I Probleem minder TROEVEN in GROEVEN kers skhouding het circus van de Amerikaanse democratie t De olie- worst N.V. IGERS RESSE a n n Twee missen van Mozart 14 lidsvoorwaarden IERS Gewoonterecht Hoogtepunt Herwaardering Opwarmertje IS DAGBLAD DE STEM VAN ZATERDAG 11 JULI 1964 IS Amerikaanse SKIL draagbare, elek- pen, vraagt voor ■ring hebben, enige liine kunnen bedie- Interessante, afwis- talen. Snelheid en elzijdige functie in inteerde bedrijf. ige gegevens wor- ■elszaken. 2 45 11. ïogelijkheid voor >dgietersbranche, irtikelen, gasver- •eist is. zerwaren- en de smeden. )loma strekt tot ede opleiding en gelijkheden. Goe- ervaring en ver- nen worden ge- ïlszaken, postbus 'elijk der ng typen vereiste hreven sollicitatie- 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 ■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■a: i Terneuzen voor deding zoals: eid wensen te iderne omgeving •andsvergoeding. van 8—17.30 u. en zaterdags Ta- avonds en zater- Over enkele dagen begint in de V.S. het spektakelstuk dat men „partijconventie" noemt. De gladiatoren treden dan op alsof zij circushelden zijn Conventie (Van één onzer redacteuren) In de maanden juli en augustus gaan de Verenigde Staten een uitermate rumoerige periode tegemoet wat betreft de binnenlandse politiek. Het zijn de maanden waarin de republikeinse en democratische partij, de beide grote politieke partijen, de partijconventies houden waar zjj hun kandidaten voor het presidentschap zullen kiezen. Op 23 juli zullen de republikeinen in San Francisco bijeenkomen. De democraten houden hun conventie op 21 augustus in Atlantic City, een middelgrote stad in de staat New Yersey. De partijconventies zijn rumoerige bijeenkomsten waar voor de toeschou wer ogenschijnlijk elke logica aan ont breekt. Toeters, muziekkorpsen, film en televisiecamera's, spreekkoren en het schijnbaar volslagen gebrek aan or ganisatie doen bij velen de twijfel rij zen of uit deze warboel ooit een zinnige beslissing gedistilleerd kan worden. En niet alleen de conventiezaal maar ook de stad lijkt een politieke kermis. Voor de hotels van de kandidaten worden optochten gehouden, er brullen luid sprekers van langzaam heen en weer rijdende reclameauto's. Aan de verbijs terende voorbijgangers worden met gulle hand vaantjes en speldjes uitge reikt waarop de naam van de uitver korene met kapitale letters is vermeld De drukte in de conventiesteden is on beschrijflijk want niet alleen de gedele geerden zijn naar de stad getrokken maar ook de trouwe partij-aanhangers, omdat zij het politiek gevecht van dichtbij willen meemaken. Toch zou Amerika deze conventies niet willen en kunnen missen, want ondanks alle chaos vindt er een selectieproces plaats dat tot nu toe altijd de passende kandi daten heeft opgeleverd voor de strijd om het presidentschap, die dit jaar op 4 november wordt uitgevochten. Het systeem van het conventiestelsel voor de partijkandidatuur gaat terug naar de dertiger jaren van de vorige eeuw. Een kwart eeuw voordien wer den de kandidaten eenvoudig aangewe zen door de senatoren en afgevaardig den van elk der partijen. Het sterkste bezwaar was van principieel staats rechtelijke aard: Leden van de wet gevende macht verkregen een invloed op de bezetting van de voornaamste posten van de uitvoerende macht die zich moeilijk liet rijmen met de geest van de Amerikaanse constitutie. Men accepteerde daarom dan ook in de der tiger jaren van de vorige eeuw het stelsel van de conventies, dat reeds op het niveau van de deelstaten ingang had gevonden bij de verkiezing van kandidaten voor het gouverneurschap. Het werd gewoonte dat op deze con venties niet alleen de kandidaten wer den gekozen maar dat ook werd beslo ten tot het verkiezingsprogramma of „platform" zoals men in de Amerikaan se politiek zegt. In de afgelopen honderd jaar zijn er voor de bijeenroeping van de con venties meer of minder vaste regels ontstaan die steeds weer worden ge- hanteerd. Hoewel vele politici vooral in de beginperiode hun twijfel over de waarde van deze bijeenkomsten hebben uitgedrukt, laten de conven ties zich niet meer wegdenken uit het Amerikaanse leven. Elke kritiek op deze „politieke kermissen" loopt voorshands nog dood op het feit dat niemand in staat is geweest met een beter stelsel voor de kandidaatsstel ling voor de dag te komen. Bovendien dient men zich te realise ren dat Amerika in de afgelopen jaren niet te klagen heeft gehad over de kwa liteit van de op deze conventies geko zen kandidaten. Er zijn grote en min der grote figuren uit te voorschijn ge komen, maar nooit een politicus die het niet nauw nam met de democratie. Blijkbaar overheerst dus op alle con venties ondanks alle rymoer en verwar ring toch een sterk democratisch gevoel waardoor anti-democratische krachten geen kans hebben. Zoals te verwachten valt in een bonds staat worden de delegaties naar de conventie per deelstaat samengesteld. Zowel de republikeinse als de demo cratische partij gingen vroeger bij de bepaling van het aantal gedelegeerden naar de conventies, uit van het stand punt dat elke staat het recht heeft om tweemaal zoveel gedelegeerden als de staat aan kiesmannen bezit naar de con venties te sturen (de Amerikaanse kie zer stemt bij de presidentsverkiezing niet op zijn uitverkoren presidentskan didaat, doch op de kandidaatskiesman nen, die door de partij van zijn kandi daat zijn aangewezen en van wie ver wacht kan worden dat zij als kiesman nen hun stem op deze kandidaat zullen uitbrengen). De verkiezing van de kies mannen geschiedt per staat. Elke staat heeft recht op een aantal kiesmannen dat gelijk is aan het aantal senatoren en- leden van het Huis van Afgevaardigden dat de staat afvaardigt naar het Con gres. Daar het aantal leden van een staat in het Huis afhankelijk is van het inwonertal, is het duidelijk dat ook het aantal kiesmannen correspondeert met de bevolkingsgrootte. goede stemming er in te brengen en alle toehoorders in de immense conven tiezaal weten dat. Het gejuich tijdens de rede is dan ook niet van de lucht. De spreker schildert met grote nadruk de wonderbaarlijke deugden van de eigen partij in het Amerikaanse politieke spel en laat niets heel van de tegenpartij. Na de openingsrede gaat men over tot het samenstellen van vier belangrijke commissies, de commissie voor de ge loofsbrieven, voor de permanente orga nisatie, voor het reglement van orde en voor het verkiezingsprogramma. In de commissie heeft elke staat een afge vaardigde, behalve in de commissie voor het verkiezingsprogramma waarin behalve een man voor elke staat ook nog een vrouw voor elke staat zitting krijgt. Gewoonlijk brengt de commissie voor de geloofsbrieven reeds op de eer ste dag rapport uit. Een enkele maal komen hierbij interne partijmoeilijkhe den in een bepaalde staat aan het licht. De commissie voor het verkiezings programma is verreweg de belangrijk ste. Het ligt voor de hand dat deze com missie niet in staat is tijdens de eerste dagen van de conventie reeds een afge rond partijprogramma op te stellen. Het is dan ook de gewoonte dat het hoofd bestuur 'een ontwerpprogramma aan de commissie overlegt. De commissie past dit ontwerp zonodig aan, om een meer derheid in de conventie haalbaar te ma ken. De leden van de commissie ne men deze taak zeer serieus. Zij ontvan gen tijdens de conventies talrijke groe peringen en bonden variërend van vakbonden tot de American League for an Undivided Ireland die hun wen sen kenbaar maken en deze soms opge nomen zien in de verkiezingsprogram ma's. zelfs toeschouwers die de kandidaat steunen sluiten zich dan enthousiast bij deze demonstratie aan. Wanneer het ap pèl, dat door deze interrupties zeer lang kan duren, tenslotte is geëindigd, begint de stemming. Weer worden de staten in alfabetische volgorde afgeroepen, maar ditmaal geeft elke staat zijn stem af. Bij deze eerste stemming geven de gedelegeerden hun stem vaak aan de zogenaamde „favorite sons" de po litici die uit de eigen staat afkomstig zijn. Gewoonlijk verdwijnen deze favo rieten reeds na de eerste stemming maar hun optreden heeft tot gevolg dat de op hen verenigde stemmen door een staat of groep gebruikt kunnen worden als onderhandelingsmateriaal voor het verkrijgen van bepaalde concessies. Men gaat in stemmen handelen en met stemmen leuren, vooral wanneer blijkt dat twee of drie kandidaten de leiding hebben genomen. Achter de schermen ontwikkelen zich de meest carnavaleske activiteiten waarbij de leidende kandidaten ieder voor zich proberen zoveel mogelijk stemmen te krijgen. Soms wachten de delegaties zeer lang met hun stembepaling om de concessie van de kandidaat maar zo groot mogelijk te laten worden. Het oproepen van de delegaties wordt zo lang herhaald tot een van de kan didaten tenslotte een absolute meer derheid op zich heeft verenigd. Met deze herhaalde stemmingen wil men hereiken dat tenslotte die kandidaat uit de bus komt die naar de mening van de conventie voor de grote massa van de kiezers het meest aanvaard baar is. Na de verkiezing van de presidents kandidaat wordt de kandidaat voor het vice-presidentschap op gelijke wijze ge kozen. Een president en vice-president kunnen niet uit dezelfde staat afkomstig zijn en doorgaans worden kandidaten uit ver uiteenlopende delen van het' land gekozen met het doel de kandida tenlijst voor zoveel mogelijk kiezers aantrekkelijk te maken. Een beeld van één der vorige par tijconventies, waarbij Nixon als fa voriet optrad. helemaal niet rneer als een eervol maar onbetekenend eindpunt van een politie ke carrière beschouwd maar integen deel als een nationaal en internationaal zeer belangrijk ambt. Het meest ziet men in Amerika uit naar het resultaat van de republikein se conventie in San Francisco. De con ventie van de democraten is immers niet al te interessant. President Johnson zal ongetwijfeld als kandidaat uit de bus komen. Wie er in Atlantic City wordt uitgeroepen als kandidaat voor het vice-presidentschap, daarover lopen de meningen uiteen. Serieuze kandida ten zijn senator Humphrey uit Minne sota, minister van Defensie McNamara, VN-ambassadeur Adlai Stevenson, di recteur van het vredeskorps Sargent Shriver en minister van justitie Robert Kennedy. Bij de republikeinen komen het meest in aanmerking voor de kan didatuur van het presidentschap sena tor Barry Goldwater uit Arizona en gouverneur William Scranton uit Penn sylvania. Volgens de laatste opiniepei ling zou Goldwater kunnen rekenen op 655 stemmen van de 1308 die uitge bracht worden. Maar als één zaak tij dens de totnutoe gehouden verkiezings campagne duidelijk naar voren sprong dau was het wel het feit dat opiniepei lingen nog nimmer zo falikant ernaast zijn geweest. S. WOLF Op de derde of vierde dag bereikt de conventie doorgaans haar hoogtepunt met de benoeming van de presidents kandidaat. De namen van de gegadig den worden eerst bekendgemaakt door de delegaties tijdens het alfabetische appèl van de staten. Dit appèl heeft zich in de loop van de jaren ontwikkeld tot een van de rumoerigste tradities van de gehele conventie. Wanneer een de legatie de naam van haar kandidaat heeft bekendgemaakt heft een muziek korps het volkslied van de betrokken staat aan, terwijl de delegatie geest driftig door de zaal paradeert met span doeken en borden. Andere delegaties en In vroeger jaren schonken de gedele geerden, uitgeput als zij waren door de vele stemmingen en demonstraties, niet veel aandacht aan de verkiezing van de kandidaat voor het vice-presidentschap, In deze eeuw heeft men ervaren dat de vice-president „slechts een hartslag' van het presidentschap verwijderd is. Teddy Rooseveldt werd president na de moord op McKinley, Cooligde werd president na de dood van Harding, Tru man na die van Franklin Rooseveldt, Lynden Jonhson werd president na de moord op Kennedy en dat terwijl het presidentschap voor Amerika en voor de hele wereld steeds belangrijker werd en nog steeds wordt. Daarom zoekt men tegenwoordig ook voor het vice-presidentschap politici van de eer ste orde. Hiermee is een herwaardering van het ambt gepaard gegaan. Anders dan vroeger wordt het tegenwoordig Veel muziekwerken uit de 18e en 19e eeuw, die wij nu gaarne zien als pro- dukten van absoluut onafhankelijke componisten, zijn uit opdracht (en vaak uit opdrachten-met-voorwaarden) ontstaan. Een merkwaardig voorbeeld hiervan is de Missa Brevis in C-dur, KV 220 van Mozart, welke mis gecom poneerd werd in opdracht de aarts bisschop van Salzburg. Dit was een man die van opschieten hield en die geprikkeld werd door de lange duur van de feestelijke missen uit zijn tijd. Hij gaf Mozart opdracht om een „mis in zakformaat" te componeren. Dit werd de Missa Brevis, die onder de bij naam „Spatzenmesse", wegens de zich herhalende vioolfiguur in het Credo, een zekere faam kreeg, 't Is merkwaardig om aan te horen, hoe Mozart in deze korte Mis toch alles geeft wat hij aan muzikaal vernuft en aan technisch vakmanschap op dat mo ment in zich had. Dit verwondert te meer, als men weet dat Mozart het met dit soort gecomprimeerde missen al lerminst eens was. Philips heeft een prachtige uitvoering van de Missa Brevissima" in stereo op de plaat ge bracht. De Wiener Sangerknaben, het (Advertentie) .VEZENO ZAANDAM WESTZIJDE 212 TEL. 63441 Het is de gewoonte dat op de eerste dag van de conventie een door het hoofdbestuur aangewezen tijdelijke voorzitter een vurige openingsrede houdt die meer bedoeld is als een soort „pep-talk" dan als een serieuze politie ke voorlichting. De spreker praat om de Chorus Viennensis en het Weense dom- orkest, onder dé leiding van IJerdinand Grossmann voeren het werk uit. Is de opname van de Missa Brevis KV 220 de merkwaardigste de „A-kant" van de langspeelplaat is natuurlijk de beroemde „Krönungsmesse" van de zelfde componist. Zij ontstond in 1779, ter gelegenheid van de kroning van een miraculeus Mariabeeld. In de Krönungsmesse was -de intussen ver dér gerijpte Mozart niet meer zo gewil lig jegens de opdrachtgever als het ge val was bij de Missa Brevis. Het is al feestelijkheid wat wij in deze mis te horen krijgen. Een machtig orkestap paraat wordt al» het ware in stelling gebracht en de compositie iftHïaaP ge heel is triomfantelijk, maar met zeer sterke contrasten die wel voortgeko men schijnen uit een naieve maar in nige vroomheid. Het dramatisch hoog tepunt, ook en juist in muzikaal op zicht, is het treurende ,,Crucifixus" in het Credo. Ook van deze uiterst moeilijke mis geven de ensembles die wij hierboven genoemd hebben, een gave vertolking. Philips heeft de uitvoering met de grootste zorg vastgelegd en de plaat in de inmiddels al wat vertrouwde serie hoes verpakt. Philips 835 187 AY (stereo) A 02312 L (mono). noteren graag, dat de muziek bij „Ro binson Crusoë" werd geschreven door Dick Schallies. Het loont de moeite om zijn melodieën en ai'rangementeh. eens wat aandachtiger te beluisteren. Hij behoort tot de topgroep van de Ne derlandse componisten in het lichte genre. Philips PR 600 716. Ivanhoe Rudi Carrell Kort na de triomf van Rudi Carrell met zijn „Robinson Crusoë-parodie" op het festival te Montreux, heeft Philips een plaat uitgebracht waarop de hele show is opgenomen. De charmante liedjes van Rudi en Esther Ofarim zijn overbekend, sinds de TV-uitzendingen, maar het is toch enig om ze weer te horen. Vervelen doet dit genre niet spoedig. Dat is wel het geval met de conference van de eenzame eiland- Rudi, welke conference het nu een maal voor een groot deel van Rüdi's mimische talenten moest hebben. Wij Wie kent hem niet, de onvervaarde ridder Ivanhoe? Een griezelig avon tuur van deze beschermer der onder drukten is op een 25 cm LP opgenomen. Het verhaal heet „H^t Spookslot". Wij gelovejt ,i)iet, dat de grammofoon-Ivan- hoe kan concurreren met zijn collega van het schermpje. Hij is nu eenmaal niet authentiek en verder is het een ge mis, dat de kenmerkende muzikale ef fecten van de TV-strip ontbreken zelfs de „magie tune" aan het begin en het slot van de uitzending. Maar het verhaal doet de kleine discophielen het bloed in de aderen stollen en daar schijnt het om begonnen te zijn. Artone MM DA 527. Opname in Steyl Het missiehuis te Steyl (L.) behoort tot de grootste in den lande. De „missio. narissen van Steyl", zoals men ze graag noemt, werken over de gehele wereld en de weerslag van hun werk vindt men in tal van publikaties van deze socië teit. Na uitstekende missietijdschriften, almanakken en kalenders nog afge zien van de wetenschappelijke publika ties, heeft het missiehuis van Steyl nu de weg, welke van het woord naar de muziek leidt, gevonden. Artone heeft een plaat op de markt gebracht, waarop wij het koor van het missiehuis te Steyl het Ave Maris Stella en het magnificat horen zingen. Het is een bijzonder gave opname geworden, die naar wij hopen nog door vele gelijkwaardige recordings mag worden gevolgd. Artone PE 45. 122. Hel gevaarte op de foto links dat de Hamburgers schertsend „olie worst" genoemd hebben, is Euro pa's grootste nylon-tanker. Deze zal echter niet, zoals soortgelijke minder grote proefexemplaren, voor het kostenbesparende olie transport van de oliebronnen naar de raffinaderij dienen, maar samen met een bedieningsvlot als drij vend tankstation de schepen in volle zee vooral de lang uitblij vende vissersvloten van brand stof voorzien. De dunne, doorzich tige „flexitainer" (dat is de offi ciële naam) is 42 meter lang, heeft een diameter van 3.30 meter en kan in totaal ongeveer 300 ton vloeistof dragen. De Hamburgse Internationale Container-Bau ver vaardigde dit reuzenreservoir in opdracht van de afdeling zeever- keer van het Westduitse ministerie van verkeerszaken. De foto links toont de nylon-tanker in de fabriek kort voor de voltooiing. Rechts: Een technicus verricht de laatste werkzaamheden in het in wendige van de drijvende tank. Dezer dagen zal de flexitainer op de Elbe beproefd worden. Onaf hankelijk van het feit, hoe deze proeven zullen verlopen, kan men nu reeds met zekerheid zeggen, dat deze goedkope tanker, die door een kleine sleepboot over alle zeeën van de wereld getrok ken kan worden, een grote toe komst tegemoet gaat. g WU hadden wij, van flat- neurotici eindelijk Ly woonhuis-bewoners ge- worden, zo vurig gehoopt op bloei en welzijn van een echte tuin. Nog maar zo kort geledem bevond zich achter dat huis een g wildernis die er uitzag, 4- of een atoombom zojuist L zijn verwoestende werk /had verricht. Maar wij hebben gespierde mannen omgekocht om in weer en wind en ontij en inter lock zich te vermoeien op het geaccidenteerde ter- If, rein en ziet, weldra kon f men er overheen lopen zonder een beenbreuk te riskeren. De stoere man nen kwamen, denkend aan hun rekening, blij terug, en begonnen alle denkbare kruiden in de aarde te strooien. Haast. /konden wij het de dichter Hoekstra nazeggen: „Ik heb een ceder in mijn tuin geplant: gij ziet hem niet, gij schijnt het niet te willen." Het was geen ceder, maar van prunus en berk kunnen wij toch meepraten. Er verrezen in- en uitheemse plan ten uit het gras: Japanse kers en Chi nese roos en Oostindische kers en Brussels lof en Nederlandse brand netels, want ook het onkruid tierde welig. Het werd een lusthof, al be hoeft men hierbij nu ook weer niet aan Versailles te denken. Wij kochten een maaimachine en dreven de draai ende messen vlijtig door het hals starrige gras, zodat het gazon een keu rig uiterlijk kreeg als het hoofd van een man die zijn kapper in ere houdt. En wij begonnen er al uit te éten: radijzen en salade en wat dacht u rabarber, die mijn kinderen nog altijd vanwege de godsdienstlessen Barabbas noemen. En toen, na maan den liefdevol aanschouwen van het frisse groen, kwam aan dat alles een einde door de eisen der pedagogiek en kinderliefde. Het gebeurde op een zondagochtend dat wij, rijdend in de richting onzer kerk, op het erf van een garageheer een oud en totaal uit geput autootje zagen staan. Mijn vrouw wierp een blik in de richting van dit oude blik en plaatste onverhoeds de opmerking, dat het wellicht aardig zou zijn. dit wagentje aan te kopen en als speelruimte ter beschikking van de kinderen te stellen. Ik leende een ge willig oor aan die suggestie en een zondag lang overwogen wij de moge lijkheden. De prijs zou niet al te hoog moeten zijn, de staat van onderhoud enigszins acceptabel, de transport kosten nihil. Het waren condities, wel ker vervulling wij niet kenden. Hier moet ik pauzeren om te wijzen op de frequentie van de telepathie in het gezinsleven. Hoe vaak spreekt een vrouw niet een gedachte uit, die haar man zojuist in het hoofd heeft ge kregen; hoe dikwijls lopen de ideeën van ouders en kinderen niet parallel. Toen ik dan ook op een maandagavond aan het werk was, betrad mijn zoontje de kamer en zei: „Pa, ik heb iets ont zettends leuks. Ken jij dat oude rot- wagentje dat daar bij die garage staat? Ik ben gaan vragen, hoeveel het kost en voor twintig gulden mogen we hem hebben." Dit geschiedde ik wijs er nadrukkelijk op onafhankelijk van de ouderlijke gedachten. „Jongen." sprak ik besluitvaardig, „hier heb jij twee tientjes; ga dat autootje halen." De volgende scène verplaatst zich naar de straat. Zelden zal een autootje zo druk bemand geweest zijn en door zóveel personen voortgestuwd zijn als dit. Ik denk wel, dat er in de two- seater-cabine twintig kinderen zaten. De blonde bezemkuif van mijn jongste zoon kwam net boven de voorruit uit, want hij stuurde. Een vijftig anderen duwden de auto. Wat echter nog het meest opviel, was het lawaai. Ik denk niet, dat 300 negers die een vijand gaan opeten of een varken, ooit zóveel lawaai gemaakt hebben onder de tropenhemel als deze beschaafde schooljeugd. Zelfs de oogstfeesten in Tanganyika worden, vermoed ik, stil ler gevierd. Het was alsof een school was losgebroken. En zij stortte zich, huilend en juichend en brullend, mét het autootje langs onze gang op onze gazons, want als je een autootje hebt, moet je het ook achter je eigen huis kunnen zetten en ermee kunnen rijden ook al had de handelaar er de motor uitgehaald. Ik geloof niet, dat er sinds dien buiten de normale slaapuren één minuut geweest is, waarin het wagen tje niet door minimaal zes kinderen werd bemand. „Het is eigenlijk wei gek." zeiden mijn kinderen (die wij afluisterden), die avond op bed tegen elkaar: „Dat je nu morgen op school gewoon kunt zeggen: wij hebben een auto gekregen, een échte". „Gek wel ja, rriaar toch is het waar." En dat het waar is, hebben wij op de meest intensieve wijze ondervonden. In het algemeen is het betreden van het voertuig gratis, maar uiteraard wordt wel met bepaalde sympathieën ge werkt. Een vijand kun je er natuurlijk niet inlaten en een vriend mag wat longer dan een gewone kennis. Het genoegen zit voornamelijk in het rij den, terwijl een ander duwt, maar ook het schuilen voor de regen is op zich al een aantrekkelijke bezigheid. Bovendien manifesteert zich een zake lijkheid, die onmogelijk op erfelijk- heidswetten terug te voeren is. Daarna zal het opschilderen beginnen en ik weet niet, of dan de bouwpolitie niet mijn erf zal betreden om aan de welstandsbepalin gen te herinneren. Maar dat is van later zorg. Actueel is dat het gazon in de kiem werd gesmoord. Zeker, er resten nog enkele colea's, geraniums en stekplanten. Maar waar eenmaal het malse gras tierde zijn nu kale zwarte vlekken van hel draaien en manoeuvreren. Ach, misschien hebben wij door ons voorbeeld bijgedragen tot de oplossing van het probleem: waar laat Nederland zijn oude auto's? Zet ze in de tuin. Uw kinderen zijn er wild op. Y O RICK

de Stem | 1964 | | pagina 9