Josephine Baker krijgt straks Edison Voor de naastenliefde I Baron Bluff en de dripdrups Levende cellen worden 2000 maal vergroot ROLLING STONES KOMEN Brittens laatste opera zondagavond op scherm Opa's krant i' in HOOGTEPUNT GRAND GALA DU DISQUE Nieuwe serie op 2e net EDISON VOOR ROB DE NIJS TY ging kijken bij Modehuis Cardin Frankrijk bezorgd over vakantie-exodus Indrukwekkend opus Zomerwedstrijd van KRO-filmers 4 1 Kijk naar IVw n ek lui ver 1 2 3 U 5 6 7*5 9 DAGBLAD DE STEM VAN ZATERDAG 1 AUGUSTUS 1964 1 I (Van onze showredacteur) Hoogtepunt van het Grand Gala du Disque populaire, dit jaar, zo als wij gisteren meldden, op 3 ok tober in het Amsterdamse Concert gebouw, wordt het optreden van Josephine Baker, 25 jaar geleden een showwoman van het lichte genre met een warme en meesle pende stem, nu vooral beheerster van het dorp Les Milandes, „de hoofdstad van broederschap", waar in zij haar elf aangenomen kinde ren van verschillend ras opvoedt om zo de wereld te doen tonen hoe „vreedzame coëxistentie" van mensen uit welke delen van de wereld dan ook mogelijk is. Josephine Baker is de laatste tyd veel in het nieuws geweest, omdat zy en haar dorp aan de rand van een faillis sement stonden. Een stroom van gelde lijke bijdragen uit de gehele wereld heeft haar echter gered en voor heA eerst na vele zorgelijke jaren zingt ze weer. Op het Grand Gala zal ze extra in de bloe metjes gezet worden. „Les Milandes. Village du monde de jjg* la fraternité. Josephine Baker. Première ff route a droite", vertelt een wegwijzer fp op enkele kilometers van het dorp. „Les Milandes" bevat een kerk, kasteel boer- derij, postkantoor, restaurants, cabarets, bars. hotels, theaters, dancing speeltuin theehuis en zelfs een museum. Er zijn echte straten en pleinen, die alle naar Josephine genoemd zijn. Voornaamste bestaansbron van haar dorp is het toerisme Vandaar al die uitgaansgelegenheden, die echt niet be stemd zijn voor haar kinderen Mara, Jean-Claude, Jeannot, Akido. Marianne, Mozes, Brahim, Luis, Coff'i en Noël. Vandaar ook de gala's en uitvoeringen van artiesten en orkesten, vandaar de folders vandaar de gidsen, vandaar „Zegt u maar overal, dat iedereen, die van goede wil is hier mag komen", ver telt ze. ,,Wij zijn toch allen broeders en moeten elkaar liefhebben. Het enige, dat de mensen scheidt, is hun taal en daarom leren mijn elf kinderen zeven talen. Ze zijn ook uit alle werelddelen afkomstig: Frankrijk. Noorwegen, Israël, Venezuela Korea, Ivoorkust en de jongste, Noël, werd in Parijs in een vuilnisemmer ge vonden, net op tijd om aan een gruwe lijke dood te ontsnappen". Over haar verleden vertelt Josephine Baker niets. „Achtenvijftig jaar geleden werd ik geboren in New Orleans in de staat Louisiana". Dat is alles. MeteenI brengt ze het gesprek weer op haar werk van naastenliefde. „Ik wil de we reld doen begrijpen, dat ondanks het verschil in kleur en taal er maar één mensenras bestaat en dat dit in vrede en liefde kan samenleven", zegt ze. Over haar mislukte huwelijk spreekt ze met duidelijke tegenzin. „Mijn man en ik leven gescheiden, maar ik zal nooit echt scheiding aanvragen, want ik ben ka tholiek", zegt ze fluisterend Mijn man is op toernee met zijn orkest en komt regelmatig naar Milandes om naar de kinderen te kijken". GEEN SUBSIDIE Weer gooit ze het gesprek over een andere boeg. ,,Ik heb veel geld nodig voor Milandes. Ik krijg geen enkele subsidie. Daarom moet ik het toerisme zoveel mogelijk zien te bevorderen, ook 's winters. Drieëntwintig jaar geleden begon ik met dit liefdewerk. Ik ben nu 58 en moet het een beetje kalmer aan gaan doen. Bovendien wil ik de kinderen zo weinig mogelijk alleen la ten". Josephine Baker is geen mooie vrouw. Ze doet nogal exotisch aan en ziet er zeker niet jonger uit dan zij in werke lijkheid is. Haar stem is echter nog dezelfde, die miljoenen mensen kennen van haar .,La Tonkinoise", „Sonny Boys' „Paris, mes amours", .Don't touch my tomatoes", „J'attendrai", ,,La Seine" en vele andere songs. Ze is een persoonlijk heid met een gouden hart. Niet alleen voor haar kinderen maar ook voor haar personeel, dat ze met geschenken over laadt om het te danken voor zijn werk, in dienst van Les Milandes. Dit perso neel is ook weer afkomstig uit diverse landen. Josephine recruteert het met be hulp van gezantschappen en consulaten van landen, die zij tijdens haar toernees bezoekt. Josephine Baker is voorlopig uit de fi nanciële zorgen. Nauwelyks was bekend, dat haar een faillissement te wachten stond of de liefdadigheid, die zij nu al 23 jaar beoefent, werd beantwoordt. Nog dezelfde avond richtte Brigitte Bardot zich nl. via de televisie tot de Franse kijkers met het klemmende verzoek. Josephine „bij te springen". Het resul taat is, dat Les Milandes nog minstens twee jaar geëxploiteerd kan worden. Deze bijzondere vrouw wordt nu de grote vedette van het aanstaande Grand Gala du Disque. Ze zal er zingen en bejubeld worden. Ze zal er echter ook een Edison krijgen. Die voor de naasten liefde (Van onze radio, en t.v.-redacteur) George Noordhof, de bekende samen steller van de N.C.R.V.-serie „Hoe be staat het" bracht ons in contact met de Zwitserse specialist op het gebied van de t.v.-microscopie, Hans Traber. Sa men zullen zij in het najaar op het tweede t.v.-net een maandelijkse NCRV- uitzending verzorgen onder de titel „Mi. cro". Enige dagen geleden werden in Hil versum twee grote koelkasten in de studio bezorgd, waarin de preparaten van Hans Traber zorgvuldig op tem peratuur worden gehouden. In kleine flesjes en reageerbuisjes waren de vloeistoffen gerangschikt, welke tij dens de uitzendingen moeten worden gebruikt. Hans Traber, die wetenschappelijk me dewerker is van een Zwitserse firma in optiek, zomede van een Franse camera- industrie, is een bekend figuur op de Zwitserse en Duitse beeldbuis. De eerste aflevering van „Micro" draagt tot titel „de levende cel" en de geïnteresseerde toeschouwers zullen na een muzikaal openingsthema uit „Daph- nis et Chloe" met behulp van de aan een tv-camera bevestigde microscoop aller lei kleine diertjes en plantjes kunnen bekijken, die zich in een druppel rivier- of slootwater bevinden. Zo wordt een druppel slootwater, behoedzaam tussen twee millimeter dunne glazen plaatjes gelegd en onder de microscoop gescho ven. Met een vloeipapiertje zoog Hans Traber een deel van het vocht weg, zo dat de celletjes als het ware „droog" kwamen te liggen en niet meer met een sneltreinvaart „over het beeldscherm" konden schieten. Duidelijk, d.w.z. min stens vijf cm groot, zag men in het mid den een klein blaasje met aan- en af- voerkanaaltjes, welke als het ware de verre „voorouders" zijn van onze men selijke nieren. Aan de punt van een alg- je zag men duidelijk de kleine beweeg lijke kristalletjes en langs de wand van de eencellige alg stroomde zonder op houden het plasma. Na afloop van de t.v.-opnamen vertel de de heer Traber dat hij dezer dagen samen met de heer Noordhof vier af leveringen voor „Micro" hoopt af te wer ken. Daarin zal hij o.a. ook de vorming van kristallen en de gedragingen van vlees-etende plantjes bespreken. Daarna moet de Zwitser, die in ge heel Europa demonstraties geeft met deze vorm van televisie-microscopie, naar Lapland om materiaal te vergaren voor nieuwe microprojecties. Na het zien van de eerste aflevering staat het voor ons vast, dat straks de serie „Micro" ook in ons land talloze kijkers zal trekken. (Van een onzer verslaggevers) Na de Beatles komt een tweede ver maarde Engelse groep een bezoek bren gen aan Nederland. De eveneens lang harige Rolling Stones treden op zater dag 8 augustus op in de Kurzaal in Sche- veningen. De Rolling Stones, die de Beatles in Engeland in populariteit naar e kroon steken en die met hun laatste hit „It's all over now" ook in Neder land een enthousiaste schare bewonde raars om zich hebben verzameld, geven slechts één show Over de artiesten voor het voorpro gramma worden nog onderhandelingen gevoerd. De vijf jongens ontmoetten el- Kaar voor het eerst in de Marquee-club, waar veel rhytm- en bluesplaten wer den gedraaid Ze besloten een eigen groep op te richten, waarvoor zij de naam leenden van een van de platen van Muddy Waters: Rolling Stone-blues Zij werkten zich langzaam naar de top. Hun collega's in Liverpool, de Beatles, die dal sneller afging, nodigden hen uit voor een bezoek in het beat-mekka te Cavernclub. De ontvangst was zeer enthousiast en hun naam was gemaakt. Inmiddels waren de Rolling Stones ook op de plaat ver schenen. Hun eersteling „Come on" sloeg aan bij de Engelse platenkopers. Hun naam kwam op de hitlijsten en bleef daar sindsdien een vertrouwde verschijning Nummers als „I want be your man". „What fades away" en vooral It's all over now" zorgden hiervoor. Het laat ste nummer maakten zij tijdens een tour nee door de Ver. Staten op 10 juli in Chicago. De Rolling Stones treden met veel al zelf geschreven nummers op in de volgende bezetting: Mick Jagger (vo calist, harmonica, 21 jaar), Brian Jones (vocalist, gitarist, harmonica, 20 jaar), Keith Richard (gitarist, 20 jaar), Bill Wyman (vocalist bas-gitarist, 22 jaar) en tenslotte Charley Watts (drummer, 21 jaar). (Van onze showredacteur) Rob de Nijs krijgt op 3 oktober tijdens het Grand Gala du Disque Populaire een Edison. Dit vertelde ons gisteren zijn moeder, die zei niet te weten voor welk lied haar zoon deze onderscheiding krijgt. „Waarschijnlijk zal men zijn algemene presentatie willen belonen", zo vertel de ze. Uiteraard zal Rob met zijn Lords ook optreden tijdens het populaire gala (Advertentie) (Van onze radio- en tv-redacteur) Zondagavond (9.15 uur) zullen de mu ziek- en operaliefhebbers onder de kij kers in de gelegenheid worden gesteld te zien en luisteren naar een der be langrijkste muzikale gebeurtenissen uit het Holland-Festival. In de eeuwenoude Westerkerk van Amsterdam was 7 juli de NCRV-televisie aanwezig om de op voering van Brittens „Curlew-river" op de beeldband vast te leggen. Onder regie van Jan Duiveman werd in opdracht van de NTS een tv-opname gemaakt van dit opus, dat de componist zelf een „pa rabel for church performance" noemt. Zeventig minuten hebben wij geboeid geluisterd naar dit nieuwste werk van Britten, dat is geschreven voor drie solisten, een koor van negen mannen en drie jongens, een kamerorkest en een klein orgel. Niemand bleef onberoerd van deze gran dioze uitvoering, waarin Britten en de tekstdichter William Plomer een geslaag de poging deden om door middel van tekst en muziek te geraken tot een ge- dachtenbepaling op de vragen van leven en dood. Voor ons, katholieken, sprak vooral de muzikale basis van dit opus name- 'ijk de bekende Gregoriaanse hymne „Te lucis ante terminum" direct aan. Brit ten opent en sluit hiermee de parabel. Midden in de oude Westerkerk was °en klein podium en bij de inzet ziet men de monikken zingend de kerk bin nenkomen. De abt vertelt dan, dat zij Dinsdag 4 augustus start de KRO- lelevisie met een serie van vier wed- ^trijdprogramma's, die worden gepresen teerd onder de titel „Zomerwedstrijd" en waarin de KRO de aardrijkskundige ken nis en oplettendheid van iedere belang stellende kijker wil testen. De camera mensen. die'speciaal voor dit programma loor Nederland trokken, hebben een viertal filmpjes samengesteld over onze Mlanden, vliegvelden provincies en bad plaatsen. De toeschouwers krijgen deze vier tv- wedstrijden resp. op 4, 6, 12 en 16 augustus te zien. De filmpjes zijn als een min of meer logisch geheel gemonteerd uit velerlei opnamen. Aan het einde van 'edere uitzending zal de kijker de vraag gesteld worden de namen van deze -vbjecten te noemen. Aan deze wedstrijd kan iedereen deelnemen, waarbij men bij een foutloze inzending kans maakt pp een geldprijs. Vorig jaar toen de KRO eveneens een zomerwedstrijd op de t v. hield, ontving men bijzonder veel gunstige reacties. Opnieuw kijkt iedereen, die geïnteres seerd is in de wereld van de haute cou ture deze weken gespannen uit naar wat mode-koningen en -koninginnen gaan voorschrijven. De presentatie van een nieuwe collectie is vooral voor hen, die zeer nauw betrokken zyn bij het ont werpen van nieuwe modellen, een bij zonder belangrijke gebeurtenis. Tijdens de voorbereidende werkzaam heden, die aan een dergelijke presen tatie voorafgaan en die vaak vele maan den in beslag nemen, wordt er in het diepste geheim gewerkt aan het ontwer pen en vervolmaken van de nieuwe col lecties. Vooral voor een ontwerper en zijn naaste medewerkers is een juiste presentatie van het allergrootste belang. George A. Vices, medewerker van de Amerikaanse tv-afdeling van de NBC, werd samen met zijn filmploeg in de ge legenheid gesteld, een kijkje achter de schermen van modehuis Cardin te ne men. Het ligt in de bedoeling van de KRO om deze film, waarvan men mag aannemen, dat ze vooral bij de dames veel belangstelling zal trekken, op don derdagmiddag 6 augustus op het scherm te vertonen. Dit weekeinde zullen naar schatting twaalf miljoen Fransen wegtrekken uit de voornaamste steden. Om deze reden heeft de regering vijftigduizend agenten op de been gebracht, die zullen patrouil leren in auto's, op motoren en in helikop- t t*s boven de wegen, waar het vakantie verkeer traditiegetrouw het drukste is. Tot zondagavond zullen in totaal 1797 treinen, 483 meer dan anders, Parijze- naars uit de stad wegvoeren. Alle lucht vaartmaatschappijen op de twee Parijse vliegvelden hebben extra diensten inge legd. Men verwacht de ergste drukte op de wegen die naar de Rivièra leiden. De vakantiedrukte is niet de enige zorg van de regering in Parijs Ze wacht ook met spanning af wat het re sultaat is van haar campagne tegen het afzetten van buitenlandse toeristen in Frankrijk. Ze begon haar campagne na dat reisbureaus in het buitenland hun cliëntèle hadden afgeraden naar Frank rijk te gaan, omdat men er tot in het absurde toe in hotels en restaurants werd afgezet. een mysteriespel zullen opvoeren, dat gesitueerd is aan de rivier de Curlew, v/elke de symbolische scheidslijn vormt tussen deze en de andere wereld. Een veerman wil een reiziger over zetten, maar vlak voor het vertrek van het bootje arriveert een waanzinnige vrouw, die haar ontvoerde zoon zoekt. De veerman vertelt tijdens de overtocht, da' op de andere oever enkele jaren geleden een jongen is gestorven, die door een heidense Noorman als slaaf was meege voerd. Het blijkt het gestorven kind van de waanzinnige moeder te zijn. Als zij huilend op het graf van haar kind ligt te bidden, klinkt plotseling de stem van haar kind, dat haar later als in een vi sioen verschijnt. De jongen zingt: „Ga in vrede moeder, de doden zullen verrij zen en op die gezegende dag zullen wij elkander in de hemel terugzien. De vrouw geneest door de genade van het geloof en het spel wordt beëindigd met de zingen de monnikken, die de kerk verlaten. De wijze waarop bijvoorbeeld de be faamde tenor Peter Pears expressie geeft aan de rol van de waanzinnige moeder, is onvergetelijk. Trouwens de gehele pa rabel wordt met grote concentratie en in een indrukwekkend gestyleerde actie door de leden van „The English opera group" zonder dirigent voor de camera's uitgevoerd. Het is frappant op welke grandiose wijze Britten met een klein koor en slechts zeven instrumenten een muzikale gestalte weet te geven aan dit verhaal Zonder een spoor van extase of valse sen timentaliteit geeft deze Britse componist met ijle tonen, een moderne muzikale achtergrond aan deze wonderlijk mooie voordracht (Advertentie) ELECTRONISCHE ORGELS 's werelds grootste orgel- en picnofetriek Vraag uitvoerjgn Inlichtingen nan PEETERS Muziekinstrumenten. Lieve Vrouweplein 8c, Tilburg, Tel. 26797 Zaterdag om 3.05 uur wordt over Hu versum I het gesproken portret gewij aan Jean Jaurès, de Franse communis tenleider die vlak voor het uitbreke van de eerste wereldoorlog werd ver moord in een Parijs' café. Mahalia Jackson zingt om 6.30 uur ove Hilversum II en Cees Griffioen wijdt on 7.25 uur een beschouwing aan het con gres „Kerk in nood" te Königstein. Aai de eerste wereldoorlog wordt om 10.1 uur het eerste documentaire program ma gewijd terwijd ook de uitzendinj „Het schip op de helling" (10.40 uur gewijd aan het tweede Vaticaanse con cilie van belang is. Zondag vindt via Hilversum I om 10.31 uur een gesprek plaats tussen Nol Gre goor en de schrijver Willem Brakman In de avonduren kan men om 8.55 uui luisteren naar het hoorspel „Het portrel van Dorian Grey" naar een novelle van Oscar Wilde. Hilversum II brengt om 6.30 uur een klankbeeld over ds. Martin Luther King terwijl om 10.20 uur Cees Griffioen voo' de tweede maal in dit weekeinde het congres „Kerk in nood" in Königstein entarieert. Parijs komt vanavond om 9.15 uur op bijzondere wijze aan de orde. Zizi Jean- maire presenteert het programma en zingt erin evenals Maurice Chevaliei Het aardige van dit programma is, dai men tevens een tour door de stad maakt Voor duizenden dus een prachtige va kantieherinnering, voor anderen eer mooie kennismaking. We attenderen voorts op het nieuwe programma Zoo-Zoo, dat over dieren handelt (10.15 uur). Ditmaal gaat he1 om sympathieke en onsympahieke dieren Nel Oosthout vertelt zondagavond om 9 uur een verhaal van Kipling: de Kat, die deed wat ie wou. Direct daarop volgt Brittens opera Curlew River, waarover elders op deze pagina meer. Zowel zaterdag als zondag wordt aan dacht besteed aan de Europese roeikam- pioenschappen op de Amsterdamse Bos baan. I Mijn man luistert naar het nieuws: i onze zoon heeft net de transistor ingeslikt. VLIEGENDE DRINKEBROERS De collectie van Artis is verrijkt met een troepje van zeven vliegende drin kebroers. Het zijn zogenaamde vliegen de nachthondjes, betrekkelijk kleine jit Afrika afkomstige vleermuizen. Deze dieren voeden zich met vruch ten en plantesappen en daardoor komt iet in de vrije natuur nogal eens voor dat die dieren in een vergevorderde staat van dronkenschap, op de grond liggend, worden aangetroffen. Op zoek naar voedsel slagen de vleermuizen er namelijk in de met gegist palmsap gevulde reservoirs van de inheemse bevolking te vinden, waar ze zich volkomen aan bezatten. In r Artis krijgen ze géén alcohol. CHIMPANSEE Peter, de schilderende chimpansee van de dierentuin van Gotenburg in Zweden, mag zijn carrière voortzetten en zal niet door de justitie worden vervolgd. Peter kreeg enkele maanden gele- den naam, toen twee zijner schep- pingen onder het pseudoniem „Pierre Brasseur" hemelhoog geprezen wer den door kunstcritici. Toen een journalist onthulde dat Pierre Brasseur een aap was, be gingen de critici in hun onsportivi- teit de fout een aanklacht wegens zwendel in te dienen. „Niet ontvanke lijk", zei de politierechter. PINGUÏNS De directeur van de Surrey County- dierentuin in Chessington, Harry Snazzle, is er heilig van overtuigd dat de vier vermiste pinguïns zijn ge stolen door een jongeman in een donker pak. die verleden week bij de pinguïverbliiven achterna gezeten werd. „Hij had een ijzeren staaf bij zich waarmee hij de dieren uit de spleten in de rotspartij heeft kunnen porren", zei Snazzle. Gevraagd wat een particulier zou 'moeten doen met pinguïns, antwoord de de directeur: „Er zijn genoeg rijke mensen, die tuinen hebben met een vijver waarvan het effect verhoogd zou worden door een stoffering met pinguïns". PINGUÏNS II En dit is het laatste mopje over pinguins: De directeur van een dieren tuin vond 's morgens bij zijn post een verzoekschrift van de pinguïn-kolo nie. Of ze hun colbertje mochten uit trekken en een zwembroek aanschie ten. Vanwege de Warmte, ziet u.... ZWIJNEN Wilde zwijnen hebben enkele weken dorpen in het district Borsod in het noorden van Hongarije onveilig ge maakt. Zij brachten schade toe aan de maïs- en aardappelvelden van de coöperatieve boerderijen en versche nen zelfs in de hoofdstraten van de dorpen. Een boer trof op een avond een wild zwijn slapend op zijn bed aan. Er wordt nu op de dieren gejaagd, tot dusver zijn er honderd geschoten. MOBILISATIE IN NEDERLAND Aan het telegraafkantoor hier ter stede is ontvangen een telegram bevelende de opkomst met spoed van ALLE VERLOFGANGERS DER LANDWEER EN DER MI LITIE. De datum van opkomst is EEN AUGUSTUS. Men seint ons uit Den Haag, dat het mobilisatie-besluit heden middag om half twee door H.M. de Koningin is geteekend. De tij ding der mobilisatie zal door klok gelui worden bekend gemaakt. Bij het afdrukken van ons blad begon het luiden. IS ER NOG KANS OP VREDE? 1 Augustus 1914 Is er nog kans op Vrede? Ja. Want er wordt nog onderhandeld! i Terwijl de legers op oorlogssterkte worden gebracht en de vloten, voor- zien van kolen en levensmiddelen voor weken, de zeeën bevaren, welke de beste aanvalspunten bieden. Het is een ongekende toestand. Maar er loopen nog twee soorten I van onderhandelingen: tusschen Enge- land en Duitschland en tussen Rusland i en Oostenrijk. Dat is al heel wat. Doch ondertusschen is in Rusland de algemene mobilisatie gelast. Daar op heeft de Duitsche keizer het land in staat van oorlogsgevaar verklaard. In Frankrijk zijn alle maatregelen ter bescherming van de grenzen genomen. Ondertusschen kruist de Engelsche vloot voor Vlissingen. In Londen is de stemming somber. België mobiliseert met heel zijn le ger en bijna geheel zijn reserve. In Nederland is generaal Snijders belast met het opperbevel over leger en vloot. Te Metz zijn Duitsche troepenbe- wegingen waargenomen. In Doetinchem hebben Duitsche troepen een bagagewagen en een lo- komotief van de Geldersche Stoom tram in beslag genomen. soz Horizontaal 1. Romeinse godheid palmmeel 2. slee en dergelijke 3. beeldenaarszijde 4. nauw telwoord 5. symbool van de hoop 5. vreemde munt godin 7. vliegveld bij Groningen 8. parkeerverbod titel 9. ongezond zoogdier Verticaal: 1. edelgesteente plant 2. bijbelse stad onmeetbaar gt» tal 3. sierplant 4. onder leiding van boom 5. deel van de voet 6. sociaal economische raad in- sekt 8. pers. voornaamwoord voorzet sel 9. Germaanse god natuur pjee rnpo *6 ut a3 '8 93J9S 'i aep aas '9 -U9 Q 5119 AJO 'f 9AB8b g ld jn z Zl*ïl 'I 'WA punj 3Ï9IZ "6 JT du '8 9PI99 'i 1293 A9J "9 JO^UB "Q U99 SU9 SJ9AB '8 pa JE Z oSbs ounC 'i :*joh :3uissoido SVÉËlüï' 'jj, dat moment de heer Sab- belhap, de beide heren tege moet snellend. „Onder mijn leiding, na veel arbeiden en een nacht doorhalen is de eerste driploze drup tot stand gekomen! Ach, als het er om gaat, de aan deelhouders eens wat extra Jdividend te geven, staan wij voor niets! Want, myne he ren. onder mijn toezicht zul. len binnenkort miljoenen bin nen gaan stromen. 106. „Mijne heren", sprak de directeur, „dit is een groot moment in de geschie denis van onze N.V. Ge kunt de vergadering van aandeelhouders zeggen dat de driploze drup gevonden is en nu in serie-productie zal worden vervaardigd.' Ik zal hier blijven om leiding te geven aan de nu starten de serie-productie!" De beide afgevaardigden gingen tevreden heen en de directeur snelde terug naar de fabriekshal. Daar ont waarde hij echter een droe vig tafreeltje. ..Hm!" bromde de baron, moeizaam op iets kauwend. „Kners!" knarste Johan met gevulde mond „W-wat in dit???", vroeg de heer Sabbelhap, terwijl een angstig vermoeden zich v^an hem meester maakte. En met een vreselijk voor gevoel stak hij een driploze drup in zijn mond....

de Stem | 1964 | | pagina 13