Vietnam 20 jaar strijdtoneel van een uitzichtloze oorlog LAATSTE HAND AAN EUROPEES K.A.J.-STATUUT Subsidie verhoogd voor eettafels en huisvesting Als vrucht van vriendschapsbijeenkomst: Ito Chi Minh verbeten nationalist Bao Dai, de playboy „Esprit de Lattre" /ware taak Aanval op Hanoi Ten dienste studenten kant en klaar, drinken maar! Deltawerken Grevelmgendam Tram uit rails 60 gewonden Erkenning Voorstellen Bijdrage Jaarbeurs huurt Utrechtse grond gulden voor één Israëlische soldaat aan grens gedood GEVANGENISSTRAF VOOR MAN DIE KENYATTA SLOEG Dief mag zijn meisje houden Plannen voor hogere school journalistiek Japan akkoord met aankoop van Willem Barendsz en Koningin Juliana cht van het Willem i in Delft op 26 no- et ogenblik nog enl- rVe zijn de excentri- we hebben genoeg Ie abstracten en sur- Er is niets meer en tocht schilder t al schilderend ge- n de dood der kunst. rbij ook aan Nicolas, et Spectrum versche- ij Glazeniers", waar- hiedenis en de toe glas op een zeer behandelt. „Wij ken- aagde praatje van: anders, een moder its eigens is en over- e tijd". Niemand zal /an een andere tijd illen en kunnen op- verworvenheden, die htse redeneringen te zijn als de benen, die )deloos en vrijwillig, at amputeren, omdat in s-taat". g van het naoorlogse olas aarzelt, niet om- mening over heeft, zijn gedacht in „pro- wil kleden. „Ik vrees aagse glasraam tech- el meer vernauwing ng kent. Men vindt glas decadentie, er is ir primitivisme, nee, suws. er jaren was dat ge- isme er al. Maar be- dat men alleen nog kt? En die ramen karbonkels niets nieuws Je fille glas-karbonkels >n (of andere) kast- n geen communicatie •uitenwereld ze ls in een gevangenis. !g van de glazeniers- 1 een dieptepunt be- •rne gebouwen heeft niets te maken. En b glaswanden? Weet nog niet daf in New niemand meer die wil huren Men is ze weer te vervangen wanden. Men komt an de glazen kasten", nert de figuur die lot en toch bedacht- :ompas van een rijke drijvend, ons weer de middeleeuwse fi- lijk en aristocratisch, gekregen heeft, hij L. M. DAGBLAD DE STEM VAN VRIJDAG 7 AUGUSTUS 1964 (Van één onzer redacteuren) Vietnam, het „prachtige balkon van de Stille Zuidzee", is nu al sinds 1945 het strijdtoneel van een bloedige, uitzichtloze oorlog. Het begon direct na de tweede wereldoorlog met de opstand tegen het Franse bestuur. Tienduizenden verloren er het leven bij, honderd duizenden werden dakloos. De Fransen dolven uiteindelijk het onder spit. Na de debacle van Dien Bien Phu waren ij gedwongen Noord- Vietnam te ontruimen. Zuid-Vietnam behielden zij nog enige tijd. Tenslotte moesten de legionnairs ook daar het veld ruimen. De wacht aan het bamboegordijn, dat Noord- en Zuid-Vietnam in een com munistisch en een westers georiënteerd deel scheidt, werd overgeno men door de Amerikanen. Het verscheurde, door terreur over spoelde Vietnam, is nu het proefterrein van de expansiezucht van communistisch China. Peking demonstreert er het agres sieve communisme als doelbewuste te genhanger van de gematigde koude- oorlogtactiek van Rusland. Zo juist heb ben we er een climax in beleefd: de aanval van Noord-Vietnam op eenheden van de Amerikaanse vloot, onmiddellijk en met harde hand door Amerika afge straft. Het vroegere Indo-China, waarvan Vietnam deel uitmaakt, is jarenlang een Franse kolonie geweest. De Fransen heb ben er veel goeds tot stand gebracht, BAO DAI marionet der Fransen maar toch treurde men niet toen de Franse overheersers plaats moesten ma ken voor Japan. Na de nederlaag van Japan keerden de Fransen in Indo-China terug. Zij troffen er een sterke nationa listische beweging aan, beheerst door Ho Chi Minh, een in Moskou getrainde re bellenleider, die tijdens de Japanse be zetting in de jungle een sterk leger had opgebouwd. Parijs probeerde eerst zaken te doen met Ho Chi Minh. Men bood hem onafhankelijkheid aan binnen de Branse Unie. Ho accepteerde het aanbod, maar nauwelijks in het zadel liet hij het Franse garnizoen in Hanoi verraderlijk overval len. Frankrijk sloeg alarm. In Washington haalde men echter de schouders op. Een koloniaal oorlogje, zei men daar. Frankrijk concentreerde zich op de steden, de Noordvietnamese communisten beheersten het platteland. Probeer de anti-communisten achter je te krijgen, adviseerde Parijs de Franse commandant. Men stuurde hem Bao Dai, afstammeling van de vroegere Annamitische keizers, een playboy van de Rivièrastranden. Vietnam ontving Bao Dai uitermate koel. Een BYanse marionet, schamperden de nationalisten. De „Democratische Repu bliek" van Ho Chi Minh werd intussen erkend door Moskou en Peking. Mao Tse Toeng stuurde grote voorraden naai zij n satelliet. Toen de Fransen probeerden de aanvoerlijnen lussen Noord-Vietnam en China te verbreken, kwam Ho Chi Minh uit de jungle te voorschijn. De Franse troepen werden tot Hanoi terug geslagen. Frankrijk zond zijn beste generaal. Jean de Lattre de Tassigny, naar Viet nam. „Mes enfants", zei De Lattre tot zijn soldaten, „van nu af aan zullen jul lie geleid worden". En hij ging in het offensief. Juichend om de esprit De Lat tre" meldde Parijs het ene succes na het andere. Een beslissende nederlaag kon de communisten echter niet worden toegebracht. Toen De Lattre hem het vuur al te zeer aan de schenen legde trok Ho Chi Minh zich weer terug het zelfs voor de legionnaires on Vganke- lijke oerwoud. De Lattre overleed in januari 1952. Zijn opvolgers verschansten zich in steden en forten. Het in zich verdeelde Frankrijk wenste geen bloedige offensieven meer. Men waande zich in Vietnam veilig ach ter beton en prikkeldraad. Ho Chi Minh presteerde echter het onmogelijke. Over bergpaden en woeste stromen brachten zijn mensen uit China kanonnen en ra ketinstallaties naar het front. Ho con centreerde zijn artillerie rond Dien Bien Phu. Toen hy sterk genoeg was ging hy tot de aanval over. In de „hel van Dien Bien Phu" verloren de Fransen hun laat ste hoop op een uiteindelijke overwin ning. Zij trokken zich terug op Zuid- Vietnam. De anti-communistische nationalisten in Zuid-Vietnam voelden echter ook niet veel voor „onafhankelijkheid" onder Bao Dai in een Franse Unie. Hun belangrijk ste leider Diem ontworstelde zich aan de Franse druk. Hij riep de republiek uit. de Fransen vertrokken voor goed en de Amerikanen, door Korea eindelijk wak ker geschud, deden en masse hun intrede als „adviseurs". Washington ging met een radicaal ovc-rstag. Het parool werd Zuid-Vietnam ten koste van alles te be houden, omdat anders heel Zuidoost-Azië door de communistische vloedgolf zou worden overspoeld. Zuid-Vietnam en Amerika hebben de handen meer dan vol aan deze opgave. Gehinderd door interne tegenstellingen men herinnert zich nog wel de bloedige rol van de familie Diem moet men in vaak ontoegankelijk terrein de strijd aanbinden tegen de communistische guerrilla's die door de kieren in het bamboegordijn Zuid-Vietnam binnenstro men. Ook in Laos zijn zij in actie. De guerrilla's bewegen zich alleen 's nachts. Overdag houden zij zich schuil in de jungle. Sterke steunpunten worden door hen vermeden. Zij zoeken hun kracht in de hinderlaag, in onverwachte aanvallen op zwak bezette posten. Rokende puin hopen en het verdriet van de boeren bevolking, die nauwelijks begrijpt waar het om gaat, is het spoor dat hun terreur acties achterlaat. In het oerwoud loopt het dood Toenemende ergernis over dit verstop pertje spelen, alsook de dreiging van een communistische overwinning in Laos, hebben de laatste tijd geleid tot sugges ties Noord-Vietnam in eigen huis aan te pakken. Vooral het nieuwe militaire bewind in Zuid-Vietnam is daarvoor ge porteerd. Midden in de discussies daar over heeft nu Noord-Vietnam zelf toe geslagen. Het is duidelyk dat de actie in de Golf van Tonkin geïnspireerd is door Peking. Wat zou men er daar mee wil len bewijzen? Wil Peking de vastberaden heid en kracht van Amerika aftasten? Of is daar in de Golf van Tonkin met (Advertentie) mensenlevens als inzet een spelletje ge speeld ter voorbereiding van de rode top conferentie, die Moskou rond het ideolo gisch conflict met Peking voorbereidt? Zeker is intussen dat in het Verre Oos ten een explosieve situatie is ontstaan. Men kan zich immers nauwelijks voor stellen dat China zal berusten in de zware afstraffing, die de zevende vloot Noord-Vietnam heeft toegediend. Zouden de rode machthebbers in Peking daarin berusten, zij zouden zichzelf het etiket van „papieren tijger" opplakken, waar mee zij Kroestjev al jarenlang achtervol gen. Met een dergelijk gezichtsverlies zou Peking geen schijn van kans maken in het gevecht met Moskou om de hege monie in het communistische kamp. (Advertentie) HO CHI MINH verraderlijke overval Visvakantie! DEN HAAG De minister van Onder wijs, Kunsten en Wetenschappen, mr. Th. H. Bot, is bereid bij de subsidiëring van studentenhuisvesting rekening te houden met een maximuminvestering van f 12.000,- per student. Tot dusver werd krachtens de bestaan de regeling in de investeringskosten van nieuwbouwprojecten voor studenten een subsidie verleend ten laste van de bc groting van de betrokken universiteit of hogeschool, voorzover deze kosten een investering van f 7.000,- per student te boven gaan. tot een maximum van f 10.000,-. Bij het thans vastgestelde be drag kan dus met een subsidie van ten hoogste f 5.000,- per student rekening worden gehouden. Met ingang van 1 september 1964 wil de minister een bijdrage in een even tueel exploitatietekort van de algemene mensae en van de verenigingseettafels verlenen tot een maximum van 30 cent per maaltijd. De tegemoetkoming zal worden ver leend. als aan de subsidievoorwaarden is voldaan. Deze voorwaarden houden o.m. in de verplichting tot het leveren van maaltijden van goede samenstel ling en smaak tegen een redelijke prijs. De bijdrage betekent geen herstel van de voormalige maaltijdsubsidie, doch uit sluitend een financiële tegemoetkoming in die gevallen, waarin ondanks effi ciënt beheer, toch een exploitatietekon zou ontstaan. Minister Bot stelt zich voor te zijner tijd nader met zijn ambt genoot van Financiën te overleggen in zake een verder uitgewerkte financie- ringsregeling voor de studentenvoorzie ningen in het algemeen. LEIPZIG. In Leipzig hebben 60 personen verwondingen opgelopen door dat een tram de rails uitliep en tegen de pui van een hotel op botste. De tram geraakte in een bocht uit de rails en botste tegen de pui van hotel Meinert op. Dertien passagiers liepen ernstige verwondingen op. De anderen konden na te zijn behandeld het zieken huis weer verlaten. (Advertentie) BREDA Niet minder dan 26.000 werkende jongeren uit 15 Europese lan den zijn deze dagen in Straatsburg byeen geweest. Deze plaats was uitgekozen om een twee jaar lange studie te bekronen in een suggestieve manifestatie. Het twee ledige doel dat de organisators zich hadden gesteld schijnt bereikt te zyn. Vooreerst zyn er op uitbundige en leer- ryke contactbijeenkomsten in allerlei steden en dorpen van Europa vriend schappen ontstaan die een Europese mentaliteit ongetwyfeld zullen bevor deren. En vervolgens zyn er duidelijke suggesties op tafel gekomen om de werkende jongeren een betere ingroei in het maatschappelijke leven te ver zekeren. In Straatsburg, de Europese stad bij uitstek hebben de jongeren elkaar ont moet. Ze werden ook gezien door de talrijke autoriteiten die te gast waren bij de K.A.J. in het bomvolle stadion. Van Nederlandse zijde waren er staats secretaris drs. P. van der Laar, mgr. P Nierman van Groningen de NKV- vóorzitter Jan Mertens, de voorzitter van de Katholieke jeugdraad burge meester v. Thiel en de vroegere natio- naal-aalmoezenier der KAJ, pastoor deken A. Huyboom uit Den Helder, die eigenlijk in 1959 het idee opperde. Aan het slot van de feestelijke mani festatie sprak Paus Paulus VI via een bandopname van Radio Vaticana de werkende jeugd toe. Hij onderstreepte als het ware de hele achtergrond en de doelstelling van deze massale on derneming toen hij zei: „Werkt dus. zoals uw beweging het u vraagt, aan het opmaken van een inventaris van de toestanden, waarvoor de werkende jongeren van Europa zich geplaatst zien- stelt eventueel verbeteringen voor omtrent de onderscheidene wetgevin gen over de jeugdarbeid; stelt moedig praktische toepassingen voor met be trekking tot het bedrijf, de opleiding en het gezinsleven. Zo werkt gij mee aan het opstellen van een soort Statuut van de arbeidersjeugd van Europa, niet in een geest van eisen, maar van dienstbaarheid; niet in vijandschap en wedijver, maar in verstandhouding en onderlinge hulp; niet door negatieve kritiek, maar in opbouwende zin. Tevoren had de Paus de noodzaak van een dergelijk statuut juist voor de arbeidende jeugd belicht toen 'hij hen begroette: „De jeugd die het werk en de vermoeienissen ervaart; die meer dan wie ook, de prijs kent van inspan ningen en offers die 'n pijnlijke onder vinding heeft van het tekort aan eer bied voor haar waardigheid en mis schien zelfs van een onvoldoende er kenning voor al wat zij, met haar jeug dige en veelbelovende talenten, in de gemeenschap bijdraagt. Wanneer men het statuut, dat uit 24 onderdelen bestaat, doorleest, dan komt men veel tegen dat in Nederland al gerealiseerd is, maar dat in andere landen nog een mooie droom blijkt te zijn. Alle suggesties lijken echter te komen vanuit het grondidee dat een jongen of een meisje dat van de school komt, nog geen volwassene is. Dat men hem of haar dus niet dezelfde eisen mag stellen; maar bovenal: dat zij nog in een periode van groei en vor ming zijn. Zij zijn nog jeugd, en dat willen zij erkend en gerespecteerd zien. Gedurende twee jaar heeft men de arbeidssituatie van de werkende jongeren in de diverse landen door gelicht. Uit de nationale rapporten hierover heeft de Nederlandse KAJ-Ieider Henk van Eckert een ontwerp jongeren sta tuut samengesteld. Dit werd in Straats burg door 2000 gedelegeerden uit 14 landen gedurende twee dagen aan een kritisch onderzoek onderworpen. Daar toe werd de hele club in ruim 80 klei nere gespreksgroepen verdeeld die elk een bepaald onderdeel te behandelen kregen. Het grote aantal aanwezige priesters had daarbij het consigne gekregen de mond te houden. Zo kon het iets van de jongens zelf worden. Momenteel is men bezig de in de slotzitting voor gestelde wijzigingen en aanvullingen te verwerken, zodat de definitieve lezing binnen enkele weken aan alle daar voor in aanmerking komende instanties kan worden aangeboden. Hiertoe be horen ook de diverse ministeries en vakbonden. Het statuut vraagt o.m. het volgende: Een arbeidsverbod voor alle jonge ren beneden de veertien jaar en een ge leidelijke verhoging van deze leeftijd tot 16 jaar. Verlenging van de leerplicht lot 16 jaar met de verplichting tot een studieprogramma als inleiding in het arbeidsleven en als oriëntatie op een bewuste keuze van het toekomstige be- roep. Gratis onderwijs in alle landen. Een beroepsopleiding die wordt aangevuld met een werkelijke voorbereiding op het leven en op de na de schooltijd te dragen verantwoordelijkheden. In stituten in alle landen waar de jonge ren tot 18 jaar een volledige menselijke vorming kunnen krijgen aangepast aan hun situatie. Nauwkeurige en doeltref fende controle-systemen op de oplei dingen waarbij ook familiale en vak organisaties worden ingeschakeld. Het personeel dat zich met de opleidingen bezighoudt moet zowel beroepstech- nisch als pedagogisch bevoegd zijn en in het bezit van menslievende eigen- schappes. —Een goed georganiseerde en syste matisch opgezette ontvangst voor al'e jongeren die als nieuweling in het be drijfsleven komen. Strikte beperking van de wekelijkse werktijd tot 40 uur Arbeidstempo en arbeidsritme niet naar produktie-eisen, maar naar de lichame lijke en geestelijke mogelijkheden. Rou latiesystemen binnen de bedrijven. Decentralisatie van de industrie, zodat in alle streken beroepskrachten van verscheidene categorieën werkzaam kunnen zijn. Betere reglementering van de reisvoorwaarden van en naar het werk. Uitdrukkelijke erkenning in alle lan den van diploma's en van de daardoor aangegeven graad van vakbekwaam heid. Inrichting en vermeerdering van het aantal opvangdiensten voor pende laars en emigranten. Objectieve en reële informatie over werkgelegenheid en levensvoorwaarden in de landen die arbeiders aantrekken. GelijkLek- king van alle rechten van de arbeiders in de verschillende landen. Een jaarlijkse vakantie van min stens vier weken voor de jongeren bene den de 18 jaar, en van minstens drie weken voor de boven 18-jarigen. Werk tijden en arbeidsvoorwaarden die de jongeren in de gelegenheid stellen een werkelijke vrije tijd te genieten. Vol doende middelen tot vrijetijdsbeste ding met ruimte voor eigen initiatief en verantwoordelijkheid. Cultureel ver lof zonder loonderving van in het alge meen 6 dagen per jaar, plus mogelijk heid tot langduriger stages over alge meen culturele thema's. Menselijker verhoudingen en manieren tijdens een (kortere) dienstplicht. Ziedaar een greep uit het vele waar over de KAJ tot een akkoord kwam. Er is hard gewerkt, zonder neerhalende kritiek of loze slogans. Er kwam een programma tot stand dat een reële bijdrage kan betekenen voor een vre devol verenigd Europa", zoals de Paus 't noemde De stichter van de KAJ mgr Cardijn, voelde zich in Straatsburg 60 jaar jonger worden. De enorme fi nanciële krachtsinspanning die de Eu ro Rally betekende lijkt de moeite waard. De jongeren van Europa staan wel anders tegenover elkaar dan 20 jaar geleden, constateerde de organi sator Wim Zondag. Maar hij zei er bij: deze bijeenkomst is maar een begin. Aalm. J. STERKENS UTRECHT De gemeenteraad van Utrecht is gisteren akkoord gegaan met een voorstel van b. en w. tot tijdelijk verhuur van 30.000 vierkante meter grond aan de Weg der Verenigde Naties voor één gulden aan de Jaarbeurs, die voor de voorjaarsbeurs 1965 behoefte heeft aan onoverdekte expositieruimte in verband met de aan deze beurs gekop pelde bouw en transportbeurs. Het vlak bij het Croëselaancomplex van de Jaar beurs gelegen terrein is bestemd voor de bouw van het nieuwe Tivoli. maar met de bouw daarvan zal volgens b. en w. de eerste twee jaar nog wel geen begin kunnen worden gemaakt. TEL AVIV Tijdens een vuurge vecht aan de Israëlisch-Syrische grens dat ongeveer een uur duurde is een Israëlische soldaat om het leven geko men. Een Israëlische militair wordt ver mist. Israëlische functionarissen zeiden dat een Israëlische militaire patrouille tussen Gonen en Notra bij vergissing enkele meters aan de andere kant van de grens terecht kwam. Syrische posten openden onmiddellijk het vuur. Israël heeft de bestandscommissie van de Verenigde Naties gevraagd behulpzaam te zijn bij het zoeken naar de vermiste militair. LONDEN De 21-jarige Engelsman Martin A. Webster is tot twee maanden gevangenisstraf veroordeeld wegens een poging tot het toebrengen van licha melijk letsel aan de premier van Keiya, Jomo Kenyatta en wegens verzet „egen de politie. Hij kreeg ook een boete van 2 pond. Kenyatta heeft geen letsel opgelopen bij dit incident voor zijn hotel in Londen op 15 juli. Webster is perschef van een extreem rechtse organisatie, beweging voor een groter Brittannië genaamd. Een ander lid van de beweging, de 30-jarige John H. Tyndall, kreeg een boete van 25 pond wegens het uiten van beledigende taal. Tijdens het inci dent had Tyndall met een luidspreker ge roepen: „Dit is de man die onze blanke broeders in Afrika heeft vermoord". Beide beklaagden schuld. betuigden hun on- GRONINGEN. De rechtbank te Groningen heeft er geen bezwaar tegen, dat de 18-jarige autospuiter A. J. B. uit Emmeloord, die in Rotterdam een auto heeft gestolen blijft omgaan met zijn meisje de 17-jarige S. J. uit Noord oostpolder. die bij haar werkgever f 300 heeft gestolen De officier van justitie had bij zijn eis van een jaar gevangenisstraf met af trek, waarvan vier maanden voorwaar delijk met een proeftijd van drie jaar, als bijzondere voorwaarde gevraagd, dat B. van de omgang met 't meisje zou moe- 'ten afzien. Het meisje werd-conform de eis ver oordeeld, waarbij deze bijzondere voor waarde echter niet werd opgelegd. Het meisje werd conform de eis ver oordeeld tot drie maanden tuchtschool voorwaardelijk, met een proeftijd van drie jaar. Ze werkte als dienstbode bij prof. A. G. de Wilde in Haren. Begin mei ging ze er met B. vandoor met me deneming van f 300,—. Op hun zwerf tocht door Nederland stal de jongeman in Rotterdam een auto. De vereniging De Nederlandse Dagblad pers en de federatie van Nederlandse journalisten zyn van plan een hogere school voor de journalistiek in het le ven* te roepen. Zij hebben aan de minis ter van Onderwijs, Kunsten en Weten schappen voor het eerste jaar een sub sidie van 230.000 gulden gevraagd. De opleiding zal twee jaar duren en ge vestigd worden in het centrum van het land. Men wil in september 1965 beginnen. Met deze oplossing zijn de plannen om een katholieke en een niet-katholieke school te stichten van de baan. Wel wil men bepaalde vakken aan de ka tholieke, de protestantse en de ande re leerlingen afzonderlijk geven. Db plaats van vestging is nog niet vast gesteld. Mogelijk zijn onder meer Den Haag en Utrecht. De leerlingen moeten in het bezit zijn van een .diploma gymnasium, h.b.s. m.m.s. of kweekschool tweede leer- kring. Dispensatie is mogelijk. Bij de aanvraag voor de subsidie is ook re kening gehouden met studiebeurzen. Het schoolgeld zal 200 gulden bedra gen TOKIO Gisteren heeft de Japanse regering rie vooraanstaande Japanse waivismaatschappöen toestemming ver leend om gezamenlijk Nederlands enige walvisvaarder, de „Willem Barendsz" aan te kopen. Zoals bekend heeft de Kyokuyo Ho- gei Kaisha, een van de drie maat schappijen, enige tijd geleden met de Nederlandse maatschappij voor de wal visvaart een voorlopige overeenkomst gesloten om de aan het schip verbon den vangstrechten voor 480 walviseenhe den aan te kopen. Dit contract gold echter onder voorbehoud van Japanse overheidsgoedkeuring voor de transac tie. De ondertekening van het definitieve contract tussen de drie Japanse maat schappijen en de Nederlandse eigenaar van het schip wordt op korte termijn verwacht. Hitrdoor zal de Japanse vangstlimiet worden verhoogd met, 46 procent tot 52 procent, overeenkomende met 4.160 blauwe Walviseenheden. De directie van de Nederlandse maat schappij voor de walvisvaart heeft gis teren evenwel nog geen enkel bericht uit Japan ontvangen, waaruit zou kunnen blijken, dat de overheidsgoedkeuring in middels is verleend. Zoals gemeld loopt het contract met de Japanse maat schappijen op 7 augustus af. (Advertentie) Bezoekt het VOORLICHTINGS CENTRUM en de KABELBAAN ter afsluiting van de GREVELIN- GENDAM te BRUINISSE. Autobusdienst in aansluiting op de veerdienst Anna Jacoba Polder- Zijpe. Werkdagen van Zijpe elk uur van 1016.00 uur. Zondagen van Zijpe elk uur van 12.00—17.00 uur. Prijs retour voor volwassenen f 2,-, kind. i t/m 9 jr. 1,25 inclusief toegang Voorlichtingscentrum. Te Anna Jacoha Polder parkeer gelegenheid voor auto's. Inlichtingen: Voorlichtingscentrum Deltawerken, Bruinisse, tel. 0111S- 598.

de Stem | 1964 | | pagina 11