Kustvaarder aan de grond Auto-show VAKANTIE KOOPJES Garage 't Westen SPREEKUREN Nieuw herindelingsplan voor eiland Tholen Explosieve ballonnen Borstels beveiligen Aikmaars zebrapad J.J.J.v.d. Griek VAKANTIE 1964 Mishandeling van agent 2?5 jaar geëist Valse dollars in Utrecht Zeehondjes spoelen bij tientallen aan Gemeente Arnemuiden Goedkope dag Dames regenjassen 8.75 Goedkope dag Dames regenjassen 12.75 enz. Goedkope dag Wollen zomermantels 25.00 enz. Goedkope dag Wollen zomermantels 35.00 enz. Goedkope dag Terlenka Heren pantalons 19.95 Goedkope dag Jongens pantalons 6.95 Goedkope dag Jongens pantalons 9.75 - 16.75 Goedkope dag Nylon jacks De Kledingbokser DAGBLAD DE STEM VAN DONDERDAG 9 JULI 1964 Voorstel van Gedeputeerde Staten: Goede kwaliteit vee keuringen te Heille Dagvaardingen in portefeuille Maleisië Soebandrio gaat wapens halen Kamer graag akkoord met mijnbijdrage Nieuw reglement wegverkeer: dit jaar nog niet Ontslagen B.B.- kringhoofd kreeg ongelijk Rectificatie afwezig NIEUWS DAGBLAD DE STEM verkopers of aankomend verkopers a. commies b. klerk Zeeuwsch-Vlaamsche Tramweg- Maatschappij N.V. Zaterdag 11 zondag 12 juli pracht kwaliteit korte pijpen 6 t.m. 12 jaar pracht kwaliteit (lange pijpen) leeftijd 8 t.m. 16 jaar voor dames en kinderen 20.00 Bierkaaistraat 30 Hulst (Van onze verslaggever) G.S. hebben de gemeenteraden van alle gemeenten op het eiland Tholen een gewijzigd herindelingsplan van de ge meentegrenzen op het eiland doen toe komen. De herziening houdt in: Stavenisse. De grenzen met St.-Maar tensdijk worden gecorrigeerd en er heeft een herziening van de grenzen met St.- Annaland plaats, waarbij enig grondge bied aan die gemeente wordt afgestaan. Sint-Annaland. Behalve dat deze ge meente er grondgebied van Stavenisse bij krijgt, bepaalt de wijziging zich tot enkele correcties wat betreft de gren zen met St.-Maartensdijk. Enig gebied van Poortvliet en een heel klein gedeelte van Oud-Vossemeer worden aan deze gemeente gevoegd. Oud-Vossemeer. De wijzigingen van de grenzen met St.-Annaland en Poort vliet beperken zich tot enkele correcties. Wat betreft de wijziging van de gren zen met Tholen zou gesproken kunnen worden van een ruiling van grondgebied. Het tot Tholen behorende gebied van de Broek- en Roolandpolder, waarvan de bewoners op Oud-Vossemeer zijn ge oriënteerd, wordt bij deze gemeente ge voegd. Tholen. De grenswijzigingen met Oud- Vossemeer zijn bovenstaand reeds aan gegeven. De wijziging van de grens met Poortvliet betreft slechts enkele correc ties. Poortvliet. De wijzigingen van de gren zen met St.-Annaland, Oud-Vossemeer en Tholen werden reeds hiervoor aangege ven. De grenswijzigingen met Scherpe- nisse en St.-Maartensdijk betreffen slechts wat ruimere correcties. St-Maartensdijk en Scherpenisse. Be halve hetgeen reeds hievoor is meege deeld over de grenscorrecties met de om liggende gemeenten, zullen de gebieden van St.-Maartensdijk en van Scherpenis se worden samengevoegd tot een nieuwe gemeente St.-Maartensdijk. De kernen van deze twee gemeenten liggen slechts twee kilometer van elkaar. De grens russen deze twee gemeenten loopt op een grillige wijze door de bedijkte Pluim- pot. G.S. voeren hierbij aan dat in ver band met de realisatie van de plannen voor de Pluimpot als industriegebied, re creatiegebied etc. wijzigingen van deze grens noodzakelijk zal zijn. Gezien de te verwachten ontwikkeling in deze streek achten G.S. samenvoeging van deze twee gemeenten zeer wenselijk omdat door samenvoeging het inwonertal en de op pervlakte worden uitgebreid. Hierdoor zal een breder draagvlak worden verkre gen. De verschillen in godsdienstige en politieke gezindheid zijn volgens G.S. zo danig dat zij een samenvoeging niet in de weg behoeven te staan. (Van onze correspondent) Te Heille (gemeente Sluis) werd de jaarlijkse keuring gehouden van rund vee. Aan deze keuring was dit jaar ook een varkenskeuring verbonden. De aan voer voor beide keuringen was zeer rede lijk, en het aangevoerde materiaal uit stekend van kwaliteit. In de middag uren sprak wethouder J. A. Gevaert na mens het gemeentebestuur. De jury be stond uit de heren ir. W. L. Harmsen, rijkslandbouwconsulent, J. de Bruijne uit St. Laurens en J. H. ter Keurs uit Goes. De uitslagen luidden: Varkenskeuring: dekberen voor 1 ok tober 1962: 1. Camiel R. C. Jansen, Wa terlandkerkje; 2. Arthur B. de- Meijere- van den Abeele; dekberen van 1 okt. 1962 31 dec. 1963: 1. Gijs de Meijere-van den Abeele; 2 Piet R. Focke Sluis; opfokberen 1. Karei R. C. Jansen, Waterlandkerkje; gedekte zeugen: Birgitta R. Focke, Bea trix idem; gedekte zeugen geboren in 1962: 1. Carien R. Focke; la Cato R. Focke; 2. A. J. Tresonnier, Sluis; 3. Ciska A. J. Tresonnier; zeugen, geboren van 1 januari 1963 tot en met 31 oktober 1963: la. Peter R. Focke; lb. Blara J. Ramme- laere; 2. Klazien id.; 3 Brista id.; zeugen met biggen voor 1 november 1962: 1. Carolien R. Focke. Zeugen met biggen v.a. 31 december 1962: 1 Hilda R. Focke; 2 Astrid J. van Hal Eede; opfokzeugen v.a. 1 november 1963: la R. Focke, lb id. lb en 2 J. van Hal Eede, 2b R. C. Jansen Opfokzeugen v.a. 1 februari 1964: la J. Rammelaere, lb Karlien, lc Ciska; be- drijfscollecties: 1 R. Focke, lb A. J. Tresonnier; kampioen zeugen: R. Focke. Reserve-kampioen: J. A. Cauwels. Kam pioen beren: R. Jansen, Waterlandkerkje Reservekampioen: De Meijere-van den Abeele, Eede. Rundveekeuring: vaarzen IV2 tot 2 jaar: 1 Lena R. Focke; 2 Stella Jos de Rijeke; 3. Jantje Johanna R. Focke; 4. Mona J. de Rijeke; 5. Cora idem; 6. Mia J. Cau wels; vaarzen 1 tot IV2 jaar: 1. Mina Jos de Rijeke; 2. Sara idem; 3. Lena idem; 4 Nellij A. Tresonnier; kampioen vaar zen: Mona J. de Rijeke; stieren: Selma Luijtse, Jos de Rijeke, Rudolf St. de Smet; tweejarige melkkoeien: Selma J. de Rijeke; Lea J. Cauwels; Mina R, Focke; Neeltje J. de Rijeke; Dora J. Rammelaere; Greta Wed. van Deurssen kampioen: Bea; reserve-kampioen Nanny; driejarige melkkoeien: 1. Nanny Jos de Rijeke; Mona id., Paula St. de Smet; Dina id.; Dientje A. Tresonnier; Roza Wed. van Deurssen; Sonja St. de Smet; vierjarige melkkoeien: Anna Tresonnier; Jenny Rammelaere; vijfjarige melkkoeien Bea J. Rammelaere; Betsie André Calus; Karin J, Rammelaere; Selma J. de Rijeke; Gonda J. Rammelaere; Suzanna Wed. v. Deurssen; zesjarige melkkoeien: Habel- tje R. Focke; Paula Ang. Calus; Sara R. Focke; Brunette; zevenjarige melkkoeien: Gonda J. Cauwels; Lena idem; Nanny Jos de Rijeke. (Van onze verslaggever) In Hoge en Lage Mierde kwam P. K. uit Vlissingen in juli van het vorige jaar in botsing met een tegenligger. Volgens zijn verklaring ontstond de botsing, tus sen twee auto's, doordat hij wat ver moeid was en verblind werd door de te genligger. Bij het ongeluk liep een pas sagier van K. een knieletsel op. Mr Adriaansen uit Vlissingen verde digde de man gisteren voor de Bredase rechtbank. Hij vroeg clementie vooL* zijn cliënt, die ook nog dagvaardingen heeft van rechters in Rotterdam en Arnhem K. had al een strafblad. Volgens de ver dediger moest de rechtbank de ve^woA- ding van de passagier niet te hoog op nemen en geen acht slaan op de tijd dat de gewonde niet kon werken. De passagier deed namelijk net als K ,,in boter". K heeft bekendheid gekregen als botersmokkelaar. De raadsman vond het daarom uitgesloten, dat de gewonde een financiële strop heeft opgelopen Verdachte, die gedetineerd is in Vlis singen, werd door de officier van justitie beticht van grove schuld. De officier eiste vervolgens twee weken gevange nisstraf en een jaar ontzegging van rijbevoegdheid. Op 16 juli spreekt de rechtbank het vonnis uit De Groningse kustvaarder „Fivel" is in de nacht van dinsdag op woensdag omstreeks drie uur op de Westerschelde tussen Vlissingen en Ritthem vastgelo pen ter hoogte van ,,De Schone Waar din", en gistermorgen om elf uur weer vlot getrokken. Een sleepboot van de firma Muller uit Terneuzen versleepte de kustvaarder naar de Vlissingse na ven. De „Fivel". die 498 ton meet. maak. te water door enige lekken in de romp. Het schip is geladen met stuk goed. Waarschijnlijk doordat het roer onklaar is geraakt, dreef de „Fivel" die op weg was naar Antwerpen, naar de wal van Zuid-Walcheren. Het liep vast vlak bij een zandbank. De bemanning heeft het schip niet ver laten. De Indonesische minister van Buiten landse Zaken, dr. Soebandrio, is woens dagmorgen naar Moskou vertrokken om besprekingen te voeren over de leve ring van Russische wapens die zullen worden gebruikt tegen de federatie Ma leisië, Voor zijn vertrek zei de Indonesische minister, dat zijn bezoek aan Rusland ten doel heeft om besprekingen te voe ren over „projecten, economische hulp en de levering van wapens voor de ver nietiging van de kolonialisten". Soebandrio maakt de reis in gezel schap van de opperbevelhebber van het Indonesische leger luitenant-generaal Admad Yani en drie functionarissen van het ministerie van Buitenlandse Zaken Soebandrio zei, dat hij in Moskou de Russisch-Indonesische besprekingen zal voortzetten waarmee president Soekarno en de Russische eerste vice-premier Mi- koyan vorige week een begin hebben gemaakt. De Indonesische minister waarschuw de, dat Indonesië zal overgaan tot de vernietiging van Koeala Loempoer en Singapore als Maleisië een aanval on derneemt op Indonesisch grondgebied. De politie van St.-Helens in Engeland heeft een speurtocht in gezet naar een straatverkoper die honderden ballonnen heeft ver kocht welke mogelijk ernstige ontploffingen kunnen veroorza ken. Dat was tenminste de eruaring van een 19-jarig meisje dat met een klap tegen de vloer sloeg te midden van een dikke laag witsel en kalk van het plafond, toen één van de balonnen ontplofte. Volgens de moeder van de he vig geschrokken jonge dame deed de ontploffing het huis trillen op zijn grondvesten en kwam ieder een toesnellen om te kijken wat er was gebeurd. De politie tracht thans de ver koper op het spoor te komen voor een onderzoek naar het voor de balonnen gebruikte gas. Twee jaar en zes maanden gevangenis straf met aftrek van voorarrest voor wederspannigheid tegen twee agenten met zwaar lichamelijk letsel van een hunner als gevolg, heeft de officier van justitie bij de rechtbank te Amsterdam gisteren geëist tegen de 32-jarige im porteur Martin B. uit de hoofdstad. Toen twee agenten in burger hem bij zijn woning aanhielden, vroeg verdachte of hij nog even zijn auto mocht afslui ten Dit werd echter niet toegestaan. Toen begon B. zich tegen zijn over brenging naar het politiebureau heftig te verzetten. Een der agenten sioeg hem, na een waarschuwing, met zijn gummi stok. De verdachte zei ter zitting een slag' over zijn hoofd te hebben gekregen Daarop was hij woedend geworden en had in razernij op de hoofdagent W.J. Berentsen geslagen. Verdachte was gaan gillen, waarop buurtbewoners toeschoten, die de agenten aanvielen. In dit handgemeen was de hoofdagent door een winkelruit gedrukt en had een zware hersenschudding plus gekneusde nekwervels opgelopen. Uitspraak 15 juli. 1 - Alkmaar zal als eerste gemeente een proef nemen met een nieuwe vinding, die de veiligheid van de zebrapaden voor voetgangers moet verhogen. Deze vinding, die door een borstelfabriek in Alkmaar wordt toegepast, bestaat uit een borstelstrook langs de zebrapaden. De borstels, die van trottoirband tot trottoirband zullen lopen, zijn bevestigd in betonnen blokken, die hiervoor in het wegdek ter weerszijden van de ze brapaden worden aangebracht. De bor stels komen ongeveer vijf centimeter boven het wegdek uit en moeten het voor de weggebruikers duidelijk zicht baar maken, dat zij een oversteekplaats voor voetgangers naderen. Daar de bor stels zijn vervaardigd van nylonhaar, kaatsen zij 's nachts het licht van de lampen der voertuigen terug, hetgeen eveneens de duidelijkheid beoogt te vergroten. (Van onze parlementaire redacteur) De Tweede Kamer heeft zich woensdag zeer dankbaar tegenover de regering ge toond, die via een bijdrage van 25,5 mil joen gulden voor de sociale fondsen, de steenkolenmijnindustrie in Limburg een forse steun in de rug heeft willen geven. Het daartoe ingediende wetsontwerp werd door alle fracties aanvaard als een mid del om het vertrouwen in de Nederlandse mijnen, dat door de sterk teruglopende bedrijfsresultaten ernstig was ondermijnd weer te vergroten. Zoals minister An- driessen in de Tweede Kamer meedeelde, heeft reeds de indiening van het thans aanvaarde wetsontwerp tot een verbete ring van het klimaat niet onaanzienlijk bijgedragen. Het aantal Nederlandse ar beiders, dat zich in de eerste vijf maan den van dit jaar heeft aangemeld is dub bel zo hoog als over dezelfde periode van het vorige jaar, terwijl het aantal ontslagnemingen van ruim 180 tot min der dan 600 is teruggelopen. (Van onze parlementaire redactie) Het wordt in Haagse overheidskringen nauwelijks waarschijnlijk geacht, dat dit jaar nog de door prof. Belinfante voor bereide wijziging van het Nederlandse wegenverkeersreglement tot stand zal ko men. De hele, thans volledig voorberei de materie moet nog in de minister raad aan de orde worden gesteld, daar na zullen organen als de colleges van Gedeputeerde Staten en de Raad van State hun adviezen nog moeten uit brengen en tenslotte is er dan nog de uieindelijke vormgeving op grond van deze adviezen. Deze procedure kan bij na niet in de nog resterende maanden worden afgewerkt, temeer niet omdat er de vakantiemaanden nog afgaan. Het wordt in Den Haag niet voor mo gelijk gehouden, dat het nieuwe 12gle- ment gedurende enige tijd soepel zal worden toegepast om de weggebruikers aan de nieuwe voorschriften te wennen. Iets dergelijks is ook gebeurd ten aan zien van de zebrapaden. Tot de nieuwe voorschriften behoring richting aangeven bij passeren, het verbod om te lang zaam te rijden het dwingend opvolgen van op het wegdek aangebrachte pijlen en andere aanwijzingen, het toestaan van rechts passeren bij filevorming. Verschillende van deze voorschriften sluiten aan bij bepalingen, die elders in Europa van kracht zijn. (Van onze verslaggever) In het wisselkantoor van het station Utrecht zijn zaterdagmiddag 14 valse biljetten va.n honderd dollar gewisseld, afkomstig van een grote partij dollar biljetten die door valsemunters ver moedelijk In 1949 in Frankrijk zijn ge maakt. De biljetten werden door de dienst doende vrouwelijke loketbediende gewis seld tegen een enveloppe, waarin zich 4700 gulden bevond. Zij was opgebeld door iemand, die zich uitgaf voor de di recteur van het wisselkantoor in Amster dam. Hij kondigde aan, dat zich binnen een half uur een zekere O'Brien aan het loket zou vervoegen met 14 biljetten van 100 dollar; daarvoor in de plaats moest zij de enveloppe met het bedrag geven. Toen even later O'Brien aan het loket kwam, handelde de loketbediende zoals haar was gezegd. Omdat zij later voor de zekerheid de directeur in Amsterdam belde, kwam uit dat een onbekende haar moest hebben gebeld. Een onderzoek bracht aan het licht dat de biljetten vals waren. Merkwaardig is dat de eerste biljetten van de grote, in 1949 vervaar- dige valse partij, in april van datzelfde jaar in Utrecht werden ontdekt. Voor het uitgeven van deze biljetten is inder tijd in Frankrijk een aantal mensen zwaar gestraft, de valsemunters zelf zijn nooit achterhaald. De valse biljetten zijn nauwelijks te onderscheiden van echte honder-dollar-biljetten. De zeehonden langs de Wadden- kust schijnen op het ogenblik een moeilijke tijd door te maken. Vooral pas geboren dieren spoe len bij tientallen aan en zijn door gaans reeds in een dusdanige conditie, dat ze binnen korte tijd sterven. Welke omstandigheden de oorzaak zijn, is moeilijk te zeggen. Sommige mensen bewe ren, dat de olieboringen in dit ge bied een onrust onder de dieren tot gevolg heeft, waardoor de zee hondemoeders niet voldoende op htm kroost letten. Een zeehonde- wijfje zwemt namelijk achter haar baby aan. Wordt ze daarbij afge leid, dan raakt ze haar jong kwijt en is dit reddeloos verloren. Vaak zijn de aangespoelde kleu ters reeds dermate door de bran ding en ontberingen afgemat, dat ze om het leven komen. Bij de nog in redelijke conditie verkerende jongen stelt de kustbevolking dik wijls pogingen in het werk om ze te redden. Vier van deze hooguit twee weken oude diertjes werden dezer dagen naar Artis gebracht. Daar heeft men zeer speciale maatregelen genomen om de dier tjes in leven te houden, hetgeen een hele onderneming is. De centrale raad van beroep heeft gisteren het beroep van de heer Cort- vliet uit Oisterwijk tegen zijn eervoj ont slag als assistent-kringhoofd van de be scherming bevolking verworpen. Het assistent-kringhoofd werd in juni 1961 ontslagen omdat zijn functie werd opgeheven. Er werd een nieuwe grote re kring gevormd, die zijn betrekking overbodig maakte. De heer C. Vatte dit besluit op als een formele kwestie. Hij verkeerde in de mening dat hij eerst door de oude kring moest worden ont slagen om vervolgens weer te worden benoemd door de nieuwe. Daarom bleef hij tot eind '61 doorwerken. Dit was mogelijk, omdat hij niet door de kring- raad, maar door de verschillende ge meenten waar hij lessen gaf. werd be taald. Toen de heer C in november '62 be greep dat zijn ontslag definitief was, ging hij tegen deze beslissing in beroep. De beroepstermijn was daar toen echter reeds lang verstreken, reden waarom het ambtenarengerecht in Den Bosch zijn be roep had verworpen. De centrale raad deelt deze mening H. KREDIET, Orthopaed. Chirurg „BERGZICHT" maandag 9.30—10.30 uur. „ST. JOANNA" donderdag 9.30—10.30 uur. ARTS TERNEUZEN van 11 juli t.m. Z augustus Waarneming door de artsen Bos en Hoving ook vandaag weer in de advertenties in Struyk Oosterhout. In enige af delingen van ons bedrijf be staat nog werkgelegenheid voor serieuze, actieve medewerkers. Ervaring in betonverwerking verdient aanbeveling, maar is geen vereiste. Geïnteresseer den kunnen onze personeels chef belle onder no. 01620-3941 of riaar hem toekomen op kan toor, Koningsdijk 69. Zonodig komen wij u graag thuis be zoeken 2776-X Aantrekkel. bijverdienste ge boden in de avonduren. We gens enorme uitbreiding van onze leesmap kunnen wij nog enkele aktieve bezorgers voor onze leesmap gebruiken. Brie ven aan Danklof, Postbus 192 Tilburg. 12465 Meisje biedt zich aan voor hulp in de huishouding. 2 da gen per week. Br. onder no. 12461. Bijk. Hulst. Bontmantels. Reuze uit meer dan 200 stuks. Nu zomerprijzen Kees v.d. Ven Nieuwlandstraat 3, Tilburg. Tel. 04250-26617 X Z.z. naaimachines v.a. 275,-, 298,- enz. Bij Bekkers kopen is vertrouwd kopen. Alle merken dus ruime keuze. Gevestigd sinds 1890 leveranciers o.a. rijk en gemeente. 10 zaken in Ne derland door centrale inkoop het voordeligst. Inruilmachs. 35 45,- elektr. 90 -. Enigst adres in Breda Boschstr. 67, telefoon 41725 na 6 u. 01601-259 X Ideaal voor het Veerse Meer Grote mah. B.M., 16 m2. in zeer goede staat met buiskap nieuw grootzeil en dektent. Te bevr. Jachthaven Serry Oud-Loosdrecht, tel. 02958-3404! Mutsaerts kinderwagen te koop Te bevr, Steenstr. 13, Hulst. Braadkuikens te koop a f 3 - per k.g. geslacht gewicht, j. F. Stok, 's-Heerenhoeksedijk 10 Ovezande. 13197 Zuiniger stoken door deskundi ge voorlichting. Subliem ver zorgd kleurenfolderpakket gra tis op aanvraag. Permanente keuze uit circa 100 olie- en ko len convectors model 1964. Bra bants Oliehaardenpaleis, Markt 33, Etten. tel. 01608-2310. 82614 LikdoornS onroerend goed vroe ger misschien. Maar sinds Elas- tocorn niet meer. Elastocorn, de elastische likdoornpleister laat pas los als de likdoorn los laat. 6 stuks 75 ct. Bontmantels. Keuze uit meer dan 200 stuks. Nu zomerprijzen Kees v.d. Ven Nieuwlandstr. 3, Tilburg, tel. 04250-26617. 2759 Juffr. zoekt in Hulst 1 of 2 lege kamers. Brieven bureau dagblad de Steih 83204. Huur nieuwe televisie met alle programma's voor een gering bedrag per maand. Geen voor uitbetaling. Altijd recht van koop. Vandaag besteld, morgen bij u thuis! Bel (ook 's avond nr. 01184-4410 of 01180 - 3973 of 01100-5397 of 01150-200. Roosendaal te koop: Modern woonhuis woon- eetkamer 3 sl.k., douche, incl. vloerbedek king en oliekachel. Spoedig vrij te aanvaarden. Tel. 01650-6567. Br. ond. no. 021159. Per B.B.A. naar Kaatsheuvel (Efteling) met lijn 34-35 via Dorst, Ryen, Dongen, Autobus sen vertrekken van Breda Em- mastraat o.a 10.30, 12.00, 13.00. Terug uit Kaatsheuvel o.a 15.45 17 35. 18 50 Volledige in- lichtingen kantoor B B.A Sta tionsplein 12 Breda tel 39750. 81460-X Kredieten voor meubelen en woningtextiel rechtstreeks van fabriek. Zeer 'soepele betaling. Geheimhouding verzekerd. Vraagt vrijblijvend inlichtingen Brieven Postbus 251, Rotter dam. De firma Stekelinck en de Baat* Kade 5, tel. 01178-462, Sluis vraagt voor haar afdeling herenconfectie Sollicitanten worden opgeroepen voor de betrek king van: ter secretarie, in vaste dienst. a) Diploma G.A. I en volledige bekendheid met de linanciële administratie vereist, terwijl studie voor het diploma G.F. tot aanbeveling strekt. Salaris: f 695.tot f 821.p.m. excl. 4% huur- compensatie. Vergoeding secretariaat Advies commissie Woonruimtewet f 280.per jaar. Woning is beschikbaar. b) Bezit van U.L.O.-diploma of daarmede gelijk te stellen opleiding en studie voor het diploma G.A. I vereist. Enige kennis van het registra tuurstelsel en de werkzaamheden verbonden aan een afdeling Algemene Zaken strekt tot aanbeveling. Salaris: f 406.— tot f 532.p.m. excl. evt. 4% huurcompensatie. Beneden 21 jaar aftrek. Aanstelling boven het minimum-salaris is mogelijk. Alle secundaire regelingen zijn van toepassing. De gemeente is aangesloten bij het I.Z.A.-Zeeland. Sollicitaties binnen 8 dagen na het verschijnen van dit blad aan de burgemeester. Wilt U naar zee en strand Neem een dagretourtje naar Cadzand. Met ingang van zaterdag 11 juli t.m. zondag 30 augustus 1964 rijden wij dagelijks, met uitzondering van maandagen en vrijdagen, met speciale bus (sen) naar Cadzand-strand. Voor vertrektijden van de verschillende plaatsen, zie de dienstregeling uitgave Z.V.T.M. blz. 44 uitgave Zeeuwse Reisgids blz. 69 Nadere inlichtingen worden gaarne verstrekt: Z.V.T.M. Terneuzen, telefoon 2392, Axel' 558 - 559 en bij de Agenten. Terneuzen, 7 juli 1964. DE DIREKTEUR Krediet tot f 4.000,-, voor aan koop meubelen en woningtex tiel. Vraagt gratis folder. Dis crete behandeling en zeer la ge aflossingen. Postbus 1083, Rotterdam. Te huur op mooi Walcheren nieuwe 4 pers. caravan 5 min. van bos en zee. Noordstr. 14, Grijpskerke (Zld.) Te huur aang. 18 juli uwe ca ravan, 4 pers. met bovendien slaapruimte voor 3 pers. in ge sloten voortent; toilet en ver warming. Op 1 ha eigen bos, (omheind). Schitterende omge ving bij zwembad in omg. Bre da f 125,p.w., f 475,— p.m. Brieven onder no. 83175. Sportvissers, iedere zaterdag en zondagmorgen vaart het m.s. Hoop uit. Steiger Katse Veer (Tel. 01100-7955). Plm. 6 km van Goes. In bouwvakva kantie elke dag. 13193 Karmann Ghia type 1500 >62-'63 Sunbeam Sport 6'3. Mercedes 190D '60, V.W Variant type 1500 '63 Opel Kapitan '63 Opel Re kord '60, Volvo 444 '58, Fiat 600 '56. Diverse V.W.'s de Luxe '62 en '61. Diverse V.W.'s-Standard De Jong's Garage Bedrijf Tel. 01656-245 Nispen. 021142-X Belcrum-garage vraagt steeds aanrijdingvrije auto's v.a. 1959 te k. Min. Kanstraat 18 - 20 Breda, tel. 01600-39870. 82880 Goggo Glas '58, Fiat Multiplex '59, Fiat 2100 '60, V.W. 1500 S '64 2300 km gelopen, Ondine '62 D.K.W. Hardtop '57 V.W. Pick-up '60, V.W. busjes '61, '60, '59, '58 '57 Ford busjes '60, '59, '58. Alles onder garan tie. Inruiling en financiering, mogelijk. Tel. 01653-254. A. Her mans Rugstr. 8 St.-Willebrord Te koop aangeb. Opel i. pr. st. Dr. Struyckenstr. 191A, Breda. Te koop Duitse Herden, 2 mnd kamp. afst. f 65,Tel. 070- 725793. 83128 Dé stoppelknol Is .Nobitter' (in de plastic bus). Bestel nu bij uw zaadhandel, 021153-X Wilt u 3 tot 4 gulden verdienen op vers vlees? Stap deze week nog de Ziezomarkten van Edah binnen. Aan het Dr. Struyc- kenplein en in de Ginneken- straat kijkt de superslager al naar u uit. X Men praat erover I Men vindt het leuk l Men vindt het een enorme besparing; winkelen in de ZieZomarkten van Edah aan het Dr. Struyckenplein en in de Ginnekenstraat. Ook u bent van harte welkom. Tot straks me vrouw! Slager groenteman en kruidenier kijken al naar u uit. X Wat Is waarheid? Wat voor de pén „waarheid'* is, is voor de ander „leugen" Kom kijken of wij de waarheid spreken, wan neer wij beweren, dat u in héél Breda niet zulk kostelijk vers vlees kunt kopen, tegen lagere prijzen dan in de ZieZomark ten aan het Dr. Struyckenplein en in de Ginnekenstraat. X Gewoonten zijn vaak slechte raadgevers. Doorbreek eens een gewoonte. Het geeft nieuw le„ ven. Het geeft „nieuw" leven en „voordelig" leven, wanneer u uw koopgewoonten eens door breekt en deze week nog bin nenstapt in onze Ziezo- markten aan het Dr—StruyC' kenplein en in de Ginneken. straat. X Gezelligheid en voordeel gaan hand in hand, wanneer u win kelt in de nieuwe ZieZomark ten van Edah aan het Dr. Struyckenplein en in de Gin nekenstraat. Wilt u 3 tot 4 gul den per week minder besteden aan vers vlees en het toch eten? Dat kan. Stap deze week de ZieZomarkten van Edah eens binnen X Afgemat? Moe? Schleffers bloedwijn helpt bijzonder snel. Bevat aktief Lecithine, vitami nen en mineralen, werkt bio- vitaal, Exclusief bij apothekers drogisten. DOORLOPEND VANAF 9.00 - 20.00 UUR. Peugeot 403 1961 Mercedes benzine 1961 Chevy II 1962 Mercedes diesel 1958 -1962 Ford Zephyr 1961 Peugeot 404 1962 Volvo 122 S 1963 Opel Kap. luxe 1961 Opel Rekord 1700 - 4 d. 1961 Ford Zephyr 1958 Vauxhail Victor 1959 Volvo P 444 1956 Verscheidene Stationwagens en bestelwagens. Al deze wagens zijn in zeer goede sfaat en worden onder garantie verkocht. Financieren mogelijk. OOSTBURG fel. 01170-2255 - 01171 -290 De zaak met de meest tevreden klanten tedere dag geopend van 96 uur, vrjjdags tot 9 uur, 's zondags van 26 uur. 100 garantie op al onze goederen. ■■■MHUUWUMUUUUUMI

de Stem | 1964 | | pagina 6