George Noordhof onthult de raadsels van judo en karate Baron Bluff in een wespennest Met blote hand door vijf lagen plank roedkope dag Programma's radio en t.v. Scapin in de huiskamer implex 'de fiets! JOOP VAN OS TREEDT TERUG IJzeren bos veroorzaakt muziek Goedkope dag Dames regenjassen 8.75 ioedkope dag Dames regenjassen 12.75 enz. roedkope dag Wollen zomermantels 25.00 enz. roedkope dag Wollen zomermantels 35.00 enz. roedkope dag Terlenka Heren pantalons 19.95 roedkope dag Jongens pantalons 6.95 Oil Jongens pantalons [9.75 - 16.75 roedkope dag Nylon jacks De (ledingbokser EXCUUS 'théle huis metéén fris en schoon! pracht kwaliteit korte pijpen 6 t.m. 12 jaar Concours-hippique te Aken op de t.v. pracht kwaliteit (lange pijpen) leeftijd 8 t.m. 16 jaar voor dames en kinderen 20.00 ierkaaistraat 30 Hulst Radio Televisie Journa/ist-tassenro ver De Cavalleria op het beeldscherm Televisie neemt kijkje achter operaschermen Conflict bij VARA-t.v. 4 DAGBLAD DE STEM VAN DONDERDAG 9 JULI 1964 (Advertentie) E3> (Van onze radio- en tv-redacteur) George Noordhof was even van Engeland naar Bussum gevlogen en dat betekende voor de ingewij den, dat hij tezamen met producer Bruin Noordam en de Utrechtse journalist-presentator Dick van Ruler, zich weer zou bezighouden met zijn poulaire tv-serie „Hoe be staat het?". Dit televisieprogramma is binnen zeer korte tijd zó populair geworden, dat de NCRV-tv overstelpt wordt met brieven waarin kijkers adviezen vragen of aller lei nieuwe ideeën lanceren. Nu behoeft men bij een figuur als dr. George Noordhof niet bang te zijn dat hij naar nieuwe suggesties loopt te zoeken. Inte gendeel, want van dit soort program ma's heeft hij in Engeland al tiental len afleveringen op de beeldbuis ge bracht. Ditmaal hebben de cameramensen, technici en journalisten de verrichtingen gadegeslagen van de bekende judoka Jon Bluming (103 kilo, vijfde dan ju do. zesde dan karate, derde dan bo jitsu, derde dan kusari gama (ketting en sikkelgevechten) en derde dan iai jitsu (zwaardvechten) en zijn eerste as sistent de tweede dan judoër Wim Rus- ka, beiden uit Amsterdam. Dit gezel schap werd gecompleteerd door de Ha genaar Henry Seriese, die het Japanse karate, een speciaal verdedigings- maar ook vernietigingssport, uitstekend b. heerst. Bij karate gaat het namelijk om een typische Japanse vechtsport, waar men met slagen en stoten te werk gaat. Als over enige maanden dit tv- programma wordt vertoond zult u met eigen ogen kunnen aanschouwen hoe Jon Bluming en Henry Seriese met hun blo te handen zowel door houten planken van drie tot vijf lagen dikte als door zware bakstenen slaan zonder zich op enigerlei wijze te verwonden. Er zal wor den getoond hoe de knokkels van de wijs. en middenvingers van de rechterhand, geheel afgeplat zijn door de vreselijk harde slagen. Zij oefenen zich daarin door zo'n zes a achthonderd maal me', deze knokkels of met de zijkant van hun handen tegen een tafel of tegen an dere harde voorwerpen te slaan. Jon Bluming, echt geen domme kracht patser, maar een inteligente sportle raar, vertelde ons hoe hij in de Ja panse Kodokan, het wereldcentrum van het judo, een speciale studie heeft ge maakt van het judo. Ook het karate leerde hy daar beoefenen en thans geeft hij les in deze typische vechtmethode* aan z\jn eigen sportschool in de hoofd stad. De karateslagen komen zo hard aan, dat een getrainde man zijn tegen stander met één slag kan doden. Seriese vertelde ons dat de Japanse k&rate-stryders in het stadion te Tokio binnen drie minuten een wilde stier met de slagen van hun blote handen af maakten. George Noordhof heeft een langzaam draaiend stukje film laten maken van dit karate, dat eigenlijk een Japans woord is voor lege handen. Duidelijk kan men dan zien hoe Henry Seriese met de zijkant van zijn hand twee bo ven elkaar liggende bakstenen in tweeën slaat Vervolgens slaat Jon Bluming met zijn 'enorme vuist eenvoudig door drie op elkaar gelegde planken, die leerlin gen van de school moeten vasthouden, heen. Wim Ruska, die later samen met Jon Bluming een speciale judodemonstratie gaf. vertelde ons in het voorbijgaan, dat hij zaterdag in Hoogeveen tijdens de (Advertentie) Zondag 12 juli wordt in Aken net internationaal concours hippique om de grote prijs van de stad Aken gehouden. Van het laatste gedeelte van dit paar densportevenement wordt van 18,30 tot 19.30 een rechtstreekse televisiereporta ge uitgezonden, die door ritmeester J. J. Gruppelaar van commentaar wordt voor zien. Geef uw lievelingsvog'el het beste JlUIS verpakte vogel voeders! De zaak met de meest tevreden klanten tere dag geopend van 96 uur, vrijdags tot 9 uur, 's zondags van 26 uur. 100 garantie op al inze goederen. ■■■niiiuniiiuHiuH Donderdag 9 juli HILVERSUM I 402 M AVRO: 12.00 Instrumentaal ensemble en zangsolisten: jazzmuziek. 12.30 Medede lingen t.b.v. land- en tuinbouw. 12.33 Metropole-orkest en accordeon. 13.00 Nieuws. 13.15 Mededelingen, eventueel actueel of grammofoonmuziek. 13.25 Beursberichten. 13.30 Licht ensemble. 14.00 Viool en piano: klassieke en moder ne muziek. 14.40 En Passant: licht pro gramma. 15.10 Sopraan en piano: klas sieke en moderne liederen (stereofoni- sche uitzending.) Vanaf 16.00 Eventuele onderbreking reportage Tour de France 1964. 15.40 Lichte grammofoonmuziek. 16.00 Nieuws. 16.02 Lichte grammofoon muziek (verv.) 16.45 Voordracht. 17.00 Minjon. 18.00 Nieuws. 18.15 Eventueel actueel. 18.20 Pianospel met instrumen tale begeleiding (gr.) 18.30 Lichte orkest muziek en zangsoliste. 19.00 Sportparade 19.30 Frank Cordell in Hilversum: klank beeld. 20.00 Nieuws. 20.05 Utrechts Ste delijk Orkest, koren en solisten: Ge wijde muziek. (In de pauze: lezing over de kinderkruistochten). 22.20 Wekelijkse kunstnotities. 22.30 Nieuws. 22.40 Jour naal met nabeschouwing Tour de France 1964. 23.10 Pizzicato: Nieuwsflitsen en actualiteiten uit dè lichte-muziekwereld 23.5524.00 Nieuws. HILVERSUM II 298 M VPRO: 12.15 Leven op het land, ge sprek. 12.30 Mededelingen t.b.v. land- en tuinbouw. 12.33 Deze week. 13.00 Nieuws. 13.15 Promenade-orkest en radiokoor. 13.45 Voor de vrouw. 14.15 Gedeeltelijke uitzending van de bondsdag van de Bond van Christelijk Gereformeerde Vrouwen verenigingen te Utrecht. 15.00 Lichte grammofoonmuziek. 15.20 Holland Festi val 1964: Mannenkoor en zangsolisten: klassieke muziek. 16.00 Nederlands Her vormde middagdienst. 16.30 Vocaal kwar tet: klassieke liederen. 17.00 Voor de jeugd. 17.30 Lichte grammofoonmuziek voor de teenagers. 18.15 Sportagenda. 18.20 Promenade-orkest en soliste. 19.00 Nieuws en weerpraatje. 19.10 Koorzang (gr.). 19.30 Radiokrant. 19.50 Lichte grammo foonmuziek. 20.20 Radio-Vossenjacht: luisteraars op zoek naar radio-reporters. 21.30 Lichte grammofoonmuziek. 21.45 Viool en piano (gr.): klassieke muziek. 22.00 Kerkorgelconcert. 22.30 Nieuws en herhaling SOS-berichten. 22.40 Avond overdenking. 22.55 Boekbespreking. 23.00 Platennieuws. 23.5524.00 Nieuws. BELGIë VLAAMS 324 M: 12.00 Nieuws. 12.03 De ronde van de derde man. 12.08 Grammofoonmuziek. 12.15 Amusementsmuziek. (Om 12.25 Weerbericht). 12.50 Beursberichten en programma-overzicht. 13.00 Nieuws. (Om 13.15, 14.05 en 15.05 Reportage van de Tour de France). 16.00 Nieuws. 16.03 Beursberichten. 16.09 Muziek voor sport liefhebbers. 17.00 Nieuws. 17.15 Voor de kinderen. 17.50 Amusementsmuziek 18.00 Nieuws. 18.03 Voor de soldaten.18.28 Paardesportberichten. 18.30 Grammofoon muziek. 18.45 Uitsl. Tour de France. 19.00 Nieuws en radiokroniek. 19.40 Walsmu ziek. 20.00 Klassieke muziek. 20.50 Piano recital. 21.00 Grammofoonmuziek. 22.00 Nieuws. 22.15 Noordzeefestival. 23.00 Nieuws. 23.05 Opera- en Bel Cantocon cert. 23.5524.00 Nieuws. BELGIë FRANS 484 M: 12.03 Gevarieerd programma en actualiteiten. 14.03 Liedjes. 15.45 Lichte muziek. 16.08 Accordeonmuziek. 17.00 Nieuws. 17.45 Lichte muziek. 18.10 Voor de soldaten. 18.30 Lichte muziek. 19.00 Nieuwe grammofoonplaten. 19.30 Nieuws. 20.53 Hoorspel. 22.00 Wereldnieuws. 22.55 Nieuws. Vrijdag 10 juli HILVERSUM I 402 M VARA: 7.00 Nieuws. 7.10 Ochtendgym nastiek. 7.20 Socialistisch strijdlied. 7.23 Lichte grammofoonmuziek. (7.30 Van de voorpagina, praatje). 8.00 Nieuws en so cialistisch strijdlied. 8.18 Lichte grammo foonmuziek. 8.50 Gymnastiek voor de vrouw. 9.00 Te land en te water: infor matief programma voor weg- en water weggebruikers. 9.35 Waterstanden. VPRO: 9.40 Morgenwijding. VARA: 10.00 Hobo en piano: moderne muziek. 10.25 Kerk orgelconcert. 10.45 Voor de kleuters. 11.00 Nieuws. 11.02 Lichte grammofoonmuziek met commentaar. 11.30 Amusementsor kest van de Franse Omroep. HILVERSUM II 298 M NCRV: 7.00 Nieuws. 7.10 Dagopening. 7.20 Lichte grammofoonmuziek 7.45 Radiokrant, 8.00 Nieuws, 8,15 Lichte grammofoonmuziek, 8.30 Nederlandse liederen 9.00 Voor de zielen, 9.35 Mod. gram. muz. 10.30 Morgendienst 11.00 Klassieke grammofoonmuziek. 11.15 In 't zilver, programma voor oudere luiste raars. Donderdag 9 juli NEDERLAND KRO: 15.0015.45 Kinderen van ons volk, documentair programma. 16.00 16.15 Voor de kinderen. 19.30 De Flint- stones, tekenfilm, (dl. 30). NTS: 20.00 Journaal. KRO: 20.20 Brandpunt. 20.40 Kijk op kunst. NTS: 21.10 De schelmen streken van Scapin, toneelspel. KRO: 22.45 Epiloog. NTS: 22,55 Journaal. 23.00 23.10 Filmverslag van de Tour de France. FRANS-BELGIë 19.00 Berichten. 19.03 Reflets du Libé ralisme. 19.33 Tekenfilm. 19.40 Les hom mes volants,, filmfeuilleton. 20.00 Jour naal. 20.30 Eurovisie: Filmverslag van de Tour de France. 20.40 La révolte des dieux rouges, film. 22.00 Le carrousel aux images: nieuwe films. 22.30 Journaal en filmverslag van de Tour de France. VLAAMS-BELGIë 19.30 Tijd voor u: Lily en de politie man. 20.00 Nieuws. 20.20 Programmaover zicht. 20.25 Sportnieuws. 20.40 De Flint- stones. 21.05 Oud en nieuw Egypte (Egypte, o Egypte), exploratiefilm. 22.10 Première: programma met filmnieuws en fragmenten uit nieuwe films. 22.55 Nieuws. selectiewedstrijden in de dojo van de heer Nauwelaerts d'Age, een beslissings wedstrijd moet houden tegen Joop Gou weleeuw (Delft) van het CIOS te Over- veen. Daar zal worden beslist wie van beiden ons land bij de Olympische Spe len in Tokio mag vertegenwoordigen. George Noordhof staat erom bekend, dat hij altijd graag zijn presentator, de Utrechtse journalist Dick van Ruler in zijn proeven betrekt. Ditmaal moet Dick een pseudo-tasje'srover uitbeelden, die een meisje aanrandt en het op haar tasje gemunt heeft. Onder grote hilariteit van de camera mensen moest Dick een poging doen om de 21-jarige Marga de Boer uit Am sterdam haar tasje met een ruk te ont futselen. Maar met een welgerichte worp werd Dick van Ruler door de kordate schone tegen de mat geworpen en zó klem gezet, dat hij kreunde van pijn. Even later gingen de zware judo reuzen nog even enkele worpen demon streren en hun lichamen beukten zo hard tegen de matten, dat de camera's en microfoonhengels stonden te trillen. Ook in deze aflevering van „Hoé be staat het?", is het George Noordhof ge lukt om belangstelling te wekken voor het wonderlijke complex, dat wij sport plegen te noemen. De N.T.S. neemt zondag 12 juli aan staande op het tweede net van 20 tot 21.05 uur rechtstreeks van het Zweites Deutsches Fernsehen een uitvoering over van „Cavalleria Rusticana", opera van Pietro Mascagni naar het gelijkna mige stuk van Giovanni Verga. De medewerkenden zijn Maria Kouba (speelt de rol van Santuzza) Herbert Schachtschneider de rol Turiddu), Maria van Ilosvay (Lucia), Tom Krause (Al- fio), Ursula Gust (Lola), Martina Otto (buurvrouw), Het radioorkest van Ham burg en het omroepkoor. De muzikale leiding berust bij Herman Hildebrandt. De regie is in handen van Ettore Ceila. Woensdag 15 juli zendt de N.T.S. op het tweede net van 20.20 uur tot 22 uur de door Luigi Comencini geregisseerde film Heidi uit De voornaamste rollen worden vertolkt door Elisabeth Sieg- mund, Toman Klameth en Theo Lingen. Het operaseizoen betekent voor de Italiaanse stad Parma elk jaar een gro te gebeurtenis. De hele bevolking leeft mee met de voorbereiding van Verdi's opera „Louisa Miller" waarmee het seizoen geopend zal worden. Dit was voor de Amerikaanse regis seur Robert Morgan aanleiding tot het maken van een documentaire, die hij de titel „In the mouth of the wolf" meegaf en die maandagavond om 21.50 uur in het filmprogramma van de N.T.S. wordt vertoond. Niet alleen wordt in deze film een blik achter de operaschermen ge worpen, ook de Italiaanse sfeer is goed getroffen. Mede daardoor is zij voor dc operaliefhebbers alleszins interessant. Tot de medespelenden behoren Margha- rita Roberti die ook het verhaal van de film vertelt en Venato Cioni. Medewet king verleent het koor en orkest van de opera van Parma onder leiding van Roberto Erede. De N.T.S. presenteert vanavond het toneelspel „De schelmenstre ken van Scapinvan Molière in een vertaling van Erik Vos. Op de foto een scène met Peter van der Linden (Scapin rechts) en Paul Meyer (Silvestre). (Advertentie) Gemonteerd met Vredestein banden. Dacht U nu werkelijk, dat de Beatles zo nieuw waren? Vergis U niet, er is niets nieuws onder de zon. Ook de Beatles zijn dat niet, bovenstaande foto bewijst het. Het is namelijk de foto van een jon geman, die ons werd toegestuurd door een lezer. De foto is in 1890 gemakt. Aan het Beatle-type man keert niet veel; zelfs het colbert jasje heeft de styi van deze dagen. Waarmee bewezen is, dat je van héél goede huize moet komen, wil je origineel zijn. (Advertentie) (Van onze verslaggever) Dezer dagen is het bericht te verwach ten, dat de heer J. van Os van den Abeelen, de parlementaire redacteur van V.A.R.A.'s t.v.-rubriek „Achter het Nieuws", zijn functie ter beschikking stelt. Zijn terugtreden is het gevolg van een conflict met de heer Wigbold, de leider van de „Achter het Nieuws"-rubriek, een conflict tussen journalistiek verant woordelijkheidsbesef enerzijds en de t.v.- stuntgeest anderzijds, die bij de VARA in de heer Wigbold verpersoonlijkt schijnt. Het is intussen niet uitgesloten, dat de heer van Os van den Abeelen nog af en toe, als incidenteel medewer ker bij de V.A.R.A. op de beeldbuis zal verschijnen. De heer van Os van den Abeelen is 1 maart 1963 bij de V.A.R.A.-t.v. in dienst getreden. Hij verzorgde er ook de rubriek „Mijnheer de voorzitter". Voor dien heeft hij als parlementair verslag gever gewerkt bij het Parool en de Nieuwe Rotterdamse Courant. 55 55' Om 20.05 uur is een opname te be luisteren van de muzikale legende „la croisade des enfants" van Pier Né De N.C.R.V. biedt om 20.20 uur weer tijd voor de radio-vossenjacht Tot be sluit wordt om 23.00 uur het "program ma platennieuws uitgezonden. Het t.v.-spel van deze avond begint om 21.01 uur. Onder regie van Frans 't Hoen voert de toneelgroep De Nieuwe Comedie het bekende stuk „De schel menstreken van Scapin" van Molière op met Peter van der Linden in de hoofd rol. De Westdultse vocaliste Caterina Va- lente is te Venetië uitgeroepen tot de beste soubrette van de twaalf deelne mende Eurovisielanden. De Franse chansonnier Vves Montand won de eer ste prys als de beste zanp-er in het po pulaire genre, terwijl de Australische sopraan Joan Sutherland de erepalm kreeg als de beste zangeres in het klas sieke genre. Voorts veroverde de Engelse Cathe rine Boyle de prijs voor de beste t.v.- omroepster en werd de Italiaan Walter Chiari uitgeroepen tot de meest ge waardeerde t.v.-komiek. Ook de Engelse acteur Kenneth More, de Spaanse-Franse Antonio en de Franse revuedanseres Zizi Jeanmaire deelden in de prijzen- lawine. Alle bij de Eurovisie aangesloten lan den zullen op 12 september aanstaande een show uitzenden waarin de winnaais optreden van het „t.v.-euro: prijs van de stad Venetië". Geef uw lievelingsvogel het beste: p3luis verpakte vogelvoeders! Het Russische persbureau „Tass" heeft meegedeeld dat een groep Russi sche geologen onlangs een bezoek bracht aan het woestijngebied in de repu bliek Kagakagpak, en daarbij een groot honderd miljoen jaar oud „ijzeren bos" ontdekte, dat was blootgelegd duor krachtige winden. De geologen waren van het bos, „dat muziek voortbracht", zo onder de m- druk, dat ze het vergeleken met ,,e Martiaanse rakettodrome". Aanvankelijk verkeerde men in het ongewisse over de manier waarop de „muziek" werd geproduceerd tot men constateerde dat het wind was, die door de holle, met ijzer geïmpregneerde stammen blies. Het voorhistorische bos is het derde dat in een volmaakt versteende staat wordt gevonden. De andere twee liggen in Arizona in Amerika en in de repu bliek Georgië van de Sovjet-Unie. Sergi Sjoelts van het Russische geo logische instituut in Leningrad zegt dat de rotsachtige boomstammen de resten zijn van een oud mngrovebos. (Advertentie) Ofschoon ik niet gaarne terug kom op mijn onderwerp van daags tevoren, is het deze keer toch dringend nodig. Want het is met die Amerikaanse student die het land werd uitgezet, allemaal nóg erger dan het ANVV meende. Het was namelijk niet zo maar een ge wone student, geen Amerikaan zo als er zoveel zijn, neen, het was (neemt u even de hoed af) de zoon van een miljonair. Terecht verkeert nu Den Haag in staat van vreselijke opwinding. Daar hebben we Aiet alleen een Amerikaan beledigd, doch een mil- jonairszoon! Het ministerie van buitenlandse zakèn heeft, goddank, reeds een telegram met excuses aan pa de miljonair gestuurd en de am bassade in Washington zal ons diepe, diepe berouw bevestigen door de ouders van de uitgewezen jongeman een geldelijke schade- vergoeding aan te bieden. En laten we nu maar bidden dat ze dan in Amerika niet meer boos op ons zijn. En dat de vreemdelin genpolitie in Rotterdam bekeerd moge worden. Want daar vindt men het nog altijd een heel gewone zaak dat een jongeman die zo goed als zonder ene cent op zak naar Nederland komt gevaren, meteen teruggestuurd wordt .„Dat is de normale gang van zaken zegt men bij de politie." Jawel, maar het was een miljo- nairszoon! Uit Amerika nog wel. Dat moet toch voldoende zijn om de vreemdelingenpolitie stram in de houding te zetten. Maar neen, die doet alsof het een doodgewone vreemdeling zonder middelen van bestaan was. „Maar hij heeft helemaal niet eens gezégd dat zijn pa geld zat i had" merkte de politie nu achteraf i op." De jongen deed geen mond i open, hij gaf geen zinnig antwoord op welke vraag ook." Dat kan best zijn, maar als je pa een Amerikaanse miljonair is hoef je je niet te verlagen door met Ne derlandse politiemannen te praten. Dan zwijg je maar en als je in Amerika terugkomt, pep je pa en de kranten op. Dan weet fijn heel de wereld ivelk een zeldzaam on derontwikkeld gebied Nederland is. Een land van pummels waar ze Amerikaanse miljonairszoons be schouwen als een wezen van de ge wone lagere orde, dat aan wétten onderworpen zou zijn. Nu mag u tegenwerpen dat de Amerikaanse immigratiedienst be slist ook niet zo hoffelijk is jegens lieden die het zouden wagen zon der geld en zonder welomschreven doel de Verenigde Staten te betre den. Maar dat is heel wat anders. Dan komt een ordinair Nederlan- dertje het heilige grondgebied van Uncle Sam bezoedelen. Hier echter daalt een miljonairszoon goedgun stig af naar het ingedijkt moerasje dat Nederland heet. En dan dienen de bewoners van dat drassig stukje grond keurig in de houding te staan, de hoed in de hand en het hoofd juist voldoende gebogen om te tonen dat we weten hoe het hoort. Gelukkig dat Den Haag onze ex cuses al heeft aangeboden. En la ten we pa miljonair gauw geld ge ven. Misschien, heel misschien wil hij dan weer goed op ons wezen. Dat zou, voor het ANVV, het mi nisterie en voor ons allen een grote voldoening zijn. PRAET-MAECKER HEAR YE Londenaars hebben gisteren een stadsomroeper met wapperende jas panden op een scooter door de stad kunnen zien ijlen, de zilveren bel achterop gebonden. #36 „Gerekend in miljoenen, bev+ u echt niet zó oud DRONKEN De 54-jarige David Marlowe-Howells, een rij-instructeur die in 1962 zyn rij bewijs verloor omdat hij dronken achter het stuur gezeten had, is dins- dag beboet met vijf pond sterling, omdat hij zich weer beschonken had voortbewogen op een paard, vanaf het zadel zwaaiend met een na- genoeg lege fles brandewijn. KERSTKAART De manschappen van het Royal Ar- my Ordnance corps in Londen hebben i geprotesteerd tegen een corpskerst- 4 kaart waarop een munitie-opslagplaats staat afgebeeld. Brigadier Volkers, de verantwoor delijke man, zei: „Ik begrijp niet waar ze zich druk over maken. Het is een kwestie van persoonlijke smaak. Er zijn mensen die graag een afbeelding van een kabouter zien, anderen zullen deze munitie-opslagplaats mooier vin- den". SLANG Een Maleisische pyton heeft in de dierentuin van Colchester in Engeland f zyn buurman, een kaaiman, geëlek- troduceerd. De slang woelde een verwarmings- kabel bloot die in contact kwam met 4 de scheiding tussen beider verblijven, j Het water in de tank van de kaaiman J trad op als geleider en doodde hem. ZONDER BOVENSTUK Pubeigenaar Charles Farrow uit t Londen heeft een dame uit zijn be- drijf gezet die er in bovenstukloze japon was binnengewandeld, „omdat ze de cliëntele van haar bier afhield''. Farrow zette later een bordje voor het raam waarop stond dat hij tot zijn grote spijt, door de klachten van vele gasten, geen dames in bovenstuk- 1 loze japonnen kon toelaten. Om haar evenwel verlegenheid te besparen, al- dus de tekst op het bordje, kunnen ze van de barman vesten krijgen in een kleur die ze zelf mogen kiezen. DE GEZONDBIDDER De 46-jarige Billy Goodison uit Huddersfield in Engeland heeft dins dag wel voor de rechter toegegeven dat hij zijn gezin niet onderhield, maar, voerde hij te zijner verdediging aan, „helderziende media hebben my verzekerd dat myn levensroeping de geestelijke heling is. Om de een of andere reden is dit niet te verenigen met handenarbeid". De rechter had met open mond zitten luisteren, en besloot de zaak aan te houden totdat over Goodison een psychiatrisch rapport zal zyn uit gebracht. spf* Opa's krant PATRONAATSGEBOUW Princenhage, 9 Juli 1914. Wij heb ben heden de teekeningen gezien van het patronaatsgebouw. Dat wordt een royaal gebouw. Een zaal van 25 meter lang bij elf meter breed; twee kleinere zalen van 9x9 meter, een vestiaire, een ruime speelplaats, een prachtig tooneel en ter weerszijden van het hoofdgebouw twee flanken voor de conciërgewoning. Als werkelijk gebouwd wordt, wat thans op papier staat, dan verrijst er een gebouw, waar we trotsch op mo gen zijn. Mhit ft 7/*4 Hij wilde een echt originele vakantie 86. „Dat was dat, Johan!" sprak baron Bluff voldaan. „De verdelging van mijn kos telijke pico diabolo-wespen is voorkomen! Morgen zal ik hen inzetten tegen de rupsen in de boomgaard. Een prach tige demonstratie zal dit wordenl" „Ahem!" mompelde de bra ve knecht eerbiedig, „Wel licht zal uw demonstratie op tegenstand stuiten van de eigenaar dezer boomgaard' Zijn ervaringen met uw in secten zijn niet. „Onzin, Johan!" sprak de baron kort. „De goede man zal mij met zijn dankbaar heid overstelpen, als ik hem red van zijn rupsenplaag! Miljoenen zal hij mij bieden voor enkele van deze zeld zame pico diabolo's!" „Zoals u wilt, baron!" sprak Johan, opklarend. „Inderdaad!" Riep de baron vol vuur uit. „Morgen wordt een grootse dag voor alle tuinders en gaardenienl Cët maar op!"

de Stem | 1964 | | pagina 7