Gemeentebestuur IJzendijke organiseert een „burgerdag" Zeeuwsch-Vlaanderen Feest gestoord van Goese brandweer BEGIN GEMAAKT MET HET ECONOMISCH ONDERZOEK zuid-beveland Loods in Vlissingen afgebrand Avontuur op Veerse Meer ,Ay:' Sasse raad acht bestuurs school nuttig instituut DOE mee! 2 GOES Middelburg wint A.O.W. toernooi Lange Nieuwstraat wordt geasfalteerd Dagblad De Stem Brand bij De Schelde In Zeeuwsch-Vlaanderen Aardbeien werden goed betaald Proefstation Wilhelminadorp AFWIJZEND VOORSTEL AANGEHOUDEN Discussies over algemene bijstandswet EHBO-diploma voor noodwachtplichtigen Zuiveringsstation rioolwater dan officieel in gebruik HARTEN VIJF Giro 11 55 55 5 Bromfietser aangereden te Oostburg EXAMENS HOOGWATER Vandaag Morgi en De tijd is LOCH MONSTLI H Stoel a\ van polil militair Dagelijks bes NKV samengi Gestolen w waren gij DAGBLAD DE STEM VAN DONDERDAG 9 JULI 1964 Robour heeft het A. O.W.-toernooi voor veteranen georganiseerd. De oudge dienden lieten nog vele staaltjes van goed voetbal zien. In poule A eindigde Goes door een beter doelgemiddeide als eerste, Vlissingen tweede en Zierikzee derde. In poule B eindigde Middelburg bovenaan, H.V.V. '24 tweede en Robur derde. De strijd om de vijde en zesde plaats werd pas in de laagste minu ten door Robur in haar voordeel be slist (1-0). «Vlissingen en H.V V '24 streden om de derde en vierde nlaats en hier was het Vlissingen dat met 2-0 aan het langte einde trok. De finale tussen Middelburg en Goes 'liet bij via- gen nog goed spel zien. De oudjes van beide ploegen streden fel om het winnende doelpunt. Een door Goes ge scoord doelpunt werd óp advies van de grensrechter door de scheidsrechter af gekeurd daar de bal achter de lijn zou zijn geweest. De finale eindigde in een gelijkspel (0-0) en daardoor moesten strafschoppen de beslissing brengen, wie winnaar van het toernooi zou wor den. Door Goes werd slechts één van de vijf strafschoppen benut. Middelburg benutte de eèrste twee direct en was daarmee winnaar van het A.O.W.-toer nooi Bij de prijsuitreiking in hec clubhuis van Robur voerde vice-voovzitter A. Hoogesteger het woord. De heer Pee man sprak namens Goes en prees Ro bur daarbij voor de durf iets derge lijks te organiseren. Biervliet RAADSVERGADERING De gemeenteraad zal vrijdag in open bare vergadering bijeenkomen. Op de agenda staan o.a. verhoging van het be drag waarmee deelgenomen wordt in de verwaarborgregeling van de frauderisico voor gemeenten. Voorstel tot herziening van het uitbreidingsplan en voorstel tot verkoop van bouwgrond aan H. de Ruijs- scher. Verder komen in behandeling ver zoek tot aankoop grond door A. Termont. Aanwijzing van een vertegenwoordiger in het bestuur van de bestuursschool voor Zeeland. Subsidieverzoeken van de plaat selijke gidsengroep en van het Humanis tisch Thuisfront te Amsterdam. LEDENVERGADERING De voetbalvereniging „Biervliet" houdt vrijdag een algemene ledenvergadering in het clublokaal „Het Oude Raedthuys". Naast het huishoudelijk gedeelte komen verder nog aan de orde een voorstel tot verhoging der contributies en der dona ties, bestuursverkiezing wegens het af treden van de heren C. Krocké en E. Doens, die beiden niet herkiesbaar zijn. Verder verkiezing van een elftalcommis sie en een kascommissie. Clinge Door Gedeputeerde Staten was een plan opgemaakt om de weg in de Lange Nieuwstraat te verbeteren. Deze weg zou een geasfalteerde rijbaan krijgen van 6 meter breed. Aan weerskanten komt een rijwielpad van ruim twee meter breedte. De totale kosten zullen 700.500 zijn. De gemeente zal slechts 35% van de ze kosten moeten dragen. De rest komt voor rekening van de provincie. In de raadsvergadering zei de heer De Keyzer het jammer te vinden, dat de weg Clinge Zandberg m.a.w. de verbetering van Het Zeegat weer enkele jaren achteruit gezet was. Volgens de voorzitter was dit niet waar, maar de grond welke van de dijk afgegraven wordt kan gebruikt worden voor de verbetering van de Lan ge Nieuwstraat. De raad gaf zijn goedkeuring aan de verkoop aan een zestal personen van grond in het uitbreidingsplan Z.W. De kopers zijn E. Bouwers, Em. Broeckaert, E. Roelans, J. Willaert, L. Vermeulen, P. Drumont. Aan de kopers zal een prijs van 9,per vierkante meter in reke ning gebracht worden. Wat betreft de bouwgrond in het uitbreidingsplan N.W. moest tot verhoging van de grondprijs worden overgegaan. Voorts zal de grond prijs per vierkante meter bedragen voor bungalows 16,voor middenstands- woningen f 18,voor woningwetwonin gen 15,—. voor winkels met bovenwo ningen 35,— en voor bejaardenwonin- gen 15,Voor volkstuintjes zal een be drag van 1,50 per vierkante meter ge rekend worden. Het ligt in de bedoeling om in de maand augustus het wegenplan aan te besteden. Nog dit jaar zullen ver scheidene straten klaar komen, zodat met 'eventuele huizenbouw een begin kan worden gemaakt. Reeds eerder was overeengekomen om in de gemeente een vijftal abri's te plaat sen. Deze zullen tezamen een bedrag van 7.000 kosten. Deze abri's zullen geplaatst worden te Kapellebrug, twee te Clinge Dagblad voor Zeeland KANTOREN voor Zeeuwsch-Vlaanderen: Steenstraat 14, telefoon 2377. Hulst voor Walcheren en Zuid-Beveland. Klokstraat 1, telefoon 6252. GOES Eerste redacteur Earploitatie- inspectie Zeelana L. K. M DE JONG tel. 2377 Hulst voor Zeeland F. DE LIGT tel. 6252 Goes privé 7300 Goes Redacteur voor Oost-Zeeuwsch- Vlaanderen en Kanaalzon# W. WOLTERS tel 2377 Hulst privé 2572 Hulst Redacteur voor West-Zeeuwsch- V laanderen J PETIT Br eedestraat 3A Ocstburg tel. 01170-2991 Redacteur voor Zuid-Beveland en Walcheren S. AUGUSTIJN, tel 6252 Goes Rayonbeheerder voor Zuid-Beveland en Walcheren K. MENU. tel 6252 Goes Prijs voor losse advertenties, bestemd voor de editie Zeeland f 0.18 per mm 1 mm ingezonden mededelingen s= mm gewone advertenties Bij contract aanzienlijke reductie „Kleintjes": 3 regels of minder t 1,— elke regel meer f 0,25 Als één regel gelden 23 letters en/oi leestekens. Bij plaatsmg ook in de Brabantse oplage resp. 1.60 en f 0,60. Bü 3 achtereenvolgende ongewijzigde plaatsingen de derde plaatsing tegen half geld. dorp, en twee te Nieuw Namen. Door de gemeente St. Jansteen en de Z.V.T.M. zal in de kosten worden bijgedragen. Er zijn plannen gemaakt om te komen tot de oprichting van een opleiding van administratieve ambtenaren. Dit zullen hoofdzakelijk gemeente-ambtenaren zijn. Er is een commissie gevormd, welke zich belast heeft met opstellen van de moge lijkheden. De kosten voor deelname be dragen 366. Als lid zal voor onze ge meente zitting hebben de secretaris Ch. IJsebaert en wethouder K. L. S. Willaert. In de rondvraag deelde de heer Plas- schaert mee, dat de riolering van de In dustrieweg lager ligt, dan de hoofdrio- lering in de Gravenstraat. Een en ander zal nader onderzocht worden. De heer Ferket maakte er bezwaar tegen, dat in de Hulsterloostraat aan beide zijden geparkeerd mag worden. In samenwerking met wegendeskundigen zal nagegaan worden of hierin verandering noodzakelijk is. Clinge SPORTVELDEN WORDEN VERBETERD Aan de Nederlandse Heidemaatschan- pij is opdracht gegeven om het gemeen telijk sportterrein te Clinge te verbe teren. De kosten worden geraamd op 5.780 gulden. De terreinen zullen aanmer kelijk verbeterd worden en ook de mol lenbestrijding krijgt de volle aandacht, aldus werd in de raadsvergadering mee gedeeld. De heer van der Kelen was bezorgd over de tijdsduur, waardoor de voetbal vereniging in moeilijkheden zou kunnen komen. Getracht zal worden om één veld tegelijk te verbeteren. Wat betreft het sportterrein te Nieuw-Namen is volledige overeenstemming bereikt met de eige naar. De benodigde gronden worden aan gekocht voor 400 gulden per ha waartoe de raad destijds zijn toestemming heeft gegeven. Met de pachters moet nog een overeen komst gesloten worden. Daarna kan op dracht gegeven worden voor egalisering en dergelijke. Het ingediende subsidie verzoek van de buurtvereniging De Op kopers uit de wijk Het Zeegat voor de kermisfestiviteiten kon niet in behande ling worden genomen wegens te late in diening. De heer v.d. Bulck vroeg of het niet mogelijk is een riolering in de Stroobrug- straat te Kapellebrug te leggen. De voor zitter deelde hem mede, dat hieraan de nodige aandacht besteed zal worden om dit werk zo spoedig mogelijk uit te voe ren. in Vlissingen, op een lerrem viatz bij de gebouwen van de PZEM is gisteren een loods van de aan nemersfirma E. uit Vlissingen ge heel afgebrand. De brand is ver moedelijk veroorzaakt door kinde ren, die met vuur speelden. (Van onze verslaggever) De Goese brandweer zat woensdag avond in de brandweerkazerne aan de borrel, omdat acht brandwachten eerste klas en twee brandwachten tweede klas hun diploma hadden ontvangen. Om kwart voor tien ging de alarmscheiMen dacht aan een lolletje. Het brandde ech ter wel. In de Ossenhoofdstraat woedde een uitslaande brand in een pakhuis van de gymnastiekwerktuigenfabriek „De Schel de" n.v. De brandweer verrichtte vlug werk. Binnen twintig minuten na de melding was de brand bedwongen. In een nabij gelegen ander pakhuis bevond zich een groot aantal flessen buta-gas, zuurstof en acetyleen. Het eerste wat de brandweer deed was er voor te zorgen dat het vuur niet naar dit pakhuis kon overslaan. Vijf jaar geleden heeft een brand gewoed in de spuiterij van de n.v. „De Schelde". (Van onze correspondent) Zeeuwsch-Vlaanderen gaat steeds meer betekenis krijgen als produktiegebied van aardbeien. Zoals van de meeste tuinbouwproduk- ten neemt ook de aanvoer van aardbeien by de fruitveiling in Terneuzen elk jaar toe. Dezer dagen hadden we met de heer P. van És, veilingmeester van de veiling „Zeeuwsch-Vlaanderen" in Ter- neuzen, een gesprek over de resultaten van deze teelt in het afgelopen seizoen. De heer van Es deelde ons mede, dat de gemiddelde aardbeienteler in Z. Vlaanderen, die een goed gewas had en dat de verzorging heeft gegeven die het nodig had, tevreden kan zijn over de teeltuitkomsten. In de twee voorgaande weken was er op de veiling in Terneuzen een aanvoer van bijna 43 ton aardbeien in doosjes. Deze brachten gemiddeld f 1,22 per kg op. Ongeveer de helft van het aanbod be stond uit het ras Red Gauntlet, waarvan de middenprijs f 1,39 per kg was. Talis man wordt ook nog vrij veel geteeld in Zeeuwsch-Vlaanderen. Dit ras kwam aan een gemiddelde prijs van f 1,03 per kg. Sengana deed gemiddelde f 1.03 per kg. Vooral de Red Gauntlet heeft het wel zeer goed gedaan in Terneuzen. Niet al leen de prijs van het produkt, dat in doosjes kon worden aangeboden, was goed, ook de kilo-opbrengst stemde tot grote tevredenheid. Er zijn in Zeeuwsch-Vlaanderen op het ogenblik tussen de 1Ö0 en 120 aardbeien telers, vertelde de heer van Es. Degenen, die góede zorgen aan het ge was besteedden, hebben er dit jaar dub bel profijt van gehad. Kwaliteit werd na melijk betaald. Van de totale aardbeien- aanvoer van de veiling in Terneuzen van ongeveer 150.000 kg is zeker 100.000 kg aangeboden in doosjes voor verse con sumptie. Een dergelijk percentage zal wel bij geen enkele andere Zeeuwse vei ling worden gehaald. De aardbeien in doosjes gingen over het algemeen naai de grote steden in Holland.' (Van onze correspondent) Aan boord van het motorjacht Comtessa, dat in de haven van Veere gemeerd lag, waren woens dag twee monteurs van een Eind- hovense fabriek aan het iverk. Tij dens de middagpauze besloten zij, met het bij het jacht behorende polyester volgbootje, een eindje te gaan varen. In de beschutte haven ging alles naar wens, doch toen zij eenmaal buiten het haven hoofd op het Veerse meer geraak ten kreeg de harde zuidwesten wind vat op het lichte vaartuig. Tot overmaat van ramp geraakte een der peddels buiten boord en dreef achter het bootje snel weg. Met één peddel was het vaartuigje volledig aan de wind overgeleverd, waarop de negentienjarige V. D. S. zich ontdeed van zijn boven kleding en te water sprong om de peddel op te halen. Terwijl hij naar de peddel zwom dreef het bootje steeds verder en kwam uiteindelijk tegen de wal bij Kamperland. Hoe hij ook zwom, het bootje kon hij niet meer bereiken. Hij raakte in het woelige water spoedig over vermoeid en moest zelfs de peddel weer loslaten. Het gelukte hem een steekbaken te bereiken en vandaar zwom hij naar het volgende steek baken, waar hij uiteindelijk ver moeid bleef hangen. Vanaf deze plaats werd hij gered deor de be manning van het patrouillerende rijkspolitievaartuig RP 5. Uitgeput werd hij aan boord genomen en in warme dekens overgebracht naar Veere. Zijn inmiddels te Kamper land gelande collega had daar een auto van sportvissers geleend en was daarmede in Kamperland hulp gaan halen,waarop een caféhouder botenverhuurder met een motor sloep uitvoer. Deze hoefde echter geen hulp meer te verlenen. Het gestrande bootje werd eveneens door de RP 5 naar Veere terug gebracht. Dezer dagen is het jaarverslag over 1963 verschenen van het Landelyk Proef station voor de fruitteelt in de Volle- grond te Wilhelminadorp. Vorig jaar kon een begin worden gemaakt met in tensivering van het algemeen fruitteelt- kundig onderzoek, tewijl ook een be gin werd gemaakt met het bedrijfs economische onderzoek ten behoeve van de fruitteelt. Al dit onderzoekwerk ge beurt onderleiding van de directeur van het proefstation ir. J. J. van Hennik die tevens rykstuinbouwconsulent is. De proeftuin in Wilhelminadorp werd in 1963 uitgebreid met een bodembehan- delingsproefveld voor peren, terwijl op de proeftuin voor het kleinfruit in Ka- (Van onze verslaggever) Een voorstel van b. en w. van Sas van Gent aan de raad van deze gemeente om niet deel te nemen in de gemeenschap pelijke regeling inzake de oprichting van de bestuursschool Zeeland heeft het tij dens de raadsvergadering niet gehaald. B. en w. hadden hun afwijzend voorstel gemotiveerd met de mededeling, dat uit niets is gebleken dat in Zeeuwsch-Vlaan deren een dependance van deze school Sint-Jansteen NIEUWBOUW AAN STRAAT ZONDER NAAM Aan het onlangs bouwrijp gemaakte uitbreidingsplan Zuid-West, tussen de Burg. IJsebaertstraat en de Oude Dry- dijck, is men begonnen met de eerste nieuwbouw van premiewoningen voor particulieren. Aangezien deze woningen worden gebouwd aan een nieuw aange legde straat, welke nog geen naam heeft, zal de gemeenteraad waarschijnlijk de eerstvolgende vergadering een doopfeest houden. EUROPABEKER Het gemengde zangkoor „St. Caecilia" te Sint Jansteen dat als één der beste koren in Nederland tot de Tweede Euro pabeker voor gemengde koren te Knokke was uitgenodigd, heeft het niet tot de finale kunnen brengen. Van de 26 deelne mende koren werden 11 koren in de fi nale geplaatst. In de finale werd de eerste prijs behaald door het koor „Tadeusz Tylewskrego" van de medische Academie uit Gdansk in Polen. Stoppeldijk ZATERAG BEGINT KERMIS Zaterdag, zondag en maandag a.s. zal in Stoppeldijk de jaarlijkse kermis wor den gehouden. In het zogenaamde Kreu- kelstraatje zullen de verschillende ge bruikelijke attrakties zeer waarschijn lijk groter in getal dan gedurende de laatste jaren worden opgesteld. Ge durende de kermisdagen zullen in Stop peldijk verschillende festiviteiten wor den georganiseerd. Er zijn schietingen en voor de jeugd is dansgelegenheid ge schapen. Op maandag de eigenlijke kermisdag zullen kinderspelen, een ringrijderij per fiets, een wielerwedstrijd op gewone fietsen en een sterrit worden gehouden. De evenementen zijn voorbe reid door het feestcomité. V ogelwaarde UITBREIDING RAADSAGENDA De agenda voor de morgenavond te houden openbare raadsvergadering is met een punt uitgebreid: een voorstel van b. en w. tot wijziging van de legesver ordening 1964, die tijdens een in april gehouden vergadering werd vastgesteld. Dezer dagen hebben zestien noodwacht plichtigen van de bescherming burger bevolking in Zeeüwsch-Vlaanderen met succes hun E.H.B.O.-examen afgelegd. De examens werden afgenomen onder leiding van dr Boland, directeur van het Juliana-ziekenhuis in Terneuzen. Ais docent heeft gefungeerd dokter Van Bre- da-Vriesman. Mevr Verlinde-Maandag verzorgde de verdere instructie». komt. Verschillende raadsleden, o.m. de heer Meyer, zeiden de bestuursschool „een nuttig instituut" te vinden, terwyl andere raadsleden liet gemeentebestuur adviseerden contact op te nemen met an dere gemeenten voor het beramen, vooi zover nog mogelijk, van een gezamenlij ke actie. Het agendapunt werd op vóorstèl van de voorzitter, burgemeester R. A. J. den Boer, aangehouden, opdat men nog eens zou kunnen informeren naar de mogelijk heid van de stichting van een dependan ce in Zeeuwsch-Vlaanderen. Er zijn tij dens deze vergadering uitgebreide dis cussies gevoerd over de verordening over de uitvoering van de Algemene Bij standswet, die de raadsleden ter goed keuring werd voorgelegd. B. en w. voel den in dit verband voor de instelling van êen commissie van bijstand, terwijl b. en w. dan als beroepsinstantie zullen fungeren. De heer de Meyer en mevrouw Neete- son achtten de mogelijkheid een com missie van advies in te stellen, zodat het gemeentebestuur alle aanvragen te be handelen zal krijgen, wenselijker, „om dat dan alles vlugger" afgehandeld zal kunnen worden." Acht raadsleden stem den voor de zienswijze en het overeen komstige voorstel van b. en w., twee stemden tegen. De behandeling van de andere agenda punten nam weinig tijd in beslag. Aan in totaal zeventien aanvragers werd voor keursrecht verleend op bouwgronden in het plan Noord-West. Op de betreffende stukken grond zullen veelal Boogaerts- woningen 'worden gebouwd. Mevrouw Neeteson werd desgevraagd geïnfor meerd over de hoedanigheid van deze huizen. De r.-k. kleuterschool kreeg de gevraagde medewerking toegezegd, stuk jes grond werden in erfpacht uitgegeven of werden verkocht, de raad verleende goedkeuring aan een voorstel tot auto matisering van de gemeentelijke salaris administratie en twee verordeningen werden conform het voorstel van b. en w. vastgesteld. Voor de raadsvergadering heeft de heer A. P. J. de Kok van de Centrale Dienst Bouw- en Woningtoezicht en Dienst van Gemeentewerken in Oost Zeeuwsch-Vlaanderen een uiteenzetting over de bestrating en de herbestrating van wegen in het plan West gegeven. Zulks naar aanleiding van vragen van raadsleden in een vorige vergadering of de betreffende aannemer de straten wel goed heeft afgeleverd: er bevinden zich namelijk scheuren en gleuven in. De heer de Kok deelde mede, dat de aannemer verplicht ïs gedurende een jaar gleuven en wat dies meer zij te verwijderen. „Dat is gebeurd. Daarna zijn er nieuwe gekomen, die echter op gemeentekosten moeten worden verwijderd", aldus de tendens van het betoog van de heer de Kok. Burgemeester den Boer verklaarde in aansluiting daarop, dat het betreffen de exploitatieplan in herbestrating voor ziet. (Advertentie) (Van onze verslaggever) In navolging van wat hem uit München bekend is, heeft burge meester J. J. M. Ficq van IJzen dijke voor zijn gemeente het plan ontwikkeld om een 'burgerdag' te organiseren, die waarschijnlijk op zaterdag 29 augustus zal plaatsheb ben. De bedoeling van de 'burger dag' is besturen ,en bestuurden dichter bij elkaar te brengen en mogelijkheden en moeilijkheden in de gemeente onder ogen te zien. Het dynamische IJzendijke, dat de streek onlangs aangenaam verraste met het zelf te financieren kostbare open luchtzwembad, heeft de officiële inge bruikneming van een ander groot pro ject, de rioolzuiveringsinstallatie aan de rijksweg, aangegrepen, om de ge meentenaren op de hoogte te stellen hoe het allemaal reilt en zeilt bmnen de gemeentegrenzen. De volautomatische installatie, die bet rioolwater mechanisch zuivert is voor een bedrag van ruim vier mille door IJzendijke zelf gebouwd. Om da gemeen te werd een rioolringleiding gelegd. Het zuiveringsstation zal mettertijd worden uitgebreid met een installatie voor bio logische zuivering. De rioolzuiveringsinstallatie van lJzendyke. Van de 10 meter diepe reservoirs is liet grootste gedeelte in de grond verzonken. Enhousiast vertelde burgervader Ficq ons, dat op de „burgerdag" alles wat de gemeente heeft te bieden opengesteld zal worden. Daartoe behoren o.m. bad huis, brandweerkazerne, bejaardensocië teit en de zuiveringsinstallatie. Op het gemeentehuis en bij het sportcomplex zullen tevens de plannen van de ge meente IJzendijke ogenschouwelijk wor den voorgesteld De herstellingswerk zaamheden aan de historische verdedi gingswerken, die al ver gevorderd zijn, zijn eveneens in het programma opge nomen. „We maken er een leuke dag van. waarbij de bevolking gelegenheid krijgt de boel te bezichtigen en te bekritise ren", zei de heer Ficq. „Wanneer de kennismaking bevalt, zal zij worden voortgezet", voegde hij ex aan toe. een vakantie-actie van de Zonnebloem voor langdurige zieken uit het hele land. Geef vijf gulden (of meer) van uw vakantiegeld t.n.v. VAKANTIE- FONDS BREDA Het hoofdgebouw van het proe» station voor de fruitteelt in YVilhel- minadorp^ waar veel belangrijk on derzoekwerk zowel voor groot- als kleinfruit wordt verricht. pélle een Venlo-warenhuis van 800 m2 werd gebouwd. Deze kas zal dienen voor onderzoek over en demons ratie van aardbeienteelt onder staand glas Dat er veel belangstelling is voor het werk op dit proefstation blijkt uit het feit, dat .er in 1963 2044 bezoekers kwa men In het laboratorium en de proef tuin in Wilhelminadorp werden 1321 per sonen ontvangen, waarvan 711 uit het buitenland. Op de proeftuin in Kapelle werden 723 personen rondgeleid, waar van 97 uit het buitenland. Vooral de Belgen nemen een belangrijke plaats in onder de buitenlandse bezoekers (288). Op de proeftuin in Wilhelminadorp is het vooral het onderzoek naar boom- vormen en onderstammen, waaraan veel aandacht wordt geschonken. Proeven worden genomen om chemisch de vruch ten te dunnen wanneer ze te dicht han gen. Op de kleinfruitproeftuin in Kapelle werden gunstige resultaten verkregen met het mechanisch aftrillen van de zwarte bessen, waardoor zich nieuwe perspectieven openen voor deze cultuur. Ook zal nu aandacht worden geschon ken aan de mogelijkheid om rode bes sen, bestemd voor sapbereiding, me chanisch te gaan oogsten. Op het kruispunt Nieuwstraat - Oprit te Oostburg is woensdag de bromfietser M. B. aangereden door de Belgische auto mobiliste mevrouw L. J. E.-D., die de weg voor het tegemoetkomende verkeer niet vrij liet. B.. wiens voertuig zwaar werd beschadigd, moest met hoofdwon den in het St.-Antoniusziekenhuis worden opgenomen. GYMNASIUM B Aan het Christelijk Lyceum voor Zee land te Goes is geslaagd voor het exa men Gymnasium B H. G. Renting te Goes. MULO A Voor het Mulo-A-examen te Goes slaagden de dames J. Dammann, Schore (m); J. Paardekoper, Borssele (m); J. Rouw, 's-Heer Hendrikskinderen (m); J. P. Platschorre, Kortgene; E. S. A. Wis- kerke, Colijnsplaat; W. Dieleman, Ter neuzen; M. P. Schipper, Terneuzen; M. F. R. de Smit, Terneuzen; J. M. A. Jan sen, Terneuzen; M. L. Smits, Dreischor (m); C. L. Kleemans, Zierikzee (m); A. Hagesteijn, Zierikzee (m); P. C. v. d. Graaf, Haamstede (m); S. M. Wisse, Zaamslag; L. M. Hoek, Kortgene; C. J. v. d. Berg, Bergen op Zoom (m); M. C. Suurmond, Halsteren (m); J. J. Bruijn- zeel, Rilland-Bath; C. Bal, Brouwersha ven (m); C. P. den Boer, Westerschou- wen (m); en de heren: J. C. G. Bouw man, Kruiningen; J. A. v. d. Parel, Krab- bendijke (m); G. P. van Heiningen, Goes (m)B. M. Hoogenboom, Noord- welle (m); W. D. E. van Houdenhoven, Goes (m); W. M. de Feijter, Axel; W. A. Stouten, Zonnemaire (m); J. J. Ver- burgh, Hoogerheide; P. E. de Blaeij, Ter neuzen; A. J. Buijs, Terneuzen; P. A. J. Dieleman, Terneuzen; J. Geense, Terneu zen; A. A. Boone, Yerseke; P. J. Jasperse, Yerseke; J. J. Vijfhuize, Yerseke; P. Klaassen. Terneuzen; A. C. van IJk, Axel (m); L. M. Braber, Westerschou- wen (m); S. van Hoeve, Axel (m). De met (m) gemerkte kandidaten be haalden tevens het middenstandsdiploma. PEDAGOGISCH GETUIGSCHRIFT Voor het Pedagogisch Getuigschrift, be horende bij de akte N.a. is te Amsterdam geslaagd mejuffrouw Annie Everaert te Terhole. Morgen, vrijdag 10 juli, gelden de volgende hoogwaterstanden voor Zeeland te Hansweert om 3.23 - 15.48; te Ter neuzen om 2.44 15.06 uur; te Vlis singen om 2.11 - 14.38 uur; te Wemel- dinge om 3.58 - 16.30 uur. y GOES Het Stadhuis 16.30 uur Uitreiking oor konde aan jeugdbrigadiertjes BIERVLIET Gemeentehuis 19.30 uur Openbare raadsvergadering Het Oude Raedthuys 20 uur Alg. leden vergadering voetbalvereniging' Biervliet GOES Veilingterrein 21.30 uur Premiekeuring voor merries TERNEUZEN Luxor 20 u. Geef er de bxui(d) aan, a.l. (Van onze parlemenj De rechtspositie van is niet geheel bevred Scholtun (Justitie) zal i van de centrale raad var gevangeniswezen, de psyl de reclassering over del uitbreiding van het recht I worden geregeld. Aan de I ook verzocht de kwestie in studie te nemen. Dit schrijft de ministl over „het Nederlandse 1 zen" aan de Tweede Kl Scholten zegt hierin dat van de rechtspositie woil het bezien van een ae! voorschriften, in het bijztl bied van de sociale verzi windsman zegt ook langül lijke weg gegevens te wil over de structuur van dl en hun aanpak, teneinde I differentiatie van gevangcl tie te kunnen komen. Hij r belangrijke rol weggeleJ Den Ha a g. gevestigde selel tiecentrum van het gf (Seloc). Terzake de plaatl van bewaring heeft de nl trale raad van advies geT adviseren over de vraag voerlegging van de hecfl staande vorm gehandhaai dan wel of deze een and^ krijgen. Als zeer belangrijk vooi ge gevangenisregime beï nister het verdelen van a „leefeenheden'groepenT in een gezamenlijke afdel bereiken door de bouw I stichtscomplexen met pal De minister deelt voorW een werkgroep heeft ingi te adviseren over de huwi van de gedetineerden en lijkheden, die zich met nal gestraften voordoen. Hetl zeer langgestraften is in| centrale adviesraad, de en de reclassering. In de Amerikaanse sta wan is een monster gesigi men de beschrijving moet stens zo gruwelijk is als monster van Loch Ness. Vakantiegangers houder! dat zij het „ding" in weekeinde hebben gezieri Mountain meer. De visser; ridge beweert dat hij het n| anderhalve kilometer uit gezien. „Het zag eruit als vijf I die vlak naast elkaar zw; toen het dichterbij kwa: zien, dat het meer dan ti<| was. een donkerglanzende eruit zag als eivormige aa gehechte groepen. Volgens andere berich zich drie boten vlakbij del ben de inzittenden van t\| tracht het monster te van verdween onder water. Bewoners rond het mei weten, dat het wel eens eff kan zijn die al eens meq leerd. In een schrijven aan de Algiers, welke van het Zeegebied een atoomvrije ken, heeft de H. Stoel afzijdig te moeten houden! litiek-militair initiatief. Nq schrijft staatssecretaris ka, nani, dat de H. Stoel zich de ontwapening als zodani ook verschillende keren }L maar dat zij niet kan dl politiek-militaire initiatieve tiatieven, die ideologischd dienen. Het schrijven van de kaï secretaris is gericht aap H leider van de delegatie, we van voorbereidingen voor rentie, de Paus een brief hij om een audiëntie verzoc Op grond van de nieuwe het Nederlands Katholiek heeft het verbondsbestuur V. een nieuw dagelijks besl Dit is thans als volgt same Voorzitter P. J. J. Merter zitter J. Alders; algemeen s Th. Coppes; penningmeeste secretarissen F. G. van d Loerakker, P. J. J. van Hoi Bakel, namens de uitvoere mers: P. W. A. Willemsen, M. de Groodt en B. J. van namens de mediale sector ticuliere bedrijfsleven: C. d mens de overheidssector: ters. Zeven Apeldoornse jonge een vreemde wijze moeter diefstal van wortels uit tuin. Het bleek dat de wor parathion waren bespoten, huis zijn hun magen leeggf Toen de heer De Boer 3ongelui wortels hadden w« opgegeten, waarschuwde 1 lijk de politie: zijn vrouw de groenten kort tevoren het gevaarlijke vergif pai De politie reed met een door de stad, om de kinde schuwen voor het gevaar. De oproep leverde succ< jongens van 8 tot 13 ja zich bij de Apeldoornse Gi den met spoed overgebra< Julianaziekenhuis, waar hu leegepompt.

de Stem | 1964 | | pagina 2