Dlok Al Tsjombes regering gelast POLITIEK GESTRAFTEN IN KONGO VRIJLATEN i j voor u ROME GONST VAN GERUCHTEN Bereidt de paus ingrijpende besluiten voor Europese visie verandert niet Gizenga eveneens? Kind wurgt vrouw (86) RUS HAALT VLIEGTUIG NEER MET Adenauer bij Erhard ontboden Arts vermoord door patiënt Kunstmest in picnic-soep Buurmeisjes bij oversteken doodgereden Koe bij horens Struikelblok KARTRACE KERKRADE VERBODEN DAGBLAD VOOR ZEELAND I e c l u u rmenu Koel weer Zeeland straks Europees probleemgebied Luns wil band Leningrad en Rotterdam Bomterrorist krijgt gratie In Zuid-Frankrijk BOSBRANDEN BEDREIGEN TOERISTEN NIET GISTEREN i MAAR VANDAAG TOUR DE FRANCE PRIJSVRAAG 1964 domrandin :hter Val- kGS. 'X 0 grams Ie chocolade blok door fijnproevers. Bwaardeerd. ra grote blok ;en praktische iindeling. Het is n leuk cadeautje, ijd in de smaak valt, ler blok f2.- eerlijke smaken: I, volle melk, oot-melk elnoot-desserf. Ie chocolade blokjes gram in 6 smaken: t per stuk. ie 100 grs chocolade n in 4 smaken: t per stuk. 104e JAARGANG No. 2463$ Voor God, Koningin en Vaderland Uitgave: N.V. Uitg. Mij. Neerlandia. DirecteurDrs. W. A. J. M. Harkx. Hoofdredacteur: J. J. H. A. Bruna. Redactieraad J. M. A. C. v. Dongen, C. J. v. Hootegem, mr. dr. A. J. J. M. Mes, mr. H. M. L. de Rechter, P. V. M. Vercauferen, L. J. v. 't Westende. Bureau Breda Reigerstraat 16 tel. 22341 (5 lijnen). Postgiro 1114111 Ma» ZATERBA6 li JUU I 64 Abonnementsprijs 9,75 per kwartaal, excl. 0,25 incasso; 11,85 per post exel. 0,50 incasso; 0,75 per week. Prijs van buitenlandse abonnementen op aanvraag. Losse nummers 15 oent. Advertentieprijs voor de gehele oplage 0,45 per mm. Bij contract aanzien lijke reductie. Volledige tarieven en Algemene Voorwaarden worden op aanvraag gaarne verstrekt. Bureau voor de Zeeuwse eilanden: GOES, Klokstraat 1 telefoon 6252 Bureau voor Zeeuwsch-Vlaanderen: Hulst, Steenstraat 14 - telefoon 2377 - (Bijbureaus: TERNEUZENt IJsbaanstraat 24 telefoon 2601 - OOSTBURG: Nieuwstraat 41 telefoon 2893) Dr. L. M. H. Joosten, als onderwijs- medewerker verbonden aan het pro vinciaal opbouworgaan, is gisteren ge promoveerd op het proefschrift: „Ka tholieken en fascisme in Nederland 19201940". De belangrijkheid van dit werkstuk, waarover het laatste woord nog wel lang niet gezegd zal zyn, blijkt uit het uitvoerige uittreksel, dat wij op pagina 13 ervan geven. Maandag begint in de V.S. het con ventie-circus te draaien. Wij brengen daarover vandaag twee eigen bijdra gen. Eén over de conventie zelf (pag. 15) en één over de markantste figuur in de Amerikaanse verkiezingsstrijd, Barry Goldwater. Pag. 7. Uitgebreide reportages, foto's en kant. tekeningen over de Tour de France vindt men op pag. 11. Moise Tsjombe is zijn premierschap edelmoedig begonnen. Zijn nieuwe kabinet van tien man heeft de vrijlating gelast van naar schatting zeshonderd Kongolese politieke gevangenen. Bovendien is de avondklok van middernacht tot 's morgens vijf uur, die de laatste zeven weken gold, opgeheven. De amnestie voor politieke gevangenen zou ook betekenen dat de links georiënteerde leider Antoine Gizenga, ex-premier van een Loemocmbistische regering in Stanleystad, vrijkomt. De avondklok had de regering-Adoula ingesteld om terreur in de hoofstad het hoofd te bieden. (Van onze Parijse correspondent) Hoe gevaarlijk het kan zijn dat de Franse bladen verscheidene pagina's heb ben gepubliceerd over de wurger en met die publikaties nog steeds doorgaan, be wijst het gebeurde in Amiens, waar een oude vrouw van 86 jaar door haar dienst bode van 13,5 jaar is vermoord. Het kind heeft een volledige bekentenis afgelegd, waarvan de bijzonderheden dermate klop pen dat de politie kinderlijke fantasie uitsluit. In haar bekentenis, herhaald in het bijzijn van de procureur van de re publiek in Amiens, heeft het kind ge zegd dat zij donderdagmorgen om halt zes was opgestaan met de bedoeling om water te drinken. Zij kwam in de kamer van haar mevrouw, met wie zij allang in onmin leefde. Tussen beiden ontstond twist, die zulke vormen aannam, dat de oude vrouw zich bedreigd voelde en wil de opstaan. Het kind kneep haar de keel dicht. Toen zij zich verwijderde gaf de oude vrouw geen teken van leven meer. Het meisje keerde naar haar eigen ka mer terug, waar zij een half uur bleef. Menende lawaai te horen en denkend dat de oude vrouw was opgestaan om de buren te waarschuwen, ging zij naar de keuken en greep een mes. Zij vond de oude vrouw op de rand van haar bed bezig haar schoenen aan te trekken. Van een gebogen houding maakte zij ge bruik om de vrouw in de hals te steken. Daarna waste zij het mes onder de kraan af, legde het op zijn plaats in de keuken en sloeg een ruit in om zich een alibi te geven. Zij begaf zich naar de zoon van het slachtoffer en zei: Men heeft uw moe der gewurgd. Gevraagd naar de beweeg reden van haar daad, zei het meisje zon der meer: Ik wilde met haar niet met vakantie gaan. De regering-Tsjombe heeft de functie van resident-minister .in Stanleystad op geheven. Dit komt neer op opheffing van de noodtoestand, die voor de pratkijk in dit Loemoembistisch bolwerk be stond. Tsjombe is vrijdagmorgen voor zijn ambtswoning door een grote menigte toegejuicht. Hij dankte voor deze aan hankelijkheidsbetuigingen door zijn vuisten in de lucht st steken en over- winningskreten te slaken. .TWIJFEL In diplomatieke kringen vraagt men zich echter af of Tsjombe niet te vroeg juicht. Men twijfelt aan de „verzoe- ningswaarde" van het nieuwe bewind. Tsjombe zelf heeft het bestempeld als een kruistocht voor nationale verzoe ning. Hij is van plan volgende week naar Boekavoe en Stanleystad te reizen om daar de moeilijkheden te sussen. Voorts is hij van plan in triomf zijn in tocht te doen in zijn oude hoofdstad Elisabethstad, Vrijdagavond heeft Tsjombe tot vreug de van jong en oud een rit in een open auto gemaakt door de Afrikaanse wij ken van Leopoldstad. Staande in de auto maakte Tsjombe bij herhaling het overwinningsgebaar der boksers. In het nieuwe Kongolese kabinet zijn i drie grote politieke partijen in Kongo vertegenwoordigd. De Radeco (de democratische Kongolese groepering van Adoula), de CDA (het demo cratische Afrikaanse comité) en de FCN (het gemeenschappelijke nationale front) Uit de vakbeweging is geen enkele vertegenwoordiger in het kabinet opge nomen. Daarentegen is een leider van het nationale bevrijdingscomité (uit Brazzaville), André Loebaja, belast met het ministerie van volksgezondheid. Albert Kalondji, de vroegere zelfuit- geroepen „koning van de aan. diamant rijke provincie Kasai, is minister van landbouw. Godefroid Moenongo, de vroegere mi nister van binnenlandse zaken en „sterke man" in de vroegere Katan- gese regering van Tsjombe in Elisa bethstad, is de nieuwe Kongolese mi nister van binnenlandse zaken. VOORTZETTEN De beëdigingsplechtigheid geschiedde s morgens in het paleis van president Kasavoeboe, die, achter een tafel met de Kongolese vlag, de ministers achter elkaar ontving. Na de eedsaflegging zwaaide presi dent Kasavoeboe in een toespraak grote lof toe aan de voorganger van Tsjombe, Cyrille Adoula, die niet bij de pleeh- "gheid aanwezig was. Hij sprak de hoop uit, dat de huidige regering het werk van de regering-Adoula zou voortzetten. EEN AUTO-ONGELUK kostte gisteren de 42-jarige mevrouw M. Langedijk uit Groningen het leven. De auto, bestuurd door haar man, slipte en sloeg driemaal over de kop. OOSTENRIJK en Hongarije hebben over eenstemming bereikt over vergoeding voor alle in Hongarije genationaliseerde Oostenrijkse bezittingen. DE BOUWVAKKERS gaan weer van een welverdiende vakantie genieten. Van 19 tot en met 31 juli zijn ze vrij. Volgens velen beweren moet het in die periode dan automatisch goed weer zijn. NOORD VAN Borkum zal een tweede boorplatform komen, dat in opdracht van het Noordzeeconsortium naar olie en aardgas gaat zoeken. VLEUGELBOTEN over het IJselmeer, deinend tussen Staveren, Enkhuizen en Amsterdam. Daarvan dromen de offi ciële Friese instanties sinds N.V. Aqui- avion te Papendrecht voorstellen heeft Sedaan regelmatige diensten tussen ge noemde plaatsen in te stellen. Weersverwachting van het K.N.M.I. geldig tot vanavond: Half tot zwaar bewolkt en vanuit ''et westen tijdelijk regen. Matige tot harde en later in de kustgebie den harde zuidwestelijke wind. Koel weer. Vandaag: zon onder 20.50 uur. Maan op 15.23 uur. Morgen: zon op 4.42 uur, Zon on der 20.49 uur. Maan op 16.31 uur. Maan onder 0.59 uur. Maandag: zon op 4.44 uur. Maan on der 1.22 uur. TSJOMBE met schone lei beginnen (Van onze EEG-correspondent) De Europese Commissie zal begin au gustus aan de regeringen der EEG-lan- den aanbevelingen doen over een te vol gen regionale ontwikkelingspolitiek op communautaire basis. Tegen het einde van het jaar of begin volgend jaar zal zij bij de ministerraad een voorstel in dienen voor een gemeenschappelijke re gionale politiek ter ontwikkeling van de probleemgebieden in de EEG. Wat Ne derland betreft, worden globaal genomen Zeeland, Groningen en Friesland tot de ontwikkelingsgebieden gerekend, alsmede een stukje Oost-Brabant en Noord-Lim burg. De belangrijkste onderontwikkelde ge bieden in de EEG zijn voorts in Italië het gebied ten zuiden van Rome, Sicilië en Sardinië. In Frankrijk vragen Norman- dië, Bretagne en het uitgestrekte zuid westelijk deel langs de Atlantische kust en de Pyreneeën de speciale zorg. In België zijn het bepaalde gedeelten van Vlaanderen, de Borinage en het uiterste zuidoostelijk deel van het land. In West- Duitsland zijn het verspreide stukken in het noorden en langs het ijzeren gor dijn. Salvatore Bumbaga, een ontevreden pa tiënt, heeft vrijdag in een kliniek te Rome een dokter gedood. Bumbaga, een fabrieksarbeider, was kwaad op de arts omdat deze had geweigerd hem meer tijd te geven om een wond aan het been te boven te komen. Hij vond ook dat het ziekenfonds hem niet genoeg geld had terugbetaald voor zijn be handeling. De arbeider verscheen in de kliniek van het ziekenfonds en vroeg om een af spraak met dokter Fernando Bonchris- tiani. Toen hij eenmaal bij de dokter was vuurde hijtwee of drie pistool schoten af op de arts, die onmiddellijk overleed. Bumbaga stak het pistool in zijn zak en vertrok. Hij werd echter buiten ontwapend en gearresteerd. Bij het bezoek aan de vroegere Russi sche hoofdstad Leningrad heeft minister Luns de mogelijkheid van „brede contac ten tussen Leningrad en Rotterdam" ge^ opperd. Hij deed dit idee aan de hand nadat de burgemeester van Leningrad had gezegd dat zijn stad gaarne in contact zou komen met een Nederlandse stad, aldus het persbureau Tass. Minister Luns wees daarbij op de oude banden tussen Leningrad en Nederland. „Wij weten dat vele landgenoten een bij drage aan de bouw van deze stad heb ben geleverd", merkte minister Luns op en hij herinnerde er aan dat een van oudste wijken van Leningrad nog steeds Novaja Gollanriija (Nieuw Holland) wordt genoemd. Een functionaris van de Russische communistische partij heeft een vliegtuig met een wodkafles neerge haald. Dit stond gisteren in het Rus sische regeringsblad „Iswestia" De functionaris, Popof, speelde volgens het blad zijn fatale rol in de geschiedenis van de luchtvaart na zelf enkele „anti-vliegtuigprojectiel- tjes" naar binnen te hebben gewerkt. Popof had zich met twee andere mannen en drie vrouwen in het struikgewas in het district Tambof, ten zuiden van Moskou, op een plekje genesteld om een picknick te hou den. Generaal Franco heeft Andres Ruiz Marquez, bijgenaamd „kolonel Montene gro", die deze week door een krijgsraad ter dood veroordeeld was, gratie ver leend, zo is officieel bekendgemaakt. De straf van Marquez is veranderd in levenslang. Hij was ter dood veroordeeld wegens het plegen van een vijftigtal bomaanslagen, waarbij slechts weinig schade werd aangericht en maar enkele mensen lichte verwondingen opliepen, Een landbouwvliegtuigje wekte hun woede op door telkens laag over te vliegen. Zij trachtten het ge zoem van de motor met gezang te overstemmen, maar dat hielp geen zier. Plotseling voerde een windvlaag een wolk kunstmestpoeder naar de picknickers, waardoor de soep, die ze juist met veel smaak wilden gaan oplepelen, oneetbaar werd. „Dat vliegtuig moet neergehaald worden", brieste dc woedende Popof met het eenvoudige oordeel van iemand die gewend is snel een be sluit te nemen. Hij nam een lege wodkafles in zyn hand en op het moment dat het Yak-vliegtuigje op nieuw op geringe hoogte overvloog, gooide hij er met de fles naar.w De piloot merkte dat hij door iets getroffen was, zag een gat in de vleugel en maakte een noodlanding. Het gezelschap juichte en Popof zei: „Dat hadden wij eerder moeten doen". De piloot zag aan de glassplinters en aan het etiket waardoor hij was getroffen. Popof en zijn metgezel len trokken, met nog meer flessen ge wapend, op om hun buit te inspecte ren en kregen slaande ruzie met de piloot. En wat gebeurde er tenslotte met partijfunctionaris Popof? Volgens „Izwestia" kreeg hij een berisping Een indrukwekkend gezelschap schoon heden uit vele landen is naar Amerika gevlogen om in Florida deel te nemen aan de verkiezing van Miss Universe. Op het Kennedy-vliegveld bij New Yoik poseerden zij voor deze foto, waarbij de meeste dames hun nationale kostuum droegen of wat daarvoor doorgaat. V.l.n.r. achtergrond: Gloria Reifnitz (Oostenrijk), Doreen Swan (Schotl.), Sir- pa Wallenius (Finl.), Maurine Leckie (Ierl.), Marylin Samuel (Wales), Romit Rinat (Israël), Edna Park (Nigeria), Claudine Youns (Tunis), Jorunn Nystedt (Noorw.), Mariette Staphand (Lux). Da nielle Defrere (B.) en Zeynep Caliskan (Turk.). Voorgrond v.l.n.r.: Brenda Blacker (Engeland), Henny Deul (Ned.), Siv Aberg (Zweden). Edith Noel (Fr.), Marina Kettler (Duitsl.), en Maria Jose Ulla (Spanje). t Grote bosbranden in het Esterelgeberg- te in Z.-Frankrijk bedreigen met toeris ten gevulde vakantieoorden. In het begin van de avond waren er tenminste vijftien afzonderlijke branden gemeld, waarbij meer dan 500 hectare bosland waren verwoest. De rook was tot in Cannes en Nice, ruim 50 kilometer van de brand verwijderd, duidelijk te zien. De politie noemde de situatie „steeds verwarrender" en verklaarde dat de om vang van de brand reeds rampzalig was. De brandweerlieden leggen zich voor namelijk toe op het redden van af ge legen huizen en boerderijen. Men vreest een grote ramp als het vuur de dicht bevolkte kustplaatsen bereikt, die thans nog maar 10 kilometer, van de brand af liggen. De politie en brandweer worden in hun werk belemmerd door honderden toe risten, die het vuur van nabij willen zien. Eén Franse toerist ontsnapte gisteren aan de dood toen hij een foto trachtte te nemen van een snel om zich heen grijpende brand. Zijn wagen werd door het vuur verwoest. Er zijn ook kleinere branden uit gebroken in de omgeving van Marseille en op het eiland Corsica. Op de Gr oenestraat in Nijmegen zijn vrijdagnamiddag twee buurmeisjes, C. Hoekman (6) en M. van den Weerden (5) woonachtig in de Brederodestraat bij het oversteken van de rijbaan door een vrachtauto gegrepen en op slag gedood. Samen op een step rijdend, staken zij tussen dc langs het trottoir geparkeerde auto's de rijbaan over. Zij werden bij de aanrijding vele meters meegesleurd. (Van onze Romeinse correspondent Jan Dijkgraaf) Enkele kleinigheden hebben de laatste dagen de aandacht getrokken in de woorden van de paus. Tijdens een nor male wekelijkse audiëntie sprak de H. Vader met vreugde en waardering over het toenemend aantal gelovigen dat hem bij die gelegenheid komt bezoeken, zoals hij het uitdrukte. „Deze wekelijk se ontmoetingen tussen de opperherder en de kudde betekenen een der voor naamste aspecten van het pausschap en wat er ook moge gebeuren, aan die wekelijkse audiënties zal niet worden getornd. (Lichte verbazing). Maar voorts", aldus nog steeds de paus, „be gint zich een moeilijk probleem voor te doen, nl. inzake de ruimte die ons al len voor die wekelijkse ontmoeting ter beschikking staat. Al sinds enige tijd wordt dit probleem met grote zorg be studeerd en ongetwijfeld zal er binnen afzienbare tijd een geschikte oplossing worden gevonden". Deze woorden, die niet nader werden toegelicht, wekten de grootste ver- bazing. De audiëntie werd als gebrui kelijk in de Sint-Pieter gehouden. Men kan nu tamelijk interessante conclusies trekken. In „gewone doen" kan de Sint- Pieter zonder moeite een dertigduizend mensen bevatten. Nu de tribunes voor de concilievaders erin staan is de capa citeit veel kleiner. Dit is echter slechts een tijdelijke toestand, tenzij en hier wringt de schoen tenzij de paus van plan mocht zijn om na de komende derde zitting het concilie voor een pe riode van bijv. twee of drie jaar te verdagen. In dat geval zou een afbre ken van de kostbare „concilie-inrich ting" binnen de Sint-Pieter economisch beslist niet verantwoord zijn, maar te gelijkertijd zou zoiets betekenen, dat de grootste kerk ter wereld nog voor vele jaren veel te klein is en zal blijven voor de wekelijkse „ontmoetingen" tus sen paus en wereldburgers. En juist om dat de paus zo'n bijzondere waarde hecht aan die audiënties, zou het doen bouwen van een apart audiëntiegebouw wel gewenst worden. Een ander interessant punt vormt de, als gewoonlijk in telegramstijl ver vatte mededeling van de maestro di camera, de hoge prelaat die de audiën ties regelt, dat de paus in de periode van 1 tot 15 juli met uitzondering van de wekelijkse audiëntie op woens dag geen mens zal ontvangen. Geen curie-kardinalen of andere exponenten van Rome, geen bezoekende prelaten, hoe hooggeplaatst ook, geen priesters, geen leken: niemand. Dit bericht kan alleen maar betekenen dat hij zich twee weken wenst te wijden aan iets dat, dan toch wel van uitzonderlijke bete kenis zal zijn. De verwachting inzake een encycliek ligt voor de hand, maar voor zover wij menen te weten is nog nooit tevoren het verschijnen van een encycliek hoe belangrijk en „moei lijk" ook voorafgegaan door een pe riode van twee weken van zulk een absolute zelf-afzondering. En daarom gaat het gerucht (wat zou Rome zijn zonder geruchten?) dat er nu iets zeer uitzonderlijks in de maak is. Men spreekt over een document van historische betekenis, waarin een groot aantal hervormingen, ingrijpende besluiten, stellingnamen en standpunt bepalingen zou zijn vervat. Een soort „all-rounddocument", dat zowel de lang verwachte curie-hervorming zou aan kondigen als het instellen van een per manent „supra-curiaal" orgaan (in de zin van kardinaal Alfrink). Men spreekt tenslotte van een aantal andere hoogst actuele onderwerpen waarmee op het ogenblik met name in de landen van West-Europa ongeveer iedereen zich bezighoudt. (Van onze correspondent in Bonn Jan Bouwer) De buitenlandse politiek van de bonds regering en dus ook de Europese po litiek zal niet worden gewijzigd. De Westduitse regering Iaat zich niet in een positie dringen waarin zy zou moeten kiezen tussen Washington en Parys. Haar voornaamste doelstellingen blyven de hereniging van Duitsland, de verde diging van de Bondsrepubliek en een Europa der zes, dat de basis moet zijn van een veel groter Europa. Daarmee heeft het Westduitse kabinet op niet mis te verstane wijze standpunt ingenomen tegenover dè. actie die dc laatste dagen is ontketend door oud-kan selier dr. Adenauer en C.S.U.-chef Franz Josef Strauss. Uit teleurstelling en ontevredenheid over de gang van zaken in de Europese politieke integratie die in de praktijk al jaren stil staat stelden zij voor een unie tussen Frankrijk en Wcst-Duitsland te vormen, waarbij andere Europese lan den zich eventueel zouden kunnen aan sluiten. Dr. Adenauer en Strauss bekon kelden deze nieuwe Europese politiek tij dens de afwezigheid van bondskanselier prof. Erhard en de minister van bui tenlandse zaken dr. Schroeder, die een staatsbezoek aan Denemarken brachten. Gisteren heeft, na zijn terugkeer in Bonn, bondskanselier Erhard de koe on middellijk bij ds horens gevat. Hij ont bood oud-kansclier en C.D.U.-voorzitter Adenauer. C.S.U.-chef Strauss was helaas onbereikbaar. Hij vertoefde in München, waar hij gisteren het partijcongres van zijn C.S.U. opende met een rede, waarin hij het Frans-Duitse unievoorstel uit breidde tot een unie der.zes E.E.G.-lan- den op -basis van een confederatie. Prof. Erhard, die werd gesecondeerd door zijn vertrouwde raadgever minister Westrick. en minister van buitenlandse zaken Schroeder, liet er bij dr. Adenauer geen twijfel aan. dat hij en niemand an ders de richtlijnen der Westduitse poli tiek vaststelt en er niet aan denkt af te wijken van het concept van de Europese politiek, dat hij van dr. Adenauer zelf heeft overgenomen. Bovendien staat ook in het voorwoord van het Frans-Duitse vriendschapsverdrag dat de Frans-Duitse verzoening een onderdeel moet vormen van de Europese politiek en geen doel' op zichzelf is. Daarmee is natuurlijk de controverse over de Europese politiek tussen bonds kanselier Erhard en minister Schroeder aan de ene en de partijvoorzitters Ade nauer en Strauss aan de andere kant, nog geenszins ten einde. Integendeel: zij spitst zich nog steeds toe. Het eigenlijke mik punt is minister Schroeder, aangezien bondskanselier Erhard als de grote stem- mentrekker van C.D.U. en C.S.U. in de algemene verkiezingen van het volgend jaar vrijwel onaantastbaar is. De ontevredenen zullen hun woede dus moeten koelen op de lagere regionen in de regering. Het voornaamste doelwit is minister Schroeder, die anti-Frans en pro-Brits is en door Adenauer, wiens (Van onze verslaggever) Burgemeester en wethouders van Kerkrade hebben geweigerd toestemming te verlenen voor kartwedstrijden die de plaatselijke V.V.V. op zondag 26 juli wil de houden. Hoewel deze weigering on gemotiveerd bleef, wordt aangenomen dat deze beslissing nauw verband houdt met het dodelijk ongeluk in Schinnen. De organisatie van de races op het Old Hickoreyplein in Kerkrade was al rond. Uit binnen- en buitenland hadden deel nemers voor deze wedstrijden ingeschre ven. De weigering van de vergunning betekent voor de V.V.V. een flinke strop Burgemeester Kurvers van Schinnen zei desgevraagd, het betreurenswaardig te vinden dat de twee skelterbonden het tragisch ongeluk hebben aangegrepen om hun vuile was buiten te hangen. Erhard: voorganger ontboden. „liefste jongen" hij eenmaal was, en Strauss, wordt aangezien voor het voor naamste struikelblok voor een nog en gere samenwerking tussen Parijs en Bonn. Adenauer en Strauss hebben in dl C.D.U. en C.S.U. ongetwijfeld een aantal aanhangers. Het staat voor waarnemers evenwel vast dat verreweg het meren deel der christen-democraten de bonds kanselier en zijn politiek trouw zullen blijven indien het tot een ontmaskering' mocht komen. (Advertenties) publiceren wij de foto van de bekende voormalige wielrenne I wiens naam u moet invullen onder vraag 2 van de grote M van onze adverteerders. Een voor Nederland nieuw systeem voor uw slaapkamer inplaats van vast tapijt anti slip gemaakt fris - hygiënisch en warm vanaf 140,- Zie onze etalage Grote Markt 50 - Breda voor woonfcunstopi'nèest Grote Markt 50 BREDA Catharinastr. 4

de Stem | 1964 | | pagina 1