Na arrestatie, negers in opstand Politie-helikopter vliegt tegen huis Weer tal van doden in weekend-verkeer Gesprek Luns-Soekarno hartelijk en informeel Telefoon bedreigt Erhards kabinet house of JONGE INBREKER (15) IS POLITIE TE VLUG WILLEM PROTESTEERT: ZON KLEIN REETJE „Groeiproces" Luns„harde noot" Dodental in Bone gestegen Personeel van „Euromarkt zonder werk DAGBLAD VOOR ZEELAND NTB eist dwangsom van f 140.000 van oud-penningmeester Tilburger (44) verloor macht over stuur Noordelijke wind Maar bittere taal van Antara „Veel gebeurd sinds 1953 Bondsdag van reces teruggehaald Veel deining om tariefverhoging Wegpiraten bleken brandkastkrakers Failliet bedrijf dicht Massa toeristen ziet vakantie niet doorgaan T04e JAARGANG No. 24648 Voor God, Koningin en Vaderland Uitgave N.V. Uitg. Mij. Neerlandia. DirecteurDrs. W. A. J. M. Harkx. HoofdredacteurJ. J. H. A. Bruna. Redactieraad J. M. A. C. v. Dongen, C. J. v. Hootegem, mr. dr. A. J. J. M. Mes, mr. H. M. L. de Rechter, P. V. M. Vercauteren, L. J. v. 't Westende. Bureau Breda Reigerstraat 16 tel. 22341 (5 lijnen). Postgiro 1114111 MAANPA6 27 JULI i 9 d Abonnementsprijs 9,75 per kwartaal, excl. 0,25 incasso; ƒ11,85 per post excl. ƒ0,50 incasso; 0,75 per week, Prijs van buitenlandse abonnementen op aanvraag. Losse nummers 15 cent, Advertentieprijs voor de gehele oplage 0,45 per mm. Bij contract aanzien* lijke reductie. Volledige tarieven en Algemene Voorwaarden worden op aanvraag gaarne verstrekt. Bureau voor de Zeeuwse eilanden: GOES, Klokstraat 1 - telefoon 6252 - Bureau voor Zeeuwsch-Vlaanderen. Hulst, Steenstraat 14 - telefoon 2377 - (Bijbureaus: TERNEUZEN: IJsbaanstraat 24 telefoon 2601 OC^BLRG.jNlieuwstraat HEL BREEKT LOS IN N-YORKSE VOORSTAD Het hoofdbestuur van de Nederland se Toonkunstenaars Bond (N.T.B.) heeft de bondsadvolaat, mr. J. H. Smeets in Amsterdam, opgedragen van de voor malige penningmeester van de N.T.B. de heer Mackenzie, een dwangsom van 140.000,—'te vorderen wegens het niet nakomen van het vonnis van de recht bank in Amsterdam. De president van de Amsterdamse rechtbank heeft vorig jaar in een kort geding tussen het hoofdbestuur van de N.T.B. en de voormalige penningmeester bepaald dat deze laatste binnen drie weken het geschil over de rechtmatig heid van de verkiezing van het huidige N.T.B.-hoofdbestuur bij de gewone rech ter aanhangig moest maken, dat alle bondsgelden bij de gerechtelijke bewaar der moesten worden gedeponeerd en alle bescheiden die bij het penningmeester schap behoren, onmiddellijk aan de N.T.B. moesten worden overgedragen. Dit vonnis is op geen der drie punten door de heer Mackenzie uitgevoerd. Duizenden in razernij verkerende negers hebben de stad Rochester in de staat New York in het afgelopen weekeinde onveilig gemaakt. Tierend, vernielend en plunderend trok ken zij door de straten. Vechtlustige blanken zagen hun kans schoon en trachtten in benden de negcrwijken in te trekken. Voor een deel slaagden zij daarin, waardoor de gevechten tegen het gezag ook het karakter van een rasscnrel aan namen. De onlusten braken vrijdagavond laat (zaterdagmorgen in Nederland) al uit toen politiemannen een neger wegens wanordelijk gedrag arresteerden. Er zijn tot nu toe minstens zes mensen om het leven gekomen, waaronder vier slacht offers van een ongeluk met een politiehelikopter die tegen een huis in de negerwijk vloog. Op het kruispunt Wandelboslaan-Ring baan-West in Tilburg is zaterdagavond de 4l-jarige scooterrijder F. L. van der Put uit Tilburg omgekomen, nadat hij tijdens een botsing met een plotseling de weg overstekende wielrijdster de macht over zijn stuur verloor en met zijn hoofd op de stenen wegrand te recht kwam. Op de weg Zutphen-Apeldoorn onder Brummen vielen gisteren twee doden: de motorrijder A. Lentink en diens duo passagier J. Bakker. Zij naderden met grote snelheid een bocht en botsten te gen een tegemoetkomende bus. Tussen Arnhem en Zutphen is even- bbssb DE AMERIKAANSE vakbondsleider James R. Hoffa is schuldig bevonden aan fraude met een lening van 25 mil joen dollar. VEERTIEN DODEN vielen in het Noord-Rhodesische dorp Chinsali tijdens een gevecht met politiemannen die de schuldigen aan een moordaanslag op twee politieagenten wilden arresteren. DE SONDE-1, het Russische ruimtevaar tuig dat volgens westerse deskundigen naar Venus werd gelanceerd is deze planeet nu gepasseerd. Uit het feit dat de Russen helemaal geen melding hier van hebben gemaakt, maakt men op dat zij hun doel niet hebben bereikt. IN EEN TREFFEN met politiemannen zijn in Boudewijnstad dat tien dagen geleden zonder slag of stoot in handen van rebellen viel veertig opstande lingen gedood en een onbekend aantal ge wond. IN EEN FELLE oliebrand te Slavonski Brob in Joegoslavië zijn vier mannen om het leven gekomen en werden dertig anderen gewond. EEN BOEKHOUDER in Valkenburg is gearresteerd oij verdenking in de loop van anderhalf jaar vijfentwintigduizend gulden te hebben verduisterd ten na dele van zijn werkgever. DE STAKING van de landbouwarbeiders in Brits-Guyana welke 24 weken duurde en ontaardde in rassenonlusten die aan 150 mensen het leven kostten, is zater dag beëindigd. eens een auto uit de bocht gevlogen. Dit ongeluk kostte de 65-jarige mevrouw Jonkers uit Schoonebeek het leven. Zij zat naast haar zoon, die chauffeurde en ongedeerd bleef. In Aalten overleed zaterdagmiddag de 27-jarige A. W. te Bokkel toen hij, komende uit een zandpad, met zijn bromfiets een weg wilde oversteken en door een auto werd aangereden. In Heesch verongelukte gisteren de 19- jarige P. Hendriks, toen hij op een ge leende motor met hoge snelheid uit een bocht vloog. Het slachtoffer bezat geen rijbewijs. In Mussel is de 14-jarige W. Veninga, die met zijn broertje liep te wandelen, door een achteropkomende bestelauto gegrepen en ter plaatse over leden. Ook in Winschoten is een dode te betreuren. Het is de driejarige Woltje Davids, die vlak bij zijn ouderlijk huis de weg overstak en werd aangereden door een passerende auto. In Horst verongelukte gisteren de 42- jarige metselaar L. Hesen. Hij werd van de duo-zitting van een scooter ge slingerd en daarna door twee achter opkomende auto's overreden. De be stuurder zou de macht over het stuur hebben verloren, nadat als gevolg van de hitte de achterband van zijn scooter was leeggelopen. Het slachtoffer was gehuwd en vader van drie kinderen. Weersverwachting van het K.N.M.I. geldig tot vanavond: Droog en overwegend zonnig weer. Later op de dag kans op enkele lokale onweersbuien. In de kust streken hier en daar van zee bin- nendrijvende wolkenflarden of mistvlagen. Matige noordelijke wind. Dezelfde temperaturen als zondag of iets lagere. Vandaag: zon onder 20.38 uur. Maan op 22.21 uur. Morgen: zon op 4.55 uur. Maan on der 8.48 uur. (Advertentie) Sportkolberts nü 31,80 goedkoper l Diverse kolberts in mo derne 1 -rij - 3-knoops- modellen en 2 opgestikte zakken. Voorbeeld: oude prijs 79,50-40% 47,70. i Ideale vakantie-pantalons van Tyralon 80, slank ge sneden modellen o.a. in pepita dessins. Oude prijs 39,50 minus 40 nu 23,70. 'n Voordeel dus van 15,80. Karrestraat 3, Breda OE THANT, de secretaris-generaal van de V.N. die dit weekeinde voor het eerst na drie en een half jaar even thuis" in Rangoon was, verklaarde daar dat hij zich niet meer herkiesbaar zal stellen voor zijn hoge post. Zijn ambtstermijn loopt af in november 1966. In Duitsland verklaarde de bekende neger-auteur James Baldwin tijdens een interview met het weekblad Der Spiegel dat als er niet spoedig een bevredigen de oplossing voor het rassenvraagstuk wordt gevonden een burgeroorlog tussen blank en zwart zal uitbreken. Volgens Baldwin hebben de negers in het zuiden en in Harlem al jarenlang wapens ver zameld. Rochester telt ongeveer 320.000 Inwo ners waarvan 40.000 zwarten. Toen de eerste onlusten begonnen snelden vijf brandweerbrigades naar de roerige wijk maar de negers sneden de slangen door Zaterdagochtend te tien uur (plaatse lijke tijd) dacht de politie de toestand meester te zijn, maar later begonnen de relletjes opnieuw en duurden vrijwel het hele weekeinde voort. Er werden tien tallen mensen gewond en honderden ar restaties verricht. Hoofdcommissaris van de stedelijke politie William Lombard werd gemoles teerd toen hij zich naar het centrum van het oproer wilde begeven. Zijn auto werd in brand gestoken en slechts met de grootste moeite konden de manschap pen hun chef ontzetten. Nelson Rockefeller, de gouverneur van New York, heelt gedreigd de Nationale Garde te zullen mobiliseren. Hij stuurde al vast 200 man vooruit om de stede lijke politie te assisteren. Tal van blan ken, maar ook negergezinnen, zijn de wijk uit gevlucht. De politie heeft de stad hermetisch afgesloten om te voor komen dat negers en blanke racisten van elders de stad zullen binnendringen om zich met de zaak te bemoeien. Zaterdagavond bereikten de onlusten opnieuw een hoogtepunt. Een lid van de burgerlijke verdediging werd gedood en vijf politieagenten moesten zwaar ge wond in het ziekenhuis worden opge nomen. Opnieuw werden honderden winkels geplunderd. De staatstroepen rukten op nieuw uit maar hoefden niet meer in te grijpen, omdat de stedelijke politie de zaak weer in de hand scheen te hebben. De negerwijk zag er na deze tweede on- lustengolf troosteloos uit. Winkels wa ren in ruïnes veranderd. Vooral de drankwinkels hadden het moeten ontgel den. De straten waren bezaaid met auto wrakken, stukgesmeten meubilair, glas en stenen. In een ziekenhuis vocht de 34-jarige door kogels getroffen neger David Tis- dale voor zijn leven. Een blanke man van tachtig jaar werd door woedende ne gers met knuppels gelsagen, onder de voet gelopen en overreden. De bejaarde man stierf. Tijdens het hoogtepunt van de derde gevechtenreeks, zondagmorgen, vloog een helikopter van de burgerlijke verdedi ging tegen een houten huis en vloog in brand. De piloot en drie bewoners van het huis werden gedood. De tweede in zittende van de helikopter, het hoofd van de burgerlijke verdediging, werd zwaar gewond uit het brandende wrak gered door een 27-jarige neger. Ook in het zuiden was het hier en daar onrustig. In Greenwood, Mississippi, werden in de nacht van zaterdag op zondag bomaanslagen gepleegd op hui zen van negergezinnen. Er deden zich hierbij geen persoonlijke ongelukken voor. In Centreville, Illinois, werd voor tie ners een avondklok ingesteld, nadat een vijftiental jeugdige negers twee agenten (Van een onzer verslaggevers) Sinds zondagmorgen zoekt de Enschedese politie en met haar de collega's uit binnen- en buitenland, naar een 15-jarige Enschedese jongen, Derk J. L. Even nadat een rechercheur de knaap op de afdeling „klachten" (waar wel eens vaker verhoren worden afgenomen) had binnengeleid, kwam hij handen en voeten tekort om de vluchtende Derk tegen te houden. Voordat de politie man volledig kon begrijpen wat er gebeurd was, had de jongen kans gezien door een half open raam te springen. De rechercheur sloeg onmiddellijk alarm, maar ondanks intensief zoeken in de directe omgeving van het politiebureau bleek Derk onvindbaar. Zijn signalement werd doorgegeven aan alle Neder landse politiebureaus, aan grenscontroles en aan Interpol, omdat men het niet onwaarschijnlijk acht dat Derk een poging zal doen over de grens te vluchten. De jongen, die reeds eerder met de politie in aanraking is geweest, had reeds een bekentenis over een inbraak afgelegd. In de nacht van donderdag op vrij dag j.l. had hij bij een kraakje bij een sporthandel een vuurbuks ter waarde van ƒ225 en een lading patronen ter waarde van ƒ75 ontvreemd. bedreigden, die een man arresteerden omdat deze zijn vrouw had mishandeld. Tieners moeten nu om negen uur bin nen zijn. Ouders werken aan de maat regel mee, zegt de politie. De politie van de stad New York heeft de in Harlem wonende voor Ameri kaanse partijbegrippen extremistisch communistische negerleider William Ep- ton gearresteerd wegens agitatie. Epton had voor zaterdag een protestmars door Harlem, waar vorige week hevige bot singen tussen negers en politie plaats hadden. georganiseerd. De mars werd voorkomen. Een grote hartelijkheid heeft gisteren te Bogor de eerste ontmoeting tussen president Soekarno en minister Luns gekenmerkt. Zowel de president als de minister vonden de sfeer zeer goed. Zakelijke besprekingen zijn niet gevoerd, maar president Soekarno heeft de Nederlandse minister voorgesteld later in de week nog eens bij hem te komen voor een gesprek onder vier ogen, op welk voorstel minister Luns positief reageerde. Het hoogtepunt van het bezoek van minister en mevrouw Luns aan het paleis was een rijsttafel, die de president en diens echtgenote de heer en me vrouw Luns aanboden. De president en zijn mannelijke gasten zaten gewoon in overhemd en de conversatie was geanimeerd. moet terugkeren tot de eigen mentali teit". aldus de minister, die zich wel eens „een bruine Hollander" heeft ge voeld. „De normalisatie van de betrek kingen tussen de twee landen dient te geschieden op de bestaande gemeen schappelijke grondslagen. Thans moet men Indonesië niets opleggen. Men moet de betrekkingen laten groeien. Nu de re gering zelfs aan de Sovjet-regering om uitstel van betaling heeft moeten vra gen, zou het Indonesische volk niet kun nen begrijpen dat dp regering de schul den aan Nederland zou voldoen. Op dit ogenblik moet men niet trachten de res ten van de moeilijkheden van het ver leden te regelen. Indonesië is geen land met ellende, zoals die in enkele andere Aziatische landen bestaat". In verband met het bezoek van minis ter Luns aan Indonesië heeft het pers bureau Antara een artikel gewijd aan de Indonesische positie in Nederlands-Indo nesische vraagstukken. In dit artikel worden de volgende con clusies getrokken: 1. Indonesië zal schadeloosstelling eisen voor „schade", geleden door de actie om Nieuw-Guinea. „Mogelijk zal die eis ruimschoots uitgaan boven bet to taal der Nederlandse aanspraken we gens onbetaalde schulden en genaast bezit". 2. Wat West-Irian zelf betreft, kan Luns niet ontkennen dat in deze kwestie Nederland niet langer als een deel genoot kan worden beschouwd. 5?^ „Ik dronk maar zó'n klein beetje uil Huub Zilverbergs fles", betoogt Wim van Est tijdens de nationale titelstrijd voor beroepsrenners in het Limburg se Beek. Wim werd met zes andere renners uit de strijd genomen omdat hij buiten de officiële verzorgings- plaats drank had aangenomen. „Niets van waar", betoogde Willem met grote nadruk na afloop van de wed strijd tegen onze sportredactie, die uitvoerige reportages en foto's brengt van de wielerwedstrijd. Na het bezoek aan het paleis hebben president Soekarno en minister Luns een kort gesprek voor de radio gehouden, waarin de Nederlandse bewindsman er zijn vreugde over uitsprak dat er zulke sterke gevoelsbanden tussen de twee volken bestaan. Deze banden zijn het die de moeilijkheden tussen de twee landen en tussen hen persoonlijk hebben over brugd. Soekarno zei dat zijn volk thans geen gevoelens \an wrok meer jegens de Nederlanders koestert. Minister Luns zei in het begin van het gesprek erover verheugd te zijn dat hij in Indonesië is, thans voor de tweede maal. De ministei zei te hebben kunnen zien dat er sinds zijn eerste bezoek, in 1953, veel gedaan is in Indonesië. Voordat minister Luns gisterochtend van Djakarta naar Bogor ging, bracht hij een beleefdheidsbezoek aan minister Soebandrio. „Indonesië is thans in een fase gekomen waarin samenwerking met. Nederland mogelijk is", zo zei Soebandrio na de visite van Luns. „Men moet zich hoeden voor „Hollands denken", want dat is niet toereikend voor de Indonesische omstandigheden. Men (Van onze correspondent in Bonn) Grote opwinding is in Bonn ont staan vanwege de speciale zitting van de reeds op reces zijnde Bondsdag, die voor woensdag op verzoek van de sociaal-democraten is bijeengeroepen ter bespreking van de plannen der regering om met ingang van 1 augustus a.s. de (binnenlandse) telefoontarieven drastisch te verhogen. Bondskanselier Erhard heeft voor vandaag (en morgen) zijn kabinet eveneens bij geroepen om zich te pre pareren op het Bondsdagdebat, waarin zeer harde woorden zullen vallen. Be halve de sociaal-democratische opposi tie zijn n.l. ook de liberale en christe- lijk-sociale coalitiegenoten en zelfs le den van de C.D.U. tegen de door de C.S.U.-minister van posterijen voorge stelde tariefverhogingen bij de telefoon, een van deweinige winstgevende be drijfstakken der posterijen. Een meer derheid voor een S.P.D.-Voorstel om de voorgenomen tariefverhogingen weer te schrappen is daardoor in de Bondsdag gemakkelijk te bereiken. Dit zou een ernstige regeringscrisis met zich kunnen brengen, wanneer Bondskanselier Er- hard een dergelijke stemming aanziet voor een motie van wantrouwen. Hij doet dan ook zijn uiterste best om een dergelijke ontwikkeling te omzeilen. Dit is alleen mogelijk, wanneer elders in het reeds aan alle kanten besnoeide budget nog verdere posten kunnen wor den bespaard. De P.T.T. heeft rond 510 miljoen mark nodig. Het P.T.T.-deficiet wordt in de prak tijk veroorzaakt doordat de posterijen genoodzaakt zijn om jaarlijks rond 7 procent van hun inkomsten aan de staats kas af te dragen. Winsten, die worden geboekt, veranderen daardoor in ver liezen. De aanzienlijke verhoging der telefoontarieven heeft de laatste weken een storm van protesten veroorzaakt. Van de zijde van het bedrijfsleven wordt er op gewezen, dat de verhoging ver moedelijk zal leiden tot nieuwe prijs verhogingen elders. Vijf mannen, die bij een inbraak in een kantoor van een autobandenhandel in Alkmaar een brandkast meenamen, zijn korte tijd later met hun auto en de brandkast in Amsterdam gearresteerd. De Alkmaarse politie had. zonder dat zij toen van de brandkastkraak wist, de aanhouding van de wagen verzocht, om dat deze in Alkmaar op verdachte wijze had gereden. In de brandkast zat slechts 1500, tot 2,000,Kort voor de inbraak was n.l. een aanzienlijk bedrag naar een bank gebracht. 3. Indonesië is niet bijzonder gebrand op de repatriëring van Ambonezen. 4. Soekarno hengelt niet naar een uit nodiging om Nederland te komen be zoeken. Wat de Nederlandse financiële aan spraken betreft oppert Antara dat de Nederlandse regering zelf in de zak tast, omdat het niet eerlijk lijkt dat kleine aandeelhouders zouden moeten lijden onder de verkeerde politiek, die het Ne derlandse kabinet in de crisis om West Irian heeft gevolgd. Antara meent dat grote ondernemingen, die door de naas ting verlies hebben geleden, bereid zou den zijn hun aanspraken los te laten we gens de mogelijkheid van toekomstige verdienten. Antara constateert: „Luns is inderdaad een slim onderhandelaar, een harde noof om te kraken, maar daartegenover staat dat hij de laatste tijd heeft geleerd dat men het met Indonesië ook niet zo ge makkelijk heeft'' Met nadruk stelt Antara, dat Soekarno niet om een uitnodiging bedelt. „Het lijkt voor de Nederlanders niet mogelijk zich te realiseren dat Nederland niet' meer dan een klein landje aan de oever van de Noordzee is. Zich thans te ver beelden dat president Soekarno geen gro ter wens heeft dan Amsterdam te bezoe ken, is weinig minder dan belachelijk. Opnieuw zijn de niet-realistisch denken de Nederlanders geneigd het belang van hun land voor de Indonesiërs te over schatten". Antara stelt dat een bezoek van de president van Indonesië een eer is voor het ontvangende land, een bewijs dat Indonesië* het verleden edelmoedig wil vergeten. Slamet Ginting. vice-voorzitter van het Indonesische parlement en lid van de nationalistische partij, heeft verklaard dat de Indonesische economie in goede doen zou komen als Nederland bereid zou zijn Indonesië kredieten te verlenen voor industriële ontwikkeling. (Van een onzer verslaggevers) Het onderhoudsbedrijf Euromarkt te Bergen op Zoom. dat zoals wij zaterdag meldden failliet is verklaard, zal. naar verluidt, niet worden voortgezet. De kantoorinventaris zou door een notaris zijn verzegeld. Dat betekent dat het Ge meenschappelijk Administratie Kantoor te Amsterdam, dat een vordering heeft op de eigenaar-diiecteur van Euromarkt. de heer H. Spieringhs, van 57.000.- en dat het faillissement heeft aangevraagd, dit ook ten volle tot uitvoer zal laten brengen. Dat betekent ook dpt de 120 werknemers van het bedrijf, die op di verse projecten in binnen- en buiten land werkzaam zijn, brodeloos zijn ge worden. Mr. J. Vreijling de waarnemend cu rator voor mr. M. van Ginneken, heeft vrijdag zelf de salarissen uitbetaald. Het' is nqg niet bekend of de arbeiders nu via het Gewestelijk Arbeidsbureau aan nieuw werk geholpen zullen worden. De boekhouder van dit bedrijf, de 53- jarige B. R. is, zoals bekend, in verband met malversaties in arrest gesteld. Hij wordt ervan verdacht zich in de loop van twee jaar een bedrag van 190.000 gulden te hebben eigen gemaakt. Hij zal worden verdedigd door mr. P. P. Lap uit Bergen op Zoom. die zal trachten de be schuldiging van valsheid in geschrifte en verduistering te ontzenuwen. Er heerst no? altijd verwarring over het werkelijke aantal doden dat de scheepsontploffing in de Algerijnse ha venstad Bone waarvan wy in onze editie van zaterdag al melding maakten heeft geëist. Verklaringen van offi ciële instanties en berichten van inter nationale persbureaus spreken elkaar tegen. Persberichten spreken van twee honderd doden en minstens even veel gewonden. Maar in een officiële verkla ring van de minister van maatschappe lijke zaken werd het dodencijfer op 85 gesteld, incclusief vermisten. Hondercf tweeënzestig mensen zouden door de ramp zijn gewond, waarvan bijna de helft zeer ernstig. Feit is dat het in de lucht vliegen van het Egyptische met munitie en wa pens geladen vrachtschip „Star of Alexandria", een enorme ramp veroor zaakt heeft. Ooggetuigen hebben gemeld dat het grootste deel van het- havenge bied van Bone totaal is verwoest. De schade werd geraamd op ruim 75 mil joen gulden. De Algerijnse persdienst deelde mee dat aan boord van het schip oude mu- nitievoorraden van het Algerijnse bevrij dingsleger van Libië naar Algerije wer den vervoerd. Dit klopt met de waarne ming van een ooggetuige die tussen de puinhopen in Bone mortiergranaten had aangetroffen die het jaartal 1943 droe gen. Gedurende het hele weekeinde werden de reddingspogingen en het bergings werk voortgezet. Uit Cairo arriveerde een onderzoekcommissie die de Algerijn se commissie zal bijstaan in het onder zoek naar de oorzaak van de ramp. Al gemeen wordt aangenomen dat er sabo tage is gepleegd. Tengevolge van moeilijkheden bij het reisbureau Fiesta Tours Ltd. in Londen, dat een bijkantoor in Rotterdam heeft, zal een vrij groot aantal Nederlandse vakantiegangers zijn reis naar Majorca of Barcelona niet kunnen maken. De contracten, die de vakantiegangers voor hun vliegreizen hadden afgesloten, zijn geannuleerd. Er zijn echter maat regelen getroffen waardoor de toeris ten geen financiële strop zullen halen. De middelen van het reisbureau zijn hiervoor zeker gesteld. Niet alleen in Nederland, maar ook in Engeland zijn honderden vakantie gangers de dupe geworden van de finan ciële moeilijkheden van het reisbureau. De nieuwe eigenaar van het reisbureau, dat in samenwerking met Engelse en Nederlandse chartermaatschappijen vliegvakanties verzorgt, kwam nadat hij het bedrijf had overgenomen tot de ont dekking, dat de schulden groter waren dan hem door de vorige eigenaars was verzekerd. De uitstaande rekeningen zijn inmiddels zo hoog opgelopen, dat geen enkel Spaans hotel of chartermaatschap pij boekingen voor Fiesta aanneemt voordat de rekeningen zijn betaald. Het gevolg van dit alles is, dat hon derden vakantiegangers zowel in Enge land als in Nederland hun hoop op een zonnige vakantie in het zuiden zien ver vliegen. De 210 nog in Spanje verblijvende vakantiegangers van het reisbureau zullen met enkele vliegtuigen worden teruggevlogen. Deze vluchten zijn niet door Fiesta Ltd betaald zodat de Neder landse chartermaatschappij, die dit transport voor zijn eigen rekening neemt ongeveer 20.000 schade lijdt.

de Stem | 1964 | | pagina 1