98c 89c 79e FRANKRIJK WERKT NU AAN WATERSTOFBOM Afhankelijkheid van Amerika verdwijnt oord G omul ka wil va n Poolse Duitsers af m Alleenwonende vrouw (26) Rotterdam-Kralingen vermoord ont TT onenog^ 1 De Gaulle doet niet samen met West-D ui Island Cltil invasie Meer doden bij onlusten Singapore house of enqiand ANN Cyprus eist: Britten eruit ;n. Sterk genoeg Akkoorden Juist méér bouwvakkers grens over ONTVLUCHTE PSYCHOPAAT GEGREPEN Moeder van acht kinderen slaagt voor ulo-examen zomerprijzen :R een5Ê bieding 25 DAGBLAD VOOR ZEELAND Haagse politie pakt berucht aanrander NU ZOMERPR'JZEN BONT 10% korting Opkl Eerste arrestaties wet burgerrecht Pendel naar Duitsland Bandieten roven voor miljoenen aan juwelen Volkenrechtelij k is R.E.M. ook te remmen GEDWONGEN NAAR OOSTZONE MESSTEEK NA WURCPOOTNO OH BETERE \>1 I WAAR Cl I PRC PROCENT GRUVTER- voor soepen, 95° digheden hier maken )gelijk." Toen wij Old volgden, zagen wij al zeker wel tien vuren i. De Comanchen hadden mp in een klein dal op- n. De wanden hiervan .teil omhoog, wat- zij een le beveiliging schenen en. 104e JAARGANG No. 24646 Voor God, Koningin en Vaderland VRIJDAG 24 JULI 1964 Uitgave N.V. Uitg. Mij. Neerlandia. DirecteurDrs. W. A. J. M. Harkx. Hoofdredacteur: J. J. H. A. Bruna. Redactieraad J. M. A. C. v. Dongen, C. J. v. Hootegem, mr. dr. A. J. J. M. Mes, mr. H. M. L. de Rechter, P. V. M. Vercauteren, L. J. v. 't Westende. Bureau: Breda Reigerstraat 16 tel. 22341 (5 lijnen). Postgiro 1114111 Abonnementsprijs 9,75 per kwartaal, excl. 0,25 incasso; ƒ11,85 per post excl. 0,50 incasso; 0,75 per week. Prijs van buitenlandse abonnementen op aanvraag. Losse nummers 15 cent. Advertentieprijs voor de gehele oplage 0,45 per mm. Bij contract aanzien lijke reductie. Volledige tarieven en Algemene Voorwaarden worden op aanvraag gaarne verstrekt. Bureau voor de Zeeuwse eilanden: GOES, Klokstraat 1 - telefoon 6252 - Bureau voor Zeeuwsch-Vlaanderem Hulst, Steenstraat 14 - telefoon 2377 - (Bijbureaus: TERNEUZEN: IJsbaanstraat 24 telefoon 2601 - ^OOSTBURG: Nieuwstraat 41 - telefoon 2893) Over Vietnam: Die Amerikanen hebben wel een grote mond, maar slechts zó'n klein hartje. Erhard moet eindelijk eens zeg gen wat hij wil. Intussen zetten wij onze Europese politiek wel voort. Over twee jaar zucht m'n force Dat ijdele en eindeloze gepraat in de frappe onder de last van 2000 Genève, ik krijg er eehhslaap A-bommen. Aardig gefikst, wat? van. Maar allez, laat ze. (Van een onzer verslaggevers) In Den Haag is gisteren een man gear resteerd die wordt verdacht van tenmin ste 10 aanrandingen in de Haagse en Wassenaarse duinen, waaronder een po ging tot verkrachting. Het is een 40- jarige fabrieksaroeider uit Den Haag, die niet bij de politie bekend was. Zijn sig nalement was sinds enige tijd verspreid. Gistermorgen zag een Haagse politie man hem lopen over de Pompstations- weg in de richting van de duinen. Hij riep snel assistentie en kon de man aan houden. Deze ging gewillig mee. De man wordt door de Haagse politie verdacht van tenminste zes aanrandin gen, alle in de duinen gepleegd. De po litie van Wassenaar verdenkt de man van twee gevallen van feitelijke aanran ding, een geval van openbare schennis der eerbaarheid en een poging tot ver krachting. Deze poging speelde zich af in de dui nen nabij de Prinsenberg en betrof een 20-jarig meisje dat met een 17-jarige vriendin aan het wandelen was. Even te; voren had de man, zo deelde de politie mede, vier meisjes achterna gezeten, maar hij kon geen van hen te pakken krijgen. DE EERSTE PRIJS in de laatste Italiaan se nieuwjaarsloterij van 150 miljoen lire (ongeveer 900.000 gulden) is niet binnen de vastgestelde termijn afgehaald. Het geld vervalt nu aan de staat. GOLDWATER wil met president John son gaan bepraten hoe voorkomen kan worden dat de wet op de burgerrechten inzet wordt bij de verkiezingscampagne voor het presidentschap. BIJ HET ZWEMMEN in het Noordzee kanaal is de 16-jarige J. H. M. Poel uit Assendelft, sinds vorige week vrijdag vermist, verdronken. Gisteren vond men zijn stoffelijk overschot. GROTE BOSBRANDEN woeden in het gebied van Cajon Pas in Californië. De oogst op 7000 hectaren vruchtbaar land is vernietigd; zes boerderijen en een huis werden in de as gelegd. EX-SS-GENERAAL Wolff, die momen teel in München terechtstaat wegens moord op dertigduizend joden, is tijdens de zitting getroffen door een hartaanval. Het proces is voorlopig onderbroken. EEN BOTSING van zijn personenwagen met de trein Keulen-Eindhoven kostte gisteren de 56-jarige heer G. van der Lee uit Rotterdam het leven. Hét ongeluk ge beurde op een niet automatische knipper lichten beveiligde overweg tussen Ble rick en Seven um Generaal De Gaulle heeft donderdag op een persconferentie in Parijs gezegd dat Frankrijk werkt aan de overgang van atoomprojectielen naar waterstofprojectielen. „In 1966 zullen wij over voldoende „Mirage 4"-vlieg- tuigen en tankvliegtuigen beschikken om over duizenden kilometers 150 maal de explosieve kracht van de bom op Hirosjima viel te kunnen vervoe ren". „Van de andere kant werken wij aan de overgang van atoomsplijtings- projectielen op waterstof-atoomfusieprojectielen". De eerste Franse operatio nele eenheid van de luchtmacht zal dit jaar in gebruik worden genomen, aldus de generaal. De Gaulle zei dat de verdeling van de wereld in twee kampen onder Washington en Moskou niet meer in overeenstemming is met de feiten en dat de redenen voor ondergeschiktheid aan Amerika aan het verdwijnen zijn. (Advertentie) aringen Weersverwachting van het K.N.M.I. geldig tot vanavond: Bewolkt doch plaatselijk ook op klaringen. Op de meeste plaatsen droog weer. Zwakke tot matige wind uit west lot noordwest. Vandaag: zon onder 20.31 uur Maan op 23.34 uur. Morgen, zon op 5.01 uur. Maan on der 13.57 uur. Het is nodig aan het bondgenootschap met Amerika vast te houden „omdat dat in het belang is van beide zijden van de Atlantische Oceaan, zolang de Sovjet- Russische dreiging bestaat". Het Sovjet rijk, „de laatste koloniale mogendheid van onze tijd", staat vooreerst voor de Chinese dreiging van overheersing van een groot deel van Azië en ziet haar Europese satellieten afvallen. Tegelijker tijd staat de communistische regering voor een mislukking, wat de levensstan daard vergeleken met het Westen betreft. Op de vraag of het Frans-Duitse ver drag bevredigend werkt, zei De Gaulle dat „er op het ogenblik geen gemeen schappelijke politiek van Duitsland en Frankrijk bestaat. Dat komt voornamelijk doordat Duitsland nog niet gelooft dat de Europese politiek Europees en onaf hankelijk behoort te zijn". Frankrijk is sterk genoeg om geduld te oefenen. In afwachting van de door Erhard beloofde voorstellen, voert Frank rijk een Europese en onafhankelijke po litiek. Ten aanzien van de Duitse houding te genover de Europese politiek zei De Gaulle: „Wanneer de zaken steeds in deze onzekerheid moeten blijven verkeren, zal onder het Franse volk op de lange duur zeker twijfel ontstaan en zullen er enige moeilijkheden komen onder het Duitse volk en bij hun deelgenoten aan de ge meenschappelijke markt". Binnen zes jaar zal Frankrijks atoom strijdmacht beschikken over meer dan 2000 bommen van het Hirosjima-type. Tevoren had de generaal gezegd het een ..onwaarschijnlijke veronderstelling" te vinden, dat de twee grote kernmo- gendheden. de Sovjet-Unie en de Ver enigde Staten, wederzijds tot ontmante ling van hun kernstrijdmachten zouden besluiten. „De ijdele en eindeloze be sprekingen in Genève komen uit deze veronderstelling voort", aldus De Gaulle. Tot de tegenstanders van de Franse kernbewapening behoren degenen die de totalitaire dictatuur willen vestigen en niet willen dat wij de middelen hebben om ons tegen het Oosten te verdedigen, en de voorstanders van Amerikaanse be scherming. die verontrust zijn door het feit dat Frankrijk eigen meester is zijn betrekkingen tot de bondgenoten. 1. Elke mogenheid die nu of in het verleden directe verantwoordelijkheid voor dit gebied heeft gedragen, d.w.z, Frankrijk, China, Sovjet-Rusland en Amerika, moet vastbesloten zijn met elke inmenging op te houden. 2. Aan alle Indochinese landen moet door hen, die daartoe over de middelen beschikken, grote economische en tech nische hulp worden verleend. Generaal De Gaulle maakte tenslotte bekend dat hij in de herfst Latijns-Ame rika zal bezoeken. Agenten van de federale recherche heb ben drie inwoners van Greenwood in de Amerikaanse staat Mississippi gearres teerd omdat zij een neger, die een bio scoop wilde bezoeken, hebben tegenge houden. Zij werden beschuldigd van overtreding van de nieuwe wet op de burgerrechten. Minister van justitie Robert Kennedy en de directeur van het F.B.I., Edgar Hoover, die de arrestaties bekendmaak ten, zeiden dat het de eerste van deze aard waren sedert de nieuwe wet van kracht werd. Over Vietnam zei De Gaulle dat de Amerikanen ervan overtuigd zijn „een anti-communistische roeping te volgen" en dat „hun afkeer van elke koloniale arbeid en hun zeer natuurlijk verlangen nieuwe posities in te nemen, hen ertoe gebracht heeft in Indo-China de plaats van Frankrijk in te nemen". Het is moei lijk aan te nemen dat zij het enorme avontuur van oen algemeen conflict wil len aangaan. De oplossing ligt in terug keer tot de akkoorden van Genève van 1954 en zich daaraan te houden. Dat wil zeggen dat in Zuid-Vietnam, Noord-Viet- nam, Laos en Cambodja geen enkele bui tenlandse inmenging kan worden toege staan. „Er bestaat geen andere weg die tot vrede in Zuidoost-Azië zou kunnen leiden", dan een nieuwe conferentie in Genève te beleggen. Voor het houden van een nieuwe con ferentie in Gennève over Zuidoost-Azië achtte De Gaulle twee voorwaarden noodzakelijk; (Van onze verslaggever) De pendel van Nederlandse bouwvak kers naar Duitsland neemt, in tegenstel ling tot andere belichten, toe. 'Op dit ogenblik werken ongeveer 10.000 Lim burgers in Duitsland. Zes weken geleden waren daarvan 3750 arbeiders werkzaam in de bouw. Nu is dit cijfer gestegen tot bijna 4000. vertelde de heer G. Loos. hoofdinspecteur-directeur van het dis trictsbureau voor de arbeidsvoorziening Limburg. Tijdens een bespreking van de heer Loos met hoge functionarissen van het Landes Arbeitsamt Nordrhein-West- falen en Düsseldorl is gebleken, dat de kwaliteiten van de Nederlandse bouw vakkers in Duitsland hoog worden aan geslagen. Vooral bij de Turkse, Griekse en Spaanse arbeiders in Duitsland steken de Nederlanders gunstig af. De Duitse aannemers zijn bereid om de pendelaars hoge lonen te betalen en met allerlei fa ciliteiten, zoals gratis vervoer, te omge ven. Wel zijn de Duitse aannemers min der te spreken over het verloop van de pendelaars, die hun werkgevers tegen elkaar uitspelen om verwezenlijking van hun hoge looneisen af te dwingen Het Cyprische parlement nam donder dag met algemene stemmen een motie aan waarin de terugtrekking der Britse troepen uit de V.N.-macht op Cyprus wordt geëist. Volgens de resolutie zijn de Britse soldaten bevooroordeeld en hebben zij derhalve niet bijgedragen tot het doel waarvoor zij bij de V.N.-macht dienen. Het parlement stelde een debat over voorstellen tot opheffing van de twee Britse basissen op Cyprus en uittreding van Cyprus uit het Britse Gemenebest uit tot donderdag. Er zal dan ook wor den gesproken over zelfbeschikking voor het eiland. Het Zuidvietnamese ministerie van de fensie heeft zich donderdag gedistantieerd van een verklaring van de opperbevel hebber van de luchtmacht, waarin deze had gezegd dat zijn mannen oefenen voor een mogelijke aanval op Noord-Vietnam. Het ministerie ging niet in op de mede deling van de generaal dat Zuidvietna mese commandotroepen boven Noord- Vietnam waren neergelaten om sabotage opdrachten uit te voeren. De opperbevelhebber, generaal Ngoeyen Cao Ky, had woensdag op een perscon ferentie gezegd dat zijn mensen werden geoefend voor een aanval op Noord-Viet nam en dat zij met hun nieuwe Ameri kaanse jachtbommenwerpers de Noord Vietnamese hoofdstad Hanoi met de grond gelijk zouden maken. „We zijn gereed om te gaan. We zouden nog vanmiddag kunnen vertrekken", zo had de generaal gezegd. Het ministerie van defensie verduide lijkte dat bovengenoemde verklaring slechts het persoonlijke standpunt van de militaire bevelhebber is en niet de poli tiek van het ministerie van defensie weergeeft, zo wordt gezegd in een ver klaring van het ministerie. Het in >de Engelse taal verschijnende blad ..Saigon Post" meldt inmiddels dat Zuidvietnamese commando's sedert 10 juli in Noord-Vietnam industrie- en ha vendoelen hebben opgeblazen. Op 14 juli is in de haven van Haipong een draai-, brug opgeblazen, waarbij een pakhuis en een Chinees vrachtschip werden bescha digd en honderd mensen werden gedood of gewond, zo schrijft het blad. Voorts zouden op 17 juli 17 Noordvietnamezen zijn omgekomen bij een explosie in een staatspakhuis in Hanoi. Inmiddels werd donderdag bij het op leidingscentrum voor cammondotroepen te Troeng Lap (30 km ten westen van Saigon) gevochten. Volgens officiële be- De politie te Amersfoort heeft op aan wijzing van de recherche uit Eindhoven de 32-jarige D. M. uit Den Haag, die 10 dagen geleden is ontsnapt uit de rijks- psychiatrische inlichting te Eindhoven, aangehouden. M.. die door de rechtbank te Arnhem wegens poging tot doodslag op een vriend ter beschikking van de regering was gesteld, ontvluchtte tijdens zijn overbrenging van het huis van be waring te Arnhem naar de rijks-ps-chia- trische inrichting te Eindhoven. De man verbleef sinds eergisteren in een hotel te Amersfoort. Toen de politie zich bij het hotel vervoegde, bleek de gezochte er niet te zijn. Enkele rechercheurs wachtten daarop tot hij terugkeerde. M. heeft zich sinds zijn vlucht o.a. in de Achterhoek opgehouden. Hij heeft be kend enkele fietsen en zilver te hebben gestolen. Vijf gewapende en gemaskerde ban dieten hebben vandaag voor tien miljoen nieuwe francs aan juwelen geroofd uit een juwelierswinkel op 50 meter van het beroemde Casino. Het was de grootste roof uit de ge schiedenis van het prinsdom Monaco. De roof van de juwelen van de Begum Aga Khan, die ruim tien jaar geleden aan de Rivièra plaatsvond, en waarbij voor 3 miljoen francs aan juwelen werd buitge maakt, zinkt er bij in het niet. De overval werd om 10.30 uur „en plein public" uitgevoerd en duurde slechts twee minuten. Een politieagent, die de overval trachtte te voorkomen, werd in zijn dij geschoten. Later vond de politie de bestelwagen die bij de overval was gebruikt in een afgelegen straat. In de wagen lagen voor twee miljoen francs aan juwelen, zes pistolen, twee machinepistolen en een handgranaat. richten was een gepantserd voertuig voor troepenvervoer van het Zuidvietnamese leger vernietigd en waren er vijf be schadigd. Zeventien regeringsmilitairen werden gedood en 34 gewond. De Viet- congrebellen, die werden beschoten door vliegtuigen, zouden zestig doden hebben (Van onze parlementaire redactie) De commissie-Frangois, die de regering vandaag waarschijnlijk advies uitbrengt over het zogenaamde R.E.M.-wetje, geeft daarin te kennen dat optreden tegen kunstmatige eilanden ook volkenrechte lijk mogelijk is. De commissie staat on der voorzitterschap van de bekende pro fessor in het volkerenrecht, prof. mr. J. Frangois, die geruime tijd geleden reeds heeft uiteengezet dat Nederland ge rechtigd is op te treden tegen dergelijke obstakels in volle zee. (Van onze correspondent) Een zeldzaam staaltje van doorzet tingsvermogen heeft mevrouw J. H. A. Tiemessen-van Maanen uit Apel doorn geleverd. Zij behoorde donder dagmiddag tot je groep die in Alme lo deelnam aan de u.l.o.-examens. Zij legde het examen met goed gevolg af en naast het d^iloma mocht zij van de voorzitter van de examen commissie een bijzonder compliment in on'vangst nemen voor de wijze waarop zij tot deze prestatie was ge komen. Mevrouw Tiemessen is name lijk 44 jaar oud en moeder van acht kinderen. Zij had alleen maar een lagere-schoolopleiding. Vier jaar lang heeft zij ondanks de drukke besog nes van haar grote gezin de avond- u.l.o. in Apeldoorn bezocht. Het ging niet altijd even gemakkelijk, maar zij hield vol. Vorig jaar heeft zij in Deventer de eerste poging gedaan het diploma te zeroveren, maar helaas kwam zij toen enkele punten tekort. Zij was daar toen gelijk met haar zoon van 17 die wel slaagde, maar hij was ook naar de normale dag school geweest en bovendien had hij niet de zorg voor een baby van en kele maanden oud, zoals zijn moeder. Mevrouw Tiemessen liet zich niet ontmoedigen en gisteren was zij dol gelukkig met het diploma. (Van onze Bonner correspondent Jan Bouwer) Volgens hier uit Oost-Berlyn doorge sijpelde berichten heeft de Oostduitse staats- en partijchef. Walter Ulbricht, tijdens zijn verblijf in Warschau ter ge legenheid van de 20e verjaardag van de Poolse republiek een overeenkomst ge tekend met de Poolse regeringschef Go mulka. Dit akkoord betreft de massale (ge dwongen) transmigratie van „Polen van Duitse afstamming" dat wil praktisch zeggen Duitsers, die nog achterbleven in de voormalige Duitse oostgebieden Pom- meren, Oost-Pruisen en Silezië, die thans onder Pools beheer staan naar de oostzone van Duitsland. Het zou hierbij in totaal om 150.000 mensen gaan. Met de transmigratie zal begin september een begin worden ge maakt. Om deze 150.000 Duitse Polen in de oostzone onder te brengen, zullen er minstens 50.000 woningen moeten wor den vrijgemaakt. Op grond van dit cij fer heeft men naar het aantal Duitsers geraden, om wie het bij de transmigratie zal gaan. De transmigranten zullen voor namelijk in de industriegebieden om Halle, Erfurt, Chemnitz worden onder gebracht. Wat de achtergrond van deze massale transmigratie betreft, wordt in welinge lichte kringen in de bondshoofdstad het vermoeden uitgesproken dat Polen pro beert om hiermee een stuk werkloosheid kwijt te raken. Er zijn in Polen op het ogenblik rond 1.4 miljoen werklozen. Polen was derhalve al met de Sovjet- Unie overeengekomen om werkloze bur gers aan de Sovjet-Unie te „verhuren". De Westduitse minister voor Duitse za ken, vice-kanselier Dr. Erich Mende, die op het ogenblik een tournee maakt langs de zonegrens tussen West- en Oost-Duits- land, was van dit akkoord nog niet op de hoogte, maar beloofde een onmiddel lijk onderzoek te zullen instellen. Hij acht het waarschijnlijk dat de werkloos heid in Polen enerzijds en het tekort aan werkkrachten in de oostzone van Duits land anderzijds elkaar hier in de hand hebben gespeeld. In totaal drie en een half miljoen werkkrachten zijn voor in Berlijn de schandmuur werd opgetrokken en de prikkeldraadgrens van Beieren tot Slees wij k-Holstein werd verdrievoudigd uit Oost- naar West-Duitsland gevlucht. (Van onze correspondent) Een messteek in de hals heeft een einde gemaakt aan het leven van de 26-jarige mevrouw Eleonore W. Hagcrs- Segov, die in Rotterdam-Kralingen ge scheiden van haar op kamers woonde. Mevrouw Hagers, die, doordat lucht in haar halsslagader is gekomen, onmid dellijk moet zijn overleden aan een hartembolie, is vermoord om ongeveer drie uur in de morgen van donderdag. Van de dader ontbreekt nog ieder spoor. Commissaris T. Ardon van de Rot terdamse recherche en hoofdinspecteur F. B. T. Perdijk van het bureau Kra lingen, die samen de leiding hebben bij het onderzoek, hebben gisteravond op een persconferentie in Rotterdam laten doorschemeren dat deze moord een nare zaak is. Mevrouw Hagers moet een uitgaande vrouw zijn geweest, die meer relaties had, zoals de politie haar vrienden noemt, dan zieft vanmorgen liet aanzien. De hele moord zweemt dan ook naar een zedenmisdrijf. Wel hebben commissaris Ardon en hoofdin specteur Perdijk uitdrukkelijk ver klaard. dat de vermoorde vrouw geen prostituée was. Het slachtoffer heeft waarschijnlijk nog gevochten met haar moordenaar. De artsen Makking en Voortma te Rotterdam, die de lijkschouwing heb ben verricht, hebben geconstateerd, dat de vrouw slagen op haar gezicht, vooral boven de ogen heeft gehad. Ook zijn er sporen van wurging aangetroffen. De messteek, met een broodzaag die de politie bij het lijk heeft gevonden, is tijdens of direct na deze wurgpo ging toegebracht. Mevrouw Hagers woonde pas enkeli weken te Rotterdam in de IJsclub dwarsstraat. Zij verliet met goedvinden van haar man haar woning in Lekker - kerk. Zij hadden beiden besloten te scheiden. In Rotterdam verdiende zij de kost als huishoudlerares. De moord werd donderdagmorgen in eerste in stantie bij toeval ontdekt door de melk bezorger J. v. d. Berg. De heer v. d. Berg vond het vreemd dat de deur van het oand in de IJsclubdwarsstraat o.m. bewoond door mevrouw Hagers, open stond. De buurfamilie De Groot was met vakantie en mejuffrouw Lin demans, bij wie mevrouw Hagers in woonde, ligt in het ziekenhuis. Ook lag er glas op de grond. De eerste gedach te van de heer v. d. Berg was, dat er iets gebeurd zou zijn met mevrouw De Groot. Hij is naar binnen gegaan, heeft echter geconstateerd dat er niemand thuis was en heeft toen normaal zijn klanten afgeholpen. Eerst een eindje verder in de straat sprak hij met een, zuster van mejuffrouw Lindemans, mevrouw Lindemans, en eerst toen kwam bij beiden de gedachte op dat er toch wel iets meer aan de hand zou kunnen zijn dan een inbraak. Me vrouw Lindemans is toen naar boven gegaan en heeft het meisje ontdekt. De Rotterdamse politie heeft tot laat m de middag de naam van het slacht offer geheim gehouden, omdat de fa milie van de vrouw nog niet gevon den was. Het onderzoek, waarbij ook de zedenpolitie is ingeschakeld, bevindt zich nog in het beginstadium. De po litie heeft tot nu toe de echtgenoot van mevrouw Hagers gehoord, en twee vrienden, met wie mevrouw Hagers woensdagmorgen een afspraak had en die zij in haar Ami een lift heeft ge geven. De politie heeft tot nu toe weinig concrete sporen gevonden. Behalve het broodmes, waarop wel vingerafdrukken staan, maar waarvan het helemaal niet zeker is dat deze van de moordenaar zijn, beschikt men over weinig con crete aanknopingspunten. De moordenaar is binnen kunnen ko men door een raampje naast het deur slot in te slaan. Gomulka: minder werklozen.. Zes mensen zijn donderdag te Singa pore doodgestoken of -geslagen, waarmee het dodencijfer van de botsingen tussen Maleiers en Chinezen, die zich nu al drie dagen voordoen, tot achttien is gestegen. Honderden mensen zijn tot dusver ge wond. Een militaire zegsman verklaarde dat „het een bloedbad zou zijn geworden" wanneer donderdag politie en militairen niet snel tussenbeide zouden zijn geko men. De nieuwe onlusten braken uit toen het uitgaansverbod dat voor on bepaalde tijd is afgekondigd voor drie en een half uur werd opgeheven om de inwoners van Singapore in de gelegen heid te stellen inkopen te doen. Er zijn ongeveer 1200 mensen gearresteerd, van wie het merendeel voor het overtreden van het uitgaansverbod. Een speciale rechtbank heeft donder dag allen veroordeeld die zich schuldig hebben gemaakt aan oproer en het in bezit hebben van wapens, tot een jaar gevangenisstraf, zo meldde radio-Singa- pore. (Advertenties) Regenweer? dan regenjas met 40°/0 korting! Een buitenkansje! Import regenjassen licht- .fjj gewicht tyralon 80 vi f 119,50 - 40% 71,70 f 129.50 - 40% 77,70 U bespaart dus respec- tievelrjk f 47,20 en ƒ51,80 op een riante regenjas. Karrestraat 3, Breda HOFLEVERANCIER GROTE MARKT 25 BREDA

de Stem | 1964 | | pagina 1