TROEVEN in GROEVEN „Verdeeldheid om des gewetens wil' ©HAlfZWARE SHAG t 8 u Baron Bluff en de dripdrups >4 met igezet Programma's radio en t.v. n Kelly de onoverwinnelijke BOEKENPLANK mpioenschap ;WATER indaag orgen 17 L Brabants Orkest speelt Beethovens Eroïca Sibelius Bach-album Liszt-concerten Dupré speelt Dupré Nieuw Gala Twee Oistrakhs Half dozijn populairen Geluid in blik KARDINAAL ALFRINK IN WASHINGTON: Oecumene van geloof en liefde lederéén heeft last van tandsteen en tandverkleuring Chopinjuweel *9ÉÊÊËHË* miïP TEELAK maakt uw tanden ECHT WIT: vrij van tandsteen ennicotine-aanslag Radio Evolutie in wereld en kerk Droomgestalten Vlinders van Europa Schildpadden Televisie Openlucht-film in badplaatsen in Adrie Okkerse slaat luw gade temidden van Van der Linde van heel rechts) haar prin- Olree (links) en Janny ichts) en tenslotte twee de vriendjes Jan en ;let. e weersomstandigheden temperatuur van 25° C ctor in Middelburg de mpioenschappen zwem- tempo van de jury, immers tellende pro uur afgewerkt. Nog- Scheldestroom", over ugd van Zeeland te be- tot grote tevredenheid dewel gingen de Bres- et minder dan 15 kam- rijken. Toch waren er rrassingen, want het eisje Annie Brugge, dat een enkel nummer had :e middag niet tot één en. De oorzaak hiervan ijk. dat zij juist van was teruggekeerd en e weken niet had ge- tarters uit Aardenburg zes kampioenschappen Luctor met 4 deed terwijl S.Z.V. met drie n genoegen moest ne- s kwam slecht voor de >ekende ploeg bemach- geen enkel kampioen een groot deel van hun Inemers kwam niet op- m, Luctor. H. Stoel- E. Schaalje, de Star twee titels voor hun g 28 juli gelden in Zee- ïde hoogwaterstanden: n 17.36 uur: Terneuzen Vlissingen 4.18 en 16.30 5.59 en 18.15 uur. K ting 1, Doens, Bracke Ker- elerkoers aspiranten en uur Schieting ir De waarheid over ur Vakantieschieting 20 uur Carrousel van Duel bij Silver Creek )e gigolo van het hu- 64 j. 5 uur Kermisschieting IOEK i uur Schieting ig verenigde sociëteiten lestweek uur Schieting liggende ;t duel bij Silver Creek >e gigolo van het DAGBLAD DE STEM VAN MAANDAG 27 JULI 1964 Een van de meest grandioze uitvoerin gen van Beethovens derde symfonie die de laatste tijd op een grammofoonplaat te beluisteren zijn, is v. ongetwijfeld die van J> het Brabants Orkest. In de reeks ..Ren- dez-vous der muzen" van Philips is deze magistrale derde uit gebracht, een prachtige kans voor pla- tenliefhebbers die in de niet te dure series hun slag plegen te slaan. Onder Hein Jordans leiding is een Iroïca tot stand gekomen, die technisch en artis tiek op een zeer hoog peil staat en die verreweg het allergrootste deel van de Beethovenliefhebbers volledig zal be vredigen. Zonder in aangedikte lyriek te vervallen brengt Het Brabants Orkest een gepassioneeerde Eroïca, zoals toch de meesten hem graag horen. De grote doorzichtigheid die de vertolking daar naast kenmerkt is door de opname technici voortreffelijk verwerkt en men komt, naar de plaat luisterend, bijna tot de verzuchting dat men ervoor uit de concertzaal zou wegblijven, omdat er geen enkele plaats bestaat die een zo goed luisterpunt biedt als de platen- liefhebber thuis heeft. Een voor de zuiderling plezierige ge dachte is ook dat de grammofoonplaat de mogelijkheid heeft geschapen dat heel Nederland, ook de muziekliefhebbers in het verre noorden die wellicht anders zelfs nooit van het Brabants Orkest zou den hebben gehoord, nu ervaart welk een voortreffelijk orkest het is. Het is onder de gerenommeerde orkesten van ons land een bijzonder belangrijke plaats gaan innemen. (Philips 838 611 VY). beluisteren valt. Opnieuw: een beleve nis! (Philips 838 123 HGY). We kunnen nauwelijks aannemen dat het economisch verantwoord is, maar geregeld komen de grote platenlabels uit met unieke albums, waarvan men wel moet veronderstellen dat slechts een handjevol pur sang muziekminnaars, aangevuld met een aantal beroepsmusi ci, ze zullen kopen. Dat bedachten we opnieuw toen we naar de drie platen uit Philips' prachtige album met zes sonates en partita's voor viool van Bach luisterden. In de meeste klassieke dis cotheken zal Bach ongetwijfeld goed ver. tegenwoordigd zijn, en velen zullen vol mondig beamen dat zijn vioolpartita's muzikale juwelen van de allerhoogste orde zijn. Maar wie zal een album met de complete reeks kopen? De oplage van dergelijke uitgaven is uiteraard niet groot en indien de veronderstelling juist is, dat er zuiver economisch gezien voor de fabrikant weinig aantrekkelijks in schuilt, dan mag het kleine groepje, dat zulke platen koopt, dankbaar zijn dat de grote merken het zich tot een ver plichting rekenen, hun repertoire op die manier alzijdig te houden. De vioolpartita's in kwestie worden gespeeld door de grote Belgische vio list Arthur Grumiaux. De verwachtingen die men van het artistieke peil mag hebben worden dan ook volledig be antwoord. Zijn meesterhand maakt dit kostbare album tot een groots bezit. (Philips 835 198-200 AY). De wee pianoconcerten van Liszt vor men een gewild object voor de twee kanten van een langspeelplaat. Al zijn ze muziekaal gezien niet van grote be tekenis, hun romantisch karakter en rijk dom aan uitdrukking maakt ze toch bij een groot publiek bemind. Ook CBS heeft er een fraaie l.p. aan gewijd. De beide concerten worden hier gespeeld door Philippe Entremont met het Phi ladelphia Orchestra o.l.v. Eugen Or- mandy. De jonge pianist geeft een zeer aanvaardbare vertolking. Muzikaal en weergavetechnisch een goede plaat. (CBS 72302). Marcel Dupré is een bekend Frans organist-componist, die thuis hoort in de rij van de groten en hoewel hij een dui delijk volgeling is van andere grote Franse orgelmusici als Vierne en Wi- dor, moet men bij Dupré toch ook on weerstaanbaar aan Franck denken. Mer cury heeft een concert opgenomen van door Dupré zelf gespeelde werken op het orgel van de Saint Sulpice in Pa rijs, een instrument van zeer grote be tekenis. Dupré speelt zijn Cortège et Litanie, variations sur un vieux Noël en enkele andere, kleinere werken. Luis terend naar deze uitmuntende stereo plaat wordt men, vooral in eerstgenoemd werk, bevangen door de luisterrijke pracht van het orgel, dat als gescha pen lijkt voor een groot musicus als Dupré. Hij zet een rijke traditie voort: in de muziekwereld zijn grote organis ten, die onvergankelijke werken schep pen, altijd zeldzaam doch Dupré is on betwist een van hen. (Mercury 130 556 MGY). De reeks ,,Gala Concert" van Philips is garant voor twee voor discofielen be langrijke dingen: een uitstekende opna me van een populair concert, en een plaat die in een allerplezierigst aan doende hoes is gestoken. Dat geldt ook weer onverkort voor Mendelssohns Ita liaanse symfonie en de achtste symf weer onverkort voor Mendelssohns Ita liaanse symfonie en de achtste symfonie van Beethoven, die uitgevoerd door het Concertgebouworkest in deze serie ver schenen. Een sprankelende vertolking, technisch volmaakt maar ook en vooral muzikaal van hoog gehalte, maakt de ze fleurige plaat (met een kleurenfoto van het Concertgebouworkest op de hoes. en fraaie illustraties in het album) tot een paradepaordje voor elke platenver- zamelaar. (Philips 838120 AGY). De muziek van Sibelius is, misschien eerder voor ons gevoel dan in werke lijkheid. nauw verweven met Finland. Maar Sibelius zou van weinig betekenis gebleven zijn als zijn werken niet meer dan stukjes nationalistisch gevoel in mu. ziek geweest waren. Zijn werkelijke oe- tekenis gaat veel verder, ook al komt men niet los van de associatie Sibe lius-Finland. De eerste van zijn zeven symfonieën, stammend uit de jaren rond de eeuwwisseling, is misschien geen po pulair muziekwerk, maar ze komt voile- dig tegemoet aan de verlangens van die muziekliefhebbers die in de muziek, ook al is die niet programmatisch, een dui: delijke herkenbare gedachte willen ho ren. Dat doet deze symfonie, op een Deccaplaat gespeeld, door het Weens Philharmonisch Orkest o.l.v. Lorin Maa- zel van begin tot eind. Ook de van nog vroegere datum stam mende Karelische Suite is op deze tecn- nisch bijzonder goede plaat te beluiste ren. Merkwaardig is dat deze suite min der populair is dan de Finlandia In de Karelisch Suite is Sibelius veel meer de onafhankelijke, universele compo nist In dit werk ligt een rijkdom aan uitdrukkingskracht, die de luisteraar om. hult als de zware lucht van een herfst- bos. (Decca SXL 6084). Het mag als algemeen bekend worden veronderstelt dat David Oistrakh, de be gaafde Russische violist, een zoon heeft, Igor, die zijn vaders fysieke en muzi kale evenbeeld is. Ook hij was reeds op jeugdige leeftijd een uitstekend vio list. Hij deelt nu in de roem van zijn vader. Men kan hen samen horen in twee werken van Mozart (sinfonia con certante KV 364 en het Duo in G, KV 423) en van hun waarlijk fenominale spel genieten. Zij spelen op deze plaat met het Philharmonisch Orkes van Moskou o.l.v. Kyril Kondrasjin. Dat is een rijkbezet en voortreffelijk orkest dat ook aan onze kant van het ijzeren gordijn een grote faam geniet. Wie deze plaat beluistert, zal het kunnen beamen. Het is een van de nog weinige platen waarop men vader en zoon Oistrakh te zamen hoort. (Decca SXL 6088). Een heel aantrekkelijk reeksje van zes EP's heeft CBS gewijd aan een even groot aantal populaire klassieken werkjes, onder de noemer „Musikalische Kostbarheiten". Het concert voor twee violen en strijkorkest van Vivaldi, de Bolero van Ravel, walsen uit Tsjaikow- sky's Notenkraker, een vioolromance van Beethoven, de in deze reeks uiter aard onvermijdelijk Nachtmusik van Mozart en ,,An der schonen blauen Do- nau"' van Strauss vormen het menu. ge renommeerde orkesten als het Columbia Symfonie Orkest en het Philadelphia Or. kest, solisten als Francescatie en David Oistrakh maken deze zes plaatjes tot een rijke aanwinst voor de discotheek. De weergave kwaliteit varieert echter wel enigszins. (CBS 8501 tot 8506). Het groeiende leger van geluidsjagers, filmenthousiasten en andere afnemers van ingeblikt geluid, zullen blij zijn met een nieuwe Audio Fidelity plaat, deel 2 van de Sound Effects" In dit geval variërend van een spectaculair Chinees nieuwjaarsfeest tot een hele reeks die rcngeluiden. Ook veel technisch ge luid, sport en specifieke hoorspelgelui den. Een plaat om, zo maar, een hooi spel op een film te gaan maken (Audio Fidelity FBL 145 23). ,,Bij iedere oecumenische dialoog zul len beide partners ervan uit moeten gaan, dat men wederzijds geen andere bedoeling heeft dan in trouw aan Gods Woord te zoeken naar de waarheid Wanneer men zich niet van meetaf aan op dit standpunt stelt,lijkt ieder wer kelijk oecumenisch gesprek mij een her senschim. Maar hier raken we dan ook aan de diepste tragedie van de ver deeldheid van het christendom. Want het blijkt een verdeeldheid te zijn om des gewetens wil". Aldus kardinaal Alfrink, aartsbisschop van Utrecht, in een rede over de oecu mene, welke hij heeft uitgesproken voor het congres, dat de Internationale Pax Romana dezer dagen in Washington houdt. In zijn rede wees de kardinaal op de verschillende „graden" van oecume nisch contact, met als summum het ge zamenlijk zich bezinnen op de eenheid Advertentie) Geval van verkleurde tanden Na 5 dagen Teelak- behandeling De naam van de grote Poolse pianist Adam Harasiewicz prijk! al op vele dui zenden platenhoezen en nog altijd ver schijnen er nieuwe. Hoewel zijn reper toire geenszins beperkt is, ziet men in hem, terecht, allereerste een Chopin- vertolker en dat is bepaald niet aan zijn Poolse nationaliteit alleen te danken. Harasiewicz heeft Chopin onbetwist ,,in de vingers"en in het hart. Daarvan getuigt, na vele bewonderenswaardige polonaises, walsen, nocturnes en mazur ka's, een nieuwe Philipsplaat met het eerste pianoconcert van Chopin dat Hara. siewicz met het Weens Symfonisch or kest speelt. Chopins (twee) pianocon certen mogen dan een tikje tot de bui tenbeentjes gerekend worden pianistisch gezien zijn het uitermate dankbare stuk ken die de solist alleszins gelegenheid geven te schitteren. Wie de concerten minder mocht waarderen omdat de rol van het orkest nauwelijks belangrijker is dan die van een geraffineerd decor, die zal deze plaat dan toch zekei aan trekkelijk blijven vinden, om de rijke „toegift" De tweede kant hoeft voor het concert namelijk nog maar we nis groeven af te staan en wat erover is wordt gevuld door de beroemde polo naise in as op 53. een wals en een ballade, waarin de grote pianist scc te 4 Dagelijks met Teelak gepoetst TANDSTEEN vormt zich op de tanden, aan alle kanten, voort durend. Lelijk en onhygiënisch. Bruine tabaksvlekken hechten zich op het ruwe tandsteen op pervlak. Daarom zijn uw tanden niet zo wit als ze kunnen zijn Neem TEELAK, geen gewone tandpasta maar een nieuwe medicinale tandgelei, waarmee u elke dag gewoon uw tanden poetst (maar dróóg). Het gevaar lijke en vaak verkleurde tand steen wordt zacht en verdwijnt na korte tijd. Dan pas zijn uw tan den echt wit! SCHAKEL TOCH OVER OP TEELAK, de verant woorde anti-tandsteen mondver- zorging. Bij controle sal de tand arts enthousiast zijn over uw prachtige gebit. Zie het verschil na één tube van alle christenen, zoals de Heer die heeft gewild. Het christendom is zich pijnlijk be wust geworden, dat zijn verdeeldheid ,in de letterlijke zin van het wuord een scandalum is geworden vojr de mensheid, een struikelblok voor de zen ding die het christelijke geloof in de wereld heeft te vervullen". ,,Nu zijn wij gaan erkennen dat we door alle verdeeldheid heen, van dezelf de stam zijn en dat wij in ons geloof in de éne Heer een gemeenschappelijke basis hebben Het erkennen en het be leven van deze fundamentele eenheid zal de basis moeten zijn van aüe oecu menische activiteit. Deze fundamentele eenheid van geloven is de grond waar om alle christenen op de een of andere manier verbonden zijn met de ore Kerk van Christus. En daarin ligt ook de grond waarom het Vaticaanse Concilie aan niet-katholieke christelijke gemeen- nchappen de ere-naam van Keik heeft kunnen geven en in het trac'aat over het oecumenisme spreekt van de „Ec clesiae sejunctae", de Kerken die ge scheiden zijn. De meeste biss^noppen waren bijzonder gelukkig met deze be naming." Kardinaal Alfrink merkte op dat de Kerk in de oecumenische beweging niet de post van onderhandelaar kan inne men de ets al of niet aanvaardt en al of net laat vallen, naargelang dat in de omstandgheden gewenst lijkt. „Hierin ligt geloof ik --- juist de smartelijke tragiek van alle oecume nisch streven, dat vaak de eenheid niet gevonden zal worden, omdat men aan beide zijden meent gebonden te zijn door de trouw aan Gods Woord. Nie mand kan omwille van de eenheid zijn geweten en de waarheid zelf ge weid aan doen", „Slechts een gezamenlijk eerbiedig bestuderen van de geloofsgegevens in Schrift en de prediking van de oude Kerk zal naar we hopen onder de bijstand van de H. Geest de eenheid van geloof kunnen bewerkstelligen, waar om het uiteindelijk in de oecumeniscne beweging gaat. juist daarom is de ar beid van de theologen zo uiterst belang rijk en onmisbaar." Vanzelfsprekend isde oecumene van de liefde, uiterst belangrijk en even on- misbaarals de arbeid van de theologie. Maar wanneer we werkelijk oecume nisch denken zullen we dacht k nooit mogen vergeten dat het uiteindj- lijk gaat om de eenheid in geloof". „Ongetwijfeld kan het een treffende demonstratie van de wil tot eenheid zijn, als mensen van verschillende christelijke denominatie samen deel nemen aan b.v. het avondmaal. Maar wanneer niet alle deelnemers hetzelf de geloof bezitten aangaande Jezus' bedoelingen met dit Avondmaal, ver troebelt een dergelijke intercommu nie de wezenlijk aanwezige verschil len en suggereert zij een eenheid die er in werkelijkheid niet is. Ondanks alle goede bedoelingen zal men moeten vrezen dat op die manier reeds is. Als we werkelijk zoeken naar de bedoelingen van de Heer, moeten we met veel geduldverd er gaan.Hoe tragisch de verdeeldheid van de Chris tenen ook is. men kan haar moeilijk willen opheffen oor de theologische scheidingslijnen te verdoezelen". Teelak Paris/Dispec nv Den Haag Maandag 27 juli HILVERSUM I 402 m AVRO: 12,25 Draaiorgelmuz. (gr.) 12,30 Land- en tuinb.meded. 12,33 Voor ons platteland 12,40 Licht instr. sextet 13,00 Nws. 13,15 Meded., event, act. of gram. 13,25 Beursber. 13,30 Alceste, opera 14,35 Von Glück als operahervormer, muz. lez. 14,40 Alceste, opera (2e en 3e acte) (Om 16,00-16,02 Nws.) 16,45 Logboek 1944, do cumentair progr. (herh. van 22 jan. '59) 17,25 Lichte gram. 18,00 Nws. 18,15 Event, act'. 18,20 Orkestenparade (opn.) 19,00 Klass. gram. 19,40 Van, voor en door amateurs, licht instr. trio en jazzband 20,00 Nws. 20,05 Muziekrevue 21,00 Het versteende woud, hoorspel (herh. van 19 okt. 1961) 22,30 Nws. 22,40 Act. 23,00 Klass. gram. 23,30 Voordracht 23,40 Klass. gram. 23,55-24,00 Nws. HILVERSUM II 298 m NCRV: 12,00 Topring-club, toeristische tips 12,25 Voor boer en tuinder 12,30 Land- en tuinb.meded. 12,33 Licht' ens. 12,53 Gram., event, act. 13,00 Nws. 13,15 Licht ens. 13,45 Ensemble-parade (gr.) 14,30 Radio-Vossenjacht, luisteraars op zoek naar radio-reporters (herh. van donderdag 16 juli jl.) 15,30 Vocaal ens. 15,50 Klass. gram. 16.00 Bijbeloverd. 16,30 Viool, klarinet en piano, moderne muz. 17,00 V.d .kleuters 17,15 Lichte gram. 17,50 Regeringsuitz. Culturele bijstand aan Suriname, door drs. M.D. Thijs 18,00 Kerkorgelconcert 18,20 Klass. gram. 19,00 Nws. en weerpraatje 19,10 Licht instr. kwartet 19,30 Radiokrant 19,50 Meteoren, muz. hoogtepunten uit de Steravond- progr. van het afgelopen seizoen 20,30 De Wilkinsons, hoorspel (dl. 1, herh.) 21,00 Kamerorkest en sol., klass. muz. 22,05 Wereldpanorama, indrukken uit Oost- Europa 22.15 Lichte gram. 22,30 Nws. en herh. SOS-ber. 22,40 Avondoverd. 22,55 Boekbespr. 23,05 Promenade-ork. 23.40 Lichte gram. 23,55-24,00 Nws. Al had het verhaaltje niet veel om het lijf, de -uitzending van Rommelpot, waarin de hoorspelkern nu eens te zien was, was alleen daarom al boeiend. En verder was deze avond herhaaldelijk Zandvoort in het nieuws, een aardig idee, dat heelwat beter uit de verf kwam dan het onooglijk verhaaltje over het aardige dorp Aalten. Zondagavond was het program Oude Oogst het belang rijkste deel van de avond. De meesten van de optredenden waren het publiek van nu onbekend. En het was daarom dubbel interessant eens te zien hoe vroe ger cabaret gemaakt werd. Een afleve ring van de Verdedigers, die een pro bleem behandelden rond de dokters- ethiek, besloot een zeer mat t.v.-week- einde. J.M. Om 1.30 en 4.02 zendt de AVRO via Hilversum I Von Glucks opera Alceste uit. Om 9 uur komt er een herhaling van het hoorspel Het versteende woud. De NCRV brengt over Hilversum II o.m. dr. P. G. J. Korteweg met reis indrukken uit Oost-Europa. Verkeersproblemen in het New-Yorkse Manhattan en de oplossing daarvan ko men vanavond om 8.20 uur op 't scherm. Twintig minuten daarna draait de Joego-Slavische film De heer des hui zes, een komisch geval, dat op de t.v. haar Nederlandse première beleeft. In dit Pastorale Cahier (Uitgave Paul Brand) zijn vier studies opgenomen en door Hans Wagemans vertaald uit de vijfde band „Schriften zur Theolo gie" van Karl Rahner. De eerste stu die behandelt het thema: wereldgeschie denis en heilgeschiedenis, waarbij de verhouding tussen beide wordt ontleed en de schr. tot de conclusie komt dat de wereldgeschiedenis voor het ehris tendom niet anders dan „christocen- trisch" kan geïnterpreteerd worden: de wereld en haar geschiedenis is van meet af aan ontworpen met het oog op de vleesgeworden Logos van God. Hierop aansluitend behandelt de schr. in de tweede studie de vraag hoe de christologie kan ingepast worden in een wereldbeschouwing die de evolutie aan vaardt. Een wel zeer actueel onder werp. Niet minder actueel is de kwes tie van de niet-christelijke godsdiensten (derde onderwereld). De verscheurdheid van de godsdienstige mensheid is voor het christendom, dat zich als de gods dienst aandient, als de ene en enige geldige openbaring van de ene en le vende God, een reden tot onrust, tot er gernis zelfs, na een geschiedenis van twintig eeuwen. Niet alleen het chris tendom als geheel, ook de individuele christen heeft met dit vraagstuk te ma ken. Een met geestdrift geschreven be schouwing over de devotie tot de Kerk volgt als logisch besluit uit de voorgaan de studies. De Kerk is juist daardoor Kerk van Christus, dat Gods vleesge worden vergevende genade mensen als wij met heel de last van onze altijd dreigende existentie heeft aanvaard en tot Kerk gemaakt. De oorspronkelijke benadering van de onderwerpen en de actualiteit ervan vragen onze belang stelling en bestudering. J.H. De bekende Engelse auteur J. B. Priestly toonde, in deze bij Sijthoff (Ibis-serie) verschenen roman, wat hij, ook als detective-schrijver, waard is. Dat blijkt niet gering te zijn. De wijze waarop hij de achterop geraakte jour- nalis, Sterndale, in de wereld van spion nage en contra-spionnage verzeelt laat raken is zeer origineel en diens schok- ken-verrassende belevenissen, slaan de lezers in hun ban. Zo overvloedig strooit Priestly met het avontuur, dat het haas van het goede teveel wordt, maar dit is dan ook onze enige kritiek! Dit deeltje uit Meulenhoffs Natuur- gidsen is voor de belangstellende leek een echte gids. De ruim tweehonderd Europese vlinders die hierin besproken worden, zijn weliswaar maar een smal schijfje uit de vlindercake. maar het zijn de meestvoorkomende soorten en ze zijn merendeels in Nederland :iug te vinden. De foto's, alle gekleurd, zijn ge nomen van collectiedieren en vaak fraai, altijd wel goed en zo duidelijk, dat men zijn vondsten er ondubbelzinnig mee zal kunnen indentificeren. Een paar korte hoofdstukjes over algemene lichaamsbouw en verzamelen van vlin ders leiden de tekst, die alleen wat en cyclopedische gegevens betreffende vlieg- tijd en verspreiding bevat, respectieve lijk in en uit. De ware samenstellers zijn Yves Latouche, bijgestaan door Raymond Pujol als fotograaf en Guy Michel als tekenaar. De Nederlandse bewerking is van Dr_ A. Hubert. Als eerste inleiding in de vlinderherken- ningssport zeer aanbevolen. H. Schildpadden worden steeds meer ge houden als huisdieren. Alles wat men weten moet, als men tot aankoop van zo'n beestje overgaat, is te vinden in het boekje „Schildpadden", van Jan van Rheenen, dat bij de Amsterdamse uit gever P. van Belkum Az. is verschenen. Men kan er alles in vinden over huis vesting, voeding, winterslaap, voortplan ting en voorkomende ziekten, maar de auteur vertelt ook hoe men zijn schild pad van een ..visitekaartje" kan voor zien. dat de eerlijke vinder van het weg gelopen dier op het spoor van de eige naar kan zetten. Een praktisch boekje voor bezitters van deze huisdieren. BELGIë VLAAMS 324 m 12,00 Nws. 12,03 Gram. 12,08 Lands kroniek 12,15 Amus.muz. (Om 12,25 Weer- ber.) 1250 Beursber. en progr.-overz. 13,00 Nws. 13,20 Kamermuz. 14,00 Nws. 14,05 Lichte orkestmuz. 15,00 Nws. 15,03 Mu zikale rariteiten van de Italiaanse vocale kunst 15,35 Romantische kamermuz. 16,00 Nws. 16,03 Beursber. 16,09 V.d. zieken 17,00 Nws .en meded. 17,15 Lichte muz. 17,30 Pianorec. 18,00 Nws. 18,03 V.d. sold. 18,28 Paardesportber. 18,30 Licht progr. 19,00 Nws., radiokroniek en correspon dentie uit Nederland 19,40 Operamuz. 20,00 Kamermuz. 21,15 Stemmig avond- progr. 22,00 Nws. en ber. 22,10 Jazzmuz. 23,15 Nws. 23,20 Lichte orkestmuz. 23,55 Nws. 24,00-0,45 V.d. zeelieden. BELGIë FRANS 484 m 12,00 Nws. 12,03 Gevar. muz. en act. 14,03 Liederen van de zomer 15,45 Lichte muz. 16 00 Nws. 16,05 Klass. muz. 17,00 Nws. 17,45 Lichte muz. 18,00 Nws. 18,02 V.d. sold. 18,30 Lichte muz. 19,00 Nwe. gram. 19,30 Nws. 20,00 Hoorspel 22,00 Wereldnws. 22,15 Jazzmuz. 22,55 Nws. Dinsdag 28 juli HILVERSUM I 402 m AVRO: 7,00 Nws. 7,10 Ochtendgym. 7.20 Lichte gram. VPRO: 7,50 Dag opening AVRO: 8,00 Nws. 8,15 Lichte gram. 9,00 Ochtendgym. 9,10 De groen teman 9,15 Klass. gram. 9,35 Waterst. 9,40 Morgenwijd. 10,00 Arbeidsvitaminen (gr.) 10,50 V.d. kleuters 11,00 Nws. 11,02 V.d. zieken HILVERSUM II 298 m KRO: 7,00 Nws. 7,10 Morgengebed 7,15 Lichte gram. 7,55 Overw. 8,00 Nws. 8,15 Lichte gram., praatje v.d. vrouw, toe ristische tips en progr. v.d. kind. 10.05 Lichtbaken, lez. (herh.) 10,15 Klass. en lichte gram. 11,15 Operamuz. (gr.) 11,50 Volaan... vooruit, lez. Maandag 27 juli NTS: 19,30 Huckleberry Hound, teken film 19,55 Locky Poodles, slapstick 20,00 Journaal en weeroverz. 20.20 Dat kan alleen in Manhatten, film 20,40 De heer des huizes, speelfilm 21,55 Kantatiskiwa, documentaire film 22,35-22,40 Journaal. FRANS BELGIë: 19,00 Berichten 19,03 V.d. kind. 19,33 Les e ventures de progrès 19,45 Zwitserland in de 20e eeuw, serie uitz. t.g.v. de Zwitserse nationale ten toonstelling 20,00 Journaal 20.30 Sport- uitz. 21,00 Peter Ibbetson, speelfilm 22,30 Journaal. VLAAMS BELGIë: 19.30 V.d. jongeren 19,55 De weerman 20,00 Nws. 20,25 De spookbrigade: The Gost Squad, feuill. Een kogel voor mij 21,15 Ballet in perspectief, progr. gew. aan de bekende pas de deux 22,00 Zoeklicht op de cul turele actualiteit 22,20 Nws. (Advertentie) een karaktervolle halfzware shag, een creatie van top - melangeurs In samenwerking met de Provinciale Zeeuwse Vereniging voor Vreemdelingen verkeer verzorgt de Shell voor enkele plaatselijke V.V.V.'s een serie openlucht filmvoorstellingen. Aan de beurt komen Cadzand op 28 juli a s., Renesse op 29 juli a.s., en Zoute- Dinsdagavond 9.35 uur is Dick Powell weer eens te zien in „Kelly de on overwinnelijke". In deze dagen van televisieslapte doet zo'n film het al tijd wel. lande op 5 augustus a.s. Het programma omvat ondermeer en kele tekenfilms en een film over de bouw van de Karibadam, getiteld „De Zambesi getemd". (Advertentie) simcaiooo GARAGE VERVAET, Provincialeweg, Biervliet, telefoon 01152 - 400 Dealer voor Walcheren, N. en Z. Beveland GARAGE P. KRUGER (Jobse en Sturm), P. Krugerstraat 209, Vlissingen - telefoon 2008 Dealer voor O.-Zeeuwsch-Vlaanderen GARAGE J. L. v. d. VOORDE, Steensedijk 108, HULST, tel. 2878 j Dealer voor Z.-Beveland GARAGE DE KOEPOORT „E. - A. Spelier", Wijngaardstr. 62, GOES, tel. 5302 101. Na de ontploffing van de ketel was het een beetje rommelig in de snoepfa- briek. En omdat de oaion in rommel niet kan werken zoals hij uitlegde, verzjcht hij Johan om de boel een beetje op te ruimen. En zo merkte directeur Sabbelhap tot zijn ontzetting dat Johan het wagentje, waarin hij vermoeid had plaatsgenomen een duw gaf, die het karretje met snel toenemende vaart d« fa briek deed verlaten in de richting van een vuilnis stortplaats. „Ho!", schreeuwde de di recteur. „Stop!" Maar he laas - niemand hoorde hem Dikke rookwolken, die uit de schoorstenen en zelfs uit "de ramen van de faoriek begonnen op te stijgen toon- den aan, dat de baron in middels daarbinnen de pio- ductie van anti-drip drups met grote voortvarenheid ter hand had genomen.

de Stem | 1964 | | pagina 3