SPORT Alle geplaatste spelers bereiken kwart-finales Zweden loopt motorcross-titels kans beide te verliezen S~p^e~/^e°n ,De omloop van Lommel voor Gerben Karstens Concours Zevenbergen met vijfhonderd paarden Wieier feit en die nu zwaar wegen Rustige dag in Den Haag Belgen voor Sallanches DAGBLAD DE STEM VAN DONDERDAG 13 AUGUSTUS 196% I i Onverwacht Wereldkampioenschap Peter Post ook in achtervolging Dus niet naar Tokio Z.-Afrika blijft b'j standpunt Zweminterland op televisie WIELRENNEN Leo Horn mag niet fluiten België zonder Anderlecht KNVB wil geen kneusjes-derby Belangstelling Verrassing Onvoorstelbaar Tijdrit Hoofddorp Tokio-gangers stellen teleur R.B.C. KOOPT J. ALLART 1 ennis-uits lagen Fraaie zege van Leo van Dongen WATERSTANDEN 11 S!ü (Van onze sportredactie) DEN HAAG. - Ada Bakker heeft haar prestatie niet kunnen herha len. Schakelde zij dinsdag met voortreffelijk spel de als zevende geplaatste Patricia van de Heuvel .uit, gisteren was zij volkomen kansloos tegen Trudy Groenman. De speelster die door de selectie commissie onmiddellijk na kam pioene Jenny Ridderhof op de ranglijst werd geklasseerd. De derde dag: van de nationale kam pioenschappen op de Mets verliep trou wens toch bijzonder rustig. Elly Krockc won haar achterstallige party tegen mevr. Pufkus en bereikte dus ook de laatste acht. Bij de heren bleven de verrassingen eveneens achterwege, alle geplaatste spe lers kwamen zonder ook ma-ar even in gevaar te zyn geweest in de kwart-fina les wat dus een opvallend succes is voor de selectie-commissie. De regen was eigenlijk de grote spel breker. 's Morgens kon er tussen de buien door nog wel redelijk gespeeld worden maar 's middags om ongeveer I half drie kwam er een flinke stortbui die de banen volkomen onder water zet te en daarmee het wedstrijdschema in de war stuurde. Erg veel zorgen behoeft de toernooicommissie zich echter nog niet te maken. Want er was door het gunstige weer van de afgelopen dagen reeds een behoorlijke voorsprong verkregen. Bij de darnes kwam Ada Bakker er ditmaal niet aan te pas. Zij kreeg van Trudy Groen man geen gelegenheid haar gevarieerd spel te ontplooien en bleef dan ook ver achter bij haar spel van dinsdag. plaatste spelers nog het moeilijkste. Hij verloor de eerste set met 6-4 van De Zoete en moest in de tweede set ook steeds tegen een achterstand aankij ken. Bij 5-5 had hij de balans echter weer in evenwicht gebracht om vervolgens ook de set in de wacht te slepen. Toen de eerste winst eenmaal binnen was goo chelde hij De Zoete snel naar een ne derlaag 6-0, 6-3. Okker en Hajer de grote favorieten voor de eindstrijd pro beerden weer rustig hun slagen uit en- de Eindhovense kampioen kwam daarbij tot de ontdekking dat zijn backhand plotseling weer aan kracht en precisie heeft gewonnen, waardoor Just Barth er eenvoudig niet aan te pas kwam. Het 16-jarige Haagse meisje Elly Kroc- ke won de eerste set tegen de gerouti neerde mevrouw Pufkus met 6-4 maar kwam vervolgens, tot verbazing van de toeschouwers met 5-1 achter te staan. Toen nam zij ineens het initiatief weer over en won 6 games achtereen waar door zij haar plaats bij de laatste acht dus veilig stelde. Veteraan Kararoy als zevende geklasseerd had het van de ge- DEN HAAG De Amstelvener Peter Post is door de KNWU alsnog inge schreven voor de stryd om het wereld kampioenschap achtervolging professio nals, zodat Nederland op dit nummer met twee renners zal uitkomen. Post blijft in tegenstelling tot Henk Nijdam. die zich louter op de achter volging wil concentreren, tevens beschik baar voor de strijd op de weg. Eerder werd ten onrechte gemeld dat mr J.P.A. van Ballegoyen de Jong ai- gemeen chef d'équipe zou zijn. De heer Van Ballegoyen de Jong is echter slechts chef d'équipe van de wegploeg. Wat de baanploeg betreft wordt deze functie waargenomen door de heer A. Zwarte- poorte. GERBEN KARSTENS .....onhoudbaar Ook Wittekamp de tegenstander van Tom Okker, werd soms moedeloos onder het spervuur van slagen dat hij van onze talentvolle Daviscupspeler kreeg te verwerken. Okker spande zich niet erg in. Alleen als hij even achter kwam te staan liet hij iets van zijn talent doorschemeren en dan keerden de dansen meestal wel spoe dig. Piet van Eijsden ondervond tegen de verwachting in weinig tegenstand van Herok en datzelfde gold voor Van Gelder die zijn stadgenoot Fleury geen enkele illusie liet. Een bijzondere rol vertolkt de als achtste geklasseerde Eddy Knol. Zijn eerste partij tegen Tervoort won hij met driemaal 6-0 en tegen de Bredanaar Frans de Kort, toch zeker geen eenvou dige tegenstander, liep hij met 6-1, 6-1. 6-0 naar de winst In twee partijen ver beelde hij dus maar twee games. Tegen Tajer zijn volgende tegenstander, zullen je cijfers wel een ander beeld vertonen! LAUSANNE Zuid-Afrika heeft het i Internationale Olympische Comité mee- j gedeeld niet te kunnen voeldoen aan I de voorwaarden die door het IOC zijn 'gesteld ten aanzien van de deelneming van Zuid-Afrika aan de Olympische Spe len te Tokio. Dit betekent, dat Zuidi- Afrika, tenzij het voor 17 augustus van mening verandert, niet aan de Spelen zal deelnemen. Het IOC had de eis gesteld dat Zuid- Afrika zou afzien van de apartheids politiek, die ook in de sport wordt doorgevoerd. PALLE LYKKE is getrouwd met de dochter van Rik van Steen bergen, Fanny. Het jonge paar maakt een huwelijksreis door België en Nederland. LEX VAN KREUNINGEN, win naar van de ronde van Neder land in 1963 en deelnemer aan de kleine tour is gestopt met de wielrennerij. De lange Utrech tenaar is teruggekeerd naar zijn oude beroep: schilder. JAN PIJENBURG kan blijk baar moeilijk rusten. Een jaar geleden deed hij zijn bekende zaak van de hand, maar nu is het hem toch te machtig gewor den. Hij opende een nieuw be drijf. „Als ik nog langer had moeten rusten was ik dood ge gaan" vertelde Jan. En dan is het natuurlijk verstandig om weer te gaan werken, nietwaar. WARD SELS, Peter Post, Willy Bocklandt, Tom Simpson en Ru- di Altig om er maar een paar te noemen starten dinsdag 8 september in de bekende Acht van Brasschaat. V^ÉNSDAGAVOND is onder bijzonder slechte weersomstandigheden een vriendschappelijke wedstrijd gespeeld tussen de eerste divisieclub Eindhoven en het Belgische Patro Eysden. Eind hoven won de ontmoeting met 31, rust 0-1. Er waren ongeveer 2500 toe schouwers. Het doelpuntenverloop was als volgt: 23. Smeets (B.) 0-1, 50. Brauns 1-1, 55. Vermeer 2-1, 71. Ver hoeven 3-1. LOMMEL De 23-jarige Leidenaar Gerben Karstens, een van Nederlands troeven voor de wereldkampioenschappen en Olympische Spelen, heeft, met de gro te wielerevenemcnten in zicht, woensdag in de Belgische plaats Lommel voor een fraaie overwinning gezorgd. De goedlachse 23-jarige notaris-zoon wpn. de klassieke amateurwedstrijd „de omloop van Lommel" (172 km), waaraan door een sterk internationaal veld (met o.a. de Belgische toprijders Roger Swert§ en Jos Spruyt) van bijna 100 man werd deelgenomen. Karstens zegevierde in de spurt van een kopgroep van vier man, waarbij zich ook de rappe Belg René Vrancken bevond. De prestatie van Kafc- stens krijgt des te meer relief, wanneer men bedenkt, dat hij de spurt tegen de Belgische coalitie op een leeglopende tube won. Karstens had trouwens de meeste aanspraak op de zege. Al in de beginfase demarreerde hij met Roger Swerts, Jos Spruyt en Roger Blockx aan zijn wiel. Op het moment dat dit kwartet door de hoofdgroep werd „vervroegd", sprong de Leidenaar. die zich in de stromende regen onbetwist de sterkste toonde, opnieuw weg, nu in zijn „slipstream" Raymund Put met zich meevoerend. In de laatste 40 km sloten zich bij dit tweetal nog René Vrancken en Roger Blockx aan, waarna Karstens zijn prachtige koers met een Succesvolle sprint afrondde. De uitslag luidt: 1 Gerben Karstens (Nederland) de 172 km in 4 uur 5 min. en 17 sec. 2 Renë Vrancken (B.) 3 Raymond Put (B.), 4 Roger Blockx (B.) allen z.t. 5 René Heuvelmans (B.) op 1.30 6 Hugo Christiaans (B.) op 3.40 7 Theo Rutten (Ned.) 8 Ray Delaharte (Frankrijk) 9 Ro ger Venecken (B.) 10: op 7 minuten een peloton, waarvan de spurt gewonnen werd door Spruyt en waarin zich de Eindhove- naren Gisbers en Otters bevonden. Van de interland-wedstrijden zwem men en schoonspringen, die gedurende het komende weekeinde in het openlucht- bad te Dieren tussen de ploegen van Nederland en Italië worden gehouden, zal zondiag om 14.30 uur een rechtstreekse t.v.-reportage worden gegeven met com mentaar van Piet Mulder en Aad van den Heuvel. BRUSSEL De Belgische ploeg voor de wereldkampioenschappen wielrennen, die begin september in Sallanches zullen worden gehouden is op de profs voor de weg na, compleet. Voor de wegwedstrijd zijn voorlopig 12 profs aangewezen: van wie er 4 naar de reserves worden verwezen: wereld kampioen Benoni Beheyt, Belgisch kam pioen Ward Seis en voorts: Rik van Looy, Martin Vandenbossche, Georges van Co- ningsloo. Edgard Sorgeloos. Joseph Planc- kaert, Willy Monty, André Mess'/lis, Gil bert Desmedt 1, Frans Brandts en Willy Bocklandt Voor de weg zijn de volgende amateurs geselecteerd: Walter Godefroot, Eddy Merckx, Willy Planckaert, Joseph Spruyt, Roger Swerts en Herman van Loo. De tijdrit van 100 km: Roland van de Rijse, Albert van Vlierberghe, Leo Heu- velmans en Paul van de Vijver. Voor de baan, waarop de Belgen vorig jaar voor opvallende successen zorgden, zullen de volgende coureurs België ver tegenwoordigen: profs: sprint: Leo Sterckx en Jos de Bakker, achtervolging: Ferdi Bracke en Hugo Scrayen. stayers: Leo Proost. Romain Deloof en Paul De- paepe, amateurs: Sprint: Patrick Sercu en Roger Vandenberghe, achtervolging: Her man van Loo en Jean Walschaerts, stayers Roger Declerc, Johnny Audiffreit en Jean Walschaerts, ploegachtervolging: Herman Stevens, Romain Robben, Hubert Criel en Jean Marie Lheureux. !ts w»m -.'i ZEVENBERGEN In Zevenbergen wordt woensdag 26 augustus een concours hippique gehouden, waaraan vele lande lijke rijverenigingen en individuele ama zonen en ruiters deelnemen. Niet alleen uit Noordbrabant maar ook uit Zeeland, Zuid-Holland en Gelderland en andere delen van het land. Het aantal inschrijvingen van landelij ke ruiters, zowel van ae Ned. Federatie als van de NOB beloopt meer dan 400 paarden. Daarnaast zijn voor de tuig- nummers, die onder auspiciën van de Nederlandse Hippische Sportbond verre den worden, uit de beste stallen van Ne- derland inschrijvingen binnengekomen. Het Argentijnse Independiente en Nacional uit Uruguay moet hun tweede wedstrijd spelen om het Zuidamerikaanse clubkam pioenschap. Voor dit duel was Leo Hom als arbiter aangewezen, maar hij wordt vervangen Want Nacional dat in de eerste wedstrijd <00) twee doelpunten wegens buitenspel door Leo Hom zag afgekeurd wenste de Neder lander voor de return niet meer z.'en- Hu neemt de Paraguees José Dimas Larrosa zijn taak over. In totaal worden ongeveer 500 paarden verwacht. Gezien de gunstige weersomstandighe' den van de laatste weken, waardoor de oogstwerkzaamheden een vlot verloop hebben gehad, kan er uit agrarische krin. gen een zeer groot aantal belangstellen den verwacht worden. Op woensdag 26 augustus begint in Ze- verbergen ook de jaarlijkse kermis, die op donderdag, de vrijdag en de zaterdag wordt voortgezet. Op de woensdag is er ook nog een paarden, en veemarkt, op de donderdag is er de streekweekmarkt en de land- bouwbeurs en op de zaterdag worden er wielerwedstrijden gehouden voor nieuwe- .Jw d a!?ateurs en onafhankelijken, de gn. ttonde van Zevenbergen. DEN HAAG. Er is bij de K.N.V.B. enige ongerustheid ont staan naar aanleiding van het uit België afkomstige bericht, dat An derlecht in verband met de wed strijd voor de Europa-beker tegen Bologna (op 7 oktober) geen spe lers zou willen afstaan voor het Belgische elftal, dat op zaterdag 3 oktober in Deurne tegen Neder land uitkomt. De K.N.V.B. voelt er uiteraard niets voor om met de oranjeploeg tegen een dergelijk verzwakt Bel gisch team te spelen. De secretaris van de Koninklij ke Belgische Voetbal Bond, de heer Crahay, heeft in het ant woord op een desbetreffende vraag de K.N.V.B. medegedeeld, van Anderlecht geen bericht of verzoek aangaande het niet nemen van spelers in de nationale ploeg te hebben ontvangen. Een fantastische Jeff Smith heeft het ge presteerd om op de verbeterde B.S.A. 420 cc zowel de Grand Prix van België als Luxemburg te winnen. Daar Rolf Tibblin in beide races met machinepech uitviel is Smith nu genaderd tot op twee punten van het totaal dat de huidige wereldkampioen in de vorige Grote Prijzen reeds wist te vergaren. Voor de wereldtitel gelden de zeven beste resultaten van de dertien Grand Prix die in 1964 worden verreden. Tibblin won reeds zesmaal en werd een keer tweede. Dit leverde hem zesmaal acht en eenmaal zes punten op. Zijn totaal is dus 54 punten. Smith won vijfmaal en 2 keer tweede. Zijn totaal is dus 52 punten. (Van onze motorsportmedewerker) Zondag wordt in Bielstein (West- Duitsland) de voorlaatste Grand Prix verreden, daarna volgt als laatste Oost-Duitsland. De span ning blijft er dit jaar dus echt tot het laatste in, dank zij de verbeten strijd tussen Jeff Smith en Rolf Tibblin. Indien de Engelsman zou slagen om te winnen staan ze ge lijk en wordt dus achter het ijze ren gordijn beslist wie wereld kampioen 1964 zal zijn. Het is begrijpelijk dat de gehele mo torsportwereld met uiterste belangstel ling deze titanenstrijd volgt. Het is bij na ondenkbaar dat Zweden, na vele ja ren zowel de 500 cc als de 250 cc te hebben beheerst, nu plotseling beide titels zou verliezen. Deze klap zou hard aankomen, maar zuiver sportief gezien wel welkom zijn. Het is niet goed dat een bepaald land zoveel jaren lang zijn stempel drukt op een tak van sport. De belangstel ling vermindert hierdoor, terwijl de wedstrijdorganisators deze belangstelling zo hard nodig hebben om hun dure venementen te financieren. Bovendien gunt iedereen de sportieve Engelsman, me nu al jaren bij de toprijders van de wereld behoort en zich steeds volle dig voor zijn sport, die tevens zijn be roep ist heeft gegeven de wereldtitel, zogoed als men het stugge volhouden van B.S.A. met aan het hoofd de com petitieleider Brian Martin dit succes zou gunnen. Het is echter nog niet zo ver. Tibblin is zeker in staat uit een der twee volgende races de volle buit te halen en dit is reeds voldoende om zijn titel voor weer een jaar te pro longeren. Over het verloop van de competitie in de 250 cc is men in motorsport- kringen nog steeds niet uitgepraat. Al gemeen werd het standpunt gehuldigd, dat geen rijder in staat moet worden geacht wereldkampioen te worden dan na- vele jaren van training in grote internationale crosses. Zelfs de allergrootsten als een Lundin en Nilsson hadden een aanlooptijd van vele jaren nodig. Plotseling verschijnt er echter een Belgische soldaat van amper 20 jaar met een Tsjechische C.Z.- machine op het motorcross-toneel. Vo rig jaar reed hij in België voor het eerst als inter in» de 250 cc klasse. Daar werd hij ontdekt door de gerou tineerde oud-wereldkampioen Cizeck. Hij kreeg het aanbod om voor C.Z. aan de Grand Prix 1964 deel te nemen. Natuur lijk twijfelde Joël geen ogenblik en ver telde Cizeck dat hij dolgelukkig was met het voorstel. Nog maar 20 jaar en amper 1 jaar inter, niet iedereen mag zich zo vroeg in de belangstelling van een fabriek met reputatie verheu gen. Tijdens de eerste Grote Prijs stond Robert in Barcelona naast Torsten Hall man. de wereldkampioen en de Brit Dave Bickers, die met een hautain ge baar het aanbod van dezelfde C.Z. had afgewezen. Hij zou wereldkampioen wor den op de speciaal voor hem gebouwde Greeves, op de machine, waarvan ie dere kenner zei dat ze „alles" had, een lichtgewicht met de acceleratie van een Jaguar. Men had van Robert nog nooit ge hoord en vroeg hem of hij 20 jaar niet wat jong vond om aan de slopende wereldkampioenschappen te gaan deel nemen. Men vroeg hem of hij wist wat het betekende van Grand Prix naar Grand Prix te trekken, van Italië naar Finland, van Rusland naar Frankrijk en zo in zeven maanden een kleine hon derdduizend km te moeten afleggen. Men weet het; Robert werd wereldkam pioen. Hij klopte Bickers in Engeland en Hallman in Zweden, won de Grand Prix van Rusland en Finland en werd wereldkampioen door acht races te win nen ver voor de competitie geëindigd was. De kenners die hem hebben zien rijden zeggen dat het onvoorstelbaar is wat Joël met zijn machine presteert. Hij is eenvoudig niet te kloppen, zelfs niet door een Tibblin en een Smith. Hij heeft dit bewezen door de be faamde cross van Mettet in. België te winnen. Robert won op zijn 360 cc machine door alle 500 cc vedetten ver achter zich te laten. Als Joël Robert niet geklopt wordt door de roem en de weelde, die hij op zo jeugdige leeftijd reeds moet dra gen, dan heeft de motorsport in hem voor lange tijd een wereldvedette zo als ze nog met gekend heeft. Hij is in staat België, behalve de wereldtitel 250 cc, ook deze in de zware klasse terug te bezorgen. Robert zou dan een waardige opvolger zijn van de be treurde René Baeten, die na Leloup en Mingels, België in 1958 voor het laatst een wereldkampioenschap motorcross be zorgde. Op de foto bovenBrian Martin racemanager van B.S.A. bestu deert met Jeff Smith een onder deel van de beroemde 420 cc. HOOFDDORP Woensdag is in de omgeving van Hoofddorp een ploegen tijdrit over 100 km gehouden. Deze vorig jaar voor de eerste maal inge stelde wedstrjjd gold ditmaal als selec tie voor de Nederlandse amateurploeg, die zal worden uitgezonden naar de we reldkampioenschappen (weg), die begin september in Sallanches zullen worden gehouden. De ploeg van Wout Verhoeven, be staande uit de Rotterdamse nationale kampioen Eef Dolman, de Zuidlander Bouwen Minukus en Piet Barendregt (Alblasserdam) leverde een fraaie pres tatie door de wedstrijd te winnen in de tijd van 2 uur 9 minuten en 6,2 secon den. Deze tijd, die een gemiddelde uur snelheid betekent van ruim 46,5 km, is vooral onder de slechte weersomstan digheden (het regende voortdurend en er stond een sterke wind) uitstekend te noemen. Teleurstellend was het rijden van de „Tokio-gangers" Bart Zoet (Sassenheim) en Jan Pieterse (Oude Tonge) bijge staan door de gerenommeerde ama teurs Jan Tummers (Geulle) en Adri v. Middelkoop (R'dam). Dit kwartet ein digde op de vierde plaats met een ach terstand van ruim 3,5 minuten. De uit slag luidt: 1. Eef Dolman, Piet Barendregt en Bouwen Minukus de 100 km in 2.09.6,2 (56.512 km/h)2. Cor Schuuring, Jan v. Amsterdam, Henny Schouten en Fred van Lachterop 2.11.15; 3. Piet van Dijk, Gerrie Bruin en Piet Deenen 2.12.18,4; 4. Bart Zoet, Jan Tummers. Adri van Middelkoop en Jan Pieterse 2.12.44; 5. Harry Steevens. Henk Comelissen en Cees Brugel 2.13.52.6, De meeste buitenlanders, die de Olym pische Spelen bezoeken zullen met de taxibestuurders van Tokio moeten pra ten met behulp van hun wijsvinger. Gebleken is dat minder dan 10 pet. van de taxichauffeurs zich in een an dere taal dan het Japans kan uitdruk ken. Van de 50.000 taxibestuurders in 's werelds grootste stad spreken min der dan 300 een mondjevol Engels. Om toch enig contact tussen de pas sagier en de chauffeur mogelijk te ma ken zal een boekje worden verspreid onder de taxichauffeurs met genum merde zinnen in het Japans en het En gels. Passagier en chauffeur zullen el kaar die zinnen kunnen aanwijzen. Of dit veel zal helpen, moet de praktijk uitwijzen. Het kost de taxichauffeur ook moeite zijn inheemse klant tevreden te stellen. De meeste straten van To kio hebben geen naambord en de hui zen hebben er geen nummers, zodat de aflevering van een klant vaak een heel karwei is en ruzies tussen chauffeur en passagier meer regel dan uitzondering zijn Eén taxi-onderneming in Tokio is bezig met een Engelse cursus voor naar 150 chauffeurs. Er wordt hun een aan tal zinnen ingestampt, waarbij de hoogst belangrijke: ,Ik ben geen kamikaze (zelfmoord) chauffeur. Drieënnegentig Argentijnen zullen in Tokio deelnemen in 14 takken van sport. De totale delegatie zal uit 110 personen bestaan. Het zijn 6 atleten, 7 boksers, 9 wielrenners, 7 schermers, 5 zwemmers, 8 roeiers, 4 schutters, 3 zeilers, 11 rui ters, 2 judoka's, 2 gewichtheffers, 3 worstelaars, 1 gymnast en opvallend veel voetballers, namelijk 25. Ook in Australië kan de voorberei ding koortsachtig genoemd worden. Vijf tig officials zijn in Melbourne tezamen gekomen om de Olympische ploeg samen te stellen. Het zijn er niet minder dan 290 geworden, waarbij dan nog 16 bas ketballers komen, althans wanneer zij het kwalificatie-toernooi in Yokohama dat eind september wordt gehouden doorstaan. Op de foto's ziet men het Komozawa stadion en een con trole-toren voor radio en t.v. Het stadion biedt plaats aan 22.000 mensen. Op de voorgrond ziet men de plaatsen voor de schrij vende pers, daarachter de cabines die radio- en t.v.-journalisten krijgen toegewezen. (Van onze sportredactie) De Roosendaalse eerste divisieclub RBC heeft gisteravond J. Allart van Tel star gecontracteerd. Allart is een voor- hoede-speler maar eveneens goed thuis in de middenlinie. De uitslagen van de partijen die woensdag voor de nationale tenniskam pioenschappen in Scheveningen zijn ge speeld, luiden: Heren enkelspel, achtste finales: Jan Hajer-Just Barth 6—1 6—2 6—3: Eddy Knol-Frans de Kort 61 6—1 6O; Ron van Gelder-Niek Fleury 63 62 63: Piet van Eysden-Henk Herok 6—4 6—i 63; Tom Okker-Jan Wittekamp 63 6—1 6—1; Lex Karamoy-Henk de Zoete 4—6 86 60 63; Evert Schneider- Peter Scholtz 8—6 6—1 8—6; Willem Ma- ris-Piet Veentjer 60 63 61. Dames enkelspel: achtste finales: Els Spruyt-Astrid Suurbeek 6—3 62: Elly Krocke-mevr. Pufkes 6—4 7—5. Kwart finales: Trudy Groenman-Ada Bakker 6—1 6—3. Heren dubbelspel: kwartfinales: Van Eysden-Maris Stradmeyer-Weyerman 63 62: Van Gelder-Okker - Herok- Lidt de Jeude 63 6—2. (Van onze sportredactie) Leo van Dongen heeft een schitterende overwinning behaald in het Belgische Zandhoven. Hjj sprong tien kilometer voor het einde, van een honderdtachtig kilometer lange course, weg. Even later kreeg ~hy gezelschap van René van Springelt, maar in de eindsprint toonde de Madenaar zich duidelijk de sterkste. Op de derde plaats eindigde ex aequo de grote groep (op twee minuten). LEO VAN DONGEN mooi succes Konstanz 316 (onv.); Rheinfelden 213 15); Ottenheim 257 (onv.); Straatsburg 210 (+25); Maxau 379 (+23); Plochingen 107 (—6); Mannheim 180 (onv.); Stein- bach 110 (—8); Mainz 172 (+2); Bingen 104 (+8); Kaub 102 (+8); Kochum 142 (—98); Koblenz 101 (+9); Keulen 33 (—5); Ruhrort 186 (onv.); Lobith 793 (+5); Nijmegen 579 10); Arnhem 634 (+4); Eefde/IJssel 125 (+5); Deventer 49 2); Monsin 5448 (onv.); Borgharen 3800 (onv.); Belfeld 1084 (—6); Grave beneden de sluis (onv.).

de Stem | 1964 | | pagina 7