SPORT Maria Bueno buigt voor sterke Margaret Smith Frans Luitjes voldoet aan Tokio -eis van 10.4 seconde Belgische overwinning in FRANCORCHAMPS Lia Hinten slaagt voor haar Olympisch examen Oost- en West-Duitsland leveren heuse „strijd Nereus-Willem 3 roeiers verbeteren baanrecord Tennis-finales in Hilversum Felle strijd bij atletiek Roeiers aan het werk SAGITTA EN A A C. CLUBKAMPIOEN Willem II verliest in Duitsland 1KTEN Ëh Nerveus Vreemd BIJ TOKIO-SELECTIES Honkbal Sparta in Madrid uitgeschakeld Mevrouw Vreeken schaakkampioene Schmelz Beide prolongeren deze titels Prima Auto-coureur dood Phil Read slaat nu Jim Redman Kampioenen Rob Kouwenberg dubbele zege Tennis in Berlijn Nederlanders in finale geklopt Handboogschieten BELGEN baas over Nederland Hondesport C. v. d. Oetelaar wint le prijs Transfernieuws YYY slaagt met geldelijke actie Kano Derde plaats voor Cees LAGRAND Cees Rentmeester le in Sluiskil dochters meende een erken en waarschuwde men was reeds te laat terhalen of te herken aftocht zal wel reden :en werden achtergela- tie te Hansweert is di stellen van een onder- hetgeen in eerste in- behulp van een speur- >pleverde. Later op de lerzoek voortgezet door cherche uit Den Haag ;herche uit Middelburg elen van gegevens. Tot ■en aanhoudingen ver- 24 juli: tomaten ex- 163-165, BI 150-166, en )-133 en doordraai, to- t2, B2, C2 en CC door- pelen Yellow Transpa- 60-65 10-24, 55—60 10— 2D doordraai, 3 grot [raai, 3 fijn doordraai, amen 50-55 53-68, 2D 36- letmeloenen 35-147, ana- 6-121, suikermeloenen loenen 791133. rode bes- p. ds. 19-30, perziken 17-47, groenten: bloem- 16-40, 6 12-30, 8 12-22, 4-24, spitskool 5-17, ommers wit 10-12 stam- kroten per kg 4,5-9, ra- lurken 13-60, rode kool 5-24, Stark Earliest 72, i0, 13-28, 12—13, 13—34, ier ds 34-36, per kg 187, Laxton 108-174, bramen kruisbessen 23-110, ker- 274-313, witte bessen groen 75 13-17, 60-75 40-50 1013, krom per ten 2 42, waspeen 18-38, iijbonen 81-115, boskro- nijbonen 108-133, sav. en 12-55, /infield uit het nfeuw« ie. Proef zo'n zacht' lekker-geurige Win- een van die vele rokerp lie zeggen Winfield V/infield bienvenu%j welcome I om aan de zijde van Jua- strijden. Hier zitten mijn ien als getuigen. U weet wie door de grote blanke inn Washinton wordt bel md?" „Juarez". Dan zult weten, dat er in het ge- soldaten voor hem wor- eworven." DAGBLAD DE STEM VAN MAANDAG 27 JULI 1964 (Van onze tennismedewerker) Na vele kleurrijke wedstrijden, qua spel en qua verrassingen, kwam de dag die op papier een hoogtepunt moest worden, de da; der eind wedstrijden van de inter nationale tenniskampioenschaj pen van Nederland met als hoogte punt de ontmoeting van de dames enkelspel-finalisten van Wimble don. Een hoogtepunt? Nee, een te genvaller. Maar hoe kan het ooi anders. Margaret Smith was bij zonder gebrand op een duidelijke revanche en de 22-jarige Australi sche, die toen ze acht jaar was haar leeftijdgenootjes de stuipen op het lijf joeg omdat ze zo ver schrikkelijk hard sloeg en als meis je van vijftien al zestig bekers in haar prijzenkast had staan, gaf de enkelspel-finalisten van Wimble- don-kampioene Maria Bueno in Hilversum geen schijn van kans. De bijzonder gespierde 22-jarige had slechts 17 minuten nodig om de eerste set te pakken: 60. Nee, La Bueno kon het juiste ritme niet vinden. Bovendien was de Brazili aanse te nerveus. De duizenden zagen duidelijk de verbetenheid op Smiths gezicht, de wil om te winnen, de wil om de tenniswereld te la-ten zien dat zij met het predicaat nummer 2 zo maar geen genoegen neemt. Alhoewel alle illusies van het publiek op een mogelijke briljante partij teniet gedaan werden was het toch wel indruk wekkend om te zien hoe de Australische met ongelooflijk sterk volleren en ser veren haar tegenstandster geen moment de kans gaf in haar normale spel te komen. Het werd 1-0 voor Magaret Smith, de Braziliaanse werkte deze achter stand nog even weg (1-1), maar haar drives misten precisie, volleys beland den in het net en passings bleven bij zonder schaars. De vraag rees of Bueno zich uit deze malaise zou kunnen op werken. Doch de kampioene herleefde niet. De tweede set werd een domper op de Braziliaanse glorie: 6-1. In de derde set stond de Australische drie games af, meer niet. Haar forse, aanvallende spel resulteerde in een ver diende overwinning (6-0, 6-1. 6-3). In de finale herenenkelspel bracht Koch op het gravel tegen Drysdale. De 19-jarige Thomas Koch was in de eind strijd gekomen door een overwinning op de 26-jarige Australiër Bob Hewitt, be slist geen onbekende in het wereldje van rijzende tennisartiesten. Wie gedacht mocht hebben dat He witt de no. 3 van Brazilië wel even een afstraffertje zou geven, kwam bedrogen uit. De jonge Koch werd, voor wat het herenenkelspel betreft een van de ont dekkingen van dit toernooi. Koch won de eerste set, stuitte in de tweede na 4-4 nog wel op tegenstand, maar Hewitt be schikte ditmaal over te weinig con trole om het gevaar te keren: 5-7. En wat de Australiër in de derde set ook probeerde, zijn drobshots, volleys, ja zelfs zijn gewone drives bleven te on zuiver en hij slaagde er dan ook niet meer in de strijd een andere wending te geven. Tenslotte geen winning stroke voor Koch, want Hewitt verdween na een beschamende double fault voorgoed van het centrecours: 6-4 7-5 9-7. Als intermezzo volgde een wat vreem de exhibitie van 2 sets, waarin de com binatie Betty Stöve-Annette van Zyl (ZA) liet opnam tegen Lesly Turner (Austr.) en Trudy Groenman en waar bij het moderne powerplay van Betty Stöve voortdurend applaus ontlokte (6-2, 5-7). MARGARET SMITH ...winnares... Voor de andere halve finale traden aan de 22-jarige Cliff Drysdale (ZA) en de 21-jarige Braziliaan Ronald Barnes. Een interessante partij, met als bijzon derheid de dubbelhandige backhand van de Zuidafrikaan, met enorm veel vaart, in de meeste gevallen zeer schuin over de baan of diep in de hoeken. Tegen dit wapen bleek geen kruid ge wassen, althans geen Braziliaans kruid, hoewel Barnes er toch een 4-sets-partij van wist te maken: 6-4, 6-2, 0-6, 6-2. De overwinning van Drysdale betekende tevens, dat Brazilië zich plaatste voor beide finales enkelspel. De damesdubbelfinale, die de beste Argentijnse speelstter Norma Baylon en de Zuidafrikaanse Annette van Zyl in actie bracht tegen de met Wimbledon- roem omgeven sterren La Bueno en Magaret Smith, werd een vrij ge makkelijke zege voor laatstgenoemden (6-2, 6-2). De finale herenenkelspel Clif Drys dale (ZA) tegen Thomas Koch (Br.), kwam als eindstrijd eigenlijk nog het best uit de Hilversumse verf. Drys dale, die dit seizoen eigenlijk nog wei nig van zich had doen horen, heeft moeten vechten als een leeuw om deze partij te winnen. Hij nam in de eerste set een veelbelovende 3-0 voorsprong, maar Koch werkte deze rap weg, 3-3. Via 5-5 werd het tenslotte 7-5 voor de Zuidafrikaan. In de tweede set kwam Koch uitste kend terug (6-4), maar daarna kwam Drysdale weer met zijn fel uitschietende backhand voor de dag en voor wat dat betreft spreekt het scoreverloop een nog duidelijker taal: 1-0, 2-0, 2-1, 3-1, 3-2, 4-2, 5-2, 6-2. Set nr. 4 bood nog' vol doende spannende momenten en fraai tennis, maar met een prachtige cross volley maakte Drysdale tenslotte een einde aan alle onzekerheid: 7-5, 4-6, 6-2, 7-5. De finale gemengd dubbelspel wercf een vrij gemakkelijke overwinning voor de Australiërs Margaret Smith en To- bin, die met 6-1, 6-3 wonnen van Maria Bueno en een in deze mixed bijzonder matig spelende Koch. De Belgische Mercedes-équipe bestaan de uit Robert Crevits en Gustave Gosse. ling heeft de 24-uursrace van Francor- champs gewonnen, die op het snelle cir cuit in de Belgische Ardennen is gehou den. Ruim 45.000 toeschouwers woonden deze wedstrijd, waaraan uitsluitend tocr- wagens konden deelnemen, bij. De wedstrijd kreeg een dramatisch «lot. Vrijwel de gehele race leidde de zilver grijze Mercedes 300 SE van de Duitser Eugen Boehringer en Dieter Glemser. Wel moest in de nachtelijke uren even felle strijd met teamgenoten Crevits en Gosseling de latere winnaars wor den geleverd, doch vier uur voordat de finishvlag viel was het verschil tussen de Duitsers en de Belgen al weer drie volle ronden. Die marge bleef bewaard tot 50 mi nuten voor het einde van de race. Toen moest Boehringer, oud-Europees ralley- kampioen, een pitsstop maken omdat hij moeilijkheden had met zijn remmen. Op het moment waarop Crevits zijn drie ronden achterstand juist had goedge maakt ging de Mercedes de baan op. Op nieuw bracht de Duitser kort daarop zijn wagen voor de pits tot stilstand. Een volkomen vet-geslagen rem maakte dat noodzakelijk. In strijd met de regle menten werd bij de reparatie die volgde een onderdeel dat niet uit de Mercedes pit kwam gebruikt. De technische com missie diskwalificeerde Hoehringer, die De selectiewedstrijden tussen Oost- en Westduitse sportlieden voor de Olym pische Spelen te Tokio verlopen niet be paald in prettige sfeer. Integendeel, de Olympische gedachte is vaak ver te zoe ken en tijdens de wielerwedstrijd op de weg gingen de deelnemers zelfs zo ver, dat zij elkaar met fietspompen bewerk ten. De zeilwedstrijden waarvan het eerste gedeelte deze week in Warmemuende is afgewerkt, hebben aanleiding gegeven tot het zoveelste incident. De Oost-Duit sers kwamen, tot schrik van hun tegen standers uit het westelijk deel, bijzonder sterk voor de dag. Daartegen is uiteraard iets aan te voeren, maar volgens de West duitsers maakten zij zich ook aan com bine schuldig. Het slachtoffer daarvan werd o.a. de offieuze wereldkampioen in de finnjollenklasse, Willy Kuhweide. De ze zou door de Oostduitse activiteiten voortdurend zodanig gehinderd zijn. dat daaraan zijn vijfde plaats hoofdzakelijk toegeschreven moet worden. De Zwitser Fred Auer de neutrale hoofdscheidsrech- ter bij de wedstrijden verklaarde dat de Westduitse klacht volkomen gegrond was maar hij is niet gemachtigd een uitspraak te doen en daarom is de kwestie nu voor gelegd aan de zeilbonden van beide lan den. De Westduitsers hebben intussen DE NEDERLANDSE zeiler Imhoff is eer ste geworden in de eerste race van de internationale Flying Dutchman zeil wedstrijden in Sankt Moritz. Imhoff bleef met Stormy voor op de Duitsers Rappel, Mueller, Hoeflinger, Dietrich, en de Zwitser Firmenich. geweigerd het protocol van de wedstrij- in de finnjollenklasse te ondertekenen. Men hoopt nu, dat voor het tweede ge deelte van de wedstrijden - van 1 augus tus tot 8 augustus in het Oostduitse Nien- dorf - een oplossing wordt gevonden. Het Rotterdamse Sparta, de Nederland se honkbalkampioen is in de verzengen de hitte van het Madrileense Campo de la Elipa een illusie armer geworden. De Rotterdamers verloren in een wed strijd voor de halve finales van het toer nooi om het Europese kampioenschap voor landskampioenen met 8-7 van Pira- tas Madrid. Zij zijn door deze nederlaag uitgeschakeld. De inning-cijfers waren: Sparta 310020001 7 Piratas 201000302 8 De Nederlandse kampioenen hebben de onnodige nederlaag volkomen aan zichzelf te wijten. Het getuigde nl. niet van veel inzicht om het tèam, dat niet aan dergelijke hoge temperaturen het kwik schommelde rond de 42 graden gewend is, drie uur lang in bijna de zelfde opstelling te laten spelen, waar door fouten onvermijdelijk werden. MEVROUW VREEKEN ...sterkste... Mevrouw Vreeken is in Arnhem Ne derlands schaakkampioene geworden. In de negende en laatste ronde versloeg zij mej. Jansen en bleef daarmee één punt voor op mevrouw Timmer, die tweede werd. De eindstand luidt: 1 Vreeken 7,5 pnt., 2 Timmer 6,5 pnt., 3 Roodzant en Heemskerk beiden 6 pnt., 5 Bruineberg en De Klerck beiden 5 pnt., 7 Jansen 4,5 pnt., 8 Van der Veen 2,5 pnt. 9 Mesman en De Leau 1 pnt. (Advertentie) Voor betere sportprestaties "lextrose Impoi.eur ELMA tabl. Breda, Tel. 46650 Er is feest gevierd zondagavond in Amsterdam. Feest door Sigitta en AAC, die bij de dames en heren in Apeldoorn en Rotterdam het clubkampioenschap van Neder land met overmacht behaalden. En voor weer een jaar gaan de Prin ses Juliana- en de Prins Hendrik beker in de prijzenkasten. Waren de prestaties, zoals al vele ja ren, tijdens deze wedstrijden aan de ma tige kant, de grote man in Rotterdam was zonder twijfel Trans Luitjes. De Hage naar Olympisch kandidaat voor To kio noteerde op de 100 meter einde lijk de zo lang begeerde limiettijd van 10,4 sec. en ook op de 200 meter was h(j in 21,5 sec. ongenaakbaar. Een klasse apart dus. Nederlands beste sprinter, die reeds vijfmaal dit jaar 10,5 sec. liet afdrukken en 10,3-sprinters, als Bernard Laidebeur, die zondag in Parijs het Franse kampioenschap behaalde, voor o.a. Jocelyn Delecour, en de sterke Seraphino Antao, in Keulen achter zich liet. Nu dus eindelijk 10,4 sec. Harry Jansen, de oude rot, liet overigens in Rotterdam zien hoe een 800 meter gelo pen moet worden. Hij trok de deelne mers naar 56 sec. over 400 meter en won toen van kop af in 53,5. Een dieptepunt voor Minerva was ongetwijfeld de bles sure van Jaap Noordenbos op de 200 meter. Noordenbos, die op de 400 meter tot 48,9 sec. was gekomen, greep op de 200 meter vertwijfeld naar zijn been, liep de race wel uit, maar 32 sec. over deze afstand is nu niet bepaald groots. Trek vogels werd nu tweede en Minerva zakte naar de onderste plaats. In Apeldoorn kwam Tilly van der Zwaard, ofschoon nog niet in oude vorm, op de 400 meter tot 55,9 sec. en liep de 200 meter in 24,7 sec., eentiende seconde achter Truus Cruiming. TILLY VAN DER ZWAARD ...nog niet in de oude vorm... anders nog kans op een tweede plaats had gehad, daarop. De uitslag van de 24-uursrace van Francorschamps luidt: 1 Crevits-Gosse- ling (België) met Mercedes 300 SE in 24 uur 1 min. 51 sec., afgelegd 3962 km (281 ronden), dat is gemiddeld 164,875 km per uur. Op één ronde: 2 Hahne-Aaltonen (W- Dld-Finl.) met BMW 1800 TI. Op twaalf ronden: 3 Galimberti-Faset- ti (li.) met Alfa Romeo 2,6. Op zestien ronden: 4 Bianchi-Masoero (Belg./It.) met Alfa Romeo TI. Tydens de 24-uurs rit voor toerwa- gens dp het circuit van Francorchamps bij het Belgische stadje Spa is een ern stig ongeluk gebeurd, dat de Italiaanse coureur Pietro Frescobaldi het leven heeft gekost. Frescobaldi kwam om toen zijn Lancia 1800 van de baan raakte en van een helling viel. Oost-Duitse Grand Prix Een dolgelukkige Lia Hinten huppelde zondag na afloop van de vijfkamp op de gloednieuwe sintelbaan in Haarlem over het middenveld. Met een totaal van 4534 punten was zij geslaagd in haar op zet om de olympische limiet van 4500 punten te overschrijden. Vreugde voor Lia Hinten en in schrille tegenstelling daarbij de teleurstelling van Ellen Joacim-Ort, die met 4493 punten slechts zeven punten hieronder bleef. Overigens heeft Tilburgse Lia het te danken aan de laatste twee nummers van de vijfkamp, het verspringen en de 200 meter, dat zij zo ver kwam, want in de morgenuren zag het er met 11,3 over de horden, 10,89 meter kogel en 1,45 me ter hoogspringen somber uit. Zij verloor in deze drie nummers maar liefst 71 punten op haar beste prestatie van Brus sel en zij zou tenminste 6 meter ver moeten springen en de 200 meter in 24,8 sec. moeten lopen wilde zij slagen. En toen toonde Lia Hinten haar mentaliteit. Met sprongen van 5,83, 5,91 en 6,07 als slotapotheose, stond zij ineens 11 punten voor en dat heeft haar de moed gegeven op de 200 meter alles te geven. Na een snelle start draaide zij in verrassend hoog tempo naar de finishdraad: 24,5 sec. was haar tijd en dat was beter dan zij ooit tevoren gedaan had. Voor de tweede maal reeds eerder noteerde zij 10,9 sec. over de 80 meter horden bleek zij het olympische niveau te hebben be reikt. De Haarlemse Ellen Joacim-Ort, die op de horden en het kogelstoten met res pectievelijk 11,7 en 10,51 meter winst boekte, verloor deze even zo snel bij het hoogspringen (1,54 tegen 1,60 in Brus sel), kwam toch weer bij met een verte- sprong van 6,04 meter, maar kwam op de 200 meter eentiende seconde tekort. Een grote teleurstelling voor Ellen Joa- cim, die in 1962 in de kwalificatiewed strijden voor Belgrado, ook maar net op het nippertje niet slaagde. De uitslagen luiden: 1 Lia Hinten 11,3 10,89 1,45 6,07 24,5 4534; 2 Ellen Joacim 11,7 10,51 1,54 6,04 25.- 4493; 3 Hilkie Gankema 12,5 8,84 1,54 5,78 25,6 4142; 4 Mieke Sterk 12,2 9,78 1,45 5,25 25,5 4039; 5 Marianne van Raadt 12,6 9,54 1,54 5,15 27,2 3904. JIM REDMAN ...geklopt... Ook in de Oostduitse motor- Grand Prix is de 250 cc-klasse het „hoofdnum mer" geworden. Opnieuw streden Jim Redman en Phil Read, de renners die in de Asser TT met amper een meter verschil werden afgevlagd, een ronden- lang gevecht. Steeds weer wisselden de posities. Pas in de laatste ronde slaagde Read er in gebruik te maken van de omstandigheid dat zijn Yamaha iets sneller is dan de Honda van Redman. Twee-tienden se conde na elkaar gingen de kemphanen over de eindstreep. Ditmaal bedroeg het verschil tussen de winnende Yamaha en de Honda een kleine twee meter... Mike Hailwood, eerder op de dag zon der moeite winnaar in de 500 cc-klasse, voegde zich aanvankelijk met zijn MZ bij de leiders. Zelfs stelde hij in deze voor hem toch altijd nog vreemde klasse het ronde-record scherper. In de derde ronde kwam de wereldkampioen der halve liters helaas ten val. Hij werd naar een ziekenhuis vervoerd. De Britse mil- jonairszoon bleek een lichte hersenschud ding en enkele verwondingen aan het hoofd te hebben opgelopen. Sagitta kwam op alle nummers goed voor de dag. Toos Mutter won de 80 meter horden in 11,2 sec. Loes Boling won het discuswerpen met 46,50 en ook in de estafette waren de Amsterdamse meisjes het sterkst. Martha Klaasen-Bos, de jeugdkampioene, die een week gele den drie titels veroverde, bleek goed in het milieu mee te kunnen met een twee de plaats op de 100 meter in 12 sec. ach ter Joke Bijleveld, die 11,9 liet noteren, en bij het verspringen werd het 5.61 voor Martha Klaasen-Bos, eveneens ach ter Joke Bijleveld, die 5,95 meter sprong. Smn™ speelde een beetje op de 9 21J afleSde in een matige z min. 11,4 sec., en Corrie van Wijk had m 7?l0(lImeT moe D6 vbi^ het kogelstoten (14,74) om Loes Boling voor te blijven. T Beverwijk waar de vijfkampsters ïftn-i? 62 (6,ö7) en Ellen Joachim-Ort (6,04) goede verspnngsters bleken, werd Janny van Eyck-Vos een Olympische kandidaat op de 800 meter, getrokken naar 2 min. 9,6 sec.,, en kwam Corrie Bakker, buiten mededinging, tot 5 96 meter bij het verspringen. Nederlands kampioen op de 3000 me ter steeple werd Willie Willems van Uni- tas met een tüd van 9 min. 20 sec. voor Van Eekelen (Thor) 9.21,8 en De Schip per (Memphis) 9.43,4. Bij de junioren won Jan Saan (Kimbria) de titel op de 1500 meter steeple in 4.31,8, De Jong (Phoenix) werd tweede in 4.34,8 en Baart (PSV) derde in 4.35,5. In Den Haag kwam kogelslingeraar Jan Romani met een worp van 58,42 meter heel dicht bij zijn record van 58,76 me ter. Rob Schoenmaker werd tweede met 46,46 en Een Rebel derde met 45,14. In Amsterdam op de sintelbaan aan het Olympiaplein liep de 4 x 80 meter meisjespjoeg van ADO 39,8 sec. en Willy Kok zorgde op de 80 meter voor een nieuw districtsrecord in 9,9 sec. In Den Haag liep Juniore Nel van Zanten de 60 m horden in 9,6 sec. en wierp zij de speer 33,58 meter. Junior Rob Mahieu noteerde op de 100 meter 10,9 sec. Rob Kouwenberg uit Woensdrecht was de meest succesvolle ruiter in het zondag te Leiden gehouden nationale concours hippique. Hij won zowel het handicap springconcours ma-mb (met Sonja, als het Parijse springconcours (met Buster) De 41 combinaties, die uitkwamen in het handicap-springconcours, waren ver deeld over twee afdelingen. De afdeling Ma stond open voor alle ruiters, doch alleen voor de paarden, behorende tot de klassen b en c. In de afdeling Mb moch ten alleen paarden uitkomen, behorende tot de klasse a. De hoogte der hindernis sen in de respectievelijke afdelingen was 1,30 en 1,40 meter. Er waren 13 hinder nissen met 15 sprongen. De uitslag luidt: 1 Rob Kouwenberg met Sonja (Ma) 0 straf pnt. 66,8 sec., 2 J. Wouters van den Oudenweijer met Erbach (Ma) 0 70,4, 3 A. Ebben met Kairouan (Mb) 0 70,5, 4 J. den Haan jr met Sanny (Ma) 0 71,9, 5 mej. Mady Koster met Ocean (Mb) 0 76,3. Het Parijse springconcours werd be slist in een bararage van 13 combinaties, waarbij de maximale hoogte der vijf hin dernissen was gebracht op 1,60 meter. De uitslag: 1 Rob Kouwenberg met Bus ter 15 punten 35,2 sec., 2 mej. Josje Ernst met Blacky 15 36,2, 3 A. Ebben met Kairouan 15 37,9, 4 A. Ebben met Prins Ayax 15 39,2, 5 mej. Mady Kos ter met Ocean 14 54,7. Het Nederlandse dames dubbelspel (junioren) Hetty Baas-Lidy Jansen Ven- neboer heeft in de finale van het in ternationale jeugdtoernooi in West-Ber- lyn met 6-3, 6-1 verloren van de Zweed se combinatie Gunilla Edgren-Kristna Sandberg. De Zweedse Sandberg won ook het enkelspel door een 0-6, 6-1, 6-3 overwin ning op de Italiaanse Monica Giorgi. De Duitser Hans Juergen Pohmann zorgde voor een verrassing. In de finale van het heren enkelspel vrsloeg hij de favoriete Italiaan Marco Gilardelli met 6-4, 6-4. Samen met zijn landgenoot Ba- co Cardell verloor Pohmann in het he ren dubbelspel met 6-3, 6-3 van de Duit sers Juergen Fassbaender en Josef Schumacher. De Nederlandse handboogschuttersploeg heeft in Boekei de jaarlijkse interland tegen België verloren. Nederland behaalde 6003 punten in 50 pijlen, België verzamelde 6069 punten in eveneens 50 pijlen. De hoogste persoon lijke score kwam op naam van onze land genoot Maessen (Boukoul )met 47 pun ten, voor de Belg Sophie met 455 pun ten Na afloop werd nog een individuele Gabriels werd gewonnen met 132 pun- wedstrijd gehouden, die door de Belg ten in 15 pijlen. Tweede werd Maessen met 120 punten. De hondendressuurverenijging „Hon densport" te Waalwijk organiseert 'n na tionale praktijkwedstrijd waaraan door een zestal honden die gerekend kunnen worden tot de beste van Nederland werd deelgenomen. De belangstelling was bijzonder groot. Als keurmeesters traden op de heren J. van Kaa uit Kaatsheuvel, P. Schreurs uit Maasniel en N. Kroot uit Waalwijk. Uitslageh: 1 C. van den Oetelaar uit Nuenen, 337 punten. 2 G. Leenen uit Eindhoven, 302,5 punt. 3 J. Meulendijk uit Valkenswaard, 301,5 punt. 4 T Jans- sen-Dieteren uit Susteren, 287,5 punt. 5 P. Babijn uit Biggekerke, 272,5 punt. 6 M. Nooyen uit Helmond, 271 punten. De extuaprijs voor de beste rashona werd behaald door de heer J Meulen dijk uit Valkenswaard. Eén zwaluw maakt nog geen lente, zegt het spreekwoord. Even waar is dat twee goede tweeën gecombineerd nog geen sterke 4 behoeven op te leveren. Ge lukkig heeft elke regel zijn uitzonderin gen. Dat werd tijdens de nationale roei- kampioenschappen op de Amsterdamse Bosbaan bewezen. Pas twee weken geleden vormden Boelen en Enters, bij de Europese kam pioenschappen van Kopenhagen in 1963 goed voor het 'brons als ongestuurde twee en Wartena-Castelein de ge stuurde Nereus twee die in de Deense hoofdstad iedereen verraste door zilver te veroveren noodgedwongen een combinatie. Eenjjnicum in de roeiwereld: een coa litie van een burgerploeg met een stu denten-equipe. Zaterdagmiddag bewezen Boelen, En ters, Castelein en Wartena dat éle scepti- pen. ci ongelijk hadden. Niet alleen veroverden zij in een prachtige race de Nederlandse titel, ook het internationale baanrecord werd ruim verbeterd. Leverde de eer_ ste wedstrijddag verrassing na ver rassing op, zaterdag waren de uitslagen opvallend regelmatig. Alwin en Bots, de sterke dubbel twee van Willem 3, bleken geen partij voor hun stadgenoten Hinte en Klop. Een tempo van rond 36 slagen in de eindfase van de strijd was vol doende voor een voorsprong van bijna 150 meter toen de finish-vlag viel. Ging de strijd om uitzending naar de Europese kampioenschappen die van 6 tot en met 9 augustus op de Amster damse Bosbaan worden gehouden tus sen Nereus en Njord. De eerste 1500 meter bood Njord voortreffelijk tegen stand. Het tempo van de Amsterdam mers ging daarna echter omhoog tot 39 slagen per minuut, wat voldoende was om ruim een lengte op Njord uit te lo Iff -v-.. LIA HINTEN ...eindelek is 't zover... De eerste divisievereniging: Willem II is het voetbalseizoen al vroeg begonnen. De Tilburgers traden zaterdag in Essen voor een vriendschappelijke wedstrijd tegen Schwarz Weiss. De Duitsers wonnen met 3-2, nadat de rust met gelijke stand (1-1) was ingegaan Het Venlose VW verloor voorts in München Gladbach van Borrussia met 5-0 (2-0). De nieuwe Nijmeegse eerste divisie club NEC heeft zaterdag een vriend schappelijke wedstrijd tegen het Duitse Duisburger SV gewonnen. De eindstand was 5-3, bij de rust hadden beide ploe gen eenmaal gescoord. Ruime winst op de Duitse club Ham- born 07 boekte zaterdagavond in Alkmaar de nieuwe eredivisieclub van die naam. Bij de rust hadden de Alkmaarders reeds met 2-0 de leiding, de eindstand werd Theun van Pelt, die in 1961 door BW aan Elinkwijk werd verkocht en het vo rig seizoen door de Utrechtse vereniging voor een jaar aan Go Ahead werd „uitge leend" zal het komende seizoen opnieuw het doel van BW gaan verdedigen. De actie om de Venlose eerste divisie vereniging voor het betaalde voetbal te behouden is afgesloten met het overhan digen van een machtiging door de voor zitter van het actie-comité aan de nieu we voorzitter van VVV, de heer Jo van Daalen, om over een bedrag van f 91.000 te beschikken. Deze som werd in 14 dagen bijeenge bracht aan giften uit het bedrijfs- en par ticuliere leven en zal tot een ton worden uitgebreid. Met dit resultaat krijgt WV een lening ter grootte van f 75.000 van de gemeente Venlo waartoe de raad reeds begin juni besloot, mits door vrijwillige giften een zelfde bedrag zou worden bijeengebracht. Het afgelopen weekeinde zijn in Ko penhagen sterk bezette internationale kano-wedstrijden gehouden waaraan ook Nederlanders hebben deelgenomen. Vooral in de 10.000 meter KI-klasse is bijzonder fel gestreden. De zege ging naar de Hongaar Ferenc Cseh, die na 44 min. 38.5 sec. finishte. De Zweed Sah- len werd, met 1.3 seconde achterstand tweede. De Nederlander Cees Lagrand eindigde in 44.40.8 op de derde plaats. (Van onze sportcorrespondent) Cees Rentmeester heeft zaterdag in Sluiskil zijn eerste zege in de wacht gesleept bij de nieuwelingen. Rentmees ter kwam met enkele lengten voorsprong op zijn naaste rivaal Legierse met wie hij een beslissende ontsnapping had on dernomen over de eindstreep. Veel belangstelling ging in deze koers uit naar de verrichtingen van de ploeg van Staf de Feber. Laatstgenoemde is in Zeeuwse wielerkringen reeds lang geen onbekende meer, door zijn baan brekend werk wat hij verricht voor de Zeeuwse wielersport. Spijtig genoeg had de zesmansformatie van Staf in deze wedstrijd met veel pech te kampen. Niet temin leverden zijn coureurs strijd. De Wolff en Voerman kregen reeds in de eerste van de vijftig te rijden ronden materiaalpech. Voerman hervatte op een andere fiets op manmoedige wijze de strijd, maar het noodlot sloeg voor hem opnieuw toe toen hij bijna de aansluiting met de groep weer tot stand had ge bracht. In de eerste 40 km toonden vooral De Vrieze. Beun en Legierse grote acti viteit. Vooral de twee eerstgenoemden kaapten vele premies weg (De Vrieze won ook de klassementspremie). Ge noemd drietal slaagde er echter toch niet in een beslissende bres te slaan. Toch zou het Legierse zijn die 15 ronden voor het einde de strijd in een beslis send stadium zou brengen. Een attente Rentmeester voegde zich bij hem en toen achtte ook Pijnen de tijd gekomen om een sprong naar de koplopers te maken. Nadat Wil de Feber wegens een lek bandje van het toneel was verdwenen en Rentmeester en Legierse een voor sprong van 40 seconden hadden genomen laaide de strijd in de slotfase nog eens flink op. Pijnen had nu kans gezien uit het peloton te ontsnappen, maar zijn sprong naar de koplopers bleek toch te kort. 1 C. Rentmeester, Ovezande. 70 km in 1 uur 47 min. 2 P. Legierse, Den Bom mel. 3 op 25 seconden René Pijnen, Woensdrecht. 4 J. Brouwer, Rotterdam. 5 F. Otten, Eindhoven. 6 R. Buckaki. Axel. 7 Beun. Biervliet. 8 C. Leunis, Am sterdam. 9 W. Evertse, Zierikzee, 10 H. Slings, Aiblasserdam.

de Stem | 1964 | | pagina 7