Folklore te Middelburg top form Walcheren Raad Clinge voelde voor ondershands aanbesteden Verdiepingsdagen voor schoolverlatende jeugd Zeeuwsch-Vlaanderen Pluimveehouders zien de toekomst somber in FILMS voor Gevoelige straffen rijders onder invloed naar de nieuwe meubelen, Litbreidingsplan N.W. I Geldboeten voor beledigingen Geslaagd zieken- triduum in Hulst Samenwerking in w. -Z. - Vlaanderen NYLON WHITE Dagblad De Stem Opening gebouw Boerenleenbank Nieuw gymlokaal voor gemeente Verkoop grond aan Philips Firma v. Dronkelaar en Buijze n.v. Jan Hendrikx OP JAARVERGADERING TE BREDA: Daling ledental MIDDELBURG VLISSINGEN HULST IJZENDIJKE GOES OOSTBURG TERNEUZEN SAS VAN GENT HOOGWATER Ook 1965 niet best Studentenactie KAMERNOOD AMSTERDAM ERG NIJPEND Vakantieganger in scheepsruim gevallen Parochie Hulst wordt uitgebreid Graauw heeft wielerronde EXAMENS Vandaag Morgen DAGBLAD DE STEM VAN VRIJDAG 24 JULI 1964 VLISSINGEN ECHTPAAR BIJ VERKEERSONGEVAL GEWOND Doordat een bromfietser op de hoek Baskenburgseweg-Kapoentjesweg geen voorrang verleende maakte de heer G. S. uit Vlissingen met zijn personen- een uitwijkmanoeuvre en raakte daarbij met zijn voorwiel een bermpaal. Hij slipte terug op de weg, draaide een slag in de ronde en reed aan de andere kant van de weg door de struiken en belandde tenslotte tegen een boom. waarbij de auto geheel werd vernield. G. S. kon, na in het ziekenhuis te zijn behandeld, naar huis terugkeren. Zijn echtgenote, die naast hem zat, werd ter behandeling in het ziekenhuis opgenomen. De com missaris van politie verzoekt degenen, die getuigen zijn geweest van dit onge luk, hier melding van te doen op het politiebureau te Vlissingen. (Advertentie) De Middelburgse politierechter heeft tijdens de donderdagmiddag gehouden zitting een tweetal beledigingszaken be handeld. In de eerste zaak werd L. v. D. ver oordeeld tot het betalen van een boete van f 20 subs. 4 dagen, omdat hij in een boze bui zich beledigend had uitge laten. De eis was f 30 subs. 6 dagen. Ook in een boze bui handelde de 63- jarige vrachtrijder Z. S. uit Biggeker- ke toen hij op 23 april zijn buurvrouw M.. de N. een aantal scheldwoorden naar het hoofd slingerde. Hiervoor werd hij veroordeeld tot een geldboete van f 50 subs. 10 dagen, hetgéen ook'de eis van de officier van justitie was. (Van onze correspondent) Het gemeentebestuur van Clinge heeft reeds verscheidene percelen grond aan gekocht om uiteindelijk het uitbreidings plan N.W. I te verwezenlijken. Het was de bedoeling om het gehele plan in één werk aan te besteden, maar het per ceel van Van Goethem is nog niet aan gekocht en dit zal nog even op zich la ten wachten. Daarom stelden B. en W. de gemeenteraad voor om het gehele werk met uitzondering van het perceel van Van Goethem ondershands aan te aesteden voor het aanleggen van bestra tings- en rioleringswerken. De heer Plasschaert zag liever een openbare aanbesteding, doch de voor zitter wijst erop dat de laatste jaren gebleken is, dat een onderhandse aan- oesteding voordeliger is dan een open- oare. Het voorstel werd dan ook met algemene stemmen aangenomen. Te vens gaf de raad zijn goedkeuring aan de verzwaring van de bebouwingsvoor schriften in het uitbreidingsplan N.W, I aan de noordelijke zijde over een lengte van ongeveer 125 m. De voorgevelbreed te van een hier te bouwen woning zal minstens acht meter moeten zijn. Bo vendien zal aan iedere zijde vier me ter zijtuinruimte genomen moeten wor den, zodat de totale minimumbreedte van een perceel 16 meter zal bedra gen, Door deze verzwaarde voorschrif ten zullen er aan de noordelijke zijde slechts zeven woningen gebouwd kunnen worden. Het bouwen in de Reynaertstraat en de Arnoutstraat te Nieuw Namen zal in de toekomst worden gesaneerd om zodoende enige regelmaat te krijgen in deze bebouwing. Het zal dan echter noodzakelijk zijn om de Arnoutstraat te verharden, Later komen dan de wonin gen aan de Kauterstraat te vervallen om een verbinding naar de Arnoutstraat mogelijk te maken. Om dit plan ech ter volledig te kunnen uitvoeren is het nodig dat 360 m2 grond van J. v.d. Heyden en 180 m2 grond van de' wed. Vercauteren - van Haelst wordt aange kocht voor de prijs van f 9,- per m2. Aan deze aankoop van gronden en de reconstructie van deze straten kon de raad zijn goedkeuring geven. Het lang verwachte speelterreintje voor de jeugd te Nieuw Namen zal er nu eindelijk komen, doordat K. d'Haens een perceel grond van 3100 m2 aan de Willemstraat te koop heeft aangeboden, Dit perceel is uitermate geschikt voor een speelterrein voor de jeugd. Voor het gedeelte langs de weg is overeengekomen een prijs van f 6,- en voor het daarach ter liggende gedeelte f 3,-. De grond langs de weg kan doorverkocht worden voor bouwgrond voor f9,- per m2. De heer De Keyzer merkte op, dat in het ene geval voor grond langs de weg f9.- en in het andere geval f 6,- per m2 gegeven wordt. Hij was van mening, dat er zich hier iets anders afspeelde en verzocht behandeling in geheime zit ting. In de rondvraag deelde de voorzitter mee, inlichtingen te hebben ingewon nen betreffende het niveauverschil van de rioleringen Gravenstraat en Indu strieweg. Volgens die inlichtingen is dit gezichtsbedrog, omdat de rioolbuizen van verschillende grootte zijn. De heer Plasschaert meende dat er zeker een verschil van minstens 25 cm moet zijn. Het zal nader onderzocht worden. De heer Van den Bulck vroeg of het niet mogelijk is om de nachtverlichting tus sen Roskam en het douanekantoor te Kapellebrug te herzien. Dit zal binnen kort gebeuren. Verder 'verzocht de heer Van den Bulck of het niet mogelijk is om te zorgen voor een hockeyterrein en een tennisbaan. De voorzitter wilde eerst weten of er voor dergelijke spor ten animo in de gemeente bestaat. Het jaarlijkse ziekentriduüm voor de dekenaten Hulst en Terneuzen, dat ge durende de afgelopen drie dagen in Hulst is gehouden, is byzonder goed ge slaagd. Er was dit jaar een grote deel name: ongeveer 100 zieken werden da gelijks door particulieren, die welwillend hun tijd en auto ter beschikking hadden gesteld, op en neer naar Hulst gereden. Op de laatste dag (donderdag) werd 's morgens in de basiliek een plechtige H. Mis opgedragen, 's Middags was er een plechtig lof met processie en zie kenzegening. Ook gedurende de eerste twee dagen woonden de zieken 's mor gens een H. Mis bij en werd op beide middagen een lof gehouden. Gedurende het triduüm zijn in het geheel zes con ferenties gehouden, die werden verzorgd door deken A. Koopmans en de kape laans Aarts en Videier van de parochie van de H. Willibrordus in Hulst. De maaltijden werden opgediend in het pensionaat van de zusters, die zich werkelijk voortreffelijke gastvrouwen hebben getoond en met vele anderen een grote bijdrage hebben geleverd tot het welslagen van dit ziekentriduüm. (Advertentie) Was witte en gekleurde nylon met 'n Dylon produkt. Bij uw drogist f 0.75 Koewacht RADIO-UITZENDING Het verbond voor veilig verkeer zal in samenwerking met de K.R.O. op 11 au gustus tussen vijf uur en half zes een uit zending verzorgen met de schooljeugd van Koewacht. Tijdens deze uitzending zullen vragen over het verkeer worden gesteld. Hij of zij die de eerste prijs wint mag mee naar Hilversum op 8 septem ber. Ook daar wordt een prijsvraag over het verkeer gehouden waaraan een hoofd prijs van 100,is verbonden. Kinde ren van de 4e, 5e en 6e klas van de lagere school mogen meedoen. Sas van Gent RAAD OP EXCURSIE De gemeenteraadsleden hebben woens dag een excursie gemaakt in eigen stad en omgeving. De dag begon met een bezoek aan het plan west, waar het be jaardencentrum in aanbouw de wijkspeeltuinen, straten en brandgangen werden bekeken en verschillende pro blemen, welke voor de verdere afwer king van deze woonwijk nog op te los sen zijn, werden besproken. Daarna werd een bezoek gebracht aan de grondig ver nieuwde en gemoderniseerde r.-k. meis jesschool en de r.-k. kleuterschool in aanbouw De rest van de voormiddag werd besteed aan een rondrit langs het plan noord-west, waar met het bouw rijp maken daarvan een begin is ge- Dagblad voor Zeeland KANTOREN voor Zeeuwsch-Vlaanderen: Steenstraat 14. telefooD '2377 Hulst voor Walcheren en Zuid-Beveland: Klokstraat 1, telefoon 6252 GOES Eerste redacteur Exploitatie- inspectie Zeeland L. K. M DE JONG tel. 2377 Hulst voor Zeeland. F. DE LIGT tel. 6252 Goes privé 7300 Goes Redacteur voor Oost-Zeewwsch-Vlaanderen en Kanaalzone W. WOLTERS tel. 2377 Hulst privé 2572 Hulst Redacteur voor West-Zeeuwsch-V laanderen J PETIT. Breedestraat 3A Ocstburg tel. 01170-2991 Redacteur voor Zuid-Beveland en Walcheren. S. AUGUSTIJN, tel. 6252 Goes Rayonbeheerder voor Zuid-Beveland en Walcheren K. MENU. tel. 6252 Goes Prijs voor losse advertenties, bestemd voor de editie Zeeland f 0,18 per mm 1 mm Ingezonden mededelingen 214 mm gewone advertenties Bij contract aanzienlijke reductie „Kleintjes": 3 regels of minder f 1,— elke regel meer f 0.25 Als één regel gelden 23 letters en/ol leestekens. Bij plaatsing ook in de Brabantse oplage resp. f 1,60 en t 0,60. Bij 3 achtereenvolgende ongewijzigde plaatsingen de derde plaatsing tegen half geld. maakt, het gemaal „Sas van Gent" van de afvalwaterleiding nabij Driekwart, de wijk Zandstraat en het daarachter ge legen polderland met zijn verspreide be bouwing. Na de middag was de raad de gast van de Zeeuwsch-Vlaamse Wa terleiding Mij. Onder leiding van ir. Stodel werden na een deskundige toelich ting het spaarbekkenproject en de pomp- en zuiverinstallatie in de Braak man bekeken. Tenslotte werd onder lei ding van de heren Stuy en Van Oordt een rondrit gemaakt langs de kanaal- verbredingswerken tussen Sluiskil en de Belgische grens en het ruilverkavelings- gebied tussen Westdorpe en Axel. TERNEUZEN Burgemeester mr. H. Rijpstra van Ter- neuzen zal op woensdagmorgen 5 augus tus de opening verrichten van het bij kantoor van de Boerenleenbank aan de Axelsestraat in Terneuzen. De opening zal worden voorafgegaan door een bij eenkomst voor genodigden om half elf in hotel Rotterdam. Om elf uur gaat het gezelschap naar de Axelsestraat. De ge nodigden zullen om half een aanzitten aan een diner. De raad van de gemeente Terneuzen zal tijdens de woensdagavond te houden vergadering een voorstel tot de bouw van een nieuw gymnastieklokaal in de gemeente voorgelegd krijgen. De zaal zal worden gebouwd in het kader van het plan voor de arbeidbesparende bouw van 14 zalen in de provincie Zeeland, dat, op initiatief van de Vereniging van Ne derlandse Gemeenten is ontworpen door de Nederlandsche Heidemaatschappij. Van deze zalen zullen er drie in Zeeuwsch- Vlaanderen worden gebouwd, een in Ter neuzen. een in St. Jansteen en een in IJzendijke. De n.v. Philips' Gloeilampenfabrieken te Eindhoven wil het bedrijf te Terneu zen, dat reeds enige tyd gevestigd is op het gemeentelijk industrieterrein aan de Mr. J. Haarmanweg, uitbreiden. In de Terneuzense fabriek worden kleine lam pen geproduceerd. Indien de raad van de gemeente Ter neuzen er tijdens de woensdagavond te houden vergadering mee akkoord gaat zal de gemeente aan .Philips een stuk grond van ongeveer anderhalve hectare tegen een prijs van 7,per m2 ver kopen. Het terrein is gelegen naast de bestaande fabrieksgebouwen van Philips Terneuzen. Aan Philips werd reeds enige jaren geleden optie verleend voor de koop van ongeveer 6V2 hectare aan de Mir* J. Haarmanweg. Het college van b. en w. van .Terneuzen stelt de raad voor de op tieverlening in verband met de verkoop van het stuk grond van IV2 hectare terug te brengen tot vijf hectare. (Van onze verslaggever) In het kader van de (in ontwikkeling zijnde) samenwerking tussen de kleine West-Zeeuwsch-Vlaamse parochies zyn in Schoondijke verdiepingsdagen voor de schoolverlatende jeugd uit de parochies Groede, Breskens, Mariadorp Schoondijke, Hoofdplaat en Biervliet ge houden. Totaal waren er 52 deelnemers voor wie zonder deze samenwerking geen retraite zou kunnen worden gehouden, omdat de aantallen per school te klein zyn. De grotere parochies in het West- Zeeuwsch-Vlaamse land organiseren jaarlijks zelfstandig een retraite voor de jongens en meisjes, die de lagere school verlaten. De Jeugddriedaagse in Schoondijke is uitgegaan van rector R. Verdurme van het St.-Antoniusziekenhuis en van kapelaan O. Gielliet, beiden uit Oost burg. De schoolverlatersactie is een ontwerp van de landelijke Katholieke Actie maar is in West-Zeeuwsch- Vlaanderen door de interparochiële samenwerking uniek geworden. Het ex periment is bijzonder geslaagd en naar mening van rector Verdurme moet in het kader van de samenwerking tussen de kleine parochies dit soort jeugd- vorming een vervolg krijgen voor de oudere scholieren. Na instemming van het Samenwer- kingscontact Geestelijkheid de betrok- ken parochieherder en het onderwijzend personeel, is de jeugddriedaagse in Schoondijke van start gegaan Van de zijde van het onderwijs werd medewerking verleend door de heren R. de Rijk uit Schoondijke en A. v. Poppel uit Biervliet. Ouderavonden waren er aan vooraf gegaan, waarop de ouders werden ingelicht wat de schoolverlaters actie eigenlijk inhoudt. Het thema van de jeugddagen was ,,de schoonheid in de schepping". Aan schouwelijk onderricht en het actief be trekken van de 13-jarige jongens en meisjes in de verhandelingen maakten er een succesvol geheel van. In de r.-k. kerk te Schoondijke werd een tentoon stelling over de sacramenten ingericht. In een toneelspel in bijbelse taferelen konden de kinderen bovendien laten zien, wat zij in de drie dagen hadden (Advertentie) 'n Droom wordt werkelijkheid voor U Bij aankoop van ƒ500,— reiskosten voor 2 personen vergoed ZUIDZANDE - Tel. 01170-2161 TERNEUZEN - ZUIDLANDSTR. TEL. 01150-3529 opgestoken. Als een groot voordeel van dit soort verdiepingsdagen werd ook ge zien het contact tussen de jongens en meisjes van diverse parochies, die elkaar op de streekscholen later weer zullen ontmoeten. De driedaagse werd besloten met een gezamenlijke koffiemaaltijd voor deèlnemers en ouders in zaal Wijffels te Schoondijke. (Advertentie) die uitsluitend verkrijg baar zijn bij Uw Top Form Adviseur: Boschstraat 1 Breda (Van onze correspondent) Voorzitter A. Mathijssen (Sprun- del) heeft in zijn openingswoord op de in hotel „Cosmopolite" te Breda gehouden algemene verga dering van Brabantse en Zeeuwse pluimveehouders geen gunstig ge luid kunnen laten horen. „In liet algemeen is 1963 redelijk ge- weest; de gemiddelde eierprijs lag twee et hoger vergeleken met 1962, dat toch een bijzonder slecht jaar is geweest. Maar niet alle bedrijven hebben het er in het afgelopen jaar even goed afgebracht", zo vervolgde de voorzitter. Hij weet dit o.a. aan de grote schommelingen van de eierprijzen. Voorts is de pluimveestapel behoorlijk ingekrompen en voor wat 1964 (Van onze verslaggever) Tot twee weken gevangenisstraf en een ontzegging van de rijbevoegdheid gedurende zes maanden werd donder dag door de Middelburgse politierech ter mr. B. Sieperda, de 25-jarige trek kerchauffeur J. de H. uit Kamperland veroordeeld. Deze had n.l. gereden onder invloed en bij parkeren een andere auto be schadigd. Ook was hij tevoren te Vlis singen bij het achteruitrijden tegen een kademuur gebotst. Door de officier van justitie werd twee weken gevangenis straf geëist en een ontzegging van de rijbevoegdheid voor de tijd van acht maanden. Voor een nog ernstiger vorm van on der invloed een motorrijtuig besturen moest de 30-jarige chauffeur W. v. B. uit Aardenburg terecht staan. Hij was n.l. op weg van België naar Groningen, op 27 mei te Biervliet van de weg af geraakt met zijn vrachtauto met aanhangwagen, die met stro was CITY: Koningen van de zon. Het Maya-volk, hoogontwikkelde Mexicaan- caanse indianen is uit zijn woonplaats verdreven. In de film worden de toe schouwers deelgenoten van de tocht vol ontberingen naar een nieuw, met strijd te verwerven land. (14 j.) ELECTRO: Boekaniers der zeven zeeën Tragisch verhaad over een piraten- kapitein, die in een poging zijn doch ter te bevrijden door de dochter wordt neergeschoten. Overigens weten de pi raten wel van vechten. (Volwassenen) LUXOR: Koningen van Middelburg). de zon. (Zie BIOSCOOPGEBOUW: De charge van de blauwe brigade. Cavaleristen in Amerika zijn betrokken bij aanvallen van Indianen. Een jong officier houdt zich tussen de gevechten door bezig met de keus tussen twee vrouwen. Aan het eind van de film zijn de vijandeliikheden gestaakt. De officier heeft de ware gevonden. (14 jaar) Carroussel van het nachtleven. De ma kers van deze rolprent willen de vrije tijdsbesteding van de kleine man la ten zien. Zij komen niet Veel verder dan een opsomming van wereldvarië teiten van nachtclubs. Het „algemeen overzicht" wordt besloten met een on schuldige scène, (levenservarenen). HOFZICHT THEATER: The Alamo. - Een levendige traditionele western van de acteur John Wayne die in de ze Todd-AO-produktie tevens de hoofd rol speelt. In de film wordt een mis siepost door Mexicanen aangevallen en tenslotte met de grond gelijk ge maakt. (14 jaar) GRAND THEATER: Geheimagent OSS 117 en het mysterie van de verdwenen duiker. Geheimagent OSS 117 spot met alle speurders door een belang rijk registreerapparaat uit handen van een groep misdadigers te vissen. (Le venservarenen) LEDELTHEATER: De zonderlinge gra vin. Vertwijfelde jonge vrouw zoekt rust bij een gravin. Het meisje krijgt inplaats van rust een berg verwikke lingen te verwerken. Met behulp van een psychiater stijgt zij evenwel weer boven de moeilijkheden uit. Het goede einde laat dan niet lang meer op zich wachten. (Volwassenen). De Gigolo van het huwelijksbureau. - Een weduwe moeot zich verantwoor den voor de dood van haar man. Dank zij de hulp van haar advocaat, die het niet bepaald gemakkelijk heeft met de oplossing van de zaak, wordt de vrouw van alle blaam vrijgesproken. (14 jaar). LUXORTHEATER: De dodenlijst van A. M. Misdadiger van adelijke afkomst probeert kandidaat te worden voor een belangrijke erfenis. Hij schroomt niet hiervoor familieleden uit de weg te ruimen. Een detective maakt tenslot te een eind aan zijn praktijken (14 j.) Het duel bij de Silver Creek. Bende dwingt goudzoekers vondsten af te staan. De goudzoekers worden daarna neergeknald. Een sheriff wordt voor dat hij de bende met behulp van een zoon van een der vermoorden uit de weg ruimt, misleid door een kwieke juffrouw. (14 jaar). OLYMPIA THEATER: De waarheid over Rosemarie. Het levensverhaal van het meisje Rosemarie. Zij leeft 'n bescheiden bestaan aan de zelfkant van het leven. In deze zelfde zelfkant werkt zij zich op. Na talloze avontu ren vindt zij de dood. geladen. Toen de politie er bij kwam bleek dat v. B. behoorlijk onder invloed van alcohol verkeerde. Zijn gang was onzeker, hij zwaaie op zijn benen en had af en toe huilbuien. Volgens ver dachte was hij met zijn vrachtwagen de weg afgeraakt, omdat hij in een flauwe bocht een sigaretje draaide en niet op zijn stuur lette. Hij bekende wel dat hij zeven flesjes bier had gedron ken. De officier van justitie, mr. Rosingh noemde dit een van de ergste gevallen van rijden onder invloed, die hij in zijn loopbaan had meegemaakt. Hij was van oordeel, dat verdachte in zijn toestand tussen België en Groningen wel brok ken had móéten maken. Gelukkig was hij met zijn vrachtwagen al spoedig gestrand en was niemand er de dupe van geworden. Bovendien was het niet de eerste keer dat verdachte voor een dergelijk feit terecht stond. Mr. Rosing eiste een maand gevangenisstraf en een jaar ontzegging van rijbevoegdheid. De politierechter vonniste conform de eis. De gebroeders Joh. P., grondwerker uit St.-Maartensdijk en Jac. P., chauf feur uit St.-Annaland waren op 4 april 1.1. samen uitgeweest en hadden in een café te Tholen behoorlijk wat gedron ken. Toen beiden echter daarna van Tholen in de auto van Jac. P., die ook de bestuurder was, op weg gingen naar Gorrishoek, was de auto van de weg geraakt en in de struiken ernaast te recht gekomen. Toen ze met de politieauto naar het politiebureau in Tholen werden gebracht had Joh. P. het de wachtmeester K, die aan het stuur zat, bijzonder moei lijk gemaakt door aan hem te zitten rukken en door zijn handen voor de ogen van de agent te houden. Voor deze feiten moesten beide man nen verantwoording afleggen aan de politierechter. Vóór het van de weg af raken met de auto gaf Jac. P. de ver klaring: ,,Ik moest overgeven omdat ik zoveel bier had gedronken". De of ficier van justitie vond dat Jac. P. onder deze omstandigheden niet meer had mogen rijden. Het belemmeren van de besturing van de politieauto door Joh. P. kwalificeerde de officier als zeer gevaarlijk. Van de belofte dat het voortaan niet meer zou gebeuren, ge loofde de officier niet veel, gezien de vroegere veroordelingen, die beiden voor het rijden onder invloed reeds ge kregen hebben. Hij eistte voor beiden drie weken gevangenossttraf, waarvan twee weken voorwaardelijk met een proeftijd van twee jaar en onder toe- zichtstelling van het consultatiebureau voor alcoholisme. Voor Jac. P. eiste mr. Rosingh nog een ontzegging van het rijbeijs voor de tijd van acht maanden. De uitspraak luidde voor beiden drie weken gevangenisstraf, waarvan twee voorwaardelijk met een proeftijd van twee jaar. Voor Jac. P. kwam hier nog bij een ontzegging van de rijbevoegdheid voor de tijd van twaalf maanden, waarvan zes voorwaardelijk. Morgen, zaterdag 25 juli is het in Zee land te Hansweert om 3.35 en 15.48 uur; te Terneuzen om 2.57 en 15.10 uur; te Vlissingen om 2.26 en 14.41 uur; te We- meldinge om 4.10 en 16.32 uur hoogwater. betreft kon de heer Mathijssen slechts meedelen, dat rekening moet worden ge houden met een slecht jaar. De drastische verlaging van de eier prijs noemde hij begrijpelijk ongezond voor de bedrijven. „Het is voor de pluim veehouder bijna niet meer om vol te houden". Vraag en aanbod zullen op nieuw in evenwicht dienen te worden gebracht, terwijl de pluimveehouder zelf het hoofd koel zal moeten blijven hou den. De eierprijzen zijn er niet naar om nog veel interesse voor de kippenhou. derij op te brengen; we zullen er echter van moeten maken wat er nog van te maken valt, zo besloot voorzitter Mathijs sen. De vergrote eierproduktie in West- Europa is de kern van de huidige moei lijkheden in de Nederlandse pluimvee houderij", aldus de secretaris van de pluimveehoudersbond N.C.B. Tilburg, de heer P. Naalden, die vervolgens sprak over het onderwerp „De huidige en de te verwachten ontwikkeling in de pluim veehouderij". De toch reeds kale kost prijs van eireren wordt steeds kaler en is teruggelopen van f., 1,56 naar f. ,1,20 per kg. Voorts is de derde-landenheffing verlaagd en ook het .w^ryn? .yfeer. van de laatste tijd heeft de pluimveehouders geen goed gedaan". De importeur neemt een afwachtende houding aan; hij heeft het oog gericht op 1 augustus wanneer de graanprijzen zullen worden verhoogd. Het eerste halfjaar 1964 is de Neder landse pluimveehouderij tientallen mil joenen guldens tekort gekomen om alle kosten te kunnen betalen en het tweede halfjaar dient bijzonder goed te zyn willen we er uitspringen, zo vervolgde de heer Naalden. Er zullen belangrijk minder legkippen komen, zodat ook 1965 ongetwijfeld niet al te best zal inzetten. De heer Naalden sprak voorts van een drastische inkrimping van de legkippen stapel in Nederland, die zijn invloed op de eierstapel zeker niet zal missen. Hij zei er van overtuigd te zijn, dat de aanpassing van het graanprijzenpeil straks ongetwijfeld ook zal gaan mee spreken. „De heffingverlaging voor West- Duitsland met ingang van 1 augustus a.s is nog het meest positieve, dat voor de Nederlandse pluimveehouders thans spreekt". Over de omzetbelasting en stempel- plicht wordt te Brussel nog druk ge sproken, doch wil het nog goed wor den, dan moet er voor dit jaar nog een flinke eierprijs komen, zo meende de secretaris. Minstens een prijs van f.1,90 per kg om van een eigenlijke prijs van f. 2,34 maar niet te spreken. Ten aanzien van de verwachtingen kon de heer Naalden tenslotte nog meedelen, dat redelijke eierprijzen kunnen worden tegemoet gezien. Kringsecretaris Ch. Jacobs uit Ulico- ten maakte ter vergadering nog melding van een aanmerkelijke daling van het ledental. Rijen dik stonden de mensen gisteren langs de kant van het Molenwater om getuige te zijn van de ringrij derij en, die daar werden gehouden. Zoals ieder jaar organiseerde de folkloristische commissie te Middelburg w£er een folkloristische dagdie aan belangstel ling niets te wensen over liet. Staande achter de ijzeren hekken of, als het even kon, zittend op een stoeprand, sloegen binnen- en buitenlanders de pogingen gade van de ringstekende boerinnetjes in versierde wagentjes (Van onze correspondent) Het bureau kamerbemiddeling van de Amsterdamse studentenvereniging krijgt dagelijks vijftien kamers aangeboden. Het aantal aanvragen van woningzoeken de studenten per dag is honderd twintig. Deze cijfers, donderdag tijdens een pers conferentie van de Nederlandse Studen ten Vakbeweging openbaar gemaakt, il lustreren hoe hoog de huisvestingsnood in de hoofdstedelijke universiteitswereld is gestegen. In september, zullen er, zo schat men nu al in Amsterdam, vijfduizend stu dentenkamers tekort zijn. Met een huis- aan-huisactie wil de Amsterdamse stu dentenvereniging trachten een catastro fale ontwikkeling af te wenden. Ge hoopt wordt dat op zolders en in sou terrains nog ruimte over zal blijven om de geboortegolf van 1946, die thans het hoger onderwijs heeft bereikt, op te van gen. Voorts zal de gemeenteraad worden verzocht onbewoonbaar verklaarde wo ningen in te saneren stadswijken tijde lijk aan studenten af te staan. Tenslotte bestaat het plan om afgedankte zee schepen voor studentenbewoning geschikt te maken. Uiteindelijk hoopt de studen ten vakbeweging dat de universiteiten de bouw van studentenwoningen in hun uitbreidingsplan zullen opnemen, zoals de Vrije Universiteit te Amsterdam dit al Op de coaster Fiosa uit Groningen, die ligplaats had gekozen in het kanaal door Walcheren nabij houthandel Alberts te Middelburg, is woensdagmiddag de 16- jarige H. V. uit Groningen op het mid dendek uitgegleden en in een 3.80 meter diep ruim gevallen. De jongeman kwam op zijn rug terecht en moest met de ziekenwagen van de Middelburgse brand weer naar het Gasthuis worden overge bracht. De onfortuinlijke V. maakte tij dens zijn vakantie een tocht met het schip mee. Met ingang van 1 augustus aanstaande zal de parochie van de H. Willibrordus in Hulst worden uitgebreid met enkele wijken, die nu nog behoren tot verschil lende buurtparochies; de betreffende parochianen daarvan kwamen echter toch veelal naar de basiliek in Hulst, omdat die vanuit deze wijken makkelijker is te bereiken dan de andere parochiekerken. Bij bisschoppelijk besluit zal de parochie te Hulst worden uitgebreid met de Steen- sedijk, de Absdaalseweg en de Gentse vaart, tot nu toe ressorterende onder de parochie St. Jansteen, met de Zoutestraat (parochie Graauw) en het Kwaadstraatje (parochie Terhole). Zondag- zal in Graauw een grofe wie- Ierronde worden verreden voor amateurs. Er zal een afstand van 100 km worden verreden. Er zullen minstens zestig deelnemers aan de start verschijnen. Er wordt om drie uur gestart. Deze start zal plaats vinden voor het café van de heer B. Plasschaert. De route is als volgt start in de Dorpsstraat, over de Oude Kaai, door de Van Alsteinpolder, over Zand berg en zo weer naar de Dorpsstraat. De toegang is gratis. BAKKERSBEDRIJF Geslaagd voor de examens van de Stichting Vakopleiding en Examens in het Bakkersbedrijf, afgenomen in de technische school te Terneuzen: Vakbekwaamheid: J. Basting, Retran- chement, A. Buysse, Sluis, L. Dekker, Terneuzen, J. Hageman, Clinge, E. van Hauten. St.-Jansteen P van Immerseel, Graauw. F. L. Tansen, Hulst, B. Wede- kind. Wemeldinge. Gezel: J. Baai ends, Bergen op Zoom, Ga Bogaart. Walsoorden, J. Buyze en W. van Driel, Zaamslag, C. Dey, W. de Fouw en P. v. d. Maa.le, Hoek, J. M. van Leu ven, Vogelwaarde, J. W. Herman, Axel, W. Maes. Hoofdplaat, F. Vereecken, Sas van Gent, F. Vemandel, Koewacht, T. Wisse, Terneuzen. HENGSTDIJK P. van Dijk 15 uur Vakantieschieting terneuzen Luxor 20 uur De dodenlijst van A.M., 14 jaar OOSTBURG Ledel 20 uur De zonderlinge gravin. 14 jaar GOES Internationale feestweek HULST J. de Nijs 15 uur Schieting GRAAUW P. de Caluwé 15.30 uur Schieting GOES Internationale feestweek OVEZANDE 13.30 uur Vriendenschieting Holland- België Bruinisse

de Stem | 1964 | | pagina 2