„MARIA TERWEEL" MODERN IN OPZET Middenstand acht ontsluiting Zak van Z.-Beveland urgent Ontslag van ambtenaar te Clinge kwam in beroep J. Mannaert uit Hulst 25 jaar muziekleraar Volgende week inzegening door mgr. De Vet en opening door commissaris der koningin1 Overgangstehuis Stichting Almut Röszler als organist te Middelburg i Stichting Zeeland: Ernstig tekort aan accommodatie en deskundigen Centrale raad doel uitspraak overr veertien dagen MOBIELE WIP HERENIGT WIPSCHUTTERS Belgisch motorjacht op Westerschelde in moeilijkheden KENT met het nieu we MICR0NITE filter verzekert u van het beste evenwicht tus sen filterwerking en zuivere, zachtesmaak Plannen Symptoom Di iscussie Zevibel houdt jaarvergadering DAGBLAD DE STEM VAN DONDERDAG 9 JULI 1964 „Nu de economische ontwikkeling zich duidelijker gaat aftekenen in onze pro vincie vraagt de ontwikkeling op maat schappelijk en cultureel gebied extra aan dacht. Er is soms een schreeuwend te kort aan accommodatie en aan deskun digen in allerlei sectoren. Versnippering van organisatie, energie, geld en kader is voor ons gewest, meer nog dan elders, onverkoopbaar". Dit staat in het jaar verslag 1963 van de Stichting Zeeland. Het verslag meldt dat op het gebied van het maatschappelijk werk vooral de zwakzinnigenzorg veel studie en overleg heeft gevergd. Buiten de r.-k. kring kon het gespecialiseerde maatschappelijke werk niet van de grond worden gebracht. Gedacht wordt aan de oprichting van een provinciaal stagecentrum voor maat schappelijk werk. Alle vier „zuilen" van het maatschappelijk werk in Zeeland hebben zich hier achter gesteld. De rea lisering van het project heeft voorrang gekregen. De situatie op het gebied van de dorps huizen is volgens het verslag nog onbe vredigend. Onder de plaatselijke bevol king leven vaak te weinig initiatieven. Het plannen maken gaat onvoldoende samen met een verkenning van de wer kelijke behoefte. Een dorpshuis wordt te veel gezien als een stuk „dorpsaanzien". In 1963 heeft de stichting besprekingen gevoerd over dorpshuizen in Aagtekerke, 's-Graven- polder, Terhole, Kloosterzande, Haam stede, Wemeldinge en Colijnsplaat. Er zijn oriënterende gesprekken ge weest over een sociaal-cultureel streek- centrum in Hulst en over Schuttershof in Goes. (Van onze verslaggever Volgende week maandag wordt huize Maria Terweel aan de Kloe- tingseweg te Goes door de Bisschop van Breda, mgr. G. de Vet ingeze gend. De commissaris van de Ko ningin in Zeeland, jhr. mr. A. de Casembroot zal de officiële ope ning verrichten. In Maria Terweel worden chronische zieken en invaliden verzorgd en ver pleegd, terwijl men een bijzondere aan dacht schenkt aan hun revalidatie. Ver der wordt ook voorzien in de behoeften van ouden van dagen en anderen. Deze moderne verpleging en verzor ging is geheel nieuw van opzet in Ne derland. Het is geen specifiek zieKen.iuis en ook geen specifiek verzorgingsU huis, maar het is een tussenvorm van deze beide instellingen. Het is de oodoeling dat de mensen, die hier komen, naast verzorgd ook gerevalideerd worden. Het belangrijkste gedeelte van net tehuis wordt dan ook gevormd door de afdeling heilgymnastiek en massage, waar de heer De Haas de sceper zwaan. In deze afdeling en in de hoogttzonafde- ling wordt de gehele dag gewerkt om de patiënten te activeren door middel van fietsen, speciale trapjes, apparaten voor armbeweging, massage hoogtezon etc. Naar aanleiding van de resultaten die men in deze afdelingen met cl* patiënten weet te bereiken, wordt voor non een volledig dagprogramma samengesteld Naast déze fysische therapie zijn de pa- tién ten twee maal per week bezig met welfarewerk. Dit kan ook eigenlijk als fysische therapie aangemerkt worden omdat de patiënten hiervoor intensief hun handen moeten gebruiken Zodoende worden de patiënten eigenlijk de gehele dag bezig gehouden. Ook net sociale werk in Maria Terweel ontbreekt niet. Er zal gestreefd worden naar een uit wisseling van patiënten tussen zieken huis en verzorgingstehuis enerzijds en Maria Terweel anderzijds. Wanneer de patiënten voldoende gere valideerd zijn, worden ze geplaatst in het overgbngstehuis, waar ze weer lang zamerhand aan het normale huiselijke leven kunnen wennen. Dit overgangste huis heeft het karakter van een pension en er zijn geen speciale voorzieningen in aangebracht. Deze voorzieningen zijn wel aange bracht in het verpleeg, en verzorgings tehuis zelf Hiervan kan o.m. vermeld worden de speciale douche, die zo ge maakt is dat de patiënten er liggend gebruik van kunnen maken. Bij de te levisie die in de fraaie recreatiezaal staat, zijn geluid en beeld gescheiden. Via een soort hoorapparaat kan tedere patiënt afzonderlijk luisteren terwijl er voor de patiënten die niet willen luiste ren geen geluidshinder bestaai Het gebouw op zich is doemiatig in gericht Men heeft een dubbel corridor- systeem toegepast, met aan weerszijden kamers voor patiënten In de hal is'een fraai schilderwerk van Hans Heeren aan gebracht en ook de tuin is aanli Lkkelijk Binnenkort zal aan de achteizijde nog een stuk tuin bijkomen. Om de leerlingen, die de cursus zie- kenverzorgster volgen, te herbergen, heeft men enkele maanden geleden, het huis van de vroegere directeur van ge meentewerken te Goes, de lieer J Lind- hout aan de Kloetingseweg aangekocht. Dit huis is enkele dagen geleder leeg gekomen en reeds over veertien dagen In de afdeling heilgymnastiek en massage worden de patiënten gere activeerd. De foto toont mevrouw F-. van der Maas-Bierens, die in Maria Terweel weer heeft leren lopen. Links dokter J. Weiten, geneesheer directeur van Maria Terweel. Rechts zuster R. Witte en de heer G. de Haas, die de leiding heeft van de revalidatie-afdeling. zullen de eerste meisjes hel gebouw, waarin 15 meisjes onderdak kunnen vin den, gaan betrekken. Een mentrix, een gediplomeerd ziekenverzorgster en as sistente van de masseur, zal de leiding hebben over het gebouw dat Ter Welle zal gaan heten. De geneesheer-directeur van Maria- Terweel is dr J. Weiten. Dr Weiten is huisarts te Goes en heeft zich gespeci aliseerd in de gerontologie. Verder heeft dr Weiten ook zitting in het hoofdbestuur van de Nederlandse Bond van Bejaarden, waar hij de me dische aspecten behandelt en er veel toe helpt bijdragen dat het bejaardenpro bleem steeds meer op een moderne ma niet wordt aangepakt. De directrice van het ziekenhuis is zuster Eurosia van de congregatie van de zusters „Onder de Bogen" uit Maas- stricht, terwijl er zes zusters van deze congregatie, die ook in het ziekennuis St. Johanna de verzorging van de zieken op zich heeft genomen, in Maria Terweei werkzaam zijn. In totaal 'beschikt het tehuis over on geveer 25 man personeel. Gezien het feit dat het aantal patiënten 50 bedraagt (de capaciteit is 60) is 't een zeer ideale toestand dat er voor elke twee patiënten één verpleegkracht beschikbaar is. Ver der is ook dr Credit uit Middelburg als orthopedist aan de inrichting verbonden Huize Maria Terweel valt onder de stichting Katholieke Verpleegtehuizen Midden Zeeland. De stichting is opgericht op 14 januari 1960 te Goes door dr J. Weiten, arts te Goes pater drs J. Roof. leraar te Goes en de heer J. Seghers uit Roosendaal. Er werd een bestuur samengesteld uit vertegenwoordigers van geheel Midden- Zeeland. Dit bestuur vond de gemeenten 's Hee- renhoek en Ovezande bereid garant te staan voor rente en aflossing van het kapitaal. In deze fase van ontwikkeling we.'d contact opgenomen met dé heer A Nol len uit Den Bosch, die reeds véél er varing op het gebied van financiering van internaten en verpleegtehuizen heeft. Momenteel heeft er een bestuurswijzi ging plaatsgevonden Het bestuur van Maria Terweel is nu a.v. geformeerd: voorzitter de heer A. Nollen, vice-voor- zitter, pater J. Roof, penningmeester secretaris de heer B. Speetjens, bestuurs- Op de voorgrond het nieuwe „home voor de leerling verpleegsters. Het zal over ongeveer tw^e weken in ge bruik genomen worden. Op de achter grond het nieuwe beddenhuis in aan bouw van het St. Joannaziekenhuis. lid de heer Willemse, bestuurslid de heer Koopmans en als bisschoppelijk com missaris werd benoemd de deken van Goes. Ter gelegenheid van deze bestuurs wisseling zal a.s. maandag een steen worden gelegd De heer J. Jansen, een van de pa tiëten, oefent met een pas binnen gekomen toestel. Is een voorwaardelijke gevangenis straf een gegronde reden om een amb tenaar te ontslaan? Deze vraag beheer ste een zaak waar de Centrale Raad van Beroep in Utrecht zich gisteren mee heeft beziggehouden. Het was de zaak van gemeente-amb tenaar G. uit Clinge, die wegens vals heid in geschrifte tot een voorwaardelij ke gevangenisstraf van twee maanden was veroordeeld. Dit was voor he4 ge meentebestuur van Clinge reden cle man uit zijn functe te ontslaan. Het Ambte narengerecht in Roermond wees het be roep van de ambtenaar tegen het ont slagbesluit af. De ambtenaar ging tegen dit besluit in beroep bij de Centrale Raad, maar nam niet de moeite gistel en bij de be handeling van zijn zaak tegenwoordig te zijn of een gemachtigde te sturen. Mr. J. J. van der Weel uit Middelburg, de vertegenwoordiger van zijn tegenpar tij, was daardoor- de enige die gisteren afin het woord kwam. Mr. Van der Weel merkte op dat naar zijn oordeel een voorwaardelijke vrijheidstraf we! degelijk een goede reden was om een ambtenaar te ontslaan. Hij zag de ver oordeling tot een gevangenisstraf als on voorwaardelijk, ook al heeft de tenuit voerlegging op bepaalde voorwaarden niet plaats. Hij achtte het on'eggen van een dergelijke voorwaardelijke straf voor een ambtenaar van een zodanig blame rend karakter, dat hij niet kan worden gehandhaafd. De Centrale Raad doet over twee we ken uitspraak. De wipschutters in Zeeland hebben plannen om een mobiele wip aan te schaffen. Een dergelijke wip wordt voor al van belang geacht om provinciale en internationale wedstrijden vlotter te ia- ten verlopen. De Zeeuwse Sportraad heeft over deze zaak geadviseerd aan de Nederlandse Sport Federatie. In het advies wordt verzocht dit ro- ject te financieren uit de toto-gelden. Dc Nederlandse Sportfederatie heeft het verzoek nog in behandeling. Intussen heeft het gemeenschappelijke belang van dc mobiele wip de wipschutters uit Zeeuwsch-Vlaanderen en Zuid-Beveland die in twee afzonderlijke bonden ver enigd zijn, dichter bij elkaar gebracht. Er wordt naar gestreefd een fusie tus sen de beide Bonden tot stand te bren gen. Deze zou overigens niet binnen twee jaar te verwachten zijn. Er zijn op het ogenblik in Europa twee mobiele wip pen in gebruik. Een van deze wippen wordt hydraulisch opgezet. De mobiele wippen zijn op de onderstellen van zwa re trucks gemonteerd. De kosten worden op 9.000 gulden geraamd. DE P.T.T. stelt de aannemer, die ver antwoordelijk is voor het breken van een telefoonkabel bij De Bilt, voor de schade aansprakelijk. Een groot deel van het land was erdoor zonder telefoon ge komen. Het orgelconcert dat mevrouw Almut Röszler de aanwezigen in de Nieuwe kerk te Middelburg aanbood, bestond ge heel uit werken van Joh. Seb. Bach. De organiste, die als docente voor orgel en piano aan de Landeskirchemusik Schule in Dusseldorf verbonden is, had als be gin- en eindwerk een Praeludium en Fuga gekozen, met als groot middenwerk de Triosonate in E klein, terwijl als in termezzi tussen de grote werken twee maal Zwei Leipziger Chorale gespeeld werden. Na een kort inleidend woord van Jan Rijn, die de organiste aan het publiek voorstelde, begon Almut Röszler naar concert met een Praeludium en Fuga in G groot, een werk uit de beginperi ode van Bach. Hoewel bleek, dat me vrouw Röszler een organisatie van klasse was konden wij haar registerkeuze in dit eerste werk niet erg bewonderen; dit geldt met name voor de midden stem. De grote Triosonate die de hoofd schotel vormde van dit orgelconceit, werd een ware belevenis. Het eerste deel van deze E moll sonate gaat via een Adagio inleiding snel over in tempo Vivace. Hier werd alles even doorzich tig gespeeld in de bovenstemmen, dii alles vergezeld van „lichtvoetig" pe- daalwerk. Het hoogtepunt vormde wel het middendeel van deze sonate, het An dante, dat in een quasi Adagio tempo op ongeëvenaarde wijze werd gebracht, met zulk een voordracht en op zo'n muzikale wijze, dat het diepe indruk heeft gemaakt op de toehoorders. Het sluitstuk van deze avond was een Praeludium en Fuga in E klein, het grootste dat Bach heeft geschreven. Ook dit werd op een fantastische wijze uitgevoerd, vooral de Fuga, moeilijk met melodische en ritmische problemen, die schijnbaar moeiteloos werden opge lost. Opmerkelijk was ook het feit, dat de organiste de vele versieringen op zulk een voortreffelijke wijze uitvoerde, ook daar waar ze voor de pedalen neerge schreven staan. A. L. (Van onze correspondent) Het Belgische motorjacht Sonsy kreeg woensdagmiddag op de Westerschelde, ter hoogte van Ossenisse, motorpech en kwam door de sterke zuidwestenwind in moeilijkheden. Vanuit Hansweert voer het bergingsvaartuig „Haai" ter assisten tie uit. Dit nam het jacht op sleeptouw en bracht het veilig in Hansweert binnen. (Advertentie) Hoe beter het filter... hoe zachter de smaak P. LORILLARD COMPANY U.S.A. FIRST WITH THE FINEST CIGARETTES-THROUGH LORILLARD RESEARCH (Van onze correspondent) Op zaterdag 11 juli a.s. zal de muziek school Semper Ga.udete haar directeur, de heer J. Mannaert uit Hulst, huldigen in verband met diens zilveren jubileum als muziekleraar en als praktizerend mu sicus. Zaterdagmiddag zal de jeugd drumband door Hulst trekken. Vervol gens wordt een demonstratie gegeven op de markt, waarna de muziekschool van Clinge een concert zal verzorgen. Tussen de concertbedrijven door zal de heer Mannaert worden toegesproken door de voorzitter van Semper Gaudete. De heer Mannaert zal daarna worden mee getroond naar zijn woning aan de Van Maelstedeweg, waar gelegenheid zal zijn hem te feliciteren. De heer Mannaert is de zoon van een timmerman, een beroep dat aanvankelijk ook hij koos. In zijn vrije tijd beoefende hij de muziek als hobby. Oorspronkelijk trachtte hij zichzelf muzikaal te bekwa men, later volgde hij lessen aan het Ko ninklijk Conservatorium te Antwerpen, Succes bleef niet uit: hij wist een cur sus. die normaal vijf jaar duurt, in twee jaar te beëindigen. Gedurende zijn studies leidde hij ..uit liefhebberij" de Hulster- sche Orkestvereniging. Deze vereniging boekte onder zijn leiding veel successen. Toen de studies aan het conservatorium beëindigd waren wijdde hij zich geheel aan de muziek. Hij kreeg een groot aan tal leerlingen en verwierf zich een druk ke werkkring. Ondertussen bekwaamde hij zich in het dirigeren van harmonie- en fanfaregezelschappen. In 1939, nu dus 25 jaar geleden, kreeg hij de bevoegd heid daartoe. Gedurende verschillende jaren daarna was hij directeur van mu ziekgezelschappen uit o.m. Kloosterzan de, Sas van Gent, Koewacht, Hulst, Graauw. St.-Jansteen, De Klinge (B.) en Assenede (B.). Hij wist het muzikale peil van deze ge zelschappen aanmerkelijk te verhogen. Meerdere malen nam hij met verschil lende van de verenigingen deel aan bondswedstrijden, doorgaans met succes. In 1956 werd de heer Mannaert benoemd tot leraar aan de Zeeuwse Muziekschool in Hulst, die in hem altijd een waarde volle kracht heeft gehad. Dhr. Mannaert is vanaf de oprichting van Semper Gaudete te Clinge - in 1955 - directeur van deze muziekschool en is tevens nog dirigent van de Verenigde Vrienden te Sas van Gent. Minister Bot gaat een prettige va kantie tegemoet. Hij kan zijn kof fers volstoppen met nieuwe adviezen. Daar is allereerst 't nogal pedante plan van de AVRO om haar de volle buit van 't tweede net toe te delen, en heeft de NTS een nieuw plan aan de minis ter gezonden, natuurlijk strekkende tot respecteren van de omroepen, maar tegelijk tegemoetkomend aan de se rieuze kandidaten, die zich voor de uitzending van reclame hebben aange meld. Het komt erop neer, dat de re clame in handen komt van kranten en weekbladen, die nu eenmaal als deskundigen op dit terrein kunnen gelden en die een morele aanspraak op gebruik van een nieuw medium voor hun oude vak kunnen doen gel den. De bestaande omroepen zouden dan de programma's moeten verzor gen, die strikt gescheiden zouden blij ven van de advertenties. Opbrengsten zouden verdeeld moeten worden over de exploitanten van de reclame en over de omroepen, die voor het pro gram moeten zorgen. Het plan heeft een gezonde basis. Scheiding van re clame en program is evenzeer gewenst als scheiding van advertentie en nieuws in een dagblad. De voorgestel de kandidaten hebben in dit opzicht een ervaring, die in de tv niet onge bruikt mag blijven. Gaandeweg heeft half Nederland zich aangemeld om een graantje te mogen meepikken op het nieuwe Bussumse erf, maar de minister zal een keuze moeten maken. Laat hij hiervoor dus mensen uit het vak kiezen. Branchebescherming be hoeft niet tot sigarenwinkels beperkt te worden. Wat de programma's betreft, laat dit voorstel vele kansen open. Men kan zich zoiets als een nationaal pro gram denken, dat door de omroepen wordt verzorgd. Zo kan men tot een even eenvoudige als gezonde oplossing komen, die niet alles op losse schroe ven zet, wat tot dusver is gegroeid. Wie een doorbraak uit de zuilenrij wenst, kan getroost worden met de gedachte, dat zo'n samenwerking voor één programma ook al een doorbraakje betekent. JV/lr. Dake is een Nederlandse journa list. die correspondent is geweest voor een aantal bladen in Moskou. Zijn openhartige verhalen mishaagden de Russische autoriteiten en hij kreeg een wenk te verdwijnen. Hij vertrok. Thans zou hij door een aantal bladen en de V..P.R.O. uitgezonden worden om do reis van minister Luns naar de Sovjet-Unie te verslaan. Men vond hem daarvoor zeer geschikt, vooral omdat hij Russisch kent. Een visum werd aangevraagd en toegezegd. Doch op het laatste nippertje bleek, dat de formaliteiten niet gereed waren. Mr. Dake moest achterblijven. Och, een drama is het niet. Maar wei een symptoom. Nog altijd houdt men in Rusland niet van vrije onbeschroomde berichtgeving door deskundigen, die door de uiterlijke en officieel geleide waarnemingen heen kunnen kijken. Tijdens het bezoek van de staats secretaris van economische zaken drs. J. Bakker aan Zeeland op 6 en 7 april van dit jaar heeft de commissaris van de koningin in Zeeland, jhr. mr. A. de Casembroot de middenstand in de Zak van Zuid-Beveland opdracht gegeven zelf eens met plannen en wensen naar voren te komen om de ontslui ting van dit gebied te bevorderen. Dit zei de commissaris van de ko ningin naar aanleiding van een rede van de voorzitter van de katholieke mid denstandsfederatie in Zeeland, de heer W. Remyn uit Ovezande. De heer Remijn zei toen dat et in de Zak van Zuid-Beveland voor een gunstige uitgroei van de middenstands- bedrijven geen mogelijkheid aanwezig is. omdat er een aantal belemmerende factoren in het spel zijn. Teneinde deze belemmerende factoren op te heffen pleitte de middenstandsvertegenwoor diger, naast het instellen van een ont- wikkelings. en saneringsfonds, het van toepassing verklaren van een gedeelte van de kernfaciliteiten voor dit gebied en het instellen van een stichting struc tuurproblemen, voor een snellere ont wikkeling van de Zak en voor het aan leggen van goede ontsluitingswegen van dit gebied. Het is dus thans ongeveer vier maan den geleden dat de middenstand van de commissaris van dc koningin de op dracht kreeg zelf met plannen voor dit laatste naar voren te komen. Deze bestaande weg is echter op het ogenblik veel te smal en te slecht om als een goede ontsluitings- en verbin dingsweg te fungeren. Daarom acht de middenstand het urgent dat de verbete ring en verbreding van deze weg sne«- ler wordt aangepakt. Deze urgentie wordt door de middenstand ook nog be nadrukt door het feit dat men bij het gereedkomen van de Sloeweg zo spoedig mogelijk een goede verbinding vanuit de Zak wenst naar het Sloegebied. Ook een goede verbinding met Goes acht men gewenst. Eigenlijk heeft de bestudering van dit ontsluitingsplan ertoe geleid dat ook an dere voor de middenstand in geheel Zee land belangrijke problemen onder de loep zijn genomen. Dit in samenwerKing met verscheidene provinciale en maat schappelijke instanties. Men hoopt nog in het najaar de be studering van de gehele middenstands problemen, die zich in Zeeland voordoen te kunnen samenvatten in een rappor? Voor het echter zover zal zijn zullen nog diverse besprekingen plaatsvinden. 1. rijksweg 58. 2. de geprojecteerde weg tussen Sloe en rijksweg 58. 3. de verbetering en verbreding van deze weg wordt door de midden stand voor de ontsluiting van de Zak van Zuid-Beveland van veel belang geacht. Tn „Ruim Zicht", kaderblad van het N.K.V., hebben drs. A. L. M. Ar nolds en dr. Hirdes gepleit voor een voortgezette discussie over „de pil", mits zoals eerstgenoemde het for muleert aan de algemene voor waarden voor een vrije discussie wordt voldaan, o.a. dat men met enige kennis van zaken daarover kan spreken. Geen overbodige voorwaarde! Dr. Hirdes legt er de nadruk op, dat bij het we reldwijde beraad niet alleen de in breng van artsen, psychologen en so ciologen van belang is, maar bovenal van iedere gehuwde leek. Waarbij dan echter ook nog de aantekening past, dat de leek misschien te zeer geneigd zal zijn het vraagstuk te benaderen vanuit persoonlijke moeilijkheden rondom de beleving van de seksualiteit. Terwijl het voor de gezagdragers een handicap kan zijn bij hun deelnemen aan een vrije publieke discussie, om dat hun,bijdrage zo gemakkelijk wordt verbonden aan hun gekwalificeerde positie, waardoor die bijdrage vrijwel onmiddellijk een ander gewicht en een andere kleur krijgt. Een belangwekkende bijdrage tot de discussie vonden we in „Rheinischer Merkur" van de katholieke theoloog prof. Werner Schöllgen en de pro testantse theoloog prof. Walter Kün- neth. De eerste betoogt dat we tegen over de neergang van de moraal ons niet in een paniekstemming moeten laten afglijden en dan naar het voor beeld van de Jansenisten vluchten in het even valse en vooral onvruchtbare uiterste van het rigorisme. De pro testantse theoloog ziet in het gebruik van de pil onder strenge dokterscontrole geen bezwaar, maar hij waarschuwt met nadruk tegen de grote gevaren, die een algemene vrije beschikbaarstelling kan oproepen. „Die gemakkelijke ver krijgbaarheid verleidt tot bandeloos heid en geeft aan de gewetenloosheid een brede speelruimte. De onbegrens de veralgemening van deze methode is een vrijbrief voor de ongehuwden en moet een voortschrijdende demora lisatie inleiden, afgezien van het feit, dat een ongecontroleerd gebruik schade voor de gezondheid met zich brengen kan." Dit aspect van de zaak mag en zal in de discussie zeker niet buiten be schouwing blijven. De vereniging tot bevordering van de Zeeuwse visserijbelangen „Zevibel" be legt in het jeugdgebouw te Bruinisse op zaterdag 18 juli een jaarvergadering. Na afloop van de vergadering houdt dr. A. Drinkwaard een spreekbeurt over het onderwerp „Alles verandert", het geen met dia's wordt toegelicht. Daarna vindt een officiële ontvangst plaats door het gemeentebestuur van Bruinisse.

de Stem | 1964 | | pagina 5