MORO LEIDT ITALIË EEN NIEUWE CRISIS BINNEN Britse postmensen gaan weer staken Tophit mooi in zijn eenvoud' ZIN IN CASSIS VAN Na 27 dagen een nieuw kabinet Bloedprikkers in vierdaagse onderzoeken hitte-reacties Schadeloosstellingen en krediet gesprekspunten Vangrail" tussen ANWB en rijkspolitiemensen ERHARD ZAL ADZJOEBEI ONTVANGEN SOCIOLOOG DE GROOT: NIET KANKEREN Groninger (19) jaar eerder student a engiand Centrum-links coalitie onder slecht gesternte WILLEMSË WINT WEER house of Twee kinderen van vierling dood ft DAGBLAD VOOR ZEELAND KING ROEPT OP JOHNSON TE STEUNEN Aanhoudend koel Luns goodwillreis naar Indonesië: Ontgoocheling Overleg leidt tot resultaat Tsjombe probeert..... Rebellen stellen eisen voor samenwerking Munitie-explosie eist vier doden Staatsexamen hielp weer: Neem geen risico...verf met De verf met flexabiliteit* *exu a speling vooi de doe-het-zelver 104e JAARGANG No. 24645 Voor God, Koningin en Vaderland DONDÜRDAG 23 JULI 1964 Uitgave N.V. Uitg. Mij. Neerlandia. DirecteurDrs. W. A. J. M. Harkx. HoofdredacteurJ. J. H. A. Bruna. Redactieraad J. M. A. C. v. Dongen, C. J. v. Hootegem, mr. dr. A. J. J. M. Mes, mr. H. M. L. de Rechter, P. V. M. Vercauteren, L. J. v. 't Westende. Bureau: Breda Reigerstraat 16 tel. 22341 (5 lijnen). Postgiro 1114111 Abonnementsprijs 9,75 per kwartaal, excl. 0,25 incasso; 11,85 per post excl. 0,50 incasso; 0,75 per week. Prijs van buitenlandse abonnementen op aanvraag. Losse nummers 15 cent. Advertentieprijs voor de gehele oplage 0,45 per mm. Bij contract aanzien lijke reductie. Volledige tarieven en Algemene Voorwaarden worden op aanvraag gaarne verstrekt. Bureau voor de Zeeuwse ei landen: GOES, Klokstraat 1 - telefoon 6252 - Bureau voor Zeeuwsch-Vlaanderen: Hulst, Steenstraat 14 - telefoon 2377 - (Bijbureaus: TERNEUZEN: IJsbaanstraat 24 telefoon 2601 - OOSTBURG: Nieuwstraat 41 telefoon 2893) Aldo Moro, zichtbaar wanhopig, tijdens een Kamerzitting, waar hij dezelfde problemen te lijf ging als hem nu alleen in heviger mate wachten. (Van onze verslaggever) Agenten van de Groningse en Rotterdam se politiekorpsen en een flinke groep wandelaars uit Oss zullen tijdens de wandelvierdaagse, die volgende week dinsdag in Nijmegen begint, nauwkeu rig worden gevolgd door acht onder zoekteams van de Katholieke Nijmeeg se Universiteit. Tijdens deze vierdaagse wil dr. C. A. M. Haanen, lector aan het hematologisch laboratorium, met een uitgebreide staf van medewerkers, onderzoeken welke natuurlijke reacties in het bloed op treden tijdens grote, lichamelijke in spanning. En dan wel speciaal tijdens drukkend, warm weer. Dit is het eer ste onderzoek op dit terrein ter we reld. Het verleden heeft al herhaaldelijk be wezen dat de Nijmeegse vierdaagse een bij uitstek geschikt werkgebied voor dit onderzoekteam is. Een vierdaagse, en zeker op de lange afstanden, vraagt een flinke inspanning, terwijl het slechts sporadisch is voorgekomen dat dit wandelfestijn alle vier dagen ver stoken bleef van drukkend en warm weer. De 160 personen die zich thans hebben opgegeven om aan het onderzoek mee te werken, zullen zowel 's morgens als 's avonds een kleine hoeveelheid bloed afstaan. Op deze manier hoopt men meer gegevens te verzamelen over bloedstollingsfactoren bij gezonde men sen. Maar niet alleen de 160 vrijwilli gers kunnen onderzocht worden. Dr. C. A. M. Haanen hoopt namelijk dat wan delaars die tijdens de vierdaagse de neiging vertonen om flauw te vallen, bij Rode-Kruisposten of rustplaatsen een injectie accepteren, waardoor men ook wat bloed van deze personen kan afnemen. De acht prikploegen, die in de periode van de vierdaagse aan het werk gaan, kunnen niet alleen voor sportbeoefe naars in de naaste toekomst belang rijke gegevens verstrekken, maar ook een inzicht geven in de neiging tot bloedvatafsluiting bij mensen met een zittend beroep in de periode van bloe ding bij patiënten met een bloedings neiging. (Van onze Romeinse correspondent Jan Dijkgraaf) De Italiaanse christen-democraat Aldo Moro heeft gisteravond aan pre sident Segni medegedeeld dat hij in zijn opdracht om een nieuwe Italiaanse regering te vormen is geslaagd. Het kabinet is, evenals het vorige, gebouwd op partijen van centrum en van links. De crisis duurde 27 dagen. In de nieu we coalitie hangen de christen-democraten af van de steun van de socialisten, die geleid worden door de 73-jarige Pietro Nenni. De twee kleinere coalitie partners zijn de sociaal-democraten van Giuseppe Saragat (65) en de republi keinen van Oronzo Reale. Deze laatsten zijn gematigd links Nenni neigt naar het diepe rood. Er is 14 dagen Jang onder de grootste geheimzinnigheid vergaderd. Dat de nieuwe regering, aan wier hoofd Moro zal staan, aan de crisis waarin Italië zich bevindt een eind kan maken, gelooft geen enkele politicus. iDt nieuwe kabinet-Moro begint onder het slechtste .gesternte dat denkbaar is. Moro c.s. zullen vandaag worden be-heftige oppositie voerde, tezamen met de edigd. Het nieuwe kabinet is naar de zetels gelijk aan de vorige verdeeld: 15 voor dé christen-democraten, Moro niet meegeteld, 6 voor de socialisten, 3 voor de sociaal-democraten en 1 voor de re publikeinen. De opmerkelijkste politieke verande ring is de vervanging van de socialisti sche begrotingsminister Antonio Gioletti door de gematigder socialist Giovanni Pieraccini. Gioletti had in de oude coa litie namens de linkervleugel der socia listen ingrijpende economische hervor mingen en plannen geëist. Tweedracht onder de christen-democraten was daar van het gevolg. Om nog even naar het recente verleden terug te grijpen, herinneren wij eraan dat dezelfde partijen onder voorzitter schap van dezelfde Moro tijdens de maand november 1963 gedurende een vol le maand dezelfde besprekingen hadden gevoerd over dezelfde problemen. Het resultaat van toen was een overeenkomst, die historisch heette en ook was, omdat voor het eerst de partij van de Nenni- socialisten actief aan een regering deel nam. De overeenkomst omvatte alles wat men zich op politiek, economisch, finan cieel en sociaal gebied kan indenken en zowel Moro als Nenni, die vice-premier werd, verklaarden dat het hier een coa litie betrof, die niets meer en niets min der was dan een onverbrekelijk bondge nootschap voor de eerstkomende vijf jaar. Zo begon het kabinet-Moro-Nenni te regeren, maar b^eek al onmiddellijk tot vrijwel niets in staat te zijn en wel in hoofdzaak om twee redenen. De eerste ligt geheel buiten de schuld van de nieu we centrum-links-coalitie: de hoogst ern stige economische crisis, die toen aan het licht trad en die sedertdien onstuit baar is doorgegaan en het land in een bedenkelijke en gevaarlijke situatie heeft gebracht. De tweede reden, waarom het eerste kabinet van Moro niets kon uit richten, was het absurde feit dat de lin kerhelft van de socialistische partij (één der regeringspartijen dus) dag en nacht communisten. Aan de onmogelijke toestand kwam een eind toen de regering tengevolge van een kleinigheid binnen de Kamer in de minderheid werd gebracht en aftrad. Op dat moment ontstond er inderdaad nieuwe hoop in het land. Praktisch ieder een was het erover eens dat de misluk king van het experiment Moro geenszins de mislukkig van de centrum-linkse po litiek behoefde te betekenen, mits er een hardhandige economische en financiële politiek zou worden gevoerd om de lire te redden, alsook een grote schoonmaak binnen de socialistische partij. Maar wat zien we nu, nu dan eindelijk Moro tot alweer een nieuwe overeenkomst is ge komen? Dat, zoals gezegd, dezelfde partijen over dezelfde problemen en tegen stellingen hebben .vergaderd, gedu rende twee snikhete weken tijdens een totaal van ongeveer 130 uur. Het document, dat nu uit de bus kwam, na zulke slepende en slopende on- Negerleider Martin Luther King jr. heeft een beroep gedaan op de Ameri kaanse negers president Johnson in zijn presidentiële campagne te steunen, ten einde tot een eind te komen van „de lange nacht van afscheiding". „Als Goldwater wordt verkozen in 1964, betekent dat water en brood in 1965. heet water in 1966 en helemaal geen water in 1967", aldus Martin Luther King. EEN FRONTALE botsing in Spi.ikenisse eiste gisteren het leven van de 33-jarige Rotterdammer P. L. Albers. EEN PUTEMMER met loshangend touw deed gisteravond een 16-jarige schippers- dochter te Brummen (G.) struikelen. Het meisje viel in de IJsel en verdronk. IN WEST-BERL1JN is woensdagmorgen een muur van een rooms-katholieke kerk ingestort, waarbij een naast de kerk aan het werk zijnde arbeider bedolven werd en later in het ziekenhuis overleed. ONVERHOEDS kwam te Schoorldam (N.H.) een 6-jarig meisje achter een ge parkeerd staande auto vandaan. Een per sonenwagen reed het kind aan. Het was °P slag dood. Weersverwachting van het K.N.M.I. geldig tot vanavond: Bewolkt met enkele plaatselijke op klaringen. Op de meeste plaatsen droog weer. Zwakke tot matige wind tussen noordwest en noord. Aanhoudend koel. Vandaag: zon onder 20.33 uur. Maan op 23.15 uur. Morgen: zon op 5.00 uur. Maan on der 12.37 uur. (Van onze verslaggever) In een vraaggesprek voor de televisie heeft minister Luns verklaard dat zijn bezoek aan Indonesië moet worden ge zien als een tegenhanger van het bezoek van minister Soebandrio, als een good- willbezoek en als een gelegenheid om za kelijke problemen te bespreken. De stemming lijkt de minister goed. Hij zelf heeft nooit enige remming ge had om met Indonesië te spreken, en ook omgekeerd is dat niet het geval. Hij ziet ook niet op tegen het gesprek met president Soekarno, van wie hij heeft gehoord dat hij een bijzonder aange naam mens is en grote soepelheid ver toont. Wat een eventuele uitnodiging voor een bezoek van Soekarno aan Nederland betreft, onderstreepte minister Luns wat minister Soebandrio indertijd zei, dat zo n bezoek geen wanklanken moet ver oorzaken. Er zal gesproken worden over het herstel van de normale mogelijkhe den van kredietverlening aan Indonesië, en daarbij zal ook de vergoeding voor in beslag genomen eigendommen aan de orde komen. De minister wilde in dit verband niet over „voorwaarden" spre ken. Leden van de Nederlandse ambassade in de Indonesische hoofdstad haddon eer der te kennen gegeven dat de kwestie der schadeloosstellingen nog gecompli ceerder was geworden dan zij al was, nu de Indonesische communistische partij een campagne tegen het uitkeren van schadevergoedingen aan de Nederlanders is begonnen. Er wordt op vertrouwd dat de Indonesische legering geen deel heeft in deze campagne, zo verklaarde eerder drs. C. Barkman. Nederlands zaakgelas tigde in Indonesië. Het is zo dat de problemen die er lig gen aan de beurt komen. Inzake het ver drag van 15 augustus 1962, waarbij de kwestie-Nieuw-Guinea werd geregeld, drukte de minister de hoop uit dat het volgens geest en bedoeling zal worden uitgevoerd. Minister Luns: stemming lijkt goed. derhandelingen, levert in wezen he lemaal niets nieuws op. In korte woorden samengevat kan men zeggen: alles is zoals het was, maar omdat de omstandigheden in middels nog meer verslechterd zijn, is de gehele politieke situatie dus ach teruit gegaan. De nieuwe regering heeft zichzelf zulk een formidabele taak gesteld, alleen al tot en met 31 december, dat er geen schijn van kans bestaat dat er ook maar iets van terecht komt. Vandaar de diepe ontgoocheling over dit nieuwe kabinet en over de gemiste kansen, die nu niet meer zullen terug keren. En ondertussen grijpt de crisis, de ware crisis, als een epidemie om zich heen. Tal van grootste, grote en middel grote industrieën en bedrijven hebben al een gedwongen zomersluiting aangekon digd voor de maand augustus of een deel daarvan. De produktie neemt snel af en in competente kringen heeft men bere kend dat er rond 1 oktober minstens een miljoen werklozen zullen zijn. Dat de stijging der levenskosten dan tevens het breekpunt zal hebben bereikt en dat een complete financieel-economische chaos onvermijdelijk zal blijken, tenzij ja tenzij wat? Op buitenlandse le ningen valt amper te rekenen. Nu is de grote actie begonnen, door de communisten al zo lang geleden aangekondigd. Een ware stakingsgolf gaat over het land: luchtvaart, spoor wegen, de banken, het technisch per soneel van de dagbladen, de poste rijen om over de ontelbare fa- brieksstakingen maar te zwijgen. Op het moment waarop we dit schrij ven ziet het er naar uit dat senaat en kamer hun fiat aan het nieuwe kabinet zullen geven, om daarna snel op reces te gaan. Wat zal het lot van deze rege ring zijn? .Niemand gelooft dat het kabinet-Moro Nenni, tweede editie, de jaarwisseling zal halen. En ook al is het veel te warm om zich over politiek druk te maken, toch leeft er een universeel gevoel van onbe hagen. En inderdaad is er moeilijk een andere regering aan te wijzen in al die aiigelopen jaren, die ha"ar taak begon on der zulke ongunstige omstandigheden. (Van onze parlementaire redactie) Het ministerie van Justitie en de A.N.W.B. hebben overeenstemming be reikt over de door de A.N.W.B. uit te oefenen taak in het belang van de weg gebruikers. Gisteren hebben de hoofd directie en vertegenwoordigers van de minister van Justitie hierover bespre kingen gevoerd en dezer dagen ver schijnt een officieel communiqué, waar in het werkterrein van de A.N.W.B. en de verkeersgroepen van de rijkspolitie omschreven wordt. Overeengekomen is dat de rijkspolitie en de A.N.W.B. elkaar zoveel mogelijk zullen bijstaan bij de wegeninformatie- dienst en de hulp aan weggebruikers bij stremmingen, wegomleggingen en derge lijke. De rijkspolitie behoudt daarbij uiteraard haar specifieke politietaak, maar zal de A.N.W.B. zoveel mogelijk gegevens blijven doorgeven. Omgekeerd houdt de A.N.W.B. de verkeersgroepen van de rijkspolitie op de hoogte van wat er langs de weg gaande is. Het schijnt toch de bedoeling te zijn De vakbond van het 120.000 man tel lende personeel van de Britse posterijen heeft een nationale staking afgekondigd met ingang van zondag „tot nader order". De telegrambestellers zullen daarvan uit gezonderd zijn. Het stakingsbesluit werd genomen na de afwijzing door de minister van finan ciën, Reginald Maudling, van een com promis-voorstel, dat ter tafel was ge bracht door George Woodcock, de secre taris-generaal van het Trades Union Con gress. De regering heeft een loonsverho ging van vier en een half procent aan geboden, terwijl het personeel van de pos terijen tien en een half procent eist. Het geschil heeft geleid tot 24-uursstakingen en stiptheidsacties. Er is een enorme achterstand in de behandeling van post stukken ontstaan. Vandaag zal het Brit se kabinet de kwestie bespreken. Het T.U.C. besloot woensdag de post beambten en sorteerders financiële steun te geven door het verstrekken van een rentevrije lening van ruim een half mil joen gulden aan hun vakbond. Ron Smith, de secretaris van de vak bond van het P.T.T.-personeel, heeft ge zegd dat de weigering van de regering om van haar aanbod af te wijken, wel licht zal leiden tot plotselinge „guerrilla stakingen" en dat het personeel van de telefoondienst misschien het werk zou neerleggen. P.T.T.'ers te Birmingham op een na de grootste stad in Engeland kregen inmiddels het bevel geen post meer aan te nemen. Het belangrijke industriecentrum in het noorden heeft 1.115.000 inwoners. Functionarissen zeiden dat zich op de postkantoren van Birmingham enorme hoeveelheden te distribueren post be vinden. De P.T.T. heeft opnieuw een beroep op het publiek gedaan slechts dringen de stukken ter post te brengen. Bovendien verzocht men zakenlieden in Londen slechts brieven voor gead- dresseerden in de Britse hoofdstad zelf te posten. De achterstand bij de P.T.T. is het gevolg van een verleden donderdag ge houden nationale staking. De situatie werd nog erger doordat het personeel in het weekeinde weigerde overuren te maken. De brievenbestellers besloten tij dens de week geen overwerk te verrich ten dit om hun looneisen kracht bij te zetten Na een ontmoeting van Tsjombe met Moelele's „minister" van jeugd- en sport zaken in Boeroendi wordt vernomen, dat de revolutionaire minister Focas Tsjombe in kennis zou hebben gesteld van de voorwaarden waaronder de opstandelin gen bereid zouden zijn tot samenwerking met de centrale regering. Een van deze voorwaarden zou de vervanging van de opperbevelhebber van het Kongolese leger, generaal Moboe- toe, door een militaire leider van de op standelingen zijn. Verder zou een aanhanger van Moelele tot hoofd van het provinciale bestuur van Kivoe moeten worden benoemd. Bovendien zou een opstandelingenlei der in de centrale Kongolese regering moeten worden opgenomen. dat de politie-instanties te zijner tijd de beschikking krijgen over een centrale politie-informatiedienst, die echter voor intern gebruik bestemd is. Op deze ma nier hopen gemeente- en rijkspolitie de politietaak langs de weg op zeer drukke momenten zo goed mogelijk te laten ver lopen. Bondskanselier Ludwig Erhard van West-Duitsland zal de hoofdredacteur van het Russische regeringsblad „Izwes- tia" en schoonzoon van Sovjet-premier Kroestjev, Alexei Adzjoebei, volgende .week dinsdag in Bonn voor een onder houd ontvangen. Naar de Westduitse re- geringswoerdvoerder Von Hase woensdag verder meedeelde, hebben de Russen om dit gesprek verzocht. Met het besluit van de kanselier om Adzjoebei te ont vangen, is een einde gekomen aan het langdurige beraad binnen het Westduitse kabinet over deze kwestie. Adzjoebei brengt een bezoek van twee weken aan West-Duitsland. Volgens politieke krin gen in Bonn zal bij het gesprek tussen hem en Erhard wellicht de kwestie van een bezoek van Kroestjev aan de Bonds republiek ter sprake, komen. Professor Erhard heeft verscheidene malen ver klaard dat de Russische leider welkom zal zijn in Bonn als hij wil komen. In het missicziekenhuis aan de Oro Baai, 160 kilometer ten noordoosten van Port Moresby op Australisch Nieuw-Guinea, heeft een inheemse vrouw op bijzonder tragische wijze het leven geschonken aan het laat ste kind van een vierling, van wie inmiddels twee kinderen zijn gestor ven. De vrouw, die kortweg Gretta heet, beviel in het afgelegen gehucht Waiye van twee meisjes en een jon gen. De kinderen wogen bij hun ge boorte slechts twee tot drie pond. Omdat ze zich niet wel voelde be sloot de vrouw de moeilijke en lan ge tocht naar het missieziekenhuis te maken. In een gammele kano peddelde Gretta 25 kilomter, om de laatste 15 kilometer met de kinderen in een draagdoek op haar rug lopend door het oerwoud af te leggen, waarbij zij nog verschillende rivieren moest oversteken. Bij haar aankomst bevond de vrouw zich op de rand van een volledige ineenstorting. Kort na haar aankomst schonk zij het leven aan een vierde kind, een jongen. De overleden kinderen zijn een jon gen en een meisje. Een uit Port Mo resby overgevlogen medisch team stelt alles in het werk om het leven der andere twee kinderen te redden. De toestand van de moeder is ver rassend goed. ln een munitie-opslagplaats van het Algerijnse leger, ongeveer twintig kilo meter ten westen van Algiers, heeft zich woensdagochtend een hevige ontploffing voorgedaan waardoor volgens welinge lichte kringen vier mensen om het leven zijn gekomen en vijftien gewond. Het ministerie van defensie, dat de ont ploffing meldde, verklaarde dat er geen opzet in het spel was. Naar het oordeel van de socioloog dr. Herman de Groot komt het Neder landse populaire lied in vergelijking met de buitenlandse concurrentie niet zo best voor de dag. Niet alleen kwan titatief maar ook wanneer het op de kwaliteit aankomt. Hij concludeert dit nu al in het kader van een in 1965 af te sluiten sociologisch onderzoek naar het verschijnsel top-hit. Daarbij houdt hij zich voornamelijk bezig met de vraag wat die hit nu zo geliefd maakt Het onderzoekingsteam heeft zo'n dui zend liedjes, die het de laatste halve eeuw goed hebben gedaan, geselecteerd In de vraaggesprekken werden artiest ten, tekstschrijvers en platenmensen be trokken. De meest populaire songs doemen alle onvoorwaardelijk op de Nederlandse markt op. Zij worden niet geweerd, zo als in het buitenland wel het geval is. Een andere moeilijkheid waarmee de Nederlandse tekstdichter heeft te kam pen is, dat hij zich in het bijzonder vergeleken met zijn Angelsaksische col lega's niet kort en krachtig kan uit drukken. Ons taaleigen leent zich daar niet voor. Dr. De Groot: „Onze taal is wel mooi, maar niet pregnant". Een van zijn eerste conclusies was, na dat hij met zijn assistent de 1000 liedjes eens nader had bekeken, dat de onderwerpen in de loop van de laatste 50 jaar vrijwel dezelfde zijn gebleven. Een liedje moet, wil het populair worden, met één woord te begrijpen zijn, vindt dr. De Groot. Zo gauw men moet gaan nadenken wordt het cabaret. Het bewust luisteren moet niet nodig zijn, dat wordt al snel irritant, aldus dr. De Groot. Een andere gevolgtrek king, die men al heeft kunnen maken, is dat de Nederlandse teksten snel wor den overtrokken, speciaal in het senti mentele vlak t.de smartlap). Fel kaftt dr. De Groot zich tegen het wat hij noemt culturele gekanker op het populaire lied. Hij is van oor deel dat beweringen als zou van de top-hit een slechte invloed uitgaan, non sens zijn. „Het populaire lied is ge zond, het is simpel en mooi in zijn een voud". Een andere conclusie uit het onder zoek is, dat enkele decennia geleden een liedje vaak populair was bij twee, drie generaties tegelijk. Dat is veran derd. Dr. De Groot formuleert het al dus: „De mensen worden op dit terrein vroeger oud; in Engeland en Frankrijk speelt men al bewust op een kopers- publiek van tien- tot twaalfjarigen. Wif lopen in die dingen achter, maar ook bij ons verschuiven die grenzen. De top pers van nu zijn vaak in zwang bij een grote groep van heel jeugdigen. De teksten van de liedjes worden erop af gestemd. Neem de Beatles, zij zingen teksten die eenvoudiger dan eenvoudig zijn, steeds herhaald, zodat iedereen, ook de heel jonge kinderen, het kunnen begrijpen". De 30-jarige Herman Willemse uit Utrecht is er voor de vijfde maal in successie in geslaagd de mara thonzwemwedstrijd over 26 mijl rond het eiland Ahsecon te winnen. Op de foto omhelzen Herman Wil lemse (links) en de Egyptenaar Ahdoel Latif Ahoe Heif, aie twee de werd, de Amerikaanse Marty Sinns, die als eerste vrouw bin nenkwam. (Zie ook sportpagina). Een leerling van het Willem Lodcwyk- gymnasium in Groningen, de 19-jarige D. van Enk uit Zuidlaren, heeft even eens gepresteerd het staatsdiploma B te halen, hoewel hij met een taak voor Latijn over was gegaan van de vyfde naar de zesde klas. Dick van Enk vindt deze prestatie niets bijzonders en wil er nauwelijks ophef over maken. Hij had zich direct al voorgenomen toen hij in de vijfde klas kwam om dit jaar staatsexamen B te doen. De rector van het gymnasium en enkele leraren waren op de hoogte. De jongeman kreeg weliswaar geen mede werking, maar ondervond evenmin tegen werking. Dick van Enk wilde namelijk proberen een verloren jaar in te halen. In de derde klas moest hij doubleren omdat hij te veel tijd besteedde aan de schaaksport. Hij is in het noorden een bekend jeugdschaker. Dick van Enk heeft de taak voor La tijn gelaten voor wat het is en is naar Amsterdam gegaan om alvast een kamer te zoeken, want het komende studiejaar gaat hij studeren, waarschijnlijk medi cijnen aan de Vrije Universiteit te Am sterdam. (Advertenties) nü in de service-verkoop 40 o korting op vele artikelen Alle badkleding. Trenco Weekenders nü ƒ10,74. Bel-o-fast en tri cot-nylon hemden in mo derne strepen nü 11,85. Terylene dassen nü 4,74. Zuivere zijden dassen nü 1 f 9.54. Karrestraat 3, Breda

de Stem | 1964 | | pagina 1