Walcheren Zeeuwsch-Vlaanderen Grondaankoop voor het Axels landbouwcentrum Werk van Hub. Levigne bij Van Geyt te Hulst ZUIDDORPE ruim een eeuw zonder eigen dokter! Actie voor vernieuwing van carillon te Goes LUCTOR ZUID-BEVELAND VLISSINGEN CONSTRUCTA M.Wermenbol-Eich j GOES Korte brand bij n.v. J. Timmerman N.V. SLAVENBURG'S BANK AXEL HERENKOSTUUMS Bèr Pluym HULST Dagblad De Stem Doktersdiensten Dienst dierenartsen 1 M. Wermenbol-Eich OP 30 JULI RAADSVERGADERING voor al uw autobanden Ook perceel voor centrale dienst beschikbaar Vogelwacht heeft natuurgidsen op Schouwen-Duiveland Dokter De Kok laatste geneesheer Doktershuis schoen plekje" in t Kaaike Kopers Geen films meer in Zierikzee BEIAARDIER^OP WACHTGELD GESCHENKEN Onder Krabbendijke Zes personen gewond bij botsing HOOGWATER Vandaag Morgen Maandag DAGBLAD DE STEM VAN ZATERDAG 25 JULI 1964 (Advertentie) VERLICHTING STADHUISPLEIN De bouw van het dienstencentrum voor ral 40.000 gulden vergen. Tijdens de raadsvergadering van 31 juli a.s. zal de raad gevraagd worden dit bedrag uit te trekken. GYMNASTIEKLOKAAL IN PAAUWENBURG Vlissingen heeft een urgentieverkla ring gekregen voor de bouw van een gymnastieklokaal volgens een standaard type, dat is ontwikkeld door de Vereni ging van Nederlandse Gemeenten. B. en w. zijn van plan dit gymnastieklokaal in Paeuwenbrug te laten bouwen. De stich- tingskosten worden geraamd op totaal f 238.250.-. De raad, die vrijdag 31 juli bijeenkomt, zal worden voorgesteld een krediet tot genoemd bedrag ter beschik king te stellen. Westkapelle KINDERBAL Onder leiding van secretaris A. Hui- bregtse organiseerde de V.V.V. Westka pelle een kinderbal. Er werden diverse dansjes gemaakt. Aan het eind van de avond werd door de secretaris der V.V.V. een aantal mooie prijzen uitge reikt. De muziek werd verzorgd door Jo Theune en Mien Boogaard. VOETBALWEDSTRIJD Tn samenwerking met de V.V.V or ganiseerde voetbalclub „De Noorman nen" een voetbalwedstrijd tegen de bad gasten. De badgasten wonnen met 3—0, DUITSE KERKDIENST Zondag zal in de Hervormde Kerk om 8.30 uur voor de eerste maal in dit set zoen een Duitse kerkdienst worden ge houden. Op iedere zondag in augustus zal zo'n dienst worden gehouden. V.V.V. DANSAVOND In het verenigingsgebouw „Westkapel le Herrijst'' organiseert de V.V.V. van daag een V.V.V. dansavond. (Advertentie) VOLAUTOMATISCHE i WASMACHINES i KOOKAUTOMAAT - Vrijblijvend demonstratie bij: Ingenieursbureau S Handelsonderneming S Uitsluitend HAAGWEG 302 i BREDA - TEL. 35585 In het grootbedrijf van de n.v. J. Tim merman aan de 's Heer Hendrikskinde- rendijk te Goes heeft vrijdagmorgen om streeks zes uur een korte brand gewoed. Het vuur vond zijn oorsprong in een koelinstallatie, die op het derde verdie ping stond. De koelinstallatie en het dak werden vrij aanzienlijk beschadigd. De Goese brandweer o.l.v. brandmeester J. Stokmans was snel ter plaatse. Met vier stralen ging men de vlammen te lijf. Na een half uur was men het vuur meester. Voor alle zekerheid was nog assistentie gevraagd van de brandweer uit Wol* phaartsdijk. Deze hoefde echter niet meer in actie te komen. Het bedrag van de schade, die door verzekering wordt ge dekt, was gisteravond nog niet bekend. BURGERLIJKE STAND Geboren: Ingrid, dv R. Arens-Ranken; Teresia, dv F. Kleyheeg-van Harten; Bianca, dv J. Buijsrogge-Westdorp; Pie- ternella, dv J. Verburg-Westveer; Corne lls, zv H. van Sabben-van Ruiten; Hen drik, zv F. de Kunder-Schipper; Mirja, dv C. Bos-Böttcher, Saskia, dv A. Vol- Vermeulen; Jan, zv H. Dijkema-Schipper; Cornelia, dv A. Ruisaard-Meulbroek; Pa tricia, dv F. Bouwman-Germing. Ondertrouwd: J. van Waterschoot, 22 jaar en A. de Jong, 20 jaar. Gehuwd: C. Scheffers, 23 jaar en W. van den Heuvel, 27 jaar; W. Walburg, 26 jaar en M. Koole, 23 jaar; J. Koole, 26 jaar en L. Nonnekes, 21 jaar; E. Geluk, Schipper, 23 jaar en W. Goovers, 18 jaar; 24 jaar en L. Poortvliet, 21 jaar; C. de J. Flipse, 28 jaar en A. Vahlenkamp, 23 jaar. Overleden: Marie Brevet, 66 jaar, ev M. Mieras; Margaretha Rottier, 11 dagen; Cornelis Goudzwaard, 74 jaar, wv A. de Lange; Apollonia Hollestelle, 94 jaar, wv D. Goedegebuur; Willem Hooglander, 72 jaar, ev W. van Eek. (Advertentie) BANKGIRO Temeuzen: Kersstraat 13, tel. (011501 - 37 34 Hulst: Zitdag Steenstraat 20 GEMEENTE KOOPT VOETBALTERREIN De gemeente zal het sportterrein op het Spui, domicilie van de voetbalvereni ging van dezelfde naam, aankopen. Het terrein zal later weer worden verhuurd aan de verenigingen. Voor het begin van het komende seizoen zullen enkele ver beteringen worden aangebracht: de afras tering zal hersteld worden, er komt een w.c. in het kleedlokaal en achter de doe len zullen vangnetten worden geplaatst. Het vollege van b. en w. vraagt de raad f 3.100 beschikbaar te willen stellen met welk krediet de verbeteringen zullen kunnen worden bekostigd. (Advertentie) St.-Jansteen Tel. 3179 Biervliet KERMIS De jaarlijkse kermisdagen staan voor de deur. De jeugd zal op het markt plein aan haar trekken kunnén komen Jij de diverse attrakties zoals draai- en zweefmolen en de verschillende kramen. De dansliefhebbers kunnen gedurende de drie kermisdagen in drie gelegenhe den terecht. De schutters zullen hun ge liefkoosde sport kunnen beoefenen. BEKENDMAKING Burgemeester en wethouders van Hulst brengen ter openbare kennis dat in ver band met de Internationele Folkloristi sche Dag op zondag 26 juli a.s. alle winkels in deze gemeente voor het pu bliek geopend mogen zijn van 12 tot 20 uur. Hulst, 25 juli 1964. Burgemeester en wethouders van Hulst, P. J. G. Molthoff, burgemeester J. F. van Denderen, secretaris. 0-20148 GROOT PATRONAAT GAAT OVER IN ANDERE HANDEN Er is een voorlopige overeenkomst be reikt tussen het kerkbestuur van de parochie van de H. Willibrordus en de firma M. over de verkoop van het Groot Patronaat met bijbehorende conciërge woning aan de Lange Bellingstraat, door het kerkbestuur aan de firma M. Ook het Wit Gele Kruis-gebouw aan dezelfde straat zal waarschijnlijk door genoemde firma worden gekocht. Zieriksee VERGADERING GEMEENTERAAD Aanstaande dinsdag 8 uur wordt een vergadering van de raad gehouden. In deze vergadering uilen de raad meerdere kredieten worden gevraagd. Voor de bouw van een nieuwe gymnastiekzaal is een krediet noodzakelijk van f 224.000. Dit lokaal wordt tegelijk in Zierikzee en in een aantal andere Zeeuwse gemeenten gebouwd, onder auspiciën van de Vereni ging van Nederlandse Gemeenten. Het werk zal onderhands worden aanbesteed. Voorts worden kredieten gevraagd voor een inwendige verbouwing in het stad huis en voor een verbetering van de rio lering in het Jannewekken, waarvoor 18.600 nodig geacht wordt. Aan de directeur van de gemeente-gas fabriek zal eervol ontslag worden ver leend wegens het bereiken van de pen sioengerechtigde leeftijd. Tot 1 januari 1965 zal de scheidende directeur, de heer J. Baas, nog tijdelijk in dienst blijven. Dagblad voor Zeeland KANTOREN voor Zeeuwsch-Vlaanderen: Steenstraat 14, telefoon 2377. Hulst voor Walcheren en Zuid-Beveland: Klokstraat 1. telefoon 6252. GOES Eerste redacteur Exploitatie voor Zeelandinspectie Zeeland F. DE LIGT L. K M (JE JONG tel. 6252 Goes tel 2377 Hulst privé 7300 Goes Redacteur voor Oost-Zeeuwsch-Vlaanderen en Kanaalzone W. WOLTERS tel. 2377 Hulst pnvé 2572 Hulst Redacteur voor W est-Z eeuwsch- V laanderen 3 PETIT Breedestraat 3A Ocstburg tel. 01170-2991 Redacteur voor Zuid-Beveland en Walcheren. S. AUGUSTIJN, tel 6252 Goes Rayonbeheerder voor Zuid-Beveland en Walcheren K MENU. tel 6252 Goes Prijs voor losse advertenties, bestemd voor de editie Zeeland f 0,18 oer mm 1 mm ingezonden mededelingen mm gewone advertenties Bij contract aanzienlijke reductie „Kleintjes": 3 regels of minder 1 1,— elke regel meer 1 0,25. Als één regel gelden 23 letters en/of leestekens. Bij plaatsing ook m de Brabantse oplage resp. f 1,60 en t 0,60. Bij 3 achtereenvolgende ongewijzigde plaatsingen de derde plaatsing tegen half geld Philippine KERMIS VOORBIJ De kermis is weer achter de rug. Vanaf zaterdag tot en met dinsdag heeft ons dorp weer in een echte kermis-roes geieefd. Dit jaar is het zowel een merk waardige als een grandioze kermis ge weest. Waar het vorig jaar op de markt nog een waar kermis-festijn was, stonden nu slechts vier kermis-atrakties. Des te drukker was het in de café's. In „Het Witte Paard" konden de schutters zich drie dagen in hun hobby uitleven. Ook de dancing van Lénard Stijaert" maak te tijdens de feestdagen goede zaken. Wegens de „Gentse Week" en de Bel gische Nationale Feestdag konden de bekende mosselhuizen de stroom van toeristen amper verwerken. Vele men sen moesten dan ook hun beurt van mossel-eten afwachten. Ondanks de „ka le markt" mag deze kermis toch ge slaagd genoemd worden. Terliole LERAAR BENOEMD De heer Jan de Theije alhier is per 1 september benoemd tot leraar timme ren aan de St. Bernard-l.t.s. te Hulst. Bruinisse - Oosterland: dokter K. van Leeuwen Bruinisse. tel. 01113-280: Aardenburg-Oostburg: dokter F. Loose Oostburg, tel. 01170—2121; Cadzand, Retranchement, Sluis en Zuid- zand: dokter Beek, tel. 011702424. Kloosterzande: dokter Terburg. Axel: dokter Boor; Terneuzen: dokter Bos. Middelburg: dokter Reijerse. tel. 3456. Vlissingen: dokter Bil. tel. 3619. Goes: dokter v.d. Feen. tel. 5003. Borssele en Nieuwdorp: dokter Kiviet, tel. 01105—203. Hoedekenskerke en 's Heerenhoek: dok ter Lucas Luyckx, tel. 01105-280. 's-Heêr Arendskerke. Wolphaartsdijk, Heinkenszand: dokter Vostel, tel. 01198- 231. Kruiningen, Hansweert, Krabbendijke en Rilland-Bath: dokter Donker, tel. 01134 -544. Axel, Zaamslag en Sas van Gent: dok ter J. de Haas, Zaamslag. West-Z.-Vlaanderen: dokter H. v. d. Viiver, IJzendijke, tel. 01152-388 bgg 01152 232 Nieuw-Namen en Hulst: dokter de Nijs Hulst. Voor Zeeland: dokter Elzerman telef. 01100-5259. APOTHEKERSDIENSTEN Goes: Geirnaard, tel. 5255. Middelburg: Hummelen, tel. 2134. Terneuzen: Hamann, tel. 2066. (Advertentie) PHILIPS TELEVISIE RADIO J en alle bijbehorende reparatie. Ingenieursbureau 5 Handelsonderneming Uitsluitend HAAGWEG 302, BREDA TEL. 35585 (Advertentie) Tivoliweg 63 Hulst Tel. 01140-2461 (Van onze verslaggever) Tijdens de op donderdagavond 30 juli aanstaande te houden openbare verga dering zal de raad van Axel moeten be slissen over een voorstel van b. en w. tot aankoop van het perceel Buitenweg 28 met bijbehorende schuur en erf van de heer I. de Feyter, met wie over de aan koop overeenstemming is bereikt. Er zijn plannen om mettertijd op dit stuk grond een landbouwcentrum te stichten. De gronden zullen, nadat die verworven zjjn door de gemeente, aan het rijk wor den doorverkocht. Het rijk zal voor ver dere verwezenlijking van het landbouw centrum zorgdragen. Indien de raad er zijn fiat aan zal ge ven zal bovendien aan het algemeen be stuur van het Centraal Bouw- en Woning toezicht en de Dienst Gemeentewerken in Oost-Zeeuwsch-Vlaanderen recht van op stal worden verleend op een terrein van ongeveer 2000 m2 op de hoek Burcht laanWeststraat, waarop de centrale dienst het nieuwe kantoor wil stichten. Zoals bekend zal de centrale dienst zich na het uittreden van de gemeente Ter neuzen per 1 april 1965 in Axel vestigen. Voor de raadsvergadering is er overi gens een zeer uitgebreide agenda. Er zijn onder meer voorstellen tot vaststelling van verordeningen, die de uren van open stelling van respectievelijk de secretarie en de burgerlijke stand regelen, van een wijziging in de algemene politieverorde- ning, voor de kosten van het gewoon lager onderwijs over 1962 en de voor lopige afrekening over de jaren 1958 tot en met 1962, van een wijziging in de be groting 1964 voor het gemeentelijk gasbe drijf en wijzigingen in de gemeentebe groting 1964, tot aankoop en onteigening van twee huizen ten behoeve van de re alisering van evenzovele uitbreidings plannen, tot het pachtvrij maken van een stuk grond aan de Buthstraat, tot ruiling van stukken grond, tot verhoging van de subsidie aan de openbare leeszaal en bibliotheek met 1564,65 en tot vaststel ling van de „Huurverordening Woning bedrijf" ter vervanging van de bestaande huur- en verhuurverordening. Van de Vogelwacht Schouwen - Dui- veland liep het aantal leden weer ver der op en bedroeg per 1 juli ruim 650. Dit vermeldt het kwartaaloverzicht. Met grote voldoening wordt in het overzicht melding gemaakt van het feit dat de vereniging sinds kort 15 gedi plomeerde natuurgidsen rijk is. In september a.s. zal worden gestart met een cursus controleur Vogelwet, waarvoor zich reeds een aantal perso nen heeft opgegeven. De geslaagden krij gen de bevoegdheid bij overtredingen van de Vogelwet zonodig proces-verbaal op te maken. Het belangrijkste is, dat de controleurs de overtreders op tacti sche wijze op hun fouten wijzen; het opmakenvan een verbaal komt pas in tweede instantie. Verwacht wordt, dat op deze wijze een bijdrage wordt gele verd tot het bewaren van de noodzake lijke rust in de natuurgebieden en vo- gelbroedplaatsen op het eiland. De excursies van de Vogelwacht, elke week op dinsdag en vrijdag, zijn een groot succes. Iedere week trekken meer dan 100 mensen met een gids mee het natuurgebied in om te genieten van het vogel- en plantenleven. Voorts wordt de aandacht gevestigd op een expositie van de Nederlandse Jeugdbond voor Natuur studie in de oude kleuterschool in Haam. stee. Op overzichtelijke wijze zijn daar veel planten, schelpen en vogels samen gebracht. Voor de eerste maal krijgt men in Zeeuwsch- Vlaanderen de gelegenheid kennis te maken met de Limburgse graficus Hubert Levigne, hoogleraar aan de Jan van Eyk-academie te Maastricht en tevens een der besten onder zijn gildebroeders in het ge hele land. Het betreft een vrij volledige kennisma king, omdat hier tekenin gen, etsen, houtsneden en kopergravures uit verschil lende stadia van Levignes ontwikkelingsgang bijeen, gebracht werden. Aan de hand van treffende en ge slaagde specimina biedt deze tentoonstelling een doorsnee door Levignes werk. Opnieuw staande voor zijn werk kan ik vol houden wat ik enkele jaren geleden in mij boek Lim burgse beeldende Kunste naars over hem schreef .Binnen de vormvastheid van een zelf ge vonden, een voor de hand liggende sty- lering blijkt Levigne zich nog het best thuis te voe len". Daarom treffen ons misschien de hier aan wezige tekeningen, meest al reisschetsen, als de enige zwakke stee in dit overigens zo krachtige werk. Deze tekeningen zijn waarschijnlijk het meest onmiddellijk op de zicht bare werkelijkheid geïnspi. reerd. Levigne toont echter zijn ware aard als hij weer thuis op zijn atelier is en de opgedane indrukken, de verzamelde beelden op zijn wijze synthetisch kan ordenen. Dan ontstaan bladen waarvan een dwingende kracht uitgaat, zoals de hout snede De Zeeëgels, die in enkele sobere krachtige lijnen en vormen de waarge nomen werkelijkheid weergeeft maar te gelijkertijd doorlicht Het hangen van een mantel over een leuning weet hij ondanks het stugge materiaal van het hout waarin het gesneden werd weer te geven zo dat men er voortaan bij ieder hangend kledingstuk dat men ziet aan herinnerd wordt en tegelijkertijd is er sprake van meer dan dat. namelijk van een werkelijk beeld, een 'grafisch teken. Katers in Dakgoot en tuin beeldt hij on der de titel Nachtbeesten zo uit dat hun bizar gekromde lichamen de materiali satie schijnen van hun angstwekkende bronstkreten. Deze tweekleurenets is de meesterlijke uitbeelding van animale lust tout court. Van een sterke mannelijke poëzie vervuld is ook de Compositie, een houtsnede in zwart en rood. Tref fend maakt Levigne duidelijk gebruik nachtbeesten van de structuur van het hout dat hij laat meespelen in de vormgeving. Niet minder boeiend zijn zijn etsen uit de laatste tijd een negental gewijd aan Vreemde dingen, doortrokken van een speels surrealisme en interessant van techniek. Men raakt op het werk van Hubert Levigne niet spoedig uitge keken zoals het goedbelicht hangt aan de wanden van het nieuw-ingerichte ten toonstellingszaaltje achter de boekhan del WILLEM ENZINCK (Van onze verslaggever) In de stille beslotenheid van 't Kaaike in Zuiddorpe wonen, nu sinds onge veer 30 jaren Henry en Marie Koone. Zij zijn volgens „vreemden" die graag in het rustige dorpje toeven en vol gens de Zuiddorpenarcn, die nog niet immuun zyn voor het immense lande lijke en prachtige karakter van hun woonplaats de meest begenadigde per sonen van deze plaats, want zij hui zen op een van de „schoenste" plek jes! Zij wonen in het oude doktershuis van Zuiddorpe, dat overigens reeds meer dan 100 jaar niet meer als zo danig wordt gebruikt. De laatste dokter, die in het ongeveer 200 jaar oude huis woonde was dok ter G. de Kok. Na hem heeft Zuid dorpe geen eigen dokter meer gehad. Vroeger, de eerste tientallen jaren na het verscheiden van dokter De Kok. werd de (medische) dienst uitgemaakt door drie Belgische artsen, later, en zo is de situatie momenteel nog, door vier Nederlandse artsen uit gemeen ten in de omgeving. De Zuiddorpenaren zijn er aan gewend geen dokter meer te hebben in de di recte omgeving. Zij hebben ook vol komen vrede met de huidige toestand. „In noodgevallen kunnen de dokters snel genoeg ter plaatse zijn. Koewacht en Axel, de woonplaatsen van twee van de vier artsen, liggen immers op een forse steenworp-afstand van Zuid dorpe", zegt men, om er aan toe te voegen: „Een dokter zou hier niet voldoende klandizie hebben. Het aan tal inwoners loopt steeds terug en be draagt op het ogenblik nog maar on geveer 800" Het oude doktershuis is, nadat dokter De Kok er domicilie had, reeds ver schillende keren van eigenaar verwis seld. De eerste bewoner na de heer De Kok was Eugene van Nieuland, die er een boerderij in uitoefende. Het huis werd later overgenomen door diens zoon, Alouis van Nieuland, die het op zyn beurt verkocht aan Alouis Gerres, die de woning verhuurde. Henry en Marie Koone waren de laatste kopers. Zij hebben er vorig jaar over gedacht te verhuizen. Die verhuizing kon geen doorgang vinden en de twee hebben zich nu heilig voorgenomen er „al ze leven" in te blijven zitten. „We zitten hier mooi, natuurlijk", zegt Marie Koone, „maar het echte bijzondere zien wij allang niet meer. We moeten er altijd aan worden herinnerd door anderen. Bijvoorbeeld door de vele ge gadigden voor het doktershuis in Zuid dorpe. Die zijn gewoon verliefd op ons huis en de omgeving." Het doktershuis is lang in ztfn oorspron kelijke staat gebleven. Eerst toen de familie Koone er een jaar of dertig geleden haar intrek in nam werd het huis voor een gedeelte verbouwd, zon der dat echter het karakter van de woning verloren ging. Van het achter ste gedeelte werd een schuur gemaakt en in de eigenlijke woning werden kamers kleiner of groter gemaakt, al naar gelang de behoefte. Het muurtje aan de voorzijde van het huis naar het koetshuis, dat ook nog helemaal intact bleef, is gehandhaafd gebleven. Alleen het poortje in de muur veranderde van plaats. Het hek met de twee poorten, dat de uitge breide en schitterende hof omgaf is verdwenen. Dat is ook het geval met een gedeelte van die hof. Het huis verkeert momenteel nog in uitsteken de staat, zodat dit prachtige stukje Zuiddorpe voorlopig wel behouden zal blijven. Van onze correspondent) Na enkele maanden slechts om de 14 dagen een film te hebben gedraaid heeft de directie van het bioscooptheater „De Concertzaal" besloten voorlopig geheel op te houden met het vertonen van films. Oorzaak is vooral de sterk ver minderde belangstelling en het tijdelijk ontbreken van een operateur. In het na jaar hoopt men weer met de voorstel lingen te kunnen doorgaan. (Advertentie) Een actiecomité samengesteld uit vertegenwoordigers van de Goese Midden stand entrale, de Vereniging voor Vreemdelingenverkeer Goes, de Vereniging voor Redrijfsoverleg, de Rotary Club Goes en de Stichting Goes Vooruit /.uilen onder de Goese burgery een actie gaan voeren om gelden byeen te brengen voor de restauratie en vernieuwing van het carillon van de Grote Kerk te Goes. De huidige beiaard verkeert in een zodanige staat van verval, dat de stads- beiaardier de heer W. Harthoom er geen fatsoenlijk geluid meer uit kan halen. De heer Harthoorn wordt per 1 augustus op wachtgeld gesteld. De leden van het actiecomité man nen van het eerste uur zijn de heren M. Haasdonk, C. J. Stins, A. L. 'Kamp man en P. K. de Haas zijn van mening, dat Goes in het bezit van een goed klokkenspel dient te zijn. Zoais bekend is organiseert de Goese Midden stand CentraJe tijdens de toeristische week nagenoeg dagelijks carilloncon- certen die door de heer W. Harthoorn op een rijdende beiaard gegeven zul len worden. De leden van het actieco mité achten dit een unieke gelegenheid om de inwoners van Goes, en zij niet alleen, te doen beseffen wat zij missen. De actie is bedoeld ter stimulering en ondersteuning van de plannen die het gemeentebestuur van de Ganzestad heeft om te komen tot een grondige restau ratie van de beiaard van de Maria Mag- dalenakerk Hiermede zal globaal ge schat door deskundigen wordt mo menteel een begroting opgemaakt f 60.000,. gemoeid zijn. Het is niet de bedoeling van hel co mité om dit hele bedrag bijeen te brengen, want o.a. ook de gemeente en monumentenzorg zullen een bijdrage le veren. Het eerste doel van het comité is het inzamelen van geld. Daarnaast wil men echter ook trachten een earil- lonvereniging op te richten. Hiervoor kan men zich reeds nu als lid aanmel den bij de Twentsche Bank. De mi nimumcontributie bedraagt f 2,50 per jaar. Hieronder volgt een overzicht van de concerten die op de rijdende beiaard ge geven zullen worden, 25 juli 13.30 14.30 Grote Markt, 20.30 21.30 Oost- wal; 27 juli 19.00 20.00 Grote Markt; 28 juli 15.00 16,00 Grote Markt.; 29 juli 19.00 - 20.00 Grote Markt; 30 iuli 19.00 20.00 Grote Markt, 31 juli 21.00 22.00 Oostwal. Korte Nieuwstreat 21 Hulst - tel. 2478 Op rijksweg 58 onder de gemeente Krabbendijke heeft zich gistermiddag omstreeks 12.30 uur een botsing voorge daan tussen twee personenauto's waarbij 6 personen min of meer ernstige verwon dingen opliepen. Van de in de richting Bergen op Zoom rijdende wagen met de heer W. W. uit Berlijn aan het stuur klapte de rechterachterband, waardoor de auto op de linkerweghelft terecht kwam. Op dat moment naderde uit de tegenover gestelde richting een door mej. M. v.d. W. uit Klundert bestuurde auto, zodat een botsing volgde. Naast de bestuurder van de Duitse wagen, die een dijbeen breuk opliep, werden ook zijn vrouw en twee kinderen gewond. Mej. v.d. W. bra'k haar pols. Nadat dokter G. Noome eerste hulp had verleend, werden alle gewonden per ziekenauto overgebracht naar het zie kenhuis Bergzicht te Goes. De beide wa gens werden zwaar beschadigd. IN DE grote hal van het station in Johan nesburg is een bom ontploft waardoor een kind en meer dan tien andere per sonen werden gewond. Morgen, zondag 26 juli is het in Zee land te Hansweert om 4.16 en 16.26 uur; te Terneuzen om 3.38 en 15.48 uur; te Vlissingen om 3.05 en 15.18 uur; te We- meldinge om 4.50 en 17.08 uur hoogwater. Maandag 27 juli gelden de volgende hoogwaterstanden in Zeeland: Hansweert om 4.54 en 17.01 uur; Terneuzen om 4.15 en 16.23 uur; Vlissingen 3.41 en 15.54 uur; Wemeldinge om 5.25 en 17.42 uur. GOES Internationale feestweek OVEZANDE 13.30 uur Vrieildenschieting Holland- België BRUINISSE Mosselfeest KRUININGEN 14 uur Officiële opening tennisbanen aan de Meidam GRIJPSKERKE Hof Zwagerman 10 uur Prov. veebe- oordelingswedstrijd BIERVLIET Café A. de Smet 15 uur Schieting Café v.d. Hemel Kermisdansen KRUISDORP J. Maas Hoop op Zegen, Schieting HULST 15 uur Schieting Batavieren Bioscoopgebouw 20 uur De charge van de Blauwe brigade S. Blommaert 15 uur Schieting IJZENDIJKE Hofzicht 20 uur The Alamo SAS VAN GENT Olympia 20 uur De waarheid over Ro- semarie TERNEUZEN Luxor 20 uur De dodenlijst van A.M., 14 jaar OOSTBURG Ledel 20 uur De zonderlinge gravin, 14 jaar HEIKANT F. Saman 15 uur Schieting SLUISKIL 14.30 u. Wielerkoers voor nieuwelingen TERHOLE F. de Vijlder 15 uur Kermisschieting STEKENE DRIEHOEK Aug. v. Hofje 15 uur Schieting TERHOLE Zaal Kindt 19.30 uur Dansen F. de Vijlder 15 uur Kermisschieting GRAAUW P. de Caluwé Dansen ijzendijke Hofzicht 17 en 20 uur The Alamo, 14 j. SAS VAN GENT Olympia 15.30 en 20 uur De waarheid over Rosemarie TERNEUZEN Luxor 14 uur Het duel bij Silver Creek 14 j.; 16.30 en 20 uur De dodenlijst van A.M. OOSTBURG Ledel 14 uur De Gigolo van het hu welijksbureau. 14 j.; 16.30 en 20 uur De zonderlinge gravin, 14 j. HULST Bioseoopgebouw 14.30 uur De charge van de blauwe brigade; 18.45 en 21 uur Caroussel van het' nachtleven J. de Nijs 15 uur Schieting STEKENE DRIEHOEK Aug. v. Hoije 15 uur Schieting ST. JANSTEEN Café 't Kuipke Schieting Steen Vooruit KAPELLEBRUG C. de Kindt Schieting GRAAUW V. de Caluwé 15 uur Schieting HENGSTDIJK P. de Waal 15.30 uur Gaaibollmg KOEWACHT A. de Kind 15 uur Schieting KWADENDAMME 13.30 uur Schieting ADLM GOES Internationale feestweek biervliet Café v.d. Hemel Doens Bracke Kermis- dansen Café v.d. Hemel 15 uur Schieting ellewoutsdijk 13.30 uur Schieting biervliet Café v.d. Hemel. Doens, Bracke Ker misdansen 14 en 15 uur Wielerkoers aspiranten en nieuwelingen Café Doens 15 uur Schieting SAS VAN GENT Olympia 20 uur De waarheid over Rosemarie HULST G. Lijbaart 15 uur Vakantieschieting Bioscoopgebouw 20 uur Caroussel van het nachtleven terneuzen Luxor 20 uur Duel bij Silver Creek oostburg Ledel 20 uur De gigolo van hêt hu welijksbureau, 14 j. terhole F. de Vyldcr 15 uur Kermisschieting stekene driehoek Aug. v. Hoge 15 uur Schieting

de Stem | 1964 | | pagina 2