BES SPORT DAMES GEVEN MEER STRIJD DAN HEREN Aielercomité s Terneuzen Oostburg presenteren 2-daagse en Tennis-resultaten op eerste dag Verrassende nederlaag van mevr. V erschuren \T.O.C. trekt 3,2 miljoen mark uit voor TOKIO Nieuwe aanwinst gevela Titelstrijden j Wielerevenement op Mets-banen j in Z.-Vlaanderen Tenniskampioenschappen begonnen ik 11 Olympische Spelen Vreemde ziekte .roei-stad' in Kansen keren Evenwicht Zwoegen Jacq. Anquetil: geen Tour meer Nieuw systeem bij bonificatie Omvangrijke organisatie Ploegentijdrit van 32 kilometer MURRAY ROSE toch naar Tokio Hockey Reinacrt-toernooi in HULST Tiemen Groen in t.v.-sportprogram Ronde van Canada Eddy Beugels eindigt zesde Arie den Hartog wint in Yerviers lieuwelingen heeft ich inmiddels ge- „un genio" - een i hebben wij deze alsmede aan de die mogelijk niet en als de Dood om middag zijn entree na. afgrijselijke verwon en zijn bravour niet >n. El Cordobés tijdens laatste fase van j de stier moet wor- enige „afweermid- natador is dan zijn ie rode doek, die hij bewegen dat de in rent en niet op natadores bewegen Is op een heel klein op zijn minst ach- de stier in zijn voorbij davert. obés blijft staan als- bft geschoten in het nd; zijn benen aan- onbeweeglijk, en beweegt en brengt in de muleta, dat is om de stier tot e zetten tot een delirium oordlust opgezweep- ar zich toe en iede- rgt een kleine pols- r dat het beest aan iet; keer op keer en bij tot de flanken m raken. n-ingwekkende stre- ood, die ieder ogen- ïen worden. t al eens gebeuren :t toestormt dan is stier aanvalt; naar met kleine passen; end om onmiddel- wanneer El To- erneemt en dan net ïaar de kleine, be grijpt. >rdobés. In een ver wekkende stijl van nlijst" hij zich met n de stier tot aan de doodsteek met het moment, waar- ïjn doder, die over ;t toestoten, als het e vormen. een seconde zijn het lichaam van 5 de stier op dat p omhoog rukt is )s verloren. En dit te vaak, met als nge matador, uit rheid, van dit mo- ïwekkende farce en El Cordobés een ed voorrang. Hij is inige grote stiere wreedheid en het ïoment weet op te lelie dood van een eel, naar de berus- stieke offerande. aficionados hem En daarom wordt een held, overal hij de arena bin- Een mens. die het ood kent. BAGBLAB BE STEM VAN B1NSBA6 11 AUGUSTUS 1964 (Van onze sportredactie) DEN HAAG, De kansen kun nen snel keren in de sport. Fredy Marinkelle en Henny van Rijn, en kele jaren geleden nog gevreesde tegenstanders op de rode gravclba- nen, hebben op de eerste dag van de nationale tenniskampioenschap pen op de Scheveningse Mets ba nen moeten ondervinden, hoe snel de weg terug gaat. Stonden zij niet zolang geleden nog hoog genoteerd op de ladder van het succes, giste ren kwamen zij niet eens door de eerste schiftingsronde. Fredy Marinkelle verloor in twee sets van haar vroegere clubgenote Liesbeth Rinkel, terwijl Henny van Rijn in drie zware sets, die beslist niet op hoog peil stonden, ten onder ging tegen de winna res van het knickerbocker-jeugdtoernooi. Lidy JansenVenneboer. Het was een trieste opmars naar de kleedkamer voor deze twee meisjes. Maar dat is nu een maal de keerzijde van de sport. De enige troost was, dat zij niet de enigen waren die deze zijde werd voorgehouden, al bleven grote verrassingen op de pre mièredag achterwege. Bij de heren kwa men de grot favorieten nog niet in actie. Jan Hajer heeft weliswaar weer vanaf zondagavond zijn intrek genomen in het magazijntje van de Metsbanen, waar hij het vorige jaar de inspiratie heeft gevonden om de titel in de wacht te slepen. Maar hij was deze dag, even_ als zijn concurrenten gedoemd tot toe schouwer. Daarom ook bleven de grote verrassingen bij de heren uit, daar niet getornd kon worden aan het plaatsings schema van de commissie speltechniek. Op lager niveau werd wel een strijd uitgevochten en de balans van de kracht meting tussen jeugd en „ouderdom" bleef zo ongeveer in evenwicht. Hans Haks klopte routinier Breukink en Veentjer versloeg Marree. Daarentegen moest jeugdkampioen Pe ter Soeters tegen Arends ervaren, dat hij KAREL LEYTEN. Eef Dolman en Harry Stevens zijn uitgenodigd om deel te nemen aan een wedstrijd te Innsbruck. JOOP MIDDELINK heeft het plan om morgen, woensdag, met twee ploegen te starten in de tijdrit te Hoofddorp. Wie deel uitmaken van deze formaties wordt pas vandaag bekendgemaakt. KEES PELLENAARS zal met zijn ploeg deelnemen aan de twee daagse ronde van Picardië die op 19 en 20 september gehouden wordt. RAFAEL GEMINIANI, het be roemde Franse merk bestaat niet meer. Het werd veranderd in Ford-Gitane. De „nieuwe baas" nam alles over, maar hoe het met contracten etc. zit is nog niet be kend. TOKIO Een kandidaat voor het Japanse Olympische team vier met stuur man is aangetast door een vreemde ziekte in de stad waar de Olympische roeikampioenschappen gehouden zullen worden. Naar verluidt zijn meer dan 40 per sonen in Toda in de prefectuur Saitama door de ziekte aangetast. De ziekte be gint met hevige buikpijn en diarree waarna de onderhelft van het lichaam gevoelloos wordt. Een woordvoerder voor het Nakajima ziekenhuis waar de patiënten worden be handeld. zei dat de ziekte mogelijk ver oorzaakt wordt door een nog onbekend virus. Het bureau voor de volksgezondheid van Saitama verklaarde dat de ziekte niet besmettelijk scheen te zijn en dat nog een nader onzoek verricht zou wor den. De leden van de Japanse roeiploe- gen zijn in Toda ingekwartierd voor de training. Yikihiko Saito. 21, een student aan de Chuo-universiteit in Tokio, stond op de nominatie om als no. 3 in de ploeg van vier met stuurman te worden ge plaatst, toen hij door de vreemde ziek te werd getroffen. Zijn toestand zou ernstig zijn. Men verwacht niet dat hij in staat zal zijn deel te nemen aan de op 23 augustus te houden selectiewed strijden. TRUDY GROENMAN ....even oppassen nog veel moet trainen om zijn woordje bij de senioren te kunnen meespreken, terwijl ook de winnaar van het knicker bocker-toernooi bij de jongens Carel Thyssen het hoofd moest buigen voor de wat geroutineerdere Peter Scholtz. Hans v. d. Weg had weliswaar zijn han den vol aan Fransje Boelens, maar hij kon zich met 13-11, 7-5 nog handha ven. Bij de dames was de strijd wat interes santer en kregen de toeschouwers wat meer waar voor hun geld. In tegenstel ling met voorgaande jaren toen de toe gang tot de Mets de eerste twee dagen gratis was, moest er nu entree betaald worden, daar de K.N.L.T.B. kennelijk ook financieel baat wil hebben bij de spor tieve successen van spelers en speelsters. De laatste categorie moest deze toe gangsprijs dus waar maken. Zij zijn daar maar ten dele in geslaagd. Onze top- speelsters zagen hun partijen meer als oefenduels dan als werkelijke krachtme tingen. Want daarvoor was de tegen stand meestal te gering. Jenny Ridderhof bijvoorbeeld, gunde Ellen Reidt geen game, terwijl Trudy Groenman aleen in de tweede set (7-5) even moest oppassen voor mevr. van Duyn. Ietje van de Zee werkte enorm hard tegen Anja Lepoutre, maar al dit zwoe gen leverden toch weinig effect op. want zij veroverde slechts één game tegen de Groningse speelster. Annemieke Blom nam tegen Els Spruyt in de tweede set een 4-1 voorsprong, maar toch t ging de geplaatste (Van onze sportredactie) I)e Bredase vertegenwoordiging heeft het op de eerste dag van de nationale tenniskampioenschappen niet al te best gedaan. In het herenenkelspel behaalde Frans de Kort weliswaar een overwin ning op de 38-jarige in Brussel wonende Nederlander F. Crijns, maar de stap naar de volgende ronde heeft in de derde set verschillende keren aan een zijden draadje gehangen. Crijns beheerste vrijwel alle slagen, speelde met bijzonder veel effect, en zijn backhand met dikwijls scherpe crosses was bijzonder gevaarlijk. In de beslis sende set nam Crijns weer een 20 voor sprong. maar De Kort werkte deze ach terstand weg. Via 44 werd het tenslotte toch een overwinning voor de Bredanaar: 3—6. 75, 64. De vorm waarin Frans de Kort thans verkeert is niet van dien aard dat bijzondere resultaten van hem mogen worden verwacht. Carel Hhyssen verloor met 61, 6—4 van de Hilversummer Peter Scholsz, die veel meer vaart in zijn spel wist te leg gen en dan ook een verdiende overwin ning behaalde. Jos Pijnenburg leed een verwachte nederlaag tegen de Rotter dammer Henk Nijeboer: 63, 63. Mevr. N. Verschuren leverde eindeloze duels de nog jonge mej. C. Pellikaan, die v°or een verrassing zorgde. Het werd voor de Tilburgse eindelijk een revanche voor de vele overwinningen die haar te genstandster in de afgelopen jaren boek- de laatste bij de onlangs gehouden j^abantse kampioenschappen. Mej. Pel- ?aan de Brabantse kampioene voor J65 won met 36, 75, 64. Mie- sRomsom werd met 63, 61 uitge beld door de Haagse Marijke Jansen. A n het herendubbel spel wonnen Frans -^Qi't en JaaP Arends (Amsterdam) TSJECHISCHE Dukla Praag door een 11 gelijkspel tegen ,3§lebie (Polen) voor de vierde ach- vJ»lnvolgende maal het jaarlijkse r,;-oaltoernooi van New York gewon- eerste ontmoeting tussen bei de Tearns was in een 31 zege voor isiechen geëindigd. i vrij vlot van het duo Frans Boelen en Ad Rademaker (Den Haag). De uitslag: 6—2, 6—4. De Breda-Amsterdamse com binatie moet het vandaag opnemen tegen N. Fleury en E. Knol. Jos Pijnenburg en Carel Tijssen gingen met 6—2, 6—4 ten onder tegen H. Nijboer en Hans v. d. Weg. De voor het gemengd dubbel spel geplaatste Betty Stöve en Piet van Eys- den hadden weinig moeite met De Kort en Fenny Rinkel (Den Haag). Frans de Kort ontmoet in de volgende ronde van het herenenkelspel de Hagenaar R. Kas ten. speelster de partij wat serieuzer aan pakken en was het snel gebeurd met de illussies van haar tegenstandster: 64. De inschrijving van mej. Rollin Cou- querque was ook weer geaccepteerd, maar deze grote speelster uit vervlogen tijden was evenmin een lang leven be schoren. Tegen Bettv Stöve had zij geen enkele kans: 6_0, 6-1. Een regionaal ge vecht werd gestreden tussen mevr. Ver schuren en Cecil Pellikaan. Mevr. Ver schuren, die de Brabantse titel op haar naam heeft staan, moest ditmaal het hoofd buigen voor haar rivale al had deze dan ook voor haar overwinning 3 sets nodig. Wat meer tegenstand had den we verwacht van het jeugdige Hil- versumse speelstertje Hetty Baas. maar zij kwam tegen de geplaatste Elly Krocke toch niet verder dan in totaal 4 games. Een prachtige overwinning behaalde jeugdkampioene Ada Bakker op de ster ke Joyce Sluyter, die tegen de goede spreiding van het Haagse meisje weinig had in te brengen. SCHEVENINGEN Op de Metsbanen in Scheveningen zijn de eerste partijen gespeeld voor de nationale tenniskam pioenschappen 1964, waarin de enkel- speltitels worden verdedigd door mevr. Ridderhof (dames) en 'Jan Hajer (he ren). De uitslagen waren: Heren enkelspel, eerste ronde: Strad- meyer (Amsterdam) - Bert van Sloo- ten (Rotterdam) 61 57 60; Haks (Den Haag) - Breukink (Spankeren) 64 61; Tervoort (Beverwijk) - Kem- merling (Den Haag) 6'0 63; De Kort (Breda) - Crijns (België) 36 75 64; Kasten (Den Haag) - Van Baarle (Den Haag) 61 62; Koster (Amsterdam) - Van Lidt de Jeude (Eindhoven) 62 63; Huizinga (Amsterdam) - Van Blerk (Amersfoort) 61 63; Niek Fleury (Amsterdam) - Korteweg (Den Haag) 75 64; Nijeboer (Leiden) - Pijnenburg (Breda) 63 63; Van der Broek (Rotterdam) - Ter Meulen (Baarn) 63 63; Herok (Rotterdam) - Weyerman (Amsterdam) 61 63; Van de Weg (Den Haag) - Boelens (Den Haag) 1311 75; Arends (Eindhoven) - Soeters (Den Haag) 64 75; Witte- kamp (Nijmegen) - Copper (Den Haag) 62 61; Dodeizen (Den Haag) - Rade maker (Amsterdam) 64 60; Beu kers (Tilb.)-Vogelzang (Haarl.) 63 61 De Zoete (Drieb.) - Geurts (Nijmegen) 62 36 75; Mc Donald (Bergen) - Boerma (Amsterdam) 63 61; Scholtz (Hilversum) - Thijssen (Breda) 61 64; Landwehr (Arnhem) - Baard (Den Haag) 6—3 63; Nieland (Haar lem) - Hermsen (Amsterdam) 46 62 60; Veentjer (Den Haag) Marre (Amsterdam) 61 63; Bokdam (Am sterdam) - Blaas (Den Haag) 63 36 8—6. Dames enkelspel, eerste ronde: Judith Salome (Amsterdam) - Ria Houps (Den Haag) 26 63 62; Astrid Suurbeek (Amsterdam) - Anke Mulder (Amster dam) 75 75; tweede ronde: Mevr. Ridderhof (Eindhoven) - Ellen Reidt (Den Haag) 60 60; Liesbeth Rinkel (Eindhoven) - Fredy Marinkelle (Den Haag) 97 64; Koosje de Jongh (Bilt- hoven) - Fenneke Rinkel (Rotterdam) 61 6—4; Cecile Pellikaan (Tilburg) - Mevr. Verschuren (Breda) 75 26 61; Anja Lepoutre (Groningen) - Ietje van der Zee (Hilversum) 60 61; Lidy Jansen Venneboer (Doetinchem) - Henny van Rijn (Amsterdam) 57 74 64; Elly Krocke (Rotterdam) - Hêtty Baas (Amsterdam) 63 61; Trudy Groenman (Groningen) - mevr. Duyn - Ter voort (Beverwijk) 62 75; Ria van der Haghe (Middelburg) - mevr. Onstein (Haarlem) 62 63; Patricia van der Heuvel (Rotterdam) - Edith Heep (Leeuwarden) 63 61; Ada Bak ker (Den Haag) - Joyce Sluyter (Rot terdam) 61 64; Betty Stöve (Rot terdam) - Madsy Rollin Conquerque (Den Haag) 60 61; Marijke Jansen (Den Haag) - mej. M. Romson (Amster dam) 63 61; Els Spruyt (Rotterdam)- Annemieke Blom (Rotterdam) 62 64; Astrid Suurbeek (Amsterdam) - mevr. Kieboom (Den Haag) w.o. Gemengd dubbelspel eerste ronde: Henny van Rijn/Haks - Anke Mulder/ Niek Fleury 63 26 61; Els Spruyt/ van Dalsum - Astrid Suurbeek/Nolten 63 62; Patricia van der Heuvel/Van de Weg - Koosje de JonglvKnol 61 63; Fredy Marinkelle'Karamoy-mevr Duyn Tervoort 36 75 61; Anne mieke Blom Soeters - Ada Bakker/Kas ten 36 61 64; Betty Stöve/Van Eysden - Fieneke Rinkel/De Kort 63 63; Liesbeth Rinkel/Beukers - Madsy Rollin Couquerque' Koster 63 63; Joyce Sluyter/Scholtz - Judith Salome van Slooten 61 64; Cecile Pellikaan Landwehr - mej. Romson/Pijnenburg 62 62; Ria Houps Blaas - Marijke .Jansen/van der Broek 75 64; Mevr. Ridderhof/ Arends - mevr. Onstein/ Vogelzang 60 61; Hetty Baas/Rap- pange - mej.. Jamin/'De Roy van Zuide wijn 64 63. Heren dubbelspel: eerste ronde: Kas ten Soeters - Bokdam /Landwehr 26 62 62; Stradmeyer/Weyerman - Van Blerk De Zoete 63 61; Geurts/Witte- kamp - Nolten/Rappange 63 64; Arends/De Kort - Boelens Radema ker 62 6—4; Lodeizen/Nieland - Kos ter/Van Zoelen 86 64; Beukers/ Scholtz - Kemmerling/Vogelzang 60 61; McDonald/Tervoort - Haks/Van Slooten 64 63; Nijeboer/Van de Weg- Pijnenburg/Thijsse 62 64. Dames dubbelspel: eerste ronde: Jan sen Spuyt - Pellikaan/Frinkel 62 62; Van der Heuvel/De Jongh - Baas/Salo- me 63 61; Krocke/Stöve - Jamin/ Salome 62 61; F. Marinkelle/Sluyter- Blom Suurbeek 63 46 75. Een pijnlijk ogenblik voor Ajax' nieuwe aanwinst Klaas Nuninga. Hij kwam tijdens de vriendschappelijke wedstrijd tegen Borussia N. in bot sing met een tegenstander en werd enkele minuten buiten gevecht ge steld. Gelukkig kon hij even later weer meedoen. HET NEDERLANDSE jeugd golfteam heeft in een wedstrijd voor poule c van het toernooi om het Europees kam pioenschap in Parijs met 2 ver loren van Zweden. (Van onze correspondent) BONN Rond 2,8 miljoen mark zal de Bondsregering uitgeven om YVest- duitslands atleten en officials naar de Olympische Spelen in Tokio te sturen. Voor de winterspelen in Innsbrück had de staatskas al 400.000 mark betaald. Totaal: 3.2 miljoen mark. Ofschoon dit op het eerste gezicht een geweldig bedrag lijkt, is het een bagatel vergeleken met de sommen, die Verenigde Staten en de Sovjet-Unie voor hun Olympische kandidaten uitgeven. Reeds in 1962 begon met een subsi die van 50.000 mark aan het nationale Olympische Comité der Bondsrepubliek de voorbereiding voor de Olympische Spelen. In 1963 steeg dit bedrag tot nog maals 400.000 en in dit jaar tot 700.000 mark. CHAETEAUGIRON Jacques Anque til, vijfmalig winnaar van de Ronde van Frankrijk, heeft verklaard volgend jaar niet meer aan de Ronde deel te zullen nemen. Het Franse persbureau zei dat het besluit is genomen in overleg met zijn nieuwe sponsors", Ford. (Van onze sportredactie) De wielercomité's van Terneu zen en Oostburg hebben de handen ineen geslagen en zijn momenteel druk bezig met de laatste voorbe reidingen van een groot, tweedaags wielerspektakel voor amateurs. Een internationale omloop door 't Zeeuwsch Vlaamse land. Dit evenement, dat er op papier sterk uitziet en straks in de praktijk on getwijfeld een ruime voldoende haalt, zal de Zeeuwen bijzonder welkom zijn nu de ronde v. Mid den Zeeland geen doorgang vond. Een comité van acht personen, met de heer Veerman uit Terneuzen aan het hoofd, wraagde zich in het avontuur. Tot op heden loopt de omvangrijke organisa. tie naar wens. Het strakke schema wordt perfect uitgevoerd en zal op 29 en 30 augustus zijn waarde bewijzen. „Als je iets doet moet het goed zijn" vonden de wielercomité's en zochten het daarom in een twee dagen durende strijd met de ploegen-tijdrit en nieuw bonificatie-systeem als opvallendste ele menten. Deze Zeeuwsch-Vlaamse Omloop, bedoeld voor club-, merken-, regionale- en na tionale teams, zal ongetwijfeld een hoog tepunt bereiken als de diverse samen gebundelde krachten het tegen elkaar gaan opnemen in een race over 32 kilo meter. Dat is zondag na een 165 kilo meter lange etappe op de vorige dag en met 120 kilometers als sluitstuk voor de boeg. De ploegen vertrekken met een tus sentijd van drie minuten in omgekeerde volgorde aan de hand van het klassement na de eerste etappe. De start vindt plaats aan de Nieuwe Sluis te Terneuzen en op het Kroonwijkparkoers van Oostburg draailen de coureurs hun laatste meters. Evenals in de gewone ritten geldt de tijd van derde ankomende voor de rang schikking maar wordt het resultaat niet doorberekend in de individuele klasse menten. Het algemeen tijdslimiet be draagt vijfentwintig procent van de tijd der snelste ploeg. Voor de tijdsbonificaties wordt deze gehele omloop een nieuwe methode toe gepast. De winnaar krijgt zestig secon den, nummer twee vijftig, de derde veer tig, vierde dertig, vijfde twintig en de als zesde finishende tien seconden. Dit geldt echter niet voor de ploegen wedstrijd. Het ..fiets-gebeuren" speelt zich dus af op zaterdag 29 en zondag 30 augustus. Men begint in Terneuzen aan honderd vijfenzestig kilometer en in deze plaats wordt ook gefinisht. Aan de Nieuwe Sluis vindt de volgende dag het vertrek van de ploegentijdrit plaats en enkele uren later kruipt de karavaan (te Oostburg) weer op het rijwiel voor honderdtwintig kilometer met als einddoel eveneens Oostburg. Voor de ritten „in lijn" geldt een in dividueel-. ploegen-, punten- en premie klassement. Wat het premiestelsel be reft: in elke etappe (behalve ploegen- rit) zijn vijf premies van vijftien gulden te verdienen op tevoren bekend gemaak te plaatsen. De punten worden toegekend v,an drie (voor nummer een) tot een (voor nummer drie). Winnaar van het puntenklassement wordt degene die in de twee „gewone" etappes in volgorde van aankomst het best geklasseerd werd 'een punt voor de eerste enz.) Als prijzen schema heeft men „I". De organisatie heeft reeds de in schrijving binnen van een tiental ploegen terwijl nog vijf equipes al mondeling toe zegden. LOS ANGELOS In een brief aan Avery Brundage, de president van het Internationale Olympische Comité, heeft de bekende zwemtrainer Bob Kiphuth voorgesteld de Australische wereldre cordhouder Murray Rose als individu eel deelnemer in Tokio te laten starten. Murray Rose is door de Australische zwembond niet voor de Olympische Spe len aangewezen. De Australische bond stelt zich op het standpunt dat Rose, omdat hij niet aan de Olympische se lectiewedstrijden heeft deelgenomen, ook in Tokio niet voor Australië kan uit komen. Murray Rose veroverde in 1956, tij dens de Spelen in Melbourne twee gou- oden medaille op de 400 en 1500 meter vrije slag. In Rome prolongeerde de Australiër zijn titel op de 400 meter vrije slag. Tijdens de Amerikaanse zwemkampioenschappen, die onlangs in Los Altos werden gehouden, won Rose de 100 meter vrije slag in de nieuwe wereldrecordtitel van 17.01.8. Rose werkt sedert 1959 als televisie regisseur in Californië. De Australische zwemmer, die wegens drukke werkzaam heden in maart niet naar Sydney kon gaan voor de kwalificatie-wedstrijden, heeft overigens nog maar weinig con tact met zijn vaderland. Berge Philips, de voorzitter van de Australische zwembond, wil Rose ech ter niet in de Olympische ploeg opne men omdat hij zich niet gekwalificeerd heeft. De selectiewedstrijden tegen Olympia- kandidaten van de communistische oost zone van Duitsland (ter samenstelling van een gemeenschappelijk Duits team, dat toch een fictie blijft) kostten de staatskas in Bonn 400.000 mark. Het Westduitse O.C. rekent erop, dat 250 Westduitse Olympische kandidaten naar Tokio reizen. Tot dusverre ziet het er evenwel niet naar uit, dat dit aan tal zal worden bereikt. Op het ogen blik leidt de oostzone, die o.a. de voet ballers, de hockeyers en de waterpolo- spelers naar Tokio stuurt, wat natuur lijk „zoden aan de dijk" zet Ingeval er meer Oost- dan Westduitse Olympi sche kandidaten in de gemeenschappe lijke ploeg zijn, zal een Oostduitse com munist, chef de mission worden. Einde augustus zal ongeveer vaststaan, hoe de Duitse Olympiaploeg zal zijn samenge steld. HULST Op zaterdag 5 en zondag 6 september zal op het gemeentelijk sport terrein te Hulst het jaarlijkse Reinaert- hockeytoernooi van de Mixed Hockey Club Rapide te Hulst worden gehouden- Er zal dit jaar ook een grote deelna me zijn. Tot nog toe hebben achttien elftallen ingeschreven. Naar Hulst komen in het eerste weekend van september o.m. de elftallen van Aken en Neuss uit Duitsland, Dragons uit Antwerpen en Mechelen uit de plaats van die naam, Roterdam, Rijssel en tenslotte ook nog van Olympia Terneuzen. Mechelen is momenteel bekerhouder. HILVERSUM In het sportprogramma van de K.R.O.-t.v. ,,Van onze sportre dacteur", woensdagavond 12 augustus om 19.30 uur zal Jan Cottaar o.m. een vraaggesprek hebben met de achttien jarige wielrenner Tiemen Groen uit het Friese plaatsje Follega (Gaasterland). Tiemen Groen versloeg donderdaga vond 6 augusts in de strijd om de nationale baantitels amateurs in het Olympische Stadion te Amsterdam, de drievoudige titelhouder Jaap Oudkerk. In dit programma worden tevens film opnamen van deze beslissende finale ge toond. Jan Derksen, die Tiemen Groen opleidt, neemt aan dit vraaggesprek deel. De KRO-iv geeft tevens een nabeschou wing over de Europese roeikampioen schappen, herenfinales, van 9 augustus op de Bosbaan te Amsterdam. QUEBEC De 23-jarige André Dhaene heeft de Ronde van Canada voor amateurs gewonnen. De Belg, die in de laatste dagen de leiding nam, be hield deze ook in de slotetappe, die de renners over een gesloten circuit van 48 kilometer voerde. De race in Quebec leverde voor 30.000 toeschouwers een zege op voor de Pool Gadza, die de af stand reed in 1 uur 2 min. 16 sec Gadza had een voorsprong van een halve mi nuut op de Italiaan Kasim. Jan Boog was met een zesde plaats de beste Ne derlander in dp laatste etappe. In het eindklassement is Beugels de beste landgenoot. Hij bezet de zesde plaats. De uitslag van de laatste etappe luidt 1. Gadza (Polen) 1.02.16 2. Kasini (It.) 1.02.46 3. Metcalf (Gr.-Br.) 1.03.16; 4 Denhez (Fr.) 1.03.27 5. Ruschof (Did.) 1.03.11 6. Boog (Ned.) z.t. 18. Beugels (Ned.) z.t. 25. v. Kemcnade (Ned.) z.t.; 40. v. d. Vleuten (Ned.) z.t. Het eindklassement ziet er als volgt uit1. Dhaene (Belg.) 65.18.47 2. Falka Polen i 65.19.45 3. Delocht (Belg.) 65.20.05; 4. Kulibine (Rusl.) 65.22 24- 6. Beugels (Ned.) 65.23.33 10. v. d'. Vleuten (Ned.) 65.26.09 18. v. Kemenade (Ned.) 65.38.17 36. Boog (Ned.) 66.44.26. Ploegenklassement: 1. België 195.54.24- 2. Polen 196.09.49 3. Rusland 196.13.13 4. Nederland 196.24.51. VERVIERS Arie den Hartog, de Nederlandse wielrenner die dit jaar en kele opvallende successen boekte, heeft de grote prüs van België, een tijdrit over 80 kilometer, in de omgeving van Verviers gewonnen. Den Hartog reed' de afstand in 2 uur 1 minuut en 23 seconden. De Belg Van- denbossche werd in 2.03.01 tweede en Monty (Belg) op precies 3 minuten derde.

de Stem | 1964 | | pagina 11