daarop organiseerde Neder land deze ontmoeting. Ten gevolge van de positieve resultaten in Denemarken woonde een groot aantal topfunctiona rissen van de Europese ski-organisatie de wedstrijd in Amsterdam bij. Door het onmiskenbare sportieve en organisa torische succes vond de tweede Cold Water Challenge erkenning als het offi ciële Noord-Europese kampioenschap In 1963 was Schotland gastheer voor de koud-waterlanden. Toen bleek dat ten aanzien van de organisatie van de ze wedstrijd, die in omvang en in tech nisch opzicht gelijk te stellen is met het Europese kampioenschap, in de ko mende jaren de opgaaf voor vele jon ge waterskilanden nog te groot was. Om de continuïteit te verzekeren nam Ne derland de organisatie voor 1964 weer op zich. Engeland en Duitsland hebben zich garant gesteld voor een deel van de financiële tekorten. De waterskisport is ontstaan in de twintiger jaren, toen motorboten werden ontwikkeld, die snelheden boven 25 km per uur konden bereiken. Als recreatie werd de sport snel populair in landen rondom de Middellandse Zee en in de Verenigde Staten. In Nederland werd voor de oorlog de waterskisport slechts incidenteel beoefend. Pas rond 1950 werd waterskiën in Nederland druk beoefend, wat te danken is aan de opbloei van de speedboat-sport. Op initiatief van de heer C. Lakens Douwes werd in 1957 de Nederlandse Waterskibond opgericht, die zich onmiddellijk aansloot bij de Union Mondiale de Skinautique. In dat zelfde jaar nam de eerste Nederlander G. E. Roerade, deel aan de Europese kampioenschappen in Juan les Pins. Thans zijn bijna twintig verenigingen bij de NWB aangesloten. In Connie Dane heeft Nederland een waterskister van wereldklasse. Op de wereldkampioenschappen van verleden jaar behaalde zij een vierde plaats op de slalom, werd 7e in de figuur en 8e in het algemeen klassement. Op de Europese ranglijst plaatste zij zich als 5e. De heren zijn tot minder opvallende prestaties gekomen. Skiërs als Joop Berg, de gebroeders Bras kamp, Roeland Tops en Ben Wolte ring zijn in ieder geval in staat geble ken, met Connie Dane, een nationale equipe te vormen, die tot zeer goede klassering in internationale wedstrijden komt. Aan de Noord-Europese kampioenschap pen mag ieder land met maximaal vier heren en twee dames uitkomen. Op de Bosbaan zullen 22 en 23 augus tus verder buitenlandse deelnemers aan de start verschijnen, die tot opmer kelijke prestaties in staat zijn, waaron der de Europese kampioene slalom, Jeanette Stuwart Wood, de Duitsers Karl Heinz Benzinger en Ralph Edel- mann. BAASTAD De trekking voor de Da- vis Cup interzone finale tussen Zweden en de Filippijnen is in Baastad verricht. In de enkelspelen komt Ulf Schmidt (Zweden) uit tegen Felicissimo Ampon (Filippijnen) en Jan-Erik Lundqvist (Zweden) tegen Juan Jose (Filippijnen). Het dubbelspel zal gaan tussen Schmidt en Lundqvist voor Zweden en Juan Jose en Raymundo Dyro voor de Filippijnen. De andere enkelspelen zullen worden uit gevochten tussen Lundqvist en Ampon en tussen Schmidt en Jose. Van Eysden en Van Gelder vochten een prestigeslag uit. Het zat de Hil versummer namelijk een beetje dwars, dat Van Gelder als vierde juist boven hem op de ranglijst was geplaatst. Dat de selectiecommissie de krachts verhoudingen op de juiste waarde heeft geschat, bleek uit de uitslag. De wed strijd zelf viel overigens niet mee. Voor de gebrilde Ron van Gelder trof in d e constant neervallende regendrup pels nog een extra handicap, waardoor hij de ballen niet altijd juist kon taxe ren. Ook de Hilversummer ondervond veel hinder van de trage baan, al voerde hij dit na afloop van de wed strijd niet als excuus aan. Wel ver telde hij last te hebben ondervonden van emf rugblessure. Om te onderzoeken of deze blessure van ernstige aard was, ging de Hilversummer gistermiddag nog naar het ziekenhuis om foto's te laten maken. In de vijfde set bleek van Gelder echter duidelijk de sterkste van het tweetal, want via 50 won hij deze beslissende reeks met 61. Bij de dames zorgde Marijke Jansen opnieuw voor een huzarenstukje, door haar als zesde geplaatste clubgenote Els Spruyt gedecideerd naar een nederlaag te spelen. Els Spruyt gaf Marijke Jan sen juist wat zij wilde hebben tempo. Het blonde Haagse meisje fungeerde ook nu weer als een tennismuur, waar van de ballen met de regelmaat van een klok terugkwamen. Daar Els Spruyt bleef volharden in het driveduel, on danks het feit dat zij in vastheid duide lijk de mindere was, had zij haar uit schakeling voor een groot deel aan haarzelf te danken. DEN HAAG De Japanse heren hoc- keyploeg, die vrijdag te Amstelveen te- Ken Nederland uitkomt, is ials volgt sa mengesteld: Doel: H. Miwa, achter: T. Yuzaki en A, Takasima; midden: S. Kaoku, K. Iwahashi (aanvoerder) en T. Yam a oka; voor. K. Takizawa, J. Yama- guchi, H. Tanaka, M. Okabe en S. Kihara. Dit achttal showt de traditionele Japanse ,,Happi"-coat> versierd met de Olympische symbolen en met de vlaggen van de landen die zullen deelnemen aan de 18e Olympische Spelen. Alleongeveer 10.000 sportmensen en officials, die in oktober aan de Spelen zullen deelnemen krijgen een jas als deze. Tien miljoen pakjes sigaretten zul len vanaf 1 september in Japan verkrijg baar zijn. De sigaretten heten „Tokio 64" en 20 stuks kosten 100 yen (1 gulden). t k ?u^en geen Olympische ringen en fabrikaat worden aangegeven, wel als symbool, de opkomende zon, zoals op 1 5}anjbiljet van de Olympische Spe len. De baten komen ten goede aan het organisatiecomité. Aangezien de kaartverkoop in het buitenland bedroevend kan worden ge noemd hebben verschillende agent schappen zich tot landen in Europa en Amerika gericht met het verzoek de oveitolligc biljetten op te zenden. Overi gens is het wel een hele omweg. Een terzake kundige minister in sportzaken en vooral voor wat betreft de Olympische Spelen is zonder twijfel Ichiro Kono. Hij zei, dat de accommoda ties en het Olypisch dorp, zo goed waren als nog nooit eerder in enig ander land was vertoond. Hij voegde er aan toe dat de voorbereiding van de Japanse atleten en zwemmers hiermee echter geen gelijke tred hield. De afvaardiging van Oostenrijk naar de Spelen zal ongevear uit 56 sportlieden bestaan. De Nieuwzeelandse trainer Arthur Lydiard is boos. Volgens hem hebben Russische en Amerikaanse atleten nu reeds de beste trainingsgelegenheden be sproken, terwijl kleinere landen maar moeten zien waar zij terecht komen. Hetzelfde is ons in Rome overkomen, toen moesten wij meer dan een uur rei zen om te kunnen trainen, aldus Lydiard. Er is een zeiljacht zoek in Tokio. Een nieuw in Zwitserland ontworpen schip, bevond zich niet aan boord van de vrachtboot Yamashiro Maru. Het ver moeden bestaat dat het zeiljacht met een ander vrachtschip is verzonden. Men hoopt nu maar dat het in Yokohama terecht zal .komen, want de Japanners betaalden reeds meer dan ƒ80.000. Wie deelneemt aan de Zwitserse sporttoto heeft kans een reis naar Tokio te winnen, iets voor Nederland Hnk Hit ix/ppkpinHp wppt wiplfr- man, kampioen van Nederland 1964, aande Berg. Vooral het duel Wagtmaris- uok ait weeKeinae weer wieiet n v-Qrcfo„c Rllfll piiïlon ,.,„i c,-,annpnH knnnpn wedstrijden. Drie in totaal: zater dag te Oosterhout en Koewacht, zondag in St.-Willebrord. Morgen, zaterdag dus, gaat in Ooster hout rond de straten van de Oude Mo len op de Tilburgseweg de naar dit bouwwerk genoemde negende ronde van de molen draaien. Dit jaar geen „gewo ne cours". De ijverige organisators heb ben een internationaal veld met renners byeen weten te brengen, een veld met klinkende namen. Namen die een klin kende wedstrijd in het vooruitzicht stellen. Het is voor de negende keer dat de Ronde van de Molen draait. Het vorig jaar waren er zo'n 10.000 bezoekers. Dat de Molenronde ook bij de renners zelf aanslaat mag blijken uit het feit dat alle prominente coureurs aan de start ver schijnen. Volgend jaar, bij het tweede lustrum, moet er iets bijzonders gaan gebeuren zegt de heer Van Oerle, een van de grote mannen van deze cours voor aspiranten, nieuwelingen en ama teurs. Dat „iets" kan o.a. een profwed strijd gaan betekenen. Dit is echter lang niet zeker, maar de mogelijkheid is aan wezig. Om half een zullen de aspiranten van start gaan. Voor het wijkgebouw in ,sVAntoniusstraat, wijkhuis dat met de ronde van de Molen goed is, want het wijk werk wordt hiermee op be langrijke wijze gesteund. De beginnelin gen in het harde wielervak krijgen 30 km te verwerken. Als zij deze tot een goed einde hebben gebracht zullen het de nieuwelingen zijn die van start gaan, voor 60 km. In de aspirantencours vech- ten o.a. de Madese rijders Van Dongen en Wijkman. De nieuwelingen zullen de rondjes gaan draaien met in hun midden de streekfavorieten G. Stultjens uit Oos terhout, (die o.a. te Prinsenbeek winnaar werd), zijn stadgenoot W. van Gooi en Verhoeven uit Gilze, Weterings uit Hank en Bogers uit Bavel. Om drie uur precies a tt?i £ur£emeester van Oosterhout, mr. A. Eikhuizen, de amateurs wegschieten voor de 100 km. Hier komt Evert Bol de start. Verder Gerben Karstens, Rudi Liebregts, Gaby Minneboo, winnaar van de Acht van Chaam, Henny Peters, Piet Braspenninckx, Jacq. v. d. Kloot, win naar van het vorig jaar en de gebr. Van Dorst uit Rotterdam. Verder nog vele andere prominenten uit het land. Ook een ploeg uit België, de Deylespurters uit Mechelen, en een zesmansploeg van de Keulse Politiesportvereniging uit Duitsland zullen de reis naar Oosterhout maken. Pijnen zou wel eens spannend kunnen worden. Dit tweetal fiets daags tevoren ook in Koewacht en een van beiden maakt een goede kans op de zege. Dan zal er in Willebrord een revanche moe ten komen. Het is trouwens al eens eer der gebeyrd! Ook Ad van Overveld reist na Koewacht richting Willebrord. Hij ontmoet in het strijdperk o.m. Koeken, de gebroeders De Bruyn en plaatselijk favoriet Rini Roks, In Koewacht houdt het sportcomité de tweede ronde van dit jaar. Nu voor nieuwelingen en adspiranten die in dc kom der gemeente respectievelijk zestig en dertig kilometer rijden. Een sterk veld start bij de nieuwelingen. Kracht patsers als Rini Wagtmans, René Pijnen, Cees Rentmeester, Willy de Feber en Slings verschijnen aan de streep. Ad van Overveld, adspirant-kampioen van Ne derland, komt in deze categorie uit en hij moet het opnemen tegen sterke ren ners. Onder de deelnemers bevindt ?ich Piet Martens, die zijn eerste wedstrijd rijdt voor eigen publiek. In Willebrord had men een profronde willen organiseren. De datum werd op de kalendervergadering bekendgemaakt, maar Elsloo kreeg op die dag een course voor beroepsrenners toegewezen en daarom vallen de mannen van WW weer terug op een amateurcourse niet als voorschotel het optreden van adspi ranten en nieuwelingen. Er zijn heel wat bekende mannen ge contracteerd. In het amateurgezelschap bevinden zich o.m. de winnaar der Chaamse Acht, Gaby Minneboo, Jan Pieterse, Henk Peeters, Rini Huybrechts, Kees Broekmans, Frans Broeren, Wal ter de Jong, Karei Leyten, Wim de Wil de, Kees Brugel, Kees van Dorst en Piet Snoeijs, Coureurs dus die er wat van kunnen en om drie uur aan hun ronden beginnen. Bij de nieuwelingen treft men namen als Rini Wagtmans, René Pijnen, Toon van Est, Baremans, Bakker en Van EVERT DOLMAN ...iia Oosterhout... PARIJS Wereldrecordhoudster op de 100 m rugslag Christine Caron is met de houder van het Franse record op de 200 m. vrije slag, Alain Gottval- les, de grote troef van de Franse zwem ploeg voor Tokio Deze ploeg is als volgt samengesteld: heren: Alain Gottvalles, Gerard Gropaix Jean Pascal Curtillet, Francis Leyce, Jean Pommat, Pierre Duchateau, Fie re Canavese en Robert Christiphe. Dames: Christine Caron en Francoise Borie De Franse zwembond zal later mogelijk nog een vrije-slagzwemster aan de ploeg toevoegen. In Djakarta vroeg men zich af waar de uitnodiging van het Japanse Olym pische comité bleef, nu het I.O.C. haar fiat had gegeven aan de deelname van Indonesië in Tokio. Een afgezant uit In donesië, die in Tokio eens kwam horen, kreeg de mededeling dat het reeds lang was gebeurd. De schuld kreeg de Indone sische PTT. Immers de brief was gericht aan het Ikadastadion, dat intussen was afgebroken. Het Indonesische Olympi sche Comité was verhuisd naar het nieuwe Senajanstadion en dat wist de postbode niet. O Wim Du Bois boekte zijn zoveelste ze ge. Nu triomfeerde hij in het Belgische Boom. (Van onze correspondent) ZEVENBERGSCHEHOEK Voor de tweede maal in de kruisbooggeschiede nis zullen de nationale kampioenschap pen te Zevenbergschehoek plaatsvinden op de doelen van „Nooit Gedacht", welke gevestigd is in café Hof van Holland. Zondag 16 aug zal „Nooit Gedacht" drie honderd schutters ontvangen, die eik 24 schoten zullen lossen waarvan vier proef- schoten. Nooit Gedacht" heeft 18 doelen in gereedheid gebracht, waarop 7000 pijlen zullen afsnorren. Voor de jeugd- schutters staan speciale doelen gereed. Er wordt gestreden in vijf afdelingen nl. Jeugd- E, A, B en C. Uit elke afdeling zal een persoonlijke- en zestallen kam pioen tevoorschijn komen. De Neder landse Sport Federatie zal op deze be langrijke kruisboogontmoeting natuurlijk aanwezig zijn. Het hoofdbestuur nodigde burgemees ter Schaminé uit, om dit nationale (en Hoekse) sportgebeuren te komen openen. De eerste groep schutters zal om tien uur beginnen. Nooit Gedacht heeft voor dit festijn ongeveer vier weken voorbereidende werkzaamheden verricht. Het parkeer probleem is aldus opgelost: de auto's zul len in de Olavstraat onder gebracht wor den, terwijl de bussen naar de Van Gils- straat gedirigeerd worden. Nooit Gedacht zelf (en misschien ook de Calishoekse kruisridders) zullen van wege de drukke organisatie zaterdagmid dag 15 aug. vooraf schieten. Het indelings schema is als volgt samengesteld: Om tien uur stryden: Kruisridders 2- Calishoek. St.-Sebastiaan l, Langeweg (ev. Nooit Gedacht 2». Willem Tell 1, Ter- heijden. Willem Tell 1, Ulvenhout. St.- Joris, Ulvenhout. De Zwartmikkers, Bre da. Nooit Volleerd 1, Dorst. Om twaalf uur komen: Sti'ijd in Vrede 1. Oudenbosch. St.-Hubertus 1, Rijsbergen. Geen Moed Verloren 1, Oude Molen. St - Sebastiaan 2, Langeweg. Willem Teil 2, Terheijden. St.-Joris 2, Ulvenhout. Willem Teil 2, Ulvenhout. Nooit Volleerd 2, Dorst Alpenjagers 1, Roosendaal. Om twee uur: Strijd in Vrede 2. Ou denbosch. Alpenjagers 2, Roosendaal. Geen Moed Verloren 2, Oude Molen. Ex celsior 1. Halsteren. Ons Genoegen 1, Zundert. De Eendracht 1, Zundert. Ge zellige Vrienden 1. Zundert. Zeldzaam maar Zeker 1, Zundert. Nooit Gedacht 1, Achtmaal. Komst des Vredes 1, Achtmaal. De Toekomst 1, Achtmaal. Schutters van Sleen 1, Sleen. Willem Tell 1, Zweeloo. De Schansschutters 1, Valthe. TOS 1. Weert. Om vier uur: Alpenjagers 3. Roosen daal. Ons Genoegen 2. Zundert. Willem Tell 1, Oosteind. Excelsior 2, Halsteren. De Eendracht 2, Zundert. Gezellige Vrien den 2. Zundert. Nooit Gedacht 2. Acht maal. Komst des Vredes 2. Achtmaal. De Toekomst 2. Achtmaal. Eendracht Maakt Macht 2, Zundert. Zeldzaam Maar Zeker 2, Zundert. Schutters van Sleen 2. Sleen. Willem Teil 2, Zweeloo en Excelsior 2, Halsteren. Het is niet gemakkelijk een goede prog- nose te stellen voor deze kampioenschap- DEN HAAG Tiemen Groen (Folie- ga), Cees van Brugel (Zevenbergen), Adri van Middelkoop (Rotterdam)Henk Cornelisse (Amsterdam) en Gerard Koel (Amsterdam) zullen zaterdag 15 augus tus deelnemen aan de Boisschot-wimpel- wedstryd, die In België wordt ge houden. Ploegleider Is Frits van Grlens- ven. Aan de ,,Jagd in der Nacht" zater dag 22 augustus in München-Gl'adbach, nemen deel Rob Redeker (Amsterdam). Peter Kisner (Amersfoort) Gerard Koel (Amsterdam) en Theo Nikkessen Aan een zondag in het Zwitserse Birr te houden koppelwedstrijd op de weg nemen vier coureurs deel. namelijk Bart Zoet (Sassenheim). Cor Schuuring (Am sterdam). Adrie van Middelkoop (Rot terdam) en Jan Pieterse (Oude-Tonge). Ploegleider is Wim van Beek pen. daar vele korpsen aan elkaar ge waagd zijn. In de ere-afdeling zal ,,'t Pannenhuiske" (kampioen 1963) zich mei hand en tand moeten wapenen om het te houden tegen Zeldzaam Maar Zeker (Zun. dert) en Nooit Gedacht (Achtmaal), ter wijl het Klein-Zundertse „Eendracht Maakt Macht" een zeer kansrijke derde zou kunnen worden. De drie kandidaten in de afd. A zijn Gezellige Vrienden (Zundert) kampioen 1963, Nooit Gedacht (Z.-Hoek) en dc Eendracht (Zundert). Hieraan willen wij nog toevoegen, als redelijke kanshebbers Calishoekse Kruisridders en het Ulven- houtse St.-Joris. In afd. B zal het vermoedelijk gaan tussen Geen Moed Verloren (Oude Mo len) kamp. '63 en Excelsior (Halsteren) hoewel Nooit Gedacht (Achtmaal) Willem Teil (Terheijden) en Nooit Volleerd (Dorst) wel eens voor verrassingen zou den kunnen zorgen. In afd. C is nog geen mogelijke kam pioenskandidaat naar voren te schuiven. Vorig jaar eindigden hier maar liefst tien korpsen qua punten ongeveer gelijk. LOS ANGELOS. Wereldkampioen boksen in de zwaargewicht klasse Cas sius Clay is in het geheim in het huwe lijk getreden met een fotomodel uit Chicago, aldus wordt hier gemeld. Op een bijeenkomst van de „black muslims'-organisatie stelde Clay aan een negerjournalist een meisje voor als zijn vrouw. Brad Pye, de journalist die werkt voor de Los Angelos Sentinel, zei dat het meisje de 24-jarige Sonji Roi is. Son- ji verklaarde eveneens lid te zijn van de „black muslim"-organisatie, aldus Pye. Cassius Clay zei over een paar we ken in New York een ontvangst te zul len geven om zijn huwelijk formeel be kend te maken. BUENOS AIRES Independiente, dc Argentijnse voetbalkampioen, is door een 10 zege op Nacional (Uruguay) winnaar geworden van de Zuidameri- kaanse voetbalbeker. Independiente zal nu in een wedstrijd om het officieuze wereldkampioenschap voor clubs uitko men tegen Inter Milaan, de winnaar van de Europese beker. De wedstrijd in Buenos Aires werd bijgewoond door ruim 65.000 toeschou wers. Het enige doelpunt kwam voor de rust van de voet van linksbinnen Mario Rodriguez. Het eerste treffen tussen Independiente en Nacional. vorige week in Montevi deo gespeeld, eindigde onbeslist: 0C. FRANKFURT Dc kersverse stay ers-kampioen van Nederland, de Am sterdamse amateur Jaap Oudkerk. is tijdens internationale wedstrijden in Frankfurt tweede geworden. Weliswaar won hij de eerste manche over 25 kilometer, met een meter voor sprong op de Duitser Karl Heinz Mat- thes. maar in de tweede (30 km) moest hij de eer aan deze tegenstander laten. Oudkerk werd toen zelfs op een volle ronde gereden Daarmee moest Oudkerk die tweede werd. aan Matthes een re vanche toestaan voor diens onlangs te gen hem geleden nederlaag.

de Stem | 1964 | | pagina 19