iet E SPORT Cees Haast schitterende in een vorm commenfaai STRIJD VAN RONDE TOT RONDE Ad van Tilburg eerste in het Hart van Gilze Belachelijk, ingrijpen in titelstrijd Beek Rinus van Ginneken le in z'n woonplaats Schijf Een beek vol j Gloriedag voor j Als officials ellende j sfinx Jo de Roo j in actie komen Jan Pieterse le in Graauw Nederlaag van Patrick Sercu ZOON ergen op Zoom Telefoon 2935 Gezond verstand Slechte beurt Cuido de Rosso kampioen Italië Huldiging Ronde Zuid-Slavië Luxemburgse titel voor Roger Thull Eugene Beckers Cees Snepvangers Jo de Roo 8 (3 en VAN DER STEEN DAGBLAD DE STEM VAN MAANDAG 27 JULI 1964 (zie commentaar) FANTASTISCHE JO DE ROO KAMPIOEN VAN NEDERLAND fVan onze sportredactie) de Televivierman Rik Wouters die liet peloton ver- Jo tie Roo lieeft met groots machtsvertoon vaarwel gezegd had. De Roo en Haast beslag gelegd op het Nederlands wegkam- grootten hun voorsprong dank zij 't hoge tem- pioenscliap voor profs en onafliankelijken. Met nog 68 km ofwel 8 ronden van 8500 meter te rijden, trok de Roo er tussen uit met de ,.TeIevisierman" Cees Haast en Kees van Am« sterdam. Bij de 22ste doorkomst had dit driw tal 26 seconden voorsprong op het peloton, waarin Jan Janssen, Arie den Hartog en Henk Nijdam schuilgingen. Een ronde verder bedroeg het verschil al 1 minuut 11 seconden omdat de drie koplo- perg 't hoogste gemiddelde hadden ontwikkeld van 42,5 kilometer per uur. Bij de 24ste door komst kon van Amsterdam het hoge tempo niet meer volgen. Hij liet zich afzakken tot bij po dat de Roo aangaf. En omdat de „Tele- vizieren' in het peloton het tempo drukten. Jo de Roo deed grotendeels het zware kopwerk op het golvend parkoers, terwijl Cees Haast de Zeeuw als een schaduw bleef volgen. De Roo beschikte evenwel over een enorm kracli- tenreservoir. Want aan het slot van de laatste ronde, toen het verschil met het peloton ruim 5 minuten bedroeg demareerde de Roo op de lange „Adsteeg-klim" en toen leek het alsof het klimmertje Haast stil stond. De reden daarvan wag dat zijn toe-clip sneuvelde. Met een voorsprong van ruim 40 meter zegevierde de Roo, zoals hij wilde. De zegevierende finish van Jo de Roo. In het rare wieier wereld je zijn er altijd weer mannetjes te vinden, die zich hogelijk vereerd voelen als zij wedstrijdcommissaris mogen zijn. Zij laten zich op zo'n glorievolle dag uit hun leven extra gelden. Zo is dat zon dag in Beek ook weer eens geweest. Voor de aanvang van de wedstrijd wisten de renners, die deelnamen aan de nationale titelstrijd, precies waar zij mochten worden geravitailleerd. Dat is altijd zo. Het grootste deel van de verzorgers houdt zich aan de regels van het spel, maar er zijn altijd lieden, die dat niet doen. Bovendien is er altijd een aantal kijkers, dat medelijden heeft met de dwangarbeiders van de weg en links en rechts drankjes aan biedt, die de coureurs graag accep teren. Deze grove koersmisdaad ont dekte zondag een van de commissaris sen en... in plaats van zijn gezond ver stand te gebruiken, waarschuwingen of geldboeten uit te delen, nam hij de jongens, die in een kampioenschap voor een appel en een ei moeten fiet sen, uit de strijd. Daardoor werd het kampioenschap vervalst en had het vaderland weer eens stof om over die vermaledijde wielersport te praten. Lieden, die op een dergelijke impul sieve manier een titelstrijd naar de vaantjes helpen, zijn absoluut onbe kwaam een wedstrijd te leiden. Omdat de KRO zondagmiddag zijn zendtijd gebruikte om een aantal mis sionarissen uit te luiden, verviel het programma „Zondagmiddagklanken". Er is tenslotte nog wel iets belang- rijkers in het leven dan sport. De KRO was dus niet in de gelegenheid reportages te brengen van de nationale kampioenschappen wielrennen in Beek Die taak moest in eerste instantie wor den overgenomen door de AVRO en in tweede instantie door de VARA. Zij zonden een man naar Beek, die toel eens van wielrennen hoorde, maar- het tevoren waarschijnlijk nooit zag. De vraag is waarom in samenspel tus sen de omroepen Leo Pagano dit eve nement niet mocht verslaan? Hij zag gedurende bijna een volle maand de belangrijkste Nederlandse renners aan het werk. Hij had wel voor een kundig verslag kunnen zorgen. Guido de Rosso, de winnaar van de eerste Ronde van de Toekomst in 1961 js zondag Italiaans kampioen op de weg bij de professionals geworden door als vierde te eindigen in de Ronde van de Apennijnen, het derde en laatste onder deel van de titelstrijd. Franco Cribiori won de rit met een tijd van 6 uur. 46 min. en 21 sec. over de 225 km. Gianni Motta, Franco Balmanion en De Rosso werden in de sprint respectie velijk tweede, derde en vierde. De vijfde plaats was voor Renzo Fon- tona. die arriveerde met een achterstand van 1 min. en 42 sec. In dit landskampioenschap hebben de „Tele vizieren" van Kees Pellenaars een zeer voorname rol gespeeld, want voor een groot deel waren zij het die de koers controleerden. Vanaf de 15e doorkomst reed Jacques van de Klundert gedurende vier ronden alleen op kop. Zijn grootste voorsprong op het peloton bedroeg 3,11 seconden. Bij de 20ste doorkomst liet van de Klundert zich inlopen en nam ploegmakker André van Aert diens taak als vluchter over. Deze ontsnapping duurde slechts twee ronden, met een grootste marge van 46 seconden. Daarna begon de Roo aan zijn onweerstaanbare opmars en daartegen was zelfs de gehele Pellenaars-formatie niet bestand. Direct na de start openden drie avon turiers de schermutselingen: Eugen Bee kers uit Schaarsberg, Bas Maliepaard en Leo Coehorst. Gedurende vijf ronden mochten zij een voorsprong van onge veer een minuut hebben. Vervolgens werden zij door het peloton tot de orde geroepen. Alleen Beckers hield nog even vol, doch toen Jan Janssen een jacht ontketende, waarbij niemand achter bleef was alles weer vlug samen. Niet voor lang echter, want vanaf de negende door komst begon het hoofdstpk Kees Snep vangers, die gedurende zes ronden niet verder kon uitlopen dan anderhalve mi nuut. Vervolgens namens de „Televi- zieren" het initiatief en verliep de twee de helft van de 255 km lange koers zoals hierboven omschreven. De warmte van boven de 30 graden Celsius en het zware parkoers eisten heel wat van de krach ten der 47 renners. De dorst werd en kelen zó groot dat zij van het publiek Een groot moment in de wedstrijd. Cees Hanst kleeft aan het wiel van Jo de Roo. De Zeeuw lacht. Hij voelt, dat hij kans heeft de titel te grijpen. drank accepteerden, buiten de officiële verzorgingsplaats. Dat bleef niet onge straft en zo werden Jan Schroeder, Wim van Est Jos. Linders, Jan Janssen en Huib Zilverberg gediskwalificeerd. Deze overtredingen ontsierden uiteraard dit landskampioenschap. Maar uiteindelijk zegevierde toch de sterkste en de beste: alrounder Jo de Roo. Tevreden over zijn succes onderging Jo de Roo de huldiging door dr. P. van Dijk, aanvaardde hij gelaten de overwin- ningskus van de Beekse miss, die naast Corrie de Roo, de charmante echtgenote van de nieuwe kampioen, een wat povere indruk maakte en verklaarde onomwon den dat hij geluk had gehad. „Want ik weet nog niet wat er ge beurd zou zijn als Haast in de laatste ronde niet de riem van zijn toe-clip had gebroken". De Roo was echter te geluk kig om lang over de pech van Haast na te praten. Deze zou de titel overigens niet verdiend hebben, want tijdens de gehele vlucht had de Brabander niet een keer kop gedaan en had de Roo al het zware werk in zijn eentje moeten op knappen met die lastige „plakker" aan zijn wiel. De uitslag luidt: 1. en kampioen van Nederland: Jo de Roo, Kruiningen, de 255 km (30 ronden) in 6.35,25. 2. Cees Haast, Rijsbergen. op 9 seconden; 3. Rik Wouters. Baarle-Her- tog, op 2,32; 4. Cees van* Amsterdam, Breda, op 2.46; 5. Arie den Hartog. Zuid- land, op 5,11; 6. Huub Harings, Scheul- der z.t.; 7. Jdak van der Klundert, Hoo- gerheide, op 5,18; 8. Maarten Breure, Rot terdam; 9. Jo de Haan, Huijbergen; 10. Dirk Groeneweg, Breda; 11. Bas Malie paard. Willemstad; 12. Piet Rentmeester, Albelda, Spanje; 13. Theo Sijthoff. Rot terdam; 14. Cees van Espen, Arnhem; 15. Jaap Kersten, Siebengewald; 16. Wim de Jager, Den Haag; 17. Henk de Jong, St.- Willebord; 18. Piet Damen, Helmond; 19. André van Aert, Rijsbergen; 20. Fons Steuten, Weert, allen 5,18; 21 Henk Nij dam, Zundert; 22. Dick Enthoven, Steke- ne-Waes; 23. Ab Donker, Amsterdam, Uitslag veteranen 25,5 km.: 1 en kampioen van Nederland W. Drij- ker, Amsterdma 39.40. 2. A. Geelhoed, uit Zwammerdam 39.40. 2. W. Suiker, uit Etten; 4. A. Post, uit Baarn; 5. H. Hor dijk uit Rotterdam; 6. D. Vroege. Arkel; 7. A. Uitbeijerse, Rotterdam, allen zelfde tijd; 8. J. Harmsen, Rotterdam 4 sec. 9. de Ruijter, Amsterdam, op 17 sec.; 10. D. Visser, Dordrecht; 11. F. Buijink, Den Haag; 12. M. de Bruijn, Roosendaal. De eerste etappe van de wielerronde van Zuidslavië, over 110 kilometer van Skopje naar Titof Velas en weer terug naar Skopje is zondag gewonnen door Laslo Pawlik van de Servische ploeg voor de Nederlander Wilhelm Schepers. De onofficiële uitslagen waren: 1 Las lo Pawlik, Servië 2.40.0. 2 Wilhelm Sche pers, Nederland 2.44.22. 3 Niels Baunse, Denemarken 2.44.30. 4 Bernhard Eck stein, Oost-Duitsland z.t. 5 Marcel San- nen, België z.t. 0 Egon Adler, Oost- Duitsland z.t. 7 Jorgen Jorgensen, De nemarken z.t. 8 Rudolf Valencic, Zuid slavië z.t. 9 Jaroslaf Kwasil, Tsjiechoslo- wakije z.t. 10 Zygfrid Widera, Polen z.t. Jo de Roo na de verovering van de titel in gezelschap van zijn gelukkig lachende vrouw Corrie. (Van onze sportcorrespondent) Ad van Tilburg heeft op prachtige wy. ze zyn amateurloopbaan besloten. Alvo rens woensdag in de „Acht van Chaam" als beroepsrenner te debuteren, zege vierde hy zondag in het „Hart van Gil ze", een interessante wedstrijd. In de slotfase van de strijd, die tevo ren afwisselend was, maar tot geen be slissende ontsnappingen leidde, roerde zich Toontje Mertens. Met zijn stadge noot A. Don sprong hij weg, maar spoe dig kregen A. van Tilburg. T. Schilper- oord en A. van Breugel aansluiting. Nog eens probeerde Toontje het alleen, maar het lukte niet. Uiteindelijk ontstond er een kopgroep van een tiental man, die in de spurt uitmaakte wie de sterkste was. De uitslagen waren: Amateurs: 100 km 2.31,41 1 A. v. Tilburg Breda, 2 A. v. Breugel Zwijndrecht, 3 H. Peters Heem stede, 4 A Kettenis Den Haag, 5 C. Schil- peroord Zwijndrecht, 6 R. Liebregts (Van onze sportredactie) „Belachelijk," was de eerste reactie van Kees Pellenaars op de vraag of het nu wel goed is geweest renners, die hier en daar een drankje accepteerden uit de strijd te nemen. „Het gebeurt in elke wedstrijd," vervolgde Kees. „Wan neer in een Tour de France het drankjes aannemen zou worden bestraft zoals in Beek dan kwam er nooit of te nimmer een renner in Parijs aan. Waarom geen boete gegeven?" Kees Pellenaars merkte op, dat hem was gevraagd te getuigen of ook Jo de Roo buiten de verzor gingsplaats was geravitailleerd. „Ik heb dat geweigerd," zei de Bredase ploegleider. „Jo reed een schitterende wedstrijd. Ik heb hem zelden zo fantastisch bezig gezien. Hij verdiende de titel, die hem onder geen enkele voorwaarde voor de een of andere futiliteit ontno men mocht worden." Aad van Amsterdam, wiens zoon Kees zo'n prachtige wedstrijd reed, toas ook niet te spreken over de maatregelen, die de wedstrijdcom missarissen namen. Hij zei: „De plaats van verzorging was waarde loos. De renners mochten eten en drinken accepteren op een stukje wegvlak, dat hoogstens vijftig me ter lang was. Omdat daar iedereen rustig mocht wandelen, was het er veel te druk en konden de ren ners lang niet elke ronde worden geholpen." Aad merkte op, dat er weliswaar reglementen zijn, maar dat zij in uitzonderlijke omstan digheden (zoals in Beek) een uit zonderlijke interpretatie moeten hebben. Wim van Est loochende drank te hebben aanvaard buiten de offi ciële ravitailleringsplaats. „De heer die mij uit de wedstrijd deed ver dwijnen zei, dat ik een flesje gele limonade had geaccepteerd. Ik zweer, dat het niet waar is. Ik heb van Huub Zilverberg een slokje bier gekregen uit een flesje, dat Huub buiten de ravitaillering ont ving. Hij reed al kilometers met dat flesje voordat hij mij iets gaf." Toine Gense, een bekend Lim burgs wielerdeskundige, stelde vast, dat de wedstrijdcommissaris sen minstens consequent hadden moeten zijn. „Kijk eens," zei hij, „op een gegeven moment is er iemand op de overtredingen, die door de renners werden gepleegd, gaan letten. Toen was er echter al een paar honderd kilometer gefietst en had iedereen het regle ment al overtreden. Jan Schreuder werd als eerste man uit de strijd gehaald. Dat lokte reacties uit. De commissarissen moesten toen wel meer voorbeelden stellen. Het is belachelijk, dat de zaak zo werd gespeeld. De vijfentwintig duizend kijkers trokken bedrogen af. Beek werd een anti-propaganda voor de wielersport." Vlaardingen, 7 J. Zonneveld Den Haag, 8 A. Mertens Breda, 9 W, v. Dorst Rot terdam. 10 M. v. d. Klooster Rotterdam, 11 P. Snoeys Breda, 12 W. Vermetten Rijen, 13 K. Zomer Halfweg, 14 H. Voge laar Rotterdam, 15 Th. Blom, Haarlem. Nieuwelingen: 55 km in 1.17.23: 1 R. Wagtmans Zundert, 2 A. v. Hest Tilburg, 3 K. Trompert Den Haag, 4 M. Bertens Den Haag, 5 P. Weterings Hank, 6 P. Deunhouwer Puttershoek, 7 A. v. Est Fijnaart, 8 A. Suykerbuyk Tilburg, 9 W. Cirkel Utrecht, 10 Th. Hasselt Roo- sehdaal. Aspiranten: 26 km in 39.10. 1 K. Balk Badhoevedorp, 2 P. v. Lith Gellicum, 3 A. Versluys Lexmond, 4 A. Stroosnij- der Kruiningen, 5 B. Janbroers Amster dam. Eén deelnemer De Luxemburgse wielrenner Roger Thull werd zondag kampioen van zün land op de weg bU de professionals. Hij werd tevens laatste, want er waren geen andere deelnemers. Lucien Gillen, die oorspronkelijk even eens had ingeschreven liet namelijk op het laatste ogenblik verstek gaan. Van het kampioenschap werd toen maar een rit tegen het uurwerk gemaakt en Thull was nog wel zo sportief, de afstand van 53 8 km in een redelijke tijd af te leg gen: 1 uur 20 min. en 48 sec. Bij de dames was er eveneens maar een deelneemster. Elsy Jacobs reed de 26.9 km in 44 min. en 15 sec. (Van onze sportcorrespondent) Op het zware parkoers in Graauw ver trokken zondagmiddag ruim vijftig ama teurs, maar voor velen bleek de opgave te zwaar. Slechts 23 moedigen bleven op het nogal slechte wegdek en in de grote hitte overeind. Van hen toonde Jan Pieterse zich superieur. Wel luidde Frank Ouwerkerk in de voorlaatste ronde de beslissende faze in, maar een machtige demarrage van Pieterse had tot gevolg, dat Ouwerkerk niet lang aan de leiding reed. Pieterse bracht niet alleen spoedig de aansluiting met de kopgroep tot stand, maar ging meteen in machtig tempo door. Ouwerkerk moest afhaken en werd zelfs nog ingelopen door van Dorst uit Barendrecht, die ook uit de groep was ontsnapt. Pieterse reed toen echter reeds een onbedreigde zege tegemoet en wist zijn voorsprong in de laatste kilometers aanzienlijk te vergroten. Uitslag: 1 Jan Pieterse, Oude Tonge, 100 km in 2.40.12. 2 op 1.34 Frank Ouwer kerk, Rotterdam. 3 P. van Dorst, Rot terdam. 4 P. Barendregt, Alblasserdam. 5 A. van Haren. 's-Gravendeel. 6 H. Bos, 's-Gravendeel. 7 J. Hartman, 's-Graven* deel. 8 J. van Amsterdam, Leiderdorp, 9 G. Deijkers, St. Willebrord. 10 P. de Haan, IJsselmonde. Op de Obrup-baan te Kopenhagen heeft de Franse amateur-sprinter Daniel Mo relion een verrassende overwinning be haald op de Belgische amateur-wereld kampioen Patrick Sercu. In de derde en beslissende race liep Morelion 300 meter voor de finish zover uit, dat deze geen kans meer kreeg. De Italiaan Angelo Damiano, de win naar van vorig jaar, werd derde na twee duidelijke overwinningen op de Deen Nils Fredborg. In de halve finales had Morellon Fred borg verslagen en Sercu schakelde Da miano uit. (Van onze sportcorrespondent) De eerste Ronde van Schyf, het kerk dorp van Rucphen, is een groot succes geworden. Niet alleen voor de organisa toren, maar voor heel het dorp. Want de plaatseiyke favoriet, Marinus van Gin neken, wist wat er van hem verwachl werd en hy loste die belofte op een uitstekende manier in. De honderd kilometer die de ama teurs moesten rijden waren ongeveer voor de helft onder de wielen door, toen de Schijvenaar, samen met Jan Pieterse uit Oude Tonge de benen nam. In een onstuitbare rush ging hij op de finish af en zelfs Jan Pieterse was niet in staat om hem van de overwinning af te hou den. Zeer goed werk werd ook geleverd door kersverse Nederlandse kampioen Evert Dolman uit Rotterdam en door P. Braspenninkx uit Rijsbergen, maar le Ronde: Eugene Beckers uit Schaars berg', Leo Coehorst en. Bas Maliepaard nemen een voorsprong van 56 sec. op het compacte peloton, dat wordt aan gevoerd door Piet Rentmeester. De eer ste ronde wordt gereden in 12 minuten. Gemiddelde snelheid 43,5 km. 2e Ronde: De 3 koplopers hebben Hun voorsprong gebracht op 1.04 min. Het peloton wordt aangevoerd door Jan Schroeder en Jaap Kersten. Tijd 12.40 min. Snelheid 40,3 km. 3e Ronde: De koplopers hebben nu 'n voorsprong van 1.05 min. op het pelo ton, dat een goede 10 meter achter Dick Enthoven en Jacques van de Klundert passeert. Tijd 12.51 min. Snelheid 39.8 km. 4e Ronde:: Nog steeds aan de leiding Beckers, Coehorst en Maliepaard Op 1.24 min. volgt Geurt Pos en 35 meter daarachter het peloton, dat wordt aan gevoerd door Jean Bastin uit Voerendaal Tijd 12.45 min. nelheid 40 km. 5e Ronde: Voorsprong kopgroep 55 sec. op groep met Jo de Haan, Schroeder en Haast. Vlak daarachter het peloton Tijd 13.29 min. Snelheid 37.8 km. 6e Ronde: Eugene Beckers passeert al leen aan de leiding, op 23 sec. volgt Wim de Jager, op 45 sec. Rentmeester, Schroe der, Zilverberg en Groeneweg met het peloton. Tijd 13.43 min. Snelheid 37.2 km. 7e Ronde: Op kop Beckers, de Jager en Swaneveld. Op 19 se. het peloton. Tijd 14.09 min. Snelheid 36.5 km. 8e Ronde: Een gelost peloton passeert aangevoerd door Jan Janssen, van Am sterdam en Cees Haast. Tijd 13.30 min. Snelheid 37,8 km. 9e Ronde: Een groepje met Snepvan gers. Den Hartog', Hermens, Jan Jans sen en Groeneweg gaat op kop. Daar achter op 1.07 min. het peloton. Onder aanvoering van Wim van Est. Tijd 12.42 min. Snelheid 40.3 km. 10e Ronde: Snepvangers alleen op kop. Op 1.37 min. het peloton. Tijd 13.08 min. Snelheid 39 km. 11e Ronde: Nog steeds Snepvangers al leen. Tijd 13.19 min. Snelheid 38.3 km. 12e Ronde: Aan de leiding Snepvan gers. Tijd 13.16 min. Snelheid 38.5 km. 13e Ronde: Op kop Snepvangers, op 1.50 min. Schroeder, Lute, Damen en Rentmeester. Tijd 13.43 min. Snelheid 37.3 km. 14e Ronde: Snepvangers op kop, op 1 min. Van de Klundert. Tijd 13.54 min. Snelheid 36.7 km. 15e Ronde: Van de Klundert alleen aan de leiding. Op 1.20 min. Den Har tog en Wouters. Tijd 14.14 min. Snelheid 36.5 km. 16e Ronde: Alleen van de Klundert. Tijd 13.16 min. Snelheid 38.5 km. 17e Ronde: Nog steeds op kop Van de Klundert voorsprong op peloton 3.11 min. Tijd 13.16 min. Snelheid 38.5 km. 18e Ronde: Op kop Van de Klundert op 1.43 min. Den Hartog, Janssen, Nij dam en het peloton. Tijd 13.19 min. Snel heid 38.25 km. 19e Ronde: Van de Klundert, op 58 sec. het gehele peloton. Tijd 13.37 min. Snelheid 37.5 km. 20e Ronde: Op kop Andre van Aert en Ko Tolhoek. Óp 46 sec. Zilverberg en Rentmeester. Jan Schroeder heeft bui ten de verzorgingsplaats «en flesje bier aangenomen en wordt uit de strijd ge nomen. Tijd 13.44 min. Snelheid 37.4 km. 21e Ronde: Op kop Andre van Aert op 35 sec. Jan Janssen, Beckers geeft op. Tijd 13.25 min. Snelheid 38 km. 22e Ronde: Jo de Roo slaat zijn slag. HO demarreert en krijgt in zyn wiel Cees Haast, die geen meter aan de lei ding komt. Tijd 12.32 min. Snelheid 40.8 km. 23e Ronde: De Roo vergroot zyn voor sprong tot 1 min. Hy is in gezelschap van Haast en van Amsterdam. Tyd 12.01 min. Snelheid 43.5 km. 24e Ronde: De Roo en Haast op kop. Boven op de Adsteeg lost van Amster dam door krampen. Op 49 sec. volgt Rik Wouters. Tijd 12.29 min. Snelheid 40 8 km. 25e Ronde: De Roo en Haast nemen 1.50 min. op het peloton. Tijd 13.27 sec. Snelheid 38 km. 26e RondeJ0 de Roo rijdt enorm sterk en sleurt Haast mee tot een voor sprong van 3.25 op het nu wel geslagen peloton Tijd 14 min. Snelheid 36 km. Ro"de: Y°2.rsprong De Ro° en Haast op het pelofön 5.05 min. Tijd 12 45 mm. Snelheid 40 km. 28e Ronde: Op kop De Roo en Haast lWouters en Van Amsterdam, ef Y3,1 he peloton. Tijd 12.06 min. Snel- heid 42.1 km. 29e Ronde: Jo de Roo passeert lach- end de finish. Hij weet dat hij straks Gees Haast, die met moeite zijn wiel kan houden, zal kloppen. Tijd 12.28 min. Snelheid 40.9 km. 30e En laatste ronde: Jo de Roo rijdt Haast van zijn wiel en wint met 100 meter voorsprong. Tijd 1328 min. Snel heid 38 km. beiden werden door pech achtervolgd, en hoe zij hun best ook deden zij kon den niet verder komen dan een vierde en een vijfde plaats. De uitslag was: Aspiranten (20 kmj 1. A. van Over- veld, Zeggee 35.18. 2. Schouwenaar, Krui ningen: 3. P. van Lith, Gericum; 4. A. Strosnijder, Kruiningen; 5. P. van Gurp, Breda; 6. K. Freijters, Zegge. Nieuwelihgen 50 km: 1. R. Wagtmans, Zundert, 1.24 46; 2. S. Hairwassers, Den Dungen: 3. H. van Vught, Vlijmen; 1. D. Schmidt, Rotter dam; 5. A. Kooyman 't Sant; 6. B. Broere, Zevenbergen. Amateurs 100 km: 1. M. van Ginneken, Schijf 2.46.34. 2. J. Pieterse, Oude Tonge; 3. A. van Til burg, Breda op 1.30; 4. P. Braspenninkx, Rijsbergen op 2 min.; 5. E. Dolman, Rotterdam; 6. A. Mertens, Breda; 7. W. Heeren, St.-Willebrord; 8. J. van Geel, Breda; 9. C. van Dorst, Roosendaal; 10. D. Vos, Hetlaren. RINUS VAN GINNEKEN ,,,-Op weg naar zijn zege,,

de Stem | 1964 | | pagina 5