Zeeuwsch-Vlaanderen Bergenaar J. Baartmans exposeert in Zandvliet Maar óók Holland Sport Op bezoek bij JOOSTJE in het land van Saeftinge ZUID-BEVELAND GEBREK ROMANTIEK Schoen-museum KLE1DAMMEN TERUGTOCHT 2 2 Bromfiets frontaal tegen bestelauto Dagblad De Stem GOES Vandaag Morgen Foto voor trouwe bezoekers van EXAMENS HOOGWATER DAGBLAD DE «TEM VAN DINSDAG 4 AUGUSTUS 1964 WIE WIL ER NU NOG SCHAAPHERDER ZIJN? (Van een onzer verslaggever) 1N Graauw, zijn woonplaats, kent men hem als Joostjede herder op Saeftinge. Joostje moet, volgens de overleveringen, ongeveer 45 ja ren oud zijn. Hij ziet er uit als een nog betrekkelijk jonge knaap van een jaar of 35. Hij zwaait al meer dan 25 jaren de herdersstaf over kudden schapen in het Land van Saeftinge. Hij kent bijna alle schor ren en watergeulen en alle begaan bare paadjes. Al die kennis én een scherp ontwikkeld instinct, dat hem waarschuwt voor dreigend gevaar dat moet een herder daar zeker heb ben heeft hij opgedaan door een lang verblijf in de grootse eenzaam heid van dit prachtige gebied bui ten de dijk, die aan de Zeeuwsch- Vlaamse zijde de Wester schelde, of, zo men wil, de Schelde, afdamt. Alle dagen laat hij met een Belgische collega, die overigens nog maar ander half jaar domicilie heeft op het Land van Saeftinge, de kudde uitwaaieren over de omgeving van de beide schaap, stallen die men er nog rijk is. Joosje is een zwijgzaam man gewor den. Het is bijzonder moeilijk een vloeiend en maar enigszins lang ge- 'sprek met hem aan te knopen. Hij is gewend geraakt aan de eenzaamheid, die je wacht op de uitgestrektheid van 3500 hectaren van het Land van Saef tinge. Af en toe komt vogelwachter J. van der Zande uit Clinge langs. Een ge sprek tussen die twee, mits het gaat over getijen, de drinkwatervoorziening voor de schapen, de kwaliteit van het hooi voor de winter en mits de heer Van der Zande niet teveel gasten heeft meegebracht, wil wel eens vlotten! Toostje is een van de nog weinige J schaapherders in Nederland. Ware er een Bond van Schapenhouders, om maar eens een naam te noemen, dan zou in de periodiek van deze bond dikwijls een beschouwing worden gewijd aan het, zo stellen wij ons voor, „ontstel lende gebrek aan herders". Door dat tekort aan herders is de schapenhoude rij in de laatste jaren gedecideerd verder naar de achtergrond verwezen. In Drente schapenland bij uitstek, zo als eenieder dient te weten komt men, nog slechts sporadisch een kudde tegen. Ook in het Land van Saeftinge is de schapenhouderij ingekrompen. Door het gebrek aan herders moesten de schapen uit beide stallen worden samengevoegd tot één kudde. Momen teel grazen nog ongeveer 1600 schapen langs het pad naar de beide stallen. Een gedeelte daarvan wordt dan bovendien uitgemaakt door dieren, afkomstig uii de twee stallen, die even binnen de dijk staan. Cen schaapherder is een sterk gero mantiseerde figuur. Teksten vai sommige kerstliedjes zijn daar niet vreemd aan. Beantwoord echter eens de vraag die de heer Van der Zande zichzelf en ons hardop stelde, toen wij met hem „op tocht" waren langs de stallen: „Wie wil er nu nog schaapherder zijn, zich alle dagen van Jan en alleman verlaten weten, veel eenzaamheid AXEL Het rijden met te grote snelheid is de jeugdige bromfietser de J. duur komen te staan. Rijdende van de markt in de richting van het parkeerterrein zag de J. te laat de hem tegemoet komende be stelwagen van de fa. G., eveneens uit Axel. Met volle snelheid reed de J. fron taal tegen de bestelwagen. Met inwendige kneuzingen moest de bromfietsberijder zich onder dokters behandeling stellen. Zowel de bromfiets als de bestelwagen werden flink beschadigd. HULST BILJARTWEDSTRIJD In café „Maria" is een biljartwedstrijd gespeeld tussen ,,Paal sportief" en „Ma rionette". „Paal sportief" won met 14—10. De uitslagen waren: K. Vonck E. Taelman 02; R. Stevens J. v. Den deren 11; B. Boegaart A. de Block 02; J. Verstraeten J. Hermans 20- P. Boets P. v Kerckhoven 02; p'. v. Goethem W. v. Swaal 1—1; G. Sslis T. Schauwaert 2—0; J. Verstraeten P Passenmiers 1—1; J. Storm B. Taelman 20; K. Vonck J. Leeraert 11; C. v. Dorselaer L. Haulez 20; S. v. Dorselaer P. de Kerf 20. Schoondijke VETERANENWEDSTRIJD SCHOONDIJKE Alhier is een vetera- nenwedstrijd gespeeld tussen Schoondij ke en Red Star uit Eede. De ruststand was 11; eindstand 3—3. Na afloop van de wedstrijd bood Eede Schoondijke een mooie beker aan. De heer G. Martens uit Aardenburg kreeg van Red Star het ere-voorzitterschap aangeboden. Op 10 augustus zal le Aardenburg de returnwedstrijd plaatsvinden. Het ligt in de bedoeling een veteranen- competitie in west-Zeeuwsch-Vlaanderen in het leven te roepen. Sluis CARILLONCONCERTEN Het programma van de beide carillon concerten, die donderdagavond te beluis teren zullen zijn luidt: Middagconcert: Préludium (Jef De~ nijn-; Charmaine (Rapée); Choral: Lieb- ster Jesu (Bach); Too Young (Lipp- mann); Twee volksliederen; Jalousie (Gade); Negro Spirituals (Foster); Whis pering (Schonberger)De Lustige Boer (Fall); Berceuse de Jocelijn (Godhard). Avondconcert: L'Arlesienne (Bizet); Dans le jardin d'un monastère (Ketelbey Choral: Jesus dies on Calvary (X); Si j'étais roi (Adam); Wiegenlied en Walz (Brahms); Twee Volksliederen; Pel grimschor (Wagner); De Lustige We duwe (Lehar); Chant sans paroles (Tch kowsky); Nabucco 61avenkoor van Verdi JACHTRECHT VERPACHT Het jachtrecht over de gemeente- landerijen werd gegund aan de heer F. Clyncke te Sluis voor een bedrag van f 166,per jaar van 1 oktober 1964 tot 1 april 1970. VISWEDSTRIJD In de vaart van Brugge naar Sluis werd de eerste van een drietal viswed strijden gehouden die georganiseerd wor den door de r.-k. jeugdraad voor de jeugd beneden de 14 jaar. In totaal werden 101 visjes gevangen en iedere vis werd met oen punt beloond. De uitslag luidt 1. Sjaak dü Fossé 47 punten; 2. Daniel Verleye 25 p.; 3 Martien Leenhouers 7 p.; 4. Han Crooy- mans 5 p.; 5. Willy Oude Breuil en Cor Lensen elk 3 p. Voor de beide an dere wedstrijddagen kan nog ingeschre ven worden ^KNEUZEN Inspecteur van politie draagt drie sterren Mot ingang van 1 augustus is de inspec- teur-korpschef van de gemeentepolitie, D. van Ooijen, bevorderd van ambtenaar 3e klasse, tot ambtenaar 2e klasse. Bur gemeester mr. H. Rijpstra meende dit in intieme kring in de raadzaal, waarbij ook mevrouw Van Ooijen, mevrouw Rijp stra, wethouder M. de Vos en enkele ondergeschikten van de heer Van Ooijen aanwezig waren, te moeten onderstrepen. „Als wij oude foto's bekijken, waarop de vroegere inspecteur Klaassen (een legendarische figuur voor de oudere Ter- neuzenaars) staat afgebeeld, aldus bur gemeester Rijpstra, en wij trekken de lijn door dan wordt het feit, dat de huidige korpschef drie sterren draagt, een belangrijke gebeurtenis. Mr. Rijpstra onderstreepte op de eerste plaats, dat door de bevordering van de heer Van Ooijen een onjuiste toestand uit de we reld is geholpen. Immers, er zijn klei nere gemeenten waar de inspecteur van de gemeentepolitie reeds langer 2e klasse ambtenaar is en aangezien Terneuzen binnen afzienbare tijd zijn 18.000e inwo ner verwacht, is een dergelijke bevor- Dagblad voor Zeeland KANTOREN voor Zeeuwsch-Vlaanderen: Steenstraat 14. telefoon 2377 Hulst voor Walcheren en Zuid-Beveland: Klokstraat 1, telefoon 6252 G< 'ES Eerste redacteur voor Zeeland. Exploitatie- inspectie Zeeland F. DE LIGT L. K M L>E JONG tel. 6252 Goes tel. 2377 Hulst privé 7300 Goes Redacteur voor Oost-Zeeuwsch-V laanderen en Kanaalzone W. WOLTERS tel. 2377 Hulst privé 2572 Hulst Redacteur voor West-Zeeuwse h- V laanderen J PETIT Breedestraai *A Ocstburg tel. 01170-2991 Redacteur voor Zuid-Beveland en Walcheren. S. AUGUSTIJN, tel. 6252 Goes Rayonbeheerder voor Zuid-Beveland en Walcheren K. MENU, tel. 6252 Goes Prijs voor losse advertenties, bestemd voor de editie Zeeland f 0.18 per mm. 1 mm ingezonden mededelingen 2bi mm gewone advertenties Bij contract aanzienlijke reductie „Kleintjes": 3 regels ol minder f l,- elke regel meer f 0.25 Als één regel gelden 23 letters en/ol leestekens. Bij plaatsing ook m de Brabantse oplage resp. 1,60 en f 0,60. Bij 3 achtereenvolgende ongewijzigde plaatsingen de derde plaatsing tegen half geld. dering zeker op haar plaats. De burge meester zei, dat de rang van commissa ris van politie nog wat erg ver weg ligt, maar niettemin een zeer reële mogelijk heid kan genoemd worden. Hij ver wachtte dat gezien de nog jeugdige leeftijd van de heer Van Ooijen dit dan ook helemaal niet onmogelijk is. Burgemeester Rijpstra noemde nog een tweede en lang niet mindere reden waar om de bevordering van de heer Van Ooijen op haar plaats is. Daarvoor was een meer subjectieve beschouwing nodig, waaruit duidelijk bleek, dat mr. Rijpstra bijzonder veel waardering heeft voor hetgeen de heer Van Ooijen tijdens zijn bijna drie Terneuzense jaren gedaan heeft. De burgemeester prees hem om zijn strikte rechtvaardigheid en „de hand die ook barmhartig zijn kan". Dat ook de manschappen er zo over denken bleek uit de felicitatie van adju dant E. Russchen, die bijzonder veel waardering had voor de wijze, waarop moriUjkheden werden opgelost. De heer Van Ooijen, die in zijn dank woord zei veel medewerking te hebben ondervonden, memoreerde dat zijn be noeming bijna drie jaar geleden, toen hij van de rijks- naar de gemeente politie overstapte, een experiment is ge weest, waarbij „Terneuzen de spits heeft afgebeten". Van het Rijksinstituut voor hoggre politieambtenaren te Hilversum, dat sedert 1948 bestaat, zijn er drie jonge politieambtenaren tot korpschef benoemd. Terneuzen was de eerste, la'ter zijn twee kleinere gemeenten gevolgd. BURGERLIJKE STAND Geboren: Frangois zv P. Dieleman van Doezelaar: Catharina dv A. t Gilde- Camphens: Sarien dv F. de Pooter - Me chielsen; Erik zv M. Cardon - de Coene; Carla dv J. Wondergem - Rijkse; Antho- nie zv L. Kooijman - Meeuse; Erminio zv C. Kegels - van den Bos; Johanna dv J. Wieles - Kolijn; Cornelis zv G. Koek koek - de Kraker; Adriaan zv J. Hoef nagel - Schonacker; Jaap zv J. Hane- kamp - van de Vreede; Cornelia dv W. Verhelst - Kaijser; Egbert zv J. Bramer van Langevelde; Anja dv G. Beeldens- Fieret. Huwelijksaangiften: Albert Camonier, 22 j. en Maria Zaal, 19 j.; Anske Bouman, 75 j. en Suzanna Leunis, 53 j.; Simon Meeusen, 25 j., te Hoek en Maria de Bruijne, 26 j.: Hendrikus Bergsma, 26 j. en Margaretha de Koeijer, 20 j. Huwelijksvoltrekkingen: Jozé Doorns, 22 j. en Ewalda Boers, 21 j.; Daniël Tol lenaar, 23 j. en Cornelia Dieleman 19 j.; Abraham Buyck, 26 j., te Vlissingen en Maatje van Doom, 22 j.; Adriaan 't Gilde, 69 j. en Elisab. T'. Espen, 61 j., te Sas v. Gent; Levinus Klaassen, 25 j. en Elena van Gelderen, 25 j.; Ferdinand Spaas, 29 j. en Rosa Eeckelaer, 20 j.; Krijn Dees, 24 j. en Adriana Scheele, 22 j. Overleden: Elisabeth de Jager, 73 j., geh. gew. met F. Blok; Maria Sarazijn, 72 j., geh. gew. met F. Cortvriendt; Tanneke van de Wege, 59 j., echtg. van P. van Langevelde; Léons de Smet, 71 j.: Elodie van Leemput, 70 j., echtg. van G. Ver biest; Marinus Vermue, 67 j., echtg. van M. de Jonge. IJzendijke MONSTER SCHIETING De plaatselijke VVV afdeling organi seert zondag een grote monste >chieting op 2 liggende wippen, waarvoor 180,- gratis prijzen beschikbaar is Een wip komt op het marktplein, de andere op het 17 octoberplein. Gezien het aantal in schrijvingen bestaat er onder de schut ters grote belangstelling voor dit festijn. FANCY-FAIR De KAJ afdeling IJzendijke zal ter versteviging van de kas zondag een fancy fair organiseren in het parochiehuis waarvoor 1000,- prijzen zijn te winnen. Aansluitend hierop wordt in het Hofzicht- theater een balavond belegd. WAGEN DOOR ETALAGERUIT Door het losraken van koppelingen van achter tractoren gehaakte landbouwwa- gens gebeurden een tweetal ongelukken. De wagen van landbouwer D. W. uit IJ zendijke kwam terecht in de etalageruit van de firma De B. in de Beursstraat en richtte een grote ravage aan. De wa gen van van de M. uit IJzendijke kwam met 5 ton gerst in een sloot terecht. DIPLOMA-ZWEMMEN AAN GOESE SAS Zaterdag heeft de heer Sampon, official van de Koninklijke Nederlandse Zwem- bond, aan 'tGoese Sas van in totaal 57 kinderen zwemvaardigheidsproeven afge nomen. Van de 43 kandidaten voor het A-diploma slaagden er 36. Van de 14 ge gadigden voor het B-diploma moesten er acht worden afgewezen. De jongens en meisjes zijn opgeleid door twee instructrices van de zwem- en badclub 'tSas. Bij het afleggen van de proeven waren o.a. aanwezig de heer Van der Zwaan uit Brede namens de commis sie elementair zwemmen van de KNZB, mevrouw Wagenaar uit Souburg, diplo ma-consulente voor Zeeland van de KNZB en de heer H. van der Vreugde namens de gemeente Goes. Kivadendamme SCHIETING De handboogvereniging A.D.L.M. hield haar schieting op de staande wip. Aan wezig waren 43 schutters van 12 ver schillende verenigingen. Hoofdvogel; J. Rentmeester, van Willem-Teil te Ove- zande; 1ste zij vogel: P. Peeters, van Vic toria te Kwadendamme; 2de zijvogel: C. Bek, van Soranus te Heinkenszand; 1ste bovenkal: J. de Rijke, van Edele-Hand- boog te Oudelande; 2de bovenkal: E. Hof man. van Zeelandia te Ovezande; 1ste onderkal: Jac. Vermuë, van Jac. v. Bei eren te Goes: 2de onderkal: A. de Jonge Pz, van Willem-Teil te Ovezande: 1ste Klep: Jac. Smallegange Mz, van Zorg vliet te Ellewoutsdijk; 2e Klep: A. de Jonge Jr, van Soranus te Heinkenszand 3de Klep: P. de Koster, van Soranus te Heinkenszand. Meeste kleine vogels: P. Voet, van Vic- toria te Kwadendamme, 8 stuks. Oudelande PRIJSSCHIETING De heer J. de Rijke organiseerde een avondschieting op de ligende wip in café Centrum. Er waren 29 schutters, die een ware strijd leverden voor de mooie prijzen. Hoofdvogel: Niet afgeschoten; 1ste Klep: C. Lous, van Edele-Handboog te Oudelande; 2de Klep: C. D. Raas, van Willem-Teil te Ovezande; 3de Klep: W. de Wilde, van Juliana te Oudelande; 4de Klep: P. Verheyke, van Zorgvliet te El lewoutsdijk; 1ste zij vogel: C. Lous, van Edele-Handboog te Oudelande; 2de zij- vogel: W. N. v. Liere, van Edele-Hand boog te Oudelande; 1ste bovenkal: G. M. Geense, -van Edele-Handboog te Oude lande; 2de bovenkal: P. Oostdijk, van Willem-Teil te Ovezande: 1ste onderkal: G. M. Geense, van Edele-Handboog te Oudelande; 2de onderkal: Niet afge schoten. Blijkens het jaarverslag van het „Nationaal museum voor de Schoen en Lederindustrie" te Waalwijk zal in 1965 een tentoonstelling worden in gericht in het museumgebouw, waar bij verschillende stijlperioden van de schoenenmode en wat het exotisch schoeisel aangaat, uit de onderschei dene werelddelen afzonderlijk, wor den belicht. Het museum heeft het afgelopen jaar enige belangrijke aanwinsten mogen boeken. Overigens hebben zo'n 2064 perso nen het museum in 1963 bezocht, het geen een behoorlijke vooruitgang be tekent. Desondanks blijft de financiële situatie van het nationaal museum het bestuur vele zorgen baren. WAALWIJK Beroep aangenomen Vicaris J. D. van Roest, werkzaam bij de hervormde gemeente te Besoijen, heeft het beroep aangenomen naar de hervorm de gemeente van Schelluinen. Het beroep, dat de hervormde gemeente te Schalk wijk heeft uitgebracht, heeft vicaris Van Roest niet aangenomen. ZANDVLIET De Martinushoeve in het Belgische, tussen Hoogerheide en Antwerpen gelegen dorp Zandvliet is een oude boerderij, die tot een rustiek, met vele antieke voorwerpen versierd restau rant werd ingericht. Benoners van de Nederlandse grens streek en de stedelingen uit Antwerpen maken het gaarne tot doel van een week-end-uitstapje. Een der grote schu ren, die vroeger diende tot bewaarplaats van hooi en stro, werd met eenvoudige doch efficiënte middelen ingericht tot een tentoonstellingszaal waar Belgische en Nederlandse schilders regelmatig hun werk exposeren dat er aan witte, goed belichte wanden hangt. Een van de eerste tentoonstellingen van dit sei zoen is gewijd aan nieuw went van de bekende Brabantse, in Bergen op Zoom woonachtige kunstschilder Jan Baart mans. De expositie, die meer dan vijftig schilderijen en tekeningen omvat, is in tegenwoordigheid van een talrijk publiek geopend. De Nederlandse letterkundige en kunstcriticus Willem Enzinck gaf een korte inleiding op het geëxposeerde werk. Temidden van de vele stromingen in de schilderkunst, die getuigen van onvrede en onlust met de wereld, ka rakteriseerde spreker het werk van Baartmans als het opvallende van een man die de werkelijkheid liefheeft, die zich thuis voelt in de ons omringende wereld en er in verfijnde kleuren en forse lijnen de lof van zingt. Baart mans' werk. aldus spreker schenkt ons het geluksgevoel thuis te zijn op deze aarde en in deze wereld ofschoon het dramatische element zeker ook niet ont breekt. De schepen van onderwijs en schone kunsten van Antwerpen, de heer Vrients voerde daarna het woord, drukte zijn vreugde uit over het feit dat een be langrijke Nederlandse schilder op Ant werps gebied zijn werk uit de laatste tijd wilde tonen en verklaarde daarna de tentoonstelling voor geopend, die tot 10 augustus a.s. te bezichtigen blijft Dennis Neville, de tot coach van het Nederlands elftal benoemde Engelse trainer, verblijft momen teel met de contractspelers van zijn club Holland Sport in het luxe hotel Bad Boekelo bij En schede. De Haagse eerste-divisie- club bereirt zich in Boekelo voor op de komende competitie. Op de foto Neville temidden van de Holland Sport-spelers ,o.a. ex- international Mick Clavan (staande tweede van rechts). Tweede van links zittend is de heer Van de Laan, de voorzitter van SHS. VLISSINGEN Alhambra 20 uur Als de wilde ganzen roepen, 14 j. Luxor 20 uur Hinderlaag in het rotsgebergte, 14 GOES Grand 20 uur Vera Cruz, 14 j. MIDDELBURG City 20 uur Geef ze de ruimte TERNEUZEN Luxor 20 uur Op glad ijs OOSTBURG Ledel 20 uur Ontluikende liefde VLISSINGEN Alhambra 20 uur Als de wilde ganzen roepen, 14 j. Luxor 20 uur Hinderlaag in het rotsgebergte, 14 GOES Grand 20 uur Vera Cruz, 14 j. MIDDELBURG City 20 uur Geef ze de ruimte OOSTBURG Ledel 20 uur Ontluikende liefde doorstaan en een beroep uitoefenen dat weinig perspectief bied?" „Ik", is je eerste spontane opwelling en je blik verliefd over het kale maar prachtige landschap, dat overal rondom is. „Nou ja, voor een paar daagjes dan", moet je jezelf tot de orde roepen en je overweegt dat Joostje een gelukkige ziel is hij toeft dagelijks in die won dere natuur, die zich in het Land van Saeftinge op zijn mooist openbaart, nietwaar maar dat je toch niet met hem zou willen ruilen UJe twee stallen liggen in de strook, waarin Saeftinge op zijn smalst is en op een loodrechte lijn vanaf de dijk op het water, een lijn die, indien door getrokken, zou uitkomen in het Nauw van Bath oftewel het schepenkerkhof, zoals de volksmond wij. Bij laag tij zijn de wankel uitziende oouwsels te be reiken over uit klei opgeworpen dam men, waarvan het oppervlak steen hard is gebakken door de zon. De dam- Herder Joostje in gesprek met vo gelwachter J. van der Zande. men slingeren zich lui Scheldewaarts. De eerste stal bevindt zich op ongeveer een half uur, de tweede op een uur gaans van de dijk. Ze zijn op terpen ter bescherming van het opkomende water opgetrokken uit scheepshout, golfplaten en alles wat ter plaatse in de Wester schelde aanspoelde. Rondom de tweede stal, die dicht tegen het water ligt, lopen veel modderige geulen, waarover bruggetjes zijn geslagen, die even provisorisch aandoen als de stal len. In elke stal is plaats voor zo'n 600 schapen. De meststank die er hangt is intens en doet je schielijk je hoofd weg trekken, wanneer je even naar binnen hebt gekeken. „Went op de duur", weet de heer Van der Zande te vertellen VJT/e zijn op de terugtocht. Een hond, aan de ketting gelegd, gromt ons na. Een kudde schapen rechts. Een stal voor je en een achter je. Zwaaien naar Joostje en zijn Belgische collega. Je blikken nog eens laten dwalen, kilo meters ver. Tot je weer op de dijk staat. Nog even kijk je over de enorme vlakte, naar de stallen die ginds in de verte zo volstrekt eenzaam, prachtig en ingetogen liggen. Je denkt nog even aan de twee herders. Nóg bekruipt je het verlangen om een Deze luchtfoto maakte onze foto graaf T. Slagboom. In het midden (zie pijl) de stal dicht bij het wa ter, tegenover het Nauw van Bath. De stal wordt omgeven door geu len. De witte lijnen zijn de uit klei opgeworpen dammen. tijdje in hun schoenen te mogen staan, ook al besef je dat je het wellicht geen twee dagen als schaapherder zult harden. De secretaris der VW de heer A. Hui- bregtse, heeft aan de familie Helden in Eindhoven, en de familie de Jong uit Kaatsheuvel, die dit jaar hun vakantie voor de tiende maal in Westkapelle door brengen, namens de WV een mooie in gelijste foto van Westkapelle overhandigd ENGELS M.O.-A Mevr. R. E. de Leeuw-Severinga uit Terneuzen is te Amsterdam geslaagd voor het examen Engels m.o.-a. DUITS M.O. A. Voor het examen Duits m.o.-A is ge slaagd de heer A. de Smedt te Sluis. Morgen, woensdag 5 augustus, gelden voor de provincie Zeeland de volgende hoogwaterstanden: Hansweert 0.17 en 12.49 uur; Terneuzen 12.17 en 0.00 uur: Vlissingen 11.49 en 0.00 uur; Wemel- dinge 0.41 en 13,20 uur.

de Stem | 1964 | | pagina 2