Senaat achter Johnson "EK1NG DREIGT VAAG3 McNamara: We zijn op alles voorbereid Oud - Luftwaffe - chef verklaart KLM de oorlog Interventie van buiten gevreesd Voorarrest tekenaar opgeheven TAXICHAUFFEUR LIET ZICH NIET BEDOTTEN V ermisten reddeloos Jury kent tien „Edisons" toe Thant bij Johnson Trujillo vrij op borgtocht tien miljoen Motorjacht explodeert KONGOLESE KRISIS: zomerprijzen DAGBLAD VOOR ZEELAND Moordzaak-Hagers WAAROM GEVANGEN STEUN GERUCHT Rit bleek duur maar: Afkoeling Zes gewonden: Vanavond op scherm: Televizier sprak met Soekarno Gestolen fortuin in Hamburg teruggevonden Appels vermoedelijk dit jaar goedkoper NU ZGMPRIJZEN BONT 10% korting 104e JAARGANG No. 24658 Voor God, Koningin en Vaderland UitgaveN.V. Uitg. Mij. Neerlandia. DirecteurDrs. W. A. J. M. Harkx. HoofdredacteurJ. J. H. A. Bruna. Redactieraad J. M. A. C. v. Dongen, C. J. v. Hootegem, mr. dr. A. J. J. M. Mes, mr. H. M. L. de Rechter, P. V. M. Vercauteren, L. J. v. 't Westende. Bureau: Breda Reigerstraat 16 tel. 22341 (5 lijnen). Postgiro 1114111 V R IJ D A G 7 AUGUSTUS 19 64 Abonnementsprijs 9,75 per kwartaal, excl. 0,25 incasso; ƒ11,85 per post excl. 0,50 incasso; 0,75 per week. Prijs van buitenlandse abonnementen op aanvraag. Losse nummers 15 cent. Advertentieprijs voor de gehele oplage 0,45 per mm. 8i| contract aanzien lijke reductie. Volledige tarieven en Algemene Voorwaarden worden op aanvraag gaarne verstrekt. Bureau voor de Zeeuwse eilanden: GOES, Klokstraat 1 telefoon 6252 Bureau voor Zeeuwsch-Vlaanderen: Hulst, Steenstraat 14 telefoon 2377 (Bijbureaus: TERNEUZEN: IJsbaanstraat 24 telefoon 2601OOSTBURj. Nieuwstraat 41 e ROTTERDAM De officier van justitie, mr. J. de Jong. thans belast met het onderzoek in de moordzaak IJsclub- dwarsstraat, acht geen gronden meer aanwezig om het voorarrest te verlen gen van de 23-jarige bouwkundig teke naar Ad van L., die ervan verdacht is in de nacht van 22 op 23 juli de lerares Elly Hagers (26 jaar) met een brood mes om het leven te hebben gebracht. Van L. verbleef sinds woensdag in het huis van bewaring in Rotterdam. Mr. De Jong, die zijn beslissing donder dagavond in het paleis van justitie aan de Noordsingel te Rotterdam nam, ver klaarde nadrukkelijk dat de opheffing van Van L.'s voorarrest geenszins bete kent dat de tekenaar nu ook als ver dachte van het dossier is afgevoerd. „Het onderzoek in deze zaak blijft in tensief doorgaan", zo zei mr. De Jong. Hij kon, evenmin als later commissaris W. J. van de Kroef, chef van de re cherche-afdeling van de Rotterdamse politie, mededelingen doen over de wijze waarop het onderzoek in deze zaak wordt voortgezet. Tijdens en na de arrestatie van Van L. ïs nooit de kwalificatie moord ge bruikt, omdat men niet heeft kunnen aannemen, laat staan aantonen, dat de tekenaar hier het vooropgezet plan had zijn drie jaar oudere vriendin in de nacht van 22 op 23 juli met een brood mes van het leven te beroven. Nagenoeg onmiddellijk na zijn arrestatie gaf Van L. toe dat hij rond één uur, het tijdstip waarop volgens hc«r onder zoek Eleonora Hagers moet zijn over leden, in haar kamer was geweest. Bo vendien leverde een uitgebreide speur tocht geen enkele indicatie, waaruit zou moeten blijken dat op het tijdstip van het misdrijf nog een tweede man in het bewuste pand aan de Kralingse IJs- clubdwarsstraat zou zijn geweest. Hoewel de politie in het begin van het onderzoek verklaarde geen reden te hebben Van L. als dader van de moord op Eleonora Hagers te kenmerken, kwam zij naarmate de verhoren vor derden tot de conclusie dat zij in de persoon van Van L. welhaast zeker de gezochte man in handen had. AMSTERDAM De namen van de ar tiesten, aan wie zaterdag '3 oktober op het Grand Gala du Disque in het Con certgebouw te Amsterdam de „Edisons" zullen worden uitgereikt, zijn thans be kendgemaakt. De jury, bestaande uit Ton van der Horst, Lex Karsemeijer, Jan Koopman, Leo Nelissen, Theo Uden Mas- man en Skip Voogd, heeft de trofee toe gekend aan Lia Doiana, Malando, Jaspe- vine de Jong, Rob de Nijs, Herman Broek, huizen, Barbara Streisand, Quincy Jones, Coleman Hawkins, George Brassens en Adamo. De jury maakte haar keus uit 217 in gezonden platen. DE BEKENDE Britse acteur sir Cedric Hardwick is donderdag in de ouderdom van 71 jaar in een Londens ziekenhuis overleden. Hij had een longkwaal. DE GOUVERNEUR van Californië, Ed mund G. Brown, en de gouverneur van lexas, John B Connally, zijn woensdag avond benoemd tot mede-kandidaten van president Johnson op de democratische conventie van 24 augustus in Atlantic City. DE POOLSE president Aleksander Za- wadski is „onder voortdurende behande ling" van medische specialisten en zijn toestand is zeer slecht, aldus heeft het ministerie van gezondheid bekendge maakt. TIJDENS ZIJN recente bezoek aan Mos kou heeft, de Britse minister van buiten landse zaken. Butler, premier Kroestjev en minister van buitenlandse zaken Gro- miKo uitgenodigd tot een bezoek aan hngeland. GEURTJE DIELEMANS, het 18-jarige Reisje dat sinds 28 juli werd vermist, is donderdagavond plotseling weer thuis gekomen. Over de zwerftocht die zij de ygelopen week heeft gemaakt - zij is -"oer m^er in Eindhoven geweest wilde zij niet veel loslaten. WASHINGTON-PEKING-SAIGON. De Amerikaanse senaatscom missies voor buitenlandse zaken en voor de strijdkrachten hebben zoals verwacht een motie aangenomen, waarin zowel namens de republikeinse als de democratische partij goedkeuring wordt gehecht aan de door president Johnson in Zuidoost-Azië bevolen militaire maat regelen. Slechts één democratische senator stemde tegen de motie, die hij „een oorlogsverklaring" noemde. Later accepteerde de Senaat met een overweldigende meerderheid de door de president gevraagde resolutie. Verwacht wordt dat vandaag ook het Huis van Afgevaardigden zyn fiat hieraan zal geven. Op het Witte Huis arriveerde gisteren V.N.-secretaris-generaal Oe Thant om met president Johnson te beraadslagen over de situatie in Zuidoost-Azië. Overigens wordt ook over andere problemen gespro ken, onder meer de financiële situatie van de V.N. Thant heeft giste ren zijn kabinetschef Narasimhan naar het Verre Oosten gestuurd De laat gekomen officiële Chinese reactie op de Amerikaanse ver- geldingsaanval op Noord-Vietnam was in scherpe taal gesteld, maar liet in het midden of de Chinezen op korte termijn iets denken te ondernemen. Het Chinese volk", zo luidde het in de verklaring van de Chinese regering, „zal niet aarzelen het volk van Vietnam de helpende hand te bieden". In de ver klaring wordt geëist dat de Amerikaanse regering onmiddellijk haar „gewapende provocaties tegen de democratische repu bliek Vietnam" staakt, daar zij anders „de ernstige gevolgen" zal moeten dragen. „De grens van de oorlog is door Ame rika overschreden", aldus de Chinese re gering, die er de Amerikanen verder van beschuldigt gedurende de laatste weken de Noordvietnamese soevereiniteit her haaldelijk te hebben geschonden. Sommige waarnemers menen dat de Chinese verklaring de basis zou kunnen vormen voor een spoedige Chinese aan val in de Golf van Tonkin, maar aanwij zingen daartoe zijn er niet bepaald. In Peking beweerden politieke waarnemers dat de Chinezen er niet veel voor voelen in een rechtstreeks conflict met de Ver enigde Staten te worden betrokken. A merikaanse deskundigen hebben zich -TjL gisteren het hoofd gebroken over het vraagstuk van het waarom der Noord Vietnamese aanvallen op de Amerikaanse vlooteenheden in de Golf van Tonkin. Tot een positieve conclusie is men niet gekomen, maar een van de theorieën is dat de Noordvietnamezen erop uit zijn geweest een nieuwe internationale con ferentie over Zuidoost-Azië te bewerk stelligen via het uitlokken van een ge wapend conflict. Van alle kusten van de Stille Oceaan komen berichten over verplaatsingen van vlootsmaldelen en vliegtuigeskaders. Yo- kosoeka, een van de belangrijkste bases van de Amerikaanse Zevende Vloot, is geheel verlaten. Ruim twintig oorlogs schepen, waaronder twee vliegdekschepen, hebben van hieruit met onbekende be stemming zee gekozen. Vanuit de basis San Diego aan de Ame rikaanse westkust vertrokken eveneens tientallen schepen. Uit San Francisco ver trok het 60.000 ton metende vliegdekschip U.S.S. „Ranger" met ruim honderd vlieg tuigen aan boord. In Thailand en Zuid- Vietnam arriveren regelmatig straalja gereskaders. De Amerikaanse minister van defensie, McNamara, heeft in een vraaggesprek voor de televisie gezegd dat verkenningsvlucmen hadden uitgewezen dat de vergeldingsaanval „zeer succesvol" is geweest. McNamara hield het bij het verlies cijfer van twee vliegtuigen, dit in tegenstelling met de Noordvietnamezen, die gisteren beweerden niet vijf maar acht Amerikaanse vliegtuigen te hebben neergeschoten. Volgens de Noordvietna mese verklaring is de 26-jarige Ameri kaanse luitenant-vlieger Everett Alvarez gevangen genomen. Alvarez werd inder daad vermist, evenals de luitenant Sather. die in zee is neergestort en gesneuveld. Beide vliegers waren afkomsting van het vliegdekschip „Constellation". Op een vraag over het gebruik van kernwapens zei McNamara: „Er is geen reden om te veronderstellen dat onze conventionele verdedigingsmiddelen niet afdoende zullen zijn. Toen hem gevraagd werd wat er zou gebeuren als China of Rusland zich met het conflict gingen bemoeien, zei de mi nister: „Wij zijn voorbereid op elke actie die zij zouden kunnen ondernemen". gehouden, maar dat de buitenlandse po litiek in het algemeen wel een van de inzetten zou zijn. Bondskanselier Erhard zei in een bood schap aan de Amerikaanse president be grip te hebben voor de Amerikaanse reactie. De Izvestia in Moskou nam de verkla ring van de Chinese regering over, maai het viel wel op dat de passage waarin wordt gezegd ..dat geen enkel socialis tisch land werkloos zal toezien dat Noord- Vietnam aan agressie blootstaat", eruit was gelaten. Radio Saigon verspreidde gisteren het bericht dat de Noordvietnamese presi dent Ho Tsji Mir.h zou zijn afgezet. Een woordvoerder van de Zuidvietnamese premier Khan bestempelde dit bericht echter als onjuist. In een officiële nota heeft het Noord Vietnamese ministerie van buitenlandse zaken geëist dat maatregelen worden ge nomen om „de V.S. en hun knechten" te dwingen de akkoorden van Genève te eerbiedigen en hun „gevaarlijke provo caties onverwijld te beëindigen". Verschillende politici onderbraken hun vakanties om zich met de Zuidoostaziati- sche moeilijkheden bezig te houden. Na een dag te hebben beraadslaagd stelde Engeland zich gisteren, bij monde van de uit Schotland terug naar Londen geko men premier Douglas-Home, onvoorwaar delijk achter de Verenigde Staten. En geland bevestigde dat de V.S. het recht hebben net Verenigd Koninkrijk om mi litaire steun te vragen, maar stelde dat het niet op eigen initiatief tussenbeide zal komen. De republikeinse presidentskandidaat Goldwater, die ook zijn vakantie on derbrak en in weekend-shirt naar Wash ington reisde, zei dat de kwestie-Vietnam buiten de verkiezingsstrijd moest worden Hier nog een foto van de zitting van de Veiligheidsraad, tijdens welke de Amerikaanse vertegenwoordiger Adlai Stevenson de Amerikaanse vergel dingsactie tegen Noord-Vietnam toe lichtte en verdedigde. (Van een c-nzer verslaggevers) MAASTRICHT Vanmorgen wordt aan de officier van justitie te Maas tricht de 28-jarige assistent-accoun tant, W, van der L. uit Zaandam voorgeleid. Hij wordt verdacht van oplichting van een taxichauffeur uit Marseille voor een bedrag van rond 500 gulden. Door de benadeelde zelf werd verdachte bij de Maastrichtse recherche binnengebracht, waar de ze aanvankelijk niet, doch bij nader verhoor wel toegaf de Marseillaan te hebben opgelicht. Het avontuur van de assistent-ac countant begon vorige week woens dag, toen hij zonder opgave van re denen de echtelijke woning verliet en op zwerftocht ging. Via een boemel- reis van enkele dagen kwam hij in Marseille terecht. Toen hij naar huis wilde terugkeren bleek zijn geld op te zijn. Hij vertelde een taxichauf feur, dat hij plotseling naar Neder land terug moest omdat zijn moeder ernstig ziek was. Hij kreeg de rit tegen één nieuwe Franse franc per kilometer. Omdat v.d. L. zich zeer gehaast voordeed, besloot de taxi chauffeur een collega mee te nemen dan kon non-stop worden doorgere den. Omdat er toen nog een plaats overbleef in de wagen nam de taxi chauffeur zijn vrouw mee. Toen in Maastricht niet werd betaald brachten de chauffeurs hun klant naar de recherche. Daar beweerde de Zaandammer de taxichauffeur helemaal niets schul dig te zijn. Hij had volgens zijn verklaring in Marseille staan liften toen er een auto stopte en hij de chauffeur vertelde, dat hij naar Ne derland moest, kreeg hij een lift tot Maastricht aangeboden. Dit verhaaltje hielp hem echter niet. De taxichauffeur bleef erop staan, dat v.d. L. hem tegen de overeen gekomen prijs de rit naar Nederland had opgedragen. Bij een volgend verhoor gaf v.d. L. toe inderdaad een schuld te hebben, die in totaal 1140 nieuwe francs groot was. Hij verklaarde echter wel de wil te heb ben gehad om te betalen. Inmiddels had de recherche ontdekt dat v.d. L. een spaarbankboekje had. Het tegoed werd door bemiddeling van de politie in Maastricht verzil verd en zo kon de Marseillaanse ta xichauffeur toch nog een bedrag van 400 gulden incasseren. President Lvndon Johnson ontving de secretaris-generaal van de Verenigde Naties, Oe Thant. ROUAAN Een advocaat van Rhadames Trujillo, jongste zoon van wijlen de dictator van de Domini caanse republiek, heeft donderdag 10.000.000 francs gestort als borgtocht voor de vrijlating van zijn cliënt uit de gevangenis. Trujillo was in verzekerde bewa ring gesteld, in afwachting van een rechterlijke beslissing en een door de Zwitserse justitie ingediend ver zoek tot zijn uitlevering. Maar de rechter in Rouaan be paalde dat Trujillo zich op zijn luxueus ingerichte stoeterij dichtby Evreux moest terugtrekken, tot er over zijn zaak zal zijn beslist. Trujillo werd op 26 juli gearres teerd nadat enkele andere erfgena men van zijn vader hem bij de rechtbank in Genève hadden aange klaagd wegens fraude en diefstal. Trujillo is zelf grotendeels verant woordelijk voor de omvangrijke som die hij moest storten. De rechter vroeg hem namelijk hoeveel zijn vrijheid hem waard was. Trujillo antwoordde vlot: „Twintig miljoen francs" voordat zijn advocaat kon protesteren. De rechter bepaalde dat de helft ervan voldoende zou zijn. j Weersverwachting van het K.N.M.I. geldig tot vanavond: 2 Tijdelijk meer bewolkt met kans op 2 J enige regen, mogelyk hier en daar 2 J zelfs onweer. Zwakke tot matige l J wind, hoofdzakelijk uit zuidelijke J richtingen. Koeler. Vandaag: zon onder 20.19 uur. Maan j onder 20.38 uur. 2 Morgen: zon op 5.13 uur. Maan op 2 5.33 uur. 2 (Van onze Bonner correspondent Jan Bouwer) BONN. Generaal Kreipe, in de oorlog op een na de laatste chef-staf van de Luftwaffe van maarschalk Göring en drager van de „Bloedorde" der N.S.D.A.P., thans hoofdambtenaar op het mi nisterie van verkeer en water staat in Bonn, heeft de K.L.M. de oorlog verklaard. Dit schrijft het in Stuttgart - bij de uitgeverij van het consumentenweekblad D.M. - verschijnende blad Zei- tung. Generaal Kreipe verbiedt de K.L.M. (Van een onzer verslaggevers) WIJK EN AALBURG Gistermorgen tegen twaalf uur heeft zich in de jachtha ven te Wijk en Aalburg een ontploffing voorgedaan, die tot ver in de omgeving werd gehoord. De explosie ontstond aan boord van het motorjacht van de heer Van der Made, die met zijn vrouw en vijf kinderen juist die dag een pleziertocht wilde gaan maken. Toen hij de motor startte om te ver trekken ontstond de ontploffing, die in de kajuit van het scheepje een ware ra vage ontketende. Wonder boven wonder werd niemand gedood. Wel liepen de echtgenote en de kinderen van de heer Van der Made ernstige brandwonden op. Zij moesten naar het protestants zieken huis te 's-Hertogenbosch worden ver voerd. De rijkspolitie van de gemeente Wijk en Aalburg was vrij spoedig ter plaatse en kreeg later assistentie van de rijks politie te water uit Gorinchem. Het scheepje werd in beslag genomen en gis termiddag tegen vier uur door de politie naar de scheepswerf te Heusden vervoerd voor een nader onderzoek omtrent de oorzaak van de explosie. Men vermoedt dat de tussen de vloer en de bodem van het vaartuigje hangende benzinedamp, in welke ruimte ook de motor van het jacht ligt, explodeerde op het moment dat de heer Van der Made zijn motor wilde starten. CHAMPAGNOLE. De burge meester van Champagnole heeft donderdag de gezinnen van de vijf bedolven mannen in de kalkgroeve in zijn gemeente bezocht om hen op het ergste voor te bereiden. Hij vertelde, dat nog wel boringen worden verricht, maar dat de kans vrijwel verkeken is nog overleven den te vinden. De twee Duitse mijningenieurs die naar Champagnole waren geroepen mei het oog op de ervaring die zij vorig jaar bij soortgelijk reddingswerk in de mijn te Lengede in Duitsland hadden opge daan, zijn vandaag naar Duitsland terug gekeerd. Men had gedacht dat nog minstens twee andere mannen van de op 27 juli ingesloten veertien mannen zich op on geveer vijl meter van de plaats waar de negen overlevenden werden gered, zou den bevinden. Maar een vrijwilliger, die donderdag vroeg via een boorgat naai beneden ging, vond er niemand. (Van onze radio- en t.v.-redacteur) BUSSUM Vanavond presenteert de AVRO-televisie in het actualiteitenpro gramma Televizier, een exclusief inter view met Soekarno. Joop van Tijn en cameraman Piet van Strien reisden op 29 juli met minister Luns mee naar In donesië om het bezoek van de minister van Buitenlandse Zaken op de film vast te leggen. Uiteraard werd eveneens ge tracht een vraaggesprek met het Indo nesische staatshoofd te realiseren, het geen deze voor het eerst sinds lange tijd toestond. Vermeldenswaard is dat dit vraaggesprek geheel in het Neder- lasds is gevoerd. Eveneens zal vrijdag avond het filmverslag van het bezoek BADEN-BADEN De Westduitse politi heeft donderdag in het bureau vooi gevonden voorwerpen op het station van Hamburg juwelen, geld en reis- cheques ter -fraai-de van een kwart mil joen dollar teruggevonden, die begin juli waren gestolen. Het fortuin werd op 7 juli in het be roemde Brenner's Parkhotel in de bad plaats Baden-Baden gestolen van de Amerikaanse Eugenia Hitt uit New York. De 35-jarige Elisabeth Krelemann heeft bekend. het maken van charterlandingen op Westduitse luchthavens met het doel de Deutsche Lufthansa meer zaken te bezorgen. Generaal Kreipe is lid van de raad van bestuur van de Deutsche Lufthansa. Op het ministerie van ver keer en waterstaat is, volgens de Zei- tung, generaal Kreipe verantwoorde lijk voor de landingsvergunningen aan buitenlandse luchtvaartmaatschappijen. Wie de Lufthansa te sterk beconcur reert, krijgt met generaal Kreipe te doen. Daarover kan de K.L.M. meepraten, schreef Zeitung. Sinds 1 juli jl. heeft generaal Kreipe de K.L.M. verschillen de landingen verboden. Hij deed dit zonder opgave van redenen. Onder andere toen de K.L.M. een club van Mercedes-fans naar Stuttgart wilde vliegen. Verder toen een ver eniging van Zwuben in Buffalo (V.S.) van^Detroit naar München wilde vlie gen. Verder teen een Duits-Amenkaan- se radio- en filmclub van New York naar Frankfurt wilde en in nog enkele andere gevallen. Volgens generaal Krei pe maakt de K.L.M. misbruik van het Duits-Nederlands luchtvaartakkoord: de K.L.M. laadt namelijk vrachten in West-Duitsland. Volgens generaal Krei pe is dit uitsluitend het recht van de Lufthansa. De generaal heeft het spe ciaal op de K.L.M. gemunt sinds de Nederlandse maatschappij op 1 april jl. grotere vrachtvliegtuigen in dienst stelde, die zijn voorzien van nieuwe tijdbesparende landingsapparatuur. De K.L.M. heeft zich, volgens Zeitung, van generaal Kreipes besluit om van 1 juli jl. af alle vrachtvluchten naar en van Duitsland te verbieden, niets aangetrok ken. De maatschappij beroept zich daar bij op het Duits-Nederlands luchtvaart akkoord. Lufthansa wil het ministerie van ver keer zien te overreden de vrachtrech- ten der K.L.M. aanzienlijk te beknotten. De Westduitse staatsmaatschappij wil, dat in Ae toekomst de K.L.M. nog maai de helft van het vrachtaanbod mag ver voeren. De rest moet door de Lufthansa worden gevlogen, die daarvoor overi gens geen vliegtuigen genoeg ter be schikking heeft en zelfs andere maat schappijen moet inschakelen. LEOPOLDSTAD. De spanning in de Kongolese hoofdstad Leopoldstad is na de val van Stanleystad aanmerke lijk gestegen. In politieke kringen wordt namelijk gevreesd dat premier Tsjombc buitenlandse troepen zal vragen de orde in zijn land te herstellen. Inmiddels patrouilleren zwaargewapen de eenheden van het Kongolese leger door Leeopoldstad. Premier Moise Tsjom- be heeft, met het oog op de recente ontwikkelingen, zijn voor vandaag vast gestelde bezoek aan Elisabethstad afge zegd. De vrees voor „buitenlandse inter ventie" werd donderdag nog versterkt door berichten dat er op het moment op hoog niveau in Brussel over de crisis in Kongo wordt gesproken tussen Bel gische en Kongolese autoriteiten. De Amerikaanse ambassadeur in Leo, Robert Blake, is vandaag naar Brussel gevlogen, nadat kort tevoren de Belgi sche .ambassadeur, graaf Kerkhove de Denterghem, en dc belangrijkste Belgi sche militaire adviseur in Kongo. kol. Guy Logieyt. hetzelfde hadden gedaan. Radio Stanleystad meldde donderdag dat Gaston Soumialot, de rebellenleider, zich uitgeroepen had tot de „nieuwe Loemoemba". „Loemo'emba heeft aangekondigd dat iemand, sterker dan hijzelf, zal komen om zijn werk te voltooien. Ik ben die man", aldus de radio. De rebellenleider riep de Kongolese soldaten die nog vechten op, zich over te geven en beloofde hun een goede be handeling. De burgers waarschuwde hij ervoor geen regeringssoldaten te verber gen. In Manono zullen de rebellen in het bezit komen van een groot aantal voer tuigen en grote voorraden olie en onder delen. Aangenomen wordt dat Soumialots re bellen het voorzien hebben op Mitwaba, dat ongeveer 165 km ten zuiden van Ma- nono op de weg naar Elisabethstad ligt, wanneer zij Manono zullen hebben ver overd. Radioberichten die in Elisabethstad zijn ontvangen melden, dat de rebellen hun activiteiten ook in westelijke richting naar de voormalige provincie Kasai heb ben ontplooid. TIEL Het ziet er naar uit dat d. appels dit jaar goedkoop zullen worden Bij de openbare lruitverkopingen vai het late fruit in de Betuwe waren dc prijzen voor de boomgaardbezitters zeer slecht Voor de goede soorten betaalde men 13 tot 16 cent per kilo „op het hout" Voor de oudere percelen met de nie gewilde variëteiten telde men na veel twijfelen 5 tot 8 cent per kilo neer Als de export beperkt blijft zal'ook het betere fruit dit jaar niet veel op brengen. mede in verband met de goede oogst, zo verwacht men in de Betuwe. (Advertenties) tor 15 AUGUSTUS HOFLEVERANCIER GROTE MARKT 25 BREDA

de Stem | 1964 | | pagina 1