Behoedzame heroveringspoging Mr. Luns sprak met premier Kroestjev Taboe geschonden Drie strafgestichten zeer urgent geacht Franse examinandi ten tweeden male ..voor de biji" Regering legt pers niets in de weg CASSIS VAN HERO ont Gemaskerde overval om sieraden THANT IS PARTIJDIG Dik miljoen vermist aan diamanten Droeve (aak in Mexico Marijnen tot Kamer Ruim f 10.000.- aan prijzen Jr DAGBLAD VOOR ZEELAND Gespierde taal van Kroestjev inzake Cuba Sovjet visum voor journalist te laat VROUWEN NAAR ARNHEM Min. Scholten: Bredase koepel onbruikbaar Bu ien Asuncionvergissing Naamgenoot van gezochte Mengele zit in Paraguay Kutchuk kritiseert: Straaljager stort neer op woning Drie kinderen gedood Leken doen werk van bouwpastoor TOUR DE FRANCE PRIJSVRAAG 1964 4^ onweerstaanbaar lekker! zomerprijzen 104a JAARGANG Ne. 24633 Voor God, Koningin en Vaderland UitgaveN.V. Uitg. Mij. Neerlandia. Directeur) Drs. W. A. J. M. Harkx. HoofdredacteurJ. J. H. A. Bruna. Redactieraad J. M. A. C. v. Dongen, C. J. v. Hootegem, mr. dr. A. J. J. M. Mes, mr. H. AA. L. de Rechter, P. V. AA. Vereauteren, L. J. v. 't Westende. Bureau: Breda Reigerstraat 16 tal. 22341 (5 lijnen). Postgiro 1114111 DONDERDAG 9 JOH 1964 Abonnementsprijs 9,75 per kwartaal, excl. 0,25 incasso; 11,85 per post excl. 0,50 Incasso; 0,75 per week. Prijs van buitenlandse abonnementen op aanvraag. Losse nummers 15 cent. Advertentieprijs voor de gehele oplage 0,45 per mm. Bij contract aanzien lijke reductie. Volledige tarieven en Algemene Voorwaarden worden op aanvraag gaarne verstrekt. Bureau voor de Zeeuwse eilanden: GOES, Klokstraat 1 telefoon 6252 Bureau voor Zeeuwsch-Vlaanderën: Hulst, Steenstraat 14 - telefoon 2377 - (Bijbureaus. TERNEÜZEN: IJsbaanstraat 24 telefoon 2601 - OOSTBURG) Nieuwstraat 41 - telefoon 2893) ROEMENEN BENIJDEN RUSLAND BESSARABIE Nadat minister Luns woensdagochtend een gesprek had gevoerd met zijn Russi sche ambtgenoot Gromiko, werd hy ver volgens op het Kremlin ontvangen door premier Kroestjev. Het onderhoud duur de anderhalf uur, waarna minister Luns tegenover verslaggevers het gesprek „nut tig" noemde. De NAVO, de multi-natio- nale kernstrijdmacht en economische on derwerpen waren de punten waarover beide bewindslieden hadden gesproken. „Wij hebben onze wederzijdse stand punten bewaard, doch op zekere punten heb ik nieuwe geluiden gehoord", zo zei minister Luns. Na enkele kwinkslagen van de Russi sche premier met betrekking tot de ge stalte van onze minister overhandigde minister Luns zijn gastheer drie histori' sche kaarten van Rusland. Schuins naar minister Luns kijkend merkte premier Kroestjev op dat Neder land wel een vruchtbaar klimaat moet hebben. De Nederlandse minister ant woordde snedig dat Holland laag ligt en dat de Nederlanders ervoor zorgen het hoofd boven water te houden. Tijdens het onderhoud heeft de Ne derlandse minister van Buitenlandse Za ken aan premier Kroestjev een memo randum overhandigd, dat een onderwerp van verdere studie zal vormen tijdens de besprekingen die minister Luns met zijn Russische ambtgenoot, Gromiko, zal hebben. Op de aanwezige Nederlandse journa listen wijzend vroeg minister Luns aan Kroestjev, of hij er al aan gewend was dat deze erbij zijn. Kroestjev antwoordde glimlachend: „Zeker wel. Ik ben ook ge wend aan het geluid dat die dieren ma ken". Minister Luns toonde zich verrast over het feit dat hier menselijke wezens, „zelfs journalisten", met dieren werden vergeleken. Waarop Kroestjev weer zei, dat de mens wordt gerekend „te behoren tot het dierenrijk". Onze Haagse redactie meldt nóg: Minister Luns zal tijdens zijn gesprekken met zijn Russische amtbgenoot Gromiko proberen een culturele uitwisseling tot stand te brengen tuigen Nederland en Rusland. Van Nederlandse zijde bestaat daarvoor veel belangstelling. Verwacht wordt, dat een culturele uitwisseling ook in Russische kringen goed ontvangen zal worden. Mocht mr. Luns enig succes be reiken, dan wordt een dergelijk pro gramma in de komende maanden door de daarbij betrokken instanties nader uitgewerkt. In eerste instantie gaat het vooral om de uitwisseling van professoren en stu denten in de Slavische talen. Premier Kroestjev heeft de V.S. en Turkije gewaarschuwd dat hun politiek ten aanzien van respectievelijk Cuba en Cyprus „ernstige gevolgen" zou kunnen hebben. In een harde rede tot pas gegradueer den van de militaire academie, in het Kremlin, verklaarde hij dat de Sovjet- Unie nationale bevrijdingsoorlogen tegen imperialisten en kolonialisten als „recht vaardig en heilig" beschouwt en daarom steunt. De V.S. volgen „een avontuurlijke po litiek" daar verkenningsvliegtuigen over Cuba te zenden. Indien daaraan geen ein de komt, kan er een zeer ernstige toe stand in het Caribische gebied ontstaan, aldus de Sovjetleider, die de Amerikaan se politiek ten a,anzien van Zuid-Vietnam even gevaarlijk noemde. Hij waarschuwde Turkije tegen een eventuele inval op Cyprus, die „een, ge vaarlijke kettingreactie kan veroorza ken". De Sovjetambassade in Den Haag heeft gisteren de Nederlandse journalist mr. A. C. A. Dake alsnog een visum verleend maar de journalist is inmiddels naar zijn standplaats Bonn vertrokken en zal niet meer naar de Sovjet-Unie afreizen. Dinsdag kon mr. Dake niet met het toestel van Aeroflot, waarmee ook mr. Luns naar Moskou vertrok, mee omdat de Sovjets weigerden een visum uit te rei ken. Zelfs interventie van de zijde van het Nederlandse ministerie van Buiten landse Zaken vermocht niets uit te rich ten. Het opstandige Roemenië heeft als eerste Oosteuropese land een proefballon opgelaten over de Russische na-oorlogse annexatie van zyn vroegere grote provincie Bessarabië. De Roemeense leiders hebben in hun streven naar meer onafhanke lijkheid van Moskou de annexatie-kwestie aan de orde gesteld hij wijze van waarschuwingssignaal voor de uitbottende twist met het Kremlin. Een en ander hebben gezaghebbende Oosteuropese diplomaten woensdag verklaard. De Russen hebben onder Stalin de provincie Bessarabië geannexeerd na de bevrijding van Roemenië van het nazi- juk door het rode leger. Bessarabië pas na de eerste wereldoorlog in handen van Roemenië overgegaan. Voordien heeft het altijd onder tsaristisch bewind gestaan. De provincie Bessarabië strekte zich uit van het vooroorlogse Polen in het noorden tot de Zwarte Zee. De rivier de Dnjester liep als een scheidingslijn door de provincie heèn. De aansluiting bij Rusland was een van de grootste na oorlogse annexaties van Stalin, waaraan het toen pas gevestigde communistische bewind in Boekarest onderdanig zijn goedkeuring hechtte. NIET DIRECT Volgens zegslieden hebben de Roeme nen tot dusverre niet rechtstreeks ge vraagd om de teruggave van hun pro vincie, welke een oppervlakte had van ruim 44.000 vierkante kilometer en een bevolking van ruim 3 miljoen zielen telde. De Roemenen zouden het territoriale geschil en het lot van de ruim één mil joen Roemenen, die er nog steeds wonen, onder Russisch bewind zonder enige' minderheidsrechten, in algemene termen te berde hebben gebracht. Het aanroeren van de delicate territo riale kwestie was tot dusverre taboe in het communistische kamp. Tegelijker tijd vormt het eens te meer een bewijs, BIJ EEN FRONTALE botsing op de weg tussen Haarlem en Amsterdam is de 49- jarige in Zandvoort wonende directeur van een Amsterdamse N.V., de heer J. Meyer, op slag gedood. EEN HEVIGE ontploffing in een verffa- briek in het Italiaanse Ponte Chiasso heeft aan twee arbeiders het leven ge kost. VIJF MENSEN kwamen in Japan om het leven als gevolg van overstromingen wel ke duizenden dakloos hebben gemaakt en onder meer vijftig bruggen vernielden. TWAALF DODEN vielen bij een ontplof fing in de Indiase stad Aurangabad, 150 mijl oost van Bombay. De ontploffing werd veroorzaakt door een bom. IN ROTTERDAM raakte gisteren door een hevige ontploffing in een transfor matorhuisje een groot deel van het elek triciteitsnet onklaar. Er deden zich geen persoonlijke ongelukken voor en het is nog niet bekend waardoor de ontplof fing werd veroorzaakt. IN HET KADER van zijn afscheidstour- nee langs de NAVO-landen arriveerde gisteren op Schiphol mr. D. U. Stikker. Mr. Stikker zal vandaag door de konin gin worden ontvangen. (Van onze parlementaire redactie) In het bouwprogramma ten behoeve van het gevangeniswezen is proriteit ge geven aan twee nieuwe strafgestichten voor volwassen mannen in Gouda (300) en Veenhuizen (150) en een vrouwenge sticht te Arnhem (75) waar delinquenten uit heel Nederland worden geconcen treerd. Na gereedkoming van het gesticht te Gouda zal bekeken worden welke be staande gevangenissen kunnen worden afgesloten. Minister Scholten denkt daar bij in eerste instantie aan het buiten ge bruik stellen Van een of meer van de koepelgevangenissen te Haarlem, Arn hem en Breda. Hij vindt deze „onbruik baar". Dit schrijft minister Scholten (Justitie) in zijn nota over het Nederlands gevan geniswezen aan de Tweede Kamer. Hier in zegt de bewindsman, dat de bouwkun dige situatie onbevredigend is gebleven, ondanks dat sinds 1954 voor f 27 miljoen is besteed om bestaande gebouwen daterend uit de periode 1881—1905 aan de tegenwoordige behoeften aan te pas sen. 2 Weersverwachting van het K.N.M.I. 2 geldig tot vanavond: l Wisselend bewolkt met enkele buien. Matige tot krachtige aan de kust aanvankelijk nog harde wind uit zuidwestelijke richtingen. Koel weer. Z Vandaag: zon onder 20.52 uur. Z Maan op 13.04 uur. Morgen: zon op 4.40 uur. Maan on- der 0.21 uur. VERMINDERD In 1960 werd nog uitgegaan van een toekomstig aantal van ruim 2500 gedeti- nOpvHon T*)070 cLiirfivirt i r- gedetineerden. Minister Scholten geeft daarom thans de voorkeur aan kleinere strafgestichten met indeling in afzonder lijke gebouwen en paviljoens. Alle projecten hoopt minister Scholten binnen 5 a 10 jaar gerealiseerd te hebben. De regering overweegt de bestaande afdeling van ter beschikking gestelde vrouwen in het huis van bewaring te Maastricht over te brengen naar Arnhem. Ook de vrouwelijke gevangenen te Rotterdam verhuizen t.z.t. naar Arnhem. Voor de groep jeugdige mannelijke ge detineerden. thans ondergebracht in de gevangenis Schutterswei te Alkmaar zal in de toekomst een gesloten paviljoen aan de gevangenis Nieuw Vosseveld te Vught worden toegevoegd. Daarvoor is een verbouwing nodig, welke de totale, capaciteit van deze gevangenis te Vught brengt van circa 165 op 250 mannen. Voor een bepaalde groep kortgestrafte jeugdigen zal een speciaal in te richten nieuw penitentiair trainingskamp worden bestemd. Het krijgt een voorlopige capa citeit van 5 a 6 groepen van tien jeug dige delinquenten, wier strafbaar gedrag voornamelijk voortkomt uit een gebrek aan maatschappelijke discipline. Over de verwerving van een geschikt kamp wordt nog overleg gepleegd. VERBETERINGEN dat niet alles koek en ei is in het impe- rim van het Kremlin. In de Roemeense stap schuilt het ge vaar dat andere Oosteuropese satellieten Moskou eveneens willen gaan onderhou den over hun territoriale aanspraken. Bij de annexatie van Bessarabië is het immers niet gebleven. Tot het einde van de tweede wereldoorlog hebben de Rus sen in totaal 182.400 vierkanté mijl Oost europees grondgebied met een bevolking van 24 miljoen zielen geannexeerd. Onder de annexaties vallen gebieden uit Finland, Estland, Letland en Litou wen, delen van Duits Oost-Pruisen, Po len, Tsjecho-Slowakije en Roemenië. TEGENDRUK Volgens de Oosteuropese diplomaten hebben de Roemenen de kwestie behoed zaam aan de orde gesteld in hun streven naar een bredere grondslag voor het voe ren van een nationale politiek en hun kennelijke vastbeslotenheid om de Russi sche economische druk te weerstaan. De Roemenen hebben te kennen ge geven dat zij het niet eens zijn met de Russische pogingen tot een nieuwe op zet van de Comecon de Oosteuropese tegenhanger van de Europese Gemeen schap waardoor Roemenië praktisch een bevoorradingscentrum voor ruwe grondstoffen zou worden en de ambi tieuze plannen om het land te industria liseren tot mislukken zouden zijn ge doemd. Een zending ruwe diamanten ter waarde van meer dan een miljoen gulden, per vliegtuig van Schiphol naar Shannon (Ierland) verzonden, wordt vermist. Zij was bestemd voor een Ierse firma. De zending arriveerde vorige week donder dagavond per KLM op Shannon, is daar overgedragen aan een afhandelingsagent, en volgens iemand van het vliegveld zondagochtend afgehaald door een jonge man, waarschijnlijk een buitenlander, die ervoor tekende. Hij gaf zich uit voor een vertegenwoordiger van de geadresseerde. Man en diamanten zijn sindsdien onvind baar. Het aantal open gevangenissen, thans drie, zal worden uitgebreid, in de ge vangenissen Leeuwarden, Arnhem, Bre da. Haarlem en Haarn worden de accom modaties voor gestichtsarbeid verbeterd. Omdat de bevolking van de rijkswerkin richtingen de laatste decennia sterk te rugloopt, zullen o.m. de vrouwen van de rijkswerkinrichting Middelburg te zijner otijd overgaan naar het te bouwen vrou- neerden. Deze stijging is echter uitgeble- wengesticht te Arnhem, ven: begin januari 1964 telde men 1728 Westduitse autoriteiten in Frankfort hebben mogelijk een vergissing begaan toen zij verklaarden ervan overtuigd te zijn dat de beruchte ex-nazi-kamparts Josef Mengele, in Auschwitz bekend ge worden als de „engel des doods", in Pa raguay bescherming geniet van hoge regeringsautoriteiten. Plaatselijke zegslie den in Asuncion hebben verklaard, dat de daar gevestigde Josef Mengele ten on rechte met zijn gezochte naamgenoot is verward, omdat eerstgenoemde- een za kenman zou zijn. De „onschuldige" Men gele, aldus de zegslieden, heeft in 1957 een bezoek aan Duitsland gebracht en maakte bovendien onder eigen naam tal rijke zakenreizen naar Buenos Aires, Montevideo en Rio de Janeiro. De ge zochte Mengele moet zich volgens de leiders van de Duitse gemeenschap in Asuncion in Brazilië of Peru hebben ge vestigd. Bij de opeenvolging van dertien aardschokken in de Mexicaanse staat Guerreo zijn vele mensen gedood en meer dan zeventig ge wond. De meeste slachtoffers vie len in dorpen in de omgeving van Acapulco. De schade is aanzien lijk. Op de foto: bergingswerk zaamheden in het dorp Coyuca de Catalan Drie gemaskerde mannen hebben de vitrines in het Parijse Ritz-hotel, waar de firma Van Cleef en Steele sieraden tentoonstelde, leeggeroofd. Het is nog niet bekend wat de waarde van de gesto len juwelen was. De drie mannen kwamen in twee auto's aanrijden. Een van de auto's zetten zij dwars op de weg, waarlangs slechts een richtingsverkeer is toegestaan. Daarna kwamen zij gemaskerd de hal van het hotel binnen. Onder dreiging met pisto len hielden zij het personeel en de gas ten op een afstand, plunderden de vitri nes en verdwenen te voet in de richting van de nabijgelegen grote boulevards. Op 17 mei werd ook in Ritz een met juwelen gevulde etalage van dezelfde firma door twee mannen leeggeroofd. In december 1962 deed een inbreker hetzelf de. De buit toen: sieraden ter waarde van 130.000 frank. De Turks-Cyprische vice-president, Fazil Kutchuk, heeft secretaris-generaal Thant van de V.N. er woensdag van beschuldigd, vooringenomenheid voor Griekenland te hebben getoond in zijn rapport over de V.N.-operaties op Cy prus. Hij verklaarde dat Thant bepaalde zin sneden uit een eerder ingediend protest uit hun verband had gehaald, „waar door ik word afgebeeld als iemand die de goede trouw van hooggeplaatste le den van het V.N.-secretariaat op Cy prus zonder reden of aanleiding be twist". Kutchuk merkte op dat de secretaris generaal in een algemene verklaring had gezegd, dat de commentaren die de Turks-Cyprische leider op Thants rapport had geleverd „ongegrond en onvergeeflijk" waren geweest. Het zou rechtvaardiger zijn geweest in dien men mij op de hoogte had gesteld van de „redenen waarom u een der gelijke conclusie heeft getrokken en de overwegingen die u ertoe leidden een en ander te beschouwen als verdraaiin gen, overdrijving en hysterie", aldus Kutchuk in een woensdag gepubliceerd telegram. Hij zei dat Thants beweerde vooringeno menheid ten gunste van Griekenland zesmaal in het rapport tot uiting was gekomen. (Van onze Parijse correspondent) Tn Marseille en Toulon hebben 2300 •*- gymnasiasten woensdagmorgen hun eindexamen moeten overdoen. Men her innert zich, dat verleden week maan dag bij de eindexamens op grote schaal werd geknoeid. De vragen, speciaal over filosofie en natuurkunde, waren uitgelekt en werden een week voor de examens verkocht voor 1500 franc. La ter zakte de prijs. Alle examens in Frankrijk laten overdoen was een on mogelijkheid. Dat zou op groot verzet zijn gestuit van alle eerlijke ouders, meisjes en jongens, die niet hadden geknoeid of er althans geen kans voor hadden gekregen. De minister van on derwijs besliste: alleen over in Mar seille en Toulon, waar het bedrog het ergst was geweest. TXus gingen woensdagmorgen in beide steden de gymnasiasten met lood in hun schoenen naar de zweetkamertjes. Daar wachtte hun een grote verrassing. De mannen, die de nieuwe vragen had den opgegeven, wilden blijkbaar de jon gens en meisjes een les meegeven voor hun verdere leven. Zij hadden voor het vak filosofie, dat met natuurkunde tfver moest worden gedaan, de drie volgende vragen gesteld: 1. Kan men zich een moraal voorstel len, die niet universeel is? 2. Het kwaad verklarenbetekent dat het kwaad rechtvaardigen? 3. Is de rechtspraak een instelling, een deugd of een ideaal? T ang behoefden de jongens en meisjes niet op hun potloden te bijten alvo rens te beginnen. De afgelopen week met al het krantengeschrijf over de fraude gaf hun stof in overvloed. Desnoods konden zij er voor de vra gen 2 en 3 ook nog „de Wurger" bij halen, die zondag werd gearresteerd. Of het proces tegen de spion Paques. In elk geval na afloop zeiden zij te gen elkaar op straat, dat het erg mee gevallen was en niet moeilijk. Tn Toulon liep de machine iets min- A der gesmeerd. Sommige jongens en meisjes voelden zich zo diep beledigd en in hun eer aangetast omdat zij het over moesten doen, dat zij weigerden de school in te gaan. Zij gingen op de stoepen van hun gymnasiums zitten en schreeuwden dat Fouchet, de minister van onderwijs, een man van niets was. Iedereen werd uitgenodigd op straat te blijven. De directrice deed al haar best de jeugd met een zoet lijntje naar bin nen te krijgen, maar dat lukte niet. Het scheen een ogenblik op vechten te zul len uitdraaien. Zodat politie werd ge haald. Tenslotte wonnen de leraren het en om acht uur zat in Toulon iedereen op zijn plaats. T?rg zijn er aan toe 58 Parijse gymna- siasten, die hun proefwerk in Latijn over moeten doen. Waarom? Omdat hun proefwerk gestolen is uit de auto van een corrector. De eindexamens heb ben van het jaar wel heel veel voeten in de aarde. Premier Marijnen en de minister van O. K. en W., de heer Bot, hebben in ant woord op een nota van de ver. „De Ned. Dagbladpers" en van het „Ned. Genoot schap van Hoofdredacteuren" het rege ringstandpunt inzake de huidige positie van de dagbladpers aan de Tweede Ka mer bekendgemaakt. De regering zegt bereid te zijn te over wegen bij de aanpassing van de wet op de omzetbelasting aan de algemene wet inzake rijksbelastingen of bij een andere geschikte gelegenheid een voorstel te doen tot vrijstelling van omzetbelasting op papier voor dag- en nieuwsbladen, andere periodieken en boeken. Bij invoer zal die vrijstelling niet verder kunnen gaan dan het gewone basistarief van vijf procent. De bij invoer verhoogde omzet belasting ter opheffing van het verschil in druk óp hier vervaardigd en het in gevoerde papier zal niet in de vrijstel ling kunnen delen. Het financiële belang bij de verwezenlijking van deze vrij stelling kan voor de dagbladpers worden gesteld op rond 5 miljoen per jaar. De regering doet zulks niqt vanwege de financiële toestand van de dagblad pers, noch om vergelijksredenen met de fiscale positie van dagbladen in andere E.E.G.-landen. De grond van vrijstelling van papier moet worden gezocht in de bestaande sociaal-culturele vrijstelling tot de voornaamste grondstof. Een dergelijke figuur is geen wezensvreemd element in de wetgeving. Er is bijv. een vrijstelling voor granen naast die voor meel en brood en die voor weefsels en garens naast die voor t.extielgoederen. In haar missive stelt de regering, dat in Nederland de totale druk van de om zetbelasting op de dagbladpers het laag ste is van de E.E.G.-landen. Gewezen wordt op het belang van dè produktie van krantenpapier in eigen Gevreesd wordt dat woensdag drie kin deren om het leven-zijn gekomen bij het neerstorten van een Belgische straalja ger van de basis in Florennes. Het toestel verongelukte bij de lan ding. Het kwam terecht op een woning, waarin zich een moeder en drie kinde ren bevonden. Volgens nog niet bevestig de berichten zouden de kinderen nog onder het puin bedolven liggen. De vrouw werd met ernstige verwondingen naar een ziekenhuis overgebracht. De piloot van het toestel kwam om het le ven. Een tankvliegtuig en een jager van de Amerikaanse luchtmacht raakten tijdens een tankmanoeuvre in de lucht boven Californië met elkaar in botsing. De vier bemanningsleden van het tankvliegtuig en de piloot van de jager, een F-105- Thunderchief, kwamen bij het ongeluk om het leven. (Van onze correspondent) Het is zeer goed mogelijk dat straks ergens in Enschede een leek de kan sel bestijgt om daar als een ware bouwpastoor een beroep op de chris tenplicht te doen. Dat komt dan om dat de aartsbisschop voor een nieuwe wijk in Enschede geen bouwpastoor heeft aangewezen, maar leken de stichting van een nieuwe kerk laat voorbereiden. Die leken, directeur en bestuursleden van het katholiek bu reau onderwijs, aangevuld met en kele anderen, hebben zich in een speciale commissie verenigd. land en op de noodzaak, dat deze een redelijke prijs opbrengt. De concentratietendens c.q. het ophef fen van enige dagbladen, waartegen de dagbladpers zich keert, omdat deze een aantasting van de bestaande, door haar noodzakelijk geachte omvang van de ge differentieerdheid van de pers zou be tekenen, kan bezwaarlijk worden be schouwd als te zijn veroorzaakt door het overheidsoptreden. Er zijn ook geen aanwijzingen te vin den dat het optreden van de concentratie tendens c.q. het opheffen van enige dag bladen het gevolg is geweest van prijs concurrentie. Intussen verzekert de regering gaarne zonder dat zij zich verplicht meent te achten ieder nadeel of iedere noodzake lijke verandering in de bedrijfsvoering van de pers len gevolge van het ge bruik van nieuwe media als televisie e.d. te moeten compenseren dat zij bij de beslissing welke zij te zijner tijd zal ne men met betrekking tot het vraagstuk van de reclame in de televisie, de renta biliteit van de dagblad-, nieuwsblad- en tijdschriftpers in haar overwegingen zal betrekken. (Advertenties) IN DE GROTE van onze adverteerders o.a. Exclusief bankstel Radio-grammofooncombinatle Bromfietsen Bontmantel Oliehaard Elektr. naaimachine 300 pouches shag Schrijfmachine Fiets Heren- en dameskleding Binnen veringsmatras Luxe salonbergmeubel Portable radio Dag-excursies. DOE MEE EN WIN EEN PRIJS HOFLEVERANCIER GROTE MARKT 25 BREDA

de Stem | 1964 | | pagina 1