)AK [matic era's Dercle conflict over dienstverlening Barry stroopt zijn mouwen op tegen favoriet Johnson hamol weer Nederlandse triomf in Knokke HOFNAR Beroep op minister om uit de impasse te komen Koek(oek) en ei „Ik ga graag terug, want loodsen is een fijne job" DTU ELINGS IISSETTE CAMERA AAR! vandaag! OPRUIMING JA, JAN JANSSEN HIER Mysterieuze sterfte onder baby's CARLTON net uw opnamen, eer weer atic Camera's zija ijk voor iedereen! cFilmcassettelaadt. ik, automatisch en eilijkheid: verkeerd esloten! Iedereen lak prachtige op- wit ofkleur. Er zijn nc Camera's van (met ingebouwde üpak Filmcassettes if kleur kunt u over- KINSTAMATICCa- ïcassettes worden wereld verkocht! DAGBLAD VOOR ZEELAND Informatiecentrum inset van ruzie VANDAAG NOG WARMER ZWEMMEN EIST SLACHTOFFERS Jongen verdrinkt in zwembad van De Efteling Dit weekeinde Wegen worden over-vol Vlissingse loods A. ten Bosch: HOERA VOOR PLOEG VAN LOU VAN REES Johnson geliefder Feite reacties nooit fijner gerookt 14 In verschillende model' bij uw fotohandelaar I 4 104e JAARGANG No. 24640 Voor God, Koningin en Vaderland Uitgave N.V. Uitg. Mij. Neerlandia. Directeur: Drs. W. A. J. M. Harkx. HoofdredacteurJ. J. H. A. Bruna. Redactieraad J. M. A. C. v. Dongen, C. J. v. Hootegem, mr. dr. A. J. J. M. Mes, mr. H. M. L. de Rechter, P. V. M. Vercauteren, L. J. v. 't Westende. Bureau: Breda Reigerstraat 16 tel. 22341 (5 lijnen). Postgiro 1114111 VRIJOAG 17 JULI 1 6 4 Abonnementsprijs 9,75 per kwartaal, excl. 0,25 incasso; ƒ11,85 per post excl. 0,50 incasso; 0,75 per week. Prijs van buitenlandse abonnementen op aanvraag. Losse nummers 15 «ent. Advertentieprijs voor de gehele oplage 0,45 per mm. Bij contract aanzien lijke reductie. Volledige tarieven en Algemene Voorwaarden worden op aanvraag gaarne verstrekt. iei. Azof i vv 111ric?(ly. rusiyuv i i - - Bureau voor de Zeeuwse eilanden: GOES, Klokstraat 1 - telefoon 6252 - Bureau voor Zeeuwsch-Viaanderen: Hulst, Steenstraat 14 - telefoon 2377 - (Bijbureaus: TERNEUZEN: IJsbaanstraat 24 telefoon 2601 - OOSTBURG: Nieuwstraat 41 - telefoon 2893) ANWB INOORLOG' MET DE RIJKSPOLITIE (Van onze parlementaire redactie) Een nieuwe controverse binnen zeer korte tijd tussen de A.N.W.B. en de Nederlandse politie-instanties over dienstverlening aan weggebruikers, heeft in Den Haag grote wrevel gewekt. Waarschijnlijk zullen de daarbij betrokken ministers (Binnenlandse Zaken, Justitie en Verkeer en Waterstaat), zich dezer dagen met deze nieuwe moeilijkheden bezighouden en een op lossing trachten te vinden in de gerezen tegenstellingen. Het gaat thans om een wegeninformatiedienst, die de Nederlandse politie-instanties willen oprichten, zonder de A.N.W.B. en de K.N.A.C. daarin te willen kennen „Ja, dank je wel. Bijzonder leuk. Ja, hij is groen hé. Kon je op de t.v. na tuurlijk niet zien. Misschien behangen we er een muur mee. Nee, niet De Muer. Enfin, tot ziens". Jan Janssen* in de bijzonder korte tijd dat hij don derdag in Ossendrecht was, kreeg tientallen telefoontjes te verwerken. Hij is de drukte weer gauw ontvlucht om in het buitenland zijn contractuele verplichtingen na te komen. Onze sportredacteur vertelt elders in dit blad over het laatste nieuws rond Jan Janssen. DOODGELOPEN is in Genève het ge sprek over de vernietiging van bommen werpers. Amerika vond het Russische voorstel alle bommenwerpers uit de weg te ruimen te voordelig voor Rusland en de Sovjet-Unie vond het Amerikaanse plan tot gedeeltelijke vernietiging te on beduidend. DE KWARTMILJOENSTE Ford is giste ren door prinses Beatrix in Amsterdam van de assemblagelijn gereden. Het exemplaar, dat zij cadeau kreeg, zal be stemd worden voor de Europese werk groep. VERMOEDELIJK verdronken is gisteren de 2-jarige Jopie Luijtgaarden uit Den Haag in de singel van zijn straat. De va der en twee duikers hebben nog gepro beerd het kind te vinden, maar zonder resultaat. EEN VAL van 12 meter heeft gisteren een 73-jarige vrouw uit Amsterdam het leven gekost. Zij was bezig een zolder kamertje schoon te maken toen zij over een matje uitgleed en uit het raam viel. HEVIGE bosbranden woeden momenteel tussen Avignon. Marseille en Nice, in de omgeving van Lorgues, ten noorden van Nice, in Vaucluse en op Corsica. Duizen den hectaren bos zijn al een prooi der vlammen geworden. KARDINAAL ALFRINK gaat vrijdag 24 juli naar Washington om te spreken over de eenheid der christenen. Daarna gaat hij naar Saint Louis om over hetzelfde on derwerp een spreekbeurt te houden. Het nieuwe plan is afkomstig van de centrale politie-verkeerscommissie. Deze wil het overleg tussen alle verkeersafde- lingen van gemeente- en rijkspolitie bun delen in de oprichting van een verkeers informatiecentrum ergens in het midden van Nederland. De commissie hoopt op deze manier de verkeersdeelnemers het beste te kunnen waarschuwen tegen stremmingen, verkeersomleggingen, op stopping611 en dergelijke. De meldingen over deze verkeersproblemen moeten bij de centrale binnenkomen, die daarop zo snel mogelijk de bij deze problemen be trokken verkeersgroepen dient te waar schuwen. In dringende gevallen zou dan een beroep gedaan moeten worden op de radio. De N.R.U. heeft als voorlopig com mentaar op deze plannen gezegd, dat de radio zeker niet op ieder door de politie gewenst moment ter beschikking kan ko men van deze meldingsdienst. De A.N.W.B. is bijzonder boos op de centrale politie-verkeerscommissie, om dat deze daarmee de reeds lang bestaan de plannen van de bond zonder meer tor pedeert. De A.N.W.B. heeft namelijk maanden geleden al een dergelijk plan ontworpen en daarvoor de medewerking en de steun van de rijkspolitie ingeroe pen. Met de pinksterdagen zou een proet genomen worden. De rijkspolitie heeft echter aldus de A.N.W.B. laten we ten geen medewerking te kunnen geven zonder overleg met de andere politie- instanties. Desondanks is het de bond ge bleken, dat deze politie-instanties de Ne derlandse Radio Unie reeds benaderd hadden om het publiek te kunnen helpen tijdens de drukke pinksterdagen. De eerste controverse tussen de bond en de politie-instanties ontstond door het plan van de rijkspolitie om bij wijze van proef met radio-praatpalen te gaan wer ken, terwijl de A.N.W.B. al geruime tijd met de telefoonpalen bezig is en er steeds meer plaatst. Deze kwestie is bij de interdeparte mentale commissie nog in onderzoek en waarschijnlijk pas in het najaar zal be kend worden wie van de twee instanties het pleit gewonnen heeft. Een concreet feit is intussen, dat de A.N.W.B. met zijn telefoonpalen ai veel praktijk heeft kun nen opdoen en resultaten te boek heeft staan, terwijl de radiopalen van de po litie nog steeds als proef fungeren. Bepaalde instanties zijn er echter niet over te spreken, dat een verschil van inzicht tussen twee instanties een be langrijke particuliere instelling en een even belangrijk overheidsinstituut moet uitgroeien tto een scherp conflict ten nadele van de weggebruikers. Het ministerie heeft gisteravond laten weten dat volgens de rijkspolitie de oor spronkelijke publikaties over het centraal politie-informatiecentrum onjuist zijn, Het schijnt de bedoeling te zijn dat te zijner tijd een dergelijk centrum alleen voor intern politiegebruik gesticht wordt voor incidentele massale meldingen. In een met spoed belegde bijeenkomst wees de A.N.W.B. er echter op, dat ge zien de gebeurtenissen van de laatste maanden wel degelijk gesproken moet worden van een doublure, die de politie- instanties willen toepassen. Voorheen is de samenwerking met de rijkspolitie, al dus A.N.W.B.-instanties, uitstekend ge weest, maar de laatste maanden is dit af gelopen. „Dit geldt niet voor de gemeen te- en rijkspolitie in haar totaliteit, maar voor bepaalde groepen van de rijkspolitie. Wij, A.N.W.B.. willen per se geen politie spelen, maar wij hebben soms de indruk dat sommige groepen van de rijkspolitie bijzonder graag de goodwill van onze wegenwacht wil overnemen". Ook is uit deze persconferenties ge- bicken dat de controverse tussen de A.N.W.B. en sommige verkeersgroepen „Regelrecht noodweer", zei gisteren een toerist met wie we in dezelfde sigarenzaak stonden. Vandaag zal hij zich nog kernachtiger moeten uit drukken, want De Bilt heeft nog een graad of drie in voorraad gehouden. Gisteren maximaal 27, vandaag zeker 30 graden Overigens liggen we in Nederland nog in de luwte van de hittegolf. In het zuiden van Frankrijk liepen de temperaturen op tot 37 graden. Lon den had de warmste dag van het jaar en in Moskou trokken de em ployés van de westelijke ambassades voor het eerst in jaren hun jasje uit. Een zeer ongewone zaak. In Wenen had de Donau moeite haar weg naar Hongarije te vervol gen. Een dam van koeltezoekers ver sperde haar de weg. Verkeersagenten deden dienst zonder stropdas. Noch tans prezen zij zich gelukkig dat zij geen dienst in Andalusië hadden. In steden als Granada en Malaga steeg het kwik hoven de veertig graden. En het waaide er niet! (met name geldt dit vooral voor de ver keersgroepen op de snelwegen) dieper ligt, dan heide instanties in het openbaar willen toegeven. Opvallend is bijvoor beeld dat bij sommige politie-instanties dossiers aangelegd worden van wegen wachters, terwyl de gespreksbasis tussen heide instanties totaal weggevallen is. De A.N.W.B. wil de kwestie thans op nemen met het ministerie van Justitie om uit de impasse te komen. „Overleg met de rijkspolitie heeft thans geen zin meer, gezien de gebeurtenissen van de laatste maanden", aldus de A.N.W.B.- functionarissen, die ronduit toegeven dat zij bijzonder boos zijn op wat zich, nu voor de derde keer, heeft afgespeeld. Een uitlating van de zijde van de rijks politie maakte gisteravond de kwestie nog ingewikkelder. Daar vertelde men nl. dat de boosheid van de A.N.W.B. op een vergissing moet berusten. Door vertra ging van de post, aldus de rijkspolitie" heeft de A.N.W.B. nog geen kennis kun nen nemen van onze brief van 15 julit waarin we onze plannen over de sprei ding van de verkeersinformatie hebben toegelicht (Van onze verslaggever) Donderdagmiddag tegen 12 uur is in het zwembad van het natuurpark „De Efteling" in Kaatsheuvel de 13-jarige Henny Holtmaat, afkomstig uit Lutten- berg bij Raalte, verdronken. Henny was met een groep jongens op vakantie in Udenhout en verbleef met zijn vriend jes een dag in de Efteling. De jongen kon niet zwemmen maar had zich des ondanks in het diepe gedeelte van het bad gewaagd. Toen hij uit het bad was gehaald is op alle mogelijk manieren ge; probeerd de levensgeesten weer op te* wekken. Toen dat niet lukte is het jon getje overgebracht naar de beademings afdeling van het St.-Elisabethsziekenhuis in Tilburg. Ook dat mocht niet meer baten. De 14-jarige Hadde van der Mijde uit Rozenburg is gistermiddag in het Brielse^ Meer verdronken. Ook hij kon niet" zwemmen en ging toch buiten het afge bakende gedeelte van het zwembad. Toen een vriendje hem miste ging de politie de omgeving van het zwembad afzoeken. Enkele uren later werd de jon gen levenloos boven water gehaald. De elfjarige F iet je van de Kraats uit Veenendaal is gisteren in een zwembad in Veenendaal verdronken. Het meisje sprong na een warme fietstocht vanaf de duikplank in het water. Toen zij niet aan het oppervlak verscheen, ging haar twee lingzusje te water om haar te zoeken.' Met assistentie van de badmeester werd het meisje even later op de kant ge bracht. Toepassing van kunstmatige ademhaling heeft niet meer geholpen. Het is droevig gesteld met de eie ren, die gisteren in Barneveld al weer twee cent minder deden dan vorige week; maar het is ook op een hevige manier zomer. En al zijn de pluimveeboeren boos en verdrietig over de eiersituatie, zoveel zin in een warme protestbijeenkomst van de christelijke organisatie van boeren- pluimveehouders hadden ze niet. Onder de ongeveer honderd aan wezigen was evenwel de heer Koe koek, die in de benarde eiertoestand wel een mogelijkheid tot propaganda zag. Hij praatte in een groepje dwars door de officiële spreker heen, die toen maar van zijn eierkistje kwam om de heer Koekoek te vragen een openbare discussie te beginnen. Maar daar voelde de heer Koekoek niets voor. Of Koekoek dan maar wilde ver dwijnen. Dat deed hij dan maar. De vergadering trouwens ook, want de eierhal was warm en in de verte wenkte het bier. In een café wilden de eierproducenten verder vergade ren (o.a. over het barricaderen van minister Biesheuvels voordeur, met kisten vol eieren), maar in dit drank huis voelde men niets voor een pro testvergadering. want er was juist een bruiloft aan de gang. Men wilde het daar liever koek en ei houden. Tenslotte belandden de demon stranten op het terras van een ander café. En daar heeft men het dan ver der, bij een pilsje, van eieren ge maakt. Koekoek was toen verdwenen. Naar men te Barneveld fluisterde om uit te huilen over weer een andere uit zetting. De kynologische raad heeft hem namelijk gediskwalificeerd. Hij had een hond verkocht met een zeer fraaie stamboom. De stamboom van een andere hond dan echter. (Van onze verslaggever) Het komende weekeinde zal het raak worden op ons vaderlandse wegennet. Vanavond gaat de kopgroep van start, en zaterdag van 's morgens heel vroeg tot wie weet hoe laat zet zich het grote pe loton van vakantiegangers, veelal bouw vakkers, in beweging naar de kust, de Veluwe, Zuid-Limburg of het buitenland en al de plaatsen waar Nederland zich ter ruste en ten vermake neerzet. De A.N.W.B. heeft daarom voor het komende weekeinde het hele wegen- wachtnet ingeschakeld. Iedere stremming op de doorgaande wegen, waar de we genwacht patrouilleert, zal op de ver schillende posten in beeld worden ge bracht ter voorlichting van de wegge bruikers. In voorkomende gevallen wordt hen gewezen op alternatieven om de be stemming te bereiken. ECHTPAAR TEN BOSCH-DE WINTER: „We hebben het gefikst". (Van onze verslaggever) „Ik ga graag terug. Loodsen is een fijne job. Ik wacht op een tele foontje van het kantoor. Nee, ik ben niet bitter gestemd. Iedereen kan fouten maken. Daar hou ik me nu verder niet meer mee op'1 Dat zei ons gistermiddag de 32-jarige rivierloods A. L. B. ten Bosch uit Vlis- singen. Hij verkeerde nog steeds in feest stemming na het telefoontje van woens dagavond, dat hem in kennis stelde van het vonnis van de centrale raad van be roep. dat het aan hem gegeven ontslag als rijksloods bij het loodswezen te Vlis- singen ongegrond en nietig verklaarde, Het echtpaar Ten Bosch heeft een moei lijk jaar achter de rug. De reden voor het ontslag was, dat de loods weigerde een opdracht uit te voeren, omdat hij meende dat hij niet genoeg praktische ervaring had opgedaan om de opdracht te kunnen uitvoeren. Het geval speelde zich in juni 1953 af. Zijn ontslag ging in per 1 oktober 1963. „Ik ben eerst wel erg van het ontslag geschrokken. Daarna heb ik de kwestie De in San Francisco met 883 stemmen voor en 425 tegen tot republikeins kan didaat voor het Amerikaanse president schap gekozen senator Barry Goldwa- ter, heeft aangekondigd een heftige verkiezingsstrijd tegen president John son te zullen gaan voeren, zonder per soonlijke aanvallen en uitsluitend ge richt op de programmapunten. De par tij moet nu de nadruk leggen op een heid. De geschillen in de partij zijn niet zo groot en kunnen met een paar uitzonderingen worden verwaarloosd, zo zei hij. (Advertentie) ^scherm uw huid met hamol ultra Warm tot zeer warm Weersverwachting van het K.N.M.I. geldig tot vanavond: Zonnig en warm tot zeer warm weer met slechts een kleine kans op een lokale onweershui. Zwakke matige wind uit richtingen tus sen noord en oost. Vandaag: zon onder 20.42 uur. Maan op 21.02 uur. dp°rr?£: 20n °P 4-51 uur- Maan on- oer 5.13 uur. (Van onze showredacteur) Donderdagavond, half elf in de immense zaal van het Knokkense Casino. Twee nerveuze ploegen zangers en zangeressen op het po dium en een geladen spanning onder de talrijke aanwezigen. Plotseling een nuchtere bekend making: „La Hollande a gagné" en daarna een denderende en staande ovatie aan vijf jeugdige zangeressen en een stralende Lou van Rees, die samen gezorgd heb ben voor een verbluffende, ver diende en zelfs unieke Nederland se zege op het Knokke-festival. We hebben het verdiend. Giste ren bleek andermaal, dat Neder land vertegenwoordigd was door een vijftal talentvolle meisjes, vna wie vooral de charmante Shirley Zwerus DE grote favo riete was. Er heerste gisteravond in de impo nerende Casino-zaal een ondraaglijke hitte en een even ondraaglijke span ning, omdat men terecht een felle in terland verwachtte tussen twee ploegen, die geen van beide verwacht hadden in de finale te zullen uitkomen. Immers, ook de Belgen waren volkomen ver rast door het falen van de Engelse ploeg tegen de Fransen, woensdag avond. Hoe overrompeld de Nederlan ders waren door hun eerste zege tegen hun zuiderburen bleek uit het feit, dat zowel voor Shirley Zwerus als voor Trea Dobbs in aller ijl nieuwe teksten en orkestarrangementen naar Knokke moesten worden gestuurd, die in schaar ss vrije uurtjes nog moesten worden ingestudeerd. Het succes van onze landgenoten heeft overigens het Knok- kefestival voor de toekomst gered. Aan vankelijk was er sprake van, dat dit festival het laatste zou zijn, maar het vuurwerk en de spanning, waarvoor onze meisjes gezorgd hebben, heeft de organisators overtuigd van de levens vatbaarheid van dit jaarlijkse liedjes circus, waarvoor de deelname in vol gende jaren nu zelfs tot meer landen zal worden uitgebreid. Voor de vocale prestaties van onze Nederlandse meisjes niets dan lof. Im ponerend was het optreden van onze benjamin. Trea Dobbs, met haar „Any. one who had a heart". Feilloos was de vertolking niet, maar het nummer is zo moeilijk te zingen, dat wij haar de twee vlak op elkaar volgende foutjes gaar ne vergeven. Ilonka Biluska's „Yester day and you" was een genot voor het oor, maar haar eerste nummer „Dan ben ik er nog" kwam ons inziens iets te zwak uit de bus Rita Hovinks „Jimmy" was sterker dan de nummers die wij dinsdagavond van haar gehoord hebben. Willeke Alberti's „De winter was lang", een met goud bekroonde hit, deed het ook gisteravond weer uitste kend, maar onze grootste favoriete was ook nu weer Shirley Zwerus, die haar muzikale talent extra bewees door zich- zelfs aan de piano te begeleiden. Klas senummers vonden wij haar ..Georgia" en „You are my world", en indruk wekkend haar stem en presentatie. Vooral voor haar betekent dit Knokke- festival een geslaagde lancering, die wij haar zo van harte gunnen. Voor onze andere zangeressen legt het fes tival echter evenmin windeieren, want diverse contracten in binnen- en bui; tenland, een fraaie Europabeker en 2000 per deelneemster zijn intussen al in hun bezit. Wij vonden de Belgische equipe gis teravond nog aanmerkelijk sterker dan dinsdagavond tijdens de eerste Holland- België-ontmoeting. Grootste troef van onze zuiderburen van ongetwijfeld José Thomas, wiens repertoire, stem en pre sentatie diepe indruk maakten op de talrijke aanwezigen. Jean Bertrand kwam nog sterker uit de bus dan dins dagavond. De 44-jarige William Miller, die hij vice- president wil zien, is rooms-katholiek en voormalig nationaal partijvoorzitter. Hij heeft gezegd het aanbod te willen aanvaarden. Goldwater toonde zich be reid bij de komende verkiezingscam pagne manifestaties van negers het hoofd te bieden. Hij zei niet tegen der gelijke betogingen te zijn, mits deze ordelijk verlopen. De betogingen tij dens de laatste drie dagen van de par tijconventie „hebben in Amerika geen goede indruk gemaakt". De betogers brengen hiermee hun zaak slechts scha de toe „en die zou ik er op geen en kele manier onder willen zien lijden", Goldwater heeft, wat populariteit be treft, een grole achterstand op presi dent Johnson, die vrijwel zeker de keu ze van de democraten zal zijn. Bij een opiniepeiling kreeg de president 74 pro cent van de stemmen, tegen Goldwater slechts 26 procent. Toen de ondervraag de personen de keuze kregen tussen Johnson, Goldwater en gouverneur Wal lace van Alabama, een voorman van de rassenapartheidspolitiek, kreeg Wal lace zeven procent, Goldwater 21 pro cent en Johnson 72 procent. De gouverneurs Scranton en Rockefeller hebben intussen hun steun toegezegd aan Goldwater, om de eenheid in de partij te herstellen. De republikeinse kandidaat heeft gisteren de traditio nele toespraak ter gelegenheid van de aanvaarding van zijn benoeming ge houden. Een woordvoerder van het Witte Huis gaf gisteren geen commen taar op de benoeming van Goldwater. De reacties in het buitenland waren zonder uitzondering in mineur. De „Pravda" noemde het republikeinse programma „het meest reactionaire, oorlogszuchtige en avonturistische van de Amerikaanse geschiedenis". In Engeland noemt men de mogelijkheid van een overwinning van Goldwater bij de komende presidentsverkiezingen „een echte nachtmerrie" en wordt in de pers geen goed woord ten gunste van de senator geschreven. Een conserva tief Deens blad vreest, als Goldwater straks wint, „een kloof tussen Amerika en Europa, die zo breed is als de At lantische Oceaan". Negers in San Fran cisco liepen gtsterenij met een dood kist, waarop geschreven stond „De vrij heid is dood". Anderen droegen span doeken met de woorden: „De republi keinse partij, geboren in 1860 en over leden in 1964". even laten betijen en ben tenslotte gaan solliciteren". Hij probeerde als stuurman aan de slag te komen, maar kreeg overal nul op het rekest. Vervolgens probeerde hij het als vertegenwoordiger bij een Belgische oliemaatschappij, maar daarvoor was hij niet geschikt. Na zes weken nam hij zelf ontslag. Het echtpaar Ten Bosch kwam in fi nanciële moeilijkheden, omdat het voor de last van een nieuw huis stond, dat vóór de ontslagaanzegging was gekocht „We hebben het gelukkig kunnen fik sen", aldus de heer Ten Bosch. Dat Is o.a. te danken geweest aan het feit dat zijn vrouw, mevrouw A. ten Bosch-de Winter, voor hele dagen uit werken is gegaan. Zelf heeft de heer Ten Bosch, in af wachting van de uitspraak, de laatste maanden studerend doorgebracht. Op het tijdstip van zijn ontslag was hij loods tweede klas. Begin augustus doet hij aan de Vlissingse zeevaartschool examen voor het theoretische gedeelte eerstê stuurman grote handelsvaart. Later in in het uitbreidingsplan Paauwenberg. dezelfde maand gaat het echtpaar Ten Bosch verhuizen naar zijn nieuwe huls Mevrouw Ten Bosch zal na de verhuizing -haar betrekking opgeven. Op onze vraag aan de dienstdoend dl* recteur van het loodswezen te Vlissingen wanneer de heer Ten Bosch weer aan het werk zal worden gezet, werd geen antwoord gegeven. De betrokkene zei dat het loodswezen nog niet officieel van het vonnis in kennis is gesteld. Voor het overige werd elk commentaar geweigerd, In de Australische staat Queensland zijn zestien baby's in een tehuis aan een geheimzinnige epidemie gestorven. Aanvankelijk dacht men dat de zuige lingen waren gestikt, maar deze theorie werd later verworpen. Het hoofd van de medische dienst heeft meegedeeld dat de artsen geen voorzorgsmaatregelen kunnen nemen. „We kennen de oorzaak van de dood niet", zei hij. De meeste slachtoffertjes toonden geen ziekteverschijnselen voor hun plotselinge dood. Een opmerkelijke omstandigheid is dat reeds eerder in kindertehuizen baby's zonder enige aanwijsbare oorzaak over leden. Een theorie is dat de kinderen, ondanks de uitstekende zorgen, wegens gemis aan ouderlijke zorg overlijden, (Advertenties)

de Stem | 1964 | | pagina 1