RUS IVANOV IS DE GROTE RIVAAL VAN ROB GROEN in West-Duitsland 1965 aan de beurt Speedway om gouden helm PLAATSINGEN voor tenniskampioenschappen Zwemwedstrijd in de Schelde Tennisstrijd van oudere jeugd Geheimtaal van eoach Karl Adam Italiaans team voor DIEREN Gaston Roelants poging mislukt Zeventig dagen voor de O.S. Gunstig geloot Afwachten Bekenden Waterpolo-ploeg 1 OKIO gekozen Stoffelijke resten Care] de Beaufort naar Nederland Galeabeker voor Russisch team WATERSTANDEN lere koffie voor jncl! Een I Egberts Koffie. Imanier raag, altijd Rood Merk I De kwaliteitskoffo bij uitstek. Pak van 250 g 1.82 Gemalen vacuum koffie in blik verpakt Handig voor de vakantie. Gemak kelijk in huis bij onverwachte situaties. Blik 250 g 1.98 DAGBLAD DE STEM VAN WOENSDAG 5 AUGUSTUS 1964 Bij geen sport dachten wij, is de voorpret in de Europese kampioenschappen zo groot als bij het roeien. Tweemaal daags verschijnen zowat alle ploegen op de in een nieuw jasje gestoken bosbaan. Men kijkt dan even de kat uit de boom en zoekt eventueel een geschikte sparringpartner uit of beloert zijn mogelijke tegenstander in de heats, slaat spurtjes of ontwijkt een vinnig duel met een groot concurrent. Het is vaak een spel van kat en muis, waarbij men elkaar uit de tent wil lokken om krachten, reactievermogen en mentaliteit te testen aan de geruchten. Edoch uiteindelijk keren zij toch terug op een rits vraag tekens, die deze Europese kampioenschappen der heren nu eenmaal karakteriseren. Vraagtekens die vanaf mor gen langzaam maar zeker zullen vervagen en tenslotte helemaal verdwenen zijn. Hoe zal de strijd zich ontwik kelen en wat is er voor Ne derland weggelegd Zondag kent men het antwoord. ■M. AMSTERDAM Tijdens het congres van de F.I.S.A. (internationale roeife- deratie) dat in Amsterdam werd gehou den, zijn de Europese kampioenschappen 1965 voor dames en heren aan West- Duitsiand toegewezen. De wedstrijden zullen in de tweede helft van augustus op de Wedaubaan in Duisburg, waar ook de Europese kam pioenschappen 1957 plaatsvonden, wor den gehouden. De Europese kampioenschappen 1967 voor dames en heren zullen in Vichy worden verwerkt. De finales voor de da mes vallen op 3 september, die voor de heren een week later. Reeds vorig jaar werd bepaald, dat Zuidslavië de tweede wereldkampioen schappen voor heren in 1966 zal orga niseren. De titels zullen in Bied worden betwist. Voor de Europese titelstrijd (dames) 1966 heeft zich nog geen kandidaat ge meld. Het is mogelijk, dat deze ook in Bied zal plaatsvinden. Tijdens het congres kwam ook de oor spronkelijke weigering van inreisvisa voor vier Oostduitse officials ter spra ke. Na stappen van FISA-president Tho mas Keiler stond het Allied Travel Of fice in Berlijn weliswaar alsnog visa toe aan de officials Gralla, Hermann en Jacob. Zonder opgave van redenen werd echter het visum van de heer Neu mann geweigerd. Wel mocht later diens landgenoot Hoffmann zijn plaats in de Oostduitse delegatie innemen. Afgevaardigden stelden voor, dat de FISA officieel alsnog zou protesteren. Voorzitter Keiler stelde hier tegenover dat dat weinig zin had, omdat de re denen waarom geen inreisvisa aan de heer Neumann was verstrekt, niet be kend waren. Een mening die de verga dering later bleek te delen. Een voorstel van de Oostduitse dele gatie in de toekomst een West- en Oost- duitse ploeg toe te laten tot de Europe se en wereldkampioenschappen, inplaats van een gezamenlijke Duitse ploeg kreeg weinig steun en werd met 21 tegen 22 stemmen verworpen. In de samenstelling van het FISA-be- stuur kwam geen wijziging. In de kamp- rechterscommissie van de internationale federatie werd drs. Chr. E. van der Ploeg, de scheidende voorzitter van de Nederlandse roeibond, gekozen inplaats van de Zuidslaviër Andrej Zezelj. De plaats van de heer van der Ploeg in de technische commissie werd voorts ingenomen door de heer D. Ferman, tot voor enkele jaren bestuurslid van de Nederlandse roeibond. AMSTERDAM. Op het nippertje volgens de reglementen dienden zij de naijlen te laat in is ook de Zuidslavische afvaardiging tot het Europese toernooi toegelaten. De Zuidslavische roeiers beschikken over een smalle beurs, te smal om de naar hun oordeel te hoge prijzen in de casa academica te betalen en als enigen hebben zij elders onderdak gevonden. Maar zij weten nu ook, dat goedkoop meestal duurkoop is. Dinsdag beklaagden de Zuidslaven zich bij de Nederlandse officials er over, dat zij te weinig eten krijgen. Uiteraard kunnen die offi cials daar weinig aan doen en met de raad „om meer eten te vragen"' moesten de Zuidslaviërs het doen. DEN HAAG Niet de laatste tijd zo succesvolle Tom Okker, maar titelhouder Jan Hajer is eerste geplaatst voor de nationale tenniskampioenschappen, die van 10 t/m 16 augustus op de Schevening- se Metsbanen zullen worden gehouden. Er waren twee redenen om Hajer de eerste plaats toe te kennen: hij verdedigt de titel (het vorig jaar veroverd in de finale tegen Evert Schneider) en heeft een heel jaar lang niet van een lrjhdge- verloren. Tom Okker neemt de noot tweede plaats Schneider. in, gevolgd door Evert BERGEN OP ZOOM. De traditionele 1200-meter-zwemwedstrijd in de Schelde, die ieder jaar georganiseerd wordt door de Bergen op Zoomse Zwem- en Water- polovereniging De Krabben, zal zondag 9 augustus gehouden worden. Men had de wedstrijd reeds eerder dit jaar willen laten doorgaan, maar door de slechte weersomstandigheden moest het uitgesteld worden. De wedstrijd van zondag is een jubileumwedstrijd, want het is reeds de tiende maal dat De Krabben het zwem feest organiseert. Het aantal inschrijvingen heeft de' stoutste verwachtingen overtroffen. Be reikte men vorig jaar reeds een record aantal deelnemers van honderd, tot op heden hebben zich dit jaar al ongeveer honderd veertig zwemmers en zwem sters aangemeld. Het grootste deel hier van komt uiteraard uit Bergen op Zoom, maar ook vele verenigingen uit andere plaatsen hebben ingeschreven, bijvoor beeld St -Hieronymus uit Roosendaal, De Ganze uit Goes, De Schelde uit Terneu- zen en Luctor et Emergo uit Middelburg. Dc wedstrijd begint om kwart voor vijf. Men start vanaf de Kop van het Hoofd. De deelnemers kunnen zich vanaf half vier melden in de badinrichting, waar zij zich ook kunnen omkleden. Vandaar zal men gezamenlijk naar de Kop van het Hoofd vertrekken. Bij de dames is eveneens de kampioene 1963 (Jenny Ridderhof) -eerste geplaatst, gevolgd door de vier „tennismeisjes"' in de rangorde Trudy Groenman, Betty Sto ve. Anja Lepoutre en Elly Krocke. De plaatsingen zijn als volgt: Heren enkelspel: 1. Jan Hajer (titel houder). 2. Tom Okker, 3. Evert Schnei der, 4. Ron van Geldei', 5. Piet van Eys- den, 6. Willem Maris, 7. Lex Karamoy. 8. Eddy Knoei. Dames enkelspel: 1. mevr. Jenny Rid derhof (titelhoudster), 2. Trudy Groen man, 3. Betty Stöve, 4. Anja Lepoutre, 5. Elly Krocke, 6. Els Spruyt, 7. Patricia van der Heuvel, 8. Koosje de Jongh. Heren dubbelspel: 1. Van Eysden— Maris (titelhouders), 2. SchneiderHajer, 3. Van GelderOkker, 4. HaksVeentjer. Dames dubbel: 1. Trudy Groenman Anja Lepoutre. 2. Elly Krocke—Betty Stöve, 3. Madeleine KieboomJenny Ridderhof, 4. Marijke JansenEls Spruyt. Titelhoudsters: Eva de Jong—Anja Le poutre. DE UITSCHAKELING van de als zesde geplaatste Ken Fletcher door de 28- jarige Brit Billy Knight was de grote nationale Duitse tenniskampioenschap- verrassing van de tweede dag van de internationale Duitse tenniskampioen schappen in Hamburg. Knight won met 4 36, 6—3, 75. Wilhelm Bungert, de nummer e e n van de Duitse rang- h.ist. had bijna drie uur nodig om de Roemeense Zwitser Dimitrie Sturdza <27) met 5—7, 6—4, 7—9. 7—5, 6—4 te bedwingen. De overige geplaatste speel sters en spelers handhaafden zich vrij gemakkelijk. ÖEVENTER Betty stöve is de gro te favoriete bij de Nederlandse tennis kampioenschappen oudere jeugd, die momenteel in Deventer wordt gehouden. In de kwartfinales van de strijd om de Kea-Bouwman-vaas zegevierde zij met 6-1. 6-3 over Gerrie Westhoff. De inzet van de strijd vormt de jhr. van Lennep-schaal, die vorig jaar door lom Okker werd gewonnen. De uitsla- uG12.' meisjesBettij StöveGerrie West hoff 6-1, 6-3, Ada BakkerTine Zwaan o-3, 6-3, Ria HoupsLidy Jansen Ven- neboer 6-3, 6-2. Astrid SuurbeekHet ty Baas 6-1. 6-0, Jongens: Nick Fleury—Rien van Blerk 6-8, 6-0. Richard KastenRob de jos 4-6. 6-2, 6-3 Bert van Slooten— ,Wlhny MacDonald 6-3. 6-3. Peter Soe- l6r$—Carel Thijssen 6-3. 6-1. AMSTERDAM. —De vreemdste com mando's klonken over de Bosbaan „Romeins 2 - 1" en even later „neen, neen. 26" en meer van die voor buiten staanders onbegrijpelijke combinaties werden door de beroemde Duitse roei- coach Karl Adam vanaf de kant naar de niet minder beroemde acht van Ratzeburg, favoriet voor de Europese titei en het OJympisch goud in Tokio geschreeuwd. Maar wat voor de nieuwsgierige toe schouwers een volslagen abracadabra was, werd feilloos door de bemanning van de Duitse acht vertaald in nuttige aanwijzingen, bedoeld om de mogelijk aanwezige „braampjes" in deze perfecte roeimachine weg te polijsten. Want sinds enige maanden is er con currentie komen opdagen voor de Duit sers, die de laatste jaren onverslaan baai- waren. Een Russische acht uit Wilna won de Grand Challenge in Heniey, waar Ratzeburg niet was gestart en alle pogingen van de Westduitsers om het daarna tot een treffen met de Russen te brengen, hebben tot nu toe gefaald. Zelfs bij de grote regatta in Moskou liet Wilna verstek gaan, zodat de Duitsers in het ongewisse zijn gebleven over de kracht van deze tegenstander, die nu wel in Amsterdam is verschenen. Er bleef de oud-bokskampioen Adam niets anders ovei dan zijn roeimachine nog meer te vervolmaken en omdat daarvoor nog geen computor is uitgevonden, heeft Adam nog wat onbegrijpelijke kre ten aan zijn geheimtaal toegevoegd. Gemengd dubbelspel: 1. Trudy Groen manOkker, 2. Betty StöveVan Eys den, 3. Elly KrockeMaris, 4. Els Spruyt Van Dalsum. Titelhouders: Eva de Jong Willem Maris. ROME De Italiaanse ploeg voor de drielandenwedstrijd NederlandItalië Hongarije, die op 15 en 16 augustus in Dieren wordt gehouden, bestaat uit: Dames: vrije slag: Daniela Beneck, schoolslag: Luciana Marcellini en Lau ra Schiezzari; vlinderslag: Elisabetta Noventa; rugslag: Luciana Massensi en Raffaela Cutolo; heren: vrije slag Bru no Bianchi, Pietro Boscaini. Massimo Borraci, Lino Borello, Sergio de Grego- rio. Pier Paolo Spangaro en Giovanni Orlando, schoolslag: Cesare Caramelli, Giovanni Gross, vlinderslag: Antonello Rastrelli, Fossatirugslag: Ezio della Savia, Chiaffredo Rora, wisselslag: Pie tro Pagnini, Francesco Spinola. De Italiaanse zwembond zal op een later tijdstip de overige zwemsters op de vrije slag en de deelnemers aan de estafettes aanwijzen. STOCKHOLM. De Belg Gaston Roe* lants heeft tijdens de internationale at letiekwedstrijden in Stockholm de 3.000 m steeple-chase gewonnen in 8.31.8. Zijn recordpoging (onder barre weersomstan digheden) slaagde dus niet. Zijn landge noot Josef Lambrechts werd tweede op de 800 meter. De uitslagen 3.000 m steeple-chase: 1 Roelants, België 8.31.8; 2 Persson. Zweden 8.40.6; 3 Kuha, Finland 8.44.8; Gusta vsson', Zweden 8.47.4; 5 Jokomizo. Japan 8.50.6; 6 Holas, Tsjechoslowakije 8.53.0. 800 m: 1 Morimoto, Japan. 1.49.8.' 2 Lambrechts. België 1.50.2; 3 Lindbaeck, Zweden 1.50.4; Jungwirth, Tsjechoslowa- kije 1.50.5. „Nog zeventig dagen en dan is het zover". Onder hoogspanning wordt er in de kantoren van het organisatiecomi té in Japans hoofdstad gewerkt om al les tot in de perfectie in orde te heb ben. Onder dit motto wordt er in Tokio gewerkt en het ziet er naar uit, dat de buitenlanders van de ene verbazing in de andere zullen vallen. Overigens is men in Japan teleurge steld over de kaartverkoop in Europa. Tot 19 juli is slechts 56 procent van de ter beschikking staande kaarten af genomen en de Japanners hebben dan ook ruim 25.000 biljetten teruggevraagd. Alles voor de Olympische Spelen", dat zijn de toverwoorden waarmee alle wetten gebroken worden. In deze warme dagen is er een groot tekort aah water. Maar minister Kono heeft gesproken en nu reeds vloeit dagelijks 400.000 ton water uit de rivier de Tone naar de Japanse hoofdstad. Men wil niet riske ren dat er iets aan de watervoorzie ning mankeert. Er werd gisteren ruim 32 km nieuwe weg voor het verkeer vrijgegeven. Der tien. km lang zijn de hoog gelegen we gen terwijl 52 km oude straten zijn verbreed, waarbij in de omgeving van het keizerlijk paleis de wegen door tunnels gaan om het landschappelijke schoon niet te verstoren. Ook de snelste trein ter wereld, die met een gemiddelde snelheid van 210 km per uur de 515 km lange afstand van Tokio naar Osaka aflegt, is nu klaar. Een dezer dagen zal een proefrit worden gemaakt over het gehele baanvak. (Van onze roeimedewerker) AMSTERDAM. Nu bij de lo ting voor de heats ook eindelijk het programma van het Europees Roeikampioenschap te Amster dam is uitgekomen, kent men bo vendien voor een groot deel offi cieel alle namen en bladert een ieder koortsachtig in oude pro gramma's op zoek naar vroegere verrichtingen. En toch men kan een startje of een sprintje winnen van de eigenlijke krachten der ploegen en skiffeurs is weinig te zeggen. Werden immers het afge lopen weekeinde niet reputaties omvergekegeld alsof het lucifers houtjes waren? Gingen onze heren niet naar Bags- vaerd Só te Kopenhagen na het de bacle van de wereldkampioenschappen met de schrik nog in hun schoenen van Luzern? En ziedaar: wij zijn van de Europese kampioenschappen te Ko penhagen teruggekeerd met opgeheven hoofd en de borst vooruit. Na een finaledag, die een gloriedag voor de Nederlandse roeisport werd zo als wij er na de tweede wereldoorlog slechts zelden een hebben beleefd. Om de feiten van deze gloriedag te releveren het volgende: twee maal zilver (Rob Groen in de skiff en de Nereus-twee met Wertena en Castelein) en eenmaal brons (de Willem 3 twee met Boelen en Enters) kwam Nederland rijker be deeld uit de bus dan Rusland. En nu, nu staat er weer zo'n krachtmeting voor de deur en weer zijn er optimisten en pessimisten. Veel wordt er gesproken over de Duitsers en de Russen. De aan val op de Duitse hegemonie, die vorig jaar op de Rotsee nog eens werd her haald, heeft ervoor gezorgd dat er welis waar'een Duitse roeihegemonie is (nog is) doch dat van een Duitse suprematie bepaaldelijk niet meer gesproken kan worden. Aanstaande zondagavond zul len wij ook dit kunnen weerleggen in feiten en cijfers. 'Bij de loting die voor sommigen vaak zo wreed kan zijn zijn de resul taten voor ons land in één woord gun stig te noemen. Met spanning volgde men de lotingsprocedure in het clubge bouw van de roeivereniging Amstel. Vóór de loting werd medegedeeld dat er verschillende ploegen onverwacht hebben laten afweten. Dit zijn: de ge stuurde vier van de Verenigde Staten, de ongestuurde twee van Nieuw Zeeland, de* ongestuurde vier van Noorwegen, de dubbeltwee van de Verenigde Staten en de Roemeense acht. Rob Groen onze stijlskiffeur uit Am sterdam, kan in ieder geval lachen, j Zestien skiffs in drie heats zullen vandaag op de baan verschijnen. Neus en Jordan (Duitsland) grootse winnaars van het goud te Kopenhagen achter zich wisten te houden. Hoe wel Duitsland nu niet bij onze twee in de heat is ingedeeld, is de vermaarde Duitse twee inmiddels al ontbonden en zal dit land met een nieuwe (wellicht weer zo'n verrassende ploeg) twee op de Bosbaan komen. Triton zal Rusland, voorheen niet zo sterk op dit nummer en Denemarken als zijn grootste tegen standers ontmoeten. Als deze debutanten hun tanden op elkaar zetten kunnen zij de finale misschien direct bereiken DE VENEZOLAAN Enrique Herrera heeft tijdens een sportfeest in Caracas verbluffende tijden gemaakt op de sprint. Hij zegevierde op de 100 me ter in lO.i sec. en op de 200 meter in 20.5 sec. EEN 17-JARIGE middelbare scholier en rugbyspeler uit Chattanooga, Tennes see is tijdens de training door een flauwte overvallen en op weg naar het ziekenhuis overleden. Drie van zijn ploeggenoten moesten in het zieken huis worden opgenomen, omdat zij door de hitte waren bevangen. Over de doodsoorzaak van de middelbare scholier kan pas na de lijkschouwing iets met zekerheid worden gezegd. (Van onze sportredactie) AMSTERDAM. Zestien inter nationaal befaamde speedwaycou- DANNY DUNTON reurs uit Australië, Denemarken, Duitsland, Enge] and, Finland. Zweden, Schotland en Nederland zullen maandagavond 10 augustus in het Amsterdams Olympisch Sta dion felle strijd leveren om de gouden helm van Amsterdam. On der de deelnemers zijn de sterkste speedwayrenners, die ooit in Ne derland aan de start zijn versche nen. Favorieten voor de fel begeerde trofee die een waarde heeft van meer dan f. 1000,zijn de 26-jarige Engelsman Mike Broadbanks, z|jn 18-jarige land genoot Brian Brett, de Australiër Ray Cresp en de Schotse veteraan Kan Mc.Kinley, Broadbanks en Mc.Kinley zijn de laat ste jaren doorgedrongen tot dc finale van hel wereldkampioenschap speedway. Brett won twee weken geleden de eerste Britse voorronde voor de wereldtitel, waarbij hij geweldenaar Barry Briggs van de baan reed. De Australische fa voriet Cresp drong vier maal door tot de wereldfinales. Broadbanks. Brett en Mc.Kinley reden vorige maand in de test: wedstrijden tus sen de teams van Groot-Brittannië en de Sovjet-Unie in Coventry, Manchester en het Wembley-stadion. Het tekent de kracht van de Britse speedway, dat de Britten de sterke Russen alle drie keer versloegen. Broadbanks, Brett en Mc.Kin ley behoren met Barry Briggs en de Rus Plechanov tot 's werelds beste ren ners. Ook Leo Ramm (Australië), Stan Stevens uil Schotland en de in Nederland zeer populaire Engelsman Danny Dun ton behoren tot de sterren uit de Britse speedway-wereld. De Fin Timo Laine heeft in Nederland al enkele keren da verend speed vuurwerk afgestoken heeft en de Zweed Gunnar Malmquist heeft ook al bewezen tot grootse prestatie in staat te zijn. Oladi Turunen (Finland) en Po Josefsson (Zweden) zijn jonge opkomende krachten. Het grootste vraagteken is de enige Nederlandse deelnemer, Nico van Gor- cum, vorig jaar de winnaar van de gou den helm van Amsterdam. Dit jaar zal er in Tilburg geen wed strijd plaatsvinden. Vrouwe Fortuna is Rob Groen goedge zind. Het lot plaatste hem in de eerste finale, waarin hij de Tsjechische skif- feur dr. Schmidt zal ontmoeten en de Zwitser Kottmann, die te Kopenhagen tiende werd en in de Rotsee-regatta te Luzern vijfde met 13 seconden achter stand op Groen. Van geluk mag de Aegir-skiffeur spreken dat Vaclav Ko zak, die vorig jaar onze oranjeman bij verrassing klopte, door een bij een ijs- hockeywedstrijd opgelopen beenbreuk niet in conditie is en door Schmidt ver vangen is. De Tsjechische roeibond heeft daarom dr. Pavel Schmidt de man die vele ja ren met Kozak in de dubbeltwee uit kwam en Olympisch goud in de dubbel twee won te Rome, naar de E.K. ge zonden, Groen heeft hem echter al verschillende malen verslagen en daar om is zijn plaats in de finales van zondag vrijwel zeker. De grote concur renten bij de verdeling van het ereme taal in de skiffs zullen voor Groen onge twijfeld de Rus Ivanov zijn en de Pool Kubiak, waarvan Groen te Luzern na een bikkelharde strijd won. Zij zijn ech ter beiden in de derde serie ingedeeld. Voor wat betreft diegene die niet in de heats winnen is er vrijdag de herkan sing van waaruit zij zich alsnog kunnen plaatsen in de finale. Ook onze nog zo jonge gestuurde Triton-twee met Hart suiker en Rouwe heeft het lot toegela chen. Nog geen maand geleden traden deze twee op de voorgrond, toen zij te Essen de beroemde wereldkampioenen Het bestuur van het NOC heeft de vol gende elf waterpolospelers aangewezen voor het Olympisch toernooi in Tokio- Henk Hermsen (Robben), Ben Kniest (Neotunus Arnhem), Wim van Spingelen (HZPC). Harry Vriend (Y). Wim Vriend (Y). Fred van Dorp (AZPCl. Gerrit Wormgoor (UZSCi, Bram Leenards (DZV). Nic. van der Voet <ZIAN>. Hans Muller (AZPC) en Jan Bultman (Gooi). Als coach zal optreden Rudi van Fegge- len. als ploegleider Frits Smol. KEULEN In de nacht van maandag op dinsdag zijn de stoffelijke resten van de omgekomen autocoureur Carel Go din de Beaufort naar Maarsbergen, de plaats waar de Beaufort werd geboren, •ii woonde, overgebracht. Donderdag zal de teraardebestelling geschieden. De Nereus-Willem 3 combinatie, be staande uit de voormalige tweeën ge vormd door Wartena-Castelein en Boe len - Enters, en de dubbeltwee met Max Alwin en Bots kan men over de zelfde kamscheren. Eerstgenoemde oranjeploeg zal wellicht alleen van Oos tenrijk tegenstand ondervinden. Voor de Verenigde Staten, Finland en Polen behoeft de combinatie geen angst te hebben. Onze dubbeltwee zal moeten afwachten wat er van andere zijde van de aardbol komt. Men weet nl. niets van de Nieuw-Zeelandse ploeg af die Al- win en Bots in hun heat krijgen. Roe menië is echter bij voorbaat een ge de gen concurrent. Met een vijfde plaats keerden zij uit Kopenhagen terug en zijn dus geen onbekenden op E.K.-gebied. Missen onze beide ploegen de boot, dan zullen zij het in de herkansing moeten proberen. Dit is niet te hopen want voor al bij de heren is in zo'n toernooi de herkansing altijd een uitermate hard ge vecht. dat het uiterste van de vermogens der ploegen vergt en vaak zijn sporen achterlaat op de strijd in de finales de dag erna. Evenmin zijn Blaisse en Venemans kansloos in hun heat. Algemeen ver wacht men dat zij een hele kluif zullen hebben aan de meest talentvolle combi natie volgens de Duitsers zelf. van hun ploeg namelijk Bende en Zumkeller. Duitsland zal de Delftse studenten- ploeg in de gestuurde vier wel te vlug af zijn, terwijl ook Noorwegen tot de topploegen in deze heat behoort. Voor Laga zullen wij dus een greep naar de finale in de herkansing te zien krijgen. Bij de foto's: Rechtsboven: De sterke Rits Iva nov die waarschijnlijk een groot duel gaat strijden met Rob Groen. Linksboven: De roeisport kan het moeilijk zonder water stellen, maar er zijn ook ogenblikken dat er te veel water aan te pas komt. Deze official heeft0 tijdens zijn gesprekje met de' Nederlandse gestuurde twee (Roue-Hartsuiker) de paraplu maar opgestoken. Stuurman Bos laat het allemaal over zich heengaan. Midden: De Zwitserse acht moet twee boothelften aan elkaar mon teren. In Zwitserland met zijn bochtige bergwegen kan de boot niet in één stuk worden vervoerd. Dc Russische tennisploeg heeft te Vi chy beslag: gelegd op de Galeabeker door Tsjeeho-Slowakije met 3-2 te ver slaan. De beslissing viel pas in het laatste enkelspel, waarin Metrevell met 6-1, 6-4, 6-1 zegevierde over Koudelka. Tevoren had de Tsjech Kodes voor de tweede maal een achterstand van zijn land ongedaan gemaakt dooi* een over winning met 5-7, 4-6, 10-8, 8-6, 63. op Ivanov. In de strijd om de derde plaats won Hongarije, dat na het dubbelspel nog met 1-2 achter stond, met 3-2 van West-Duitsland. Konstanz 317 2); Rheinfelden 200 ,ht7): Oltenheim 233 9); Straatsburg 168 (+6); Maxau 346 (+3); Plochingen 94 (—8): Mannheim 160 i—5); Stein- bach 112 (—1): Mainz 162 (—2); Bingen 91 3); Kaub 87 5): Kochum 240 (-rl); Koblenz 190 (—3): Keulen 28 onv.; Ruhrort 190 onv.: Lobith 789 1)' Njj. megen 575 (—2); Arnhem 633 3): Eef- de IJssel 132 (—3): Deventer 56 3)- Monsin 5438 (—2): Borgharen 3800 onv.; Belfeld 1089 (+7); Grave beneden de sluis 501 onv.

de Stem | 1964 | | pagina 11