FIKSE BRIES IN DE ZEILEN i Muziek Terhole vierde het 60-jarig jubileum Het geheim van Old Death J. v. Sakben jr. Yoetbalijveraar F. v. Hijfte koninklijk onderscheiden t t Nieuwe Zeeuwse zwemrecords Hulstenaar met auto in sloot ^Jlorlo cli ou en t t Woonhuis met garage Jubilarissen onderscheiden Kassa gestolen te St.-Jansteen Tweede secretaris v.v. Hontenisse 4 DAGBLAD DE STEM VAN MAANDAG 3 AUGUSTUS 1964 4 Aardgasverwarmingsunit. Op vallend klein en compact ge bouwd volgens jarenlang in A- merika beproefd ontwerp. Ge ringe installatiekosten. Install.- bedrijf De Weerd N.V., Markt 33, Etten. 01608-2310. Te koop wegens vertrek, meu bilair, kleren, schoenen, sport artikelen, foto-apparatuur, boe ken (studie-, sport-, romans). Wilhelminakanaal Nrd. 224, O'- hout. Na 19 uur. 84651 Hoeven. Terstond te betrekken nieuwbouwwoning op goede stand f 30500,-. Makelaars v. d. Berg en Co., Nw. Ginneken- str, 43, Breda. Tel. 01600-24421. 9065-X Her B.B.A naar Kaatsheuvel lEltehng) met lijn 34 35 via Dorst. Ryen, Dongen. Autobus sen vertrekken van Breda Em- mastraat oa 10,30. 12 00, 13.00 Terug uit Kaatsheuvel o.a 15.45 17 35 18.50 Volledige tn. lichtingen kantoor BBA Sta tionsplein 12. Breda tel 39750 81460 X Te koop aangeb. Citroen D.S. 19 '61, Citroën Ideaal 19 '61, Citroen 2 C.V. '62, in prima staat, met garantie Garage de Vos, Citroën agent voor B. op Zoom en omstreken. Bavelstr. 10-12 Tel. 4173. X Met groot leedwezen geven wij kennis van het plotseling overlijden van onze oud-directeur de heer F. W. VAN DER VEGT Ridder in de Orde van Oranje-Nassau Van 1919 tot 1956 directeur van ons bedrijf. Door zijn groot enthousiasme en veelzijdige des kundigheid heeft hij een waardevolle bijdrage geleverd aan de ontwikkeling van onze organisa tie. Zijn nagedachtenis zal bij ons in hoge ere blijven. Dongen, 1 augustus 1964. Bestuur en Directie Coöp. Zuivelfabriek en Melkinrichting ..Dongen" te Dongen. Hierdoor voldoen wij aan een droeve plicht kennis te geven van het plotseling overlijden van onze oud-voorzitter de heer F. W. VAN DER VEGT De heer Van der Vegt heeft gedurende lange jaren het voorzitterschap van onze organisatie op vertrouwenwekkende wijze gedragen. Zijn nagedachtenis zal in onze kringen steeds in dankbare herinnering blijven. Bestuur en Directie C.Z.E.V. Brabant G.A. Z.E.V. Mellcproduktenfabrieken. Zeilschool De Viking in actie op het Veerse Meer De vereniging Scheldestroom is weer eens oppermachtig gebleken in de Zeeuwse zwemcompetitie. Het heeft daar bij duidelijk laten zien, wie in Zeeland over de sterkste zwemploeg beschikt. Er kwamen enkele nieuwe Zeeuwse records uit het water. Theo Vervoorn kwam op de 100 meter vlinderslag tot 1.24, op de 400 meter vrije slag dames noteerde men voor Gertie Hoogerheide een tijd van 6.14.3. Van de dertien nummers die op het programma stonden, nam Scheldestroom er niet minder dan zeven voor zijn reke ning daarop volgde Luctor met drie en vervolgens de Bruinvis, de Schelde en de Starters met ieder één overwinning. Op de 100 meter vlinderslag heren was het Theo Ver voorn die als eerste Zeeuw er in slaagde onder de limiet-tijd van 1.24 te blijven en het Zeeuws record nu op 1.21 te stellen. Ook de Luctor-estafette ploeg op de 4 x 100 meter vrije slag heren, bestaande uit Theo Vervoorn, Ad Koopman, Bram Volwerk en Wim Krui- ningen, slaagde er in om het op 11 juli van dit jaar gevestigde record van 4.57.9 met niet minder dan 10.7 sec. te ver beteren en te brengen op 4.47.2, ROOSENDAAL. De Hulstenaar J. de Bruin is zondagavond even na negen uur met zijn kleine auto onder Roosen daal vermoedelijk door te hoge snel heid op de rijksweg rond Wouw in de berm gekomen en vervolgens over de kop geslagen. De auto kwam dwars in de sloot terecht, zodat De Bruin in zijn auto opgesloten zat, die intussen gedeel telijk vol water liep. Passerende automo bilisten hebben met vereende krachten de auto gekanteld, zodat zij de bestuur der uit zijn benarde positie konden be vrijden. Hij bleek een shock opgelopen te hebben en verwondingen aan borst en hoofd. Ter behandeling werd hij in het ziekenhuis te Roosendaal opgenomen. De auto van De Bruin is totaal vernield. JUWELIERS - HORLOGERS MIDDELBURG: MARKT 29 TEL. 3760 TERNEUZEN: NIEUWSTRAAT 14 TEL. 2384 VLISSINGEN: BELL AM YP ARK 30 TEL. 3385 Enige en algemene kennisgeving Heden overleed tot onze diepe droefheid onze onvergetelijke man, vader en grootvader Ir. ANTONIUS MARIA JOSEPHUS JOHANNES SMITS VAN WAESBERGHE, c.i. Commandeur in de Orde der Ridders van het H. Graf Commandeur in de Orde van de H. Gregorius de Grote Officier in de Orde van Oranje-Nassau echtgenoot van Elisa Stephanie Maria de Bont geboren te Breda, 27 mei 1899, aldaar overleden 1 augustus 1964, voorzien van de H. Sacramen ten der Zieken. Breda, E. S. M. Smits van Waesberghe-de Bont Mr. A. F. M. Smits van Waesberghe E. Smits van Waesberghe-Langenhorst. Los Gatos (Cal.), Ir. J. P. M. Smits van Waesberghe c.i. E. Smits van Waesberghe-van Mierlo. Rome, Mary Smits van Waesberghe Vrouwe van Bethanië. Teteringen, M. J. J. M. Smits van Waesberghe C. Smits van Waesberghe-van Swaay. Waarle, Tanja de Vlam-Smits van Waesberghe P. H. M. de Vlam. Naarden, H. J. M. M. Smits van Waesberghe B.Sc. H. Smits van Waesberghe-Bakker. Vaals, Eily Smits van Waesberghe Dame du Sacré Coeur. Ulvenhout, P. F. E. M. Smits van Waesberghe M. Th. Smits van Waesberghe-Kerstens en zijn kleinkinderen Breda, Willemstraat 1. De gezongen H. Mis van Requiem zal worden opgedragen woensdag 5 augustus om 12.00 uur in de parochiekerk van de H. Joseph, Oranje singel, Breda, waarna de begrafenis zal plaats hebben op de R.-K. begraafplaats Zuijlen, Haag- weg. Bijeenkomst dames en heren in de kerk. Na afloop der begrafenis gelegenheid tot condo leren Willemstraat 1, Breda. Dinsdag, Avondmis om 6 uur in de St.-Joseph- kerk. Liever geen bezoek. - Geen bloemen. Commissarissen, Directie en het gezamenlijk Per soneel der N.V. Bierbrouwerij „De Drie Hoef ijzers" geven hierbij kennis van het overlijden van de weledelgestrenge heer Ir. A. M. J. J. SMITS VAN WAESBERGHE Gedelegeerd Commissaris der Vennootschap. Door zijn veelzijdige eigenschappen en bijzon dere verdiensten blijft zijn nagedachtenis voor ons allen en voor de onderneming, die hij 30 jaar heeft geleid, onvergetelijk. Breda, 1 augustus 1964. 244. Het zag er niet zo mooi voor ons uit. De overspannen schurk was niets te goed om de trekker over te halen en de blanken rondom ons waren op zijn hand. Gelukkig kwamen enige Comanchen aanstormen op het geschreeuw van Gib son en een hoofdman greep de ;churk bij de arm, terwijl hij hem de revolver ontrukte. „Zwijg hond'. Moet je ons d( Apachen op de hals halen!" Gibson begon te jammeren, dat ik hem voor een ander had aan gezien. „Dat is niet mogelijk" zei Old Death, ,,in zo'n boeven tronie kun je je niet vergissen Zijn dit de twee Topias?" vroeg hij toen, op twee Indianen wij zend. Dit bleek zo te zijn en terwijl Gibson wegsloop, begon hij de twee boodschappers te ondervragen. Komen mijn ro de broeders van het bergland Topia? Zijn zij de vrienden der Comanchen?" ,,Ja, wij stellen ons en onze wapens in dienst der Comanchen." ,,Hoe kan het dan, dat jullie uit het noorden gekomen zijn, waar jullie stam met *oont, maar de vijandige stammen der Llanero-en Tara- cona-Apachen?" „Wij zijn naar het noorden geweest, om de troepen der Apachen te ver kennen," was, na enige aarze ling, het antwoord. „En wat hebben jullie daar gezien?" „Winnetou, het opperhoofd, die met alle krijgers naar de Rio Conchos trok". Flinke dienstbode voor hulp in winkel en huishouden gevr. Hoog loon. Zich aanmelden of schrijven; Mulders, Lagekaart 211 Brasschaat. België. Tel. 518720. Inl. te bekomen: Pen sionaat St. Jozef, Hulst. X 4 a 5 beste wevers gevr. te Oosterhout v. bandweverij. Om sch. mogelijk. Ook voor oplei ding zeer hoge bel. Auto ter besch. Aanb. no. 84648. X Vr. wasserij pers. gevr. te R'dam v. opmaak en sorteer- afd. Geen nat werk. Vanaf 15 tot 50 j. Geh. geen bezw. H. lonen. bv. 15 jaar f 45,- net. p.w. Vrij vervoer. Aanb. onder no. 84649. Bezoek verzekerd. X Diverse bijverdiensten, thuis werk enz. Inl. De Tipgever, postbus 21, Hendrik Ido Am bacht. Bontmantels. Keuze uit meer dan 200 stuks. Nu zomerprijzen Kees v.d. Ven Nieuwlandstr 3 Tilburg, tel. 04250-26617 X Bekkers naaim. nieuws. Knoop en knoopsgaten in enkele se conden en 1001 andere „tover" mogelijkheden met Melson zig zag v.a. f 350,-. Aanbevolen door Mevr Ida de Leeuw-van Rees. Alleenverkoop van uit sluitend toonaangevende we reldmerken, goedgekeurd door de Intern. Huisvr. ver. en Con sumentenbond. Bekkers Bosch- str. 67, Breda. Tel. 41725. Vac. aanb. zig-zag nog enkele stuks 269,-. Let op juiste adres. Zie etalage.X N.S.U. scooter 150 cc z.g.a.n. te koop. 18.000 km f 400 -. Kerkstr. 5A, Hengstdijk. Telef. 01148-253 X Bezoekt tijdens de feesten on ze mooie showroom. Daar st. voor u gereed, allerlei eerste klas wagens, onder andere: een Valiant 1962 iets moois, diver se Renaults R 8 van 1964, 15.000 km gelopen van 1962-1963 Re nault Gordini en Ondine met en zonder schuifdak, B-uick 1964 iets aparts. Ford Corsair Anglia 1963-1962. Chevrolet '62 Chev. II, Taunus 12 M en 17 M, Consuls 1962-1960-1959. O- pels Rekord 4-deurs schuifdak en 2 deurs Opel Kapitan 1960, V.W. 1960-1962-1961, V.W. 1500 1962, Fiat 2100 en Chevrolet stationwagen 1958, Peugeot 1961 Simca 1000 1962-1963, Vauxhall sport 1964 iets moois Vauxhall 1962. En nog diverse bestelau to's Ford Taunus Opel bestel Ford 17 M Thames bestel, en nog diverse inruilauto's voor elke prijs. Voor een echte be trouwbare auto naar Belcrum- garage Dan gaat u naar een betrouwbare zaak. De zaak met de grootste voorraad, de aller grootste service, dat is de Bel- crum-Garage. Min. Kanstr. 16- 20, Breda. Tel. 39900-39870. Vlakbij de groenteveiling en station. Onze showroom is da gelijks geopend van 8 tot 10 uur n.m. Ook zaterdags en zondags. Vraag inlichtingen omtrent aankoop en financie ring. 84670-X Belcrum-garage vraagt steeds aanrijdingvrije auto's v.a. 1959 te k. Min. Kanstraat 18-20 Breda. tel. 01600-39870. Vito garage te Breda biedt u deze week te koop aan de vol gende zo goed als nieuwe au tomobielen tegen scherpe prij zen: Fiat 1500 van 1963 met schuifdak weinig gereden, Volkswagen 1500 van 1962, Volkswagen Variant van 1963, Volkswagen de Luxe van 1963, Volkswagen de Luxe van 1962, Volkswagen de Luxe van I960, Renault Gordini 1963 Renault R 8 van 1963, Renault Dau- phine 1962, Fiat 600 D 1962, Ford Taunus FK 1250 gesloten bestelwagen 1960 zeer goedkoop ingeruilde Opel Rekord 1959. Zoekt u een werkelijke occa sion, komt dan geheel vrijblij vend eens bij ons kijken. Prak tisch al deze automobielen zijn rechtstreeks van eerste eige naar. Koopt vertrouwd. Koopt bij de Vito, 100 pet. garantie, zowel op eventuele onderdelen en geen kosten van arbeids loon gedurende 10.000 km of 3 mnd. alle kosten voor onze rekening. Let op het juiste a- dres: Vito-garage, Ginnekenweg 340-342, Breda, telef. 36173. Recht tegenover de kerk vlak bij de Ginnekenmarkt. Dage lijks geopend tot 's avonds 10 uur. Zaterdags tot 6 u. Zon dags van 11 tot 6 u. Inruil mogelijk. Financiering binnen één uur geregeld. X 30 in prima staat zijnde Opel Rekords 1956 v.a. f 900,-, 29 in prima staat zijnde Volkswa gens 54-62 v.a. f 900.-, Ford Taunus 15 M 2 kleur prima staat f 1250,-, Fiat 600 goed onderhouden in prima staat f 1450,-, Ford Thames bestel- wagentje 1958 als nieuw f 1000,- Renault-combi leuk bestelwa- gentje f 750.-, Opel Caravan prima bestelwagen f 1100,-, Volkswagen busjes geloten be stel Pick-Ups v.a. f 800,-, Opel Blitz bussen 18 persoons ook zeer geschikt voor frites-wagen f 1500,-. Verder alle slooponder- delen voor Volkswagen alsook complete motors. Willem Ap pels, BJauwehandstraat 2, Ber gen op Zoom. Tel. 01640-4380. Melkauto fre koop met kap. als nieuw f 650,-, 4 wielen, geen rijbewijs voor nodig. D. de Bruyn, Tel. 01670-3543. IJ zeren Put 2, Steenbergen. X Te koop zeer mooie dwergpoe- deltjes en dwergpinchertjes. L. v. Boxtel, Putseweg 13, Ossen- drecht. Tel. 488. X Dé stoppelknol ls .Nobitter" (in de plastic bus) Bestel nu bji uw zaadhandel 021153-X Gerst- en tarwestro te koop. G. Koen, Kasteelstr. 9, Wouw. Tel. 213. X Weduwe r.k. 76 j. zoekt ken nismaking met weduwn. ongev. dezelfde leeft. Br. ond. no. 84600. X Nette r.-k. jongeman 35 jr. uit arbeidersgezin zoekt serieuze kennismaking met net r.-k. meisje circa 32-34 jr. Brieven met foto, op erewoord retour, onder no. 13217 bur. De Stem Goes. X Afgemat? Moe? Schteffers bloedwijn helpt bijzonder snel. Bevat aktief Lecithine, vitami nen en mineralen, werkt bio- vitaal. Exclusief bij apothekers en drogisten. Te koop gevraagd e.q. plaats voor garage. In Hulst of omgeving. Brieven met prijsopgave on der no. 20175-O bureau van dit blad. HET JUISTE ADRES: Telefoon 6671 en 5269 Frans den Hollanderlaan 7 GOES (Van een onzer verslaggevers) ,,'t Muziek" van Terhole, de fanfare Excelsior, heeft zaterdag en zondag het 60-jarig bestaan gevierd met een muziek festival, dat ondanks het minder goede weer geslaagd is. Hoogtepunt van het feest was wellicht de feestvergadering, die zaterdagmiddag in zaal Van Geertruy werd gehouden op initiatief van het ge meentebestuur van Hontenisse, dat een jubilerende vereniging doorgaans een ontvangst op het gemeenthuis bereidt, maar de leden van Excelsior 'n reis naar Kloosterzande wilde besparen. Tijdens deze vergadering werd het ere lid van Exelsior, de heer J. Wesepoel, onderscheiden met de zilveren eremedail le verbonden aan de orde van Oranje Nassau. De onderscheiding werd de heer Wese poel opgespeld door de burgemeester C, J. van Hootegem, die betoogde, dat de heer Wesepoel zich grote verdiensten voor de fanfare heeft verworven. De heer Wesepoel was mede-oprichter en tot op vorig jaar bestuurslid. Volgens de burgemeester is in Terhole een zeldzame prestatie geleverd door zestig jaar een muziekvereniging in stand te houden in zo'n kleine gemeenschap. Hij feliciteerde de leden van Excelsior alsnog met de onlangs tijdens het te Kloosterzande gehouden concours be haalde eerste prijs in de derde afdeling en de promotie naar de tweede. Voorzit ter C. Dobbelaer van Excelsior bracht het gemeentebestuur dank voor alle onder vonden steun in de afgelopen zestig jaren. Dokter Hermans uit Kloosterzande, die sprak namens de twee andere mu ziekgezelschappen in de gemeente, de Kon. Harmonie St. Cecilia uit Klooster zande en de fanfare Vrijheid Eendracht uit Lamswaarde, bepleitte bestendiging van de goede samenwerking tussen de verenigingen. Enige sportieve rivaliteit moet volgens hem blijven bestaan. Burgemeester F. de Nijs van Graauw sprak namens de fanfare Nooit Gedacht in Graauw, de burgemeester van Sint Jansteen mr. J. I. M. Reuser, namens de afdeling Zeeland van de r.k. Bond van Fanfare- en Harmoniegezelschappen in het bisdom Breda. „Dat men het tot dit jubileum heeft gebracht is tekenend voor de goede geest in de fanfare Excelsior", zei hij. Hij bood de heer Wesepoel een rokertje aan. Festival Terhole heeft beide dagen gedaverd van muzikaal geweld, dat de eerste dag werd ontketend door Nooit Gedacht uit Graauw, Sint Cecilia uit Kloosterzande en Vrijheid Eendracht Uit Lamswaarde en uiteraard de jubilerende vereniging, de tweede dag door „Eikels wordén bomen" uit Westdorpe, De Scheldezonen uit Nieuw Namen, de r.k. muziekvereni ging Heikant, Weldoen door Vermaak uit Clinge en weer Excelsior uit Terhole. De gezelschappen maakten eerst rondwande lingen. Ook de tweede dag was er een feestvergadering die werd bijgezeten door o.m. deputaties van de aan het festival deelnemende verenigingen. Bij deze gelegenheid reikte de bonds- secretaris, de heer P. v. Osta uit Breda de gebruikelijke bondsonderscheidingen uit aan de heren M. Vonk, J. Wesepoel (beiden 60 jaar lid), A. de Bodt (50 jaar lid), P. de Block en A. de Theye (beiden 40 jaar lid). Tot onze grote droefheid overleed heden geheel onverwacht, nog gesterkt door het H. Sacrament 5 der Zieken, mijn liefdevolle echtgenoot, onze zorgzame vader en lieve opa FRANCISCUS WIEBERTUS VAN DER VEGT Ridder in de Orde van Oranje-Nassau echtgenoot van Pieternella Cornelia Jansen in de leeftijd van 73 jaar. Wij bevelen de ziel van de dierbare overledene in uw gebeden aan. Breda P. C. van der Vegt-Jansen M. E. M. van der Vegt (Rector). Curacao A. C. M. de Vries-van der Vegt J. J. de Vries en kinderen. Arnhem A. M. A. van der Vegt. Wageningen C. A. M. Corsten-van der Vegt. Prof. Dr. Ir. L. C. A. Corsten en kinderen. Nijmegen P. A. M. van der Vegt, Arts. Breda, 1 augustus 1964. Marckhoek, flat A 7. De plechtige uitvaartdienst zal plaatshebben op woensdag 5 augustus a.s. om half elf in de parochiekerk van de H. Laurentius, Breda (Gin- neken), waarna begrafenis op de R.-K. begraaf plaats aldaar. Rozenkransgebed dinsdagavond om half 8 in de kerk. De overledene is opgebaard in de rouwkapel R.-K. Gasthuis, Haagdijk 180. Bijeenkomstheren om 10 uur R.-K. Gasthuis, Haagdijk 180, dames in de kerk. Na de begrafenis gelegenheid tot condoleren in ..Marckhoek" Zeilen valt nog lang niet mee, vooral wanneer er een stevige bries staat... (Vah onze vrslaggver) Er is, vooral in het waterrijke en vry winderige Zeeland, gedegen kennis voor nodig om een schip, snel voortgestuwd door een fikse bries in de zeilen, in bedwang te kunnen houden. De jongens en meisjes die de weekkampen van Zeelands eerste zeilschool „De Viking" meemaken, weten daar van mee te praten. Aarzelend, en uiteraard een beetje opgewonden, hysen zy samen de zeilen, om daarna vanuit een der Wolphaartsdykse jachthavens hun eerste rustige lestocht op het Veerse Meer te maken. ,,'t Is voor kinderen, die nog nooit gezeild hebben, natuurlijk een sen satie om voor het eerst vooruit te komen met de kracht van de wind", meent zeilschooleigenaar K. L. Voorbach^ wanneer hij op de aanlegsteiger het drukke volkje op de boten gadeslaat. Eén dag wennen, en de Viking-leerlingen gedragen zich reeds of ze hun leven nooit anders hebben doorgebracht dan snel-scherend over het water. Het gedegen onderricht dat zij krijgen van de studenten-zeilinstruc- teurs is daaraan natuurlijk niet vreemd. Enkele lessen heorie, buiten of in het zeilschool-gebouw, gaan vooraf aan grote tochten naar Veere of Kat- tendijke. Diploma's verstrekt de heer Voorbach niet, hoewel deze wel bestaan. „Je kunt zoveel diploma's geven, maar die zeggen niet of iemand nu kan zeilen of niet". De weken van de Viking-zeischool in Wolphaartsdijk kunnen gevolgd worden door maximaal 32 leerlingen, die samen met hun instructeurs ver blijven m het houten gebouw, onderaan de dijk bij het jachthavencom plex. In de toekomst zal de capaciteit van de zeilschool echter veel groter worden. En dat is noodzakelijk, vindt de heer Voorbach, gezien het ent- housiastme dat er voor de zeilcursussen bestaat: van Belgische zijde, uit de Noord- en Zuid-Hollandse contreien en heel bescheiden bij de Zeeuwen (slechts 10 procent der leerlingen komt uit Zeeland). Wanneer men in Wolphaartsdijk start met de aanleg van de vijfde jachthaven, vlak naast de thuishaven van de sportvissers, zal de heer Voorbach daar op de oostelijke oever een gloednieuw stenen gebouw laten neerzetten. De nieuwe zeilschool zal dan een capaciteit krijgen van 62 leer lingen. Het zekere voor het onzekere nemend, heeft de zeilschooleigenaar reeds <!n Lieter steiger besproken in de nieuwe jachthaven, waar dan zo'n kleine 20 boten een ligplaats zullen vinden. (Van een onzer verslaggevers) KLOOSTERZANDE In de bo venzaal van hotel „De Linde", al hier, het clublokaal van de v.v. Hon tenisse, is zaterdagmiddag de tweede secretaris van deze vereniging, de heer F. D. S. van Hijfte onderscheiden met de zilveren ere-medaille, verbonden aan de Orde van Oranje Nassau, die hem werd opgespeld door de burgemeester van de gemeente Hontenisse, de heer C. J. van Hootegem. De burgemeester liet de heer Van Hijfte weten, dat die zijn onderschei ding moet zien als een beloning voor zyn veel belangloos werk ten dienste van de voetbalvereniging in het bijzonder en voor de gemeenschap in Kloosterzande in het algemeen. De heer Van Hijfte kreeg zijn onder scheiding naar aanleiding van de viering van zijn 40-jarig „voetbal"-jubileum; hij was vier jaar secretaris van de v.v. Olympia in Hengstdijk en maakte zich 36 jaren verdienstelijk in het bestuur van de v.v. Hontenisse, gedurende 33 jaren als eerste secretaris en de laatste drie jaren als. tweede secretaris. Burgemeester Van Hootegem schetste de jubilaris als de „motor van de vereni ging en het bestuur" en als een man, die altijd voor voetbalclub en andere vereni gingen heeft klaargestaan. Voorzitter C. Schelfhout van de v.v. Hontenisse roemde de heer Van Hijfte, omdat hij zo enorm veel werk voor de vereniging heeft op geknapt, maar desalniettemin altijd op de achtergrond is gebleven. Hij zei bo vendien alle waardering te hebben voor 'net werk van de jubilaris op ander ter rein. Hij zei te hopen, dat de jubilaris nog lange tijd zijn krachten aan de ver eniging kan blijven besteden. De geestelijk adviseur, kapelaan A. Broekmans, noemde de heer Van Hijfte „een man met een prachtig karakter", die door de hele gemeenschap van Kloos terzande in ere moet worden gehouden. Dokter Hermans, de voorzitter van de Koninklijke Harmonie „St. Caecilia" te Kloosterzande getuigde, dat de heer Van Hijfte zich niet alleen voor de voetbal heeft uitgesloofd, maar ook voor andere verenigingen, waaronder zich de „dank bare harmonie rekent". Pastoor Van den Gynden tenslotte zei de jubilaris te zien als een groot ijveraar voor de sport. Hij wenste de 79-jarige jubilaris toe, dat hij Burgemeester Van Hootegem speldt de heer Van Hijfte de zilveren ere medaille op. de wedloop met de tijd lang zal kunnen volhouden om zich zo nog enige tijd dienstbaar te kunnen maken voor de gemeenschap. Na afloop van de huldiging was er een drukke receptie, waarop o.m. de heer C. P. van der Velden uit Koe wacht zijn opwachting kwam maken namens de afdeling Zeeland van de K.N.V.B. De heer Van Hijfte kreeg van hem de gouden K.N.V.B.-speld van verdienste. Veel leden van Hon tenisse en vertegenwoordigers van zusterverenigingen en niet te vergeten tenslotte enkele leden van het inmid dels ter ziele gegane Olympia Hengst dijk kwamen de jubilaris feliciteren. (Van onze correspondent) ST.-JANSTEEN Zondagmorgen om streeks twee uur hebben inbrekers al hier wederom hun slag geslagen. Door het inslaan van een ruit hebben zy zich meester gemaakt van de kassa in de winkel van sanitaire benodigdheden van de heer M, Verschueren in de Schemen- straat. V erschillende omwonenden hoorden omstreeks twee uur een auto stoppen en daarna een geweldige klap, wat het in slaan van het raam moet geweest zijn. De vrouw des huizes liep direct naar beneden en zag de ingeslagen ruit en stelde de diefstal van de kassa en een missiebusje vast. In de verte werd het geluid van een auto nog gehoord. Drie weken geleden vond een tweetal inbra ken te St.-Jansteen en te Kloosterzande op eenzelfde manier plaats. Men ver moedt. dat het dezelfde personen ge weest moeten zijn.

de Stem | 1964 | | pagina 6